HNK Branitelj Mostar

ultra gitano
Postovi: 393
Pridružen/a: 23 jul 2010, 19:30

HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la ultra gitano » 26 okt 2010, 16:49

HNK Branitelj je hrvatski nogometni klub iz Rodoča kod Mostara

Trenutačno se natječe u drugoj ligi FBiH - Jug. Juniorska i kadetska momčad HNK Branitelj igra u Omladinskoj ligi BiH - Jug. Klub je,inače,neslužbena druga momčad Zrinjskog.Gotovo svi igrači su prošli omladinsku školu Zrinjskog.

Klub trenutno prolazi kroz najbolje dane svoje povijesti. Plasirali su se četvrtfinale kupa BiH kao jedini niželigaš.

Intervju sa trenerom Slavenom Musom:
Odavno imamo u planu napraviti razgovor sa Slavenom Musom, 39-godišnjim trenerom mostarskog drugoligaša Branitelja, ali smo isti konstantno prolongirali.
Razlog? Nismo željeli da njegovo pojavljivanje na stranicama ovog lista netko protumači kao “guranje” trenera (iako Musi ne treba vjetar u leđa) kojeg smo, uz Blaža Sliškovića, smatrali jedinim legitimnim nasljednikom Dragana Jovića. Ipak, čelnici Zrinjskog odlučili su se za Marijana Bloudeka pa je Musa i dalje na klupi Branitelja s kojim već dugo ne zna za poraz.
- Prošlu sezonu smo zaključili s osam prvenstvenih pobjeda u nizu, dok smo ovu otvorili sa šest trijumfa. Ipak, očito je više odjeknuo Kup remi protiv Leotara (1:1) u Trebinju, nego sve te prethodne pobjede, kaže Musa. - Mnoge je remi u Trebinju iznenadio, neki mediji su taj rezultat čak okarakterizirali kao senzaciju, ali mi u klubu smo znali da smo sposobni za dobar rezultat. Stoga smo i najavljivali trijumf na Policama, ne iz kurtoazije, nego zato što smo stvarno vjerovali da možemo parirati Trebinjcima, dodao je Musa i nastavio u istom dahu.
- Imamo zaista jako zanimljivu momčad, jer svi ovi rezultati ne mogu biti slučajni. U prvih šest kola ostvarili smo šest pobjeda uz gol razliku 27:5, a ono što me posebno raduje jest činjenica da smo to napravili s vrlo mladom momčadi. Primjerice, u Trebinju smo od osamnaest igrača u zapisniku imali desetoricu mlađih od 21 godine.
Radi se o igračima koji su uglavnom prošli omladinsku školu Zrinjskog, ali koji Pod Bijelim brijegom nisu dočekali pravu priliku.
- Gotovo su svi prošli školu Zrinjskog, točnije njih petnaest od osamnaest koliko ih je bilo u zapisniku u Trebinju, dok su Bebanić i Eminović bili u Veležu. Dakle, jedini “uljez” je vratar Tugalj koji je rođen u Osijeku.
Musa ne želi nikoga gurati, ali je uvjeren da u njegovoj momčadi ima igrača za Premier ligu.
- U ovom rangu sigurno ima jako dobrih igrača, ali ih treba znati na vrijeme prepoznati. Potvrđuje to i primjer Sulejmana Smajića koji je u Zrinjski došao iz drugoligaškog ranga, ali i Ermina Zeca te Senijada Ibričića. Naime, ta dva igrača su u Hrvatsku otišla iz trećeg razreda bh. nogometa.
Slaven Musa je relativno rano zaključio igračku karijeru, već 2002. kada je imao samo 31 godinu. Na odlazak u trenerske vode nije dugo čekao.
- Moja trenerska karijera počela je odmah nakon završetka igračke. Ušao sam u stručni stožer Zrinjskog i asistirao redom Daliboru Cvitanoviću, Stjepanu Čordašu, Ivici Barbariću, Franji Džidiću i Stjepanu Deveriću. Istupio sam svojom odlukom, jer sam se odlučio školovati i početi samostalno raditi. Dobio sam priliku u Branitelju kojeg vodim već četvrtu sezonu, a paralelno s tim sam završio potrebnu trenersku školu. B licencu sam stekao 2003., A 2008., a do kraja ove godine ću napokon dobiti i PRO licencu. Ostalo mi je još odraditi stažiranje u nekom europskom klubu, a to će biti njemački Hoffenheim.
U Branitelju su svjesni da Musa neće još dugi biti na klupi njihovog kluba.
- Za Branitelj mi nisu potrebne sve ove licence, tako da je jasno da su moje ambicije puno veće. Čekam pravu priliku i uvjeren sam da ću je dobiti, a nisam opterećen kada će ista doći.
Kada kaže “pravu priliku”, Musa misli na klupu Zrinjskog ili Širokog Brijega.
- Na Pecari sam proveo tri godine igračke karijere, dok sam u Zrinjskom igrao još više. Bilo bi čudno kada bih rekao da se ne nadam pozivu tih klubova.
Pod Bijelim brijegom nisu potvrdili da su aludirali na njega kada su nakon odstupanja Dragana Jovića govorili da ne razmišljaju o neiskusnim trenerima, iako Musa apsurdnim smatra da se njega karakterizira trenerom bez iskustva.
- Ne znam jesam li bio u krugu kandidata za trenera Zrinjskom, ali znam da nisam neiskusan. Nakon toliko godina igračke karijere i osam godina trenerske, apsurdno je govoriti da sam neiskusan, zaključio je Musa.
Velež, Šibenik, Široki Brijeg i Zrinjski

