FK Radnički Lukavac

Avatar
Iraola
Postovi: 1012
Pridružen/a: 26 feb 2015, 18:12
Lokacija: San Salvador
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la Iraola » 20 nov 2017, 22:50

Jučer rutinska pobjeda 0:3 bez 4 (po)najbolja igrača (Peme, Jareta, Omića i Smajića - svi odsutni zbog povreda). Jeste da je ekipa iz kantonalne lige, ali su prvaci sa zavidnom gol razlikom i čini mi se bez poraza, a za nas čudesna gostujuća pobjeda. Ljudi se na kraju ibrete i govore kako naši lijepo igraju i da uživo nisu gledali ekipu sa bržom igrom. Smiješno možda zvuči, ali je istina, ekipa je fizički spremna ali taktički i ne baš onako kako bi trebalo kad ganjaš 1. mjesto. Cigo je na kraju bio jasan i rekao da treba bar 12 pametnih igrača, ali jbg sad kad je prvak odlučen. Treba napast ovaj Kup pa da idemo u federalni da se druga polusezona ne igra samo radi reda, gradit dobre odnose sa drugim klubovima tako da mi budemo sljedeće godine gdje je Budućnost sad.
Niko kao Radnički Soda!!!!!!

Manijakdolopate
Postovi: 841
Pridružen/a: 13 jun 2016, 23:55
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la Manijakdolopate » 01 jan 2018, 19:49

http://www.zona047.ba/2018/01/01/gdje-s ... i-lukavac/

Naletih na ovaj clanak slucajno, sjecanje na lijepa vremena.

Avatar
studeni
Postovi: 1398
Pridružen/a: 29 jul 2012, 18:13
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la studeni » 02 jan 2018, 15:19

Iskreno sam ocekivao da ce par tih momaka napraviti bolju karijeru! Posebno su grohnuli Juka i Gige, cuj DSK.

solvay
Postovi: 56
Pridružen/a: 12 maj 2013, 14:36
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la solvay » 03 jan 2018, 11:10

Prosle sedmice odrzana je izvjestajna skupstina FK Radnicki. Na njoj su podneseni izvjestaji sefa strucnog staba, upravnog odbora,nadzornog odbora i finansijski izvjestaj. Kao pozitivna stvar posebno se istice upravljanje sredstvima jer se nakon dugo vremena svaka potrosena marka opravdava kroz racune.
Izvjestaj upravnog odbora tj predsjednika je vracen na na upotpunjavanje i usaglasavanje jer ga je podnio samo predsjednik UO (koji zbog zdrastvenih razloga nije prisustvovao sastanku). Skupstina je izrazila nezadovoljstvo postignutim rezultatima u jesenjem djelu prvenstva pogotovo jer se ciljalo na borbu za ulazak sto je vec sada izgledno da je nemoguca misija. Ovo posebno dolazi do izrazaja jer se u Radnicki i dalje ulazu znacajna sredstva iako treba biti posten i reci da je veliki dio sredstava otisao na takmicenje u proljetnom djelu 1. lige FBiH. Zatrazeno je da se UO izjasni o planovima i ciljevima za narednu sezonu i na eventualna pojacanja.
Sef strucnog staba se u svom izvjestaju osvrnuo na limitiran igracki kadar, istakao da mu trebaju 4 ili 5 novih igraca za naredni period i da odredjeni igraci u trenutnom sastavu nisu kvalitet za Radnicki. Takodjer je istakao probleme u radu omladinskog pogona.
Uz prilicno konstruktivnu raspravu zakljuceno je da treba uzeti u obzir da je Radnicki ostecen u par navrata sudjenjem, da su povrede izbacile iz stroja neke od igraca od kojih se puno ocekivalo te da je neminovno da konkurenti imaju jacu "poledjinu" u ovom rangu takmicenja. Bez obzira na sve ovo trebalo je i moralo se vise.
Od vecih sponzora uz Radnicki je ostala samo cementara i nekoliko sitnih sponzora dok je pozitivna stvar da je ovaj UO odbor rijesio veci broj dugova ili rijesio nacin otplate ostalim duznicima te se moze reci da Radnicki nema velikih opterecenja za naredni period (osim duga komunalnom).
Poseban osvrt je bio na infrastrukturi i radu omladinskog pogona sto je ustvari direktno povezano. Istaknute su namjere da se pokusa u narednom periodu uciniti maximalan napor uz pomoc nacelnika i OV da se napokon krene u znacajnije poboljsanje infrastrukture cime bi se stvorili preduslovi za poboljasnje rada omladinskog pogona. Cinjenica je da je Radnicki jedan od rijetkih klubova na kantonu koji u zadnjih 20ak godina nije uradio nista na poboljsanju infrastrukture te da se ne moze pohvaliti ni uspjehom igraca koji su ponikli u nasem pogonu osim par usamljenih slucajeva.

