FK Budućnost Banovići

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 11 jun 2018, 15:51

LjumanM95 je napisao/la:Ne sklopi oka svunoc, yebem ti fudbal.
Manje me pogadja to sto nismo usli, vise me pogadja sto valja gledati ono smece od lige. :cry:

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5206
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la LjumanM95 » 11 jun 2018, 16:02

ASD je napisao/la:
LjumanM95 je napisao/la:Ne sklopi oka svunoc, yebem ti fudbal.
Manje me pogadja to sto nismo usli, vise me pogadja sto valja gledati ono smece od lige. :cry:
To i jeste najgore od svega.
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6286
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la AshburtonG » 11 jun 2018, 16:17

ASD je napisao/la:
AshburtonG je napisao/la:Najveci problem Buducnosti je sto joj u prvi tim u 90% slucajeva dodju grijaci klupe iz kadeta, jer ovi pravi talenti, ili se okrenu faxu zbog slabih uslova i podrske ili zavrse negdje drugo.
Pa ja se sjecam da iz moje generacije, niko od momaka koji su tad igrali jako dobro u Prvoj Ligi za kadete, nije nastavio sa ozbiljnim fudbalom, a ovi koji su donosili lopte su predstavljeni kao neki talenti, pa se raja onda cudi sto je Buducnost od cvrstog prvoligasa i cestog premijerligasa otisla u jos nizi rang. Sehic, Djezic i slicni su talenti za plafon prvu ligu, ako i to. Jedini koji je nastavio sa ozbiljnim fudbalom od tih generacija 94-96 je Pici(Husic), a bilo je ozbiljnih talenata u tim generacijama.
Nazalost, u jednom se ne mogu sloziti, a to je da su generacije 94 i 95 imale neke Bog zna talente i da su pruzale neke Bog zna rezultate.
Zadnjih nekoliko godina jedine talentovane generacije su generacije 96 i generacije 01, prvi osvojili juniorsku ligu, a drugi osvojili ove godine kadetsku ligu.
Iz generacije 96 su bar petorica dobili svoje sanse, jedino se jos drzi Idrizovic, ostali su vise manje nedovoljni da igraju za Buducnost.
Po mom nekom misljenju, sve ispod drugog mjesta u omladinskoj ligi sjever je jako lose.
Cak i iz generacija koje su dobre i koje osvoje ligu se moze uzeti maksimum oko tri-cetiri igraca za prvog tima.
Ja licno smatram da iz ove kadetske ekipe trenutno se moze uzeti vise jer je to mozda i najtalentovanija ekipa u zadnjih 15-ak godina.
Sa obzirom na uslove te generacije su bile i vise nego dobre. Pa u to vrijeme se treniralo tamo iza golova i pored tribine na istoku. A da ne govorim o sljaci na pomocnom terenu. :puke: Pa igralo se finale kupa sa Slobodom i nesretno izgubilo 2-1 ili nesto tako u Mramoru. Te godine se i cuvena Sloboda sa Ribicem, Prsesom, Memisevicem i ostalim (koja je tada bila prvak drzave) ja mislim dobila i igrao se stalno egal s njima, do zadnjih 15-20min. Prije toga je bilo po 7-8 golova u mrezi kad se s njima igra. Poslije toga, ja bio prebacen u kadete, ali i otisao u Tuzlu se skolovat, kao i jos par momaka tada, te je makar pola ekipe prestalo trenirat. A tada je pocela bila i Premijer Liga, sjecam se da sam odigrao jednu tekmu protiv Travnika na Piroti, gdje smo ih ubili, ali primili 2 gola iz prekida. Tada je Eso bio trener, dobar strucnjak za privatne treninge, ali za ekipe nista. Lik bi dosao i rekao igramo na duge lopte i poredao 11 igraca. :crazy:

Onda je cini mi se Kavazovic preuzeo, i za dalje ne znam, jer sam se nakon Pirote odlucio za drugi sport u Tuzli. Samo znam da svi ovi sto su poslije izasli iz tih generacija, su bili grijaci klupe i dosta slabiji talenti. Za Idrizovica se slazem, on je bio odlican talenat i igracki i fizicki, ali je previse u Buducnosti. Da li je stagnirao ili sta vec, ne znam, jer odavno ne pratim desavanja dole. Zadnju tekmu, koju sam pogledao je ja mislim protiv Sarajeva.


Nadam se da ce iz ove generacije, po vasim postovima cujem da je jaka, progurat par momaka, ali savjet neka bjeze sto dalje od Buducnosti. Evo sad ce Sloga imat odlicne uslove za mlade momke sa TK. Svaki od njih treba razmislit o tome. Ne mozes napredovat u ekipi, gdje ti je trener 10god isti sa konstantnom gradacijom losijih i losijih rezultata.

