Kantonalna liga Sarajevo

Avatar
DesimaL
Postovi: 4419
Pridružen/a: 22 maj 2011, 19:48
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la DesimaL » 13 avg 2015, 23:07

Au koji si ti,onaj sa dugom kosom brzi ? hhahha
Lijevi bek,momak 96 godiste samo treba malo stesati stomak,inace jako borben.Osman budaletina teska,lik se citav zivot samo smije haha.Rezevni golman vise nece braniti,eto samo je tu ako bas zatreba,jbg ne bi ni ja 4 godine zaredom gubi finale.Suljevic kralj,znaci samo da dolazi i da prica svoje price,nama dosta hahaha.

Jeste to je taj Davor.
Visca el Barça ! Mes que un club !

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Pappy » 13 avg 2015, 23:15

DesimaL je napisao/la:Au koji si ti,onaj sa dugom kosom brzi ? hhahha
Lijevi bek,momak 96 godiste samo treba malo stesati stomak,inace jako borben.Osman budaletina teska,lik se citav zivot samo smije haha.Rezevni golman vise nece braniti,eto samo je tu ako bas zatreba,jbg ne bi ni ja 4 godine zaredom gubi finale.Suljevic kralj,znaci samo da dolazi i da prica svoje price,nama dosta hahaha.

Jeste to je taj Davor.
Haha. Ma jok, stajao sa vašim trenerom pred početak meča, plava košulja. Ganjao sastav. :lol: Čupo je Nenad Tošović, igrao prošle godine za višegradsku Drinu, mogao i u Slaviju, al' otišao u Famos iz drugih razloga. Inače magistrirao na DIF-u, a i magistar je fudbala, strašan igrač. :D

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Bistrik » 14 avg 2015, 09:54

sad bi SASK trebao uci ovde nema jačoh i ozbiljni ekipa čini me se

r3m1
Postovi: 535
Pridružen/a: 03 sep 2013, 10:48
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la r3m1 » 14 avg 2015, 15:34

Bistrik je napisao/la:sad bi SASK trebao uci ovde nema jačoh i ozbiljni ekipa čini me se
Pa nije ih ni bilo prve dvije kad je SASK igrao finale. :lol:
Biti srcem vezan, u tome leži snaga

Avatar
bojler
Postovi: 2704
Pridružen/a: 01 dec 2014, 15:09
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la bojler » 14 avg 2015, 16:42

Vidim spominjete da su ovi momci uzeli titulu i usli u drugu ligu jel moze neko da mi objasni kako ide sad rang ? zadnje iz cega se krece je kantonalna liga ? pa sta onda ide do premier lige ?

r3m1
Postovi: 535
Pridružen/a: 03 sep 2013, 10:48
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la r3m1 » 14 avg 2015, 17:16

Onda ide Druga liga Centar (Jug, Sjever, Zapad - zavisi gdje pripadaš) .
Poslije Druge lige ide Prva Federalna Liga i poslije Prve federalne igra se Premijer liga, tako da dodje da je Kantonalna 4. liga.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga

Avatar
bojler
Postovi: 2704
Pridružen/a: 01 dec 2014, 15:09
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la bojler » 14 avg 2015, 17:41

A kakvo je stanje npr u drugoj ligi jel tu isto igraju ljudi tako rekreativnije da kazem ili ipak ima boljih igraca ? pa to nije lose sa ulogom u neki tim za 2 godine mozes doc u 2 ligu jbt

r3m1
Postovi: 535
Pridružen/a: 03 sep 2013, 10:48
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la r3m1 » 14 avg 2015, 17:56

bojler je napisao/la:A kakvo je stanje npr u drugoj ligi jel tu isto igraju ljudi tako rekreativnije da kazem ili ipak ima boljih igraca ? pa to nije lose sa ulogom u neki tim za 2 godine mozes doc u 2 ligu jbt
Pa Druga liga se vec ne moze nazvati rekreativnijom iz samo jednog razloga, za nju trebaju dosta velike pare za nas standard i za taj rang.
Sto se tice igraca, uvijek se moze naci neki bolji igrac, ali kada se spomenu njihove plate opet se svodi da je to nesto rekreativnije i da im to moze biti samo hobi.

Kad se spominje druga liga ne moze se izbjeci cinjenica da je to rang u kojem se odvija najvise namjestenih i dogovorenih utakmica, tako da su utakmice tu dosta vatrene zbog sudijskih odluka i drugih odluka, a takodjer tu postoje i lokalni derbiji.

