Druga Liga - grupa Jug

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Bistrik » 27 maj 2017, 09:19

Mig_Mig je napisao/la:
Bistrik je napisao/la:
Mig_Mig je napisao/la:Igman je propalitet a KK Turbina je ponos Jablanice?!
čuo sam od navijača KK turbine (u Sarajevu btw), kad več spominješ, govore kako su i to uništili kako Turbina ima kapacitet i da igra najveći rang takmičenja.....

Ne bih da pricam na toj osnovi sta ima Konjic a sta Jablanica, glupo je napisati kako Igman ne treba da igra 1.ligu federacije a Jablanica se ponosi KK Turbinom.
nažalost kako čujem bolje rade u Klisu nego u Igmanu a Klis ima manje finansija....

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7342
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la kraljttbvb » 27 maj 2017, 10:09

Bistrik je napisao/la:nažalost kako čujem bolje rade u Klisu nego u Igmanu a Klis ima manje finansija....
Klis je realan - koliko para toliko muzike ;)

Nema nekih velikih obecanja - zna se koliko para dobijes za treninge, koliko za remi, koliko za pobjedu. I sta obecaju i dadnu :!:
Nema laznih obecanja da privuku igrace tipa dat cemo vam po milju mjesecno, pa na kraju dadnu po 200 KM-ova, nego koliko obecaju toliko i dadnu :thumbup:

Plus sto se ne zalijecu i dovode neka "pojacanja" sa strane (niti ikoga posudjuju), vec im igraju domaci momci, plus momci iz Konjica i Jablanice :thumbup: :thumbup:
"Ne vidim ništa loše u tome što je Bayern važniji za 'Deutsche Telekom' od Borussije iz Dortmunda..., poručio je Hoeness.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Bistrik » 27 maj 2017, 11:33

kraljttbvb je napisao/la:
Bistrik je napisao/la:nažalost kako čujem bolje rade u Klisu nego u Igmanu a Klis ima manje finansija....
Klis je realan - koliko para toliko muzike ;)

Nema nekih velikih obecanja - zna se koliko para dobijes za treninge, koliko za remi, koliko za pobjedu. I sta obecaju i dadnu :!:
Nema laznih obecanja da privuku igrace tipa dat cemo vam po milju mjesecno, pa na kraju dadnu po 200 KM-ova, nego koliko obecaju toliko i dadnu :thumbup:

Plus sto se ne zalijecu i dovode neka "pojacanja" sa strane (niti ikoga posudjuju), vec im igraju domaci momci, plus momci iz Konjica i Jablanice :thumbup: :thumbup:
što je dobra fudbalska priča. tako treba svaka čast. :thumbup:

konjicanin01
Postovi: 653
Pridružen/a: 15 jul 2011, 18:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la konjicanin01 » 05 jun 2017, 08:46

Sta bi sa slavnim sampionom iz Citluka ,,nije se udostojio ni da dodje na utakmicu i uvelica proslavu titule u Konjicu.Sreca bar jednu godinu u Konjici necemo gledati ove cirkus ekipe u hurda ligi.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 05 jun 2017, 15:56

Dakle, Igman ide gore. 15-1=14
U ligu ulaze Stolac (Neum u nadoknadi prosuo 3-1 i plasman u ovu ligu) i Šujica. 14+2=16
Iz Prve lige nitko nije ispao. 16+0=16
ZAKLJUČAK Nitko ne ispada iz ove lige.
:mrgreen:
Hayley <3

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Bistrik » 05 jun 2017, 16:08

badblueboylivno je napisao/la:Dakle, Igman ide gore. 15-1=14
U ligu ulaze Stolac (Neum u nadoknadi prosuo 3-1 i plasman u ovu ligu) i Šujica. 14+2=16
Iz Prve lige nitko nije ispao. 16+0=16
ZAKLJUČAK Nitko ne ispada iz ove lige.
:mrgreen:
jest vala meni ova Šujica dosadna. udje izadje i tako godinama.....

