Druga Liga - grupa Sjever

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la ASD » 27 jun 2018, 20:25

studeni je napisao/la:Našao sam odluku. Definitivno korak naprijed, da se ipak ova liga malo uredi. Nije ni savez zlato al su ipak bolji od kantonalnih! Ostaje pitanje ko iz Sjevera sada zadovoljava uslove, Budućnost Gradina Radnički i ko još? Imaćemo ligu 10 na kraju :)
Gdje se trebaju takmičit ove omladinske selekcije? Sloga je imala problem prije par godina jer su igrali neku kantonalnu omladinsku ligu.
Buducnost, Gradina, Radnicki i Sloga Tojsici.
Juniori i Kadeti trebaju igrati Omladinsku ligu grupa Sjever, a pioniri i pretpioniri kadetsku jer nema jos omladinske lige u tim selekcijama, u tim uzrastima, cak i i klubovi iz prve federalne kao recimo Bratstvo, Slaven i Zvijezda moraju igrati kantonalnu ligu.

U drugoj ligi Centar 5 klubova zadovoljava uslove.
Znaci, nema sanse da se 16 klubova sabere, mozda neki polete u prvoj sezoni, ali u narednom periodu nece sigurno.

Avatar
studeni
Postovi: 1398
Pridružen/a: 29 jul 2012, 18:13
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la studeni » 27 jun 2018, 21:09

Još ako neko uđe u Prvu ligu a ne ispadnu npr Topk, Slaven ili Goražde, eto problema. Broj kandidata još manji.
Vidjet ćemo kao će ove "tajkunske" ekipe odigran narednu sezonu. Nemaju uslova za ući al imaju uslova za zezat ostale ekipe.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la ASD » 27 jun 2018, 21:35

studeni je napisao/la:Još ako neko uđe u Prvu ligu a ne ispadnu npr Topk, Slaven ili Goražde, eto problema. Broj kandidata još manji.
Vidjet ćemo kao će ove "tajkunske" ekipe odigran narednu sezonu. Nemaju uslova za ući al imaju uslova za zezat ostale ekipe.
Po trenutnom samo ce se Buducnost i Gradina za nesto boriti, i samo njih ce moci zezazti.
Ostali ni za sta ne igraju, oni koji imaju uslove ce ici gore, oni koji nemaju nece.
Najnezanimljivija sezona jedne lige svih vremena.

Jedino ligu mogu spasiti je da neki klubovi pronadju uslove, mozda Mramor, Malesici ili Bosna Mionica, ali mislim da ne mogu ni da hoce, ono gore je koliko znam zatvorena liga i jako je tesko upasti.
Tako su i Malesici i Simin Han izvisili.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la ASD » 29 jul 2018, 12:43

Sjedište Druge lige Federacije BiH grupa „SJEVER“ u takmičarskoj 2018/2019godini je u NS Tuzlanskog kantona. Komesar/povjerenik takmičenja/natjecanja je iz NS Tuzlanskog kantona. Komesar/povjerenik za suce/sudije je iz NS Posavske županije Orašje. Disciplinski sudac/sudija je iz NS Posavske županije Orašje.Tehnički sekretar/tajnik je iz NS Tuzlanskog kantona.

Druga liga FBiH “SJEVER”
Za komesara takmičenja za takmičarsku/natjecateljsku 2018/2019 godinu, imenovan je: Avdic Muhamed.
Za komesara/povjerenika za suce za takmičarsku/natjecateljsku 2018/2019 godinu, imenovan je: Zovkic Slavko.
Za disciplinskog sudiju/suca za takmičarsku/natjecateljsku 2018/2019 godinu, imenovan je: Radic Pero.

Za tehničkog sekretara/tajnika takmičarskih organa Druge lige FBiH grupa “Sjever”, za sezonu 2018/2019 godine, imenovan je: Arnautovic Midhat

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la ASD » 02 sep 2018, 20:18

1. FK Budućnost Banovići 3 3 0 0 9
2. NK Čelić 3 2 1 0 7
3. OFK Gradina 3 2 0 1 6
4. NK Mladost Malešići 3 2 0 1 6
5. FK Radnički Lukavac 3 1 2 0 5
6. NK Prokosovići 3 1 1 1 4
7. FK Priluk 3 1 1 1 4
8. FK Lokomotiva (-1) 2 1 0 1 3
9. NK Dinamo (-1) 2 1 0 1 3
10. FK Seona (-1) 2 1 0 1 3
11. NK Svatovac (-1) 2 1 0 1 3
12. FK Bosna Kalesija 3 1 0 2 3
13. NK Odžak 102 3 0 2 1 2
14. FK Sloga Tojšići 3 0 1 2 1
15. NK Mramor 3 0 1 2 1
16. FK Bosna Mionica 3 0 1 2 1

