Super liga Srbije

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Novi sampion Srbije ce da bude

Partizan
62
48%
Crvena zvezda
66
52%
 
Ukupno glasova: 128

Avatar
Felixians4
Postovi: 7450
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Felixians4 » 17 dec 2021, 19:18

EpateguiHuleteti je napisao/la:
17 dec 2021, 18:27
Felixians4 je napisao/la:
17 dec 2021, 17:06
nadam se da će biti riješeno. ako bi klub birao, mislim da bi trebao izabrati borjana. želim zvezdu u četvrtfinalu europske lige.
Nece nista birati. Zbog jedne carke se ne teraju uspesni treneri i najbitniji igraci.
Obojica obavljaju kvalitetno svoj posao. Borjan je odreagovao ne Dekijevo generalizovanje, ko poznaje Borjana i njegovu impulsivnost nimalo iznenadjujuce. Dva slicna karaktera zapravo.
Borjana Zvezda sigurno nece oterati. Nece ni Stankovica. Stankovic ce otici jedino ako ga Sampdorija privuce, odnosno povratak u Italiju. Sta ce biti videcemo, fudbalsko trziste je nepredvidivo.
ako bude kako tvrdiš,odlično. ja vjerujem da hoće. bilo je i stalnih prijepora hoće li deki u serie a, i to može utjecat. meni je jasno,ne moraš mi objašnjavati što se dogodilo niti je riječ o nečuvenome sukobu trenera i kapitena.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 19 dec 2021, 17:44

Zavrsena jesenja polusezona :kafa:

21. kolo:

Proleter - Radnicki Nis 2:0
Ninkovic 5, Tomovic 20
Proleter bio bolji, bolje usao u mec. Nislije nisu dosle na utakmicu, mlaki, gubili duele u prvih pola sata. Od 30. do 45. minuta Radnicki stisnuo, ali nije uhvatio prikljucak. Da su smanjili rezultat utakmica bi otisla u drugom smeru. U nastavku opao ritam.

TSC Backa Topola - Crvena zvezda 2:3
Banjac 7, Stanojlovic 18 - Ivanic 15, Pavkov 32, 55
Vrhunski mec o kom je vec dovoljno receno. Top-nivo. Verovatno i najbolja utakmica dosadasnjeg dela prvenstva.

Partizan - Kolubara 1:0 (0:0)
Menig 67
Stanojevic se izvinjava navijacima zbog navodno lose patije, mada se ne bih slozio. Teren je bio u katastrofalnom stanju sa jedne strane, nije bilo mnogo prostora za pas-igru (gol pao iz prekida), medjutim i Svaba Djurdjevic je odlicno postavio Lazarevcane (igrali bez Djuranovica). Svabu bih ponovo voleo videti u nekom top 6-7 klubu i tu bi radio jako dobar posao, siguran sam. Kolubara je objektivno najslabiji tim u ligi u igrackom smislu, a drze se podalje od samog dna. Partizan zasluzeno osvojio jesenju titulu. Zanimljiv ce biti zimski prelazni rok u Humskoj. Pripreme su na Kipru, pocinju mesec dana pre dvomeca sa praskom Spartom. Partizan ce imati vise vremena da se pripremi za duel sa Cesima, nego sto je imao vremena letos za protivnike u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Novi Pazar - Vojvodina 1:1
Ratkovic 66 - Bastajic 58
Vojvodina poslednjih 20 minuta igrala sa 2 igraca manje, a gotovo ceo mec sa jednim manje. I povela. Pazarce iznad crte drzi trener Radojicic. Ali mislim da nemaju sanse izdrzati sa ovakvim (tankim) sastavom. O Vojvodini bi se mogao napisati elaborat. Dosta transfer-promasaja, ali odustacu ovaj put.

Napredak - Spartak 1:0
Djurickovic 70
Majstorski gol Djurickovica. Dobar mec, dosta trke i dominacija Napretka. Napredak je najvece iznenadjenje ove jeseni. Dosta iskusna ekipa koja je odlicno vodjena s klupe. Da li ce izdrzati do kraja, videcemo.

Radnik – Mladost 0:2
Bojovic 34, Cvetkovic 66
Mladost je glatko, na kvalitet dobila Surdulicane. U odlicnoj su formi okoncali jesen. Pominjao sam vec da su igrali dugo ispod ocekivanja. Danasnjom pobedom su se ukljucili u borbu za plej-of. Radnik se ove jeseni proslavio protiv Zvezde, ali ipak je ekipa koja nema sta da trazi u gornjem delu tabele. Borba za opstanak bice ove sezone neizbezna.