solvay
Postovi: 56
Pridružen/a: 12 maj 2013, 14:36
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la solvay » 13 jan 2018, 14:51

Nakon sto je odrzana skupstina, prije par dana na sastanku UO razrijesen je duznosti dosadasnji predsjednik Bajro Bacic. Odluceno je da se saceka sa izborom novog predsjednika a da se u medjuvremenu pokusa ojacati UO sa jos par clanova koji bi mogli da doprinesu radu kluba.
Osim ove tacke dnevnog reda raspravljalo se o igrackom kadru i pripremama za proljetni dio prvenstva. Sef strucnog staba Alic je UO predocio transfer listu tj igrace na koje ne racuna i koji su slobodni da potraze novu sredinu. Takodjer nekolicina igraca je izrazila zelju da dobije papire zbog prelaska u druge klubove. Odluceno je da se za one igrace koji su bili u planovima trenera zatrazi odredjeno obestecenje dok je za par juniora koji nisu bili u ozbiljnijim planovima prihvaceno da se puste bez odstete.
Doslo je i odredjenih problema sa nasim najiskusnijim igracima i nosiocima igre koji su zatrazili vece plate i odredjena sredstva unaprijed ili ce napustiti klub. Stav UO je da svojim igrama i samim stanjem kluba na tabeli ne zasluzuju da im se ti zahtjevi razmatraju.
Trener je istakao koje pozicije u timu mu trebaju i oformljen je tim koji ce zajedno sa trenerom da obidje igrace za koje smo pokazali interesovanje da bi provjerili pod kojim uslovima bi presli u FK Radnicki. Takodjer u pripremnom djelu sansa ce se dati nekim igracima koji misle da mogu da izbore svoje mjesto timu a trenutno nastupaju za ekipe iz nizih rangova.
Cinjenica je da je borba za ulazak nerealna tako da ce se proljetni dio prvenstva iskoristiti za stvaranje eventualnog kostura ekipe za narednu sezonu uz mudro trosenje sredstava jer je potencirano takodjer i vracanje jos nekih dugova da bi klub pokusao da do jeseni bude bez opterecenja po tom pitanju. To je posebno bitno je se prave planovi da se konacno krene u poboljsanje infrastrukture na stadionu i iskreno se nadamo da cemo naici na politicku podrsku u vezi toga.
Jedan od sponzora kluba i clan upravnog odbora D.Č. je obezbjedio smjestaj ekipi za pripreme na Vlasicu.
Na kraju iskrene nade da trenutna politicka prepucavanja nece uticati na pozitivne promjene koje se desavaju u klubu.

Avatar
Iraola
Postovi: 1012
Pridružen/a: 26 feb 2015, 18:12
Lokacija: San Salvador
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la Iraola » 13 jan 2018, 18:07

Sve navedeno podržavam, osim tog dijela sa najiskusnijim igračima. Opet ne mogu ih potpuno kritikovati, jer ne znam kolika im je trenutna plata pa da su primorani tražiti veću, ali ako nije tako sramota bi me bilo pogledati u oči one momke koji su prošli sva sela i gradove u ovoj ligi i odradili svako gostovanje, a na samo jednom su ih njihovi ljubimci obradovali, sva ostala gostovanja su odrađena na nivou 3. kantonalne lige.
Niko kao Radnički Soda!!!!!!

solvay
Postovi: 56
Pridružen/a: 12 maj 2013, 14:36
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la solvay » 13 jan 2018, 20:25

Iraola je napisao/la:Sve navedeno podržavam, osim tog dijela sa najiskusnijim igračima. Opet ne mogu ih potpuno kritikovati, jer ne znam kolika im je trenutna plata pa da su primorani tražiti veću, ali ako nije tako sramota bi me bilo pogledati u oči one momke koji su prošli sva sela i gradove u ovoj ligi i odradili svako gostovanje, a na samo jednom su ih njihovi ljubimci obradovali, sva ostala gostovanja su odrađena na nivou 3. kantonalne lige.
Ja sam otprilike prenio stavove UO ( ciji nisam clan) naravno svaki igrac je zasebna prica i ne mozemo ih gledati kao jednu pricu. U ovakvim situacijama se ocekuje neka vrsta razumjevanja i za klub ali i za igrace. Cinjenica je da plate nisu ogromne ali opet za ovaj rang su prilicno zadovoljavajuce a tu moramo uzeti u obzir i da rezultat kluba nije ono sto se ocekivalo na pocetku sezone tako da mozda i nema prostora da se sada traze neka poboljsanja ugovora. Takodjer UO je "prihvatio" cinjenicu da je u dosta utakmica nasa ekipa osakacena " igrama" van terena ali opet na kraju se gleda samo mjesto na tabeli

