Super liga Srbije

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Novi sampion Srbije ce da bude

Partizan
62
48%
Crvena zvezda
66
52%
 
Ukupno glasova: 128

Avatar
Felixians4
Postovi: 7450
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Felixians4 » 27 avg 2021, 20:47

EpateguiHuleteti je napisao/la:
27 avg 2021, 20:44
Mislim prijatelju da se ti bavis trivijalnostima. Sustinom sigurno ne. Izneo sa u par postova ono sto se trenutno desava u srpskom fudbalu. Nema smisla da sada ponavljam vec napisano.
Mislim da ti obmanjuješ,spinuješ i ne čitaš s razumijevanjem i vidiš NEPRIJATELJE. Aj pronađi post u kom sam OBJAŠNJAVAO da to NIŠTA NE VALJA, da trebate plakati i biti nezadovoljni,da će vas svi prestići.

To što si ti izneo,super. Plodovi toga će se ili neće ubirati u budućnosti. O tom uopće nismo diskutirali,to si ti zabrijao svojim "sjajnim" razumijevanjem i mentalitetom i zaista nema smisla da se ponavljaš. To ako drugi pišu i smatraju da je vaš fudbal smeće i da osim "državnog projekta" zvezde ništa ne vrijedi ne znači da tako svi misle niti sam ja među njima. Štoviše,uvijek branim isti te su upravo vaši žitelji prekritični prema srpskom fudbalu. Al ima smisla da dokažeš gdje sam ja to OBJAŠNJAVAO navedeno, Ili da po 10.put mi se ispričaš i uližeš.

Ukoliko je netko na jako nepopularnim online mjestima pa i ovdje nekidan stajao "na braniku" zvezde,vaše lige, to sam bio ja.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 27 avg 2021, 21:15

Felixians4 je napisao/la:
27 avg 2021, 20:47
EpateguiHuleteti je napisao/la:
27 avg 2021, 20:44
Mislim prijatelju da se ti bavis trivijalnostima. Sustinom sigurno ne. Izneo sa u par postova ono sto se trenutno desava u srpskom fudbalu. Nema smisla da sada ponavljam vec napisano.
Mislim da ti obmanjuješ,spinuješ i ne čitaš s razumijevanjem i vidiš NEPRIJATELJE. Aj pronađi post u kom sam OBJAŠNJAVAO da to NIŠTA NE VALJA, da trebate plakati i biti nezadovoljni,da će vas svi prestići.

To što si ti izneo,super. Plodovi toga će se ili neće ubirati u budućnosti. O tom uopće nismo diskutirali,to si ti zabrijao svojim "sjajnim" razumijevanjem i mentalitetom i zaista nema smisla da se ponavljaš. To ako drugi pišu i smatraju da je vaš fudbal smeće i da osim "državnog projekta" zvezde ništa ne vrijedi ne znači da tako svi misle niti sam ja među njima. Štoviše,uvijek branim isti te su upravo vaši žitelji prekritični prema srpskom fudbalu. Al ima smisla da dokažeš gdje sam ja to OBJAŠNJAVAO navedeno, Ili da po 10.put mi se ispričaš i uližeš.

Ukoliko je netko na jako nepopularnim online mjestima pa i ovdje nekidan stajao "na braniku" zvezde,vaše lige, to sam bio ja.
Cekaj, ti hoces da se retoricki bespostedno bijes sa mnom, pa moju intenciju da ne budem previse ostar interpretiras "ispricavanjem/ulizivanjem"?! :rol:
To je moj stav, a ne ogledalo tebe u mojim ocima, shvatas? Sa nekim sosonom (a kakvih ima na ovom forumu), koji ume sam kao kerce bez argumenata da laje nemam ambiciju da budem nimalo prijatan, a sa svima vama koji pokusavate argumentovano da diskutujete nemam potrebe (ovo je forum, njegova definicja nalaze takav odnos). To je stvar i kulture i postovanja sagovornika, barem njegove zelje da na jedan civilizovan nacin diskutuje. Nije to tvoja ekskluziva, ima ovde i forumasa koji takodje odlicno poznaju srpski fudbal iznutra, pa sa takvim forumasima i nema potrebe da komunikacija bude ovako povrsna kao sa tobom.
Ja mislim da mi imamo razlicite perspektive, sto je i prirodno. Ja iz ove moje unutrasnje, niti mogu, niti smem da budem nezadovoljan. Naveo sam ti (ne slucajno) gde smo bili pre 10 godina, a gde smo danas.
Vi u Hrvatskoj niste imali takav prazan hod, mi jesmo. E' sada ovo nije tema predvidjena ni za HNL, ni za probleme hrvatskog fudbala iznutra. Vi ste imali tu jednu sezonu 5 klubova, ali iz toga niste izvukli nikakve benefite. To toliko dragoceno drugo mesto u LS popunila je Lokomotiva, de facto filijala najjaceg kluba, usli su u celu pricu bez ambicija. Da su taj drugi klub bili Hajduk, Rijeka, Osijek, verujem da bi to daleko bolje iskoristili i da bi to imalo daleko bolje rezultate u perspektivi i za taj klub i za ceo hrvatski fudbal. U srpskom fudbalu nije takva situacija. Ta dva kluba ce 99.9 % biti Zvezda i Partizan, a to nece biti ples za jedno leto, rasprodaja ekipe i neiskoristena sansa. U to budi ubedjen!
A ovo za preveliku kritiku si u pravu. Potpuno. Ali zavisi i to ko je iznosi. Ljudi koji su neostvareni, koji nikad nisu radili u sportu unutra, koji misle da sve znaju, za njih ce srpski fudbal biti najgori i da je Srbija 1. na UEFA-listi. To je socioloski i psiholoski fenomen koji nema previse veze sa samim sportom. Sport je u toj ravni samo objekat. Neki dan pijani Milojko Pantic cepti na Bozu Maljkovica jer je kao celnik OKS zadovoljan izgradnjom infrastrukture u fudbalu, vaterpolu, atletici, gradnjom bazena itd. Covek 'ladno rece, parafraziram - drzava i sport ne smeju da napreduju! :rol:
A jedini razlog tih ispada su licne sujete i nezadovoljstva i neostvarivanje njihovih funkcionerskih kombinacija. Blesavi Andjus je poceo na sva zvona da laje na Zvezdu onog dana kada mu je Dragan Dzajic zatvorio vrata u Zvezdi, jer se Andjus nudio da bude portparol kluba iz Ljutice Bogdana :rol:
Mislim, pricajmo o ozbiljnim stvarima i ljudima, a ne neozbiljnim cirkusantima kojima siroki internet-etar pruza idealan poligon za ispoljavanje sopstvenih frustracija za profesionalne i zivotne promasaje :kafa:
Slicne price kao i kod vas, kada indijanci tvrde da je hrvatski fudbal propao, a reprezentacija vicesampion sveta.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7450
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Felixians4 » 27 avg 2021, 21:22

Jebote,koji te filmovi pucaju. Pa kakvo ja nezadovoljstvo spominjem dabi trebali imati? To sam ja i napisao za Lokomotivu lani. Ja nisam napisao da će biti plesa za jedno ljeto ni da neće. Ne znam koji forumaš je napisao da je možda bolje da vas bude 4,a ne 5,samo to.

