1. HNL

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 23 jul 2018, 14:06

marconato je napisao/la:Prvi put posle ne znam koliko da i Dinamo izvuce yebenog protivnika u ovim prvim pretkolima... :kafa:
Ne gledajuci play off LP/EL, zadnji ozbiljniji protivnik u trecem pretkolu bio je RBS 2009/10. A i tad RBS nije bio ni blizu onome sto je danas, mada je prema TM bio skuplji od Dinama za neka dva milijuna eura, pa se sasvim sigurno moze reci da su ozbiljan protivnik. Imao je Dinamo u trecem pretkolu LP protivnike od kojih je ispadao (Sheriff, Aalborg), ali oni nisu netko koga se pribojavalo nakon zdrijeba.

Dalje od te sezone 09/10 ne mozemo ni ici, jer je bio drugaciji sistem u kvalifikacijama, a Dinamo uglavnom nije bio nositelj pa su i protivnici bili tezi. I ovo kasnije, ovaj 'lagani' zdrijeb je Dinamo ipak sam sebi zaradio prolazima prvo protiv Ajaxa, a onda i protiv nimalo bezazlene Sparta i podizanjem koeficijenta kasnije je sve teklo glatko.

Meni je osobno bas uzbudljivo sto sad cekaju ozbiljni protivnici :mrgreen:

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 23 jul 2018, 14:39

Trece pretkolo LP
Astana (KAZ)/Midtjylland (DEN) v Dinamo Zagreb (CRO)/Hapoel Beer-Sheva (ISR)


Ovo je odlican zdrijeb. Bolje je moglo biti samo da se izvukao Garabag.

Astana je po meni favorit u ovom dvomecu protiv prvaka Danske i mislim da bi oni mogli biti protivnik Dinamu ukoliko Dinamo prodje dalje. Prosle sezone su igrali grupnu fazu EL koju su prosli, a u knockout fazi bolji je bio Sporting vec u prvom kolu. Zanimljivo da ih je u play offu LP s 5-0 u Glasgowu deklasirao Celtic.

Midtjylland je prosle sezone igrao play off EL gdje je ispao od Apollona. Zadnji put grupnu fazu EL igrali su 2016. kada su prosli dalje, a ispali su u prvom kolu knockout faze od Manchester Uniteda kojeg su u prvom mecu dobili 2-1, ali je na Old Trafordu bilo 5-1 za domacina.

Ja sve u svemu mislim da je HBS tezi zdrijeb od ovog zdrijeba u trecem pretkolu. Treba proci izraelce i onda ce biti lakse. Prvo ce biti manji pritisak, a onda ce biti i laksi protivnik.

Trece pretkolo EL
Dinamo Zagreb (CRO)/Hapoel Beer-Sheva (ISR) v APOEL (CYP)/Flora Tallinn (EST)


O ovome ne zelim ni razmisljati kao ozbiljnoj opciji, jer se nadam da ce Dinamo proci Hapoela i igrati trece pretkolo LP.

U svakom slucaju smatram da je ovo tezak zdrijeb. Ne mislim da je APOEL jaci od Dinama, ali su tezi zdrijeb od treceg pretkola LP. Ne svidja mi se da tako jak protivnik dolazi u trecem pretkolu EL. Igrali su prvo pretkolo LP i ispali od Suduve koja je ih je prilicno rutinski sredila. Prosle sezone su igrali grupu LP gdje su se Real i Tottenham s njima poigrali zabivsi im 15 komada u cetiri utakmice, a uzeli su dva boda Dortmundu. Od 2010 su grupne faze LP i EL igrali sedam puta, tj. u devet sezona samo su dva puta propustili.

O Flori ne bih trosio rijeci.

Ukupno gledano. Dinamo ne ceka ni malo lagan posao. Ovo ce biti najteze kvalifikacije unazad deset godina i ovo kad se prodje nitko nece moci reci da je bilo srece u zdrijebu i slicno. Zanimljivo da su HBS, Astana, Midtjylland i APOEL unazad 2-3 sezone svi redom barem jednom prosli grupnu fazu i prezimili u Europi.

Trece pretkolo EL
Hajduk Split (CRO) v Slavia Sofia (BUL) v Rudar Velenje (SVN) v FCSB (ROU)


Prvo mislim da Bugari nemaju neke sanse protiv Hajduka, kao ni Rudar protiv Steaue i mislim da nas ceka veliki okrsaj. Nisam navijac Hajduka, ali kad ih pratim u Europi nekako najvise uzivam kad igraju protiv ekipa s istoka. Dvomec protiv Steaue bi mogao biti prava poslastica. Mislim da tu nece biti nekog lijepog nogometa, ali ce biti dosta trke i borbe. Poljud ce sigurno biti krcat i nadam se da ce Hajduka nositi do pobjede i prolaza dalje. Rekao bih da su sanse 50-50. I mislim da je Hajduk odlicno prosao. Prvo sto nisu bili nositelji, a dobili su protivnika po mjeri, a drugo sto je taj protivnik po mjeri od mogucih pet protivnika ipak bio najbolja opcija. Prolazom Steaue Hajduk bi bio nositelj u play offu EL.

