1. HNL

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Neutral » 20 avg 2021, 23:37

Osijek je relativno rano ispao iz Evrope, ovo bi mogla biti sezona kada će oni uzeti titulu prvaka u HNL i tako prekinuti Dinamovu dominaciju. Mogu se fokusirati isključivo na prvenstvo, imaju kvalitetan tim.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7485
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Felixians4 » 21 avg 2021, 00:21

Neutral je napisao/la:
20 avg 2021, 23:37
Osijek je relativno rano ispao iz Evrope, ovo bi mogla biti sezona kada će oni uzeti titulu prvaka u HNL i tako prekinuti Dinamovu dominaciju. Mogu se fokusirati isključivo na prvenstvo, imaju kvalitetan tim.
Moguće je. Nešto je drugačiji odnos snaga. Iznenadila me ova prodaja Majera,on je bio motor Dinama na startu sezone bez Ademija, jedini konstantno na relativno visokoj razini.

Varaždin je zamijenjen jako lošim H.Dragovoljcem koji je ipak mora se reći doveo 5-6 iskusnih hnl iskusnjara i s vremenom bi mogli postati tvrđi orah,evo Hajduk jedva do troboda iako je imao 6-7 extra šansi prije zgoditka duboko u nadoknadi.

Lokosi su pak dosta bolji nego prošle sezone,a Gorica djeluje prosječno,bar ukoliko mali Mitrović ne izraste u klasu.

Svakako će biti otkidanja bodova,Šibenik je zanimljiv projekt, no donji dom je nešto slabiji nego ranijih godina.

Osijek,Dinamo,Hajduk i Rijeka morali bi se odvojiti veoma skoro i ne očekujem da pred zimsku stanku itko zaostane na nedostižnu razliku, bit će uzbudljivo i kompetitivno. U prvoj četvrtini slijede derbiji Hajduku,Dinamu i Rijeci 2x,a Osijek "samo" ima još Dinamo,no zato se nije sastao s Lokosima ni Goricom. Tek će se zakuhati.

Liga je dobra, do kraja prijelaznog roka bit će nekih promjena,no ne znatnih.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Neutral » 21 avg 2021, 00:55

Meni liči ova prodaje Majera kao kompezacija za očajnu utakmicu protiv Sherfiffa u Tiraspolu, gdje se Dinomo doslovno obrukao. Onaj novac za ulazak u LP su kompezirali sa ovim transferom Majera. Do neki dan su govorili novi Modrić, a dan kasnije ga prodaju za prilično male pare, uzevši u obzir pisanje u superlativu o samom igraču.

Hajduk je čisti šou. Jedva dobiše tog istog H. Dragovoljca, nevjerovatno.

Liga je za mene jača i neuporediva za ligom prije par godina, prvenstveno jačinom Dinama, Rijeke i Osijeka (Dinamo nije jak kao nekad, ali ove dvije ekipe su dosta jače, posebno Osijek). Ovo sve miriše na "Osijek", nadam se da je kucnuo čas da konačno neko nadmaši Dinama. 16 godina, 15 titula Dinama, što je previše, previše je.

Velika greška Dinama je Nenad Bjelica. Možda je "težak" kao čovjek, ali radi se o zaista dobrom treneru.

Šibenik je isto pravo loš, vjerujem da je Istra kvalitetnija od njih. Lokosi ni sjena prijašnjih sezona, previše je tu kvaliteta otišlo. Šta može Gorica ove sezone?

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3563
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la NisamInSajder » 21 avg 2021, 11:03

Ma znalo se i prije da će Majer otići, dogovoren je njegov transfer davno samo Dinamo je zahtjevao finalizaciju nakon završetka kvalifikacija. Poraz od Sheriffa je rezultat loše odrađenog transfer roka i rekao bih Krznareve tvrdoglavosti ili izmišljanja tople vode. Konkretno na utakmici sa Sheriffom, nakon izlaska Perića na štopera stavlja lijevog beka Moubandjea, a na lijevog beka Franjića koji je zadnji vezni. A prije toga su Čabraju poslali u Ferencvaros, a u drugu ekipu je prebačen Leovac, obojica su sigurno bolje opcije od Franjića, a i od Moubandjea. Također, prodaju jako dobrog Gavranovića za siću, a on se nalazi u dobroj formi nakon odlične prošle sezone, a i EP je dobro odigrao.