Nisi mi odgovorio konkretno da navedeš kad sam OBJAŠNJAVAO to što si napisao da sam OBJAŠNJAVAO.

Evo, ja sam nezadovoljan,bolno neostvaren,totalni luzer i također žudim za nekim poslom u sportu pa me to ne sprečava da gledam objektivno. I što ne podnosim neke sportaše,timove ili šta me ne sprečava da ih ne komentiram s poštovanjem i max.objektivno koliko mogu. I obratno,. Najkritičniji sam prema onima koje najviše gotivim.

Ti si optimistički nastrojen i to je OK.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 27 avg 2021, 21:40

Felixians4 je napisao/la:
27 avg 2021, 21:22
Jebote,koji te filmovi pucaju. Pa kakvo ja nezadovoljstvo spominjem dabi trebali imati? To sam ja i napisao za Lokomotivu lani. Ja nisam napisao da će biti plesa za jedno ljeto ni da neće. Ne znam koji forumaš je napisao da je možda bolje da vas bude 4,a ne 5,samo to.

Nisi mi odgovorio konkretno da navedeš kad sam OBJAŠNJAVAO to što si napisao da sam OBJAŠNJAVAO.

Evo, ja sam nezadovoljan,bolno neostvaren,totalni luzer i također žudim za nekim poslom u sportu pa me to ne sprečava da gledam objektivno. I što ne podnosim neke sportaše,timove ili šta me ne sprečava da ih ne komentiram s poštovanjem i max.objektivno koliko mogu. I obratno,. Najkritičniji sam prema onima koje najviše gotivim.

Ti si optimistički nastrojen i to je OK.
Napisa ovaj Vagabundo. Mada, mislim da je to on napisao iz neznanja, a ne lose promisli. Iz dobre namere.
Ja sam u sledecem postu obrazlozio koliko bi dragoceno bilo to recimo 12. mesto da se zadrzi (koliko god tesko bilo, Belgija je objektivno u pol-poziciji). Imali bi tri fiksna kluba u grupama, odnosno jos veci prostor za sakupljanje bodova, bez obzira sto bi se bodovi delili sa 5, a ne sa 4. A pratece prednosti, da ne pominjem, i njih sam manje-vise vec pomenuo.

Ovo ispod je bezvredno komentara. Skreces bespotrebno u nesto sto nema dodirne tacke sa srpskim fudbalom i njegovim aktuelnim trenutkom.

Evo, ja cu pozvati i ostale forumase da daju svoj sud, tj. one koji prate srpski fudbal, da ne pisemo samo ja i ti ovde.

A ja cu kasnije ostaviti samo jos jedan post koji nema za cilj da se bavi drugim forumasima i njihovim svetonazorima, vec samo sa srpskim fudbalom i njegovim, vec pomenutim, aktuelnim trenutkom. Mislim da ce biti afirmativno za temu.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7450
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Felixians4 » 27 avg 2021, 21:58

Šta je bezvrijedno komentara? Ajde kad si mi se tako narugao,dokaži to što spočitavaš ili se opet ispričaj. Prosto ko pasulj.

Upravo i skačeš zbog prijašnjih iskustava očigledno s lošim primislima ka Srbiji pa kreneš u protuudar argumentima čim pročitaš nešto što ti se ne dopada i zabilježiš da je promašeno. Samo što ti argumenti nemaju konkretne veze s raspravom kao danas. Spinuješ da sam ja nešto ustvrdio što NISAM kao da trebate plakati i biti nezadovoljni i da će vas preteći što NISAM i onda pišeš ode o napretku lige ko da sam ja napisao da je liga nazadna i smeće što NISAM.

Dakle,nigdje ja ne skrećem, ti si taj koji se ponio nekorektno i koji spinuje i obmanjuje ubacivši mi nešto što tvrdio NISAM.

P.S. Krstajiću fino ide u Topoli. TSC očito igra otvoreno i atraktivno,već standardno zabijaju masu komada. Malo je Mađarona u sastavu

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 27 avg 2021, 22:08

De, de... Ovo sada vec ide u domen fantazmagorije.
Ne zelim da te vredjam, jer mislim da nema nikakvog smisla. Ne rusi svoju (forumsku) zaduzbinu.
Dobar si forumas, jedan od redjih takvih ovde. I nije ovo nikakvo ulagivanje, nego moja licna procena da sa dobrim forumasima i sagovornicima nema smisla ici u nepotrebne rasprave.
Od mene imas pozdrav i iskrenu zelju za ugodno vece. I daj neki sadrzajan post na kakvoj drugoj temi, bar da procitam jos nesto kvalitetno od tebe, a van ovog srpskog fudbalskog bunjista.
HNL-tema je nesto gde od tebe ocekujem i dalje dobre upise i analize. Citam tvoje postove na temama gde si upuceniji od mene, tu te svesno "ne diram", dovoljno je da budem u ulozi citaoca, ne i diskutanta.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7450
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Felixians4 » 27 avg 2021, 22:15

EpateguiHuleteti je napisao/la:
27 avg 2021, 22:08
De, de... Ovo sada vec ide u domen fantazmagorije.
Ne zelim da te vredjam, jer mislim da nema nikakvog smisla. Ne rusi svoju (forumsku) zaduzbinu.
Dobar si forumas, jedan od redjih takvih ovde. I nije ovo nikakvo ulagivanje, nego moja licna procena da sa dobrim forumasima i sagovornicima nema smisla ici u nepotrebne rasprave.
Od mene imas pozdrav i iskrenu zelju za ugodno vece. I daj neki sadrzajan post na kakvoj drugoj temi, bar da procitam jos nesto kvalitetno od tebe, a van ovog srpskog fudbalskog bunjista.
HNL-tema je nesto gde od tebe ocekujem i dalje dobre upise i analize. Citam tvoje postove na temama gde si upuceniji od mene, tu te svesno "ne diram", dovoljno je da budem u ulozi citaoca, ne i diskutanta.
DOKAŽI što si spočitnuo ili se ispričaj. Prosto ko pasulj. Domen kristalan.

Neman ja šta ovdje pisati vele na temama koje nisu praćene i nemaju dovoljno publike,tu i tamo se ubaciti i to je to.

Ionako uništa se bacaju dobri postovi za koje se čovjek potrudi,a upravo forum gori upravo kod ovakvih "rasprava" kakve imamo ti i ja ovih dana. Bezvezne svađe ni iz čega i neko nadjebavanje.