Musa je igračku karijeru počeo u Veležu, a završio u Zrinjskom.
- Nakon svih omladinskih kategorija Velaža profesionalni ugovor sam potpisao 1989. nakon osvajanja juniorskog Kupa Jugoslavije. Bila je to vrlo dobra generacija, a osim mene profesionalni ugovor je tada potpisalo još šest igrača. Do rata sam skupio nekih pedesetak službenih nastupa za prvu momčad, a onda sam igrao za Zrinjski, Šibenik i Široki Brijeg da bi se 1997. vratio u Zrinjski i tu 2002. završio karijeru, prisjetio se Musa.

Mjesto nam je u Prvoj ligI

Rezultati na startu prvenstva jasno sugeriraju da Branitelj odskače u drugoligaškoj konkurenciji.
- Objektivno, mjesto nam je u Prvoj ligi Federacije BiH i to u njenom vrhu. Treba istaknuti da Branitelj ima vrlo dobre uvjete za rad, a za to najveće zasluge idu ljudima koji vode taj klub, kazao je Musa.
I Saša Papac na treninzima

Nogometaš škotskog Rangersa Saša Papac više ne igra za reprezentaciju BiH, ali za reprezentativnih stanki ipak dođe u Mostar i tada redovito trenira s nogometašima Branitelja. Možete samo pretpostaviti što za igrače mostarskog drugoligaša znači kada se takav igrač pojavi u svlačionici.
- Saša je moj prijatelj kojem Branitelj uvijek rado iziđe ususret kada dođe u Mostar. Sjećam se dobro kada je u dresu Zrinjskog debitirao u Uskoplju, a danas je igrač velikog europskog kluba. Njegov igrački razvoj može biti pokazatelj svim mladim igračima s ovih prostora, a naravno da njegova nazočnost na treninzima koristi i meni kao treneru. Isto vrijedi i za Igora Musu koji također nekada s nama trenira. Radi se o igraču kojeg je ne tako davno trenirao Bernd Schuster, stručnjak koji je kasnije vodio Real Madrid. Jasno je da ljudi koji su radili s takvim trenerima imaju veliko iskustvo koje mogu prenijeti na igrače, ali i nas trenere koji svakodnevno moramo upijati nova saznanja, izjavio je Musa.

ultra gitano
Postovi: 393
Pridružen/a: 23 jul 2010, 19:30

Re: HNK BRANITELJ MOSTAR

Post Postao/la ultra gitano » 26 okt 2010, 17:09

IDEMO BRANITELJ POKAŽITE SVIMA KAKO SE IGRA NOGOMET :D :D :D

Čak Noris

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la Čak Noris » 26 okt 2010, 17:10

ma kaki branitelj.nezasluzuje on temu

ultra gitano
Postovi: 393
Pridružen/a: 23 jul 2010, 19:30

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la ultra gitano » 26 okt 2010, 17:25

dobro nemogu vam ja pomoc sto vam smetaju klubovi koji poruce neki uspjeh ja neznam da je neki klub iz bih doso do ovdje iz 3lige (2liga-jug) mozda grijesim ali nema vam pomoci ni cak noris vas nece spasit
samo naprijed Branitelj osvjetlaj obraz Mostarskom nogometu iako je i ovo dosad veliko :mrgreen: :P :mrgreen:

Čak Noris

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la Čak Noris » 26 okt 2010, 17:37

ultra gitano je napisao/la:dobro nemogu vam ja pomoc sto vam smetaju klubovi koji poruce neki uspjeh ja neznam da je neki klub iz bih doso do ovdje iz 3lige (2liga-jug) mozda grijesim ali nema vam pomoci ni cak noris vas nece spasit
samo naprijed Branitelj osvjetlaj obraz Mostarskom nogometu iako je i ovo dosad veliko :mrgreen: :P :mrgreen:
:mrgreen: samo vi vrijeđajte caka norisa i ne gine vam petarda ;) eto dajem ..............4,5-0(ovo sigurno)

ultra gitano
Postovi: 393
Pridružen/a: 23 jul 2010, 19:30

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la ultra gitano » 26 okt 2010, 17:53

ok čak samo kažem i ovo je veliko dostignuće a šta znaš čuda su moguća samo treba vjerovat i borit se srcem pa nek bolji pobjedi uz nadu da ce to biti branitelj.., ;) ;) ;) ;) ;)