Osijeku je jako dobro došlo ispadanje od CSKA, pitanje je da li bi prošli Viktoriju, a i svakako bi se potrošili u tim utakmica, pa bi u ligi doživjeli možda novi kiks. Ekipu jako dobro pojačali, pa tako za razliku od prošle sezone na svakoj poziciji imaju dvije kvalitetne opcije, možda je jedino poziciji štopera upitna. Sada imaju šansu da potvrde svoje ambicije o titulu, do reprezentativne stanke imaju odigrati Istru i Dinamo. Uz vjerovatnu pobjedu protiv Istre, nakon odmora od 7 dana dočekat će Dinama, koji od početka sezone igra u ritmu srijeda - subota, a i sigurno da je poraz od Sheriffa uzdrmao ekipu.

Već sam pisao šta mislim o Hajduku, sve i dalje stoji. Očekivano sa Gustafssonom se dižu i lz kola u kola i sve bolje igraju.

Rijeka, standardno, rade po svom dobro poznatom principu. Uboli su sa pojačanjima, Abass strašan igrač.

Gorica oslabljena, ali uz Rendulića na klupi sigurno da će biti tvrd orah svima i da će se naosvajati bodova, a uz to i neki novi mladi će iskočiti. Slaven Belupo treba samo nastaviti sa ovakvim nastupima, ne mijenjati praktično ništa.

Kad bi pravio neka očekivana mjesta, ipak bih podijelio to po nekim grupama.
Dinamo, Osijek, Rijeka, Hajduk - titula, Europa
Gorica, Slaven Belupo, Lokomotiva - sredina tabele
Šibenik, Istra, Hrv. Dragovoljac - donji dom
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Cesc44
Postovi: 1052
Pridružen/a: 19 sep 2020, 19:56
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Cesc44 » 21 avg 2021, 11:18

Ocekivala se prodaja Majera odavno, Dinamo je gresku napravio sto nije kupio neko provjereno desno krilo, a ne oni ce se oslanjat na Spikica, Menala i Kastratija, jer Ivanusec je planiran za zamjenu Majera i po meni Dinamo tesko moze naci bolju zamjenu, Ivanusec ce sigurno biti puno bolji na prirodnoj poziciji 10ke, nego sto je bio na krilu, to je pokazao i u mladjoj repki gdje je razvaljivo obrane Spanije, Portugala i ostalih iz svoje generacije. Evo npr. i protiv Legije je imo onaj prodor i pas za Franjicev gol, i sad protiv Seriffa je kreiro najbolju sansu za Majera.
Opet kazem, nekoliko losih transfera, kombiniranih s ozljedama i tu si dje si, a i pored toga nejasno dje su nestali Stefulj, Nevestic, Bulat i Spikic, ima cak njihova zajednicka slika zimus kad su potpisali, i bas se sad vrti, trebali bit novi motor ekipe, a njih nema ni na mapi.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7485
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Felixians4 » 21 avg 2021, 12:08

Svašta ste ispisali,neupućeno.

U odnosu na koje prijašenje sezone su Lokosi oslabljeni? U odnosu na prošlu su puno ozbiljniji.
U odnosu na koje prijašnje sezone je Rijeka puno jača? Bacite pogled na period od 2014. do 2018. Hajduk i Rijeka su tad bili jako dobri, tu i tamo Lokomotiva,Split, Inter i Zagreb po jednu sezonu sa sjajnim ekipama/trenerima, Belupo pod Kopićem. Liga je tih godina bila ništa slabija no danas.