Mada zna bit dosadno i nepregledno kad su dugi postovi, često i nepovezani kakve ja pišem. Ti se pak raspišeš o temi na forumu koje malo kog zanima ovdje,a bude kvalitetno.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 27 avg 2021, 22:23

A jesi ti uporan covek...
Ja pokusavam vratiti sve na analiticki kolosek, al' ne vredi.
A sto se tice foruma, ja citam. Ne pisem/diskutujem samo. Za ostale ne znam, ne mogu govoriti ni u cije ime, osim svoje.

Takodje mislim i da nas je samo 4-5 - dovoljno je.

Ja sam recimo tokom olimpijade uzivao u postovima Branimira i ASD-a. Ljudi su pravi, svestrani forumasi i samo zbog njih bilo mi je dovoljno da sam bio na tom topicu.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 27 avg 2021, 23:30

Zvezda dobila onako dosta izjednačenu ne toliko atraktivnu grupu, nešto slično kao prošle sezone. Na prvu, ni od koga nismo nešto jači, ali ni slabiji. Partizan je još bolje prošao. Od Flore su jači sigurno, od Anortozisa vjeovatno, a sa Gentom se mogu nositi, ako ništa bar kući.

Kako god, biće još bodova za ligaški koeficijent. Fino.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la marconato » 27 avg 2021, 23:33

Dobar je @Felixians i rijetko realan i neostrascen forumas i mislim da @Epadegui nepotrebno napadas covjeka, ali slazem se s tobom da u jednom grijesi, a to da se suprotni navijaci ne raduju uspjesima ovog drugog kluba!

Ne raduje se 10% onih bolesnika sto ne jedu paradajz (ima i takvih vjerovali ili ne) zato sto je crvene boje :facepalm: ali velikoj vecini fudbalskih zaljubljenika je drago sto liga kroz koeficijent napreduje, pa tako i navijaju za ove druge kada igraju evropu!

Meni kao navijacu Zvezde bi bilo cak interesantno i "primamljivo" da se pojavi neki treci klub i pomrsi nam malo račune i jednima i drugima. Postaje monotono da stalno uzimamo titule i da se smjenjujemo... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 avg 2021, 00:24

Malo o infrastrukturi (7 objekata po regionalnom savezu):

Fudbalski savez Beograda

Rajko Mitic - na Dedinju (Savski venac). Kapacitet: oko 53.000. Vecita tema o renoviranju. Ucesce u LS pridonelo je nekim poboljsanjima, pre svega teren je doteran u red. Licno mislim da ce Zvezda kad-tad morati graditi novi stadion. Rajku je 58 leta. Kada se sagradi Nacionalni stadion, onda sve postaje komplikovanije. Da li igrati Evropu na Nacionalnom, a domace prvenstvo na Rajku ili graditi novi stadion vecih gabarita?

slika

Stadion Partizana - Autokomanda (Savski venac). Kapacitet: oko 30.000. Jos stariji stadion (1949. godiste). Slicni problemi. Dosta i nesuglasica oko vlasnicke strukture sto je bio slucaj sa svim tzv. armijskim klubovima u postsocijalistickom periodu. Postojale su ideje i planovi i o uklanjanju atletske staze, ali i to je tesko izvodivo. Mislim da ce izgradnja Nacionalnog stadiona biti jos vise od koristi Partizanu, ali ostace vecita diskusija medju zagrizenijim navijacima "vecitih" gde igrati evropske utakmice. Kao i u slucaju "Rajka", postoje izradjeni planovi za rekonstrukciju i pokrivanje tribina. Ako se pak bude u dogledno vreme gradio novi stadion Partizana, onda ce isti morati biti i veceg kapaciteta u odnosu na sadasnji, s obzirom na popularnost kluba, a i vreme (nisu vise 40-e 20. veka).

slika

Stadion Vozdovca, iliti popularno Stadion na krovu - Brace Jerkovic (Vozdovac). Kapacitet: 5.175. 2013. godiste. Malo arhitektonsko cudo. Stadion po najnovijim tadasnjim standardima, vestackom travom itd.

slika

Stadion Cukarickog - Banovo brdo (Cukarica). Kapacitet: oko 7.000. 1969. godiste. Stadion koji ima dozvolu UEFA samo za prva dva kvalifikaciona kola. Trenutno stadion sa tribinom i frtalj. Izgradjena je istocna tribina. U planu su gradnja juzne tribine i prosirenje zapadne. Dinamika izgradnje infrastrukture ne prati dinamiku rezultata (skoro pa redovan ucesnik evrokupova). Razlog je vrlo prost. Klub je u privatnim rukama, a stadion je vlasnistvo opstine.

slika

Nizi rangovi:

Gradski stadion u Zemunu - Gornja varos (Zemun). Kapacitet: oko 10.000. 1962. godiste. Ruina. Bez ulaganja nema ni jakog kluba, a ni modernijeg stadiona. A FK Zemun decenijama zaobilazi i jedno i drugo. Prigradska prica. Klub se takmici u trecem rangu. Uspon zemunskog sporta vezan je za pocetak 90-ih, kada je klub usao u Prvu ligu u SFRJ, kada su na ovom stadionu nastupali Tina Tarner, Bob Dilan i drugi. Ratovi za jugoslovensko nasledje su zaustavili dalju ekspanziju ove sredine i kluba. Licno sam vezan za ovaj stadion, jer sam na njemu proveo, pa pola svog zivota...

slika

Omladinski stadion - Stara Karaburma. Kapacitet: 10.600 (bez sedista oko 19.000). 1957. godiste. Ruina. U fazi raspadanja, kao i maticni OFK Beograd. Prodaja i kluba i stadiona koji trenutno tavori u trecem rangu su jedini put za ovu sredinu. Privatizacija je ovde najneophodnija u srpskom fudbalu, svez kapital, a ne peticije i inicijative prijatelja kluba, izlapelih starkelja koji su nekada igrali u OFK Beogradu.

slika

Nacionalni stadion - Surcin. Kapacitet: oko 55.000. U planu. Ove godine potvrdjena gradnja, krece se sa istom.

slika

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 avg 2021, 02:41

Fudbalski savez Vojvodine

Karadjordje - u Novom Sadu. Kapacitet: 14.853. 1924. godiste. Ispunjava standarde UEFA. I reprezentacija je igrala svoje kvalifikacione meceve ovde. Ipak radi se o stadionu koji za tri godine slavi vek trajanja! Za vreme mandata pokojnog Bate Butorovica pocelo se sa izgradnjom poslednje nedostajuce juzne tribine i ona je izgradjena. Dugo se vodila polemika i o pokrivanju stadiona. Kako sada stvari stoje nikada nece biti pokriven na svim tribinama. U planu je izgradnja novog objekta koji ce biti i pokriven i samo malo veci od sadasnjeg. U planu je objekat od 16.800 sedecih mesta. Mislim da ce izgradnja novog stadiona ici uporedo i sa osposobljavanjem aerodroma u Ceneju, najposle isti covek je i na celu FK Vojvodina i aerodroma.

