1. HNL

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la SiamoNoi » 27 maj 2018, 15:35

Posljednjih nekoliko dana internetom kruže fotografije policajke koja je zajedno s kolegama brinula o sigurnosti na finalu Kupa između Dinama i Hajduka odigranog u srijedu u Vinkovcima.

Radi se o 31-godišnjoj Jadranki Šarić koja godinama već radi za interventnu policiju PU vukovarsko-srijemske.

Nakon što se u pojedinim medijima pisalo kako je “mlada policajka dovela huligane u red”, Šarić se u subotu oglasila na društvenim mrežama i objasnila kako skupinu koja je s njome na fotografijama nikada nije nazvala huliganima.

“Pošto je već sve izmaklo kontroli, moram napisati nekoliko riječi. Prvo i osnovno, skupinu ljudi koja je privukla najveću pažnju nikada nisam nazvala huliganima! To su ljudi koji se na svoj način bore protiv nepravde, a moje je da kao čovjek to poštujem i razumijem kako svatko od nas želi pripadati nekamo”, napisala je.

“Nasilje nije odgovor na nasilje i tu smo upravo da to nasilje spriječimo, a ne da ga promoviramo. Nikada nisam imala problem sa istima, štoviše, više sam neugodnosti doživjela od ljudi koje se naziva “gospodom”, koji su se prijetili kako će mi se srediti otkaz i sve to popratili nizom uvreda.
:salut:

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 31 maj 2018, 00:02

Istra - Varazdin 3-1

Varazdin je danas u Puli pred oko 4.000 gledatelja vodio 1-0. Imali su i prilike da zabiju za 2-0, ali je i Istra takodjer prijetila. Drugih 45 minuta je pripalo Istri koja dolazi do preokreta i visokih 3-1 pred uzvrat u Varazdinu. Uzvrat se igra u subotu u 19h, a s dva gola viska Istra je favorit u ovom dvomecu, mada je jos uvijek sve otvoreno. Varazdin da zabije par minuta prije kraja imat ce veliku nadu.

Nadam se da ce Istra konacno na hladjenje.

Avatar
Android
Postovi: 6315
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Android » 02 jun 2018, 21:08

Bravo Istra :clap:
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

Avatar
Android
Postovi: 6315
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Android » 12 jun 2018, 20:33

Nikola Katic za 2,7 milijuna eura presao u Glasgow Rangers

Mislio sam da ce otici i u neki jaci klub ali dobro, ovdje ce sigurno imati odlicnu minutazu. Reprezentativni tandem Katic-Caleta Car za par godina :)

Ali ja jos ne mogu vjerovati kako ga nitko iz Sirokog ili Zrinjskog nije prepoznao, a ne tako davno je igrao za Stolac...
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 12 jun 2018, 21:31

Mozda su ga i trazili iz Zrinjskog i Sirokog, ali je on otisao u Hajduk, tj. na probu. Mislim da je prosao i dobio ugovor za Hajduk II, ali ga nije privukla 2.HNL i dokazivanje u istoj pa je na kraju produzio u Koprivnicu.

U svakom slucaju odlican transfer za Slaven. Bio je jedan od najboljih stopera lige. Da je igrao u Dinamu ili Hajduku otisao bi za duplu cifru, ali je i ovo dobro s obzirom da Slaven osim za Bubnjica i Jajala nije zaradjivao milijunski iznos za transfer. Mislim da ce Katic gore dobro igrati, to ce ujedno biti prava reklama za Slaven, a i cifra ce odmah pokazati da se dobar igrac tog kluba nece dovesti za nekih 200-300.000 eura, nego ce se trebati iskesirati par milijuna.

Pored ovih 2.7 milijuna eura, Slaven ce od Podravke dobiti dodatni novac na ugovor i klub iz Koprivnice ce imati daleko veci proracun nego prethodnih godina. To ne mora nuzno znaciti bolje rezultate, ali od njih to ocekujem. Tesko da mogu nastetiti vodecoj cetvorci, ali mogu biti peti.

