Kantonalna liga Sarajevo

Shatterhand
Postovi: 20
Pridružen/a: 15 apr 2009, 17:46
Kontakt:

Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Shatterhand » 03 maj 2011, 02:51

Pozdrav raja :) Zanima me prati li neko ovu ligu, ili ima li čak igrača iz nekog kluba. Kako sam čuo iz priča nekad su raja radije gledala Partizan, Pofalićki i ostale nego neke jače klubove. I dan danas se može vidjeti mnogo lijepih utakmica, a većina talenata iz sarajevskih klubova završi u nekom kantonalcu...

Imam neke linkove, al nažalost nisu ažurni, a mislim da je i na jednoj temi neko pisao neke rezultate, tj. do kraja prošle polusezone. Ilijaš je završio na prvom mjestu i vodi se žestoka borba između njih i Pofalićkog (mislim da je 3 boda razlike). U drugoj ligi je vodeće Jedinstvo iz Ljubinića ako se ne varam. Uglavnom sljedeće sezone trebala bi se ponovo formirati jedna liga, a interesantan je podatak da je Vrbanjuša nakon dugo vremena kantonalac...

1 Kantonalna :

Pofalički
Ilijaš
Butmir
Saobraćajac
Igman
Jug
Vrbanjuša
Partizan
Iskra
Omladinac
Koševsko Brdo

2 Kantonalna :
Moščanica
Jedinstvo
Bojnik
Dobrinja
Hrid

http://www.ufsiks.com.ba/takmicenja/kantonprva.html
http://www.fsksa.com.ba/kantonprva.html

Sve informacije, zanimljivosti ,rezultati i ostalo su dobrodošli :)

Avatar
Dirk
Postovi: 2038
Pridružen/a: 13 jan 2010, 11:37
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Dirk » 03 maj 2011, 11:46

Ja igram ovu ligu "nazalost " 8-)

Ilijas daleko najorganizovaniji, imaju dobar stadion mladu ekipu, opstina stoji iza njih i vjerovatno ce u veci rang :D
Rafa Benitez : " Ja sam jedan celavi idiot, koji je dosao na svijet da bi se igrao sa velikim klubovima i od njih napravio nizerazredne. Do sada sam vodio dva takva kluba, Liverpool i Inter i uspio sam u namjeri da ih dobro upropastim."

Avatar
Džo_Rigorozni
Postovi: 91
Pridružen/a: 01 maj 2011, 14:44
Lokacija: Černobil
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Džo_Rigorozni » 03 maj 2011, 13:33

Ovu ligu moze igrati ko je sutnuo loptu par puta u zivotu.Kad sam vidio ko igra za Jug,zamalo nisam umro od smijeha :lol:
"Fudbal okuplja dvije vrste muškaraca: one koji nemaju djevojke i one koji imaju žene"

Joint Union je najbolji on ce uvjek ostati!!!

nane58
Postovi: 116
Pridružen/a: 15 sep 2009, 20:44
Lokacija: Tamo gdje ne treba
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la nane58 » 15 maj 2011, 12:07

Dirk je napisao/la:Ja igram ovu ligu "nazalost " 8-)

Ilijas daleko najorganizovaniji, imaju dobar stadion mladu ekipu, opstina stoji iza njih i vjerovatno ce u veci rang :D
Koji tim ?

Avatar
vecaveca
Postovi: 1145
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:30
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la vecaveca » 15 maj 2011, 12:43

Sta mislite da TVSA pocne prikazivati ovu ligu na malim ekranima ??
Informacije koje sam dobio govore da ce ova liga biti daleko kvalitetnija u sezoni 2011/2012 jer ce se uloziti vise !
STa mislite ima te li vi prijedloge sugestije u vezi ove lige ?..takodjer sama stranica sportsport.ba treba vise da prati ovu ligu jer je to nasa sarajevska liga :)) treba joj dati paznju zanimljiva je.

Avatar
Frutek
Postovi: 3080
Pridružen/a: 21 okt 2008, 14:36
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Frutek » 15 maj 2011, 12:46

vecaveca je napisao/la:Sta mislite da TVSA pocne prikazivati ovu ligu na malim ekranima ??
Informacije koje sam dobio govore da ce ova liga biti daleko kvalitetnija u sezoni 2011/2012 jer ce se uloziti vise !
STa mislite ima te li vi prijedloge sugestije u vezi ove lige ?..takodjer sama stranica sportsport.ba treba vise da prati ovu ligu jer je to nasa sarajevska liga :)) treba joj dati paznju zanimljiva je.
Kakve veze im sto je Sarajevska, jedva ser uprati PL i 1. Liga FBiH :roll:
Tiger Woods-John Terry-Karim Benzema-Peter Crouch-David Beckham-Franck Ribery-Bill Clinton
Ni sreće ni tuge do tebe nema mi druge, FK SLOBODA TUZLA