Vozdovac – Metalac 5:2
Milovic 4, Purtic 51, Vujnovic 52, Hajdin 64, Masovic 70 – Djuric 17, Grbovic 67
Jos jedna lepotica na krovu za kraj. Vozdovac je odlicna ekipa, predvodjena i odlicnim trenerom. Mislim da su ove jeseni mogli i morali zavrsiti u prve cetiri, oscilirali su dosta na strani. Metalac s druge strane je u prvenstvo usao po sistemu "lako cemo", bez pojacanja. Obilo im se o glavu. Sa Novim Pazarom i kragujevackim Radnickim se bore za opstanak. Potpuno zasluzeno.

slika

Ove sezone imamo borbu za titulu.
Cukaricki se zacementirao kao treci klub u zemlji. Samo 3 poraza i poprilicna bodovna zaliha u odnosu na konkurenciju. Nove evro-nastupe ce sa velikom verovatnocom ponovo izboriti. Imaju sada i dobrog trenera, pocetnika doduse, ali Ilic radi jako dobro na Banovom brdu. Nadam se da ce zadrzati roster i da iduceg leta mogu do plej-ofa Lige konferencija, za pocetak.
Od 4. do 11. mesta svi su u 6 bodova. Svi mogu i u plej-of i u plej-aut.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 23 dec 2021, 11:26

Zavrsna konferencija jesenjeg prvaka. Stanoje samara navijace DPS-a :kafa:
Odlican intervju, odlican presek stanja u klubu i srpskom fudbalu uopsteno.


Stepp
Postovi: 487
Pridružen/a: 02 jun 2021, 08:25
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Stepp » 27 dec 2021, 19:18

Lajger je napisao/la:
27 dec 2021, 15:52
Jel beše Kangi baba iz Čačka ?
Covek 4 godine igra u Srbiji, normalno je da ima pravo na pasoš, kao što je i Ben dobio.

Stepp
Postovi: 487
Pridružen/a: 02 jun 2021, 08:25
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Stepp » 27 dec 2021, 22:12

Lajger je napisao/la:
27 dec 2021, 21:07
Treba 6 ali u celini a ne iz dva dela .
Lupas gluposti naravno, 3 godine je potrebno strancu u Srbiji za pravo o sticanju drzavljanstva.Tako su i Kleo i Ben dobili pasos.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 27 dec 2021, 23:06

Lajger je napisao/la:
27 dec 2021, 21:07
Treba 6 ali u celini a ne iz dva dela .
Ne vazi za vrhunske sportiste, a to prvotimci Zvezde/Partizana u Srbiji svakako jesu. Ista praksa se primenjuje i u zemljama Evropske Unije, vrhunski sportisti imaju olaksice i benefite kod sticanja prava na drzavljanstvo.
Nije Kanga dosao u Srbiju iz Albanije da mesa malter.
Nemas pojma ni kako se stice pravo za izdavanje drzavljanstva. Lupetas onako nesuvislo, reda radi.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 dec 2021, 10:39

Lajger je napisao/la:
28 dec 2021, 08:32
Toliko o tome da je mezimica stub srBstva.
A sta se ti pa sekiras zbog toga? Niti si Srbin, ni srpski drzavljanin, gajis mrznju prema Srbiji, sam je proklamujes. A sekira se jadnicak. Ni luk jeo, ni luk mirisao.
Zamisli sada mene kako se upinjem da presudim da li Dinamo ili Hajduk, da li Sarajevo ii Zelja, da li Steaua ili Dinamo, da li CSKA ili Levski? Bas me briga. Niti je u mom dvoristu, niti sam deo toga, niti sam ikada usao u prostorije tih klubova kao neko kome je stalo do istih. To je domen ljudi iz tih gradova, zemalja, klubova, a ne moj. Mogu biti samo obican gost-gledalac na tribini, turista u prolazu, i nista vise.

