Druga Liga - grupa Centar

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la atomac123 » 09 apr 2018, 23:27

Ma kakvi podmazano, nije ljudima uopste na prvom mjestu ulazak, sto posto vam je ovo info. Ako udju udju, ali nije to primarni cilj.
TŽV!

Kelner69
Postovi: 371
Pridružen/a: 25 maj 2013, 11:03
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Kelner69 » 10 apr 2018, 10:30

Sad je period gdje svi podmazuju. Ako zelis na pp da dobijes dokaze bujrum. Krivaja sa prosjekom godina 48 dobije Radnika ... Nema tu ako udju udju,da nisu spremni i da ne zele ne bi bili tu gdje jesu,pustili bi Gorazde kojem jeste cilj ulazak. Zepce top ekipa ,medju 4 u ligi,poslozio je to Hadzija super,vezna linija daleko odskace od ovog ranga...

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 10 apr 2018, 12:03

Kelner69 je napisao/la:Sad je period gdje svi podmazuju. Ako zelis na pp da dobijes dokaze bujrum. Krivaja sa prosjekom godina 48 dobije Radnika ... Nema tu ako udju udju,da nisu spremni i da ne zele ne bi bili tu gdje jesu,pustili bi Gorazde kojem jeste cilj ulazak. Zepce top ekipa ,medju 4 u ligi,poslozio je to Hadzija super,vezna linija daleko odskace od ovog ranga...
I mene je pravo zacudilo sto je onako losa Krivaja uspjela dobiti Radnika kojem je Zepce u ove 3 sezone koliko se takmici uzelo 1-2 boda ako se ne varam. Mada ta Krivaja nije odigrala lose protiv Zepca nedavno, vecinom su se branili, ali mi nisu djelovali kao ekipa sa samog dna. Mozda je to njima bio malo bolji dan u odnosu sto je Borcu bio malo losiji. A Zepce je gubilo bodove gdje nije smijelo i zato i jest tu gdje jest. Da je bilo malo pribranosti bili bi par mjesta iznad.

Od kad je Hadzic dosao Zepce igra puno bolje i prava je steta sto nije bio od pocetka sezone, da ekipa prodje s njim pripreme i da malo bolje otvore sezone. Zepce je na pocetku uspjelo izgubiti od Krivaje i Jedinstva koji su dvije najlosije ekipe u ligi, a s Hadzicom su uzeli bod u tom famoznom Gorazdu. Taj njegov dolazak se najbolje osjeti u drugom dijelu sezone. Nije on jesenas uspio to posloziti kako treba, al pogledao sam sve domace utakmice koje su igrali ovo proljece i ta igra lici na nogomet za razliku od igre na pocetku sezone, a puno bolje djeluje i od onog sto se igralo pod Hadzijom i jesenas. Ako ekipa ostane na okupu s ovim trenerom bi iduce sezone mogli biti u vrhu. Borba za prvo mjesto tesko, ni ambicija se nema, ali ce se skupiti sigurno puno vise bodova nego sad.

Kelner69
Postovi: 371
Pridružen/a: 25 maj 2013, 11:03
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Kelner69 » 10 apr 2018, 12:09

Bit ce tu i borbe za ostale pozicije. Zavisi kako ce se odraditi ta reorganizacija,koliko ce ekipa osfajati u ovom rangu ili ispadati u nize rangove. Svakako ce biti zanimljivo mada ni ova godina nije nezanimljiva s obzirom na borbu kako u vrhu tako i u dnu.
Bit ce dobro ako Hadzija ne digne sidro posto vec ima informacija da njegov rad prate i nesto ozbiljniji klubovi.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 10 apr 2018, 12:25

Kelner69 je napisao/la:Bit ce tu i borbe za ostale pozicije. Zavisi kako ce se odraditi ta reorganizacija,koliko ce ekipa osfajati u ovom rangu ili ispadati u nize rangove. Svakako ce biti zanimljivo mada ni ova godina nije nezanimljiva s obzirom na borbu kako u vrhu tako i u dnu.
Bit ce dobro ako Hadzija ne digne sidro posto vec ima informacija da njegov rad prate i nesto ozbiljniji klubovi.
Kakva reorganizacija? Da nece bit izmjena takmicenja? Nisam nista nacuo :mrgreen:

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la ASD » 10 apr 2018, 14:00

Signore je napisao/la:
Kelner69 je napisao/la:Bit ce tu i borbe za ostale pozicije. Zavisi kako ce se odraditi ta reorganizacija,koliko ce ekipa osfajati u ovom rangu ili ispadati u nize rangove. Svakako ce biti zanimljivo mada ni ova godina nije nezanimljiva s obzirom na borbu kako u vrhu tako i u dnu.
Bit ce dobro ako Hadzija ne digne sidro posto vec ima informacija da njegov rad prate i nesto ozbiljniji klubovi.
Kakva reorganizacija? Da nece bit izmjena takmicenja? Nisam nista nacuo :mrgreen:
Bili razgovori prije desetak dana.
Navodno se sprema reorganizacija ovom takmicenja pa bi umjesto 4 bile 2 lige.
USK, SBK, ZDK, TK i PK bi bili liga Sjever, a SK, BPK, LK, HNK i ZHK bi bili liga Jug, sljedece sezone to nece biti, ali bi moglo biti vec za 2 sezone.
Liga Sjever bi bila jedno 10x kvalitetnija i zanimljivija nego sada.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 10 apr 2018, 14:39

Pretrazio sam vec malo po internetu. Zanima me kako ce oni popuniti te lige, ali vidim da govore da jos ne znaju, da ce na tome tek raditi. Nadam se da kantoni nece dobijati predstavnike i da ce sve odluciti plasman u narednoj sezoni.

Ja sam ovdje vec pisao da treba smanjiti broj klubova u ovom rangu, jer veliki broj klubova odustane vec u samom pocetku sezone. Neki klubovi nemaju financije, neki infrastrukturu, ukupno gledano stanje je prelose. Te dvije lige ce biti daleko kvalitetnije od trenutne cetiri, mada je meni upitno koliko ce biti zanimljivije. Ovu ligu centar su klubovi iz ZDK prakticki privatizirali. Meni je zanimljivije da mi u Zepcu gostuje Borac Jelah, Natron, Usora, Krajva, nego da dolaze Radnicki Lukavac, Bosna Mionica i tko vec ne, nema veze ako imaju i jacu ekipu od navedenih. Jedino kao zanimljivije vidim Travnik i Jedinstvo ako ispadnu pa ulete u ovi ligu, jer smo s njima igrali PL pa ce privuci ljude. Isto razmisljanje sam cuo i od ljudi koji navijaju za gore nabrojane klubove, jer je nama tu skoro svaka utakmica derbi. Ne kazem da cemo mi uci u tu ligu, bit ce tesko, ali ako udjemo ne znam koliko ce biti napeto. U svakom slucaju cemo dobiti vrhunsku kantonalnu ligu u kojoj ce sigurno biti nekoliko trenutnih federalnih drugoligasa uz par vrucih terena koji trenutno borave u kantonalnoj to ce biti dar mar :mrgreen:

I nekako mi se vise svidja opcija s 12 klubova, jer je ipak ogroman broj klubova koji ispadaju. Ligu igra oko 60 klubova i u nizi rang ce ispasti skoro 40. Imam neki osjecaj da bi mogli staviti cak i 16. To mozda ne bi bilo lose za prvu sezonu i da onda naredne ide skracivanje na 12. Ni 10 u trecoj sezoni ne bi bilo lose, cak mislim da bi 10 u troktuznom sistemu bio pun pogodak. 12 u trokruznom daje 33 kola, 10 u cetverokruznom daje 36 kola. To je puno za ovaj rang. 10 klubova bi trokruzno odigralo 27 kola i to bi financijski bilo puno lakse za podnijeti.