Sto se pojacanja tice, za sad nema nista konkretno. Najveci udarci mogli bi biti odlasci Ivanovskog i Kitanovskog za 0€.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Lillard » 12 jun 2018, 21:47

Momak je prije 3 godine igrao za Stolac. Sada će živjet u Glasgowu. Ništa nego kapa dolje.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
LoveSB96
Postovi: 801
Pridružen/a: 21 jul 2016, 13:55
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la LoveSB96 » 13 jun 2018, 00:34

Android je napisao/la:Nikola Katic za 2,7 milijuna eura presao u Glasgow Rangers

Mislio sam da ce otici i u neki jaci klub ali dobro, ovdje ce sigurno imati odlicnu minutazu. Reprezentativni tandem Katic-Caleta Car za par godina :)

Ali ja jos ne mogu vjerovati kako ga nitko iz Sirokog ili Zrinjskog nije prepoznao, a ne tako davno je igrao za Stolac...

Jos nasa suradnja s Neretvancem, sramota da nije zavrsio kod nas, ko je zakazao ne znam.
"Borak, Lištica, Pecara svetinje.. "

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 21 jun 2018, 10:41

Drugo pretkolo LP, Dinamo - HBS
Ocekujem prolaz Dinama. Dinamo nikad nije u ovoj fazi natjecanja igrao s ovako jakom ekipom, ali mislim da je Dinamo jaci. Dinamo konacno dovodi igrace po zelji trenera i Bjelica moze posloziti redove kako on zeli. Ima jako puno vremena do te utakmice, Dinamo se stigne pripremiti i nadam se da nece biti iznenadjenja, mada ocekujem kidanje zivaca, jer su se kidali i protiv daleko losijih protivnika. Prva utakmica bit ce na Maksimiru i mislim da je to cak dobro. Dinamo bolje igra u gostima i bolje da odigra 0-0 kuci prvu nego da prvu u gostima pobjedi 1-0. Vidjeli smo prolaze nakon remija kuci, a ispadanja nakon pobjede u gostima.

Prvo pretkolo EL, Osijek - Petrocub
Ovi nikada nisu nastupali u Europi i ne djeluju mi opasno po Osijek. Zekic nije sretan zdrijebom, a on je tamo radio i sigurno zna nesto o njima. Oni su druga momcad Sheriffa i vjerujem da ce ih onda napustiti najbolji igraci i preci u Sheriff, ali ce isto tako dobiti mlade igrace zeljne dokazivanja. Osijek je izbacivao daleko jace ekipe od moldavaca i u ovaj dvomec treba uci ozbiljno i ne bi smjelo biti problema. Prva je utakmica u gostima i ako se slucajno desi neki nenadani kiks sve ce se moci ispraviti na GV sedam dana kasnije.

Drugo pretkolo EL, Osijek - Glasgow Rangers
Mislim da je Osijek ovdje favorit, ali nitko nije zadovoljan zdrijebom. Mjesto nositelja donijelo je najgoreg moguceg nenositelja. Rangers se prosle sezone nakon sest godina vratio u europska natjecanja i odmah pokazao da je od velikog kluba ostalo samo ime. Ispali su od predstavnika Luksemburga. Imaju dobru ekipu, ekipu koju nece biti lako proci, ali je itekako prolazna. Nece biti sramota ako se ispadne, veca sramota ce biti predati se pred nekim samo zato sto se zove Glasgow Rangers. Skotska liga je jako daleko od onog sto je nekad bila, a Rangers je u njoj zavrsio treci. Prvak Celtic dobio ih je u cetiri od pet utakmica (4 liga, 1 kup) zabivsi im 14 golova i primivsi svega 2, oba u istoj utakmici koju su dobili 3-2. Sve u svemu, Rangers je daleko od slavnih dana, a jako su atraktivan protivnik i treba iskoristiti sansu da se skine jedan veliki skalp. Za deset godina nitko nece pricati kakvu je ekipu Rangers imao, pricat ce se da se izbacio Rangers, mada nije iskljuceno ni da u drugom pretkolu dodje Shkupi, jer ako su uspjeli ispasti od luksemburzana mozda ispadnu i od makedonaca. Prva utakmica je u Osijeku i sigurno ce biti euforija.

Drugo pretkolo EL, Hajduk - Ilves/Slavia
Hajduk osjetio draz nositelja u drugom pretkolu. Tocno ne znam tko bi od ovih mogao proci. Vjerojatno ce to biti Slavija, ali ne bih se iznenadio ni da to bude Ilves. Nije ni bitno. Mislim da je Hajduk favorit protiv obje ekipe. Ilves u Europi nije igrao od 1992. Njihovo prvenstvo traje i trenutno su nakon 15 kola tek sedmi s cak 16 bodova manje od vodece momcadi. Slavija je prije dvije sezone nastupila prvi put nakon 20 godina i odmah su ispali. Bolji je bio Zaglebie Lubin. Regularni dio sezone su zavrsili kao sedmi s 34 boda manje od prvaka. Europu su izborili osvojivsi kup protiv Levskog u finalu.