Stepp
Postovi: 487
Pridružen/a: 02 jun 2021, 08:25
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Stepp » 28 dec 2021, 11:40

Lajger je napisao/la:
28 dec 2021, 08:32
Toliko o tome da je mezimica stub srBstva.
To je nebitno,bitno je da si ti neznalica i trol koja upada,provocira i pritom pise dezinformacije o pravu za sticanje drzavljanstva o kojem ne zna nista.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 dec 2021, 14:11

Pa realno Vozdovac moze u Ligu konferencija (kvalifikacije), bez problema, a bez Hajdina je jos jaci. Ocajan igrac.
Vozdovac je fino skockana ekipa, mesavina mladosti i iskustva, imaju odlicnog trenera, imaju nov i moderan stadion, reprezentativca Crne Gore koji je zamena Joveticu, najboljeg litvanskog igraca, ozbiljnu upravu. Ako budu u prve cetiri, za Evropu ce se morati jos malo pojacati, na 2-3 pozicije najmanje ako zele da imaju nekakvu sansu da udju u Ligu konferencija, a ne samo da odigraju par kvalifikacionih utakmica reda radi.

Ovako na polusezoni izgleda da ce se Vojvodina, Napredak, Vozdovac i Radnicki iz Nisa boriti za tu kotu 4. Vojvodina je u rasulu ove sezone, Napredak ne verujem da ima evropske ambicije posto su u sezonu usli sa cijem da se ne bore za goli opstanak u ligi, dok su Vozdovac i Radnicki malo zrelija prica. Ako bi Vozdovac otisao, imali bismo sva 4 kluba iz Beograda, a posto je vec imao dva iskustva prethodnih godina mozda bih vise voleo Radnicki koji je takodje odlican spoj mladosti i iskustva. I u Nisu je bez ikakvih ulaganja skockana jedna sasvim pristojna ekipa za domace uslove.

Sto se tice Vojvodine, informacija koja je malo poznata javnosti: predsednik kluba Samardzic ponudio je triju bivsih Vosinih igraca Gojko Kacar - Milos Krasic - Milan Jovanovic da preuzmu klub (sva trojica bili zajedno reprezentativci na mundijalu u Juznoj Africi i na terenu u pobedi nad Nemackom). Ne znam koliko je to bas pametno resenje. Kacar po Novom Sadu jedino juri kurve, Krasic se odao alkoholu, Jovanovic mi ne izgleda kao preterano inteligentna osoba. Bez jednog-dvojice ozbiljnih operativaca nista nece uraditi, samo ce im sadasnja uprava i predsednik koji se reaktivirao iz penzije baciti vruc krompir u sake. Sadasnja uprava je uradile neke dobre stvari u imovinsko-pravnom statusu za klub, ali za dalji iskorak trebaju u klubu ljude koji su medjunarodni igraci, sa imenom.

Inace gradski im rival Proleter najavio dovodjenje Zdravka Kuzmanovica, koji bi se igracki reaktivirao u svojoj 34. godini. S obzirom da su ponovo fudbalu vratili i Dzigija Ninkovica, fakticki ponavljaju isti potez.

Ceo intervju sa Hajdinom:

Hajdin: Možemo do Evrope, ne znam da li jer smo dobri ili je konkurencija slaba

Nije loše, ali može i mora bolje - ocena je jesenje polusezone fudbalera Voždovca, koji su posle 21 kola šesti na tabeli Superlige Srbije, na mestu koje vodi u plej-of. Takav sud dao je kapiten i jedan od najboljih igrača Zmajeva Stefan Hajdin u razgovoru za Mozzart Sport.

Nekadašnji bek Crvene zvezde sa 27 godina jedan je od iskusnijih u timu iz Zaplanjske, a niz sezona na superligaškoj sceni uticao je da u Voždovcu stekne epitet nezamenljivog te 20 prvenstvenih mečeva ove sezone, odnosno 65 u dresu aktuelnog kluba, razlog je zbog kojeg reči beka Zmajeva imaju težinu.

“Lično sam zadovoljan svojim izdanjem tokom prošle polusezone. Naravno da možemo i bolje, kako ja, tako i ekipa. Da počnem od kraja, od Metalca. Posle 1:1 na poluvremenu, gde nismo igrali nešto posebno, seli smo, dogovorili se šta moramo da uradimo u nastavku i tamo smo dali četiri pogotka. Očekivala se pobeda, jer smo hteli da završimo godinu u plej-ofu. Pre te utakmice smo bili ispod crte, deveti ili 10. Pokazali smo naš stil igre, kroz posed lopte smo stvarali šanse. Jaki smo na prekidima, i ofanzivno i defanzivno. Dali smo nekih osam ili devet golova, bio sam i ja strelac za 4:1, a samo nam je Zvezda dala gol iz prekida u poslednja dva-tri meseca", kazao je Hajdin za Mozzart Sport.