slika

Gradski stadion u Subotici - Subotica. Kapacitet: 13.020. 1936. godiste. Stadion Spartaka koji je u protekloj deceniji vec renoviran (pre toga bio opustela ruina, a i klub je tavorio dugo u trecem rangu). Medjutim uskoro tek predstoje pravi radovi. Oko Gradskog stadiona se vodila rasprava da li da se gradi novi stadion ili da se sadasnji iz osnova modernizuje po UEFA-standardima. Odlucilo se za drugu opciju, a takodje i da se atletska staza ne uklanja! Rukovodeci se tradicijom da se u Subotici forsiraju i drugi sportovi, atletika pre svega. Sto se tice fudbalskog kluba on je stabilizovan, jak je prvoligas, igrali su i u evrokupovima, izbacivali prasku Spartu. Modernizacija stadiona/infrastrukture im je trenutni prioritet.

Trenutni izgled:

slika

U planu:

slika

Stadion TSC - Backa Topola. Kapacitet: 4.100. 2021. godiste. Trenutno se radi glazura, otvaranje stadiona je predvidjeno za koji dan, 3. septembra. Uradjeni su stadion, akademija, prateci objekti. TSC ce svoje naredne evropske meceve igrati kuci. Projekat vredan 13 miliona € finansirala je Vlada Republike Madjarske uz saglasnost Vlade Republike Srbije, a sto je jos jedan u nizu projekata poboljsanja i jacanja srpsko-madjarskih odnosa koji su intenzivirani u poslednjih 10-ak godina.

slika

Nizi rangovi:

Stadion Radnickog - Sremska Mitrovica. Kapacitet: izmedju 4.000 i 8.000. U planu. Grad Sremska Mitrovica krece u izgradnju novog fudalskog stadiona na kojem bi trebao igrati lokalni drugoligas. Dokumentacija je zavrsena, sada se prelazi na proces izgradnje. Stadion ce zadovoljavati UEFA-ine standarde za kvalifikacione meceve, ali ne i za meceve grupne faze evrokupova.

slika

Gradski stadion u Senti - Senta. Kapacitet: oko 5.000. Lokalni klub FK Senta se takmici u 4. rangu (vojvodjanska liga). Pre dve godine je renoviran stadion, sa ciljem da FK Senta postane prateci klub TSC-a iz Backe Topole (gde je ovaj za vreme gradnje sopstvenog stadiona i igrao najvisi rang). Cilj Sencana u perspektivi je plasman u drugi rang takmicenja, za pocetak, i dalja infrastrukturna nadogradnja.

slika

Karadjordjev park - Zrenjanin. Kapacitet: oko 13.500. 1968. godiste. Dugogodisnja ruina na kojoj je nekada igrao bivsi prvoligas Proleter napokon je usla u fazu rekonstrukcije. Ulaze se vise miliona € u radove od strane Pokrajinske vlade. Ono sto nedostaje je jos konkurentan fudbalski klub, ali to ce se nakon zavrsenih radova verovatno srediti nekakvom fuzijom, kako bi Zrenjanin barem imao klub u 3. rangu (srpskoj ligi grupa Vojvodina). Zrenjanin koji tradicionalno ima jake dvoranske sportove i pojedinacne pre svega, mogao bi se uskoro vratiti i na fudbalsku mapu Srbije. I ne samo Zrenjanin, nego i celi Banat, koji je za razliku od Backe i Srema najvise bio pogodjen tranzicijom i ekonomskim krizama u prethodnim decenijama.

slika

Sportski centar Fudbalskog saveza Srbije (FSS) - Stara Pazova. Kapacitet: 3.000. 2011. godiste. Popularna "Kuca fudbala" i zaostavstina mandata Toleta Karadzica. Koristi se za okupljanja i trenazni proces svih reprezentativnih selekcija, odnosno meceve mladjih reprezentativnih kategorija. Pocetkom septembra mlada reprezentacija u okviru kvalifikacija za EURO U-21 2023. godine docekuje selekciju Ukrajine u Staroj Pazovi. Iako je centar otvoren jos 2011. godine, nadogradnja je konstantna u poslednjih 10 godina.

slika

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 avg 2021, 05:35

Fudbalski savez Zapadne Srbije

S obzirom da je ovo najekspandivniji region 7 objekata ce biti premalo. Za FSZS neka bude prezentovano 8 objekata.

Cika Daca - Kragujevac. Kapacitet: 15.022. 1957. godiste. Stadion koji koristi prvoligas Radnicki je dovoljan za domace uslove i UEFA-takmicenja u mladjim kategorijama. Kako stvari sada stoje vise se nece ni renovirati (poslednji put 2007.). Naime, Srbija je zajedno sa Rumunijim, Grckom i Bugarskom podnela kandidature za organizaciju evropskog prvenstva 2028. i svetskog 2030. Iako su sanse na uspeh tih kandidatura relativno male, iste ce se ipak iskoristiti za izgradnju novih stadiona sirom Srbije, a jedan od projekata je i novi Cika Daca koji je bio predvidjen kao jedan od cetiri stadiona-domacina (pored Nacionalnog u Surcinu, Zvezdinog Rajka i niskog Caira). Novi stadion imace kapacitet od 19.690 sedecih mesta.

Sadasnji objekat:

slika

U planu:

slika

Stadion Metalca - Gornji Milanovac. Kapacitet: 4.600. 2012. godiste. Stadion je manjeg kapaciteta, ali po odgovarajucim UEFA-standardima. Koriste ga lokalni prvligas i povremeno mladje reprezentativne srpske selekcije. Metalac je uspeo da se stabilizuje u najvisem rangu belezi sve bolje rezultate iz sezone u sezonu. Nisu vise klub koji naizmenicno ispada iz najviseg ranga, vraca se, pa opet ispada...

slika

Gradski stadion u Novom Pazaru - Novi Pazar. Kapacitet: oko 9.000. 1975. godiste. Stadion je renoviran i modernizovan pre 10 godina s tim sto je nadogradnja trajala do danasnjih dana. Na Gradskom stadionu je uklonjena atletska staza, pa je isti postao samo fudbalska arena, a u periodu 2015-2017 u Novom Pazaru je izgradjen i novi moderan atletski stadion. Lokalni FK Novi Pazar je prvoligas, ali jos uvek nestabilan i bez politicke potpore nije bio kadar da se domogne najviseg ranga (oba ulaska u najvisi rang ostvarena su administrativnim odlukama, tacnije lobiranjem Rasima Ljajica u Vladi Srbije). I ove sezone Pazarci ce se boriti za opstanak u ligi. U Novom Pazaru i okolini su fudbal, atletika i odbojka tri najpopularnija sporta. Mirsad Jahovic istina pokusava u poslednje vreme i kosarku da popularizuje, ali ipak sa kosarkom teze ide.