Trece pretkolo EL
Rijeka (CRO) v St. Gallen (SUI) v Sarpsborg (NOR)


Rijeka je imala srece, a i nije. Izbjegli su Istanbul kao najtezeg moguceg protivnika, a St.Gallen nije bas lagan protivnik. Mislim da je Rijeka bolja od njih i da bi ih trebala proci, po meni su favoriti. S druge strane ni ovaj Saprsborg ne bi trebao biti tek tako lagan zalogaj sa St.Gallen. Kada bi Norvezani prosli dalje olaksali bi Rijeci put do play offa EL gdje Rijeka u svakom slucaju ne moze biti nositelj.

Trece pretkolo EL
Osijek (CRO) v Rangers (SCO) v Chikhura Sachkhere (GEO) v Maribor (SVN)


U Osijeku se mogu napucati nogom u dupe. Od pet mogucih protivnika imali su cetiri jako teske ekipe i petog Maribora. Maribor sigurno nije neprolazan i ako Osijek prodje Rangersa mislim da su vece sanse da ce u play off Osijek nego Maribor. Po meni Osijek ima tezi zdrijeb u drugom pretkolu nego u trecem. Ovi Gruzijci tesko da imaju sanse protiv Maribora pa ne treba trositi rijeci na njih. Osijeka bi kao i Hajduka ovdje prolaz visestruko nagradio, jer bi u play offu bili nositelji.


Sve u svemu, ja sam zadovoljan. Dinamo i Osijek cak imaju tezi zdrijeb u drugom pretkolu nego u trecem. I onda jos Hajduk i Osijek kao nenositelji dobiju prolazne protivnike i bit ce nositelji u play offu EL ako prodju dalje. Treba prvo odraditi ovo drugo pretkolo, ali ja sam prilicno optimistican nakon ovog zdrijeba.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la SiamoNoi » 24 jul 2018, 01:39

Raonffa je napisao/la:HNL uvodi VAR tehnologiju od ove sezone :bow:

Valjda će se u jesenjem dijelu koristiti samo na derbi utakmicama da se to malo testira, a onda od proljetnog dijela sezone tj. početkom 2019-te uvodi se na sve tekme :clap:
Jel ovo sprdnja neka?Ne znam jel komičnije ovo prvo ili ovo drugo :urnebes:

Avatar
Mokes
Postovi: 14836
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Mokes » 24 jul 2018, 02:31

marconato je napisao/la:Prvi put posle ne znam koliko da i Dinamo izvuce yebenog protivnika u ovim prvim pretkolima... :kafa:
Ludogorec u 2. pretkolu 2012.-te :think:

Većinom su bili nosioci, tako da i nisu mogli dobiti neke extra jake.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Android
Postovi: 6315
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Android » 25 jul 2018, 18:33

Arena Sport izgubila prava na prijenos Lige prvaka?
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 25 jul 2018, 21:53

Android je napisao/la:Arena Sport izgubila prava na prijenos Lige prvaka?
Kako za koga :mrgreen: U Hrvatskoj su izgubili, al nije da me i 0.1% to brine, jer su za BiH osigurali naredne tri sezone :bih:

Avatar
Android
Postovi: 6315
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Android » 25 jul 2018, 23:49

Signore je napisao/la:
Android je napisao/la:Arena Sport izgubila prava na prijenos Lige prvaka?
Kako za koga :mrgreen: U Hrvatskoj su izgubili, al nije da me i 0.1% to brine, jer su za BiH osigurali naredne tri sezone :bih:
Uh, dobro je :D . Taman uveo Home TV i Arene, presijeklo me kad sam procitao da su izgubili :lol:
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 26 jul 2018, 08:44

Android je napisao/la:
Uh, dobro je :D . Taman uveo Home TV i Arene, presijeklo me kad sam procitao da su izgubili :lol:
Nisam ni ja nista bolje reagirao kad sam procitao, a onda mi padne napamet da ovih sto su dobili u HR nema u BiH i da netko drugi treba kupiti prava za BiH i vidim da je to Arena kupila i srce mi na mjestu. Prava za BiH su izgubili BHT i OBN. Sad su svi u BiH osudjeni uvesti operatera koji nudi Arenu, ali me to ne brine toliko kad ja imam :mrgreen:

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 26 jul 2018, 23:29

Drugo pretkolo EL, Hajduk - Slavia Sofia 1-0

Uzasan teren na Poljudu. Ultra je odradila svoje i Hajduk je tesko mogao nesto kombinirati. Kada sam vidio u kakvom stanju je teren pomislio sam da bi i 1-0 bio ekstra rezultat. Tako je na kraju i bilo. Hajduk je pokazao bolju igru, pokazao je da je bolji protivnik i uopce me ne brine sto je ova prednost minimalna. Mislim da ce Hajduk slaviti i na gostovanju.

