FK Krajina Cazin

good_boy
Postovi: 9
Pridružen/a: 10 jun 2010, 11:04
Kontakt:

Re: FK Krajina Cazin

Post Postao/la good_boy » 02 nov 2014, 16:54

Keran se povrijedio, nece ga dugo biti.

Avatar
Cap17an
Postovi: 910
Pridružen/a: 17 feb 2014, 23:13
Kontakt:

Re: FK Krajina Cazin

Post Postao/la Cap17an » 03 nov 2014, 12:03

Mišljenja sam da Krajina ne bi trebala i da neće napadati Prvu ligu ove sezone, a to ne govorim na osnovu sadašnjeg stanja na tabeli. Financijska situacija se još uvijek nije poboljšala i nikome ne treba ponavljanje višegodišnje agonije popraćene svađama, odlascima, dolascima u toku cijele sezone.

Ovo vodstvo i uz silnu financijsku pomoć od Općine i Sportskog saveza nije uspjelo stvoriti stalnog stabilnog prvoligaša, i došlo je sad do situacije da se iz budžeta Sp. saveza planira izdvojiti više novca za lokalni klub iz Polja, nego li za najstariji sportski kolektiv koji u našem gradu djeluje već više od 80 godina. Čini se kako one dogovorene utakmice nisu predstavljale kupovanje vremena da se situacija koliko-toliko riješi, već su samo odgađale ono neminovno, a to je ispadanje u lokalnu federalnu ligu.

Krajina zasigurno ima i financijsku podršku iz Općine, i to je najveći problem, jer ja još uvijek nisam čuo da je razvijen ili da se razvija plan kako i šta u narednih 10-20 godina, i ako nakon ove sezone opet ostanemo u ovoj ispodprosječnoj ligi, mislim da je vrijeme da neko preispita u što je utrošen dosadašnji novac (obzirom da po zakonu sva sredstva dospjela na račun kluba od strane Sportskog saveza moraju biti utrošena u potrebe omladinskog pogona) i ima li uopće smisla financirati Krajinu, pa i druge klubove, iz budžeta.

Po meni je apsolutno bezobrazno da pojedini nogometni, ali i drugi sportski kolektivi, ne proizvode skoro nikakve talente i njihovi igrači (i sportaši) igraju za svoju dušu i nekolicinu lokalnih mještana, a iz njihovih omladinskih pogona se godišnje probije jedan sportista koji ne ostvari nikakvu zapaženu karijeru i završi u nižerazrednim amaterskim klubovima po Austriji, koji su im samo odskočna daska za rad u Burger Kingu i na baušteli.

Krajina je možda i najveći parazit među njima, ali je to veliki sportski kolektiv sa historijom, koji nas je zadužio, ali ne u toj mjeri da je općini veći prioritet Savezu uplatiti novac za žute i crvene kartone nego li organiziranje biciklističke utrke u sklopu državnog ili međunarodnog prvenstva.

merdanovic
Postovi: 661
Pridružen/a: 28 avg 2012, 03:38
Kontakt:

Re: FK Krajina Cazin

Post Postao/la merdanovic » 03 nov 2014, 15:32

Bio sam se ponadao da Krajina će dominantno završiti ovu sezonu,međutim 3 kola su katastrofalna.Izgubili su prednost,ali nije to nikakav problem.
Prije 4 godine tvrdim isto što i sada,ljudi u FK kao i u svim drugim klubovima nemaju dovoljno razvijen razum da naprave neke dugoročne planove.Čim imate situaciju da u jednom klubu,u općini koja broji 70 000 stavnonika nemate 20 juniora i klub neigra juniorsku ligu,onda je o planovima smiješno pričati.
Naslovi tekstova u režimskom mediju cazin.netu(npr. "Krajina osvojila vrijedan bod protiv Vlašića"),dovoljno govore sami za sebe.Vidio sam protiv Iskre 2-3 dobra mlada igrača međutim to je jako mala brojka.
Ove godine se priča o rukometnom klubu,gdje čak i načelnik,koji se sjetio nakon 10 godina da postoji RK Krajina dolazi na utakmice.Priča o premijerligi,bar meni je trenutno realna,ali bojim se da će ostanak u toj istoj ligi za 2-3 godine a možda čak i samim ulaskom koji je upitan biti završen katastrofalno.Klub nema dovoljno svojih igrača da bi igrao premijerligu,te će trebati dovoditi pojačanja koja koštaju.U početku će možda i ići ali kasnije to je pod velikim znakom pitanja.
Na kraju iz ova 2 primjera,svim normalnim ljudima treba biti jasno da u proteklih 10 godina nije urađeno apsolutno ništa za poboljšanje sporta,isto tako da je trenutna garnitura ljudi na vlasti neće to uraditi i u narednih 10 godina jer im to nije u interesu.Veći je interes zaposliti rođaka,koji završi fakultet na nekom selu.
Nesposobnost,podobnost,bezobrazluk i guranje tatinih sinova u bilo kojem od klubovau proteklih godina su stvari koje nam se reflektiraju u sadašnjosti.
Trebamo se ugledati na Kakanj koji ima 2 prvoligaša a opcina ima duplo manje stavnonika od Cazina.A mi nismo u stanju jednog imati.