Očekivala se prodaja Majera? hMMM,na U21 Euru ništa posebno, na Euru ga nije bilo,logičnije bi bilo da Ivanušec ode. A tek Livi,za njega već 3 godine samo što nije transfer. Baš mi je čudno da se nije dogodilo nakon Eura da njega konačno utrže iako se nije proslavio,a Vladan Kovačević je bio po ovom portalu pred Dinamom i borio bi se s Nevistićom. Taj Zagi je super za svlačionicu i dobar je vratar,al prepuno zarađuje za to par mečeva šta pobrani po sezoni.

Zaboravlja se da je tek lani Zoran Mamić oživio Majera i Gavranovića koji su pod Bjelicom bili u drugom planu i nema on neki kontinuitet velikih utakmica. S obzirom da je on bio glavni igrač početka sezone,tim čudnija je prodaja, nisam siguran da bi pristali da financijski stoje čvršće. Naime, zadnjih par godina izlazni transferi su puno manji nego ranije,a pritom se više ulagao u dovođenja. Istina,u Europi se jako fino zaradilo od bonusa,karata i sl. ali trebaš ti gotovo svake godine držati taj level da bi održao budget.


Sad je problem Franjićž na LB,a kad je to pokrivao ranije(ili Rrahmani svojedobno) i bio junak,onda se nije spominjalo? Najlkaše je sada nalaziti greške i "greške", krivce i probleme,a par dana prije, većina tih su bili uvjereni da će Dinamo to kroz puar proći za razliku od Zvzede.

Cesc44
Postovi: 1052
Pridružen/a: 19 sep 2020, 19:56
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Cesc44 » 21 avg 2021, 13:02

Moj prijatelju ne pita se samo Dinamo.
Majer dobio ponudu, odlucio da je spreman, razgovaro sa celnicima kluba i ko su oni da stoje igracu koji zeli ici u lige petice?
Na Dinamu je samo bilo da izvuce sto bolju financijsku dobit, nista drugo.
Nama govoris da smo neupuceni, a pises da bi Majer ostao da je Dinamo financijski crvsci?
Pa i Majer i Gavra su otisli svojom odlukom, a ne zato sto je Dinamu trebalo para.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7485
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Felixians4 » 21 avg 2021, 13:48

Cesc44 je napisao/la:
21 avg 2021, 13:02
Moj prijatelju ne pita se samo Dinamo.
Majer dobio ponudu, odlucio da je spreman, razgovaro sa celnicima kluba i ko su oni da stoje igracu koji zeli ici u lige petice?
Na Dinamu je samo bilo da izvuce sto bolju financijsku dobit, nista drugo.
Nama govoris da smo neupuceni, a pises da bi Majer ostao da je Dinamo financijski crvsci?
Pa i Majer i Gavra su otisli svojom odlukom, a ne zato sto je Dinamu trebalo para.
Odbijali su oni takve ponude i za Majera(upravo za renomiraniji klbu iz iste lige) i za ostale igrače ne samo iz aktualne momčadi. Da,neupućeni ste, naveo sam i razloge zašto. Ne pišem da bi ostao. Vjerujem da bi ostao da su recimo utržili Livakovića za sličnu cifru i da su izvukli bolji rez. prije playoff uzvrata.

Pa gotovo svaki igrač želi otići odavdje za veći novac, u jače lige... Gavran je otišao iz razloga što ne igra, a Petko oscilira jako ,a Majer iz posve drugih razloga.

Nikog od vas ne prozivam, možemo fino raspraviti.


Dinamo je dakle prodao pa recimo najboljeg igrača početka sezone. Možemo reći da ima nutarnje rezerve,no takve poteze nije radio prošlih ,veoma uspješnih sezona ispostavit će se. A mogao je,ponuda je bilo. Ili bi prodao pa ostavio na posudbi što je najbolje rješenje.

