Super liga Srbije

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Novi sampion Srbije ce da bude

Partizan
62
48%
Crvena zvezda
66
52%
 
Ukupno glasova: 128

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la marconato » 13 mar 2023, 14:50

Kristijan je napisao/la:
13 mar 2023, 14:09
Vidic povukao kandidaturu.
Srpski fudbal je davno umro, samo ga nisu sahranili.

Ko poslednji izadje neka ugasi svjetlo.

Stadioni me zadugo nece vidjeti :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
deantinho
Postovi: 1208
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la deantinho » 13 mar 2023, 15:29

Kako ono bi "Za budućnost naše djece"...

Očekivana Nemanjina odluka. Svjestan je da protiv predsjednika države ne može.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la marconato » 13 mar 2023, 15:47

Nasa djeca od 80-90 godina.

Ma grade se stadioni. To je bitno... :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
deantinho
Postovi: 1208
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la deantinho » 13 mar 2023, 16:02

Baš tako.
A djeca se prodaju sa 15,16. Pas mater.

MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la MunjirkaPFC » 13 mar 2023, 16:38

I Vidic i stadioni!
Dok se to ne shvati i bice nam ovako. Hebali vas vasi klubovi, stranke i podjele :kafa:
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la marconato » 13 mar 2023, 16:58

MunjirkaPFC je napisao/la:
13 mar 2023, 16:38
I Vidic i stadioni!
Dok se to ne shvati i bice nam ovako. Hebali vas vasi klubovi, stranke i podjele :kafa:
Ko prica o klubovima?! Prave stadione ekipama koje uopste nisu prvoligasi?! Ko ce tu igrati?! Da nam mozda liga nece biti jos malo prosirena, na mozda 30 klubova?! Ne bi me ni to cudilo u zemlji međ šljivama... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la dscile » 13 mar 2023, 17:30

Ocekivan ishod, Vidic ne bi mogao pobijediti svakako. SNS-ova masinerija mu to ne bi dopustila.

Dzaja mi je, kao i svakom Zvezdasu, jedna od omiljenih fudbalskih licnosti.. Ali da on sa svojih 70+ godina ganja neke fotelje mi ne ide u glavu.

rare
Postovi: 163
Pridružen/a: 04 dec 2022, 18:18
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la rare » 13 mar 2023, 17:33

Shadows je napisao/la:
12 mar 2023, 10:50
Kakve gluposti covjek nece napisati :rol:
Cuj liga najbolja u posljednjih 20 godina :urnebes:
Klasican zvezdasnsSrbin
Samo šminka .

MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la MunjirkaPFC » 14 mar 2023, 19:21

Inaugurisan Bajden sa Uba :kafa:
Kakav nadimak dobi pred kraj dozivotne karijere :mrgreen:

marconato

A TSC bio u najvisem rangu kad je zapoceo taj projekat? Backa Topola moze, a Loznica, Leskovac i Zajecar ne mogu, sta nisu iz Srbije? :kafa:
Ili mislis da su Ivanjica, Surdulica i Lucani bolje sredine za razvoj srpskog fudbala?

rare

Evo stigla mi privatna poruka od korisnika ovog foruma i ove teme, veli da si ti nekakav lajger. E pa lajgeru, odlajgeraj :kafa:
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la marconato » 15 mar 2023, 08:28

MunjirkaPFC je napisao/la:
14 mar 2023, 19:21


marconato

A TSC bio u najvisem rangu kad je zapoceo taj projekat? Backa Topola moze, a Loznica, Leskovac i Zajecar ne mogu, sta nisu iz Srbije? :kafa:
Ili mislis da su Ivanjica, Surdulica i Lucani bolje sredine za razvoj srpskog fudbala?
Nemam ja nista protiv stadiona, naprotiv, ali TSC je vec imao privatnog vlasnika i vecinski je taj projekat iznijela vlada Mađarske!

Slicno i sa nacionalnim stadionom! Pricaju, obecavaju, ali pitanje je ko ce to gledati?! Evo dajem ruku u vatru da sad na Litvaniji nece biti vise od 2.000 ljudi, na stadionu koji prima 50.000 i to je poraz ovih produkata zvanih "Bajden s Uba" itd... :kafa:

Mi idemo obrnutim redosledom. Umjesto da stvorim kvalitet, konkurentnost i prije svega regularnost lige, mi jedini u regionu igramo sa 16 timova i gradimo stadione, kao da ce stadioni poboljsati kvalitet samih igraca, klubova,struke?! Znaci, imas 2 kluba koji su btw drzavni projekti i oni ti nesto donose ko fol neki ranking u Evropi, ostali teski prosjek. Nekad si barem imao Vojvodinu koja je bila rang ili mozda i jaca od ovog Partizana, sada niko ne moze ni da prismrdi play offu...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la MunjirkaPFC » 15 mar 2023, 13:55

marconato je napisao/la:
15 mar 2023, 08:28
MunjirkaPFC je napisao/la:
14 mar 2023, 19:21


marconato

A TSC bio u najvisem rangu kad je zapoceo taj projekat? Backa Topola moze, a Loznica, Leskovac i Zajecar ne mogu, sta nisu iz Srbije? :kafa:
Ili mislis da su Ivanjica, Surdulica i Lucani bolje sredine za razvoj srpskog fudbala?
Nemam ja nista protiv stadiona, naprotiv, ali TSC je vec imao privatnog vlasnika i vecinski je taj projekat iznijela vlada Mađarske!

