Druga Liga - grupa Centar

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 18 sep 2018, 08:14

Samo lud covjek moze misliti da u ovoj ligi mozes imati ekipu za PLBiH :mrgreen: Radnik bez obzira na sve tesko da ima ekipu za vrh Prve lige, jer je ovo toliko losija liga da jednostavno trebas pojacanja za opstanak u visem rangu, a da ne pricamo o vrhu. Bosna je osvojila pa ispala odmah. Radnik je cini mi se proveo svega 2-3 sezone prije 5-10 godina i odmah ispao. TOSK se borio za opstanak prosle sezone, Gorazde je na dnu tabele. Ovu ligu da osvojis sa svim pobjedama opet ne mozes reci da ce ista ekipa biti u vrhu Prve lige, jer je razlika ogromna. MDK je npr. neka druga prica, jer su imali ambicije. Bilo bi npr. dobro vidjeti ako netko ima kompletnu statistiku njihove ekipe iz ove lige i onda ekipe sezonu kasnije, pa da vidimo koliko je promjena bilo da bi stvorili ekipu za sredinu tabele, a onda ako ima i za sezonu kasnije da vidimo promjene i za vrh, tj. sampionsku titulu.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Admir_Sa » 18 sep 2018, 10:02

Baš ću sad gledati Famos-radnik, pa ako im je raspala Bosna dala 4 u kupu, napredak 7, onda bi radnik ako ima ekipu za prvih 5 u federaciji trebao da zabije 10 realno
nema potpisa

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la atomac123 » 18 sep 2018, 10:23

Ma kakva ba prva liga, da udjete morali bi sve i jednog igraca promijenit da se imate cemu nadat. Jednostavno je razlika u kvaliteti ogromna.
TŽV!

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Esport » 18 sep 2018, 10:26

Nisi osvojili Kup kantona, ove godine, gdje je tu dominacija

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la ASD » 18 sep 2018, 10:51

Signore je napisao/la:Samo lud covjek moze misliti da u ovoj ligi mozes imati ekipu za PLBiH :mrgreen: Radnik bez obzira na sve tesko da ima ekipu za vrh Prve lige, jer je ovo toliko losija liga da jednostavno trebas pojacanja za opstanak u visem rangu, a da ne pricamo o vrhu. Bosna je osvojila pa ispala odmah. Radnik je cini mi se proveo svega 2-3 sezone prije 5-10 godina i odmah ispao. TOSK se borio za opstanak prosle sezone, Gorazde je na dnu tabele. Ovu ligu da osvojis sa svim pobjedama opet ne mozes reci da ce ista ekipa biti u vrhu Prve lige, jer je razlika ogromna. MDK je npr. neka druga prica, jer su imali ambicije. Bilo bi npr. dobro vidjeti ako netko ima kompletnu statistiku njihove ekipe iz ove lige i onda ekipe sezonu kasnije, pa da vidimo koliko je promjena bilo da bi stvorili ekipu za sredinu tabele, a onda ako ima i za sezonu kasnije da vidimo promjene i za vrh, tj. sampionsku titulu.
Gorazde uslo, otjerali pola standardnih igraca, doveli desetak novih.
U standardnih 11 im igra golman Culov, lijevo krilo Korjenic i napadac Blagojevic.

Tosk je za 2 sezone promijenio skoro citav igracki kadar.

Ogromna razlika u kvaliteti, i ujedinjenje liga je imperativ.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 18 sep 2018, 10:59

I kad smo kod tog Radnika. Koliko je pracen taj klub? Da li bi mogli imati recimo neki prosjek 1.000 gledatelja u PL ili je razina Olimpica? Mada koliko ja pratim cini mi se da vise ljudi prati Radnik, a i Hadzici su mi nekako vise neovisni od Sarajeva nego NG, tj. dalje je od jezgre grada i ljudi se poistovjecuju s Hadzicima u odnosu na ove iz NG koji ce reci da su iz Sarajeva.