Avatar
Iraola
Postovi: 1012
Pridružen/a: 26 feb 2015, 18:12
Lokacija: San Salvador
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la Iraola » 13 jan 2018, 21:50

Slažem se s tobom i moram da demantujem svoj prethodni post jer sam zaboravio da su i igrači pričali da imaju (po)najbolje plate u ovom rangu takmičenja. A što se tiče tih "igara van teren", na svakom gostovanju smo izgubili prvenstveno svojom zaslugom, nemarom, manjkom borbe i defanzivnijom taktikom, pa tek onda su bile neke sudijske greške koje nisu mogle uticati na rezultat. Bio sam na svakoj gostujućoj utakmici i smatram da su navedeni faktori uticali na to. Jedinu želju i volju i trku sam vidio u Tojšićima i baš tu nas je i sudija najviše zafrkavao (imali smo 2 crvena, a ustvari oni su ih trebali imati) i baš tu smo svojom igrom zgazili i sudije i protivnika koji je zahvaljujući svom golmanu izgubio sa samo 1 golom razlike. Ali eto, treba izvuć pouke iz svega toga i sljedeće sezone da pucamo na 1. mjesto.
Niko kao Radnički Soda!!!!!!

barbrez
Postovi: 111
Pridružen/a: 24 mar 2014, 10:32
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la barbrez » 14 jan 2018, 21:27

nakon samo 4 gostujuce utakmice radnicki je izgubio sve sanse za povratak u 1. ligu federacije. te utakmice nije izgubio zbog losih terena, grube igre domacina i loseg sudjenja nego zbog svoje kukavicke igre i nezalaganja na gostujucim utakmicama. jedina utakmica u kojoj su ostavili srce na terenu i sa igracem manje vise nego zasluzeno dobili jeona utakmica u tojsicima. sva ostala gostovanja su smijurije i lakrdija. isto tako trazenje povecanja plata su jos veca smijurija. pa te igrace treba pitat da li znaju koliko bodova radnicki zaostaje za vodecom ekipom zahvaljujuci njima. jedino ako ti igraci imaju drugaciji dogovor odnosno ugovor sa upravom koja se nije potrudila da uradi nesto i osigura opstanak radnickom prosle godine u odlucujucoj utakmici u n. travniku, protiv ekipe koja se davno prije kraja prvenstva oprostila od te lige. ocekujem da ce na celo kluba doci neko finansijski jak i da voli radnicki. takodje da ce u drugom dijelu prvenstva uspostaviti prijateljske odnose sa dosta klubova ako se vec naredne godine mislimo boriti za 1. mjesto a ne da budemo docekani na noz kao prije par godina. kad su u pitanju pripreme na vlasicu svaka cast sponzoru, donatoru, organizatoru ali po meni je bolje da se taj vlasic odradi prije pocetka ili na poluszoni iduce godine jer sad nam je svejedno da li cemo na kraju sezone za vodecom ekipom zaostajati 5 ili 15 bodova. sto se tice infrastrukture na josiku daleko nabitnija stvar je teren. ako nista druga moze se zasijati jo trave i teren cesce valjati. teren je na josiku najbitniji i bitniji od plasticnih stolica, natkrivene tribine, reflektora o kojima takodje mozemosamo sanjati. nadat je se novim bolji danima radnickog i svim onim kojima je radnicki svetinja.

solvay
Postovi: 56
Pridružen/a: 12 maj 2013, 14:36
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la solvay » 16 jan 2018, 00:20

Koliko je meni poznato cilj uprave jeste bio povratak u 1. ligu. Prosla sezona je prica za sebe i pitanje je sta bi nam donijelo eventualno ostajanje u visem rangu. Ja sam jedan od rijetkih koji pokusava naci i nesto pozitivno od ovog ispadanja. Cinjenica je da igranje 1. lige iziskuje godisnja sredstva izmedju 250-300 hilj km. Te pare mi jednostavno vise nemamo. Razlozi su mnogobrojni a vecina nas zna i koji su. Mi smo u januaru 2017 imali 36 KM na racunu. Dovoljno je reci da su "lukavcani" lobirali u Fabrici Sode da ukinu placanje prevoza klubu. Moze se pretpostaviti i koji su to likovi. I ono malo donatora/sponzora klubu je jedva cekalo priliku da se povuce i ubere poene na drugoj strani. Da se ne pomisli da dizem u nebesa rad sadasnje uprave a i skupstine mora se reci da je radjeno dosta stvari i pogresno a i dosta je moglo bolje.
Jedna od stvari koju sam saznao a i dalje ne mogu da povjerujem da je istina je da smo se prosle sezone borili za ulazak u premijer ligu u omladinskom rangu. UEFA daje svakom od ucesnika po 35.000 eura za razvoj omladinskog pogona. Kako sam ja informisan mi smo bili u borbi za prvo mjesto i u odlucujucoj utakmici protivnici zahtjevaju odgodu zbog odlaska njihovih igraca na exurziju. Po pravilima moraju imati nas pristanak. Nakon sto su odbijeni od strane predstavnika kluba (sekretara), pokusavaju preko licnih prijateljstava i Bajro Bacic samoinicijativno daje pristanak za odgodunavodeci kao razlog cuvanje terena. Utakmica je odgodjena za 5 dana i to u vrijeme kada nasi igraci idu na exurziju. Gubimo utakmicu a time i prvo mjesto. Volio bih da mi neko potvrdi ovo jer ako je istina onda tom covjeku treba zabraniti prilazak josiku na 500m

