Druga Liga - grupa Centar

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1395
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 29 sep 2021, 00:18

NazorUso je napisao/la:
28 sep 2021, 23:20
@zenicanin, najave su da ako se izbori prvo mjesto , ide se u Prvu ligu. Pisao sam skoro, ima opcija i stranog investitora (iz Turske) ali sve je jos nezvanicno...
U vezi plata, znam da u Stuocanici grupa igraca ima 1000 KM mjesecno plis bonuse.
Svaki malo bolji igrač uzima na ruke 2 do 5 hiljada za polusezonu mimo plate. Kotizacija je 10 hiljada KM, imaš žutih i crvenih kartona oko 2 hiljade za polusezonu. Domaća utakmica košta preko 2000KM da platis službena lica (4 sudije kontrolor i delegat). Pored redara moraš imati security agenciju koju naravno plaćaš. Plaćaš snimanje utakmice. Onda gostujes Goraždu, gabeli, bila čapljina, ima bihac. Sva ta dalja gostovanja ides na noćenje, treba platiti smještaj, obroke. Gostovanja su dalja, puno skuplji prevoz. Moras imati 2 licencirana trenera, pro i a licenca koji su skuplji puno neg ovi u nizim rangovima. Sada uvode da moras imati na klupi i licenciranog trenera golmana. Nakupi se tu svega, i to dodje tih 400 hiljada otprilike. Možeš ti doduše i za 200 probati, al ćeš imati taraba ekipu, nećeš ici na noćenja.. i da ovdje nisam računao one mutne radnje. Sudije su klubove naucili da im daju na "kahvu" za PS sudjenje.

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10169
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la prisonbreak » 29 sep 2021, 01:37

HeliosIzDomzala je napisao/la:
29 sep 2021, 00:18
NazorUso je napisao/la:
28 sep 2021, 23:20
@zenicanin, najave su da ako se izbori prvo mjesto , ide se u Prvu ligu. Pisao sam skoro, ima opcija i stranog investitora (iz Turske) ali sve je jos nezvanicno...
U vezi plata, znam da u Stuocanici grupa igraca ima 1000 KM mjesecno plis bonuse.
Svaki malo bolji igrač uzima na ruke 2 do 5 hiljada za polusezonu mimo plate. Kotizacija je 10 hiljada KM, imaš žutih i crvenih kartona oko 2 hiljade za polusezonu. Domaća utakmica košta preko 2000KM da platis službena lica (4 sudije kontrolor i delegat). Pored redara moraš imati security agenciju koju naravno plaćaš. Plaćaš snimanje utakmice. Onda gostujes Goraždu, gabeli, bila čapljina, ima bihac. Sva ta dalja gostovanja ides na noćenje, treba platiti smještaj, obroke. Gostovanja su dalja, puno skuplji prevoz. Moras imati 2 licencirana trenera, pro i a licenca koji su skuplji puno neg ovi u nizim rangovima. Sada uvode da moras imati na klupi i licenciranog trenera golmana. Nakupi se tu svega, i to dodje tih 400 hiljada otprilike. Možeš ti doduše i za 200 probati, al ćeš imati taraba ekipu, nećeš ici na noćenja.. i da ovdje nisam računao one mutne radnje. Sudije su klubove naucili da im daju na "kahvu" za PS sudjenje.
Velika je to cifra. Blizu pola miliona.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1395
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 29 sep 2021, 06:29

