Druga Liga - grupa Jug

Avatar
hnkvisici
Postovi: 626
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 03 okt 2022, 18:13

Gledao sam snimku na Youtubeu, izgleda da je strašan potop bio, teški uvjeti za igru, Sloga iskusnija ekipa i to je prevagnulo.

Kod nas su isto najavili veliku kišu, na kraju bez kapi, Kamešnica došla dosta oslabljena i dobili smo puno lakše od očekivanog. Po prilikama moglo je biti barem duplo vise golova, ali 3 boda su najbitnija.

Sad idemo u Grude, zna li itko šta se s njima događa ove sezone, strašno loš ulazak u sezonu…
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1061
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 09 okt 2022, 19:51

Prvi poraz, 1-2 s Ljubuškim. Moralo se i to jednom dogoditi. Fali nam širine, ne možemo odigrati tri dobre utakmice u osam dana. Kruševo prvo! Znate li tko igra za njih? Gdje su se krili ti igrači do sada? :)

U međuvremenu, pobjeda protiv Travnika u Kupu. Opet u 1/16 finala Kupa BiH.
Sloga Uskoplje

Avatar
hnkvisici
Postovi: 626
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 09 okt 2022, 22:19

slogauskoplje je napisao/la:
09 okt 2022, 19:51
Prvi poraz, 1-2 s Ljubuškim. Moralo se i to jednom dogoditi. Fali nam širine, ne možemo odigrati tri dobre utakmice u osam dana. Kruševo prvo! Znate li tko igra za njih? Gdje su se krili ti igrači do sada? :)

U međuvremenu, pobjeda protiv Travnika u Kupu. Opet u 1/16 finala Kupa BiH.
Vjerojatno poznaješ nekolicinu, nas su poprilično nadigrali i prelako dobili 4-0.

Možda poznaješ Juru Pušića, igrao za Široki, za Ljubuški kad su bili prvaci pa sezonu odradio u Grčkoj. Onda Mihovil Džeba, bio par sezona u Brotnju, Ivan Buhač (Široki, Posušje, Čapljina, Ljubuški…) i naravno Juan Manuel Varea kojeg ne trebam predstavljat.

To su ovako poznatija imena, ali sastavili su odličnu ekipu na svim pozicijama, dosta igrača sa iskustvom većeg ranga (Prva liga, Premijer, 2. i 3. HNL) i uz to mladi igrači koji su prošli škole Zrinjskog, Širokog…

Svaka čast Kruševu, jako dobro su odradili prijelaz iz Županijske, mi kad smo ušli zadržali smo istu ekipu bez ijednog pojačanja, zato smo se lani mučili. Oni evidentno nemaju tih problema. 😂
www.facebook.com/hnkvisici

fudbalfudbal
Postovi: 2490
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la fudbalfudbal » 09 okt 2022, 22:35

hnkvisici je napisao/la:
09 okt 2022, 22:19
slogauskoplje je napisao/la:
09 okt 2022, 19:51
Prvi poraz, 1-2 s Ljubuškim. Moralo se i to jednom dogoditi. Fali nam širine, ne možemo odigrati tri dobre utakmice u osam dana. Kruševo prvo! Znate li tko igra za njih? Gdje su se krili ti igrači do sada? :)

U međuvremenu, pobjeda protiv Travnika u Kupu. Opet u 1/16 finala Kupa BiH.
Vjerojatno poznaješ nekolicinu, nas su poprilično nadigrali i prelako dobili 4-0.

Možda poznaješ Juru Pušića, igrao za Široki, za Ljubuški kad su bili prvaci pa sezonu odradio u Grčkoj. Onda Mihovil Džeba, bio par sezona u Brotnju, Ivan Buhač (Široki, Posušje, Čapljina, Ljubuški…) i naravno Juan Manuel Varea kojeg ne trebam predstavljat.