Sve u svemu, ocekujem da se sva tri kluba prodju svoje prepreke i da ih gledamo u trecem pretkolu. Dinamo bi i ispadanjem isao u trece pretkolo EL, ali ocekujem da ih gledamo u trecem pretkolu LP. Rijeka se kao drugoplasirana momcad HNL-a plasirala direktno u trece pretkolo EL. Oni ce svog protivnika saznati nakon utakmica prvog pretkola LP i EL. Tamo ce Rijeka biti nositelj, a Osijek i Hajduk nenositelji. Dinamo bi bio nositelj ukoliko bude igrao trece pretkolo EL, ali bi u LP bio nenositelj.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la SiamoNoi » 21 jun 2018, 13:17

To je sad ona sezona kada je ponovno otežan put u LP?

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jopaa7 » 21 jun 2018, 13:18

Signore je napisao/la:Drugo pretkolo LP, Dinamo - HBS
Ocekujem prolaz Dinama. Dinamo nikad nije u ovoj fazi natjecanja igrao s ovako jakom ekipom, ali mislim da je Dinamo jaci. Dinamo konacno dovodi igrace po zelji trenera i Bjelica moze posloziti redove kako on zeli. Ima jako puno vremena do te utakmice, Dinamo se stigne pripremiti i nadam se da nece biti iznenadjenja, mada ocekujem kidanje zivaca, jer su se kidali i protiv daleko losijih protivnika. Prva utakmica bit ce na Maksimiru i mislim da je to cak dobro. Dinamo bolje igra u gostima i bolje da odigra 0-0 kuci prvu nego da prvu u gostima pobjedi 1-0. Vidjeli smo prolaze nakon remija kuci, a ispadanja nakon pobjede u gostima.

Prvo pretkolo EL, Osijek - Petrocub
Ovi nikada nisu nastupali u Europi i ne djeluju mi opasno po Osijek. Zekic nije sretan zdrijebom, a on je tamo radio i sigurno zna nesto o njima. Oni su druga momcad Sheriffa i vjerujem da ce ih onda napustiti najbolji igraci i preci u Sheriff, ali ce isto tako dobiti mlade igrace zeljne dokazivanja. Osijek je izbacivao daleko jace ekipe od moldavaca i u ovaj dvomec treba uci ozbiljno i ne bi smjelo biti problema. Prva je utakmica u gostima i ako se slucajno desi neki nenadani kiks sve ce se moci ispraviti na GV sedam dana kasnije.

Drugo pretkolo EL, Osijek - Glasgow Rangers
Mislim da je Osijek ovdje favorit, ali nitko nije zadovoljan zdrijebom. Mjesto nositelja donijelo je najgoreg moguceg nenositelja. Rangers se prosle sezone nakon sest godina vratio u europska natjecanja i odmah pokazao da je od velikog kluba ostalo samo ime. Ispali su od predstavnika Luksemburga. Imaju dobru ekipu, ekipu koju nece biti lako proci, ali je itekako prolazna. Nece biti sramota ako se ispadne, veca sramota ce biti predati se pred nekim samo zato sto se zove Glasgow Rangers. Skotska liga je jako daleko od onog sto je nekad bila, a Rangers je u njoj zavrsio treci. Prvak Celtic dobio ih je u cetiri od pet utakmica (4 liga, 1 kup) zabivsi im 14 golova i primivsi svega 2, oba u istoj utakmici koju su dobili 3-2. Sve u svemu, Rangers je daleko od slavnih dana, a jako su atraktivan protivnik i treba iskoristiti sansu da se skine jedan veliki skalp. Za deset godina nitko nece pricati kakvu je ekipu Rangers imao, pricat ce se da se izbacio Rangers, mada nije iskljuceno ni da u drugom pretkolu dodje Shkupi, jer ako su uspjeli ispasti od luksemburzana mozda ispadnu i od makedonaca. Prva utakmica je u Osijeku i sigurno ce biti euforija.

