GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Poljska i Ukrajina / 8. juni - 1. juli 2012.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,Devil,dubrava

Ko je vaš favorit u grupi B?

Holandija
39
21%
Danska
19
10%
Njemačka
112
59%
Portugal
19
10%
 
Ukupno glasova: 189

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la High » 17 jun 2012, 23:43

Holanđani očajni, ali očajni. Ne mogu vjerovati da su ovako loše okončali tu grupnu fazu, neprepoznatljivo za njih. Žao mi je zbog pravih igrača u redovima Holandije, Persia, Sneijdera, Robbena i ostalih, ali šta je, tu je. Sad će im selektor dobiti otkaz, valjda dokažu nešto više na sljedećem velikom turniru.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
D10S
Postovi: 1421
Pridružen/a: 10 apr 2012, 01:37
Lokacija: Vergara, Sofia
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la D10S » 17 jun 2012, 23:45

Dobre rio_ferdy 8-)

Nego, ova Nizozemska je definitivno najveci promasaj prvenstva. Viceprvaci svijeta, dosli su na turnir kao jedni od tri glavna favorita, svi su kontali da ce se prosetati grupom predvodjeni Van Persiejom, Sneijderom, Robbenom i ostalima, a na kraju su ostali bez boda. Po meni je ovo ravno onoj sramoti Francuske sa Mundijala 2002. Katastrofa.

A Portugal je ugodno iznenadio. Pogledajte broj glasova onih koji su smatrali da ce proci grupu i to ce vam sve reci. Od Njemacke su (mozda i ocekivano) izgubili, bili bolji od njih. Dansku su dobili prakticki bez Ronalda, a evo, sada su NADIGRALI viceprvaka svijeta u svim aspektima igre. Idu na Cesku, treba biti oprezan pri davanju prognoza kada je taj par u pitanju, ali svejedno, mislim da ce to Portugal rutinski rijesiti.
"Izabrao sam Real Madrid ispred Barcelone zato sto sam ja pobjednik, a ne gubitnik" - Alfredo Di Stefano

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41137
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 18 jun 2012, 00:01

Sto se tice ove grupe, Portugal odlican, bez obzira na drugo mjesto po meni su ekipa koja je najvise pokazala u ovoj grupi s obzirom da vecina stucnjaka, pa i onih forumskih :mrgreen: nije ocekivala njihov prolaz dalje iz ove grupe smrti pored favoriziranih Oranja i Svaba te neugodnih Danaca koji su im zagorcali zivot u kvalifikacijskoj grupi za Euro ;)

Svabe su rekao bih rutinski prosli ovu grupu, nisu igrali sjajno i leprsavo kao sto smo to navikli od njih, no izvukli su sve tri pobjede sto je rezultat za svaki respekt pogotovo s obzirom na protivnike u grupi ;)

Danci su odigrali rekao bih svoj maximum u ovome trenutku, gotovo tesko da ekipa njihove kvalitete moze bolje od onog sto su oni pruzili, dok se to isto ne moze reci za Niskozemce, koji su vazili za jedne od favorita cak i za osvajanje ovoga turnira, a koji su sigurno do sada najvece razocarenje i fail (slikaslikaslika) ovog prvenstva.

Siguran sam da nas u cetvrtfinalu ceka dobar i zanimljiv fudbal ili nogomet, koje ce (nadam se) opravdati ocekivanja s obzirom da smo do sada uzivali u jednoj od najboljih i rezultatski i dramom najkvalitenijih smotri najboljih repki Starog kontinenta 8-)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
effe_sa
Postovi: 7488
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la effe_sa » 18 jun 2012, 00:13

Njemačka rutinski prošla grupu, učinkovito, sigurno. Igra može biti i još bolja, ali je Elf zadavao udarac protivnicima u onim prelomnim trenucima, onako kako sam još od njih navikao iz starih dobrih vremena.

Portugal pokazao čak i više nego što sam očekivao ili što smo mnogi očekivali. Al nekako su profitirali od slabog izdanja Holandije.

I tu smo sad kod Holandije, očajano, jadno, bijedno izdanje. Nikakve hemije u timu, skoro nikakve koncepcije, bez želje, volje...Van Marvijk ih odlično vodio na SP ali sad je Holanđane zakačio njihov mentalitet u najgorem mogućem obliku i desilo se ovo. A jednostavno su još naletitli na raspoložene, jake selekcije i to je onda za njih značio ponor.

A jel moguće da se sad neko hvata za onaj navodni penal nad Bendterom? Pa ono bi bila smijurija prvenstva, da je ono svirao. A par smijurija smo vidjeli od sudija, dovoljno je. :) Ako bi se za ono svirali penali, onda ih odmah sudija 5 tokom utakmice može pokazat, za obje ekipe. ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la Monolog » 18 jun 2012, 00:35

LBJ MVP je napisao/la:Jel još ko osim mene predvidio ispadanje Holandije :mrgreen:
Ma neeeeeeeeee. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la zizu1991 » 18 jun 2012, 00:50

Ako si moderator, to ne znači odmah da se smiješ ufurat' :lol:
Ja sam danas predvidio u toku utakmice s Portugalom da bi mogli ispasti :lol:
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
kimbo
Postovi: 3402
Pridružen/a: 04 avg 2009, 16:27
Lokacija: ŽITO- MISLIĆI
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la kimbo » 18 jun 2012, 01:08

Portugal strasna ekipa , najvise impomonirali do sada. U svakoj liniji imaju barem dva igraca najviseg kvaliteta. Igraju najdinamicniji fudbal. Danas drugi go kao iz skolskih udzbenikaa.