Kantonalna liga je dosta opustena varijanta i tu igraju timovi koji zele da postoje i da igraju cisto da ih ima na mapi, tu vrlo rijetko iskoci neki klub i neki igrac, a pogotovo neko sa ambicijama da ide u veci rang. Zbog toga ostaje veliki zal za prilikama SASK Napredka, jer je to klub koji je u te tri godine zelio da ide u Drugu ligu. Tako da , od 20 timova imas ona 2 koja zele da idu u drugu ligu i ostalih 18 koji se "zajebavaju". Ali kao sto ti si naveo, ti klubovi uvijek mogu bljesnuti samo kad uleti lova, znamo svi gdje je bio Sask Napredak, Ozren je igrao Prvu Federalnu ligu a i prije tri-cetri sezone UNIS je iz Kantonalne lige, iz sezone u sezonu, presao do Druge i do Prve Federalne, sigurno tu ima jos primjera.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Bistrik » 14 avg 2015, 18:08

slaba je konkurenicja u KS jer evo opet nema niti jedne ekipe u prvoj ligi federacije iz KS šteta ali i pomalo i sramota

Avatar
bojler
Postovi: 2704
Pridružen/a: 01 dec 2014, 15:09
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la bojler » 14 avg 2015, 18:22

E hvala na pojasnjenju (Y)

r3m1
Postovi: 535
Pridružen/a: 03 sep 2013, 10:48
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la r3m1 » 14 avg 2015, 19:09

Bistrik je napisao/la:slaba je konkurenicja u KS jer evo opet nema niti jedne ekipe u prvoj ligi federacije iz KS šteta ali i pomalo i sramota
Ja to tako ne vidim, u KS-u imas tri premijerligasa, tako da je tesko ocekivati da imas jos jakih klubova. Okej, mozda treba jos jedan klub da bude u toj federalnoj, ali to je to.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Bistrik » 15 avg 2015, 09:52

r3m1 je napisao/la:
Bistrik je napisao/la:slaba je konkurenicja u KS jer evo opet nema niti jedne ekipe u prvoj ligi federacije iz KS šteta ali i pomalo i sramota
Ja to tako ne vidim, u KS-u imas tri premijerligasa, tako da je tesko ocekivati da imas jos jakih klubova. Okej, mozda treba jos jedan klub da bude u toj federalnoj, ali to je to.
to naravno ali misim da bi barem 2 kluba trebala igrati federalnu. recimo HNK ima dva premijerligaša i 3 prvoligaša, TK ima prmijerligaša, jest malo jedan, ali ima 4-5 prvoligaša itd. zato kažem trebali bi imati 1-2. možda bude ova Bosna sema ambiciozni su plus SASK za dvije-tri godine

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la AnelZ » 30 avg 2015, 06:46

Sada ce mozda smjesno zvucati ali ja Sarajevo jednostavno moram da usporedjujem sa Zagrebom. U prvoj i drugoj HNL imas 22 kluba od cega 8 iz Zagreba i jos dva iz njegove same periferije sto je skoro 50% klubova. A Sarajevo? Ako uzmemo da Istocno Sarajevo (ne brojim Sokolac) takodjer prvenstveno gravitira ili je urbana cijelina Sarajeva onda dodje da od 44 kluba imas svega 4 kluba sto je zaista premalo... Znam da je nogomet u Hrvatskoj na sasvim drugom nivou, pogotovo u Zagrebu ali opet Sarajevo mora ovo mnogo bolje, pogotovo kada je rijec o prvoligasima.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Bistrik » 30 avg 2015, 09:22

problem u Sarajevu je i infrastruktura. recimo u opcini stari grad ima 5 fudbalski ekipa koja se takmiče ali u cijeoj općini nema stdiona. tako je i sa ostalim imaš 3 stadiona da valja a 20ak klubova. ima recimo butmir, famos, unis i ozren svoje stadione ali nezadovoljavaju uvjete ni za 1 lige federacije. eto ni Olimpik nije u stanju da riješi pitanje stadiona a igraju PL, pa ti skontaj kako je dole ovim ispod njih.

r3m1
Postovi: 535
Pridružen/a: 03 sep 2013, 10:48
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la r3m1 » 30 avg 2015, 11:14

