GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Poljska i Ukrajina / 8. juni - 1. juli 2012.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,Devil,dubrava

Ko je vaš favorit u grupi A?

Poljska
35
27%
Grčka
8
6%
Rusija
68
53%
Češka
18
14%
 
Ukupno glasova: 129

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la ramiral » 17 jun 2012, 03:42

Goalgetter je napisao/la:slika

Steta :D
Dobra macica...
Svaka čast Česima, a Grci su mi pokvarili ovo evropsko prvenstvo.. volio bih da ih mačkanje mazne...
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la dubrava » 17 jun 2012, 10:51

dubrava je napisao/la:Jest da im je država u klincu (a kad nije bila), jest da im je igra za onu stvar i da su dosadni za gledat, jednostavno Bogu plakat, al, ovu će grupu Platonovi potomci izdominirati.

Forza HELLas! :D
:D :D
Svaka čast Grcima.
Skupinu (sve tri tekme, izuzev jednog poluvremena protiv Čeha) su odigrali vrhunski i moram priznat da su mi se dopali! Disciplinirano, organizirano, borbeno, usavršili svoju taktiku do savršenstva, jednostavno su svi do jednoga potpuno predani i podređeni TIMU. Kapa dole. Ne bih imao ništa protiv kad bi i Hrvatska igrala slično.
Ovo što su na ovom Euru prikazali meni nije nikako antinogomet. Slično su i na prijašnjim prvenstvima igrali i Talijani, pa su osvajali prvenstva, a da nitko ni riječ nije spomenuo o njihovoj igri i prolascima dalje.

Forza Zeusovi sinovi :D

da citiiram jednog momka
raul-zakon je napisao/la:U ovoj će grupi biti najviše golova. 8-)

Nije trollanje, živi bili pa vidjeli. ;)
8-)
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

ANTIFA !
Postovi: 6630
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la ANTIFA ! » 17 jun 2012, 10:59

Aj valja sto su Grci prosli da donesu bar malo radosti napacenom narodu i stanju malo u njihovoj drzavi 8-)
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
delpiero20
Postovi: 1235
Pridružen/a: 12 mar 2012, 16:29
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la delpiero20 » 17 jun 2012, 11:05

Mah to se tako prica da im je kriza, a opet im je vjeruj mi bolje nego nama ;)
Jest da je nezgodno kad hoces da popijes kafu, ja sjeo u kafic...konobar krenuo prema stolu, kontam da pogledam koliko je kafa kad 9 EURA :lol:

Ovako moze ko sta hoce pricati ali svako ko prodje zasluzio je, ovdje su najbolje rep Evrope, a Grcka je nadmudrila Ruse i gotovo

ANTIFA !
Postovi: 6630
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la ANTIFA ! » 17 jun 2012, 11:07

delpiero20 je napisao/la:Mah to se tako prica da im je kriza, a opet im je vjeruj mi bolje nego nama ;)
Jest da je nezgodno kad hoces da popijes kafu, ja sjeo u kafic...konobar krenuo prema stolu, kontam da pogledam koliko je kafa kad 9 EURA :lol:

Ovako moze ko sta hoce pricati ali svako ko prodje zasluzio je, ovdje su najbolje rep Evrope, a Grcka je nadmudrila Ruse i gotovo
Ma to se podrazumjeva nama je kriza od 1996 godine , po svemu ..
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Gorazde11
Postovi: 363
Pridružen/a: 12 jul 2008, 09:37
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Gorazde11 » 17 jun 2012, 11:09

Grcka zasluzeno, Ceska isto, Poljaci su neobjasnjivo stali u 2.pol, treba im pobjeda za veliki uspjeh, a oni nista...