Voždovac je u poslednja tri kola osvojio sedam od mogućih devet bodova. U Beogradu su "pali" Vojvodina (3:1) i Metalac (5:2), a između te dve utakmice je u Novom Pazaru tim koji trenira Aleksandar Linta odigrao 0:0. Zato na čuvenom krovu TC Voždovac vlada dobro raspoloženje i Hajdin sa nestrpljenjem očekuje duel sa Kolubarom u Lazarevcu, na otvaranju prolećne polusezone. Tamo će Zmajevi da nastave trku za četvrtom pozicijom, koju trenutno drži Vojvodina sa bodom više, jer ona potencijalno donosi plasman u kvalifikacije za Ligu konferencije, ako Kup Srbije osvoji neki od tri najbolja tima.

"Šteta što se sada završila polusezona, jer smo se baš podigli na poslednjih nekoliko utakmica. Sad nam još ide neki uslovno rečeno lakši raspored, siguran sam da bismo tu osvojili još dosta bodova. No dobro, to nas svakako čeka. Prvo ćemo u Beogradu i Antaliji da imamo mesec dana priprema, pa se nadam da ćemo posle toga da nastavimo sa dobrim igrama. Moj cilj je da se plasiramo u Evropu, a mislim da je to i želja svih u klubu. Zašto bismo se zadovoljili samo plej-ofom, u sportu uvek morate da imate više ciljeve, da podignete lestvicu. Mislim da je nama Evropa realan cilj, a time bismo napravili i istorijski uspeh".

Voždovac je imao neke blistave partije jesenas, poput one kada je deklasirao Spartak u Subotici sa 4:0. Međutim, bilo je i mečeva koji su Hajdinu ostavili gorak ukus u ustima.

"U Superligi nema lake utakmice, to smo videli još na početku sezone. Radnički Kragujevac nas je pobedio na našem krovu, a posle je osvojio još samo 13 poena. To nam je bila lekcija. Šteta što nismo osvojili više bodova, jer smo realno mogli. Čak i protiv Partizana, izgubili smo 3:0, a u prvih 40 minuta smo bili egal, možda na momente i bolji. Posle tog primljenog gola smo pali, oni su nas u nastavku uhvatili na brzinu, dali nam još dva gola i meč je bio gotov. Posle smo gledali statistiku, videli smo da smo po nekim parametrima stvarno bili bolji od Partizana".

Poraz od crno-belih bio je najubedljiviji tokom jeseni. Bolja od Voždovca je bila i Crvena zvezda, Hajdinov bivši klub, koja je slavila na stadionu "Rajko Mitić" golom Mirka Ivanića sa 1:0. Lintini momci ipak ni ne razmišljaju o tome kako da na tabeli ugroze večite. Realno, borba za treću i četvrtu poziciju je maksimum ovog tima, a pre toga prvo mora da se obezbedi mesto u plej-ofu.

"Čukarički je otišao iznad, odvojio se na trećoj poziciji, ali po meni iskreno nije pokazao ništa posebno, nikakve veće kvalitete od nas. Odigrali smo na krovu 1:1, a bili smo bolji, bili smo bliži pobedi. Po meni su tu još TSC i Napredak, oni su nam najveći konkurenti za to četvrto mesto. I sa jednim i sa drugim timom smo na našem terenu odigrali nerešeno, a bili smo bolji takođe na oba meča. Imali smo veći posed lopte, više šansi. TSC nam je dao gol za 1:1 u finišu, a Napredak nismo uspeli da probijemo iako smo imali 12 šuteva. Igram Superligu Srbije pet godina i mislim da Voždovac nikada nije bio bliži Evropi nego ove sezone. Ne znam da li je to zato što smo mi bolji nego do sada ili je konkurencija slabija nego što ih poznajem, možda i oba, ali zreli smo za to da se oprobamo na međunarodnoj sceni", uverava Hajdin.

Statistički gledano, najbolji igrač Voždovca jesenas je bio Nikola Vujnović. Ovaj 24-godišnji napadač, koji je svojevremeno bio na "školovanju" u Viljarealu, postigao je 10 golova ove polusezone. Trenutno je četvrti na listi strelaca Superlige, a Hajdin je uveren da bi se njegov saigrač na proleće borio za Zlatnu kopačku Srbije da se Partizanov Rikardo Gomeš (18 pogodaka) nije toliko raspucao.