Slicno i sa nacionalnim stadionom! Pricaju, obecavaju, ali pitanje je ko ce to gledati?! Evo dajem ruku u vatru da sad na Litvaniji nece biti vise od 2.000 ljudi, na stadionu koji prima 50.000 i to je poraz ovih produkata zvanih "Bajden s Uba" itd... :kafa:

Mi idemo obrnutim redosledom. Umjesto da stvorim kvalitet, konkurentnost i prije svega regularnost lige, mi jedini u regionu igramo sa 16 timova i gradimo stadione, kao da ce stadioni poboljsati kvalitet samih igraca, klubova,struke?! Znaci, imas 2 kluba koji su btw drzavni projekti i oni ti nesto donose ko fol neki ranking u Evropi, ostali teski prosjek. Nekad si barem imao Vojvodinu koja je bila rang ili mozda i jaca od ovog Partizana, sada niko ne moze ni da prismrdi play offu...
ali TSC je vec imao privatnog vlasnika i vecinski je taj projekat iznijela vlada Mađarske!

De procitaj ovo ponovo i razmisli koliko je ovo analogno :mrgreen:
Ko pare daje, taj je gazda, a gazda je Orban. Kad ode Orban, ode i TSC. Ne mozda iz lige, ali u donji dom sigurno i polagano :kafa:

Madjarska drzava moze da gradi po Srbiji, a srpska drzava ne moze? Malo morgen. Riknuli su zuti, pojeli ih moljci na smetlistu istorije. Nema vise. Srbija Srbima :kafa:

Nego da se malo opustimo..

Još uvek pamtim tvoj udarac,
danas si samo senilni starac,
Prošla su Džajo tvoja vremena,
ti danas glumiš Džoa Bajdena.
Bio si fudbaler, tu nema spora,
za svetske golmane strah i mora.
ostala ti možda još godina neka,
pa ti si samo senka od čoveka.
Fudbalu Srpskom silom nametnuti,
nisu te džaba hapsili ,,Žuti"
Tebe su Naprednjaci abolirali,
da bi u jednu tikvu svirali.
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:

Avatar
deantinho
Postovi: 1208
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la deantinho » 15 mar 2023, 14:28

U niškom Radničkom je izgleda katastrofa stanje. SNS je uspio otjerati Nišlije sa stadiona, a blizu su i da klub izbace iz najjačeg ranga. :roll:

Što se ostalog tiče, biće interesantan plej in.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la marconato » 15 mar 2023, 15:14

deantinho je napisao/la:
15 mar 2023, 14:28
U niškom Radničkom je izgleda katastrofa stanje. SNS je uspio otjerati Nišlije sa stadiona, a blizu su i da klub izbace iz najjačeg ranga. :roll:

Što se ostalog tiče, biće interesantan plej in.
Pa to je ta logika. Klub sa tradicijom i bazom navijaca srozati, a praviti stadione drugoligasima... :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la MunjirkaPFC » 15 mar 2023, 15:22

Radnicki je mentalno nizeligas, samo ih gore drzi znacaj treceg grada u drzavi :kafa:

Apropo stadiona, prije dvije-tri godine velicalo se zdanje u Topoli po medijima i seirilo i podsmijavalo kako od stadiona u Loznici, Zajecaru i Leskovcu garant nece biti nista, kako su te sredine i klubovi prevareni i kako se nec moc razvijat, da se zalud nadaju, a potrebni su srpskom fudbalu :kafa:
Sada kada su ipak nikli novi stadioni, kada su tadasnji pljuvaci popushili srpsku kurchinu, pocuclali je za sve pare, sad ide prica sta ce nam ti klubovi :mrgreen:

Mislim shvatam ja recimo stanje u BiH gdje zatucani ljudi i danas raspravljaju zasto postoje Borac i Zrinjski, Leotar i Siroki, pa su sa takvim mentalnim sklopom zasluzeno 41. liga Evrope, ne postoje, nema ih nigdje, ali Srbija nema potrebe za tim, ipak ima malo vise razuma i strategije, koliko god 11. mjesto u Evropi pljuvace boljelo.
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:

Avatar
deantinho
Postovi: 1208
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la deantinho » 15 mar 2023, 16:58

marconato je napisao/la:
15 mar 2023, 15:14

Pa to je ta logika. Klub sa tradicijom i bazom navijaca srozati, a praviti stadione drugoligasima... :kafa:
Vidjećeš šta slijedi na ljeto i iduće ljeto. Fuzija. Nakon nje će ti svi novi stadioni biti u SLS. Izuzev GM-a koji je ranije izgrađen.
Možda to u krajnjoj liniji i nije loše. Nisu se jednom ubacivali klubovi u najjači rang, a da to nisu na terenu zaslužili.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 15 mar 2023, 18:42