Avatar
vecaveca
Postovi: 1145
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:30
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la vecaveca » 15 maj 2011, 15:10

pa neces je ti pratiti nego svi koji su u sarajevu neznam razumijes li se u to...to je posve drua stvar od federacije

Avatar
Bistrik
Postovi: 1459
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Bistrik » 26 maj 2011, 20:03

ovo je baš bezveze što su uveli drugu ligu kantona mislim da bi je trebali ukinuti i ostavi samo ovu jednu.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la admin » 26 maj 2011, 20:05

vecaveca je napisao/la:Sta mislite da TVSA pocne prikazivati ovu ligu na malim ekranima ??
Informacije koje sam dobio govore da ce ova liga biti daleko kvalitetnija u sezoni 2011/2012 jer ce se uloziti vise !
STa mislite ima te li vi prijedloge sugestije u vezi ove lige ?..takodjer sama stranica sportsport.ba treba vise da prati ovu ligu jer je to nasa sarajevska liga :)) treba joj dati paznju zanimljiva je.
SportSport.ba nije lokalni sarajevski medij.

Avatar
Dirk
Postovi: 2038
Pridružen/a: 13 jan 2010, 11:37
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Dirk » 26 maj 2011, 20:09

Sljedece sezone vjerovatno u ovoj ligi necemo gledati Iskru koja je istupila iz lige a sve su mogucnosti da ce ista sudbina zadesiti Kosevsko ... Finansije ;)
Rafa Benitez : " Ja sam jedan celavi idiot, koji je dosao na svijet da bi se igrao sa velikim klubovima i od njih napravio nizerazredne. Do sada sam vodio dva takva kluba, Liverpool i Inter i uspio sam u namjeri da ih dobro upropastim."

Avatar
-A-
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 nov 2009, 15:22
Lokacija: Samo Saraj'vo!!!
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la -A- » 27 avg 2011, 19:19

Nego,da otvorimo temu o f.k Sarajevo II :D

I mi sa drugim timom od ove sezone ucestvujemo u kantonalnoj ;)

Avatar
Bistrik
Postovi: 1459
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Bistrik » 29 avg 2011, 18:59

koliko ove seyone ima kantonalnih liga)=. pro[le su bile dvije lige.

samosarajvo
Postovi: 3651
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la samosarajvo » 29 avg 2011, 19:08

-A- je napisao/la:Nego,da otvorimo temu o f.k Sarajevo II :D

I mi sa drugim timom od ove sezone ucestvujemo u kantonalnoj ;)
U kojoj smo mi , nema nas na ovom spisku.

Avatar
Megamon
Postovi: 4944
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Megamon » 29 avg 2011, 19:26

samosarajvo je napisao/la:
-A- je napisao/la:Nego,da otvorimo temu o f.k Sarajevo II :D

I mi sa drugim timom od ove sezone ucestvujemo u kantonalnoj ;)
U kojoj smo mi , nema nas na ovom spisku.

Grupa 1
1. SARAJEVO II
2. Futsal Sarajevo (Dzekina ekipa)
3. Saobracajac
4. Butmir
5. Igman
6. Omladinac
7. Bojnik
8. Hrid

Grupa 2
1. Jug
2. Partizan
3. Vrbanjusa
4. Jedinstvo Ljubinici
5. Iskra
6. Pofalicki
7. Moscanica
8. Dobrinja
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

Avatar
-A-
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 nov 2009, 15:22
Lokacija: Samo Saraj'vo!!!
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la -A- » 29 avg 2011, 20:17

Znaci dogodine hladno u veci rang i sa Sarajevom II ;)

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la sonik24 » 30 avg 2011, 09:40

jel ima neko raspored utakmica Kantonalne lige :roll:
usput, ovdje navijam za Butmirče :)

Avatar
Bistrik
Postovi: 1459
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Bistrik » 31 avg 2011, 08:51

nekontam ovaj sistem sa dvije grupe. kako ovo ide? jeli pobjednici ovi grupa idu direktno u drugu ligu ili pobjednici igraju medjusobno pa ko prođe ili kako več? i još jedno pitanje da li Sarajevo II može da se plasira u PL? u njemačkoj ove druge ekipe recimo Bajern II, Bajer II itd. nemogu igrati u večem rangu od treče lige bez obzira da li bili na poziciji 1. jedne godine je Bajern II osvoji treču ligu ali se nisu plasirali u drugu ligu pa po tome znam.