prisonbreak je napisao/la:
29 sep 2021, 01:37
HeliosIzDomzala je napisao/la:
29 sep 2021, 00:18
NazorUso je napisao/la:
28 sep 2021, 23:20
@zenicanin, najave su da ako se izbori prvo mjesto , ide se u Prvu ligu. Pisao sam skoro, ima opcija i stranog investitora (iz Turske) ali sve je jos nezvanicno...
U vezi plata, znam da u Stuocanici grupa igraca ima 1000 KM mjesecno plis bonuse.
Svaki malo bolji igrač uzima na ruke 2 do 5 hiljada za polusezonu mimo plate. Kotizacija je 10 hiljada KM, imaš žutih i crvenih kartona oko 2 hiljade za polusezonu. Domaća utakmica košta preko 2000KM da platis službena lica (4 sudije kontrolor i delegat). Pored redara moraš imati security agenciju koju naravno plaćaš. Plaćaš snimanje utakmice. Onda gostujes Goraždu, gabeli, bila čapljina, ima bihac. Sva ta dalja gostovanja ides na noćenje, treba platiti smještaj, obroke. Gostovanja su dalja, puno skuplji prevoz. Moras imati 2 licencirana trenera, pro i a licenca koji su skuplji puno neg ovi u nizim rangovima. Sada uvode da moras imati na klupi i licenciranog trenera golmana. Nakupi se tu svega, i to dodje tih 400 hiljada otprilike. Možeš ti doduše i za 200 probati, al ćeš imati taraba ekipu, nećeš ici na noćenja.. i da ovdje nisam računao one mutne radnje. Sudije su klubove naucili da im daju na "kahvu" za PS sudjenje.
Velika je to cifra. Blizu pola miliona.
I još na to sve gore da igračima koji nisu "domaći" moraš plaćati stan i 3 obroka dnevno. To je bruka para.

ljevak
Postovi: 636
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la ljevak » 29 sep 2021, 09:48

Rekoh vam da je potpuno besmisleno takmiciti se ako nemas cilj PL. Naravno ako nisi Rudar Kakanj, Bratstvo i jos par slicnih.

macak_
Postovi: 918
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la macak_ » 29 sep 2021, 12:07

To je isto da kazes da se ne isplati igrati PL ako neces biti prvak, a skrsis 2m+ budzet.

Realno je da kod nas fudbal i nema nekog smisla, ali eto nek se lopta okrece. Inace bi drugoligaski i treceligaski klubovi trebali imati jake omladinske skole i da to bude izvor igraca za PL. Ako imas mogucnost da iz svoje regije svake 3-4 godine proguras 2 igraca do PL, to ti je vec osiguran budzet da igras u drugoj ligi, plus bi troskovi bili manji jer se oslanjas na domace igrace. Ali samo kod nas se klubovi moraju motivisati licencom da bi imali omladinsku skolu, sto mi je suludo.
Pravda za flash-a!!!

ljevak
Postovi: 636
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la ljevak » 29 sep 2021, 12:16

Naravno da nije isto.

1. ligu FBIH ne **** ziva sila. Na TV-u imas citavih 30 sekundi za citanje rezultata. Prijenosa skoro da nema. Igraca neces nikada prodati. Gledalaca 50 do 200. Troskovi prema savezu, dobavljacima nisu srazmjerni rangu, kvaliteti lige. Mesetarenja i lopovluk na vrhuncu. Sponzori znajuci sve to ne zele ulagati u klubove.

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1395
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 29 sep 2021, 12:21

ljevak je napisao/la:
29 sep 2021, 12:16
Naravno da nije isto.

1. ligu FBIH ne **** ziva sila. Na TV-u imas citavih 30 sekundi za citanje rezultata. Prijenosa skoro da nema. Igraca neces nikada prodati. Gledalaca 50 do 200. Troskovi prema savezu, dobavljacima nisu srazmjerni rangu, kvaliteti lige. Mesetarenja i lopovluk na vrhuncu. Sponzori znajuci sve to ne zele ulagati u klubove.
Tako je. Prije smo na city tv imali prenose, izvještaje kola. Od kako je mtel ušao više se ništa ne zna, ni pregled kola nemas a kamoli sta drugo. Pa pola klubova nema fb stranicu, ne znas ko igra za to orasje i slicno. Ovo je postalo nivo Sjeverne Koreje. Ko da ulaže, nije ni cudo sto klubovi jedva opstaju.

Avatar
noke21
Postovi: 467
Pridružen/a: 22 feb 2017, 09:34
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la noke21 » 29 sep 2021, 13:11

HeliosIzDomzala je napisao/la:
29 sep 2021, 12:21
ljevak je napisao/la:
29 sep 2021, 12:16
Naravno da nije isto.