Drugo pretkolo EL, Hajduk - Ilves/Slavia
Hajduk osjetio draz nositelja u drugom pretkolu. Tocno ne znam tko bi od ovih mogao proci. Vjerojatno ce to biti Slavija, ali ne bih se iznenadio ni da to bude Ilves. Nije ni bitno. Mislim da je Hajduk favorit protiv obje ekipe. Ilves u Europi nije igrao od 1992. Njihovo prvenstvo traje i trenutno su nakon 15 kola tek sedmi s cak 16 bodova manje od vodece momcadi. Slavija je prije dvije sezone nastupila prvi put nakon 20 godina i odmah su ispali. Bolji je bio Zaglebie Lubin. Regularni dio sezone su zavrsili kao sedmi s 34 boda manje od prvaka. Europu su izborili osvojivsi kup protiv Levskog u finalu.


Sve u svemu, ocekujem da se sva tri kluba prodju svoje prepreke i da ih gledamo u trecem pretkolu. Dinamo bi i ispadanjem isao u trece pretkolo EL, ali ocekujem da ih gledamo u trecem pretkolu LP. Rijeka se kao drugoplasirana momcad HNL-a plasirala direktno u trece pretkolo EL. Oni ce svog protivnika saznati nakon utakmica prvog pretkola LP i EL. Tamo ce Rijeka biti nositelj, a Osijek i Hajduk nenositelji. Dinamo bi bio nositelj ukoliko bude igrao trece pretkolo EL, ali bi u LP bio nenositelj.
Nisam pratio nista,kad su termini utakmica? :D

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 21 jun 2018, 13:42

jopaa7 je napisao/la: Nisam pratio nista,kad su termini utakmica? :D
https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/ue ... r2018.html
SiamoNoi je napisao/la:To je sad ona sezona kada je ponovno otežan put u LP?
Da. Izmjene su i u EL. Takodjer je teze.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la SiamoNoi » 21 jun 2018, 13:48

E tako,da ih vidimo sad mogu li upast ili se sve vraća na staro.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 21 jun 2018, 13:58

SiamoNoi je napisao/la:E tako,da ih vidimo sad mogu li upast ili se sve vraća na staro.
Dinamo nositelj samo u drugom pretkolu LP. Ako odmah ispadne bit ce nenositelj u play offu EL. Ako prodje u trece pretkolo LP i tad ispadne bit ce nositelj u play offu EL.

Rijeka nositelj u trecem, Hajduk i Osijek u drugom.

Trebat ce proci teske protivnike da se domogne grupne faze. Osijek i kao nositelj dobije Rangerse, a ni Dinamu nece biti lako.

Tko ove sezone udje u grupnu fazu svaka mu cast.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 13 jul 2018, 10:32

Prvo pretkolo EL, Petroclub - Osijek 1-1

Nisam gledao utakmicu, pa ne znam bas jel Osijek mogao bolje, ali mi ne djeluje dobro kad ne pobjedis klub iz Moldavije. Ipak, gol u gostima puno znaci i nadam se da ce Osijek ovo kuci rutinski s 2-3 gola rijesiti.

Sto se narednog protivnika tice. Rangers je dobio 2-0 makedonce. Bilo je 1-0 sve do 90+ i steta sto nije ostalo tako, jer bi ovi imali bar neku sansu u uzvratu, mada vidim po statistici da ih je Rangers nadigrao.


Svoju utakmicu odigrali su i potencijalni protivnici Hajduka. Ilves je izgleda bio bolji na domacem terenu od Slavije, ali je Slavija ipak golom u 80. minuti slavila 1-0. Tu je jos uvijek sve otvoreno, mada se Hajduk moze pomalo pripremati za bugare.


I Dinamu je HBS siguran protivnik. Izraelci su slavili na gostovanju kod Flore s visokih 4-1. Ne vidim nacina da to prokockaju.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Drape » 17 jul 2018, 21:05

Dolasci/odlasci - HT Prva liga (ljetni prijelazni rok)


DINAMO

Došli: Luka Menalo (Široki Brijeg), Mario Šitum (Lech Poznan, kraj posudbe), Mislav Oršić (Ulsan Hyundai), Emir Dilaver (Lech Poznan), Ivan Šunjić (Lokomotiva, kraj posudbe), Sadegh Moharrami (Persepolis), Adrian Šemper (Lokomotiva, kraj posudbe), Bojan Knežević (Lokomotiva, kraj posudbe), Damian Kadzior (Gornik Zabrze), Marin Leovac (PAOK), Lovro Majer (Lokomotiva), Kevin Theophile-Catherine (St. Etienne)