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5206
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la LjumanM95 » 11 jun 2018, 16:24

Polufinale smo igrali te godine sa Slobodom, u Lipnici koliko me sjećanje služi. Bila je kišurina neka par dana, pa se doslovno igralo na jezeru, čudi me kako je ijedan gol pao. :lol: Jaka je bila ta Slobodina generacija, trpali su nas stalno, treba biti realan. I nije bilo rezultata kao što je recimo generacija 96. imala, završnica u Bihaću i slično. Da je bilo nekoliko dobrih igrača (talenata) od kojih se moglo napraviti igrača za prvi tim - bilo je. Kao i u svakoj generaciji, ali ta politika koja je vladala i koja vlada, da je bolji stranac polovnjak nego naš domaći igrač je dovela do toga da mnogi i ne dobiju priliku.
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 11 jun 2018, 16:27

Te generacije su imale entuzijazma, ali su ih uslovi najvise unistili, i losi treneri.
Danas su u mladjim kategorijama i uslovi i treneri bolji nego prije, to su cinjenice.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6286
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la AshburtonG » 11 jun 2018, 16:32

LjumanM95 je napisao/la:Polufinale smo igrali te godine sa Slobodom, u Lipnici koliko me sjećanje služi. Bila je kišurina neka par dana, pa se doslovno igralo na jezeru, čudi me kako je ijedan gol pao. :lol: Jaka je bila ta Slobodina generacija, trpali su nas stalno, treba biti realan. I nije bilo rezultata kao što je recimo generacija 96. imala, završnica u Bihaću i slično. Da je bilo nekoliko dobrih igrača (talenata) od kojih se moglo napraviti igrača za prvi tim - bilo je. Kao i u svakoj generaciji, ali ta politika koja je vladala i koja vlada, da je bolji stranac polovnjak nego naš domaći igrač je dovela do toga da mnogi i ne dobiju priliku.
Ma da jbg polufinale, ali se znalo ko pobijedi tu osvaja, jer je ja mislim u drugom polufinalu igrao Mramor sa nekom bezveze ekipom, a mi smo bili drugi iza Slobode na tabeli, i redovno ostale samarali. :)
Ta Slobodina generacija je sigurno najjaca generacija u BiH zadnjih 15ak godina. Pa tad im je 8 od 11 igraca igralo za repku. Ribic debil imao ponudu od Stuttgarta, on ostao da se ganja po livadama u Bosni, eno ga sad u Grazu ja mislim, radi i igra neku 15tu ligu. :roll:

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5206
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la LjumanM95 » 11 jun 2018, 16:38

AshburtonG je napisao/la:
LjumanM95 je napisao/la:Polufinale smo igrali te godine sa Slobodom, u Lipnici koliko me sjećanje služi. Bila je kišurina neka par dana, pa se doslovno igralo na jezeru, čudi me kako je ijedan gol pao. :lol: Jaka je bila ta Slobodina generacija, trpali su nas stalno, treba biti realan. I nije bilo rezultata kao što je recimo generacija 96. imala, završnica u Bihaću i slično. Da je bilo nekoliko dobrih igrača (talenata) od kojih se moglo napraviti igrača za prvi tim - bilo je. Kao i u svakoj generaciji, ali ta politika koja je vladala i koja vlada, da je bolji stranac polovnjak nego naš domaći igrač je dovela do toga da mnogi i ne dobiju priliku.
Ma da jbg polufinale, ali se znalo ko pobijedi tu osvaja, jer je ja mislim u drugom polufinalu igrao Mramor sa nekom bezveze ekipom, a mi smo bili drugi iza Slobode na tabeli, i redovno ostale samarali. :)
Ta Slobodina generacija je sigurno najjaca generacija u BiH zadnjih 15ak godina. Pa tad im je 8 od 11 igraca igralo za repku. Ribic debil imao ponudu od Stuttgarta, on ostao da se ganja po livadama u Bosni, eno ga sad u Grazu ja mislim, radi i igra neku 15tu ligu. :roll:
Strašan je talenat bio, on i Pršeš su baš odskakali od ostatka svoje generacije. Pogotovo Ribić. Bilo je tu još par odličnih igrača, Gojković npr. Šteta što ni Sloboda ne iskoristi sav taj potencijal, a par godina su njihovi kadeti i juniori dominirali državom.

A koliko se sjećam i Radnički je u toj generaciji imao nekoliko odličnih igrača, ali većina se odlučila preći u Slobodu i tu im je bio kraj.
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 11 jun 2018, 16:56

Ma Sloboda je uvijek imala jaku skolu, cak mislim da im ni rezultati nikad nisu bili spram mogucnosti i talenta.
Prosle sezone je Radnicki imao ekipu sastavljenu od mladih igraca Slobode i dobro su izgledali, dosta ih se tako odrzalo u fudbalu.

Da smo mi pametni pa da dovedemo nekad nekog bivseg juniora Slobode.
Recimo ove sezone smo trebali dovesti jednog ili dvojicu jer smo imali prostora u ekipi za mlade igrace, a generacija koja je izasla iz juniora (tj.98) je poprilicno losa.
Samo jedan igrac iz juniora nam je u prvom timu i on je ispodprosjecan.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 11 jun 2018, 17:19

Kadeti, sezona 17/18

28 pobjeda- 2 poraza.
166 datih golova - 10 primljenih

Armin Hasanbegovic 37
Ahmed Hasanbegovic 27
Safet Ibrahimovic 18
Elvis Berbic 14
Belmin Mesinovic 14
Ahmed Behric 10

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 12 jun 2018, 16:03

Sutra kadeti igraju protiv Sloge.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 13 jun 2018, 18:56

Kadeti Buducnosti su prvaci Sjevera, pobijedili su Slogu Doboj sa 3:0, moglo je biti i vise.
Pioniri su prvaci Tuzlanskog kantona.