Čak Noris

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la Čak Noris » 26 okt 2010, 19:36

ultra gitano je napisao/la:ok čak samo kažem i ovo je veliko dostignuće a šta znaš čuda su moguća samo treba vjerovat i borit se srcem pa nek bolji pobjedi uz nadu da ce to biti branitelj.., ;) ;) ;) ;) ;)
ma zezz se ja al ipak nemate realne sanse ;) :)

Avatar
bob 33
Postovi: 3
Pridružen/a: 27 okt 2010, 14:02
Kontakt:

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la bob 33 » 27 okt 2010, 14:31

Konačno napravljena tema i ovom klubu bilo vrijeme odličan su uspjeh napravili.... :D :D

Avatar
NeRi_K
Postovi: 719
Pridružen/a: 26 jul 2010, 16:02
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la NeRi_K » 27 okt 2010, 16:30

Imas li slike stadiona da postavis i historijske podatke kluba?
Službena web stranica NK "Jedinstvo" Bihać: www.****

ultra gitano
Postovi: 393
Pridružen/a: 23 jul 2010, 19:30

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la ultra gitano » 27 okt 2010, 17:41

klupskih podataka nema ni slika stadiona, a klub se takmicio u nizim županiskim ligama toliko od mene, a ako neko ima vise podataka o temi hnk branitelj nek objavi veliki poozz... :D :D :D :D :D

Avatar
drH
Postovi: 1966
Pridružen/a: 13 jun 2010, 15:31
Lokacija: Mostar/Sarajevo
Kontakt:

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la drH » 27 okt 2010, 17:54

Jos jedan klub koji je ukrao stadion, ovaj put Lokomotivi koja je uz Velez jedini pravi mostarski klub! Ostalo su predgradja Mostara, Cim i Rodoc.

hercegovina
Postovi: 306
Pridružen/a: 06 avg 2009, 14:22
Kontakt:

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la hercegovina » 27 okt 2010, 18:00

evo imam ja podataka...
to je klub koji je osnovan nekad poslije rata i zove se branitelj iako niko ne zna zasto i od koga se branio taj branitelj.inace je na tom prostoru obitavalo nekoliko nekakvih gardijskih brigada iz hrvatske koji su tu dovezli tenkove i rusili mostar.upjeli su srusiti stari most i ubiti nekoliko hiljada civila .
igraju na stadionu slavnog mostarskog kluba fk lokomotiva kojeg su oteli na isti nacin ako sto je otet i velezov stadion.
vlasnik im je jedan poduzetnik koji je prvi kapital ostvario tako sto je ispilao jednu staru lokomotivu koja je bila na stadionu i prodao je talijanima u staro zeljezo. danas u klubu igraju otpatci iz zrinjskog i veleza i seznacionalno su izbacili leotar iz kupa ...i to su ti uspjesi. fora j u tome sto taj lik ima love i cim mu nestane moci cete izbrisati ovu temu

Avatar
crnaguja
Postovi: 143
Pridružen/a: 25 sep 2010, 11:06

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la crnaguja » 27 okt 2010, 19:25

velez je iz vrapcica...nije to vidilo Mostara :D
"Ako nekoga ne smatras za svoju drzavu kao i repku i igrace.A na ovom forumu se vecinom pise o BIH igracima i repci.Onda svaka ptica svome jatu leti." by harishp :)
Podržite akciju "Vratimo Hareta u osnovnu školu"!!

Avatar
NeRi_K
Postovi: 719
Pridružen/a: 26 jul 2010, 16:02
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la NeRi_K » 27 okt 2010, 19:35

ultra gitano je napisao/la:klupskih podataka nema ni slika stadiona, a klub se takmicio u nizim županiskim ligama toliko od mene, a ako neko ima vise podataka o temi hnk branitelj nek objavi veliki poozz... :D :D :D :D :D
Pa kad si vec postavio temu red je da nekako dodjes do podataka o historiji kluba, a posto se klub osnovao poslije rata nema tu puno teksta. I naravno da nam uslikas taj stadion koji je kako kazu bio od FK Lokomotive. ;)

A gdje sada igra Lokomotiva?
Službena web stranica NK "Jedinstvo" Bihać: www.****

ultra gitano
Postovi: 393
Pridružen/a: 23 jul 2010, 19:30

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la ultra gitano » 27 okt 2010, 20:10

DEMANT- FKLokomotiva traži povratak klupskih prostorija i stadiona
Četvrtak, 22 Travanj 2010 12:39
E-mail Ispis PDF
Na Općinskom sudu u Mostaru jučer je povučena tužba koju je FK Lokomotiva podigla protiv Grada i Željeznice FBiH zbog otuđivanja prostorija. Radi se o prostorijama koje su bile u sastavu nekadašnjeg objekta upravne zgrade starog željezničkog kolodvora i devastiranog hotela Hercegovina, za koje FK Lokomotiva tvrdi da ima vlasništvo nad njima, a na čijem mjestu bi se trebala izgraditi zgrada federalne Vlade.