Otišli: Borna Sosa (Stuttgart), Ante Ćorić (Roma), Vinko Soldo (Rudeš, posudba), El Arabi Hilal Soudani (Nottingham Forest)


RIJEKA

Došli: Darko Velkovski (Vardar), Mario Pavelić (Rapid Beč), Dario Župarić (Pescara, otkup ugovora), Stjepan Lončar (Široki Brijeg), Tomislav Turčin (Rudeš, kraj posudbe), Petar Mamić (Inter-Zaprešić)

Otišli: Florentin Matei (Al Ittihad Kalba), Goodness Ajayi (Inter-Zaprešić), Theophilus Solomon (Inter-Zaprešić), Jasmin Čeliković (Inter-Zaprešić, posudba), Matej Vuk (Inter-Zaprešić, posudba), Matej Jelić (Slaven Belupo), Ivan Nevistić (Mura, posudba), Matic Črnic (Olimpija)


HAJDUK

Došli: Adam Gyurcso (Pogon Szczecin, otkup ugovora), Božo Mikulić (Sampdoria), Mirko Ivanovski (Slaven Belupo), Dino Beširević (Radnik Bijeljina), Tomislav Duka (Cluj), Stipe Vučur (Kaiserslautern), Josip Posavec (Palermo, posudba)

Otišli: Gustavo Carbonieri, Dante Stipica (CSKA Sofija), Karlo Letica (Club Brugge), Zvonimir Kožulj (Pogon Szczecin), Ivo Grbić (Lokomotiva), Robert Jandrek (Rudeš, posudba)


OSIJEK

Došli: Stjepan Radeljić (Stuttgart II), Karlo Kamenar (Rudeš), Ivica Ivušić (Olympiakos), Ezekiel Henty (Videoton, posudba)

Otišli: Goran Milović (Lifan, Oostende)


LOKOMOTIVA

Došli: Ivo Grbić (Hajduk), Dino Halilović (Istra 1961), Ivan Božić (Dinamo II), Neven Đurasek (Dinamo II), Molls Donald Ntchamda (Yaounde)

Otišli: Ivan Šunjić (Dinamo, kraj posudbe), Adrian Šemper (Dinamo, kraj posudbe), Bojan Knežević (Dinamo, kraj posudbe), Mathias Chago (kraj karijere), Lovro Majer (Dinamo), Kristijan Lovrić (Gorica), Tomislav Valentić (Inter-Zaprešić)


INTER-ZAPREŠIĆ

Došli: Goodness Ajayi (Rijeka, posudba), Theophilus Solomon (Rijeka, posudba), Jasmin Čeliković (Rijeka, posudba), Matej Vuk (Rijeka, posudba), Ivan Kelava (CSMS Iasi), Ivan Mamut (Sesvete, kraj posudbe), Karlo Muhar (Dinamo II), Steven Peter Luštica (Western Sydney), Marko Burzanović (Rudar Pljevlja), Tomislav Valentić (Lokomotiva)

Otišli: Petar Mamić (Rijeka), Komnen Andrić (Antwerpen), Tomislav Mazalović, Tomislav Šarić (Skonto Riga), Mato Grgić, Mislav Komorski, Ante Mrmić (Varaždin), Obeng Regan (Istra 1961)


SLAVEN BELUPO

Došli: Marko Karamarko (Cibalia), Rodrigue Bongongui (Les Herbiers), Matej Jelić (Rijeka), Jorge Aparicio (Comunicaciones), Ivan Filipović (Sesvete), Roei Gordana (Bnei Yehuda)

Otišli: Selim Bouadla (Laval), Tome Kitanovski, Josip Brezovec (Varaždin), Nikola Katić (Rangers), Mirko Ivanovski (Hajduk), Pero Pejić, Mihael Rebernik, Benjamin Tatar, David Arap, Dinko Trebotić (Dinamo Minsk)


RUDEŠ

Došli: Ivan Matić (trener), Robert Jandrek (Hajduk, posudba), Vinko Soldo (Dinamo, posudba), Arb Manaj (Trepča), Robert Mišković (Osijek II), Frane Vojković (Hajduk), Renato Pantalon (Kustošija), Erhun Obanor (Greuther Fürth)