To su ovako poznatija imena, ali sastavili su odličnu ekipu na svim pozicijama, dosta igrača sa iskustvom većeg ranga (Prva liga, Premijer, 2. i 3. HNL) i uz to mladi igrači koji su prošli škole Zrinjskog, Širokog…

Svaka čast Kruševu, jako dobro su odradili prijelaz iz Županijske, mi kad smo ušli zadržali smo istu ekipu bez ijednog pojačanja, zato smo se lani mučili. Oni evidentno nemaju tih problema. 😂

Kruševo je odradilo fenomenalan posao sa mladim igračima. Pratim sve, i pogledam svakakvih utakmica. Zanimljivo npr. Pušić, Medić i čini mi se stoper iz Goska Turajlic da su im okosnica mladih igrača. Fenomenalna sva trojica. Tiša je to veoma dobro zapazio. Vezni red im je dobro fizički tu spreman i jak. Džeba danas presudio Neumu bar koliko sam vidio sa strijelcima.
Pokupio je i Osmičevića iz Blagaja koliko sam zapazio, Aličića koji manje brani već što jest.

Nećete vjerovat ali sam očekivao i Višiće i Kruševo gore.
Klis se zasitio, puno je odlazaka bilo. Mislim da je to to što se njih tiče. Treće mjesto im je plafon ako ga dohvate.
Sloga ima onako standardnu ekipu, bar meni na oči Abazović, Agić i co.. Neum dosta ulaže a slabe rezultate realno će da naprave. Njima ne bi loše bilo pokušati trenera dovesti umjesto izrazito nervoznog Matića..

Nisam očekivao iskreno Troglav gore, bez obzira na pristup kakav jeste i uslove. Troglav je nažalost zadnjih godina više dole već gore.


Dogodine gledate ili Blagaj ili Međugorje nazad iz HNK.

Blagaj ima odličnih 6-7 igrača predvođeni starim Liscem Cerovinom, ali u njih ima jedan strašno dobar igrač.. zovu ga Live nešto tako.. krilo. Fantazija.

Gledao sam Međugorje prije par sedmica, ozbiljna ekipa.. glavna poluga Pehar Mile.. ali ni ostali nisu ništa slabiji.


Biti će zanimljivo, ispratim svakako Višiće i Kruševo. :salut:
Ti si naša ljubav jedina!

Avatar
hnkvisici
Postovi: 626
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 09 okt 2022, 23:00

fudbalfudbal je napisao/la:
09 okt 2022, 22:35

Kruševo je odradilo fenomenalan posao sa mladim igračima. Pratim sve, i pogledam svakakvih utakmica. Zanimljivo npr. Pušić, Medić i čini mi se stoper iz Goska Turajlic da su im okosnica mladih igrača. Fenomenalna sva trojica. Tiša je to veoma dobro zapazio. Vezni red im je dobro fizički tu spreman i jak. Džeba danas presudio Neumu bar koliko sam vidio sa strijelcima.
Pokupio je i Osmičevića iz Blagaja koliko sam zapazio, Aličića koji manje brani već što jest.

Nećete vjerovat ali sam očekivao i Višiće i Kruševo gore.
Klis se zasitio, puno je odlazaka bilo. Mislim da je to to što se njih tiče. Treće mjesto im je plafon ako ga dohvate.
Sloga ima onako standardnu ekipu, bar meni na oči Abazović, Agić i co.. Neum dosta ulaže a slabe rezultate realno će da naprave. Njima ne bi loše bilo pokušati trenera dovesti umjesto izrazito nervoznog Matića..

Nisam očekivao iskreno Troglav gore, bez obzira na pristup kakav jeste i uslove. Troglav je nažalost zadnjih godina više dole već gore.


Dogodine gledate ili Blagaj ili Međugorje nazad iz HNK.

Blagaj ima odličnih 6-7 igrača predvođeni starim Liscem Cerovinom, ali u njih ima jedan strašno dobar igrač.. zovu ga Live nešto tako.. krilo. Fantazija.

Gledao sam Međugorje prije par sedmica, ozbiljna ekipa.. glavna poluga Pehar Mile.. ali ni ostali nisu ništa slabiji.


Biti će zanimljivo, ispratim svakako Višiće i Kruševo. :salut:
Turajlić je skoro u nas završio, žao mi je strašno jer nismo uspjeli završiti taj transfer, ali Kruševo mu je i dalo financijski puno bolju ponudu. Biti će zanimljivo pratiti Kruševo, koliko čujem i stadion sređuju, zasad su na pomoćnom Zrinjskog. Valjda će imati i dovoljno sredstava da sve to zatvore, nije baš ni jeftina ova liga.