Avatar
Mokes
Postovi: 14830
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Mokes » 18 sep 2018, 14:13

Signore je napisao/la:Samo lud covjek moze misliti da u ovoj ligi mozes imati ekipu za PLBiH :mrgreen: Radnik bez obzira na sve tesko da ima ekipu za vrh Prve lige, jer je ovo toliko losija liga da jednostavno trebas pojacanja za opstanak u visem rangu, a da ne pricamo o vrhu. Bosna je osvojila pa ispala odmah. Radnik je cini mi se proveo svega 2-3 sezone prije 5-10 godina i odmah ispao. TOSK se borio za opstanak prosle sezone, Gorazde je na dnu tabele. Ovu ligu da osvojis sa svim pobjedama opet ne mozes reci da ce ista ekipa biti u vrhu Prve lige, jer je razlika ogromna. MDK je npr. neka druga prica, jer su imali ambicije. Bilo bi npr. dobro vidjeti ako netko ima kompletnu statistiku njihove ekipe iz ove lige i onda ekipe sezonu kasnije, pa da vidimo koliko je promjena bilo da bi stvorili ekipu za sredinu tabele, a onda ako ima i za sezonu kasnije da vidimo promjene i za vrh, tj. sampionsku titulu.
Igrali su u sezoni 10/11, što bi se narodski reklo plesali su samo jedno ljeto, bili zadnji te sezone :)
Signore je napisao/la:I kad smo kod tog Radnika. Koliko je pracen taj klub? Da li bi mogli imati recimo neki prosjek 1.000 gledatelja u PL ili je razina Olimpica? Mada koliko ja pratim cini mi se da vise ljudi prati Radnik, a i Hadzici su mi nekako vise neovisni od Sarajeva nego NG, tj. dalje je od jezgre grada i ljudi se poistovjecuju s Hadzicima u odnosu na ove iz NG koji ce reci da su iz Sarajeva.
Pa vjeruj da bi ja prvi pratio da uđu u PL. Vjerujem da bi dosta ljudi takođe pratilo.
Kad je Bošnjak (košarkaški klub iz Hadžića), prvi put ušao u košarkšku PL, jedan moj jaran koji košarka nikako, ali baš nikako ne prati, je išao na svaku utakmica i mislim da je dvorana n bila puna haman na svakoj utakmici. Jednostavno euforija zbog nečeg novog, tako da vjerujem da bi bilo i s fudbalskim klub.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la semcho » 19 sep 2018, 06:42

Radnik da udje u veci rang, to jest prvu ligu Federacije imao bi finu i solidnu posjetu, moje misljenje, da ne spominjem kada bi se plasirali u premijer ligu BiH, to bi bila senzacija i mislim da bi euforija bila kao kad Mladost iz Doboj-Kaknja kad se plasirala u premijer ligu, ta euforija traje i dan danas...
Radnik ne samo da bi pratila raja iz Hadzica, nego evo recimo cist primjer, ja sam u drugoj opstini (Ilidza), stadion u Hadzicima je udaljen od mene nekih 12-13 kilometara, nije neka daljina, recimo kad je nedjelja doci pogledat tekmu, sto da ne. Evo kad se pogleda nesto se i ulaze u ovaj sportski kolektiv, imaju odlicnu skolu fudbala, armiju omladinaca, to jest, omladinskih selekcija, Radnik stvarno ima potencijal, samo je pitanje kada ce neko bas doci sa ambicijama za premijer ligu. Kada je prije sest-sedam godina Radnik se plasirao u prvu ligu, tada je vec bila euforija par ekselans, medjutim, nakon samo jedne sezone Radnik se vraraća u drugu ligu, makar u tom segmentu imaju iskustvo...

Avatar
Mokes
Postovi: 14830
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Mokes » 21 sep 2018, 16:58

SENIORI DJELUJU NEZAUSTAVLJIVO, ČEKA IH GOSTOVANJE KOD FAMOSA

Druga liga FBiH "Centar": FK RADNIK HADŽIĆI - NK Usora 4:0

Radnik nastavlja sa stopostotnim učinkom i ostvario je petu pobjedu u isto toliko utakmica. Pred nama je gostovanje Famosu u subotu od 15:30 sati u okviru 6. kola.

Strijelci protiv Usore bili su Amar Konjihodžić, Tarik Zukić, Meldin Podrug i Alden Vladavić.