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la ASD » 14 okt 2018, 17:28

slika

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la ASD » 21 okt 2018, 20:45

slika

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la ASD » 14 jan 2019, 20:35

Dino Mujkic iz Priluka potpisao za Radnik, a Safet Mujkic iz Bosne K. potpisao za Gošk.
Ima nade za ovu ligu. :D

Avatar
studeni
Postovi: 1398
Pridružen/a: 29 jul 2012, 18:13
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la studeni » 15 jan 2019, 22:40

Oslabiše nam ligu....
Još malo pa neće imat ko igrati, po Njemačkoj valja ganjat igrače :)

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la ASD » 16 jan 2019, 00:10

studeni je napisao/la:Oslabiše nam ligu....
Još malo pa neće imat ko igrati, po Njemačkoj valja ganjat igrače :)
Pise na jednoj fb stranici da ce Edin Junuzovic napustiti Radnicki.
Prva liga FBIH ili Druga liga FBIH, nadam se da nece u Svatovac ili Prokosovice, dobar je on igrac.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la ASD » 16 jan 2019, 13:44

Skahic u Gradini, veliko pojacanje za ligu.

Avatar
studeni
Postovi: 1398
Pridružen/a: 29 jul 2012, 18:13
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la studeni » 16 jan 2019, 18:36

ASD je napisao/la:
studeni je napisao/la:Oslabiše nam ligu....
Još malo pa neće imat ko igrati, po Njemačkoj valja ganjat igrače :)
Pise na jednoj fb stranici da ce Edin Junuzovic napustiti Radnicki.
Prva liga FBIH ili Druga liga FBIH, nadam se da nece u Svatovac ili Prokosovice, dobar je on igrac.
Nisam u toku al nije iznenađenje. Nema mu Radnički šta ponudit. Ako misli napredovati onda nema šta tražiti kod Struje ili Enesa, i sličnih naravno.

Avatar
Iraola
Postovi: 1012
Pridružen/a: 26 feb 2015, 18:12
Lokacija: San Salvador
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la Iraola » 17 jan 2019, 11:20

Mislim da će Edin Junuzović karijeru nastaviti u MNK Lukavac, ali nisam 100% siguran. Novi sportski kolektiv u Lukavcu ima ambicije i privlači kako igrače tako i sponzore. Još prije kraja polusezone sa Radničkim je završio Mehanović, jer je dobio posao u Cazinu.
Niko kao Radnički Soda!!!!!!

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la Wandelanoite » 17 jan 2019, 11:23

Iraola je napisao/la:Mislim da će Edin Junuzović karijeru nastaviti u MNK Lukavac, ali nisam 100% siguran. Novi sportski kolektiv u Lukavcu ima ambicije i privlači kako igrače tako i sponzore. Još prije kraja polusezone sa Radničkim je završio Mehanović, jer je dobio posao u Cazinu.
Pa dosta igraca u ovoj ligi igra i futsal lige uporedo. Junuzovic ima ponudu iz Svatovca.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Iraola
Postovi: 1012
Pridružen/a: 26 feb 2015, 18:12
Lokacija: San Salvador
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la Iraola » 17 jan 2019, 12:29

Wandelanoite je napisao/la:
Iraola je napisao/la:Mislim da će Edin Junuzović karijeru nastaviti u MNK Lukavac, ali nisam 100% siguran. Novi sportski kolektiv u Lukavcu ima ambicije i privlači kako igrače tako i sponzore. Još prije kraja polusezone sa Radničkim je završio Mehanović, jer je dobio posao u Cazinu.
Pa dosta igraca u ovoj ligi igra i futsal lige uporedo. Junuzovic ima ponudu iz Svatovca.
Istina. Još što se uglavnom desi da za isti dan igraš i fudbal i futsal utakmicu u par sati razmaka, a ono što sam ja u prošloj polusezoni vidio je da igrači Radničkog imaju snage za otprilike 50-60 minuta utakmice, pa ne znam na šta bi ličilo da igraju dva sata. Sigurno da Struja može ponuditi više nego Radnički, koji će se i ovu polusezonu bazirati na plaćanje duga i onda od sljedeće sezone nadam se finansijski jači Radnički napada prvo mjesto (valjda ne isplivaju neki novi-stari dugovi).
Niko kao Radnički Soda!!!!!!