A malo i ja pratim županijsku pošto naši susjedi Čeljevo sad igraju taj rang, napokon da ima par ekipa koje imaju ambicije i odlično bi bilo da se popuni Druga liga Jug napokon na 16 klubova. Možda se i Tomislav vrati, ili treba iz HNŽ/K gurnuti svakoga s ambicijama, prije 4-5 godina i Stolac i Neum su ušli iste sezone.

Što se nas tiče, možda prelagana 3 boda danas iz Gruda, imaju velikih problema s ekipom, puno rotiraju, već nastupila 33 igrača u osam kola. Kažu smjena generacija, otišli stari, nisu došli kvalitetni novi. I vidi se to, sigurno najlošiji protivnik s kojim smo se susreli ove godine.

Ali zanimljivo oni imaju tradicionalno spor ulazak u sezonu, drugi dio uvijek uzmu 2-3 puta više bodova. Evo podataka iz zadnjih 6 sezona:

2017 jesen: 11 bodova
2018 proljeće: 27 bodova
UKUPNO: 38

2018 jesen: 7 bodova
2019 proljeće: 14 bodova
UKUPNO: 21

2019 jesen: 10 bodova
2020 proljeće: nije igrano

2020 jesen: 15 bodova
2021 proljeće 28 bodova
UKUPNO: 43

2021 jesen: 7 bodova
2022 proljeće: 24 boda
UKUPNO: 31

2022 jesen: 2 boda (8. kolo)
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
Bistrik
Postovi: 1451
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Bistrik » 10 okt 2022, 12:22

i ja pratim ovu ligu jer ima vas par koji igrate tu ligu i pišete na forumu. ko bi mogao napasti prvu federalnu osim Kruševa?

Avatar
hnkvisici
Postovi: 626
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 10 okt 2022, 14:09

Bistrik je napisao/la:
10 okt 2022, 12:22
i ja pratim ovu ligu jer ima vas par koji igrate tu ligu i pišete na forumu. ko bi mogao napasti prvu federalnu osim Kruševa?
Kruševo nema uvjete za federalnu (stadion, omladinske kategorije), mislim da je ovo najbolja šansa za Slogu da uzmu naslov Druge lige Jug. Sad ili nikad.

Sjećam se uspona Sloge tamo 2008./09. i kad su išli na pripreme u Antaliju, ogromne ambicije su imali tada, jaku upravu, stručni štab i ekipu i dođu k nama u Višiće prvo kolo proljetnog dijela, mi se skupili 15-ak dana pred prvenstvo i dobijemo ih 1:0 ili 2:1, ne znam točno. :D :D :D
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1061
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 10 okt 2022, 23:48

Lijepo je pročitati nešto o našoj ligi. Nažalost, slabo se liga prati. Stala je i ona Facebook stranica Druga liga FBiH Jug s objavama, a još uvijek svi klubovi nemaju (aktivnu) Facebook stranicu. Među njima i Kruševo, mislio sam nekako da sa istim igračima igraju kao i županijsku ligu. Znam za neke igrače, svakako lijepo osvježenje u ligi. Sjećam se da su igrali s nama, ima sad i dvadeset godina.

Nema Sloga šanse da osvoji. Kao što ranije reče, nemamo dovoljno igrača. Mislim da imamo svega 11 igrača koji su seniori po godištu do kojih dvojica su prije veterani. :) Tko god od kadeta napuni 16 odmah igra. Ima još tu nekih problema, ali nećemo na forumu o tome. Već sljedeće kolo nam fale tri igrača zbog kartona, a ide se u Čapljinu... Jedan od njih je Posavac, potpuno (ne)objektivno, najbolji igrač lige.

Te sezone koju spominješ, u Višićima je bilo 3:2. Šteta, ne samo za Slogu, već vjerojatno i bh. nogomet, što se nismo uspjeli maknuti iz Druge lige u tih dvije-tri sezone. Prošlo je tada puno jako dobrih igrača koji su se kasnije pokazali i u PL i u HNL-u, a bilo bi ih i više da se igrao rang više. Bilo je planova i sa infrastrukturom, ali bilo pa prošlo.
Sloga Uskoplje

fudbalfudbal
Postovi: 2490
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la fudbalfudbal » 11 okt 2022, 08:01

Kruševo je ugasilo facebook stranicu, funkcioniše preko facebook profila pod nazivom hnk kruševo. Objavljuju više već premijerligaši. Ne igram ligu ja, ali se nalazim u takvom okruženju da je nemoguće da se ne prati.