Tek sada se vidi koliko je taj neki kvalifikacioni sistem nakradan da dobijemo ovakvog Portugala u barazu. Jednostavno tesko je malim repkama se uopste plasirati na neko od prvenstava.
To me, Pink Floyd were Aliens from another Galaxy far far away. They were our Brothers who came to Earth to heal us, help us fight to get through wars, greed, crime, corruption, loneliness, heartbreak, to warn us of the path humanity is heading,

Avatar
D10S
Postovi: 1421
Pridružen/a: 10 apr 2012, 01:37
Lokacija: Vergara, Sofia
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la D10S » 18 jun 2012, 01:16

Mozda nije prava tema, ali najveci je publicitet. Ovako, znate za ono pravilo brisanja zutih kartona? Vrijedi li to jos, kako se ogleda, i kada se brisu?
"Izabrao sam Real Madrid ispred Barcelone zato sto sam ja pobjednik, a ne gubitnik" - Alfredo Di Stefano

Avatar
delpiero20
Postovi: 1235
Pridružen/a: 12 mar 2012, 16:29
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la delpiero20 » 18 jun 2012, 01:18

Kada Portugal ide u kontru samo na ekranu oko bacite na Ronalda i njegovo kretanje i ostati cete zadivljeni... ;)

Covjek je bukvalno krenuo kontru kod 2:1 rezultata zadnji i prestigao sve kao brzi voz :)

Avatar
Principatus
Postovi: 9441
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la Principatus » 18 jun 2012, 01:19

Sta reci...? :D

Malo jeste bila prpa danas, ali boze moj. :D Inace mi je stvarno zao Danaca, jer su toliko borbeni i srcani bili u ovakvoj ubitacnoj grupi i pri tome su zadali Nizozemcima prvi teski udarac od kojeg se nisu vise oporavili. Za to: Thumbs up. :D Portugal zasluzeno dalje. A Elf igra onako, koliko se mora. Özil bas jos uvjek nije u nekoj formi u kakvoj bi ga ocekivali. No mislim da ce vec u sljedecoj utakmici biti sve bolje. Na proslom EP kada je Njemacka igrala protiv Spanije, tu je ponestalo definitivno snage, igraci su se bili potrosili i u finalu su fizicki jako pali. Mislim da se to ovaj put nece desiti. Rutinski igra za igrom, polako do cilja.
tm84 je napisao/la:kaze komentator na orf1:

"Holland ist vom Geheimfavoriten zum Geh Heim Favoriten geworden" :lol:

ovi sa znanjem njemackog ce skontati o cemu pricam...
Koji car, oplakah. :D

To je igra rijecima i bukvalno znaci odprilike:
Holandija je od "tajnog favorita (Geheimfavorit)" postala "idi kuci favorite (Geh Heim Favoriten)".
Zadnja izmjena: Principatus, dana/u 18 jun 2012, 01:22, ukupno mijenjano 2 puta.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

ANTIFA !
Postovi: 6630
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la ANTIFA ! » 18 jun 2012, 01:21

Njemacka rutinski 9 bodova :) pa ovakvoj igri vidim ih u finalu :)
Portugal - strasno su dobro odigrali , Cristiano Ronaldo svaka cast 8-)
Vraca se u formu kada je napotrebnije :) 8-)
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la amerosm » 18 jun 2012, 01:33

D10S je napisao/la:Mozda nije prava tema, ali najveci je publicitet. Ovako, znate za ono pravilo brisanja zutih kartona? Vrijedi li to jos, kako se ogleda, i kada se brisu?
Kartoni se brisu pred 1/2 finale. Dakle igraci ekipa koje se nalaze u 1/2 finalu krecu od NULE sto se tice zutih kartona.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la High » 18 jun 2012, 01:34

Al' Portugal ima lošeg golmana, ako ih iko zavali u sljedećoj utakmici, to će biti golman.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la gruezi » 18 jun 2012, 05:59

Hoce li mi neko objasnit zasto brafhaid nije dobio poziv za holandiju

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17760
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la Omerbavarac » 18 jun 2012, 07:20

gruezi je napisao/la:Hoce li mi neko objasnit zasto brafhaid nije dobio poziv za holandiju
Zato sto je k*ta od igraca, doduse nije ni ovaj Willems nista bolji, ali je makar mladji.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la gruezi » 18 jun 2012, 08:10

Kakav god da je bolji je I od willemsa I od pietersa koji je prvobitno bio pozvan. Ima iskustvo igranja u jednoj od najjacih liga na svijetu a to se nemoze reci za gore navedene... Da ponovim, brafhaid je zalostan ali u ovakvom sranju u kakvom je holandija morao je biti ne samo pozvan vec biti I u prvoj postavi

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la Virtu4l » 18 jun 2012, 08:47

CR izdominirao.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
bambina
Postovi: 1319
Pridružen/a: 06 dec 2009, 18:14
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la bambina » 18 jun 2012, 09:52

Njemci institucija majstori.Švabe su cool 8-)
Holandija me razočarala i trener i igra obrana šuplja loše koje igrače imaju šteta!
Portugal ništa do sinoć i nije pokazao raspoležen CR koje se morao dokataz dat svoj maksimum.
Danska solidana.

Avatar
Tuzla950
Postovi: 522
Pridružen/a: 24 maj 2012, 16:40
Lokacija: Salt City
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la Tuzla950 » 18 jun 2012, 10:07

Evo ga Kristina zabila 2x i odma je najbolji na svijetu OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :roll: :mrgreen:

Žao mi je samo Danaca šteta ;)

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: GRUPA B - Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

Post Postao/la Virtu4l » 18 jun 2012, 10:09

Naravno da je uz Messija najbolji na svijetu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Zaključano

Natrag na “EURO 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.