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3563
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la NisamInSajder » 21 avg 2021, 14:59

Na osnovu čega si rekao da smo mi neupućeni, a ti si upućen. Prvo za Majera se već duže vrijeme govori da odlazi iz Dinama ovo ljeto, i na zimu se pregovaralo oko njegovog odlaska, po sličnoj cijeni (ukupno 15 miliona €) sa različitim formulama isplate. Dinamo je gledao kako više naplatiti, ali očigledno je da se na Majeru ne može više uzeti od ovih 15 miliona, a Majer je želio ići i u januaru. Što se Livakovića tiče konkretnih ponuda nije bilo i ne može otići bez konkretne ponude, Petković isto tako. Da, Gavaranović je otišao jer nije igrao i otišao je za siću, a kada se vidi njegova forma u proteklih godinu dana, mnogo bolje bi za Dinamo bilo da je ostao nego što je otišao, upravo iz razloga što je Petković u slaboj formi.
Naime, zadnjih par godina izlazni transferi su puno manji nego ranije,a pritom se više ulagao u dovođenja. Istina,u Europi se jako fino zaradilo od bonusa,karata i sl. ali trebaš ti gotovo svake godine držati taj level da bi održao budget

Upravo suprotno od ovog. Da osim onog ludog perioda 2016-17-18 tako nešto, kada su prodavali za dobre cijene gotovo sve (Pjaca, Benković, Rog, Brekalo), ali to je razdoblje od tri godine. Međutim ovo ljeto su imali prodaju Gvardiola, 4-ta prodaja kluba, gotovo 19 miliona €. A sada i prodaja Majera, koja će iznositi 12 miliona € + bonusi, i bez tih bonusa to je 9-ta prodaja, ukoliko brojiš bonuse 5-ta. Dakle na novac koji su do sada uzeli na transferima oko 20 miliona, dodaš novac koji će donijeti Majer i plus novac iz Europe prošle sezone. Mislim da ćeš dobiti rekordu sumu za jednu godinu.

Dinamo se ne treba brinuti za mjesto Majera, po mom ukusu Ivanušec je i bolji igrač. A i dobro su popunjeni u veznom redu, njima trenutno problem može predstavljati odbrana, gdje se nisu pojačali uprkos odlasku Gvardiola, te povredama Lauritsena i Perića. A i tu spada ono što sam već rekao, loše odluke oko pojedinih mjesta, špic igrač, te odbacivanje Leovca i Čabraje, da bi igrao Moubandje. I da, jeste problem korištenje Franjića na lijevom beku, kada pod ugovorom imaš lijeve bekove kao što su Štefulj, Leovac i Čabraja.


@Cesc44

Nevistić neće nikada ni nastupiti dok je u klubu Livaković, dakle ili će Nevistić na pozajmicu ili će Livaković otići do kraja prijelaznog roka. Što se tiče ostalih igrača, mislim da ih Krznar guši, prije svega Štefulja, koristi prije njega Moubandjea, a evo i Franjića. Ista stvar je i sa Bulatom, Špikićem, Gojakom. Jednostavno ne koristi ih na terenu i to je to. Gojak je igrao, ali ne u mjeri u kojoj zaslužuje igrati.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Avatar
Felixians4
Postovi: 7485
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Felixians4 » 21 avg 2021, 23:08

Upravo sam istaknuo da ukoliko su prodavali,da to nisu bili najbolji igrači,a kad jesu,ostavili su ih na posudbi. Čitaj pozornije. Slažem se za prijelazni rok,moglo je to ozbiljnije, no i ne čudi s obzirom tko rukovodi time.

Nisam čitao da je Franjić bio problem ili Rrahmani kad su to odrađivali i kad je bilo uspješno. Sad kad je neuspjeh,e onda je to na vidjelu.

Pa govori se i za Livakovića,ne trebam se ovoliko ponavljati. I za Olma je bilo ponuda pa se odolijevalo. Majer bi ove sezone bio potpuno stožerni igrač,no dobro,ne može nitko reći eh sad je trebao otić ili pogriješio je što sad nije išao,nema tu pravila univerzalnog. Za Dinamo je ovo dobar posao...