Avatar
kalimero
Postovi: 616
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la kalimero » 01 sep 2011, 00:57

:D :mrgreen: ovo je najveci cirkus fudbala na svijetu.Nazalost i ja je igram :) Necu otkrivat identitet.Svaka jaca tekma je na granici prekida :mrgreen:
AMAR OSIM!

Avatar
-A-
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 nov 2009, 15:22
Lokacija: Samo Saraj'vo!!!
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la -A- » 01 sep 2011, 01:10

Bistrik je napisao/la:nekontam ovaj sistem sa dvije grupe. kako ovo ide? jeli pobjednici ovi grupa idu direktno u drugu ligu ili pobjednici igraju medjusobno pa ko prođe ili kako več? i još jedno pitanje da li Sarajevo II može da se plasira u PL? u njemačkoj ove druge ekipe recimo Bajern II, Bajer II itd. nemogu igrati u večem rangu od treče lige bez obzira da li bili na poziciji 1. jedne godine je Bajern II osvoji treču ligu ali se nisu plasirali u drugu ligu pa po tome znam.
Pokusat cu ti odgovoriti an neka pitanja,a evo ocito ima i igraca iz te lige pa neka me isprave ako grijesim :D

Pobjednici ove dvije grupe igraju nek vid baraza za ulazak u rang vise.
Sarajevo II mora biti MINIMALNO jedan rang takmicenja u odnosu na svoju prvu ekipu,znaci mozemo sa drugom ekipom doci do prve federalne...ali nikada ne moze uci u isti rang takmicenja kao Sarajevo.

Jos par podataka. Sarajevo II ce igrati na pomocnom stadionu Koseva,na vjestackoj travi,svoje domace utakmice. U Sarajevu II ce igrati svi oni igraci koji ne budu prijavljeni za aktuelno kolo u tim Sarajeva pa barem i na klupi bili,i naravno nasi juniori,kadeti i svi oni koji imaju bilo kakav potpisan ugovor sa Sarajevom.

Odprilike to je to,koliko sma ja skontao..a eto neka me ispravi neko ako sma negdje pogrijesio,jer je moguce i da jesam :D :ugeek:

Avatar
kalimero
Postovi: 616
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la kalimero » 01 sep 2011, 01:14

-A- je napisao/la:
Bistrik je napisao/la:nekontam ovaj sistem sa dvije grupe. kako ovo ide? jeli pobjednici ovi grupa idu direktno u drugu ligu ili pobjednici igraju medjusobno pa ko prođe ili kako več? i još jedno pitanje da li Sarajevo II može da se plasira u PL? u njemačkoj ove druge ekipe recimo Bajern II, Bajer II itd. nemogu igrati u večem rangu od treče lige bez obzira da li bili na poziciji 1. jedne godine je Bajern II osvoji treču ligu ali se nisu plasirali u drugu ligu pa po tome znam.
Pokusat cu ti odgovoriti an neka pitanja,a evo ocito ima i igraca iz te lige pa neka me isprave ako grijesim :D

Pobjednici ove dvije grupe igraju nek vid baraza za ulazak u rang vise.
Sarajevo II mora biti MINIMALNO jedan rang takmicenja u odnosu na svoju prvu ekipu,znaci mozemo sa drugom ekipom doci do prve federalne...ali nikada ne moze uci u isti rang takmicenja kao Sarajevo.

Jos par podataka. Sarajevo II ce igrati na pomocnom stadionu Koseva,na vjestackoj travi,svoje domace utakmice. U Sarajevu II ce igrati svi oni igraci koji ne budu prijavljeni za aktuelno kolo u tim Sarajeva pa barem i na klupi bili,i naravno nasi juniori,kadeti i svi oni koji imaju bilo kakav potpisan ugovor sa Sarajevom.

Odprilike to je to,koliko sma ja skontao..a eto neka me ispravi neko ako sma negdje pogrijesio,jer je moguce i da jesam :D :ugeek:

Dvije najbolje ekipe iz grupe igraju protiv druge dvije.Igraju se dvije tekme dakle kuci i vani.Finalna utakmica(jedna) se igra na neutralnom terenu.Prije dvije godine finale plejofa:Pofalicki-Mladost 1:3 u Doglodima.

Ove grupe su smijesne.Ova prva je jaka i bice borba,a druga smijesna sa samo Pofalickim od ozbiljnijih.Nezz kriterij pravljenja,ali ocigledno se nekom stimalo :mrgreen:
AMAR OSIM!

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.