Druga Liga - grupa Jug

fudbalfudbal
Postovi: 2499
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la fudbalfudbal » 31 avg 2021, 18:57

Onako volim popratiti i ovu ligu ponekad. Pravo iznenađenje mi je da baš Višići imaju nula bodova (iznenađenje mi je bilo da najbolji strijelac Visica Bilic nije igrao puno u ove dvije utakmice). Bjelopoljac ubjedljivo najgora ekipa lige pretpostavljam da ce biti Kamešnica tu negdje sa njima.

Neum kao Neum, ja nisam vidio odavno više bačenih para kao u Neumu za ovaj rang takmičenja. Svake godine novi igrači, nova ekipa, a od plasmana u veću ligu bukvalno ih dijeli samo dobra selekcija igrača. Troglav koliko sam upratio se ponovo diže na neki novi nivo, koji kapacitet imaju to ćemo saznati. Klis redovno stabilan, njihovo takmičenje kup. Inače gore
nisam volio gledati utakmice, onako previše pritiska u terenu s kim god da igrali.

Za Ljubuški sam iznenađen odlascima, jer sam i ja smatrao da će biti gore. Rama kao Rama, kući bodove uzima a na strani ne daj Bože nikome. I gore su turbulencije ludilo.

Liga po sebi je zanimljiva, kvaliteta nekog ekstremnog i nema a ukoliko ima budu stabilni ili vrlo uspješni u prvoj ligi.

Za sudije mi nije iznenađenje, zadnjih deset generacija sudija sam gledao, mislim da fali tu neke doze sigurnosti od njih. Ne znam kako se to može popraviti, ali mislim da ima prostora za napredak.
Ti si naša ljubav jedina!

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 01 sep 2021, 19:28

hnkvisici je napisao/la:
26 avg 2021, 01:13
Sad il' nikad. :mrgreen:
Ipak sad. :thumbup: Prekinuta je još jedna neugodna tradicija, prošle sezone smo prvi put slavili u Grudama, a sada i u Višićima.

Dojmovi naših nisu baš takvi, ali kako nisam bio ne bi nešto posebno komentirao. Ono što znam je da je taj promašeni penal bio jer je lopta golmanu ispala iz ruku, a bio je neometan od našeg igrača.

I još nešto, kao što je kvaliteta igrača ili sam njihov broj sve manji tako je i sa sucima. Nema šanse da bi netko namjerno nešto sudio ili ne sudio, pogotovo ne između dvije momčadi koje ne igraju ni zašto, niti mogu ispasti, niti mogu napredovati. Prvi ili osmi, sasvim svejedno.

Mislim da imate lijepu priliku do prvih bodova protiv Stoca.
fudbalfudbal je napisao/la:
31 avg 2021, 18:57
Pravo iznenađenje mi je da baš Višići imaju nula bodova
Zašto? Nije se igralo deset kola, već dva. Gostovali su bivšem prvoligašu i igrali kući sa Slogom, a Sloga je u gostima u zadnjih par sezona pobjedila ili uzela bod gotovo svim drugoligašima.
Sloga Uskoplje

Avatar
hnkvisici
Postovi: 630
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 01 sep 2021, 21:38

slogauskoplje je napisao/la:
01 sep 2021, 19:28
hnkvisici je napisao/la:
26 avg 2021, 01:13
Sad il' nikad. :mrgreen:
Ipak sad. :thumbup: Prekinuta je još jedna neugodna tradicija, prošle sezone smo prvi put slavili u Grudama, a sada i u Višićima.

Dojmovi naših nisu baš takvi, ali kako nisam bio ne bi nešto posebno komentirao. Ono što znam je da je taj promašeni penal bio jer je lopta golmanu ispala iz ruku, a bio je neometan od našeg igrača.

I još nešto, kao što je kvaliteta igrača ili sam njihov broj sve manji tako je i sa sucima. Nema šanse da bi netko namjerno nešto sudio ili ne sudio, pogotovo ne između dvije momčadi koje ne igraju ni zašto, niti mogu ispasti, niti mogu napredovati. Prvi ili osmi, sasvim svejedno.

Mislim da imate lijepu priliku do prvih bodova protiv Stoca.
fudbalfudbal je napisao/la:
31 avg 2021, 18:57
Pravo iznenađenje mi je da baš Višići imaju nula bodova
Zašto? Nije se igralo deset kola, već dva. Gostovali su bivšem prvoligašu i igrali kući sa Slogom, a Sloga je u gostima u zadnjih par sezona pobjedila ili uzela bod gotovo svim drugoligašima.