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la atomac123 » 10 apr 2018, 14:47

Kelner69 je napisao/la:Sad je period gdje svi podmazuju. Ako zelis na pp da dobijes dokaze bujrum. Krivaja sa prosjekom godina 48 dobije Radnika ... Nema tu ako udju udju,da nisu spremni i da ne zele ne bi bili tu gdje jesu,pustili bi Gorazde kojem jeste cilj ulazak. Zepce top ekipa ,medju 4 u ligi,poslozio je to Hadzija super,vezna linija daleko odskace od ovog ranga...
Dokaz posalji tuzilastvu, savezu i uefi, mojne meni slat. Mislim da im nije do toga, jer ko ce da plati ako udju, nije to bas lahko, ali opet nemam pojma, ne tvrdim nista zasigurno.
TŽV!

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la ASD » 10 apr 2018, 15:33

Signore je napisao/la:Pretrazio sam vec malo po internetu. Zanima me kako ce oni popuniti te lige, ali vidim da govore da jos ne znaju, da ce na tome tek raditi. Nadam se da kantoni nece dobijati predstavnike i da ce sve odluciti plasman u narednoj sezoni.

Ja sam ovdje vec pisao da treba smanjiti broj klubova u ovom rangu, jer veliki broj klubova odustane vec u samom pocetku sezone. Neki klubovi nemaju financije, neki infrastrukturu, ukupno gledano stanje je prelose. Te dvije lige ce biti daleko kvalitetnije od trenutne cetiri, mada je meni upitno koliko ce biti zanimljivije. Ovu ligu centar su klubovi iz ZDK prakticki privatizirali. Meni je zanimljivije da mi u Zepcu gostuje Borac Jelah, Natron, Usora, Krajva, nego da dolaze Radnicki Lukavac, Bosna Mionica i tko vec ne, nema veze ako imaju i jacu ekipu od navedenih. Jedino kao zanimljivije vidim Travnik i Jedinstvo ako ispadnu pa ulete u ovi ligu, jer smo s njima igrali PL pa ce privuci ljude. Isto razmisljanje sam cuo i od ljudi koji navijaju za gore nabrojane klubove, jer je nama tu skoro svaka utakmica derbi. Ne kazem da cemo mi uci u tu ligu, bit ce tesko, ali ako udjemo ne znam koliko ce biti napeto. U svakom slucaju cemo dobiti vrhunsku kantonalnu ligu u kojoj ce sigurno biti nekoliko trenutnih federalnih drugoligasa uz par vrucih terena koji trenutno borave u kantonalnoj to ce biti dar mar :mrgreen:

I nekako mi se vise svidja opcija s 12 klubova, jer je ipak ogroman broj klubova koji ispadaju. Ligu igra oko 60 klubova i u nizi rang ce ispasti skoro 40. Imam neki osjecaj da bi mogli staviti cak i 16. To mozda ne bi bilo lose za prvu sezonu i da onda naredne ide skracivanje na 12. Ni 10 u trecoj sezoni ne bi bilo lose, cak mislim da bi 10 u troktuznom sistemu bio pun pogodak. 12 u trokruznom daje 33 kola, 10 u cetverokruznom daje 36 kola. To je puno za ovaj rang. 10 klubova bi trokruzno odigralo 27 kola i to bi financijski bilo puno lakse za podnijeti.
Treba misliti i na rang ispod, jer imamo situaciju da ce opet puno klubova ispadati zbog toga sto ima puno kantonalnih liga.
Sa reorganizacijom ovog ranga, treba se podhitno reorganizirati rang ispod, recimo, neke kantonalne lige prikljuciti nekim drugim kantonalnim ligama ili izmedju kantonalnih i 2.federalnih osnovati neki novi rang.
Po meni, jako teske odluke nas cekaju.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 10 apr 2018, 15:46