slika

Nizi rangovi:

Lagator - Loznica. Kapacitet: oko 8.500. U planu. Novi stadion, tacnije novi Lagator poceo je da se gradi ove godine u rano prolece, sa pocetkom gradjevinske sezone. Drugoligas iz Loznice dobice za koju godinu, zapravo uskoro, moderan stadion po UEFA-standardima koji ce se moci koristiti i za meceve u evrokupovima.

slika

Radomir Antic - Uzice. Kapacitet: 9.949. 1946. godiste. Renoviran pre 10 godina. Gradski stadion je skoro poneo ime jednog od najvecih srpskih fudbalskih strucnjaka svih vremena i na taj nacin se Grad Uzice oduzio svom nekadasnjem sinu i sugradjaninu koji je stasao u redovima FK Sloboda. Klub ipak tavori, trenutno je u trecem rangu ponajvise zahvaljujuci nesposobnim upravama u poslednjoj deceniji (bata Djora i kopanija). Stadion je pored fudbalske reprezentacije Srbije ranijih godina prosle sezone u najvisem rangu koristio jos jedan gost - Zlatibor iz Cajetine. Stamatovicev klub. Nadam se i poslednji put. Sloboda mora da se vrati u elitni rang u dogledno vreme. Uzice je izrazito sportski grad koje je iznedrilo plejadu odlicnih fudbalera, kosarkasa i odbjkasica, cele generacije.

slika

Stadion Smedereva - Smederevo. Kapacitet: 17.200. 2000. godiste. Popularna Tvrdjava na Dunavu napunila je vec dve decenije postojanja. Stadion je svojevremeno sagradio bivsi Sartid uz podrsku tadasnje Vlade Srbije na celu sa SPS-om, igrale su se ovde i evropske utakmice i prijateljske utakmice tadasnje reprezentacije SR Jugoslavije itd. Klub je doduse uspeo duze da se drzi na povrsini od kompanije koja je privatizovana, prodata Amerikancima u doba tzv. petooktoarske republike (Srbija tokom 2000-2012), a onda su usledile malverzacije, lopovluci, preprodaje zelezare i sve sto je islo uz neslavnu tranzciju i privatizaciju koju je obelezila vladavina "zutih" i sto ih je na kraju i poslalo na smetliste istorije. Klub danas tavori u trecem rangu, ni on nije bio postedjen slicnih oblika upravljanja. Za nadati se da ce se barem izdici do drugog ranga takmicenja i u njemu ustaliti na duzi period.

slika

Stadion kraj Morave - Cacak. Kapacitet: 6.574. 1958. godiste. Renoviran i nadogradjivan u poslednjih deset godina. Iako je Cacak grad kosarke, iako se KK Borac vratio na kosarkasku mapu i nastupa u ABA ligi, gde tradicijom i kapacitetima i pripada, fudbalska prica prilicno je turbulentna u poslednjih 20-ak godina. Konstantno menjanje rangova takmicenja, kao na tramvaj-stanicama, uzleti, jos veci padovi verovatno su i uzrok zasto se u Cacku nije izgradio moderan stadion od barem 10.000-15.000 mesta i zasto Borac ne dominira ni u svom okrugu. Borac je i ranije znao da ispada iz lige, pa da dve godine kasnije igra sa holandskim Ajaksom u 1. kolu kupa UEFA, pa onda opet ubrzo da ispada. Potom da se vraca u najvisi rang, osvaja 2. mesto u sampionatu na jesenjoj polusezoni, tuce Zvezdu 5:1 na Marakani, a onda bankrotira i spusta se opet u drugu ligu sledece sezone. Ukratko: luda kuca.

slika

Stadion Sloge - Kraljevo. Kapacitet: 8.057. U planu. Kraljevo takodje dobija novi i moderan stadion po najvisim UEFA-standardima. To ce verovatno napokon dici i lokalni fudbal iz visedecenijske letargije. Kraljevo je iznedrilo plejadu odlicnih fudbalera, ali svi oni su pretezno stasavali u beogradskim klubovima. Kroz Zvezdu i Partizan je prodefilovalo na desetine Kraljevcana. Odluka o izgradnji je potvrdjena od strane Vlade Srbije. Sada se krece sa realizacijom/izgradnjom. Trebala je da pocne u martu kao i u Loznici, ali se za razliku od Loznice zbog korone odlozilo za narednu godinu. Posle moderne sportske hale, Kraljevo dobija i moderan stadion.

slika

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 avg 2021, 07:53

Fudbalski savez Istocne Srbije

Cair - Nis. Kapacitet: 18.151. 1963. godiste. Pre osam godina su uradjeni neki rekonstrukcijski radovi u sklopu i povratka Radnickog u najvisi rang posle 10 godina tavorenja u nizim rangovima, ali jos uvek je to nedovoljno. Ipak, prosle godine je odluceno da se ide u kompletno renoviranje. Rusice se zapadna tribina, graditi nova, renovirace se i istocna, unutrasnje prostorije, rasveta, sve tribine ce se pokriti, kapacitet ce se povecati na preko 20.000 mesta, fakticki stadion ce biti adaptiran UEFA standardima i predvidjace i mogucnost odrzavanja meceva i u grupnoj fazi evrokupova. Ulozice se najmanje 17 miliona € u novo ruho Caira od strane drzave. Cair je u planu kandidatura za velika takmicenja, tako da i Nis cekaju opsezni radovi oko stadiona u narednim godinama.

Trenutni izgled:

slika

U planu:

slika

Mladost - Krusevac. Kapacitet: 10.331. 1976. godiste. Popularni stadion pod Bagdalom. Takodje renoviran u prosloj deceniji. Jedan od boljih i komfornijih stadiona u Srbiji, a koji nije novijeg datuma izgradnje. Prosle godine najavljeno je i pokrivanje svih tribina.

slika

Gradski stadion u Surdulici. Surdulica. Kapacitet: 3.312. Ulaskom u najvisi rang nikao je 2015. godine fakticki novi stadion malog kapaciteta na jugu Srbije. Ovde je igrano i finale kupa pre koju godinu (Partizan osvojio trofej). Radnik i dalje opstaje u najvisem rangu, iako se radi o klubu kojem bi drugi rang takmicenja bio po gabaritima adekvatniji. Opstaju zahvaljujuci kvalitetnom skautingu igraca za srpske uslove, ali nekakav prostor za dalji iskorak surdulickog Radnika ne vidim.

slika

Nizi rangovi:

Kraljevica - Zajecar. Kapacitet: oko 8.000. U planu. Tacnije u izgradnji vec. Timocka krajina dobija svoj prvi moderni stadion u istoriji. U zajecarsku Kraljevicu koja je planirana po najsavremenijim UEFA-standardima bice ulozeno bezmalo oko 30 miliona €. Sam istok Srbije imao je svojevremeno FK Bor u najvisem rangu, mislim da su krajem 60-ih/pocetkom 70-ih igrali 7 uzastopnih sezona u SFRJ Prvoj ligi, cak i finale kupa i u Evropi jednu sezonu. Nakon 50 godina, dakle pola veka, ta regija je na putu da dobije ponovo prvoligasa. Timok je trenutno drugoligas (usao ove sezone), a ambicije su daleko vece od sadasnjeg statusa.

slika

Gradski stadion u Jagodini - Jagodina. Kapacitet: oko 10.000. 1957. godiste. Popularni stadion pod Djurdjevim brdom renoviran je i prosiren u poslednjih 10-ak godina. Na njemu je nastupala i reprezentacija u kvalifikacionim mecevima (5:1 protiv Makedonije) i FK Jagodina u evrokupovima (bez uspeha). Iza svega stoji naravno Dragan Markovic Palma. Klub je nakon brzog uspona trenutno u trecem rangu, ali ocekujem da se ove sezone vec ponovo vrate u drugu ligu, gde im je po gabaritima negde i realno mesto (pod uslovom da prva liga bude skracena na pozeljnih 12 klubova). U najvisem rangu su svojevremeno bili najzanimljiviji okrsaji sa komsijskim rivalom Rardnickim iz Kragujevca, kada su gostujuci navijaci u velikom broju dolazili na Cika Dacu, odnosno u Jagodinu. Jagodina je u svojim redovima razvila i dva mlada fudbalera koji su 2015. sa reprezentacijom do 20 godina postali prvaci sveta (golman Rajkovic i Filipovic), ali ipak utisak je da Jagodinci nisu kalibar za sam vrh srpskog fudbala.

slika

Gradski stadion u Leskovcu - Leskovac. Kapacitet: 8.136. U planu. Odnosno takodje vec uveliko u gradnji (zavrsetak predvidjen za 2023. godinu). Stadion ce kostati negde oko 20 miliona €. Takodje po najmodernijim UEFA-standardima. U planu je i da mlada reprezentacija nastupa u Leskovcu. Lokalni klub Dubocica je trenutno treceligas (nekada u SFRJ stabilan drugoligas). Ocekuje se da nakon izgradnje stadiona zapocnu i veca finansijska ulaganja u klub. Sto se tice SD Dubocica, za sada su najsitaknutiji u - plivanju. Na najboljem su putu da za olimpijadu u Parizu 2024. godine isprate iz svojih redova cak cetvoro plivaca (jednog u muskoj i troje u zenskoj konkurenciji).

slika

Gradski stadion u Vranju - Vranje. Kapacitet: 8.200. U planu. Takodje projekat vredan oko 20 miliona € (na toliku sumu je projektovan). Mislim da je realnije da se ta cifra spusti na 12 do 14 miliona, pa samim tim i kapacitet za koju hiljadu. Mislim da ce biti blizi gabaritima novog TSC-ovog stadiona u Backoj Topoli, odnosno buduceg u Sremskoj Mitrovici. Za sada jos uvek na stend-baju zbog trazenja adekvatne lokacije. Tako da ce ovaj projekat sigurno kasniti u odnosu na vec zapocete i pravno regulisane projekte novih stadiona u Loznici, Kraljevu, Zajecaru i Leskovcu (ove vece sredine i stadione u Surcinu, Kragujevcu i Novom Sadu i opsezne renovaze u Nisu i Subotici ni ne racunam). Zavrsetak ovog projekta ocekujem tek u drugoj polovini ove decenije, dakle ovde ce verovatno sve teci sporije. Lokalni Dinamo je trenutno treceligas, igrao je jednu sezonu i najvisi rang pre par sezona i nije se preterano proslavio (cuveni Recko i njegove vratolomije).

slika

Sto se tice nizih rangova renovirani i modernizovani su i stadioni u Sapcu, Indjiji, Backoj Palanci, u dobrom stanju je jos uvek stadion Obilica na Vracaru, ali to su ipak manji gabariti u odnosu na sve navedene u infrastrukturnom i sportskom pogledu (za drugu i trecu ligu). Sabac jedini ima donekle uporediv stadion sa ovde pojedinima. Gradnju novog stadiona planira i Pirot, ali to je jos uvek u fazi usaglasavanja, planiranja i osiguravanja finansijske konstrukcije. Na kraju ce izgleda pre doci do opseznog renoviranja sadasnjeg stadiona Dragan Nikolic, nego do gradnje novog.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 avg 2021, 21:28

U Backoj Topoli zavrseni radovi na prvom od najmanje 9 novih stadiona koji ce u narednih nekoliko godina biti otvoreni u Srbiji :clap:
Fudbalskih... Atletske, nove dvorane, bazene, specijalizovane komplekse za svaki sport koji su vec nikli i uveliko nicu, ni ne racunam.



U Zajecaru se pocelo



Projekti za Novi Sad i Kragujevac (malo vece sredine i stadioni). Novi "Karadjordje" (FK Vojvodina) i novi "Cika Daca" (FK Radnicki)





U troskove izgradnje 9 novih stadiona i kompletno renoviranje jos njih nekoliko, od kojih ce Cair i Gradski u Subotici biti izlozeni opseznijoj rekonstrukciji, bice ulozeno preko pola milijarde €.

Mada koliko god znaci infrastruktura u gradjevinskom smislu, u tehnoloskom je nista manje znacajna. Danasnja utakmica Novi Pazar - Metalac je to potvrdila. Zahvaljujuci VAR-sistemu sprecen je penal koji bi izazvao salve kritika i prepirki na relaciji klub (Metalac) - savez narednih par meseci. Scene od pre par sezona (penal na mecu Spartak - Radnicki) ostaju ruzna i nepovratna proslost srpskog fudbala.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7450
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Felixians4 » 28 avg 2021, 21:45

Veliki Aleksandar.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 29 avg 2021, 18:01

Vojvodina u ovosezonskim gabaritima. 6-7. mesto u prvenstvu je im je iz sadasnje perspektive neki optimum. Pukose i pod Bagdalom (0:2).
TSC i Cukaricki su jaci od njih, pa i Spartak koji je pre koji dan produzio ugovor sa najboljim igracem (Tufegdzicem). Ranije bi prodavali takvog igraca pred kraj prelaznog roka u inostranstvo, sada ne. Pikiraju mesto u evrokupovima. Siguran sam i da ce neko iz drugog plana pokusati pomrsiti konce Cukarickom, Spartaku, Vojvodini.