Alipasino
Postovi: 7833
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Alipasino » 17 jun 2012, 11:30

Onaj me njihov kapiten odusevio.Gine frajer.Mislim da cemo tesko sa njima u kvalifikacijama.Sta mislite ima li trener kakve veze sa ovim uspjehom.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la zizu1991 » 17 jun 2012, 11:41

Alipasino je napisao/la:Onaj me njihov kapiten odusevio.Gine frajer.Mislim da cemo tesko sa njima u kvalifikacijama.Sta mislite ima li trener kakve veze sa ovim uspjehom.
Od Grka, jel ?
Karagounis, ma Grci su uvijek nepredvidljivi bili, i uvijek su igrali na rezultat, bez opterećenja
Krivo mi je što Rusi ispadoše, jedina ekipa u ovoj grupi koja je imala konstantu u igri i prezentovanju iste na terenu, na kraju se pokupila a Holanđani s 2 poraza imaju mogućnosti da prođu dalje opet, hebem te pravdo :evil:
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
smopiBVB
Postovi: 992
Pridružen/a: 25 mar 2012, 14:52
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la smopiBVB » 17 jun 2012, 12:05

Ko bi rekao da ce se desiti ono sinoc,da ce proci Grci i Cesi!?Mislim NIKO,ali to je fudbal!Zao mi je poljaka zbog tria iz BvB-a,ali trener im je jedna obicna k.rina,to sam rekao i prije tako da ne cudi!Rusi su jos vise razocarali jer su krenuli na Euru zestoko,svi su mislili da oni mogu daleko kao iznenadjenje...onda malo opustanje i "pakuj kofere" :D
Sta li ce se jos izdogadjati na Euru,bice vise nego zanimljivo!

Avatar
bazeni
Postovi: 3814
Pridružen/a: 09 nov 2011, 18:19
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la bazeni » 17 jun 2012, 12:10

Očekivao sam uzbuđenja i iznenađenja u ovoj grupi,ali nešto ovako nisam.Pred zadnje kolo očekivao sam prolazak Čeha,ali da će Rusi ispasti :roll: :? Česi potpuno zasluženo slavili nad Poljacima koji previše forsiraju Piščeka,Kubu i Levandovskog.Oni su u prvoj utakmici u prvih 20 minuta pokazali dobro igrali i onda pali.Tako su u svakoj utakmici imaju dobar period igre i onda dalje slabo.Samo mi je žao Rusa :( Fudbal je još jednom dokazao da je potpuno nepredvidiv.

Avatar
Tuzla950
Postovi: 522
Pridružen/a: 24 maj 2012, 16:40
Lokacija: Salt City
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Tuzla950 » 17 jun 2012, 13:16

Moj favorit ide dalje i to sa 1-og mjesta :mrgreen:

slika

Grci čestitike,mada su imali sreće,ali za uspijeh moraš imati i sreću ;)

Poljaci i Rusi vi se nastavite tući po ulicama i glumiti velike navijače/huligane svoje repke.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Cautinho » 17 jun 2012, 13:42

Bas mi je zao Rusije i Poljske.Poljaci su stvarno pokazali velik potencijal jedne dobre reprezentacije u rangu Francuza,Portugalaca i Šveđana.Da imaju neki plan B kad stvari odu krivo,da imaju neku takticku disciplinu i mentalitet.Samo veliki neiskoristeni potencijal.Jedan dobar izbornik (ma Ćiro,ko drugi :mrgreen: ) bi mogao iskoristiti to i napraviti velik posao.Ono prvo poluvrijeme,posjetilo me ne Juventus.Konkretne šanse,svake minute,kontinuitet napada i prilika,lijepe akcije.Samo nema netko ko bi to sve pretočiti u nešto bolje, i u cilj-Gol. Trebaju nekog playmakera,Obraniak to nije.Puno se pisalo o tome,Poljski mediji su ga stavljali u zvijezde,ko novi Ozil,Sneijder,Silva...Ali nista nije pokazalo.Znam da je ovo reprezentacija,i ne mozes kupiti igraca da igra na toj poziciji.Jednostavno im je to glavni nedostatak.Uz to trebaju i nekog vođu,kapetana,lidera na terenu.Nekog,ko nece pasti kao i ostali,netko ko ce biti uzor svim ovim mladim igračima,nadolazecim.
Keep walking.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7488
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la effe_sa » 17 jun 2012, 13:47

