1/4 EP:Češka-Portugal

Poljska i Ukrajina / 8. juni - 1. juli 2012.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,Devil,dubrava

Ko prolazi u polufinale?

Anketa je završila: 21 jun 2012, 00:47.

1. Češka
16
27%
2. Portugal
43
73%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la M4kaveli » 22 jun 2012, 03:11

Ko god da dodje Portugalu ima da ih rasturi.
Volio bih vidjeti kako ih Nijemci uzimaju na uigranost, trku i sve ostalo ..
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 22 jun 2012, 05:08

Portugal je strašno zafrkan kad ga ide, da su konstantniji u formi vjerovatno bi zadnjih par godina bili rame uz rame sa Španijom.

Avatar
Bulkin
Postovi: 576
Pridružen/a: 04 jun 2012, 22:50
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la Bulkin » 22 jun 2012, 05:30

I mi smo kao trebali na ovo EP preko Portugala :mrgreen:
FORZA NAPOLI

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la el-fighter » 22 jun 2012, 10:57

Sinoc veoma zanimljiva utakmica u kojoj su Portugalci ocekivano dominirali, ali moram priznati da su moje simpatije bile na strani Ceske. I Cesi su se dobro drzali sinoc, ali ipak su morali tuzni napustiti teren. Portugal sinoc jeste bio bolji, ali samo za Ronalda. Danjega kojim slucajem nije bilo sinoc, gledali bismo izjednacenu utakmicu u kojoj bi i Ceska imala svoje prilike. Ovako, jednostavno su se povukli i isli na X pa dalje sta bude. Ronaldo je 2 puta pogadjao okvir gola, imao jos nekoliko odlicnih pokusaja i jedan je morao zavrsiti u mrezi. Cesima cestitke na pozrtvovanoj igri, a nama ova pobjeda moze biti satisfakcija, jer je Portugal daleko dogurao.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
Tuzla950
Postovi: 522
Pridružen/a: 24 maj 2012, 16:40
Lokacija: Salt City
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la Tuzla950 » 22 jun 2012, 11:02

Sinoć na utakmici :mrgreen:

slika

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la juznjak> » 22 jun 2012, 12:06

el-fighter je napisao/la:Sinoc veoma zanimljiva utakmica u kojoj su Portugalci ocekivano dominirali, ali moram priznati da su moje simpatije bile na strani Ceske. I Cesi su se dobro drzali sinoc, ali ipak su morali tuzni napustiti teren. Portugal sinoc jeste bio bolji, ali samo za Ronalda. Danjega kojim slucajem nije bilo sinoc, gledali bismo izjednacenu utakmicu u kojoj bi i Ceska imala svoje prilike. Ovako, jednostavno su se povukli i isli na X pa dalje sta bude. Ronaldo je 2 puta pogadjao okvir gola, imao jos nekoliko odlicnih pokusaja i jedan je morao zavrsiti u mrezi. Cesima cestitke na pozrtvovanoj igri, a nama ova pobjeda moze biti satisfakcija, jer je Portugal daleko dogurao.
Cek,malo mi je glupo pomisliti da su se povukli samo zbog jednog igraca.Zar im je Ronaldo kriv sto nisu uputili suta u okvir gola Patricia :? a pored gola jedan ili dva suta . Pa, to je sramota za jednu repku . Bas mi je drago sto su ispali . Ne zelim gledati te nesposobne repke u zavrsnicama . Da je Portugal i igrao bez Ronalda situacija na terenu bi bila ista .

Sto se tice utakmice,zasluzena i ocekivana pobjeda Portugala . Fino ga glavom pospremio feminizirani 8-) 8-) bio je Ronaldo odlican, ali izdvojio bi jos Meirelesa na sredini terena ,koji je podjelio dosta pametnih pasova,te presjekao neke bitne lopte . Takođe,vrijedi izdvojiti Coentraa ,koji je standardno jedan od boljih u Portugalu .