ASD je napisao/la: Treba misliti i na rang ispod, jer imamo situaciju da ce opet puno klubova ispadati zbog toga sto ima puno kantonalnih liga.
Sa reorganizacijom ovog ranga, treba se podhitno reorganizirati rang ispod, recimo, neke kantonalne lige prikljuciti nekim drugim kantonalnim ligama ili izmedju kantonalnih i 2.federalnih osnovati neki novi rang.
Po meni, jako teske odluke nas cekaju.
O ovome sam i sam razmisljao. Da imamo 3.ligu FBiH i da tu imamo 4 grupe, po dvije grupe za svaku grupu iz 2.lige. Te grupe bi tvorila 2 ili 3 kantona i prvak bi isao u rang vise. Tako bi iz buduce 2.lige ispadala dva kluba, odnosno 4 ukupno gledano. Samo je pitanje koliko bi ta liga imala smisla, jer bi dobili istu stvar koju imamo i danas, samo bez 20tak najjacih klubova. Po meni je bolje ostaviti ovako kako jest, tj. uvesti promjene koje su najavili i da svi klubovi koji tu ne igraju idu u nizi, odnosno kantonalni rang. Kantonalne lige bi dobile na znacaju, jer bi neki od jacih klubova iz kantona tu igrali. Bilo bi vise rezultatske napetosti, jer sumnjam da ce biti puno onih koji ce se ispadanjem iz ove lige zadovoljiti kantonom. Bit ce tu svake sezone borba po nekoliko klubova za ulazak u visi rang. Uvodjenje te zamisljenje 3.lige FBiH bi donijelo novo stangiranje koje i sad imamo u 2.ligi FBiH.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la ASD » 10 apr 2018, 15:52

Nisam za da ostane isto, jer smatram da treba izvrsiti neku reorganizaciju ranga ispod.
Recimo, ligu ZHK i LK prikljuciti ligi HNK, a ligu BPK prikljuciti SK.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 10 apr 2018, 16:23

ASD je napisao/la:Nisam za da ostane isto, jer smatram da treba utvrsiti neke reorganizacije u rangu ispod.
Recimo, ligu ZHK i LK prikljuciti ligi HNK, a ligu BPK prikljuciti SK.
To je drugo, jer u nekim kantonima ima jako malo klubova i njihovo takmicenje nema smisla. Mislio sam da mislis na to da se i veliki kantoni vezu s drugim vecim.

ZHK i LK vec igraju medjukantonalnu ligu koja broji 6 klubova. HNK ih ima 9 i ta tri kantona bi uz par ispadanja iz ovog ranga imali zavidan broj klubova za takmicenje.

BPK ima 6 klubova ako sam dobro nasao. Njima bi takodjer bilo taman ukljuciti se u KS koji broji 16 klubova. Mozda bi bilo previse, ali svakako igraju dvije grupe A i B.

Nema mi smisla npr. vezati TK za nekog kad imaju citavih 58 klubova u kantonalnoj ligi, 16 u prvoj i po 14 u drugoj u tri grupe.

USK i ZDK imaju po 10 klubova, ali ce ispadanjem iz ove lige taj broj biti veci i njima ne trebaju medjukantonalne lige, a nemaju se s kim ni vezati, pogotovo USK. ZDK bi mogao sa SBK, ali oni imaju 14 klubova u dva ranga, jos ce tu dobiti par klubova i mogu igrati za sebe.

PK ima 23 kluba u dva ranga, a jos su i daleko svima. Njima takodjer ne treba vezivanje za drugi kanton.

Na kraju bi to moglo ovako izgledati:
Kantonalna liga TK
Kantonalna liga ZDK
Kantonalna liga SBK
Kantonalna liga PK
Kantonalna liga USK
Medjukantonalna liga KS i BPK
Medjukantonalna liga ZHK, LK i HNK

Najgore sto bi u grupi jug imali dvije grupe ispod, a u grupi sjever pet. U svakom slucaju bi tu bilo doigravanje. Mozda cak nije losa opcija uvezati ZDK i SBK, da imaju zajednicki cetvrti rang i podijeljen peti iz kojeg prvaci ulaze u zajednicku medjukantonalnu ligu.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la ASD » 10 apr 2018, 16:53

Najbolje bi bilo kako smanjiti broj na 6 kantonalnih i medjukantonalnih, a da 3 lige cine jednu.
Ne mora to biti Sjever-Jug, ne moraju uopste biti geografske regije, bitno je samo nek su povezani.
Tipa, nek budu recimo USK, Hercegovina i Sarajevo liga A, ostali liga B.