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 05 jun 2017, 16:55

Bistrik je napisao/la:
badblueboylivno je napisao/la:Dakle, Igman ide gore. 15-1=14
U ligu ulaze Stolac (Neum u nadoknadi prosuo 3-1 i plasman u ovu ligu) i Šujica. 14+2=16
Iz Prve lige nitko nije ispao. 16+0=16
ZAKLJUČAK Nitko ne ispada iz ove lige.
:mrgreen:
jest vala meni ova Šujica dosadna. udje izadje i tako godinama.....
A štaš. :mrgreen: Pokazuju da su najbolji i najkonstantniji. :mrgreen:
Hayley <3

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la realancojk » 06 jun 2017, 23:17

badblueboylivno je napisao/la:
Bistrik je napisao/la:
badblueboylivno je napisao/la:Dakle, Igman ide gore. 15-1=14
U ligu ulaze Stolac (Neum u nadoknadi prosuo 3-1 i plasman u ovu ligu) i Šujica. 14+2=16
Iz Prve lige nitko nije ispao. 16+0=16
ZAKLJUČAK Nitko ne ispada iz ove lige.
:mrgreen:
jest vala meni ova Šujica dosadna. udje izadje i tako godinama.....
A štaš. :mrgreen: Pokazuju da su najbolji i najkonstantniji. :mrgreen:
Ili zato sto ostala 4 kluba ne zele u visi rang :D
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 06 jun 2017, 23:21

realancojk je napisao/la: Ili zato sto ostala 4 kluba ne zele u visi rang :D
Moguće, mada ovi, rekao bih, rade najbolje. :mrgreen: Tko zna kakva će liga biti dogodine, možda opet legendarni format s četiri kluba, četverokružno. :urnebes:
Hayley <3

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la realancojk » 06 jun 2017, 23:23

badblueboylivno je napisao/la:
realancojk je napisao/la: Ili zato sto ostala 4 kluba ne zele u visi rang :D
Moguće, mada ovi, rekao bih, rade najbolje. :mrgreen: Tko zna kakva će liga biti dogodine, možda opet legendarni format s četiri kluba, četverokružno. :urnebes:
Realno druze ni viši rang nije ništa bolji od županijskih liga. sve je to u pet deka :D
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 06 jun 2017, 23:24

realancojk je napisao/la:
badblueboylivno je napisao/la:
realancojk je napisao/la: Ili zato sto ostala 4 kluba ne zele u visi rang :D
Moguće, mada ovi, rekao bih, rade najbolje. :mrgreen: Tko zna kakva će liga biti dogodine, možda opet legendarni format s četiri kluba, četverokružno. :urnebes:
Realno druze ni viši rang nije ništa bolji od županijskih liga. sve je to u pet deka :D
Ma da, Junak je prije tri godine bio prvak, ali nije otišao u viši rang zbog većih troškova. Jedina je razlika u tome i što je ipak prosjek godina u ekipama veći u nižoj ligi, i to je, nažalost, to. :mrgreen:
Hayley <3

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la realancojk » 06 jun 2017, 23:30

Pošto smo se već vako zapričali a kafe ni na vidiku :D de mi reci jel klub SOKO Drežnica imao stadion pored neke rijke. Jednom sam vidjeo slike imao je vrh vrhova travu..bgm milina za oči. Sad ne znam u kakvom je stanju taj stadion posto klub ne egzistira vise
slika
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 07 jun 2017, 12:11

Davno bilo, ali to bi trebalo biti to. Igrao je Troglav s njima tamo kad je ispao iz Premijer lige pa odmah dogodine iz Prve lige.
Hayley <3

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la jasmin10 » 08 jun 2017, 13:05

realancojk je napisao/la:Pošto smo se već vako zapričali a kafe ni na vidiku :D de mi reci jel klub SOKO Drežnica imao stadion pored neke rijke. Jednom sam vidjeo slike imao je vrh vrhova travu..bgm milina za oči. Sad ne znam u kakvom je stanju taj stadion posto klub ne egzistira vise
slika
Teren i dalje postoji ali niko ne igra. U očajnom je stanju. Kada se Turbini pravio stadion tu su igrali i trenirali.

castro
Postovi: 176
Pridružen/a: 27 maj 2013, 15:46
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la castro » 06 jul 2017, 19:07

Turbina spala na najniže grane u svojoj historiji
Do početka sezone u Drugoj ligi FBiH - Jug ostalo je oko pet sedmica, a sudbina nekadašnjeg jablaničkog giganta velika je nepoznanica. Jablaničani još uvijek nisu počeli pripreme za novu sezonu niti je određen datum njihovog početka, a nije poznato ni ko bi mogao održati prozivku niti ko bi se mogao odazvati, jer je igračima i trenerima preko glave lažnih obećanja o isplatama zaostalih potraživanja.