Nisam na to mislio pod (ne)upućeni nego na ovo o snazi Rijeke,Hajduka,Lokomotive. Bolje je reći ljudi zaboravljaju olako ili potpadaju pod hype.


Slažem se da su neki dovedeni mladići nepravedno zapostavljeni, no sad će dobijati prigodu češće.

Gorica,Dinamo i Hajduk na silu po 1-0 u drugom poluvremenu svaki svladali svoje prelimitirane rivale

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jolicnikola » 22 avg 2021, 20:55

koe prviii?
edit: i oće li jaja opet biti na akciji?
slika

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jolicnikola » 22 avg 2021, 21:40

slika
:ljepota: ali je pitanje koliko će ovo dugo trajati, zato treba uživati

Avatar
hotonjskimaher
Postovi: 291
Pridružen/a: 16 jul 2021, 12:17
Lokacija: Hotonj , Federation Of Bosnia And Herzegovina
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la hotonjskimaher » 23 avg 2021, 10:26

Joj Osijeka kako popusi od Istre gledam ljudi po fb komentarisu do kad hiros na klupi zar je tako dobar?
Maroon Brothers 1946

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jolicnikola » 28 avg 2021, 21:29

Hajdukovci su prvi, ali njihovi navijači drkaju na Jakoliša, e moji tovari, ovako neće još vidjeti titule
edit: bravo Marine, samo ih pišaj

Avatar
Felixians4
Postovi: 7485
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Felixians4 » 28 avg 2021, 21:41

Oba su. Antonio Marin. Antonio i Marin. JAKOliš

P.S. Plus veličanstveni Delić Ivanče

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jolicnikola » 28 avg 2021, 21:50

sutra oko 23h:
slika

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jolicnikola » 29 avg 2021, 08:02

večeras Rijeka rastavlja tovare na proste faktore i tovari se više neće vraćati na prvo mjesto opet uz prigodnu pjesmu (godine bez titule):

edit: i uz još jednu prigodnu (godine klečanja iza Rijeke):

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3563
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la NisamInSajder » 29 avg 2021, 17:58

hotonjskimaher je napisao/la:
23 avg 2021, 10:26
Joj Osijeka kako popusi od Istre gledam ljudi po fb komentarisu do kad hiros na klupi zar je tako dobar?
Hiroš je fantastičan. Šira javnost u Hrvatskoj nije ništa očekivala od njega. Bjelica je očekivao od njega, ali nije ni on očekivao da će ovako brzo pokazati kvalitetu. Njegov problem je fizička sprema, pripreme su mu bile najteže u karijeri, Bjelica kaže da ih je jako teško podnio. A onda i sama adaptacija na ligu, na terene koji su u Hrvatskoj dosta brži nego kod nas. Također ima i oštru konkurenciju. Uglavnom, Hiroš će nadolaziti i sigurno što prvenstvo bude odmicalo to će više imati minuta.


Danas dva keca. :kafa:
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Avatar
Felixians4
Postovi: 7485
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Felixians4 » 29 avg 2021, 18:06

Hiroš je u derbijima/Europi odigrao 125 od 540 minuta. Šibenik klupa, Istra 22 minute, jedino Belupo i Dragovoljac 60+, evo ni protiv Dinama nije spreman. Kamo je to pokazao da je fantastičan? Vjerojatno na treninzima.

Gazi Belicu,gazi Ajduka

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3563
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la NisamInSajder » 29 avg 2021, 18:25

Pa ko je god gledao utakmice Osijeka zna o čemu pričam i vidio bi zašto osim mene još 90% javnosti i navijača Osijeka traži Hiroša u prvoj postavi. A naveo sam i koji su njegovi problemi, fizičku spremu će otkloniti, a kad ti je konkurencija Kleinheisler, nije sramota biti na klupi.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.