Nekoliko ovih igraca bi trebalo da za 2 sezone budu standardni u prvom timu, ukoliko ljudi u klubu budu znali.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 17 jun 2018, 20:24

Kadeti igraju zavrsni turnir u Banjaluci, osim njih tu su domaci Zeljeznicar ST, Velez i Rudar Kakanj.

Avatar
sef_mafije
Postovi: 629
Pridružen/a: 04 avg 2010, 08:18
Lokacija: 75290
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la sef_mafije » 18 jun 2018, 13:22

ima li kakvih pojačanja u klubu ???
FK Buducnost - Ljumani - Banovici.net
Eno dole u kuglani, moji drugovi, vino piju i pjevaju mene cekaju...

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 19 jun 2018, 21:39

Trumic je izgleda u Slavenu.

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5206
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la LjumanM95 » 19 jun 2018, 22:18

sef_mafije je napisao/la:ima li kakvih pojačanja u klubu ???
Ko će doći, pogotovo sad. :lol: Mogu jedino iz Druge federalne ili Prve kantonalne da se pojačavaju. :lol:
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 19 jun 2018, 22:56

LjumanM95 je napisao/la:
sef_mafije je napisao/la:ima li kakvih pojačanja u klubu ???
Ko će doći, pogotovo sad. :lol: Mogu jedino iz Druge federalne ili Prve kantonalne da se pojačavaju. :lol:
Takve smo dovodili prosle sezone i svi su pokazali da su za tih liga. :D

Treba dovoditi samo igrace gdje je bas neophodno, ostalo natrpati iz omladinskog pogona.
Tipa, ako nemamo nijednog seniorskog stopera spremnog da igra, onda treba dovesti.
Gomilati igrace kojima je vrh donji dio ove lige nema smisla.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la Wandelanoite » 20 jun 2018, 01:11

ASD je napisao/la:Trumic je izgleda u Slavenu.
Truma je klasa za ovu ligu realno, a i odlican je momak steta sto u karijeri nije napravio vece stvari.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 20 jun 2018, 14:42

Na zvanicnoj objavljeno da su Halil Mahmutovic i Adnan Zulic produzili saradnju. :clap:
Bolje pojacanje nismo mogli dobiti, ono realno. :clap:
Od igraca sa strane bi bilo dobro jos zadrzati i Gogica, sad kad je Trumic otisao, dole ga upariti sa Mustaficem, a ispred mogu igrati Smajlovic i Idrizovic.
Mada, za licno dobro momka, nadam se da ce otici iz ove lige, veliki je talenat, pa makar i u prvu federalnu.

Avatar
sef_mafije
Postovi: 629
Pridružen/a: 04 avg 2010, 08:18
Lokacija: 75290
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la sef_mafije » 20 jun 2018, 14:48

LjumanM95 je napisao/la:
sef_mafije je napisao/la:ima li kakvih pojačanja u klubu ???
Ko će doći, pogotovo sad. :lol: Mogu jedino iz Druge federalne ili Prve kantonalne da se pojačavaju. :lol:
neka dodju bar ti iz drugih liga hahah<
FK Buducnost - Ljumani - Banovici.net
Eno dole u kuglani, moji drugovi, vino piju i pjevaju mene cekaju...

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 20 jun 2018, 15:03

sef_mafije je napisao/la:
LjumanM95 je napisao/la:
sef_mafije je napisao/la:ima li kakvih pojačanja u klubu ???
Ko će doći, pogotovo sad. :lol: Mogu jedino iz Druge federalne ili Prve kantonalne da se pojačavaju. :lol:
neka dodju bar ti iz drugih liga hahah<
Ma kod nas je ocito na snazi politika da se dovode igraci sa strane samo iz Zivinica i Kalesije.
Ako se i dovedu pojacanja to ce biti:
-neki nas igrac koji igra u nizim ligama (tipa Sulejmanovic, Sehic, Huskanovic)
-neki igrac koji nema mjesta u Slavenu (tipa Selimovic)
-neki igrac iz Zivinica i Kalesije koji je prosao Slobodinu skolu (tipa Fazlic)
-neki igrac iz Zivinica i Kalesije koji je bio dobar u drugoj federalnoj (tipa Dedic i Zulic)

Prije par sezona smo dovodili igrace i iz Lukavca ali smo odustali, iz Tuzle ne dovodimo vec duze vrijeme. :mrgreen:

Ja bih licno volio kada bi doveli nekog izlaznog juniora Slobode, iz Tuzle, tu ima kvalitetnih igraca za nas, Radnicki je jedno vrijeme pogodio s tom politikom.

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.