"Uvek iz ekipe, kada ona igra dobro, iskoči jedan pojedinac ili dva. Ove godine je to kod nas Nikola Vujnović, a mi ostali smo vojnici u njegovoj službi. Imao je prethodnih sezona neke ozbiljne pehove, dugo nije igrao zbog povreda zadnje lože. Sada se ustalio i odmah je pokazao da je kvalitetan napadač. On je naš tihi vođa, na terenu se ne čuje mnogo, ali delima pokazuje koliko vredi. Nadam se da će ostati na proleće, po meni ne bi smeo da ide dok se ne završi sezona. Da smo obezbedili plej-of, pa i da razmišljaju u klubu o njegovom odlasku. Jedino bih razumeo da Voždovac dobije ponudu koja ne može da se odbije. Ipak, smatram da nam je potreban da bismo obezbedili Evropu".

Voždovac je jedini tim u Superligi koji igra na veštačkom terenu. To je posebna prednost u zimskim danima, kada je teško sanirati i srediti podlogu na većini superligaških terena između dve utakmice.

"Stadion Voždovca je naše suvo blago. Mislim da se i drugi raduju kada dolaze na krov, jer mogu da igraju na ravnoj podlozi, gde se lopta normalno ponaša. Nisam igrao zbog kartona, ali onaj prizor u Novom Pazaru je bio jeziv. Ima više takvih terena, neće oni uspeti da se oporave ni do februara, marta. Biće jako teško igrati tamo. Po meni ni Partizanov stadion ni Marakana nisu ništa posebno. Dobro, Zvezda i Partizan su odigrali više utakmica zbig Evrope, ali ni tamo nisu uslovi za igru idealni. Zato je utakmica u Bačkoj Palanki između TSC-a i Zvezde bila vrhunska. Nov teren, sjajna podloga. Iskreno se radujem gostovanju tamo".

Posle toliko godina u srpskom fudbalu prirodno je da Hajdin razmišlja i o odlasku u inostranstvo i potrazi za nekim većim izazovima. U dresu Crvene zvezde nije dobio šansu da pokaže koliko može, za dve i po godine je odigrao samo 10 takmičarskih mečeva u crveno-belom dresu i zabeležio je četiri asistencije. Hajdin prirodno oseća potrebu da dokaže navijačima da je Zvezdina struka pogrešila što ga je prošle sezone olako pustila da bez obeštećenja prođe u Voždovac. Ipak, ne žuri se jednom od najboljih bekova u ligi da već ove zime traži transfer. Radije bi prvo da završi misiju sa Voždovcem i pomogne mu da se plasira u Evropu, pa bi tek na leto promenio sredinu.

"Ima poziva, osećam se kao da me je u nekom trenutku zvao gotovo svaki klub u ligi. Iskreno, rekao sam već, pored Voždovca bih igrao samo još za TSC i Čukarički. To su jedini svetli primeri srpskog fudbala i velika je šteta što ne postoji više privatnih klubova u zemlji. Imam ugovor sa Voždovcem još godinu dana, a najradije ne bih odlazio pre leta. Naravno, ako me neko pozove, sešću sa ljudima u klubu pa ćemo da se dogovorimo, ali voleo bih da prvo napadnem Evropu sa Zmajevima, pa onda da odem", zaključio je Hajdin.

Stepp
Postovi: 487
Pridružen/a: 02 jun 2021, 08:25
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Stepp » 28 dec 2021, 17:06

Francuzi pišu da Marsej planira da pošalje ponudu do 5 miliona za Djordja Jovanovića na adresu Cukarickog.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 04 jan 2022, 18:44

Aleksandar Stanojevic na kraju sezone napusta Partizan.

Slepci od tzv. "navijaca" uspeli su u misiji da coveku ogade klub i oteraju ga iz istog.

Iduce sezone eto Partizana ponovo u svojoj komfornoj zoni, na minus 15-20 bodova iza Zvezde. I ovce site i zadovoljne i vukovi na broju.
Evropsko prolece i iduce sezone - pisi propalo.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 11 jan 2022, 09:00

Ivan Stefanovic se vratio iz Lucana u svoj Krusevac i ponovo preuzeo Napredak.
Mislim da je to odlican potez. Za domace uslove sasvim dobar trener, u Lucanima je jesenas sa veteranskom ekipom ostvario sasvim dobar bilans, lansirao je malog Gordica u orbitu (Atalanta prati biser iz Lucana), sto je najvaznije imao je podrsku uprave koja ga nije smenjivala nakon 5-6 startnih uzastopnih poraza. Dokaz da se treneru mora dati vremena da na miru radi ako zelis rezultat, Lucanci su verovali u Stefanovica, zauzvrat su dobili borbu za plej-of i igraca kojeg ce utopiti za fine novce nekoj evropskoj ozbiljnoj adresi.