Avatar
Cap17an
Postovi: 910
Pridružen/a: 17 feb 2014, 23:13
Kontakt:

Re: FK Krajina Cazin

Post Postao/la Cap17an » 09 nov 2014, 11:48

Jučer pobijedili Pokoj 2:0. Hrkić sa 25 metara za 1:0 i Endi u drugom poluvremenu iz slobodnjaka za 2:0. Vrijedi spomenuti i njegovu prečku iz ranijeg slobodnjaka. Igrali bez par standardnih igrača, a na golu bio onaj mali Akmadžić.

Avatar
BaDa12
Postovi: 4403
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: FK Krajina Cazin

Post Postao/la BaDa12 » 10 nov 2014, 10:59

Čestitam trenerima i igračima na dobro završenoj polusezoni. Pipi je više puta govorio da im je cilj završiti sezonu na prvom mjestu, nadam se da će to uspjeti sa ovako mladim sastavom. Ne znam koliko se planovi i ideje uprave slažu sa igrama i ciljevima trenera, o čemu i vas dvojica prije mene pišete.
Treba mnogo posla i novaca da se klub zadrži na jednom nivou, pa da kroz određeni period, odluči napasti dalje.
Ključ svakakog kluba koji gleda šire jest omladinski pogon. Davno je bilo vrijeme da se više poradi na tome. Kao što je odavno vrijeme da Cazin ima stabilnu sportsku sliku.
Drago mi je što se rukomet vraća, mada bi to, bez dugoročnih planova, brzo moglo pasti. Nadam se da će se rad sa omladincima poboljšati, što će doprinijeti nastavku dobrih igara. Raduje me rad RA Medvjeda, i njihova suradnja sa Krajinom, nakon ranijih nesuglasica. Možda je to dobar put za budućnost.
Ono što mi najteže pada jeste propast košarke u gradu, što opet povlači pitanje vlasti i saveza i njihove želje za tim.
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

Avatar
bosnacazin
Postovi: 369
Pridružen/a: 02 avg 2011, 21:45
Kontakt:

Re: FK Krajina Cazin

Post Postao/la bosnacazin » 17 mar 2015, 10:08

Da ne bi tema zamrla,rekoh da i ja sta napisem na ovoj temi nakon dugo vremena, iako sam redovno pratio Krajinu utakmice. Počele su pripreme podavno, ekipa je gotovo ista kao od prosle polusezone, samo su se vratiku Bekir Rekic (Vrban) iz Sloge, Damir Šahinović (Škiba)- Una K.V., i Muhamed Kaukovic i Nermin Dzinic iz Mutnice. Znaci, ekipa je iskusna sa prvoligaskim iskustvom, fin broj igraca iz one polusezone -jesen 2011(Beho,Palic,Skiba,Vrban,Endi) kad smo bili jesenji prvaci, i dosta mladji igraca. Problem samo mogu predstavljati finansije, tu situacija nije bas bajna al et'. Ovu polusezonu igramo vise domacih utakmica, a od gostovanja su bitna ona u Novom Travniku(glavni suparnik za 1.mjesto) i Bugojnu. U subotu se igraju utakmice kupa USK-a, Krajina docekuje Slogu 1937 iz Kralja.

Avatar
BaDa12
Postovi: 4403
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: FK Krajina Cazin

Post Postao/la BaDa12 » 17 mar 2015, 16:11

Da dodamo dokaz o početku priprema ( :) ):
slika

Više sa priprema: " onclick="window.open(this.href);return false;

Finansije su uvijek problem, ali se nadam da ih to ovaj put neće spriječiti da ostvare svoj cilj! Nadam se podršci sa tribina! :thumbup:
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

LloriS
Postovi: 4348
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: FK Krajina Cazin

Post Postao/la LloriS » 02 apr 2015, 15:36

Kako Krajina igra u drugom dijelu prvenstva, ima li sanse da se vrate u Prvu Ligu :kafa:
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