Startnu postavu ovaj put činili su Ismir Mudželet, Enes Kazić, Edin Kovačević, Irfan Hasanović, Faris Fejzić, Meldin Podrug, Amar Konjihodžić, Mirza Kalem, Tarik Zukić, Benjamin Šehić i Alden Vladavić.

Trener Damir Beća izvršio je sve tri izmjene. Šansu su dobili Jasmin Beća, Nermin Hadžić i Kemal Halvadžija, a izašli su Konjihodžić, Šehić i Zukić.

Radnik nakon pet odigranih kola ima 15 bodova i nevjerovatnu gol-razliku 22:1.
slika
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 21 sep 2018, 21:32

Da li je to stara slika s cometa ili? Iz Saveza je sluzbeno potvrdjeno da je Zenica odustala od takmicenje. Kao razlog su naveli financijske probleme. Iz Saveza su rekli i da ce njihovi rezultati u prva cetiri kola biti ponisteni. Jest nam se otvorilo, cetvrto mjesto sa svega tri boda manjka za vodecim :lol: :lol:

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la semcho » 22 sep 2018, 05:55

Dobra tekma danas bi trebala bit u Hrasnici, samo danas radim do 16, a tekma u 15:30... Uglavnom sretno i jednim i drugim, ne mozes protiv Famosa navijat, komsije ipak :D

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Admir_Sa » 22 sep 2018, 17:59

Famos-radnik 2-5 :(
nema potpisa

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la semcho » 22 sep 2018, 18:29

Admir_Sa je napisao/la:Famos-radnik 2-5 :(
Jesi li bio ns tekmi? Utisak?

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 22 sep 2018, 19:24

Krivaja - Borac 1-3
Famos - Radnik 2-5
Zenica - Pobjeda nije odigrano

Tri ocekivana ishoda :mrgreen:

Sutra:
Vis - Mosevac
Zepce - Azot
Jedinstvo - Ilijas
Usora - Bosna
Natron - SAŠK


U Kosovi bi trebao biti nabrijan komsijski derbi za koji vjerujem da ce ipak pripasti domacinu. Vis je novajlija u ligi, sredili su stadion, kod njih je euforija i vjerujem da ce na krilima te euforije stici do pobjede. U Zepcu ocekujem sigurnu pobjedu Zepca. Nadam se da necu pokidati puno zivaca, mada ove sezone nemam zamjerke na domace predstave. Ono protiv SAŠK-a djeluje kao teska pobjeda, al meni se s tribina cinilo kao da nece biti problema, a na kraju su tri boda i upisana.

Mislim da ce Jedinstvo i Usora upisati pobjede na domacim terenima ili da ce izvuci minimalno bod. Takodjer mislim da ce i Natron slaviti protiv SAŠK-a. Mislim da tablica malo vara, prvenstvo je tek pocelo i Natron bi sutra trebao upisati tri boda.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Admir_Sa » 22 sep 2018, 19:31

semcho je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:Famos-radnik 2-5 :(
Jesi li bio ns tekmi? Utisak?
Jesam, Famos odron, Radnik ima potencijala i par igrača koji znaju lopte. Al opet slabije po meni od visočke Bosne koja je pri dnu i FBiH.
nema potpisa

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la semcho » 23 sep 2018, 06:26

Bas me interesuje sta se desava sa Famosom, imaju li ikakvih ambicija, ne mogu da vjerujem da primaju ovoliko golova covjece, 7 od SASK-a, 5 od Radnika, covjece ako ovako nastave, bit ce grcevita borba za opstanak u ligi, ekipa koja ima mozda i bolji travnjak od dosta premijerligaskih klubova, da se eto ne vracam na historiju tima, da ne pretjerujem, Famos je vazda bio popularna ekipa. Mozda malo prozvakana tema, samo ja ne mogu da vjerujem da se malo opstina Ilidza, priverdnici sa podrucja te opstine, ljudi u dijaspori koji navijaju za ovaj klub ne trznu da makar bude to jedan stadardan federalni prvoligas. Ako ijedan klub ima potencijal iz ove lige onda je to Famos Hrasnica, kao i Radnik Hadzici naravno, uz svo postovanje ostalih ekipa iz druge lige centar. Ta prica se vrti godinama, kako bi Famos trebao u federalnu prvu, medjutim jos uvjek nista od toga... Da se razumijemo, ne navijam ni za Famos ni za Radnik, jednostavno simpatisem nesto kad je to jedna fina sportska prica, kad vidis da se fino radi, razuman sportski kolektiv, naravno da ce privuci paznju barem onih neutralnih navijaca...
Druga stvar sto me interesuje, na kojem stadionu igra ekipa Bosna Union?

