1/4 EP: Engleska - Italija

Poljska i Ukrajina / 8. juni - 1. juli 2012.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,Devil,dubrava

Ko prolazi u polufinale ?

Engleska
38
41%
Italija
54
59%
 
Ukupno glasova: 92

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la ramiral » 25 jun 2012, 10:57

Ali je i Gigi strašan bio kod one odbrane i neutralisanje Esherihie Coli :mrgreen:

Prvi penal i Balo kad je šutao vidio sam odbranu Harta, tako mi je Balonja bio nesiguran, Montolivo još više. Ali kad je prof.dr Andrea prišao svi strahovi su nestali...
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
smopiBVB
Postovi: 992
Pridružen/a: 25 mar 2012, 14:52
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la smopiBVB » 25 jun 2012, 11:36

Cestitke navijacima Italije,mislim da ste zasluzili pobjedu u regularnom djelu,imali vise od igre,vise sansi...Ali prolaz je prolaz!
Od Engleza sam ocekivao vise!

Avatar
catalonia
Postovi: 673
Pridružen/a: 09 maj 2010, 00:39
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la catalonia » 25 jun 2012, 12:34

.

Avatar
GaziHusrevbeg
Postovi: 2933
Pridružen/a: 30 maj 2012, 19:06
Lokacija: Saraybosna
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la GaziHusrevbeg » 25 jun 2012, 14:06

slika

:lol: :lol: :lol:
Željezničar ale!

30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Pričaj Bosno kud god budeš tekla o ljepoti šeher Sarajeva...

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la L'Avvocato » 25 jun 2012, 14:42

hahahahahhaaha pa nemoguće :lol:
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la ramiral » 25 jun 2012, 14:47

Što je pokaziv'o - pokaziv'o :mrgreen:
:lol:
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
GaziHusrevbeg
Postovi: 2933
Pridružen/a: 30 maj 2012, 19:06
Lokacija: Saraybosna
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la GaziHusrevbeg » 25 jun 2012, 14:51

I onaj drugi kreno da se skine, ali je zakasnio, lopta je već bila u mreži. :mrgreen:
Željezničar ale!

30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Pričaj Bosno kud god budeš tekla o ljepoti šeher Sarajeva...

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la ramiral » 25 jun 2012, 14:57

GaziHusrevbeg je napisao/la:I onaj drugi kreno da se skine, ali je zakasnio, lopta je već bila u mreži. :mrgreen:
Young gađao ovog, garant ga prepozn'o :mrgreen:
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

dean_
Postovi: 443
Pridružen/a: 18 jan 2010, 17:26
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la dean_ » 25 jun 2012, 15:03

talijani pobjedili jednu utakmicu na prvenstvu(irska) i eto ih u polufinalu...ali mora im se priznat da lijepo igraju iako dugo nisu imali lošiju momčad

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la L'Avvocato » 25 jun 2012, 15:14

dean_ je napisao/la:talijani pobjedili jednu utakmicu na prvenstvu(irska) i eto ih u polufinalu...ali mora im se priznat da lijepo igraju iako dugo nisu imali lošiju momčad
Po čemu ovo?


Pa lošija je bila ona s prošlog svjetskog ...


Imaš vrhunsku odbranu (Gigi,Barza,Bonucci,Giorgio,Maggio,Abate i Balzaretti) i prejak vezni red (Pirlo,DDR,Marchisio i Nocerino). Samo im fali jedan jak napadač da bi imali savšen tim, jer po mom nekom mišljenju Cassano-Di Natale-Giovinco-Balotelli-Diamanti nije napad koji može parirati napadačkim arsenalima Švaba, Španaca ili Portugalaca.
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la Monolog » 25 jun 2012, 15:35

Po imenima je ona bila mnogo, mnogo jača.

Sada u odbrani imaš Chiellinija koji je jedan od 10 najboljih stopera (al' opet iza tadašnjeg Cannavara i Neste), Maggia (Zambrotta je mnogo bolji, moraš priznati), dok su Balzaretti i Grosso bara-bara. Grosso se tek pokazao na tom prvenstvu, nešto slično što radi Balzaretti u današnjoj reprezentaciji Italije. Eh, kada pogledamo golmane (Buffon i Peruzzi su sigurno u prednosti u odnosu na Buffona i De Santisa).