Otišli: Karlo Lulić (Beveren), Toni Borevković (Rio Ave), Karlo Kamenar (Osijek), Antonio Cristian, Juanan Entrena, Einar Galilea, Rafa Paez, Emanuel Anderson, Tomislav Turčin (Rijeka), Markus Pavić, Arturo Segado, Jose Manuel Aira (Sochaux, trener), Josip Čondrić (Alaves), Vice Miljanić (Istra 1961), Marin Grujević (Istra 1961), Antonio Ivančič (Istra 1961), Martin Franić (Istra 1961)


ISTRA 1961

Došli: Josip Čondrić (Alaves, posudba), Vice Miljanić (Rudeš), Marin Grujević (Rudeš), Antonio Ivančić (Rudeš), Martin Franić (Rudeš), Karolis Laukzemis (Suduva), Arona Sane (Atletico Madrid), Petar Rubić (Cibalia), Obeng Regan (Inter-Zaprešić)

Otišli: Dino Halilović (Lokomotiva)


GORICA

Došli: Lukasz Zwolinski (Pogon Szczecin), Sergej Jakirović (Sesvete, trener), Kristijan Lovrić (Lokomotiva), Marko Dabro (Cibalia)

Otišli: Ivan Prelec (Legia Varšava, trener), Henrik Ojamaa (Miedz Legnica), Victor Astafe

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jopaa7 » 17 jul 2018, 21:15

Drape je napisao/la:Mathias Chago (kraj karijere)
Legenda :salut:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Raonffa » 19 jul 2018, 19:55

HNL uvodi VAR tehnologiju od ove sezone :bow:

Valjda će se u jesenjem dijelu koristiti samo na derbi utakmicama da se to malo testira, a onda od proljetnog dijela sezone tj. početkom 2019-te uvodi se na sve tekme :clap:

Zanima me koliko li košta sve ovo?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 20 jul 2018, 13:34

Prvo pretkolo EL, Osijek - Petrocub 2-1

Trebalo je ovo zavrsiti i s vecom pobjedom Osijeka, ali pobjeda je pobjeda i bitan je prolaz dalje. To su prve utakmice u novoj sezoni i ono najbitnije je ostvareno.

Poznati su i svi parovi drugog pretkola LP/EL

Drugo pretkolo LP, Dinamo - Hapoel BS
Drugo pretkolo EL, Hajduk - Slavia Sofija
Drugo pretkolo EL, Osijek - Glasgow Rangers

Dinamo u utorak ceka tezak susret na Maksimiru protiv prvaka Izraela koji je u prvom pretkolu s ukupnih 7-2 prosao Floru iz Tallina. Nece biti lako, a smatram da je remi cak dobar rezultat. Dinamo u Europi bolje igra na gostovanjima i zato je po meni bolje sto je prva kuci, mada ce i u Izraelu biti bas paklena atmosfera i nece biti lako za igrati. Doslo je dosta novih igraca, Dinamo djeluje dobro i mislim da se nece izgubiti nekim glupim golom kako se do sad znalo.

Hajduka na Poljudu ceka puno laksi mec nego Dinamo. Splicani bi trebali pitanje prolaska dalje rijesiti vec u prvom susretu. Ocekujem pobjedu od dva gola razlike i miran put u Sofiju.

Osijeka ceka prava festa. Stize Glasgow Rangers, stize jedan od najvecih klubova u Britaniji. Nece biti lako, ali Osijek nije bez sansi. Pri izvlacenju sam rekao da ce Osijek biti favorit protiv Rangersa, ali su oni u medjuvremenu doveli nekoliko pojacanja i sad su puno jaci nego prosle sezone. Ipak, ako im je makedonski Shkupi u utorak na domacem terenu uspio pruziti otpor i odigrati 0-0 ne znam zasto ne bi mogao i Osijek. Po meni je u ovom dvomecu sve moguce, sve su opcije otvorene. Ne bih se iznenadio ni da Rangers dobije dvije utakmice, ali ni da ih dobije Osijek. Usudio bih se reci da ce gol u gostima presuditi ili da ce utakmica u Glasgowu cak otici u produzetke.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Signore » 23 jul 2018, 11:06

Moguci protivnici Dinama u trecem pretkolu LP(zdrijeb u 12.00h):
Salzburg (AUT)
Winners of match 1: Ludogorets Razgrad (BUL) v Vidi (HUN)
Winners of match 2: Celtic (SCO) v Rosenborg (NOR)
Winners of match 3: Legia Warszawa (POL) v Spartak Trnava (SVK)
Winners of match 4: Astana (KAZ) v Midtjylland (DEN)
Winners of match 5: Kukës (ALB) v Qarabağ (AZE)