A kada je prevelik broj klubova u pitanju u nekom kantonu, to nije problem, uvijek se moze organizovati druga kantonalna.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 10 apr 2018, 18:46

Ma nek ovi sto su placeni smisljaju sisteme. Da barem RS i FBiH nisu podijeljeni i u nogometu i da imamo jedinstven drugi rang pa onda ispod toga napravimo geografski tri grupe treceg ranga, a ne ovako politicki. Bilo bi sve puno lakse. Ni kantoni nisu prava podjela, jer je npr. ovim iz Varesa, Breze, Visokog lakse gostovati po Sarajevu nego ici na drugi kraj ZDK. Nogomet nam je talac politike.

Tihi
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 okt 2008, 17:57
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Tihi » 20 apr 2018, 11:30

slika

13 kola iste sudije. Kontam da napisem prirucnik "Najlaksi nacin do veceg ranga", a kao temu uzeo bi ovo Gorazde. Ovog bi Gabelu za recenziju zamolio, frajer ima iskustva pogotovu kod sviranja penala i crvenih kartona dosudjenih protivnickoj ekipi "njegovog" kluba... :D
FOOTBALL WITHOUT ULTRAS IS NOTHING. Say no to modern football.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 20 apr 2018, 12:16

Aj kad ima bruka sudaca iz Zenice pa se nekako nekad mora poklopiti da sudac iz Zenice sudi klubu iz Zenice, al kako to da imas tri suca iz Gorazda i sva tri sude klubovima iz Gorazda. I to ne na domacem terenu zbog neke ustede troskova, nego na gostujucem. I to sude dvojica Gorazdu koje se bori za titulu i promociju u visi rang. Pa bar u drugom dijelu prvenstva kad se sve lomi treba paziti malo na regularnost, pogotovo u vrhu tablice. Bit ce cirkusa naredne sezone kad 70% lige bude islo u nizi rang

Kelner69
Postovi: 371
Pridružen/a: 25 maj 2013, 11:03
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Kelner69 » 23 apr 2018, 12:14

Opet penal za Gorazde opet crveni karton za igraca Ilijasa,i opet nisu dobili :crazy:
Pobjeda pregazila Borca

Tihi
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 okt 2008, 17:57
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Tihi » 24 apr 2018, 10:27

Kelner69 je napisao/la:Opet penal za Gorazde opet crveni karton za igraca Ilijasa,i opet nisu dobili :crazy:
Pobjeda pregazila Borca
Smijesna ekipa Gorazda, i Borcu su iz penala dali gol i crveni i opet zijanili... ljudi igrom nista, al nemos' se srogatim bost.... Jos kad viddim onog Kordu po fejsu kako kenja kako sve regularno upuco bi se, a dovoljno da odes na COMET i pogledas izvjestaje Gorazda, kako su dali golovei i ko im sudi svaku utakmicu bit ce i budali jasno. Ja nezz dal' ovi indijanci sa ss.ba citaju forum pa nece nis' da pisu o ovome ili ih jednostavno zaboli..
FOOTBALL WITHOUT ULTRAS IS NOTHING. Say no to modern football.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 24 apr 2018, 12:00

Uvijek se nekog guralo u visi rang, al smijesno da im je glavni konkurent ekipa koja igra 'onako' i klub koji nema ambicije za visim rangom. Aj da su tu dva kluba koja zele u visi rang pa se jednog gura. Nije to posteno, al bar da ti je konkurencija s istim ambicijama, a ne da imas ekipu koja ne moze biti ispred klubova koji cak i ne zele u visi rang. Jedva cekam kad ce nama doci da vidim na sta to Gorazde lici, a uzeli smo im bod u gostima u vrijeme kad smo igrali najocajniji nogomet u zadnjih pet godina kako se klub opet aktivirao.


PS. Postalo je izvjesno da ce naredne sezone Vis Kosova igrati ovaj rang kao prvak ZDK. U KS i dalje mrtva bitka u obje grupe iz kojih prvi doigravaju. Trenutno SASK i Unis vodeci. Iz BPK vjerojatno prvak nece u rang vise. Ako TOSK ostane u Prvoj ligi sve su prilike da ce iz ove lige ispasti samo posljednjeplasirana ekipa.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la ASD » 24 apr 2018, 12:18

Sta bi s Kolinom, oni su nekad igrali ovu ligu.
Smijesno je to takmicenje BPK, treba pripojiti SK.

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.