Vezni red sa Gattusom, De Rossijem i mlađim Pirlom nije bio za baciti. Marchisio, Motta, Montolivo, Pirlo i DDR su bolji (logično, brojniji su), ali kada onoj ekipi iz 2006. dodamo Del Piera i(li) Tottija na toj isturenoj poziciji u veznom redu (polušpica), onda je opet jača ekipa koja je osvojila Svjetsko prvenstvo.

Napad sa Tonijem, Gilardinhom i Inzaghijem je bolji od ovog sa Cassanom, Balotellijem i Di Nataleom.

Dakle, govori se isključivo o "papiru". Ovo je na papiru jedna od najslabijih Italija, ali i kao takva je pokazala mnoge stvari. Kakve? Zayebi imena, tim je taj koji igra, a Prandelli je napravio ekipu u kojoj važi princip "svi za jednog, jedan za sve".

Jedri ga, ja sam se bacio na SP u Njemačkoj. :lol: Što se tiče onog zadnjeg Svjetskog prvenstva i ovogodišnjeg Evropskog, malu prednost bih dao ovoj danas i to najviše zbog uigranosti igrača Juventusa.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la ramiral » 25 jun 2012, 15:42

Malo dodao toskanskog šmeka, malo rimskog bibera, malo Conteove postavke igre i imaš ekipu koja postaje konkurentna na ovom prvenstvu a mnogi stručnjaci su ih otpisivali unaprijed. Snaga Italije je u kolektivu, malo se još Balonja ''opire'' ali za nadati je se da neće uprskati sav trud ekipe.
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la L'Avvocato » 25 jun 2012, 15:49

Monolog je napisao/la:Po imenima je ona bila mnogo, mnogo jača.

Sada u odbrani imaš Chiellinija koji je jedan od 10 najboljih stopera (al' opet iza tadašnjeg Cannavara i Neste), Maggia (Zambrotta je mnogo bolji, moraš priznati), dok su Balzaretti i Grosso bara-bara. Grosso se tek pokazao na tom prvenstvu, nešto slično što radi Balzaretti u današnjoj reprezentaciji Italije. Eh, kada pogledamo golmane (Buffon i Peruzzi su sigurno u prednosti u odnosu na Buffona i De Santisa).

Vezni red sa Gattusom, De Rossijem i mlađim Pirlom nije bio za baciti. Marchisio, Motta, Montolivo, Pirlo i DDR su bolji (logično, brojniji su), ali kada onoj ekipi iz 2006. dodamo Del Piera i(li) Tottija na toj isturenoj poziciji u veznom redu (polušpica), onda je opet jača ekipa koja je osvojila Svjetsko prvenstvo.

Napad sa Tonijem, Gilardinhom i Inzaghijem je bolji od ovog sa Cassanom, Balotellijem i Di Nataleom.

Dakle, govori se isključivo o "papiru". Ovo je na papiru jedna od najslabijih Italija, ali i kao takva je pokazala mnoge stvari. Kakve? Zayebi imena, tim je taj koji igra, a Prandelli je napravio ekipu u kojoj važi princip "svi za jednog, jedan za sve".

Jedri ga, ja sam se bacio na SP u Njemačkoj. :lol: Što se tiče onog zadnjeg Svjetskog prvenstva i ovogodišnjeg Evropskog, malu prednost bih dao ovoj danas i to najviše zbog uigranosti igrača Juventusa.
Ispravio si se u ovom zadnjem pasusu :D

Mislio sam isključivo na zadnje svjetsko ... nekako mi je ta repka tad bila baš slaba. Neuigrana, bez plana u igri, bez motivacije, fizičke snage itd.
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41138
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 25 jun 2012, 16:22

Haj' nek' su bar na tribinama Englezi bili dominantni 8-) , kad vec na terenu nisu mogli biti :mrgreen:

Malo satisfakcije na vec tradicionalni day after the penalty defeat :( :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la High » 25 jun 2012, 16:23

rio_Ferdy88 je napisao/la:Haj' nek' su bar na tribinama Englezi bili dominantni 8-) , kad vec na terenu nisu mogli biti :mrgreen:

Malo satisfakcije na vec tradicionalni day after the penalty defeat :( :mrgreen:
Uz Irce, definitivno najbolji. Veličanstveno je bilo vidjeti onu tribinu sa Englezima, kao i svaki put kad igra njihova selekcija. Mogu oni gubiti svaku tekmu, ali ih fanovi nikad neće izdati. Oni žive za fudbal.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la MaGiCa » 25 jun 2012, 17:14

Monolog je napisao/la:Po imenima je ona bila mnogo, mnogo jača.