Avatar
BaDa12
Postovi: 4403
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: FK Krajina Cazin

Post Postao/la BaDa12 » 04 apr 2015, 11:22

LloriS je napisao/la:Kako Krajina igra u drugom dijelu prvenstva, ima li sanse da se vrate u Prvu Ligu :kafa:
Kako čitam i kako čujem, cilj je i dalje isti, plasman u viši rang. Negdje sam čula da trener reče da su doveli nekih novih igrača, navodno je tim sad jači nego prvi dio sezone. Zasad ide fino, nadajmo se da će tako ostati. Slušajući Pipija, stječem dojam da je svjestan svega i dobrog i lošeg oko tima i da rade na tome da se ispravi.
" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cazin.net/vijesti/clanak/dob ... nska-otoka" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

LloriS
Postovi: 4348
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: FK Krajina Cazin

Post Postao/la LloriS » 27 apr 2015, 02:01

Krajina je porazena u najvaznijoj utakmici u sezoni

Novi Travnik - Krajina 2:0

Steta, znatno manje sanse za visi rang sad imaju
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

Avatar
BaDa12
Postovi: 4403
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: FK Krajina Cazin

Post Postao/la BaDa12 » 12 maj 2015, 14:12

FK Krajina Cazin imala je teško gostovanje kod trećeplasirane ekipe NK Iskra Bugojno. Krajina za sada zaostaje samo 1 bod za vodećom ekipom NK Novi travnik, pa je pobjeda u ovoj utakmici bila imperativ kako bi se zadržao priključak i borba za prvu poziciju.

Jako dobre igre iz proljetnog dijela sezone cazinska ekipa je nastavila i u Bugojnu gdje je upisala nova 3 boda, pobjedom od 0:2. Više o ovoj utakmici rekao nam je trener Muhamed Berberović.

- Utakmica u kojoj nismo imali nikakav drugi cilj osim pobjede, pa smo se tako i postavili na terenu. Postavili smo se veoma ofenzivno i odmah na početku smo dali do znanja da smo došli pobjediti. Ono što je nama išlo u prilog jeste odličan teren na kojem se može razviti pas-igra do noge gdje naša tehnička superiornost dolazi do izražaja. U 5. minutu imali smo solidnu šansu kada Čataković probija desni bok i šalje dobru loptu u 16 metara gdje Ljeljak pokušava glavom. U 8. minutu Rekić prolazi po boku, vraća povratnu loptu na 11 metara kada malo kasni Čataković. U 18. minutu dobar korner izvodi Čatakovic gdje na prvoj stativi kasni Rekić, a za njim i na drugoj stativi Džinić koji ne uspijeva loptu gurnuti u prazan gol. I nakon toga mi i dalje napadamo i dominiramo u posjedu lopte. U 25. minutu nakon odličnog pasa kapitena Nuhanovića, Rekić izlazi sam na golmana gdje ga s leđa povlači protivnički igrač i sudac svira penal kojeg nije iskoristio Čataković. U 28. minutu korner s lijeve strane izvodi odlično Pozderac, a najviši u skoku je Ljeljak koji majstorski pogađa za 0:1.

I nakon toga mi nismo stali, nego idemo po drugi gol i takva igra nam donosi povećanje vodstva u 43. minutu kada po boku odlično prolazi Rekić i šutira u blok gdje se lopta odbija na 12 metara Čatakoviću koji iz prve šutira jako i pogađa za 0:2.

Drugo poluvrijeme otvaramo odlično gdje u 45. minutu Rekić krade jednu loptu i ulazi u 16 metara i šutira, ali pogađa prečku. Nakon toga mi smo nastavili igrati, imati konstantnu prednost u posjedu lopte te nismo dozvolili ekipi Iskre da nam stvori ozbiljniju šansu, osim par šuteva s 20 i više metara koji nisu bili neka opasnost za golmana Tatarevića. Sve u svemu, zaslužena pobjeda uz jednu od boljih igara ekipe Krajine u ovoj sezoni. Treba istaći fer i korektnu igru domaćina, sve je bilo na nivou, od dočeka, toka utakmice i samog ispraćaja.
Vidim da se iz NT žale na prodaju, tj. kupovinu ove utakmice od Iskre. Da li je to tačno ili ne, ne znam.
Navijački želim plasman u viši rang. Hajmo pobjediti sve do kraja, možda Novi Travnik kiksa. :salut:
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: FK Krajina Cazin

Post Postao/la Maestro » 21 okt 2018, 11:32

Sta je sa krajinom. Imal sta novo il dalje tone u trecoj ligi?
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.