U Napretku Stefanovic ce zateci poslozenu ekipu koju je odlicno selektirao i izbalansirao Djumi (covek se borio za zivot poslednjih nedelja, tesko je bolestan), ekipu koja ce se na prolece boriti sa Vojvodinom, Radnickim iz Nisa i Vozdovcem za Ligu konferencija.

Transferi:

TSC se (napokon) oslobodio Slobodana Rajkovica, a navodno pred potpisom je Petar Skuletic, bivsi napadac Vojvodine, Partizana, Lokomotive iz Moskve, Monpeljea... Mislim da je promasaj, posto Skuleic nije mogao bazen da pogodi poslednjih sezona. Nadam se da nece gusiti talentovanog Stanojlovica. Kako god tesko ce u skorije vreme imati tandem u navali kakav su bili Lukic i Siladji.

Stoper Radnickog iz Nisa Stevanovic potpisao za Ingolstat u "cvajti".

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 12 jan 2022, 04:04

Vesti sa transfer-pijace:

- Zvezda vec pronasla kupca za Degeneka. LASK iz Linca nudi novce, a navodno je i Makabi iz Tel Aviva zainteresovan.

- Trka za mladog napadaca Radnickog iz Nisa, Stefana Mitrovica, se nastavlja. Najblizi je prelasku u Klub Briz, odmah iza Belgijanaca na listi cekanja je i Crvena zvezda koja nudi vece novce, ali je Briz krenuo u konkretne pregovore (Zvezda danas promovisala novog napadaca, prvog strelca norveske lige). Pominju se i Lester, Bolonja, Partizan i Boavista.

- Partizan se ratosiljao Filipa Holendera. Potpisao za Honved iz Budimpeste, nekada slavni klub. Njemu se prikljucio i desni bek TSC-a Marko Petkovic. Projekat TSC polako dobija svoje obrise i konture cemu ce sluziti. TSC ce sluziti kao adresa za reaktiviranje karijere propalih srpskih fudbalera i ne vise mladih (Skuletica dovode ovih dana), da bi potom nakon pola godine-godinu u srpskom fudbalu ti fudbaleri isli u madjarsku ligu. Dakle izvozicemo preko TSC-a nase skartove u Madjarsku, a za Madjare ce oni biti pojacanja. Tako da svaka prica o TSC-u kao 3/4. klubu u Srbiji pada u vodu, obicna prazna prica. Statirace izmedju 5. i 10. mesta i biti protocni bojler za jacanje madjarske lige, a nasima koji su navikli na bolje ugovore u inostranstvu i koje ne zeli vise niko da potpise, bice savrsena krava-muzara da iscede jos koji evro pre besenja kopacki o klin.

- Radnicki iz Kragujevca najavljuje povratak u nizi rang. Doveli matorog i propalog Voju Ubiparipa kao "pojacanje" :facepalm:

- Cukaricki glatko odbio ponudu od 1.500.000 € za povratak Djordja Jovanovica u redove Partizana. Medjutim Partizan pikira jos jednog prvotimca belo-crnih sa Banovog brda. Srdjan Mijailovic je prvi pik kao zamena Scekicu. Postoji medjutim i jedan "sitan" problem - Mijailovic je bivsi fudbaler Crvene zvezde i zvezdas.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 20 jan 2022, 19:46

Gelor Kanga (Gabon), El Fardu Ben Nabuan (Komorska ostrva), Umar Sadik (Nigerija), Ricmond Boaci (Gana)...
Afrikanci iz nase lige ili koji su do prosle sezone igrali u njoj briljiraju na njihovom kontinentalnom prvenstvu.
Igrao je i Cukin Ovusu i mozda jos neko koga sam preskocio.
Broj Afrikanaca u ligi smanjen je poslednje dve sezone zbog ogranicavanja broja stranaca.
Tu su i igraci koji nisu na africkom kupu iz raznoraznih razloga poput Seku Sanogoa (Obala Slonovace), Rikarda Gomesa (Zelenortska ostrva), Sedube Sume (Gvineja).
Skauting sa africkim igracima bio je daleko kvalitetniji u odnosu na latinoamericke igrace koji su u velikoj meri bili promasaji.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 21 jan 2022, 14:01

ArenaSport prenosice sve prijateljske meceve sa priprema nasih klubova, ne samo Zvezde i Partizana, nego i Cukarickog, Vojvodine, Napretka, Radnickog, Vozdovca, TSC-a, Spartaka...