Sada u odbrani imaš Chiellinija koji je jedan od 10 najboljih stopera (al' opet iza tadašnjeg Cannavara i Neste), Maggia (Zambrotta je mnogo bolji, moraš priznati), dok su Balzaretti i Grosso bara-bara. Grosso se tek pokazao na tom prvenstvu, nešto slično što radi Balzaretti u današnjoj reprezentaciji Italije. Eh, kada pogledamo golmane (Buffon i Peruzzi su sigurno u prednosti u odnosu na Buffona i De Santisa).
Nesta se na tom prvenstvu povredio, pa je 1 Materazzi igrao sa Cannavarom. Grosso je kao Balzaretti - igrac koji je samo na 1om prvenstvu pokazao da zna. Peruzzi se oprostio nakon tog prvenstv, a MDS je i dalje golman visokog nivoa, tako da tvoja konstatacija ne stoji. Plus sto ovoj reprezentaciji fali Criscito. Definitivno su sada jaci nego tada pozadi.
Vezni red sa Gattusom, De Rossijem i mlađim Pirlom nije bio za baciti. Marchisio, Motta, Montolivo, Pirlo i DDR su bolji (logično, brojniji su), ali kada onoj ekipi iz 2006. dodamo Del Piera i(li) Tottija na toj isturenoj poziciji u veznom redu (polušpica), onda je opet jača ekipa koja je osvojila Svjetsko prvenstvo.
Glavna razlika je nedostatak Gattusa i Camoranesija. Italija nema pravog pitbulla, a nema ni top krilo, tako da je sredina manje raznovrsna. Perotta je u nivou Montoliva, De Rossi je sada bolji nego tada, a Pirlo losiji. Plus je Marchisio. Totti/ADP su neponovljivi, dvojica od top5 italijanskih trequartista ikad (Baggio, Rivera, Mazzola su ostali), tako da je ovaj tim tu najslabiji.
Napad sa Tonijem, Gilardinhom i Inzaghijem je bolji od ovog sa Cassanom, Balotellijem i Di Nataleom.
+1
Vise zbog forme nego zbog suvog kvaliteta.
Što se tiče onog zadnjeg Svjetskog prvenstva i ovogodišnjeg Evropskog, malu prednost bih dao ovoj danas i to najviše zbog uigranosti igrača Juventusa.
Ova je dosta jaca, jer nema "zasluznih gradjana" Gattusa, Zambrotte, Cannavara, Iaquinte (svi debelo van svojih primeova), te sumnjivih Palomba i Bocchettija.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la Monolog » 25 jun 2012, 17:26

@MaGiCa,

Tadašnji Cannavaro je (ipak) bolji od današnjeg Chielinija. Sad, ako smo već rekli da je Zambrotta bolji od Maggia (dobro, to sam ja rekao, al' ti nisi opovrgnuo), a da su Balzaretti i Grosso podjenako dobri/loši, onda nam ostaje ta činjenica da je Barzagli (ili Bonucci, zavisi koga ćeš uzeti za poredbeni faktor) bolji od Materazzija. Da budem iskren, koliko god meni Marco ne leži kao igrač, on je iznad ovog Juventusovog dvojca. A, ako Criscita stavljaš u izbor za današnju Italiju, onda moraš i Nestu u ondašnju. Kako god da okreneš, ona Italija je bila vrhunska u odbrani - i po imenima, a vala i po prikazanom na terenu.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
muXmania
Postovi: 2538
Pridružen/a: 17 jul 2009, 22:10
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la muXmania » 25 jun 2012, 17:42

