Druga Liga - grupa Jug

gnkdinamo
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la gnkdinamo » 07 avg 2022, 21:22

Polufinale kupa HNŽ


Višići-Brotnjo 1-6


Naša mladost danas se doslovno prošetala Višićima, gdje smo doslovno razbili protivnika, gdje je naša pobjeda mogla biti i veća, ali na kraju moramo biti zadovoljni rezultatom 1:6.
Domaćinima hvala na gostoprimstvu, i na vrhunskoj pripremi terena za utakmicu.
Ova pobjeda je dodatni poziv za Brotnjake , da ispratimo našu mladost u finalu Kupa HNŽ.

Danas su za našu momčad nastupili: I. Ivanković, D. Ivanković, M. Milićević, Z. Turudić, I. Prusina, B. Ljolje, M. Prskalo, R. Skoko, V. Ilić, I.
Ferenc i Branimir Planinić.

Još su igrali: Ivan Blažević, David Milićević, Mario Odak, Franjo Berišić, Ante Primorac, Vinko Beljo i Josip Prusina.
Trener: Matej Rozić
Strijelci za našu momčad su bili: Valentin Ilić, Matej Milićević, Franjo Berišić, David Ivanković, Branimir Planinić i Ante Primorac



Rama-Stolac 2-1

Ovom pobjedom Rama ide u finale gdje će se sastati s ekipom Brotnja iz Čitluka!

▪︎ Susret se igra u Čitluku na stadionu Bare, a Rama ima priliku osvojiti trofej nakon dugo godina!

▪︎ Nadamo se da će naša ekipa pružiti dobar otpor ekipi Brotnja i doći do još jednog povijesnog rezultata za Ramu!

▪︎ Također kao što smo najavili naći ćemo se u bubnju među 32 ekipe u BiH u daljnjoj fazi kupa bez obzira na rezultat kupa, što je još jedan velika rezultat za naše mlade momke kojima je prosjek godina u današnjem susretu bio 22 godine što nas svrstava među mlađe ekipe u ovom natjecanju!

▪︎ Hvala i našim navijačima na današnjoj podršci tijekom svih 90 minuta, nadamo se da neke od njih vidimo i u Čitluku za tjedan dana, možda uspijemo organizirati i bus za naše navijače da u što većem broju pohode finale i budu nam podršku ka povijesnom uspjehu!

gnkdinamo
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la gnkdinamo » 10 avg 2022, 14:19

Dado Pršo ulagat će u klub iz BiH: Imaju tradiciju, situacija je čista… Eto zašto

Romeo Šapina za Reprezentacija ba ekskluzivno govori o ulaganjima u NK Brotnjo



Za Brotnjo, nekadašnji hit iz malog zapadnohercegovačkog grada Čitluka, mogli bi uskoro doći bolji dani.

Oni stariji ljubitelji fudbala u našoj zemlji pamte ovaj klub po tome što su 2000. godine senzacionalno osvojili titulu, kao šampioni su igrali u pretkolu Lige prvaka, a godinu kasnije izborili i pretkolo Kupa UEFA. Dvadeset godina kasnije Brotnjo je član treće lige, odnosno Druge lige Federacije BiH (Jug), međutim posljednjih dana u klubu s Bara pušu neki novi vjetrovi zahvaljujući – Dadi Prši

Naime, legendarni hrvatski fudbaler spreman je zajedno s Romeom Šapinom krenuti u ulaganje u Brotnjo. Plan da uđe u klub prolongiran je za narednu godinu jer je u međuvremenu nekadašnji sportski direktor Olimpika i trener nekoliko bh. klubova dobio posao u Saudijskoj Arabiji.

– Dado i ja smo dugogodišnji prijatelji. Ideja nam je ući u Brotnjo i vratiti mu nekadašnji sjaj, međutim to će morati pričekati još jednu godinu s obzirom da sam u međuvremenu dobio novi posao u Saudijskoj Arabiji. Ne znam koliko je poznato, Dado već ima fudbalsku akademiju u Senegalu gdje radi s najtalentovanijim fudbalerima. Sada je osjetio želju da nešto napravi i na našim prostorima, a ako me pitate zašto baš Brotnjo, onda ću vam reći da nam je bitno da klub ima čistu situaciju, da je bez dugovanja i da postoje solidni uslovi. Uz to, Brotnjo ima i tradiciju. Od ideje nećemo odustati, samo smo je, ponavljam, prolongirali jer on bez mene ne želi ulaziti, kaže Romeo Šapina na početku razgovora za **** portal.

Šapina kaže kako bi za početak plan bio ući u Prvu ligu Federacije, a onda nastaviti put ka elitnom rangu.

– Išli bismo korak po korak, postojala bi vizija, a kroz razgovor s načelnikom Čitluka vidio sam i da su njihove reakcije pozitivne. To nam je bitno. Sada su izabrali novo rukovodstvo i mislim da će se klub bolje organizirati. Ali, polako, vidjet ćemo u kojem će pravcu sve to ići u narednom periodu.


reprezentacija ba

gnkdinamo
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la gnkdinamo » 13 avg 2022, 19:33

Finale kupa Hnž:


Brotnjo-Rama 1-2

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 21 avg 2022, 17:59

Ne znam šta je s Klisom, kakav je sastav, ali Troglav ih šamara. 2-0 poluvrijeme, moglo je biti i četiri-pet razlike. Teren fantastičan.
Hayley <3

gnkdinamo
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la gnkdinamo » 21 avg 2022, 19:41

Čapljina-Stolac 1-1
Troglav-Klis 3-1
Brotnjo-Neum 2-1

Izgleda da nitko nema ambicija ove sezone.