1. ligu FBIH ne **** ziva sila. Na TV-u imas citavih 30 sekundi za citanje rezultata. Prijenosa skoro da nema. Igraca neces nikada prodati. Gledalaca 50 do 200. Troskovi prema savezu, dobavljacima nisu srazmjerni rangu, kvaliteti lige. Mesetarenja i lopovluk na vrhuncu. Sponzori znajuci sve to ne zele ulagati u klubove.
Tako je. Prije smo na city tv imali prenose, izvještaje kola. Od kako je mtel ušao više se ništa ne zna, ni pregled kola nemas a kamoli sta drugo. Pa pola klubova nema fb stranicu, ne znas ko igra za to orasje i slicno. Ovo je postalo nivo Sjeverne Koreje. Ko da ulaže, nije ni cudo sto klubovi jedva opstaju.
Celik nece da igra tu ligu zbog navedenih troskova i neisplatnosti. Interesuje me, kako to da se nevrsi veci pritisak na savez za rekonstruktciju ligaskog sistema.
Ima jedna tema na ovom forumu koja se bas o tome radi. Moj prijedlog je da Prva liga bude na nivou drzave, i Druga liga na nivou entiteta.
To bi povecalo kvalitet, i smanjilo razliku kvaliteta izmedju Premier, Prve i Druge lige.
viewtopic.php?f=6&t=9887
slika

Avatar
redbull93
Postovi: 14402
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la redbull93 » 29 sep 2021, 13:19

noke21 je napisao/la:
29 sep 2021, 13:11
HeliosIzDomzala je napisao/la:
29 sep 2021, 12:21
ljevak je napisao/la:
29 sep 2021, 12:16
Naravno da nije isto.

1. ligu FBIH ne **** ziva sila. Na TV-u imas citavih 30 sekundi za citanje rezultata. Prijenosa skoro da nema. Igraca neces nikada prodati. Gledalaca 50 do 200. Troskovi prema savezu, dobavljacima nisu srazmjerni rangu, kvaliteti lige. Mesetarenja i lopovluk na vrhuncu. Sponzori znajuci sve to ne zele ulagati u klubove.
Tako je. Prije smo na city tv imali prenose, izvještaje kola. Od kako je mtel ušao više se ništa ne zna, ni pregled kola nemas a kamoli sta drugo. Pa pola klubova nema fb stranicu, ne znas ko igra za to orasje i slicno. Ovo je postalo nivo Sjeverne Koreje. Ko da ulaže, nije ni cudo sto klubovi jedva opstaju.
Celik nece da igra tu ligu zbog navedenih troskova i neisplatnosti. Interesuje me, kako to da se nevrsi veci pritisak na savez za rekonstruktciju ligaskog sistema.
Ima jedna tema na ovom forumu koja se bas o tome radi. Moj prijedlog je da Prva liga bude na nivou drzave, i Druga liga na nivou entiteta.
To bi povecalo kvalitet, i smanjilo razliku kvaliteta izmedju Premier, Prve i Druge lige.
viewtopic.php?f=6&t=9887
slika
Ovaj sistem bi sigurno bio dobar za fudbal u nasoj drzavi, ali ne odgovara pojedincima i tu sva prica zavrsava. Sigurno da bi se kvalitet poboljsao, al sta ti vrijedi kad idioti u savezu nemaju sluha za ovo.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
noke21
Postovi: 467
Pridružen/a: 22 feb 2017, 09:34
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la noke21 » 29 sep 2021, 13:32

Predpostavljam da je FSRS protiv ovakvog nekog prijedloga. Istovremeno mislim da njihovi klubovi u Prvoj ligi RS imaju iste probleme kao i ovi u Federaciji oko nesplativosti. Ovako bi imali dvije profesionalne lige pod NFSBIH, i dvije poluprofesionalne na nivou entitetskih saveza.

macak_
Postovi: 918
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la macak_ » 29 sep 2021, 13:38

ljevak je napisao/la:
29 sep 2021, 12:16
Naravno da nije isto.