Monolog je napisao/la:@MaGiCa,

Tadašnji Cannavaro je (ipak) bolji od današnjeg Chielinija. Sad, ako smo već rekli da je Zambrotta bolji od Maggia (dobro, to sam ja rekao, al' ti nisi opovrgnuo), a da su Balzaretti i Grosso podjenako dobri/loši, onda nam ostaje ta činjenica da je Barzagli (ili Bonucci, zavisi koga ćeš uzeti za poredbeni faktor) bolji od Materazzija. Da budem iskren, koliko god meni Marco ne leži kao igrač, on je iznad ovog Juventusovog dvojca. A, ako Criscita stavljaš u izbor za današnju Italiju, onda moraš i Nestu u ondašnju. Kako god da okreneš, ona Italija je bila vrhunska u odbrani - i po imenima, a vala i po prikazanom na terenu.
Ti koda si prespavo seriju a ove sezone, Barzagli je odigro maestralno, on je uvijek bio vrhunski štoper, samo baca lošu sliku ona avantura u propalom Wolfsburgu... Gore si spomeno da je Chiellini u top 10 štopera, a on je sigurno u top 5 tako da je meni ovaj današnji par (bez obzira što je tad Canavaro bio vrh) bolji nego onaj iz 2006, ova reprezentacija je lošija samo za Tottija(Pinturiccija) što je opet ogromno...
-1945/46, 1971/72, 1997/98, 2000/01, 2001/02, 2009/10, 2011/12, 2012/13-

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la MaGiCa » 25 jun 2012, 17:48

Monolog je napisao/la:@MaGiCa,

Tadašnji Cannavaro je (ipak) bolji od današnjeg Chielinija. Sad, ako smo već rekli da je Zambrotta bolji od Maggia (dobro, to sam ja rekao, al' ti nisi opovrgnuo), a da su Balzaretti i Grosso podjenako dobri/loši, onda nam ostaje ta činjenica da je Barzagli (ili Bonucci, zavisi koga ćeš uzeti za poredbeni faktor) bolji od Materazzija. Da budem iskren, koliko god meni Marco ne leži kao igrač, on je iznad ovog Juventusovog dvojca. A, ako Criscita stavljaš u izbor za današnju Italiju, onda moraš i Nestu u ondašnju. Kako god da okreneš, ona Italija je bila vrhunska u odbrani - i po imenima, a vala i po prikazanom na terenu.
Ali je Abate bolji od Odda/Zaccarda. Zato sto je promaja duvala desno, Zambrotta je tu prebacen protiv Ceha. Grosso se pojavio niotkud, pa posle prvenstva nije postojao, kao i pre njega. Sorry, ali to je slabije od Balzarettija, koji je dokazan Serie A top levi bek. Cannavaro jeste bolji od Chiellinija, ali ne vidim da je Materazzi bio tako dobar kakvim ga predstavljas. Da je iznenadio - jeste, ali da je kvalitetom iznad Bonuccija na ovom prvenstvu - tesko. Barzagli je sada bolji nego tada.
Ona Italija je imala jacu sredinu u defanzivnom delu (Gattuso>bilo koji DM danas), te mogucnost da napadne sa krila (Perrotta+Camoranesi), uz konstantne napadace. To je ta kljucna razlika onda i sada.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la Monolog » 25 jun 2012, 17:56

@Mux i MaGiCa (ipak ste istomišljenici, pa da vam u jednom postu odgovorim),

Dakle, govorilo se o PAPIRU (yebem ga, to sam naglasio barem 2x) :( . Materazzi, Cannavaro, Nesta (ok, povrijeđen je), Zambrotta + golmanski dvojac (Gigi + Peruzzi), su jači od Chiellinija, Bonuccija, Barzaglija, Maggia...Pratio sam Juventus ove godine, kao i Serie A i nisam ni u jednom trenutku rekao da je Barzagli odigrao lošu sezonu (to bi bila laž), te da je Bonucci ovakav ili onakav. Samo, ne treba se zanositi pričom da je Barzagli uvijek bio vrhunski stoper. Dobar da, vrhunski ne. Grosso i Balzaretti su u istoj ravni, kako god da okrenem. Kasno sazreli igrači, jedri ih. Što se tiče dijela top 5 ili top 10, treba reći da su male razlike, ali evo kako sam ja rangirao te najbolje stopere:
1. Vidić
2. Terry
3. Silva, Puyol, Pepe
6. Hummels, Kompany
8. Chielini, Pique
10. Vermaelen, Agger



Za sredinu terena stoji. Tadašnji vezni red je bolji od današnjeg. I na papiru i na terenu. Posebno na najosjetljivijim pozicijama (defanzivni vezni i polušpic). Gattuso i Totti/Del Piero su nenadyebivi.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Zaključano

Natrag na “EURO 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.