Vidjecemo sta mogu protiv Furije ili Francuske . U svakom slucaju , trebace jos neki ekstra raspolozen igrac ako misle bilo sta da urade protiv jedne od ove dvije reprezentacije. Protiv Njemaca su pokazali da mogu igrati protiv najjacih .
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
vedofeelgood
Postovi: 2367
Pridružen/a: 31 avg 2011, 17:23
Lokacija: PremierSport d.o.o - Vogosca
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la vedofeelgood » 22 jun 2012, 14:16

@Juznjak Ja mislim da je mislio na to da su se bazirali na čuvanje Ronalda i da su znali da se ne smiju otvoriti zbog kontri Portugalaca. Više su mislili o Ronaldu nego o šutanju na gol Portugala.
If you do not believe you can do it then you have no chance at all.
Arsene Wenger

Od kolijevke do tabuta JACK WILSHERE vam je babuka !!!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la DANTES » 22 jun 2012, 16:05

M4kaveli je napisao/la:Ko god da dodje Portugalu ima da ih rasturi.
Volio bih vidjeti kako ih Nijemci uzimaju na uigranost, trku i sve ostalo ..
Aha apsolutno san siguran d Portugalci ne mogu dalje... Imaju previše mana... Jedna od njih je što protiv jačih igraju predefanzivno... Oni ne mogu parirati španskoj tehnici i talentu, francuskoj tehnici i brzini... Češka nije mjerilo... Preslaba je to ekipa da bi se spram nje mjerilo
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8674
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la anonymousHD » 22 jun 2012, 16:23

DANTES je napisao/la:
M4kaveli je napisao/la:Ko god da dodje Portugalu ima da ih rasturi.
Volio bih vidjeti kako ih Nijemci uzimaju na uigranost, trku i sve ostalo ..
Aha apsolutno san siguran d Portugalci ne mogu dalje... Imaju previše mana... Jedna od njih je što protiv jačih igraju predefanzivno... Oni ne mogu parirati španskoj tehnici i talentu, francuskoj tehnici i brzini... Češka nije mjerilo... Preslaba je to ekipa da bi se spram nje mjerilo

Baš su igrali defanzivno protiv Holandije, Nemačke... Stvarno, ljudi je lii vi gledate utakmice? :D

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la harishp » 22 jun 2012, 16:25

DANTES je napisao/la:
M4kaveli je napisao/la:Ko god da dodje Portugalu ima da ih rasturi.
Volio bih vidjeti kako ih Nijemci uzimaju na uigranost, trku i sve ostalo ..
Aha apsolutno san siguran d Portugalci ne mogu dalje... Imaju previše mana... Jedna od njih je što protiv jačih igraju predefanzivno... Oni ne mogu parirati španskoj tehnici i talentu, francuskoj tehnici i brzini... Češka nije mjerilo... Preslaba je to ekipa da bi se spram nje mjerilo
Sta cemo sa Holandijom,ljudi ni tehnike ni talenta ni brzine.Preslaba ekipa. 8-)
Salu na stranu,Portugalci igraju odlicno bez obzira na poraz od Njemacke.Od tada su digli i igru i formu,vise nego odlicno.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la M4kaveli » 22 jun 2012, 16:32

NedozvoljenaPozicija je napisao/la:Portugal je strašno zafrkan kad ga ide, da su konstantniji u formi vjerovatno bi zadnjih par godina bili rame uz rame sa Španijom.
Njihov vezni red je smjesan.
Oni mogu biti rame uz rame mozda sa Italijom trenutno ..
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la Monolog » 22 jun 2012, 16:40

M4kaveli je napisao/la:
NedozvoljenaPozicija je napisao/la:Portugal je strašno zafrkan kad ga ide, da su konstantniji u formi vjerovatno bi zadnjih par godina bili rame uz rame sa Španijom.
Njihov vezni red je smjesan.
Oni mogu biti rame uz rame mozda sa Italijom trenutno ..
Šta fali tom veznom redu?
Moutinho, Meireles, Veloso, a na krilima Ronaldo i Nani. Po meni, veoma jak vezni red, naravno daleko iza Xavija, Inieste, Xabija i Busquetsa. Pa s njima se ne može mjeriti ni vezni red Njemačke. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la M4kaveli » 22 jun 2012, 16:46

Fali im dosta toga.
Juce je samo Meireles igrao u vezi ..
Jaci vezni red ima Francuska a kamo li Spanci i Nijemci.
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la Monolog » 22 jun 2012, 16:58

Imena ne igraju, to je prvo pravilo ekipnog sporta. Jučerašnji vezni red Portugala je izdominirao vezni red Češke (zlobnici će reći "nije im bilo teško"), a to sigurno ne mogu prosječni igrači ili, kako ti navodiš, jedan igrač (pošto Moutinho i Veloso nisu igrali :mrgreen: ).
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la M4kaveli » 22 jun 2012, 17:02