To za fuziju sam i ja čuo negdje.
Jedan od klubova koji će igrati na ovim novim stadionima (čini mi se klub iz Loznice), će se fuzionisati sa IMT-om koji je lider Prve lige Srbije, tako da će se Mozzartbet Super liga sljedeće sezone igrati na novom stadionu u Loznici.
Ne mora značiti da je ovo tačno, tako sam pročitao negdje..
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
deantinho
Postovi: 1208
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la deantinho » 15 mar 2023, 20:04

Da. Spominje se da će se fuzionisat i Mladost GAT i Dubočica i da će taj tim igrati na novom stadionu u Leskovcu.

MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la MunjirkaPFC » 15 mar 2023, 22:39

alan_kardec je napisao/la:
15 mar 2023, 18:42
To za fuziju sam i ja čuo negdje.
Jedan od klubova koji će igrati na ovim novim stadionima (čini mi se klub iz Loznice), će se fuzionisati sa IMT-om koji je lider Prve lige Srbije, tako da će se Mozzartbet Super liga sljedeće sezone igrati na novom stadionu u Loznici.
Ne mora značiti da je ovo tačno, tako sam pročitao negdje..
Realno, svi smo znali otpocetka da ce dolaziti do fuzija i to je legitimna opcija :kafa:
Loznica godinama igra u Klubcima zbog gradnje stadiona, a IMT je klub bez kapaciteta za najvisi rang. Ako vam Graficar udje u visi rang i on ce ostat farmerski tim, a mjesto ustupit Timoku ili Dubocici. Pitanje je i gdje ce igrat pancevcki Zeljeznicar.
Novi Sad, popularni Kanarinci sa Detelinare, bivsi prvoligas iz doba juge, se ljetos fuzionisao sa Proleterom iz Slane bare i sada se takodje bori za plasman u najvisi rang.
Vracaju se klubovi sa tradicijom polako u vrh. Novi Sad, Timok, Loznica, Dubocica, spremaju se kraljevacka Sloga i Kikinda sa novim stadionima, uzicka Sloboda se vratila u drugu ligu iz cetvrte, isto ce i cacanski Borac ili Smederevo vec iduce sezone. Veci centri ponovo ozviljavaju i to sa najmodernijom infrastrukturom :kafa:
deantinho je napisao/la:
15 mar 2023, 20:04
Da. Spominje se da će se fuzionisat i Mladost GAT i Dubočica i da će taj tim igrati na novom stadionu u Leskovcu.
Logicno. Gradjevinska firma GAT iz Novog Sada bila je izvodjac radova u Leskovcu.
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la marconato » 16 mar 2023, 07:44

To za fuzije nisam znao, ako je tacno, to je onda nesto drugo.

Stadioni su jako pozitivna stvar, podrzavam naravno, ali ima tu jos dosta precih poslova da se urade. Medjutim, sa ovom garniturom u samom fudbalu, tesko...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Super liga Srbije

Post Postao/la MunjirkaPFC » 16 mar 2023, 08:45

marconato je napisao/la:
16 mar 2023, 07:44
To za fuzije nisam znao, ako je tacno, to je onda nesto drugo.

Stadioni su jako pozitivna stvar, podrzavam naravno, ali ima tu jos dosta precih poslova da se urade. Medjutim, sa ovom garniturom u samom fudbalu, tesko...
Ti si u pravu sustinski, ali razmisli malo, ko bi normalan u Srbiji ulagao po dvadeset-trideset miliona evra u stadion da bi igrao drugu ili trecu ligu?

Ja samo u potpunosti dijelim stavove Mirka Poledice, vjerovatno sve njegove, a njegova deviza bila je i stadioni i Vidic.

Dobicemo u perspektivi sa novim stadionima i cetiri nova centra. Pogledajte gdje je danas TSC :kafa:
Ko misli da bi TSC bez stadiona bio ovdje gdje jeste treba da prati neki drugi sport.

Liga je najkvalitetnija u poslednjih dvadeset-trideset godina. Vjeciti, TSC, Cukaricki, Vojvodina, i u perspektivi jos tri kluba. Loznica bi morala od ova tri nova da iskoci, imaju najbolje predispozicije. To sto ova balavurdija u dvadesetima to ne vidi, a sta je to mogla vidjet kvalitetno do sada u svom zivotu pa da uporedjuje? Osim na televiziji.

Problemi su drugi. I imaju veze sa izborima u savezu. Stari kadrovi u savezu, trenerska struka, los rad sa mladima, premalo sanse mladima, infrastruktura, regularnost.
Prije deset godina pojam je bio da se postave reflektori. Danas nicu sirom Srbije novi i moderni stadioni: Vozdovac, Backa Topola, Loznica, Zajecar, Leskovac. I onda retardirani maloumnici kazu da nema napretka :rol:
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.