Nekadašnjeg člana Premijer lige Bosne i Hercegovine napustili su gotovo svi iskusniji kvalitetni igrači, koji nastupaju po klubovima diljem države, a grb Kluba posljednjih su mjeseci i godina uglavnom branili mladići koji su vjerovali da će se ukazati svjetlo na kraju tunela... Međutim, sve je izvjesnije da neće, jer je Turbina, prvi put od svog osnivanja, ugasila predpionirsku, pionirsku i juniorsku ekipu, dok su prošlu sezonu završili samo kadeti ovog kluba, nastupajući u kantonalnoj kadetskoj ligi. Od voljenog kluba ruke su digli i navijači pa je stadion u Jablanici gotovo prazan tokom odigravanja domaćih utakmica.

Jedini koji ima koristi od ovakvog stanja je Kemal Šćuk, koji obnaša funkciju predsjednika, i manja grupa njegovih saradnika, u prvom redu odani mu sekretar Zaim Hadžiomerović, koji momcima koji se "usude" upitati za određenu naknadu koji su pošteno zaradili kaže da slobodno mogu ići negdje drugo ukoliko očekuju bilo kakvu novčanu naknadu.

Tako je nekadašnji gigant, koji je fudbalu podario imena poput Vahida Halilhodžića, Hasana Salihamidžića, Senada Lulića i brojna druga, doveden na organizacijski nivo koji podsjeća na pojedine klubove koji nastupaju po kantonalnim ligama.
kopiram sa fejsa :mrgreen:
Sta reci, koju poruku poslati, kome ? :mrgreen:

daj boze kceri, da te uzmu bezi, al cigani se setaju oko kuce :rol:
OJ SUZANA OBJESI SE TI, NEK LOZA TEČE NERETVOM DA PIJU ROĐENI !

Avatar
Rdje94
Postovi: 491
Pridružen/a: 31 avg 2011, 01:08
Lokacija: Lj
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Rdje94 » 08 jul 2017, 09:38

NESLUŽBENO :

Šujica se neće natjecati ove sezone u Drugoj ligi JUG.
Umjesto njih u ligu ulazi HNK NEUM - 2.plasirana ekipa iz NS HERCEGOVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE/KANTONA
NK Ljubuški + Millwall = No one likes us we don't care!

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Bistrik » 08 jul 2017, 22:31

Rdje94 je napisao/la:NESLUŽBENO :

Šujica se neće natjecati ove sezone u Drugoj ligi JUG.
Umjesto njih u ligu ulazi HNK NEUM - 2.plasirana ekipa iz NS HERCEGOVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE/KANTONA
ako je to tačno onda bi to bilo drugi put da Neum kao drugoplasirani tim ide u veči rang takmičenje. prošli put čini mi se Višiči odustali pa oni upali

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la realancojk » 09 jul 2017, 12:41

Bistrik je napisao/la:
Rdje94 je napisao/la:NESLUŽBENO :

Šujica se neće natjecati ove sezone u Drugoj ligi JUG.
Umjesto njih u ligu ulazi HNK NEUM - 2.plasirana ekipa iz NS HERCEGOVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE/KANTONA
ako je to tačno onda bi to bilo drugi put da Neum kao drugoplasirani tim ide u veči rang takmičenje. prošli put čini mi se Višiči odustali pa oni upali
Po nekoj logici onda bi drugoplasirana ekipa iz te lige (msm da su to Drinovci) trebali uci a ne drugoplasirana ekipa iz druge lige, ali dobro kod nas se ionako ništa ne radi logično.
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Bistrik » 09 jul 2017, 12:51

realancojk je napisao/la:
Bistrik je napisao/la:
Rdje94 je napisao/la:NESLUŽBENO :

Šujica se neće natjecati ove sezone u Drugoj ligi JUG.
Umjesto njih u ligu ulazi HNK NEUM - 2.plasirana ekipa iz NS HERCEGOVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE/KANTONA
ako je to tačno onda bi to bilo drugi put da Neum kao drugoplasirani tim ide u veči rang takmičenje. prošli put čini mi se Višiči odustali pa oni upali
Po nekoj logici onda bi drugoplasirana ekipa iz te lige (msm da su to Drinovci) trebali uci a ne drugoplasirana ekipa iz druge lige, ali dobro kod nas se ionako ništa ne radi logično.
dobro si. to mi nije ni palo na pamet

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 09 jul 2017, 14:49

A po pravilima NSBIH u viši rang ide isključivo prvoplasirana ekipa. http://www.nsfbih.ba/upload/documents/B ... 016-17.pdf član 51.

Ovdje prvoplasiranu mijenja drugoplasirana iz - druge lige. :urnebes:
Hayley <3

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.