P.S na kraju moram se ispraviti u vezi imena clana uprave koji je ponudio pripreme na vlasicu. U pitanju je Mirza Č. a ne Dino

Sportimo
Postovi: 78
Pridružen/a: 03 apr 2016, 14:18
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la Sportimo » 28 jan 2018, 13:31

Prozivka???

Avatar
Iraola
Postovi: 1012
Pridružen/a: 26 feb 2015, 18:12
Lokacija: San Salvador
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la Iraola » 30 jan 2018, 10:58

Za sad je okosnica tima ostala ista, otišli su Smajić, Adnan Kasumović, Dani Aljukić i Asmir Mehić. Došli su Sabrija Čikarić (čini mi se da je zadnji angažman imao u Miričini i da igra krilo) i Emir Ikanović iz Slavena, iskusan veznjak, a u narednim danima se očekuje dolazak još nekoliko igrača.
Niko kao Radnički Soda!!!!!!

Avatar
Iraola
Postovi: 1012
Pridružen/a: 26 feb 2015, 18:12
Lokacija: San Salvador
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la Iraola » 31 jan 2018, 09:32

Ipak je Čikarić na probi, a narednih dana će biti poznata njegova budućnost.
Niko kao Radnički Soda!!!!!!

Avatar
Iraola
Postovi: 1012
Pridružen/a: 26 feb 2015, 18:12
Lokacija: San Salvador
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la Iraola » 31 jan 2018, 12:26

Nova lica, a ujedno i povratnici na Jošik su Elo Junuzović i Emir Memić. Nismo imali pravog napadača u prvoj polusezoni, sad ga imamo i polako kreće uigravanje za napad na 1. mjesto iduće sezone.
Niko kao Radnički Soda!!!!!!

Avatar
studeni
Postovi: 1398
Pridružen/a: 29 jul 2012, 18:13
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la studeni » 01 feb 2018, 22:53

Kad starta drugi dio, 03.03 ili 10.03?

Manijakdolopate
Postovi: 841
Pridružen/a: 13 jun 2016, 23:55
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la Manijakdolopate » 10 feb 2018, 21:15

Danas druga prijateljska, prvu smo izgubili, takodjer i drugu.
Imaju slike ekipe i informacije sa utakmice na zona047.
Elo usao pred kraj.
Miri los, imao situaciju sam pred golom, promasio.
Buljić i Meris dva naša najbolja igrača.
Stjepanović također loš izuzetno
Mehanović je jako i čvrsto odigrao.
Ostalo sve prosjek, sreca je samo bila sto domacin nije vise golova dao jer su imali masu situacija sa metar ili dva, jedan na jedan, ali eto tako je zavrsilo.

SPASIOC
Postovi: 95
Pridružen/a: 21 avg 2013, 08:09
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la SPASIOC » 19 feb 2018, 08:45

kako ovo sve izgleda jadno i čemerno.
gdje su sad oni što su govorili da ispadanjem -napredujemo.
gdje je ta famozna plastika na pomoćnom. gdje je to popravka glavnog terena itd..
niti se šta popravlja , niti se ekspresno vraćamo , a ekipa nam sve tanja .nikad nismo bili gori.

Avatar
studeni
Postovi: 1398
Pridružen/a: 29 jul 2012, 18:13
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la studeni » 23 feb 2018, 19:40

Pa s obzirom kakvu su nam cestitku zeleni sredili, dugo necemo biti bolji...


Avatar
GoskGabela
Postovi: 546
Pridružen/a: 24 maj 2015, 16:25
Kontakt:

Re: FK Radnički Lukavac

Post Postao/la GoskGabela » 26 feb 2018, 23:13

Gasi
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.