1. ligu FBIH ne **** ziva sila. Na TV-u imas citavih 30 sekundi za citanje rezultata. Prijenosa skoro da nema. Igraca neces nikada prodati. Gledalaca 50 do 200. Troskovi prema savezu, dobavljacima nisu srazmjerni rangu, kvaliteti lige. Mesetarenja i lopovluk na vrhuncu. Sponzori znajuci sve to ne zele ulagati u klubove.
U PLBiH nema kluba koji je u zadnjih 20 godina uspio da pokrije budzet iz vlastitih sredstava kako sto su prodaja igraca i sponzori. Uvijek je tu neki dodatni izvor prihoda, da li budzetsko-politicka linija ili privatni (crni) kapital nije ni bitno. U tome slucaju je isto da li ti mozes zaraditi 1m, a imas 2m troskova u PL, kao i zaraditi 200.000, a imati 400.000 troskova u 1.ligi federacije.

Dalje, igrace ne prodaje televizija, koliko god vi to mislili. Igrace prodaje talenat i menadzer. Isto kao sto je osim otisao u banovice po viscu, tako ce svaki klub otici po talenta u bilo koju sredinu i nece mu trebati tv prenos i rezultati na tv. Slazem se da bi prenosi na tv uz prisutniji medijski pritisak povecao kvalitetu lige, ali cinjenica je da to niko ne zeli. Ni klubovi ni savez.

Neko je pitao zasto se ne vrsi pritisak na reformu ligaskog takmicenja i upravo u ovom gore lezi odgovor: velika vecina klubova kao i svi savezi sa svojim zaposlenicima to ne zele. Rijetko kome je napredak fudbala u bih ispred licnih ambicija da se ubere par stoja ili hiljada. Samim tim sto je savez jos uvijek podijeljen po striktno etnickoj podjeli govori dovoljno.
Pravda za flash-a!!!

Avatar
limvolikce1945
Postovi: 1029
Pridružen/a: 15 jan 2019, 12:11
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la limvolikce1945 » 29 sep 2021, 14:57

Ima jedna tema na ovom forumu koja se bas o tome radi. Moj prijedlog je da Prva liga bude na nivou drzave, i Druga liga na nivou entiteta.
To bi povecalo kvalitet, i smanjilo razliku kvaliteta izmedju Premier, Prve i Druge lige.

To bi bilo najbolje rješenje, ali ako politika ne da, onda ne bi bilo loše Federalnu ligu podijeliti na 3 lige, a ova treća da ide po regijama (centar, zapad...) i smanjiti broj klubova na 10. Onda bi se akomulirao kvalitet u 10 klubova u 1. federalnoj ligi i povećao kvalitet iste, a smanjili troškovi zbog manjeg broja utakmica. I neke veće države od nas nemaju ovoliki broj klubova u nižim ligama.

ljevak
Postovi: 636
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la ljevak » 29 sep 2021, 15:27

macak_ je napisao/la:
29 sep 2021, 13:38

U PLBiH nema kluba koji je u zadnjih 20 godina uspio da pokrije budzet iz vlastitih sredstava kako sto su prodaja igraca i sponzori. Uvijek je tu neki dodatni izvor prihoda, da li budzetsko-politicka linija ili privatni (crni) kapital nije ni bitno. U tome slucaju je isto da li ti mozes zaraditi 1m, a imas 2m troskova u PL, kao i zaraditi 200.000, a imati 400.000 troskova u 1.ligi federacije.

Dalje, igrace ne prodaje televizija, koliko god vi to mislili. Igrace prodaje talenat i menadzer. Isto kao sto je osim otisao u banovice po viscu, tako ce svaki klub otici po talenta u bilo koju sredinu i nece mu trebati tv prenos i rezultati na tv. Slazem se da bi prenosi na tv uz prisutniji medijski pritisak povecao kvalitetu lige, ali cinjenica je da to niko ne zeli. Ni klubovi ni savez.