Koliko je sada keša dovoljno za jednu sezonu druge lige?
Prije je bilo ccca 6-7 godina dovoljno 30 hiljada maraka..
Ti si naša ljubav jedina!

Avatar
hnkvisici
Postovi: 626
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 11 okt 2022, 13:13

Samo Ramčić ima 3 žuta, Posavac 2, barem tako u Cometu stoji. A bez obzira, zbog nedostatka konkurencije mislim da ima Sloga realne šanse da bude na kraju prva, ne kažem da će ući u 1.Ligu, ali mogli bi ugrabiti prvo mjesto. Iako pretpostavljam da će dosta ekipa biti jače na proljeće, pogotovo Brotnjo kojeg sam kratko analizirao i definitivno su puno bolji nego što tablica pokazuje. Ljubuški i Stolac također.

Što se tiče troškova lige, ima na ovoj temi dosta o tome: viewtopic.php?f=77&t=16006&p=8423653#p8423653
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1061
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 11 okt 2022, 13:49

Imali smo dva crvena protiv Ljubuškog. Ne možemo ući u Prvu ligu svakako jer nemamo juniore. Nitko sretniji od mene da vidim Slogu na prvom mjestu, ali jednostavno nije realno. Kvalitetna je ovo liga da bi se uzela na ovakav način.

Nisam pratio pa ne znam, ali ako nema onog glupog pravila da samo prvak ide u doigravanje za ulazak u Prvu ligu, Troglav je tu najrealniji kandidat. Brotnjo se kod nas dobro držalo, poveli 0-1, ali onda su pali u zadnjih pola sata i primili četiri gola.

U Kupu smo izvukli Leotar. Igra se između ligaških utakmica sa Čapljinom i Stocem, pretpostavljam da neće biti odgađanja.
Sloga Uskoplje

gnkdinamo
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la gnkdinamo » 11 okt 2022, 18:37

Brotnjo iduće sezone ulazi jer na ljeto ulaze Dado Pršo i Romeo Šapina u klub ako sve bude prema planu,previše se bodova izgubilo.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1451
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Bistrik » 12 okt 2022, 19:23

šteta što je Bjelopoljac istupio iz ige pa sada ima opet 14 ekipa, trebalo 15. Iskra Stolac se par sezona borila za ulazak u ovu ligu, sada su propali totalno. šteta-

Avatar
hnkvisici
Postovi: 626
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 13 okt 2022, 13:43

Bistrik je napisao/la:
12 okt 2022, 19:23
šteta što je Bjelopoljac istupio iz ige pa sada ima opet 14 ekipa, trebalo 15. Iskra Stolac se par sezona borila za ulazak u ovu ligu, sada su propali totalno. šteta-
Mostarski klubovi su se baš srozali posljednjih godina. Osim Zrinjskog koji naravno dominira u Premijer ligi i Veleža, sve ostalo je na rubu propasti. Redarstvenik se ugasio ima 20 godina i stadion propao, HNK Bjelopoljac ugasio, HNK Buna ugašena lani, HNK Jasenica ugašena prije par godina, FK Soko se ugasio...

U Prvoj ligi FBiH Općina Mostar nema ni jednog predstavnika, u Drugoj samo Kruševo od ove sezone. Aktivni su ostali HNK Branitelj, do prije 5-6 godina prvoligaš koji sad nekako životari u Županijskoj, isto kao i FK Blagaj, NK Cim, FK Lokomotiva, sve nekad dobri drugoligaši, uz NK Mostar kojeg Sejo Rebac održava. Zanimljivo da Grad Mostar, a i da klubovi poput Zrinjskog i Veleža ne mogu pogurati koji klub barem do Druge lige.
www.facebook.com/hnkvisici