TSC Backa Topola je danas odigrao prvi pripremni mec protiv azerbejdzanskog najboljeg kluba poslednjih godina, Karabaha iz Agdama. 1:0 za TSC.

Apropo Cukarickog, Mijailovica su poveli u Tursku, nije (jos) potpisao za Partizan. A s obzirom da idu u Antaliju u najluksuzniji hotel, da planiraju veci broj pripremnih meceva, a gledajuci roster, strucni stab i rukovodstvo, oni ako ovakvi ne ciljaju plasman u Ligu konferencija naredne sezone, onda ne znam cemu sve ovo, da budu samo treci klub u Srbiji, a sto su vec po svemu poslednjih godina?!

"Saša Ilić, trener Čukaričkog na put će danas povesti 29 igrača, dok će mladi Mitar Ergelaš (pozitivan na koronu), naknadno doputovati u Tursku.

Na spisku putnika za dvonedeljne pripreme su: Srđan Mijailović, Miladin Stevanović, Norman &, Ibrahim Ndijae, Nikola Čolić, Aleksa Janković, Nemanja Belić, Darko Puškarić, Asmir &, Stefan Šapić, Bojan Roganović, Marko Rakonjac, Stefan &, Milan Savić, Stefan Čolović, Strahinja Tanasijević, & Belić, Jovan Lukić, Lazar &, Viktor Rogan, Novak Mićović, Đorđe Jovanović, Nemanja Tošić, Mihajlo Spasojević, Igor Miladinović, Uroš Drezgić, Đorđe Petrović, Ognjen Ajdar i Stefan Obradović.

Na čelu kolone je tehnički direktor Goran Grkinić, dok bi sportski Vladimir Matijašević, trebalo naknadno da se priključi ekipi u Antaliji, s obzirom da ima mnogo posla oko aktuelnog prelaznog roka u Beogradu.

Stručni štab osim šefa Saše Ilića, čine još: Milorad Peković, Veličko &, Oliver &, Slobodan Milinković, Darko Obradović, Branislav Đukić, Marko Popović, Predrag Stefanović, Uroš Radovanović, Nikola i Nemanja Đokić, Nenad Pavlović i Nataša Davidović.

U naredne dve nedelje Saša Ilić neće moći da računa na kapitena Marka Docića, koji će ostati u Beogradu da se oporavlja od povrede.

Fudbaleri Čukaričkog na pripremama u Antaliji odigraće i šest prijateljskih utakmica, prva je već sutra protiv & iz &. Potom slede dueli protiv slovenačke Mure 26. januara, ruske Alanije tri dana kasnije i slovačke Dunajske Strede 31. januara.

Najjačeg rivala ekipa Saše Ilića imaće 2. februara, kad će se sastati sa učesnikom Lige šampiona ove sezone, kijevskim Dinamom. Poslednji susret Brđani će odigrati 3. januara, rival će im biti takođe ukrajinski tim - Ingulec."

Inace Vojvodina vratila Rockova. Pojacanje svakako :kafa:

Scekic je napustio Partizan, nastavice karijeru u Poljskoj, u Zaglebju iz Lubina. Zamena ce biti ili Srdjan Mijailovic iz Cukarickog ili povratnik i bivsi prvotimac Benfike Ljubomir Fejsa.

Milos Degenek je pred potpisom u MLS ligi, tacnije sa klubom Kolambus kru.

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la jolicnikola » 26 jan 2022, 23:24

Partizan vratio Fejsu

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la marconato » 27 jan 2022, 17:45

Koliko je Partizan failovao sa Vlahovićem, momak nije ni medju 10 izlaznih transfera u Seriu A... :facepalm:

slika
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 29 jan 2022, 17:31

TSC nastavlja da se baš fino pojačava.
Nakon iskusnog Petra Škuletića, u Bačku Topolu stiže Makedonac, 1997. godište, Martin Mirčevski iz Akademije Pandev. Prvi strijelac makedonskog prvenstva, 16 golova u 18 utakmica. Navodno za njega bili zainteresovani turski velikani Bešiktaš i Fener.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 29 jan 2022, 19:49