Neko je pitao zasto se ne vrsi pritisak na reformu ligaskog takmicenja i upravo u ovom gore lezi odgovor: velika vecina klubova kao i svi savezi sa svojim zaposlenicima to ne zele. Rijetko kome je napredak fudbala u bih ispred licnih ambicija da se ubere par stoja ili hiljada. Samim tim sto je savez jos uvijek podijeljen po striktno etnickoj podjeli govori dovoljno.
Ja nisam govorio o konacnoj bilansi klubova, tj. o nekoj potencijalnoj zaradi. Moj upis se odnosio na mogucnosti pronalaska novca za funkcionisanje kluba ovisno o rangu. Satisfakcijom ulaganja u rupu bez dna (odnosi se na oba ranga).

Sto se tice prodaje igraca, mozes imati Mesija ali on ode prvi prelazni rok. Ko to ima profesionalne ugovore u 1.FBIH? U PLBIH imas barem pola klubova. I tu prica zavrsava. Prijenosi nemaju veze s time.

macak_
Postovi: 918
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la macak_ » 29 sep 2021, 15:32

Da, to se slazem. Postoje uefa mehanizmi koji stite male klubove upravo od takvih situacija. U tom slucaju klub u nizem rangu nece zaraditi stotine hiljada, ali bi se mogli znacajno popunjavati budzeti.
Pravda za flash-a!!!

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1395
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 29 sep 2021, 17:49

Kod nas igrac koji se pokaže ode u prvom prelaznom roku, a klub ne dobije nista jer su ugovori amaterski. Jedino ako neki bas uspije i potpise profesionalni ugovor, klub onda dobije neku siću za trening kompenzaciju. I to se radi o igračima u21.

zenicanin
Postovi: 1291
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la zenicanin » 29 sep 2021, 18:41

@NazorUso Nisam znao za tu opciju turskog investitora, mada oprezno s njima..
Inace sve pohvale klubu i pozdrav iz Zenice. Danas tekma perfektno organizovana, dobra igra, odlicna publika. Sve na nivou.

Avatar
NazorUso
Postovi: 3799
Pridružen/a: 09 avg 2021, 18:25
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la NazorUso » 30 sep 2021, 11:01

zenicanin je napisao/la:
29 sep 2021, 18:41
@NazorUso Nisam znao za tu opciju turskog investitora, mada oprezno s njima..
Inace sve pohvale klubu i pozdrav iz Zenice. Danas tekma perfektno organizovana, dobra igra, odlicna publika. Sve na nivou.
Ovaj lik je dugogodisnji partner Alma Ras kompanije, pa nacelnik (i vlasnik AR kompanije) ima puno povjerenje u njega. Hvala ti. Svi su se odusevili iskreno.
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC

zenicanin
Postovi: 1291
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la zenicanin » 30 sep 2021, 11:59

To je super onda. Iskreno se nadam da ce doci do te saradnje.

Prije sam bio poprilicno upoznat s klubom, imao sam par puta sa Semirom pricati i jos nekim ljudima. Sema je pravi covjek na pravom mjestu.

Avatar
NazorUso
Postovi: 3799
Pridružen/a: 09 avg 2021, 18:25
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la NazorUso » 30 sep 2021, 18:08

zenicanin je napisao/la:
30 sep 2021, 11:59
To je super onda. Iskreno se nadam da ce doci do te saradnje.

Prije sam bio poprilicno upoznat s klubom, imao sam par puta sa Semirom pricati i jos nekim ljudima. Sema je pravi covjek na pravom mjestu.
Nadam se. Ako i ne dodje, i ovako fino guraju. Slazem se, Sema ljudina. Od njegovog dolaska sve je krenulo na bolje. Bio sam dio te ekipe u pocetku i znam na sta smo sve nailazili, ali nikada se nije odustajalo.
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC

Avatar
redbull93
Postovi: 14402
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la redbull93 » 03 okt 2021, 16:30

Malo preletio ovaj prenos stupcanica bosna, al psuju i yebu majke jedni drugima haha, sta je ovo. Penal isto mi sumnjiv, al hajde nek bude.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.