Posle reprezentativne pauze Spale docekuje TSC u Subotici i ide na Banovo brdo Cuki. Ako tu izadju neosteceni uci ce u seriju dobrih rezultata, a imace i dosta laksi raspored u nastavku jeseni. Davanje sanse mladom Vladi Buacu na klupi ispostavice se izgleda kao pun pogodak :kafa:

slika

Nizi rangovi:

U drugoj ligi ce biti jos velikih tumbanja, pa su prognoze jos uvek nezahvalne. Iz najviseg ranga ce ispasti dva kluba iz kvarteta: Mladost Lucani, Proleter, Kolubara, Novi Pazar.
Sto se tice ispadanja iz druge u trecu, novosadski Kabel je apsolutni "favorit" s obzirom da je Vojvodina otkazala saradnju i povukla svoje igrace sa kaljenja/pozajmice. Rad sa Banjice bi mogao da sklizne za jos jedan rang ispod, ali jos je rano.

slika

U trecem rangu ima par zanimljivih imena. Najzanimljivije je u grupi Beograd. Na prvih 6 mesta su 4 poznata imena (OFK, Zemun, BASK i Radnicki), takodje bivsi prvoligas (BSK) i Kokezin Brodarac. OFK ili Zemun se vracaju u drugu ligu (nadam se).

slika

U grupi Vojvodina takodje tri bivsa prvoligasa u gornjem domu: Becej, Kikinda i kulski Hajduk. Ovaj Feniks je klub iz Stare Pazove, napravili su ove godine novi stadioncic u Pazovi, a inace je setao proslih godina. Prvobitno je bio u Prigrevici kod Apatina (rodno mesto Zeljka Rebrace), pa je preseljen u Odzake, pa u Pazovu, s tim sto su prosle sezone zbog gradnje terena igrali u Pecincima gde je nekada igrao bivsi prvoligas Donji Srem (onaj sto je Zvezdi otkinuo bodove na proslavi 50-godisnjice Marakane, Vlado Capljic ih je cini mi se vodio, a igrali su im Rade Krunic, Djuro Zec i mnogi drugi).

slika

U zapadnoj grupi se nadam da ce uzicka Sloboda ove godine napasti 1. mesto.

Na istoku je vise kandidata: Radnicki Pirot, Jagodina, Trajal Krusevac, Dubocica Leskovac...

slika

Avatar
Kristijan
Postovi: 743
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Kristijan » 30 avg 2021, 14:25

Čemu postavljanje fotografija stadiona čija izgradnja uglavnom nije ni počela?

Država nije bila u stanju završiti jedan stadion kako treba - čitaj Čair.

Sve što je izgrađeno u zadnjih 10 godina je privatna svojina. Ona cirkuzanija na krovu u Voždovcu (gdje ruku na srce pola kapaciteta otpada iz žnj razloga) , Metalac isto, privatna firma završila stadion i sad TSC - Vlada Mađarske. Država Srbija = 0.

Kad se izgrade, možemo suditi i diviti se.

Što se koeficijenta tiče dobar posao je odrađen, ali se mora nagraditi proljećem oba kluba u Evropi. Sve ispod toga biće tankosava.

Što se konkurencije tiče, uprkos tom nacionalnom koeficijentu, takmičenje je slabije iz godine u godinu. Da nema TSC-a moglo bi se reći da ne postoji treći konkurentan tim.

A nekada je bilo itekako drugačije. Ako ništa postojala je super jaka Vojvodina.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 30 avg 2021, 18:13

Kristijan je napisao/la:
30 avg 2021, 14:25
Čemu postavljanje fotografija stadiona čija izgradnja uglavnom nije ni počela?

Država nije bila u stanju završiti jedan stadion kako treba - čitaj Čair.

Sve što je izgrađeno u zadnjih 10 godina je privatna svojina. Ona cirkuzanija na krovu u Voždovcu (gdje ruku na srce pola kapaciteta otpada iz žnj razloga) , Metalac isto, privatna firma završila stadion i sad TSC - Vlada Mađarske. Država Srbija = 0.

Kad se izgrade, možemo suditi i diviti se.

Što se koeficijenta tiče dobar posao je odrađen, ali se mora nagraditi proljećem oba kluba u Evropi. Sve ispod toga biće tankosava.

Što se konkurencije tiče, uprkos tom nacionalnom koeficijentu, takmičenje je slabije iz godine u godinu. Da nema TSC-a moglo bi se reći da ne postoji treći konkurentan tim.

A nekada je bilo itekako drugačije. Ako ništa postojala je super jaka Vojvodina.
Ko te slagao da nije?

Pocelo je u Loznici i Zajecaru ovog leta! Jel' ti znas uopste kada su odobreni projekti?

Stadion Kraljevica u Zajecaru (fotografija snimljena ovih dana):

slika

Stadion Lagator u Loznici:



Dakle da ne spinujemo vise. :kafa:
Licno, ocekujem da se po tri godine utrose u izgradnju stadiona van Beograda. Govorilo se i da od dvorane u Kraljevu "nema nista", da od atletskog u NP "nema nista", da na Bezanijskoj kosi "nikada nista nece nici", da nece biti centara i novih objekata za atletiku, borilacke sportove (na Kosutnjaku) i da ne nabrajam, ali nemam sada volje da jos mnoge objekte ovde navodim, a koje su dokone i nedoje*ane babe iz NVO-organizacija osporavale, izbacivale na tonu medijskih tekstova da je to sve "laz", a onda nakon otvaranja svih tih objekata kao poslednje funjare se ucutale i ne pominju te lokacije vise ni za zivu glavu (ne isplati im se, koji ocin?).
Recimo, streljastvo je dobilo vise prostora za razvoj, bolje uslove za trening, pomerilo se sa mrtve tacke posle 25-30 godina. Rezultat su dve medalje u Tokiju, i jos 5-6 top10 plasmana na Igrama. A sve to nakon totalnog fijaska tog saveza u Riju 2016. godine.

Kazes "cirkuzanija" na Vozdovcu? Ne valja? Dodji cici na mindros.

Ovo je igraliste Vozdovca na Dusanovcu pre toga. Ovde je igrao 2007. godine tada treci klub u drzavi! :roll:

slika

Drzava je odobrila tu izgradnju koja je nekoliko godina sa pocetkom izvodjenja radova i kasnila (u odnosu na planove). Na novom stadionu Vozdovca bogu hvala nema vise huliganskih obracuna, a nekada je na starom igralistu bilo polaziste za te obracune. Secam se da je u periodu 2003-2005 u obracunima huligana Rada i Vozdovca pala i jedna ili dve mrtve glave. Na novom stadionu su takve "ambicije" odavno "logisticki" ugasene. Huliganima stadion na krovu ne valja, medjutim normalnom svetu jos kako odgovara.

Pominjes Gornji Milanovac?! A jel' znas ko stoji iza kompanije i ko tu kompaniju obilato podrzava i protezira? Da nije slucajno neka strana drzava?! :kafa:

Ovo je stari objekat u Gornjem Milanovcu:

slika

Jedino sto stoji, a sto si napisao, je stadion TSC-a u Topoli. To je izgradila Madjarska. Izgradila je doduse i dva stadiona u Rumuniji, jedan u Slovackoj, grade sada i u Osijeku.