Super je to sto radi TSC, ali da bi izasli u Evropu, oni moraju da zategnu - odbranu!
Napadacki su oni ponovo konkurentniji sa Petrom, tim Makedoncem i malim Stanojlovicem, mada mislim da je duo Lukic-Siladji bio jos bolji. Skuletic je bio dosta los kod poslednjih angazmana, a makedonska liga je kvalitetom za tri levela ispod srpske, mali Makedonac je macka u dzaku.
Ali u odbrani su napravili promasaj sa Slobodanom Rajkovicem koji je vec oteran. Proslih sezona su forsirali mladog Bojana Balaza na stoperu, racunajuci da ce i zaraditi od njegove prodaje, ali i on se pokazao kao flop. Ako hoce u Evropu moraju da utegnu - odbranu! Tu su suplji kao svajcarski sir i zbog ocajne odbrane su jesen zavrsili daleko od vrha.

Inace Partizan je pustio Stulica u Radnicki iz Nisa - besplatno! Stulicu sansa da pokaze i dokaze talenat, a ipak me cudi da ga je Partizan tako olako otpisao. Ako Radnicki zadrzi malog Mitrovica (dosta je unosnih ponuda stiglo na Cair), imace ovog proleca sjajan mladi navalni tandem Mitrovic-Stulic i mogli bi lako da izbore to 4. mesto koje vodi u Evropu. Ambicije ce zavisiti iskljucivo od tajminga prodaje Mitrovica. Ako ga zadrze, to znaci da napadaju evrokupove, ako ga sada prodaju, onda idu na to da maznu samo sto vise love i nista vise. Nadam se da ce ga zadrzati do leta i da ce barem jos kvalifikacije za LK odigrati ako ih Nislije izbore. Inace se spekulise da bi mogao da nastupi i u Kataru na mundijalu u dresu Kanade u kojoj je odrastao.

Partizan resio pitanje zadnjeg veznog spektakularno. U klub je vracen dojucerasnji prvotimac lisabonske Benfike Ljubo Fejsa. Dakle otisao Scekic, dosao jos bolji - Fejsa. Mijailovic tako ostaje na Banovom brdu sto je takodje odlicno. Izbeci ce se sukobi na relaciji Partizan - Zvezda posto je Srki bivsi Zvezdin igrac, a Cukaricki ce ostati dobro popunjen u veznom redu, samim tim konkurentniji na leto u Evropi. Jevtovic je izvisio, mada mislim da je kod njega kljucno bilo placanje obestecenja, Fejsa je ovako dosao za 0 € u Partizan.
Problem za Partizan moze predstavljati danasnja povreda Pantica, no s obzirom da se neprikosnoveni sef veznog reda Natho vraca, nije bas sve tako crno, tj. to znaci da ce uz Natha igrati Jojic. Partizan ce svakako imati izuzetno iskusan i prekaljen vezni red: Fejsa, Natho, Jojic. Spori svi, ali jednim potezom mogu da izbace celu odbranu ili rese mec. Zavisice prema tome dosta od bocnih igraca. Ako bi se Lazar Markovic ponovo povredio, imali bi vec ozbiljnih problema onda u napadu.

Vojvodina je najmanje aktivna. Vratili su besplatno Rockova i Matica, dobijaju na iskustvu, ali za nekakav iskorak trebaju jos 2-3 pojacanja koja se ne naziru.

I za kraj posta da pohvalim ligu!
Najnadareniji klinci koji su poslednjih godina stasali u nasoj ligi prodaju se sada po Evropi po 60 i 80 miliona €. I tinejdzere danas pocinjemo prodavati za 5+ miliona € direktno iz lige, i to ne samo jedan klub. Mislim da ce rasti generalno cena igracima i prihodi od prodaja, a takodje je izvesno da u tome nece monopol drzati jedan klub, nego da cemo imati uskoro 4-5 klubova koji ce biti kadri prodati igrace vani za pristojnije novce. Jasno je, radi se o Partizanu, Zvezdi, Vojvodini, Cukarickom i TSC-u (ovog leta izvesno i niski Radnicki).

Pitanje za Banjalucane sa foruma: kakav je ovaj klinac koji je danas potpisao za Zvezdu, a dosao je iz banjaluckog Zelje? Danilo Teodorovic, projektuje se kao zamena Marku Lazeticu koji je prodat AC Milanu.

Avatar
Riziko
Postovi: 5819
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Riziko » 29 jan 2022, 20:07

Nije loš.
Trenutno nije kvalitet za Zvezdu, ali možda nadođe.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.