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Mancini » 13 okt 2022, 14:13

hnkvisici je napisao/la:
13 okt 2022, 13:43
Bistrik je napisao/la:
12 okt 2022, 19:23
šteta što je Bjelopoljac istupio iz ige pa sada ima opet 14 ekipa, trebalo 15. Iskra Stolac se par sezona borila za ulazak u ovu ligu, sada su propali totalno. šteta-
Mostarski klubovi su se baš srozali posljednjih godina. Osim Zrinjskog koji naravno dominira u Premijer ligi i Veleža, sve ostalo je na rubu propasti. Redarstvenik se ugasio ima 20 godina i stadion propao, HNK Bjelopoljac ugasio, HNK Buna ugašena lani, HNK Jasenica ugašena prije par godina, FK Soko se ugasio...

U Prvoj ligi FBiH Općina Mostar nema ni jednog predstavnika, u Drugoj samo Kruševo od ove sezone. Aktivni su ostali HNK Branitelj, do prije 5-6 godina prvoligaš koji sad nekako životari u Županijskoj, isto kao i FK Blagaj, NK Cim, FK Lokomotiva, sve nekad dobri drugoligaši, uz NK Mostar kojeg Sejo Rebac održava. Zanimljivo da Grad Mostar, a i da klubovi poput Zrinjskog i Veleža ne mogu pogurati koji klub barem do Druge lige.
Što se tiče Zrinjskog i Veleža mogli bi se svi klubovi pogasiti u Hercegovini. Tako je i u KS. Daj Želji i Sarajevu pare iz grada i kantona a ostalima ništa ne treba. Najbogatiji kanton a nikada gora situacija u sportu nije bila, klubovi se gase u raznim sportovima.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1451
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Bistrik » 14 okt 2022, 22:11

hnkvisici je napisao/la:
13 okt 2022, 13:43
Bistrik je napisao/la:
12 okt 2022, 19:23
šteta što je Bjelopoljac istupio iz ige pa sada ima opet 14 ekipa, trebalo 15. Iskra Stolac se par sezona borila za ulazak u ovu ligu, sada su propali totalno. šteta-
Mostarski klubovi su se baš srozali posljednjih godina. Osim Zrinjskog koji naravno dominira u Premijer ligi i Veleža, sve ostalo je na rubu propasti. Redarstvenik se ugasio ima 20 godina i stadion propao, HNK Bjelopoljac ugasio, HNK Buna ugašena lani, HNK Jasenica ugašena prije par godina, FK Soko se ugasio...

U Prvoj ligi FBiH Općina Mostar nema ni jednog predstavnika, u Drugoj samo Kruševo od ove sezone. Aktivni su ostali HNK Branitelj, do prije 5-6 godina prvoligaš koji sad nekako životari u Županijskoj, isto kao i FK Blagaj, NK Cim, FK Lokomotiva, sve nekad dobri drugoligaši, uz NK Mostar kojeg Sejo Rebac održava. Zanimljivo da Grad Mostar, a i da klubovi poput Zrinjskog i Veleža ne mogu pogurati koji klub barem do Druge lige.
vidim Blagaj prvi, kontam tu je negdje i Buna. ti napisa, ja uzeo da provjerim kad ono baš nema Bune. e svašta. a to što kažeš mogli su trebali su Grad ali i Zrinski i Velež progurati neku od ekipa barem da igra drugu ligu ali šta da se radi.

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1061
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 15 okt 2022, 21:28

Čudo u Čapljini! Pobjeda 1-2 bez dvojice standardnih (zapravo trojice jer Agića nema zadnje tri utakmice), bez prave zamjene, s igračem manje gotovo sat vremena i zadnjih 15-ak minuta s rezervnim golmanom. :tokralju:
Sloga Uskoplje

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 16 okt 2022, 18:15

Dobar Troglav danas vs Neum, 3-1 na kraju. :opaopa:
Hayley <3

gnkdinamo
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la gnkdinamo » 16 okt 2022, 21:44

Brotnjo u 92. minuti primilo gol za 1-1 u Višićima.

RASanticeva
Postovi: 1006
Pridružen/a: 30 jun 2019, 11:40
Lokacija: Kod tvoje stare
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la RASanticeva » 16 okt 2022, 23:02

Nikad jača liga Jug - samo je pitanje tko ide gore?
Mostar u srcu, Velež do groba

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.