Manijakdolopate
Postovi: 841
Pridružen/a: 13 jun 2016, 23:55
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la Manijakdolopate » 17 jan 2019, 13:21

Iraola je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:
Iraola je napisao/la:Mislim da će Edin Junuzović karijeru nastaviti u MNK Lukavac, ali nisam 100% siguran. Novi sportski kolektiv u Lukavcu ima ambicije i privlači kako igrače tako i sponzore. Još prije kraja polusezone sa Radničkim je završio Mehanović, jer je dobio posao u Cazinu.
Pa dosta igraca u ovoj ligi igra i futsal lige uporedo. Junuzovic ima ponudu iz Svatovca.
Istina. Još što se uglavnom desi da za isti dan igraš i fudbal i futsal utakmicu u par sati razmaka, a ono što sam ja u prošloj polusezoni vidio je da igrači Radničkog imaju snage za otprilike 50-60 minuta utakmice, pa ne znam na šta bi ličilo da igraju dva sata. Sigurno da Struja može ponuditi više nego Radnički, koji će se i ovu polusezonu bazirati na plaćanje duga i onda od sljedeće sezone nadam se finansijski jači Radnički napada prvo mjesto (valjda ne isplivaju neki novi-stari dugovi).
Kao prvo, Radnicki ne dozvoljava igracima da igraju futsal
Kao drugo radi se o mladom Junuzoviću kojem Radnički i nije davao mnogo sanse a momak je igrao u inostranstvu.
Kao trece u utrci nije Struja uopste nego jedan klub iz prve lige FBIH, i jedan iz ove lige.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la Wandelanoite » 17 jan 2019, 13:23

Nize futsal lige u BiH moze igrati svako ko imalo zna lopte, realno kvalitet 0 bodova, tako da igraci iz ove lige tamo dobro prolaze, a sigurno dobiju i dnevnice.

Mislio sam na Slaven Zivinice, a ne Svatovac moja greska.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la ASD » 17 jan 2019, 13:36

Manijakdolopate je napisao/la:
Kao prvo, Radnicki ne dozvoljava igracima da igraju futsal
Kao drugo radi se o mladom Junuzoviću kojem Radnički i nije davao mnogo sanse a momak je igrao u inostranstvu.
Kao trece u utrci nije Struja uopste nego jedan klub iz prve lige FBIH, i jedan iz ove lige.
Neka me neko ispravi ali mislim da su oba Junuzovica registrovana i kod MNK Lukavac.

Sto se tice Buducnosti, igraci su igrali futsal kad je lokalni futsal klub se borio za titulu i to su igrali samo ovi iskusniji igraci koji su igrali PL i kojima je prva liga federacije u to vrijeme bila skoro u rangu treninga.

Manijakdolopate
Postovi: 841
Pridružen/a: 13 jun 2016, 23:55
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la Manijakdolopate » 17 jan 2019, 14:57

ASD je napisao/la:
Manijakdolopate je napisao/la:
Kao prvo, Radnicki ne dozvoljava igracima da igraju futsal
Kao drugo radi se o mladom Junuzoviću kojem Radnički i nije davao mnogo sanse a momak je igrao u inostranstvu.
Kao trece u utrci nije Struja uopste nego jedan klub iz prve lige FBIH, i jedan iz ove lige.
Neka me neko ispravi ali mislim da su oba Junuzovica registrovana i kod MNK Lukavac.

Sto se tice Buducnosti, igraci su igrali futsal kad je lokalni futsal klub se borio za titulu i to su igrali samo ovi iskusniji igraci koji su igrali PL i kojima je prva liga federacije u to vrijeme bila skoro u rangu treninga.
Jest ako gledas u cometu, ali dobili su zabranu igranja zbog cega ce mali i otici.
Stariji je u administraciji kluba i ne igra.
Pogledaj nastupe i bit ce ti jasno

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Sjever

Post Postao/la Wandelanoite » 19 jan 2019, 16:27

Haris Ordagic treće pojačanje Gradine, sklapa se prvoligaška ekipa u Srebreniku.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.