Drugo pretkolo EL, Osijek - Glasgow Rangers 0-1

Kako cudan pocetak utakmice. Od prve minute Osijek je napao i pomislio sam da ce ovo biti sigurna pobjeda. Maric je fulao dvije odlicne prilike u prvih 15tak minuta. Nakon toga je uslijedila kazna, Rangers zabije iz jedine sanse. Do kraja poluvremena utakmica je bila izjednacena. U drugom poluvremenu Osijek je krenuo po gol, napadali su sve zesce kako se kraj blizio, ali lopta nije htjela u gol. Steta, bit ce tesko u Glasgowu, ali je Osijek danas pokazao bolju igru i pokazao je da se moze vjerovati u prolaz.

Sto se tice mogucih protivnika
(Hajduk) Rudar - Steaua 0-2
(Osijek) Chikhura - Maribor 0-0
(Rijeka) St.Gallen - Sarpsborg 2-1

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 29 jul 2018, 23:40

Dobra utakmica danas na GV. Malo grublja, al imalo se sta za vidjeti. Osijek odlican, prava steta sto ih ovako u cetvrtak nije islo, ali ima i naredni cetvrtak kada bi to mogli nadoknaditi. Hajduk malo cudan, malo igraju, malo ne igraju, isto drogirani i Osijek ih je danas zasluzeno deklasirao.

Steta zbog ozljeda igraca i jedne i druge ekipe. Nadam se da ce se oporaviti do cetvrtka.

Nakon prvog kola na vodecoj poziciji je Lokomotiva :mrgreen:

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jopaa7 » 30 jul 2018, 13:41

Signore je napisao/la:Dobra utakmica danas na GV. Malo grublja, al imalo se sta za vidjeti. Osijek odlican, prava steta sto ih ovako u cetvrtak nije islo, ali ima i naredni cetvrtak kada bi to mogli nadoknaditi. Hajduk malo cudan, malo igraju, malo ne igraju, isto drogirani i Osijek ih je danas zasluzeno deklasirao.

Steta zbog ozljeda igraca i jedne i druge ekipe. Nadam se da ce se oporaviti do cetvrtka.

Nakon prvog kola na vodecoj poziciji je Lokomotiva :mrgreen:
Neki komentar na Hentya, kako ti se cini? :D

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 30 jul 2018, 21:32

jopaa7 je napisao/la: Neki komentar na Hentya, kako ti se cini? :D
Iskreno, nikad ranije nisam cuo za tog lika. Povrsno pratim slovensku ligu gdje je igrao, al nisam ga zamjetio, mada realno nije ni da sam pratio do te mjere da zamjetim napadaca koji je po statistici bio zivi prosjek.

A ovo sto sam gledao u Osijeku. Pitanje. Kako je takav igrac do sad bio zivi prosjek? Mene je odusevio, jos onaj gol Hajduku. Kad sam to vidio prvo sam pomislio kako je Osijek doveo novog Soudanija. Stvarno dobar igrac, borben i ogromna steta sto se ozlijedio. Nisam danas bio online, nisam provjeravao nista, al nadam se da su najave optimisticne i da ce on zaigrati u cetvrtak. Al pored te nade se jos vise nadam da mu ovo nije bio pocetni bljesak i da nece pasti kasnije.

Steta sto je na posudbi. Ne znam kakav je ugovor, al nadam se da je s mogucnoscu otkupa, jer bi bilo bezveze da ga Osijek razigra i onda ga Videoton povuce nazad.

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jopaa7 » 30 jul 2018, 22:12

Signore je napisao/la:
jopaa7 je napisao/la: Neki komentar na Hentya, kako ti se cini? :D
Iskreno, nikad ranije nisam cuo za tog lika. Povrsno pratim slovensku ligu gdje je igrao, al nisam ga zamjetio, mada realno nije ni da sam pratio do te mjere da zamjetim napadaca koji je po statistici bio zivi prosjek.

A ovo sto sam gledao u Osijeku. Pitanje. Kako je takav igrac do sad bio zivi prosjek? Mene je odusevio, jos onaj gol Hajduku. Kad sam to vidio prvo sam pomislio kako je Osijek doveo novog Soudanija. Stvarno dobar igrac, borben i ogromna steta sto se ozlijedio. Nisam danas bio online, nisam provjeravao nista, al nadam se da su najave optimisticne i da ce on zaigrati u cetvrtak. Al pored te nade se jos vise nadam da mu ovo nije bio pocetni bljesak i da nece pasti kasnije.