Avatar
hnkvisici
Postovi: 630
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 21 avg 2022, 19:52

Čapljina sigurno nema ambicija, u Klisu je možda došlo do zasićenja, Neum očito nema kvalitetu...

Ostali rezultati:

HNK Rama - HNK Grude 1:1
HNK Sloga GV/U - NK Kamešnica 1:1
FK Turbina - HNK Kruševo 0:1
NK Ljubuški - HNK Višići 2:3

Po prvom kolu opet bi se reklo da je liga i dosta izjednačena i da možemo očekivati svakakve rezultate.
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la ASD » 21 avg 2022, 20:39

Ma Klis će biti prvi 90 posto. Ne vidim ko drugi može išta.
Jedino ako se obistine one priče za investitore u Brotnju.

gnkdinamo
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la gnkdinamo » 28 avg 2022, 20:28

Klis-Ljubuški 4-3
Brotnjo-Rama 2-2
Kruševo-Troglav 1-1
Višići-Čapljina 1-0
Neum-Stolac 3-0
kamešnica-Turbina 2-2
Grude-Sloga Uskoplje 0-3

Avatar
hnkvisici
Postovi: 630
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 29 avg 2022, 15:47

Slon na drvetu... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

slika
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 02 sep 2022, 14:05

Hehe, ma sve je to u pet deka.

U nedjelju livanjski derbi, lani Kamešnica dobila obje, na Zgonima 1-4.
Hayley <3

Avatar
hnkvisici
Postovi: 630
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 04 sep 2022, 02:14

badblueboylivno je napisao/la:
02 sep 2022, 14:05
Hehe, ma sve je to u pet deka.

U nedjelju livanjski derbi, lani Kamešnica dobila obje, na Zgonima 1-4.
5 deka opet prevagnulo na našu stranu!

HNK Stolac - HNK Višići 2:3 :opaopa:
www.facebook.com/hnkvisici

gnkdinamo
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la gnkdinamo » 04 sep 2022, 18:28

Čapljina-Klis 0-3
Troglav-Kamešnica 1-1
Sloga Uskoplje-Brotnjo 4-1
Rama-Neum 4-3
Ljubuški-Kruševo 0-4
Turbina-Grude 4-3

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 12 sep 2022, 00:03

Bravo, Troglave! 0-3 u Grudama.
Hayley <3


Avatar
samocelik
Postovi: 6032
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la samocelik » 21 sep 2022, 12:54

Kakva je situacija u ovoj ligi? Ko je glavni favorit za prvo mjesto? Nekad davno su Čelik i Troglav u košarci igrali zanimljive mečeve, pa ne bih imao protiv ništa tamo nekad na proljeće da se i u fudbalu nađemo :D
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 21 sep 2022, 19:43

samocelik je napisao/la:
21 sep 2022, 12:54
Kakva je situacija u ovoj ligi? Ko je glavni favorit za prvo mjesto? Nekad davno su Čelik i Troglav u košarci igrali zanimljive mečeve, pa ne bih imao protiv ništa tamo nekad na proljeće da se i u fudbalu nađemo :D
I ja bih volio, bolje ispasti od Čelika nego od nekog drugog. :urnebes:

Tek je krenulo, a Troglav dobro izgleda, ali ima tu još prostora. Ambicije za nešto veliko očito ima, dobro se radi, rekao bih, i pametno, ali mislim da se još neće desiti rezultatski iskorak. Ako se desi, super.
Hayley <3

Avatar
hnkvisici
Postovi: 630
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 22 sep 2022, 12:43

Sloga, Klis i Troglav će biti gotovo pa sigurno prve tri ekipe, po kojem redoslijedu jedino to ne znam.

Ostatak lige, razlike u kvaliteti između četvrtog do zadnjeg su kako koji dan, ali jako male. Stolac npr. ima ponajbolju ekipu zadnjih godina, isto kao i Brotnjo, ali ne mogu nikako povezati par dobrih rezultata. Dok novi drugoligaš Kruševo i Turbina koja je lani bila zadnja s lakoćom uzimaju bodove. Slično kao i mi. :mrgreen:
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 26 sep 2022, 18:56

3-0 pobjeda Troglava kod Rame. Dvije gostujuće 3-0 pobjede zaredom, ne pamtim slično. :ljepota:

Dijelimo prvo mjesto sa Slogom Uskoplje.
Hayley <3

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 27 sep 2022, 13:13

I ne samo da dijelimo prvo mjesto nego iduće kolo igramo derbi. Dva najbolja napada i obrane lige, jedini bez poraza.

Iako smo zadnjih godina dobro prolazili u Livnu, Troglav je ove godine dobar. Pokazali su to i u zadnjem međusobnom susretu u Uskoplju kad je bilo 0:2. Poslije toga i u županijskom kupu, iako smo tada pobjedili. U subotu, bod ko kuća.

Mi nakon Troglava, u srijedu, imamo i 2. kolo Kupa FBiH protiv Travnika. U 1. kolu smo izacili Rudar Kamengrad, koji je trenutno bez poraza i vodeći na Zapadu. Moje skromno mišljenje, tko god osvoji kod nas je protiv prvaka Zapada favorit, sa Sjeverom se može igrati, a najbitnije je izbjeći prvaka Centra.
Sloga Uskoplje

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 02 okt 2022, 10:42

Zaslužena pobjeda Sloge jučer, 0-2.
Hayley <3

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.