Imaju prosjecan vezni red sa Meirelesom koji trenutno odskace.
Nijednu tekmu se nisu pokazali na nekom visokom nivou jer Portugal uglavnom napada po krilima.
Vidjelo se kako su ih Nijemci ustopali .. tako da se ova 3 nisu ni vidjeli skoro.
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la Cautinho » 22 jun 2012, 17:11

Da im je jedan dobar napadač,osim ovih anonimusa (dobro,Almeida,ali nije ni on klasa za Portugal) gdje bi oni samo bili.
Keep walking.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la Virtu4l » 22 jun 2012, 17:20

Cautinho je napisao/la:Da im je jedan dobar napadač,osim ovih anonimusa (dobro,Almeida,ali nije ni on klasa za Portugal) gdje bi oni samo bili.
Da je Pauleta mlađi nekih desetak godina - drama 8-)
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
TomaZdravkovic
Postovi: 225
Pridružen/a: 04 jun 2012, 20:39
Lokacija: Grbavica-Najljepse mjesto na Dunjaluku
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la TomaZdravkovic » 22 jun 2012, 17:27

M4kaveli je napisao/la:Imaju prosjecan vezni red sa Meirelesom koji trenutno odskace.
Nijednu tekmu se nisu pokazali na nekom visokom nivou jer Portugal uglavnom napada po krilima.
Vidjelo se kako su ih Nijemci ustopali .. tako da se ova 3 nisu ni vidjeli skoro.
Ko je ovdje koga ustopao to se moglo vidjeti na TV-u, a to nije sigurno Njemacka uradila vec je bilo obrnuto.... Portugal je tu utakmicu apsolutno zasluzio da pobjedi, samo je Fortuna i Neuer spasila Kobaje....
Prosjecan vezni red kazes u kojem igraju Meireles koji igra za Chelsea, Moutinho kojeg odavno neki velikani pokusavaju dovesti al' je prepreka veliko obestecenje, zatim Veloso igrac Genoe koji ce ovo ljeto sigurno pojacati ili Milan ili Inter dakle igrat ce za vrhunski klub....
Krila su im najbolja na Euru sigurno.... Dakle oni imaju samo problem klasicnog napadaca i da njega imaju oni bi bili najjaca selekcija na Euru....
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
D10S
Postovi: 1421
Pridružen/a: 10 apr 2012, 01:37
Lokacija: Vergara, Sofia
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la D10S » 22 jun 2012, 17:28

Vezni red Portugala je sjajan, Veloso i Meireles crkaju na terenu ostavljajuci zadnju kap znoji, dok je Moutinho za nijansu ofanzivniji od njih. Nisu neka imena, ali su fenomenalni za igru Portugala.

I mislim da je ova reprezentacija Portugala jaca od one 2004-2006. Za nijansu zbog Ronalda ovakvog kakav jeste. U ovom trenutku mislim da je samo Njemacka od koje su bili bolji u grupnoj fazi bolja, Francuska i Spanija im nece nista moci. Digli su svoju formu na zavidnu razinu i smatram da su kadri da dodju do finala, a u finalu, ko zna...
Virtu4l je napisao/la: Da je Pauleta mlađi nekih desetak godina - drama 8-)
Bolji im sjedi na klupi, Nelson Oliveira je sa svojih 20 godina bolji nego sto su Almeida i Helder ikada bili. Uglavnom je on ulazio umjesto Heldera, mislio sam da ce i sinoc, ali eto, Bento se opredijelio za Almeidu i tako igrao sa igracem manje.
"Izabrao sam Real Madrid ispred Barcelone zato sto sam ja pobjednik, a ne gubitnik" - Alfredo Di Stefano

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: 1/4 EP:Češka-Portugal

Post Postao/la Virtu4l » 22 jun 2012, 17:31

D10S je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la: Da je Pauleta mlađi nekih desetak godina - drama 8-)
Bolji im sjedi na klupi, Nelson Oliveira je sa svojih 20 godina bolji nego sto su Almeida i Helder ikada bili. Uglavnom je on ulazio umjesto Heldera, mislio sam da ce i sinoc, ali eto, Bento se opredijelio za Almeidu i tako igrao sa igracem manje.
Meni je Almeida bio ok, treba im onakav 'razbijač'. Sa druge strane kada je Postiga igrao, e to je bio taj 'igrač manje' o kojem pričaš.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Zaključano

Natrag na “EURO 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.