Bistrik je napisao/la:problem u Sarajevu je i infrastruktura. recimo u opcini stari grad ima 5 fudbalski ekipa koja se takmiče ali u cijeoj općini nema stdiona. tako je i sa ostalim imaš 3 stadiona da valja a 20ak klubova. ima recimo butmir, famos, unis i ozren svoje stadione ali nezadovoljavaju uvjete ni za 1 lige federacije. eto ni Olimpik nije u stanju da riješi pitanje stadiona a igraju PL, pa ti skontaj kako je dole ovim ispod njih.
Odakle ti informacija da stadioni od UNIS-a, famosa i Ozrena ne ispunjavaju uslove. UNIS je prije tri sezone u Vogosci igrao Prvu ligu federacije, a vjerujem da i danas imaju klubovi sa losijim stadionima u toj ligi.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Bistrik » 30 avg 2015, 11:55

r3m1 je napisao/la:
Bistrik je napisao/la:problem u Sarajevu je i infrastruktura. recimo u opcini stari grad ima 5 fudbalski ekipa koja se takmiče ali u cijeoj općini nema stdiona. tako je i sa ostalim imaš 3 stadiona da valja a 20ak klubova. ima recimo butmir, famos, unis i ozren svoje stadione ali nezadovoljavaju uvjete ni za 1 lige federacije. eto ni Olimpik nije u stanju da riješi pitanje stadiona a igraju PL, pa ti skontaj kako je dole ovim ispod njih.
Odakle ti informacija da stadioni od UNIS-a, famosa i Ozrena ne ispunjavaju uslove. UNIS je prije tri sezone u Vogosci igrao Prvu ligu federacije, a vjerujem da i danas imaju klubovi sa losijim stadionima u toj ligi.
za stadiona famosa znam da nema 3000 stolica zapravo nema nijedne a za prvu federalne ti treba, i za ozren sam čuo da nemaju stolice za prvu federlnu ozren je slab i za kantonalne lige a ne federalne, a ndaju semizovcu da igraju na tom istom stadionu itd

r3m1
Postovi: 535
Pridružen/a: 03 sep 2013, 10:48
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la r3m1 » 31 avg 2015, 23:47

Izvucene su grupe, tj. lige za ovu sezonu i cini mi se dosta zanimljivo, vidim da tu ima i par novih ekipa. Zna li ko sta vise?
Biti srcem vezan, u tome leži snaga

Avatar
Mirzoni89
Postovi: 769
Pridružen/a: 19 mar 2012, 01:48
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Mirzoni89 » 01 sep 2015, 23:36

Bistrik je napisao/la: za stadiona famosa znam da nema 3000 stolica zapravo nema nijedne a za prvu federalne ti treba, i za ozren sam čuo da nemaju stolice za prvu federlnu ozren je slab i za kantonalne lige a ne federalne, a ndaju semizovcu da igraju na tom istom stadionu itd
Meni se cini da je prije par godina dok je Olimpic igrao Prvu federalnu, svoje utakmice upravo igrao u Hrasnici, ako se ne varam...
NK Jedinstvo 1919 - Zajedno kroz zivot idemo...

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Bistrik » 02 sep 2015, 09:41

znači ove sezone 21 klub što je možda i rekordan broj učesnika u ovo ligi. Dobrinja i Igman su se ponovo aktivirali nakon što su propustili prošlu sezonu, Bosna također nakon nekolik osezona pauze, Biser nastupa pod imenom Biser 96, a novi timovi su Jaguar i Novi Grad. a FAMOS je ukinuo drugu ekipu koja se ovde takmičila. znai neko odakle je Jaguar i gdje če igrati svoje utakmice?

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Kantonalna liga Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 03 sep 2015, 20:11

Mirzoni89 je napisao/la:
Bistrik je napisao/la: za stadiona famosa znam da nema 3000 stolica zapravo nema nijedne a za prvu federalne ti treba, i za ozren sam čuo da nemaju stolice za prvu federlnu ozren je slab i za kantonalne lige a ne federalne, a ndaju semizovcu da igraju na tom istom stadionu itd
Meni se cini da je prije par godina dok je Olimpic igrao Prvu federalnu, svoje utakmice upravo igrao u Hrasnici, ako se ne varam...
Olimpic je igrao u Hrasnici Prvu ligu FBiH u sezoni 2008./2009.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.