Kazes suditi?! A ko smo mi da sudimo? Sta trebamo, reci da je bolje igrati na obicnim i neuredjenim igralistima i oranicama fudbal doveka, nego na novim i modernim sportskim objektima?

Takodje sam citao i "prituzbe" da se grade objekti manjeg kapaciteta, do 10.000 sedecih mesta. A sta ce nam (prazne) stadioncine na svakom koraku?
Ovo je prvi puta da se radi planski, sa realnom procenom, a ne izgradi sto vece, pa posle pitaj se kako to da odrzavas.
Srbiji su dva stadiona velikog kapaciteta sasvim dovoljna. Dakle Rajko i novi Nacionalni stadion koji sada stupa u prvu fazu radova (prvobitna izgradnja putne infrastrukture do buduceg objekta je uveliko u toku).
Od stadiona srednjeg kapaciteta: Partizanov, Novi Sad, Subotica, Kragujevac, Nis - opravdano. Postoji medjutim i Sartidov u Smederevu. Jedini koji "strci" i koji je (danas) neiskoristen. Ideja je bila dobra i odrziva (pocelo se sa gradnjom 1993.), a vec sam pisao ko je to sve razje*ao. Citaj: politicki revansizam. Mada ce i Smederevo doci na red, ne sumnjam. Ne verujem da ce drzava dozvoliti da to propada. Za 5-6 godina ce verovatno i to doci na tapet, osposobice lokalni klub (ako se dotle ne digne), pokriti tribine. Jedan od cestih problema je vlasnicka struktura. Sama drzava ima vise interesa da sto vise objekata budu privatna incijativa! A postoje objekti koji su na tenderu i koji vape za resavanjem pravnog odnosa. Pominjao sam problem Cukarickog. Klub je Obradovicev (od 2012.), a stadion pripada opstini. U Kuli je opstina preuzela vlasnistvo nad stadionom. OFK Beograd vapi za privatizacijom.

"Takmičenje je slabije iz godine u godinu. Da nema TSC-a moglo bi se reći da ne postoji treći konkurentan tim.
A nekada je bilo itekako drugačije. Ako ništa postojala je super jaka Vojvodina."

Ovo je ozbiljna besmislica. Pratim srpski fudbal oko 35 godina iznutra. Gde su ti bili "veciti" pre 5-10 godina?! Od koga su sve ispadali, ali redovno, svake sezone! Duga je lista, podugacka. I kada je (Partizan) ulazio u grupnu fazu, sluzio je pretezno kao siguran bodovni liferant suparnicima. Samo je sezona 2015/16 bila ozbiljna, sve pre toga jad i cemer. Danas bi bilo neprijatno iznenadjenje da Partizan ne prezimi. Izbacen je trenutno treci tim ruskog prvenstva. Koliko god mnogi potcenjivali taj klub. Zreb za Crno-bele bio je sve samo ne lak. Vratilo im se hvala bogu u grupnoj fazi. Izvucena je jedna od najlaksih mogucih grupa.
Da li su pre 10-15 godina klubovi poput subotickog Spartaka mogli da izbace prasku Spartu? Da TSC igra egal sa Steauom?
FK Vojvodina je jedini klub koji stagnira, pa i nazaduje (ne racunajuci kratak intermeco sa Lalatovicem na klupi). Svi ostali se dizu. Pa i taj Partizan za koga navijas. Kada je Partizan prezimio u Evropi? 2004/05 i onda 13 godina nije! 2017/18 prezmiljava, 2019/20 zamalo, za dlaku ostaje bez evropskog proleca (kao i 2015/16), 2021/22 bi morao opet da prezimi! Prosla su vremena da i kada je ulazio u grupnu fazu mogao da planira od 0 do 3-4 boda maksimalno. Danas Zvezda i Partizan kada udju u grupnu fazu, gaje legitimne aspiracije da se tuku za evropsko prolece.
A taj treci, pa i cetvrti klub izuzetno mnogo zavisi od rasta drzavnog koeficijenta. Ova sezona je velika sansa i slazem se da se mora iskoristiti.
12. mesto na UEFA lestvici bi gurnuo treci srpski klub u grupno takmicenje bez borbe na terenu i velikog finansijskog ulaganja u klub, a doneo bi mu milione € i ozbiljniju perspektivu.
Tacno 20-25 godina se kukalo kako se nista ne radi na sportskoj infrastrukturi u zemlji koja je preduslov. Evo, pocelo se, sta sada treba, stati?! Vratiti se dva koraka unazad?

Jedino gde sam i ja sumnjicav je Vranje. Od njih ne ocekujem da sagrade stadion. Ako se to i desi, to ce uraditi Beograd dole 1/1.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 30 avg 2021, 18:47

Inace kada smo kod FK Vojvodina, jedini razlog stagnacije tog kluba je samo jedan - omladinska skola!

Koliko god Vosa bila (relativno) uspesna u toj prvoj polovini prosle decenije, napravljene su u tom periodu i krupne greske. Svi igraci iz omladinskih selekcija bili su pod ugovorima sa menadzerskim agencijama! One su bile vlasnici tih igraca, a ne klub. Klub je bio vlasnik prava na prodaju Dusana Tadica i njegove generacije, na kontu iste klub se prodajama i uspesima i digao nakon izbegavanja bankrota i ispadanja iz lige sredinom 2000-ih.
Generacija Milinkovic-Savica, Radoje, Gacinovica, Ivanica je medjutim vec bila pod ugovorom sa agencijama. FK Vojvodina od prodaje tih igraca nije skoro nista prihodovala. Samo sicu da prezivi.
Danas su svi igraci FK Vojvodina ponovo samo sa klubom pod ugovorom. Pare od prodaje slivace se u kasu samo klubu. Znam ljude iz kluba i znam odlicno sta se sve u istom desavalo. Danas je Vojvodina de facto u onoj fazi gde je bila 2003/04/05. Dalja perspektiva zavisice najvise od rada omladinske skole. Od cega je i zavisila uostalom decenijama. Mada danas imaju tezi polozaj. Nekada je FK Vojvodina kupila sve sto valja na podrucju pokrajine i dovodila u Novi Sad. Danas to vise nije slucaj. Imaju u Subotici i Backoj Topoli jos kakvu konkurenciju!
Danas FK Vojvodina moze da salje igrace na kaljenje samo u okolinu svog grada ili manje gradske klubove, dakle u FK Proleter, FK Kabel, u OFK Backa iz Backe Palanke, u FK Indjija, ranije CSK Celarevo, sto ovim klubovima samo koristi, pa su zato delom i igrali i igraju dug period u dva najvisa ranga, ali van tog konglomerata - ne. Igrac sa severa Backe i Banata pre ce danas otici u suboticki Spartak ili TSC nego u Vojvodinu.

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.