Moguci protivnici Dinama u trecem pretkolu EL(zdrijeb u 12.45h):
Winners match 6: The New Saints (WAL) v Lincoln Red Imps (GIB)
Winners match 7: Torpedo Kutaisi (GEO) v Víkingur (FRO)
Winners match 8: Spartaks Jūrmala (LVA) v La Fiorita (SMR)
Winners match 9: APOEL (CYP) v Flora Tallinn (EST)
Cork City (IRL)

U LP najpozeljniji je pobjednik meca 5. Mislim da bi Dinamo bio favorit i protiv pobjednika meca broj 4, a da bi s Legijom mozda blaga prednost takodjer bila na strani Dinama. Mislim da Celtic i Ludogorets takodjer nisu puno jaci od Dinama i da bi se s njima moglo nositi. Ja u svakom slucaju prizeljkujem Garabag kao najlaksi moguci zdrijeb, druga opcija mi je Astana, a iako suludo zvuci bio bih sretan i sa Celticom. U sustini zelim samo da se izbjegne Ludogorets kao jak i neatraktivan protivnik. Dvomec sa Celticom bi bio za uzivanje, a Dinamo ima sanse. Novitet u LP je to da ce izvlacenje play offa biti prije utakmica treceg pretkola, a Dinamo bi prolazom Celtica bio nositelj u play offu LP. Na taj nacin bi izbjegao moguce susreta s Red Bullom, PSV-om i opet Ludogoretsom.

U EL bi trebalo izbjeci pobjednika meca broj 9, odnosno APOEL. Smatram da je Dinamo jaci od njih, ali nemam zelju gledati toliko jakog protivnika u trecem pretkolu EL.

Moguci protivnici Rijeke u trecem pretkolu EL(zdrijeb u 14.00h):
6 Tobol Kostanay (KAZ) v Pyunik (ARM)
7 Dunajská Streda (SVK) v Dinamo Minsk (BLR)
8 St. Gallen (SUI) v Sarpsborg (NOR)
9 Dundalk (IRL) v AEK Larnaca(CYP)
10 İstanbul Başakşehir (TUR)

Trebat ce Rijeka dobre srece ovdje. Nositelji su, a imaju svega medju mogucim protivnicima. Prvo i glavno - izbjeci Istanbul. Prije dvije godine nije bilo srece, Rijeka nositelj, izvuce ih i ispadne zbog golova u gostima. Drugo, St.Gallen nije ni malo lagan protivnik, a bilo bi dobro izbjeci i AEK-a. Ostaju dva moguca koja su pozeljna, a mislim da bi pobjednik meca broj 7 bio pozeljniji.

Moguci protivnici Hajduka u trecem pretkolu EL(zdrijeb u 14.00h):
1 Sevilla (ESP) v Újpest (HUN)
2 Molde (NOR) v Laç (ALB)
3 Kairat Almaty (KAZ) v AZ Alkmaar (NED)
4 Rapid Wien (AUT)
5 Rudar Velenje (SVN) v FCSB (ROU)

Hajduk nije nositelj, ali ako imadnu srece izvuci ce Molde i bit ce favoriti. Steaua je mozda tu negdje, Rapid je sigurno jaci, ali ih se ne treba plasiti. AZ i pogotovo Sevillu bi bilo dobro izbjeci.

Moguci protivnici Osijeka u trecem pretkolu EL(zdrijeb u 14.00h):
1 Olympiacos (GRE)
2 Ventspils (LVA) v Bordeaux (FRA)
3 Chikhura Sachkhere (GEO) v Maribor (SVN)
4 Feyenoord (NED)
5 Stjarnan (ISL) v København (DEN)

Osijek kao da vidim da ce izvuci Olympiacosa. Cetiri prilicno teska moguca protivnika, prosli su puno losije u odnosu na Hajduk, ali ako izvuku Maribora bit ce to odlicno, jos bi prolazom bili nositelji u play offu EL. Od ostalih svakako najbolja opcija Kopenhagen.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la marconato » 23 jul 2018, 11:27

Prvi put posle ne znam koliko da i Dinamo izvuce yebenog protivnika u ovim prvim pretkolima... :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.