Prema riječima predsjednika FK Lokomotiva Hasana Šišića, na prvom ročištu njihov odvjetnik Damir Sadović je tražio da se rasprava odgodi do rješavanja prvog spora vezanog uz stadion u Rodoču.

- Spor o stadionu u Rodoču još uvijek nije okončan te je otišao na Županijski sud, jer se žalio HNK Branitelj, zatraživši svoj dio na spomenutom terenu. Sada se očekuje odluka Županijskog suda, pojasnio je Šišić.

Posebno je naglasio da se sve dok taj spor ne bude okončan, ne može voditi rasprava o prostorijama koje su bile u vlasništvu FK Lokomotiva, niti isti može biti riješen dok se ne okonča spor oko stadiona. Kada će biti zakazano sljedeće ročište, Šišić nam nije mogao točno reći jer prvo treba proći sudska procedura.

Prije ratnih događanja FK Lokomotiva je imala u svom vlasništvu stadion u Rodoču, kojim se sada koristi HNK Branitelj, a Lokomotiva sudskim putem traži njegov povrat. Što se tiče mjesta na kojem je planirana izgradnja zgrade federalne Vlade, u njoj je FK Lokomotiva držala tombolu od čije zarade se klub prije rata dobrim dijelom i financirao.

/Dnevni list/

I ZA KRAJ STIHOVI JEDNE PJESME MENI POSEBNO DRAGE:
NEMOŽE NAM NIKO NIŠTA JAČI SMO OD SUDBINE, MOGU SAMO DA NAS MRZE ONI STO NAS NEVOLE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D

Čak Noris

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la Čak Noris » 27 okt 2010, 20:14

Gdje je onaj Ultra Gitano,sta kazes na taj podatak da je tvoj VELIKI branitelj ukrao stadion jednom pravom mostarskom klubu.To je sramno i zrinjskom i ovim amaterima treba uzeti stadion VRATITI Velezu i Lokomotivi.Ne navijam ja ni za jednog od pomenutih ali sramota je nekom lapit stadion i ko da nista nije bilo :roll:

ultra gitano
Postovi: 393
Pridružen/a: 23 jul 2010, 19:30

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la ultra gitano » 27 okt 2010, 20:18

OK ZAVIST JE VIDIM JACA OD TEBE STA CU TI JA TO GDJE VELEŽ TREBA IGRAT TO PITAJ SILAJĐIĆA ITIHIĆA I VASU POLITIKU A JA SAM TI PRILOŽIO DEMANT O BRANITELJU I NJEGOVOM STADIONU... 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Čak Noris

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la Čak Noris » 27 okt 2010, 20:20

ultra gitano je napisao/la:OK ZAVIST JE VIDIM JACA OD TEBE STA CU TI JA TO GDJE VELEŽ TREBA IGRAT TO PITAJ SILAJĐIĆA ITIHIĆA I VASU POLITIKU A JA SAM TI PRILOŽIO DEMANT O BRANITELJU I NJEGOVOM STADIONU... 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
8-) -neznam sta ti ovo znaci,da li se ti to stvarno ponosis :shock: :o na to sto su neki tamo ukrali stadion pravim klubovima :roll:

ultra gitano
Postovi: 393
Pridružen/a: 23 jul 2010, 19:30

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la ultra gitano » 27 okt 2010, 20:23

TO JE TO NEDA MI SE NATEZAT STOBOM I TAKVIMA VIDIM DA UŽIVAŠ ALI NE SA MNOM U DISKUCIJI VIŠE... 8-) 8-)
PS:SVE JE TO POLITIKA KOJA JE DALEKO I OD MENE A VJERUJEM I OD TEBE ZATO AKO IMAS ISTA PAMETNO I POHVALNO REC ZA KLUB RECI, A AKO NEMAS NEMOGU TI POMOC....POZZZZ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Keenan.-
Postovi: 1758
Pridružen/a: 17 okt 2010, 16:35
Lokacija: Šeher Sarajevo
Kontakt:

Re: HNK Branitelj Mostar

Post Postao/la Keenan.- » 27 okt 2010, 20:26

Sretno vam protiv nas u kupu,iako očekujem jedno 5-6 golova u vašoj mreži. :mrgreen:
FK Željezničar
Chelsea FC

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.