Ma sve uredno, ja sam čestitao vašima, uvijek ste mi bili draga ekipa, pogotovo Gvozdena mi je bilo lijepo vidjeti i sa 44 godine na leđima kako se i dalje nosi sa višestruko mlađima. Npr. nama je počeo 16-ogodišnjak od 50-60 kila i našao se u više direktnih duela sa njim. :D Naš vratar isto ima 16 godina i dvojica igrača koja su također ušla s klupe su imala po 17 godina. Prosjek godina cijele ekipe nam je nikad manji, oko 22,5, a najstariji igrač protiv Sloge je imao 26 godina.

I naravno, kad sve to uzmemo u obzir, Sloga je ekipa s puno više iskustva, bolje su izgledali od nas 60 od 90 minuta, mi trebamo samo raditi i raditi, potencijal je tu i dizat ćemo se iz utakmice u utakmicu, sve nam je još novo. Ali da je sudac sa par grešaka, definitivno nenamjernih, na kraju okrenuo stvari u korist Sloge to je činjenica.

A što se tiče toga da je iznenađenje da smo izgubili prve dvije utakmice, naravno da nije, vjerojatno smo u startu imali najteže moguće gostovanje, pa odmah poslije toga Slogu koja je više nego odlična ekipa. Da smo mogli izvući bod ili tri uz malo više sreće - jesmo, ali nikakvo iznenađenje da nismo. Raspored nas nije pomazio, nakon gostovanja u Stocu dolazi nam Troglav, pa idemo Klisu pa Rami. U prvih 6 kola sigurno se nećemo puno veseliti, ali dat ćemo sve od sebe.
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 08 sep 2021, 13:15

HNK Sloga Uskoplje - FK Bjelopoljac 7:2 (Abazović 2x, Ramčić 2x, Žuljević, Grubeša, Posavac)

Iako je Bjelopoljac uspio doći do 2:2 u nijednom trenutku naša pobjeda nije došla u pitanje. Nismo odigrali baš savršenu partiju, ali smo zabili sedam golova i usput promašili penal i još nekoliko dobrih prilika. Sljedeće kolo gostujemo u Čitluku.

Bjelopoljac loš, čini se opet borba za izbjegavanje zadnjeg mjesta. Kamešnica iznenadila uvjerljivom pobjedom u Jablanici, Stolac isto. U zadnjih osam ligaških susreta prije ovog zabili samo tri gola. :damn:
Sloga Uskoplje

Avatar
hnkvisici
Postovi: 630
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 13 sep 2021, 10:15

Skinuli smo njufer. 🎉🎉🎉

Sve što smo propustili u prva tri kola vratilo nam se protiv Troglava. Uvjerljiva pobjeda 3-0, napokon da skinemo taj pritisak i odlično za samopouzdanje pred dva gostovanja u Rami i Klisu.
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 20 sep 2021, 13:44

Uzeste bod i u Rami. :thumbup:

Mi smo nastavili s pobjedama, prvo Brotnjo, pa u Kupu Jedinstvo na penale i jučer, inače neugodne, Grude s uvjerljivih 4:1. Imamo 7/7 ove sezone.

U Kupu BiH smo dobili Željezničar iz Banja Luke, opet igramo kući. :njanjanja: Tražili smo odgodu sljedećeg kola sa Kamešnicom, idemo ozbiljno.

I druga dva predstavnika naše lige su relativno dobro prošla. U Čapljinu dolazi Radnik (najdalji mogući protivnik?),a Klis i igman igraju općinski derbi.
Sloga Uskoplje

Avatar
hnkvisici
Postovi: 630
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 21 sep 2021, 09:38

slogauskoplje je napisao/la:
20 sep 2021, 13:44
Uzeste bod i u Rami. :thumbup:

Mi smo nastavili s pobjedama, prvo Brotnjo, pa u Kupu Jedinstvo na penale i jučer, inače neugodne, Grude s uvjerljivih 4:1. Imamo 7/7 ove sezone.

U Kupu BiH smo dobili Željezničar iz Banja Luke, opet igramo kući. :njanjanja: Tražili smo odgodu sljedećeg kola sa Kamešnicom, idemo ozbiljno.

I druga dva predstavnika naše lige su relativno dobro prošla. U Čapljinu dolazi Radnik (najdalji mogući protivnik?),a Klis i igman igraju općinski derbi.
Znam da dosta klubova ne shvaća kup ozbiljno, dođe im samo kao nepotreban trošak, ali ne znam kad je jedna druga liga imala tri kluba u ovoj fazi. Svakako pokazatelj da se ipak igra ozbiljan nogomet u Drugoj ligi Jug.