Niko živ ovo nije mogao predvidjet. Od svih reprezentacija najteže je proračunat i analizirat Grčku. Samo zahvaljujuči borbi i ludoj sreći su prošli. Ova Grčka je u rangu sa Irskom, ali Irska ima ozbiljniju grupu i zato ispada, a Grci imaju i tu ogromnu sreću kojoj Irci ni blizu nisu, kao ni mnoge druge reprezentacije. Ali kod Grka je za kompliment to koliko oni vjeruju u uspjeh i nikad im ne osjetiš da gube nadu i bore se ko lavovi. A igrački su totalno limitirani.

Poljska je najviše psihički zakazala, a zakazao im je i selektor koji je s igračima koje ima na raspolaganju i uz podršku domaće publike morao ostvarit prolaz dalje.

Rusi imaju igračkog potencijal i to jako dobrog, ali lakomisleni su ispali, isto ko u onom baražu protiv Slovenaca, kada su isto izgubili od za klasu slabijeg protivnika. Da znaju napravit mnogo, pokazao je EURO od prije 4 godine kad su stigli do polufinala, ali da zahvaljujuči lakomislenosti mogu zakazat skroz, isto se pokazuje opet i to najmanje drugi put u zadnjih par godina (već spomenuh baraž).
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
tm84
Postovi: 1677
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la tm84 » 17 jun 2012, 19:53

nakon ispavane noci, napokon mogu da analiziram grupu A.

Ceska: nakon prve utakmice sam iskreno mislio da ce biti posljedni, ali ih je dobro poluvrijeme protiv grka izvadilo. Pobjeda nad Poljskom je dosla kao plod dobre i na vrijeme tempirane igre. prolaz je zasluzen, ali ne i prvo mjesto.

Grcka: pa, nije mi jasno kako ljudi i dalje podcjenuju Grke nakon 2004.? oni imaju prosto takav mentatilet, da i kad nemaju kvalitet, igraju sa 120% posto. Defanzivno stoje cvrsti a ofanziva sta uradi, uradi. ovaj put je prolaz bio ipak vise spretan nego sretan, ali mi je iskreno drago, pogotovo nakon kradje sudija protiv Poljske.

Rusija: eto, rekli bi taj balkanski mentalitet (sto ga nemaju grci?). prelako su shvatili Grke, narocito poslije izvrsne partije nad Ceskom. Remi sa poljacima je ipak bio donekle uspjeh. Medjutim, podcjenjivanjem Grcke su sami sebi ucinili uslugu. Nazalost ispala je najbolja repreznetacija u grupi A.

Poljska: iskreno, drago mi je sto su ispali. Zbog huliganskih ispada navijaca nista drugo i ne zasluzuju. Medjutim, igracki su takodjer pokazali malo. Vidi se nedostatak kvalitetnih igraca, koji bi presudili utakmicu. Ovako, nisu se pokazali ni kao neka reprezentacija ni kao dobar domacin. Zasluzeno ispali.
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la raul-zakon » 17 jun 2012, 23:54

Ljudi, meni ovo nikako nije jasno ! Zar nije bilo rečeno da je Rusija dobila uslovnu kaznu po kojoj joj se oduzima 6 bodova u sljedećim kvalama za EURO 2016 ako upaljač uleti u teren? Evo oni PONOVO kažnjeni, ponovo pravili belaje, ali dobilo samo novčanu kaznu ! Ko je ovdje lud? :D
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Elegant » 18 jun 2012, 00:16

slika
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Claus » 21 jun 2012, 11:51

Da li se ikada na Evropskim prvenstvima desilo da prvoplasirana reprezentacija u nekoj od grupa ima negativnu gol-razliku (kao Češka Republika sada)? :mrgreen:

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la dubrava » 21 jun 2012, 22:24

Nije. Česi su prva takva ekipa.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Zaključano

Natrag na “EURO 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.