Steta sto je na posudbi. Ne znam kakav je ugovor, al nadam se da je s mogucnoscu otkupa, jer bi bilo bezveze da ga Osijek razigra i onda ga Videoton povuce nazad.
Citao sam negdje da su komentari pozitivni i da bi trebao zaigrati u cetvrtak :pray:

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 30 jul 2018, 22:36

jopaa7 je napisao/la: Citao sam negdje da su komentari pozitivni i da bi trebao zaigrati u cetvrtak :pray:
Aj dobro je. Mozda sam ja lud, ali vjerujem da mozete proci. Ovi nisu odigrali bas nista posebno u GV. Zato bi svaki izostanak bio hendikep, jer treba istrcati u najjacem sastavu, zabiti im dva komada i kuci.

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la branimir85 » 31 jul 2018, 00:38

jebheš sve prijelazne rokove i sve svjetske zvjezdice
najjači transfer je potpis Veldina Karića za Varteks :tokralju: :tokralju:
jedna od najlegendarniji njuški .
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Mokes
Postovi: 14836
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Mokes » 31 jul 2018, 00:47

branimir85 je napisao/la:jebheš sve prijelazne rokove i sve svjetske zvjezdice
najjači transfer je potpis Veldina Karića za Varteks :tokralju: :tokralju:
jedna od najlegendarniji njuški .
Čitao sam negdje da je legenda, samo ne znam je li po nogometnom umijeću ili po nečemu drugom :)
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 31 jul 2018, 12:00

Mokes je napisao/la:
branimir85 je napisao/la:jebheš sve prijelazne rokove i sve svjetske zvjezdice
najjači transfer je potpis Veldina Karića za Varteks :tokralju: :tokralju:
jedna od najlegendarniji njuški .
Čitao sam negdje da je legenda, samo ne znam je li po nogometnom umijeću ili po nečemu drugom :)
Pogledaj ga samo kako izgleda, unikat :mrgreen: Igrao je za Varteks dugo, 6-7 godina i tu je stekao status legende. Odigrao je oko 150 utakmica za njih i zabio je dosta i golova (ne znam tocno), a vjerojatno mu je najbitniji bio onaj na Villa parku kada je Varteks dobio Aston Villu 3-2. U Varazdinu je bilo 0-1, dobili gol nekad kasno u sudackoj nadoknadi, ali su prosli dalje zbog golova u gostima. Bilo je to famozno posljednje prezimljavanje hrvatskih klubova u Europi. Kup UEFA 00/01 :mrgreen:

Karic je iz Varteksa otisao u Dinamo. Navijaci su mu to zamjerili, a u Dinamu se nije proslavio. Tu mu je karijera krenula silaznom putanjom i nakon par sezona igrao je nizeligaski nogomet, mada je u Dinamo stigao s 31-32 godine pa logicno da je do tad dao najbolje od sebe.

Ne znam kako bih ti objasnio zasto je legenda. Tako se ne radjas, nema zapisanog puta kako to postajes, jednostavno steknes taj status necime po cemu si poseban. I to 'posebno' nema opis, jednostavno imas 'ono nesto'. Veldina Karica znaju svi koji su pratili HNL u njegovo doba. I mislim da je igrac s najvise zutih kartona u prosjeku, a ako ne onda definitivno napadac s najvise kartona.

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la branimir85 » 31 jul 2018, 12:52

Mokes je napisao/la:
branimir85 je napisao/la:jebheš sve prijelazne rokove i sve svjetske zvjezdice
najjači transfer je potpis Veldina Karića za Varteks :tokralju: :tokralju:
jedna od najlegendarniji njuški .
Čitao sam negdje da je legenda, samo ne znam je li po nogometnom umijeću ili po nečemu drugom :)
imao je on i nogometnog umijeća itekako,ali jbga kad si "lijep" umijeće padne u drugu stranu
srećom tada nije bilo fb,instagrama i svih današnji gluposti :)
a još je igrao za jednu od najlegendarniji ekipa :salut:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la SiamoNoi » 31 jul 2018, 16:16

Jedan od najvecih koji su igrali HNL :tokralju:

Avatar
Mokes
Postovi: 14836
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Mokes » 31 jul 2018, 21:43

Signore je napisao/la:
branimir85 je napisao/la:
Hvala na pojašnjenu. :thumbup:

btw.

slika

Mogla bi HNL imati čak i 2 predstavnika za koju godinu :tokralju:
Sad je bukvalno svaki gol važan.

ps. ovo je bez večerašnjeg remija.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.