Što se tiče nas i Rame, prvo poluvrijeme su nas debelo nadigrali, teren loš, nama nimalo ne leži preskakanje igre, ozlijedio nam se prvi golman, srećom pomalo komičan autogol Rame je odlučio utakmicu. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1, u drugom Rama je bacila sve prema naprijed, ali napokon da se vidilo da smo i mi neke pripreme prošli, izgledali smo u zadnjih 30 minuta duplo spremniji, međutim manjak koncentracije i ponovno taj loš teren spriječio nas je da iskombiniramo neke ozbiljnije prilike za gol. Rami u 96.min poništen gol, skoro me srce prekinulo kad sam vidio loptu u golu. :urnebes:

Sad idemo Klisu koji također cilja na Kup, nadam se da su umorni, vidim i Turbina im je bod uzela. Glavama će biti u utakmici s Igmanom, vidim mini šansu ali ipak su jedna od najkvalitetnijih ekipa, idemo dati sve od sebe pa što bude.
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 29 sep 2021, 20:48

Mi prošli!

Golom Grubeše iz penala smo pobjedili Željezničar 1:0 i kao jedini trećeligaš prošli u 1/8 finala kupa. Veći dio utakmice smo dominirali, pali smo fizički zadnjih 15-20 minuta, ali smo uspjeli izdržati.
Sloga Uskoplje

Avatar
Rdje94
Postovi: 491
Pridružen/a: 31 avg 2011, 01:08
Lokacija: Lj
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Rdje94 » 03 okt 2021, 17:07

slogauskoplje je napisao/la:
29 sep 2021, 20:48
Mi prošli!

Golom Grubeše iz penala smo pobjedili Željezničar 1:0 i kao jedini trećeligaš prošli u 1/8 finala kupa. Veći dio utakmice smo dominirali, pali smo fizički zadnjih 15-20 minuta, ali smo uspjeli izdržati.
Sretno u nastavku kup natjecanja!

Upravo gledam Sloga vs. Ljubuški, zanimljiva utakmica
2:2 u 78.min... Uskoro ćemo vidjeti slijedi li preokret ili ćemo mi nešto "uvalit" iz kontre 😄
NK Ljubuški + Millwall = No one likes us we don't care!

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 03 okt 2021, 19:17

Hvala!

Ostalo je 2:2. Doista zanimljiva utakmica, jedna od boljih u zadnje vrijeme. Bilo je svega. Osim četiri gola - lijepih prilika, dobrih obrana, malo galame na suce, utakmica prava prvenstvena. :mrgreen:

Imali ste dosta prilika koje, srećom, niste iskoristili, pa smo uspjeli izbjeći prvi poraz u ovoj sezoni.
Sloga Uskoplje

Avatar
hnkvisici
Postovi: 630
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 04 okt 2021, 11:27

Razbi nas i Bjelopoljac 3:1. :roll:

Nikako da okrenemo momentum u našu korist, loše igramo, ne izgledamo kao ekipa. Ali unatoč našoj lošoj igri, svaki put poslije utakmice možemo pričati o sucima, u 3. minuti već primamo gol iz zaleđa od pola metra. Kardinalna greška pomoćnika, na snimci se više nego jasno vidi očigledno zaleđe. Pa se ti onda gonjaj kad si krenuo u utakmicu sa zaostatkom 0-1.

I još jedan zanimljiv raritet, sumnjam da se ovo ikad dogodilo igdje: protiv Bjelopoljca nam je glavni sudac bio - igrač Bjelopoljca! Ne kažem da su neke njegove odluke usmjerile utakmicu, neću reći ni da je bio pristran iako je po mom (vrlo subjektivnom) sudu i trećem golu prethodio prekršaj na našem igraču. Ali tko to tamo delegira službene osobe da na utakmicu HNK Višići - FK Bjelopoljac delegira dečka koji je iz Potoka (Bijelo polje) i koji je igrao za Bjelopoljac, trener u omladinskom pogonu Bjelopoljca i koji je trenutno registriran igrač Bjelopoljca. Meni je ovo prosto neshvatljivo. Da se žalimo, ništa nećemo dobiti, bacit ćemo 400 KM u vjetar, ali mislim da se ovo nikad nigdje nije dogodilo. Čisto ruganje!
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 09 okt 2021, 20:06