Avatar
DesimaL
Postovi: 4419
Pridružen/a: 22 maj 2011, 19:48
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la DesimaL » 23 sep 2018, 20:09

Natron - Sask 4:1
Visca el Barça ! Mes que un club !

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 23 sep 2018, 21:13

Vis - Mosevac 2-1
Zepce - Azot 1-1
Jedinstvo - Ilijas 0-2
Usora - Bosna 3-2
Natron - SAŠK 4-1


Patnja za oci utakmica u Zepcu danas. Nije to toliko los nogomet, al dosta se igralo na sredini terena i nije bilo nekih prilika. Ovih 1-1 je posten rezultat, mada je realnije 0-0. Ocekivao sam da ce Zepce dobiti danas, ali se Azot pokazao kao dosta dobra ekipa. Vjerujem da ce s vremenom izaci u gornji dio tablice. Jedino sto im fali fizicke spreme, hvataju ih grcevi i kad treba i kad ne treba :lol:

Ovo ostalo vecinom ocekivano, mada nisam ocekivao da ce Natron bas razbiti SASK-a. Govorio sam da Maglajlije nisu lose kako tablice pokazuje, jednostavno im se poklopio raspored takav i jbg. Danas po meni ocekivana pobjeda. Ishodi u Kosovi i Zabljaku takodjer ocekivani, ali sam ocekivao pobjedu Jedinstva nad Ilijasom. Nije da mi je ovo iznenadjenje, sva tri ishoda su mi djelovala kao moguca, ali sam eto prednost dao domacinu koji je razocarao na kraju.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la ASD » 23 sep 2018, 21:44

Gledam malo broj golova, kakvom vi to fudbalu imate srecu da svjedocite, na sjeveru nije ni blizu tako.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 23 sep 2018, 22:02

ASD je napisao/la:Gledam malo broj golova, kakvom vi to fudbalu imate srecu da svjedocite, na sjeveru nije ni blizu tako.
Onako bez zezancije, u ovoj ligi se moze pogledati dobrog nogometa. Zna se desiti da na teren izadju dvije ekipe koje su otprilike slicne snage, jednako raspolozene za igru i imas uzitak. Pregrst prilika, dosta golova i logicno da je zanimljivo. Poceo sam ici gledati i neke okolne klubove kad ovi moji igraju daleko na gostovanju, mozda ce netko reci da pretjerujem, al nudi mi veci uzitak nego PL na TV-u. Mislim da je ovdje klubovima puno manje bitan rezultat, tj. nisu pod tolikim pritiskom ako izgube, jer ovdje nema Europe, rijetko se ispada iz lige i slicno. Ili si prvi ili ti je svejedno. Nije bas da je skroz svejedno, ali nisu primorani izboriti poziciju vise, nitko te ne tlaci. U takvim uslovima igraci mogu igrati opustenije i prikazati bolji nogomet. Gosti dodju osjetno losiji, ali od prve minute krenu napadacki i da se nadigravaju i to je uzitak gledati, jer na kraju imas nekih 5-2 i slicno. Cak i nekvaliteta doprinosi takvim rezultatima, jer imas veci broj gresaka u obrani i slicno.

Grupa sjever je isti rang i stanje bi trebalo biti slicno, a zasto je toliko manje golova to je tesko znati. U prvih pet kola na sjeveru je palo 99 golova dok je u isto toliko kola u centru palo cak 153 uz jednu utakmicu manje. Razlika je ogromna. U nekom prosjeku na sjeveru pada 20 golova po kolu sto je oko 2,5 po utakmici dok u centru pada 30 po kolu sto je skoro 4 po utakmici.

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.