Uvjerljiv poraz u Jablanici. Čak 4:0. :(

Lijepo da se i sportsport.ba sjetio ove lige i Sloge. :urnebes:
Sloga Uskoplje

Avatar
Rdje94
Postovi: 491
Pridružen/a: 31 avg 2011, 01:08
Lokacija: Lj
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Rdje94 » 17 okt 2021, 22:13

NK Troglav - NK Ljubuški 1:2 :bow:
Odličan gol Bošnjaka iz slobodnjaka za pobjedu.
Iskreno bio sam skeptičan za ovu sezonu nakon prve utakmice protiv Gruda kući (1:1) ali momci su pokazali karakter i dobro se "uštimali". Bošnjak je vidljivo poboljšao vezni red i sada mi se čini da bi mogli biti među prve 3-4 ekipe. Generalno cijela ekipa igra dobro, otvoreno i nadigravamo se sa svima. Čak i kad su gubili 0:3 od Čapljine nisu potonuli nego umalo okrenuli na našu pobjedu. Fun fact još smo neporaženi u gostima!
Za sada Čapljina, Klis i Sloga odskaču, ali dobro je - tu smo, imamo i juniore. Možda je daleko razmišljati o prvoj ligi za sezonu dvije ali nije nemoguće. :opaopa:
NK Ljubuški + Millwall = No one likes us we don't care!

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 31 okt 2021, 17:03

U Uskoplju, Sloga - Klis 1:1 (Ramčić). Strijelac se nešto kasnije ozljedio, nije nam branio ni prvi vratar Marinčić koji danas nije mogao, fala su nam još dva prvotimca i opet smo bili bolja momčad. Klis gotovo neprepoznatljiv. Šteta, mogli smo danas uhvatiti priključak za drugim mjestom.

Iako Čapljinu nisam gledao ove sezone, mislim da im Klis ne bi trebao biti konkurencija. Ljubuški puno bolji bio u Uskoplju.
Sloga Uskoplje

Avatar
Rdje94
Postovi: 491
Pridružen/a: 31 avg 2011, 01:08
Lokacija: Lj
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Rdje94 » 08 nov 2021, 09:30

NK Ljubuški - Bjelopoljac 2:2 (0:2 HT)
mogli smo i preokrenuti... ali generalno nismo odigrali dobru utakmicu.

HNK Sloga Uskoplje - HNK Stolac 8:2, domaći razvalili... sad sam pogledao, par odličnih golova :)

FK Klis - HNK Grude 2:0

Kamešnica - HNK Brotnjo 1:3

Neum - Rama 3:1

Turbina - Višići odgođeno
Čapljina - Troglav odgođeno
NK Ljubuški + Millwall = No one likes us we don't care!

Avatar
Rdje94
Postovi: 491
Pridružen/a: 31 avg 2011, 01:08
Lokacija: Lj
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Rdje94 » 04 dec 2021, 08:35

Polusezona NK Ljubuški

5-6-2 W-D-L 32:27

Par zanimljivosti :

- Najefikasnije utakmice u ligi (4.54 gola po utakmici, skupa domaći i gosti)
- Jedina ekipa koju prvoplasirana Čapljina (13-1-0) nije pobjedila, iako je Čapljina imala 3:0 na poluvremenu.
- Bez poraza u gostima (2 poraza kući od Klisa i Rame)

S obzirom na okolnosti možemo biti zadovoljni polusezonom, 10 igrača je otišlo iz šampionske ekipe od prošle godine, a dosta mladih se afirmiralo u prvu ekipu.
NK Ljubuški + Millwall = No one likes us we don't care!

RASanticeva
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 jun 2019, 11:40
Lokacija: Kod tvoje stare
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la RASanticeva » 10 mar 2022, 00:09

Kad se vraća takmičenje u 2.ligi Jug
Mostar u srcu, Velež do groba

Avatar
hnkvisici
Postovi: 630
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 14 mar 2022, 21:16

RASanticeva je napisao/la:
10 mar 2022, 00:09
Kad se vraća takmičenje u 2.ligi Jug
Krenulo prošli vikend.

slika
www.facebook.com/hnkvisici

RASanticeva
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 jun 2019, 11:40
Lokacija: Kod tvoje stare
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la RASanticeva » 14 mar 2022, 23:17

Upratio sam, svaka čast na izvedbi protiv Čapljine
Mostar u srcu, Velež do groba

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 22 mar 2022, 17:19

@hnkvisici, nemaš nikakav komentar na gostovanje u Uskoplju? :)

Makar jesmo li lijepo sredili svlačionice...
Sloga Uskoplje

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.