1/4 EP: Engleska - Italija

Poljska i Ukrajina / 8. juni - 1. juli 2012.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,Devil,dubrava

Ko prolazi u polufinale ?

Engleska
38
41%
Italija
54
59%
 
Ukupno glasova: 92

Avatar
delpiero20
Postovi: 1235
Pridružen/a: 12 mar 2012, 16:29
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la delpiero20 » 26 jun 2012, 19:44

Messi po meni uopste nije kompletan igrac nego je previse dobar u nekim segmentima i to ga cini najboljim...

Ronaldo je daleko kompletniji igrac kao i Ibrahimovic....pod tim se podrazumjeva sve, od gradje,visine,brzine,tehnike,suta,igre glavom i td..

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 26 jun 2012, 19:59

delpiero20 je napisao/la:Messi po meni uopste nije kompletan igrac nego je previse dobar u nekim segmentima i to ga cini najboljim...

Ronaldo je daleko kompletniji igrac kao i Ibrahimovic....pod tim se podrazumjeva sve, od gradje,visine,brzine,tehnike,suta,igre glavom i td..
To što Messi ne koristi mnoge segmente igre ne znači da ih nema. On igra na takvoj poziciji gdje ljudi uopšte ne vide koliko je on zapravo brz. Ronaldo maksimalno koristi brzinu jer uopšte nema dribling da u kvadratnom metru izbaci čovjeka (za razliku od Messija) i onda ljudi smatraju kako je Ronaldo puno brži od Messija, što uopšte nije tačno, Messijeva brzina kombinovana sa savršenom kontrolom lopte mu omogućuje da uvijek ali baš uvijek pobjegne defanzivcima. Ronaldo ima jači šut, ali taj šut nije ništa učinkovitiji od Messijevog, tačnije Messi ima kombnaciju jačine i preciznosti takvu da je njegov šut kvalitetniji od Ronaldovog jakog ali puno rjeđe preciznog šuta. Messi vjerovatno ne može dati gol sa udaljenosti s kakve je Ronaldo dao Portu, ali Ronaldo troši jako puno lopti da dođe do takvog šuta, dok je Messi sa udaljenosti sa 20-ak i manje metara neprikosnoven. Građa je u ovom slučaju nebitna jer Messi iako sitan uopšte nema problem s tim obzirom da je dovoljno spretan da izbjegne defanzivca i uopšte se ne mora "nosati" sa njim. Igra glavom je jedina stvar u kojoj bi Ronaldu dao prednost u odnosu na Messija. Da se razumijemo, pričamo o dva vrhunska igrača, nisam ja sad neki koji misli da je jedan sega mega, a drugi nema pojma. Razlika je uglavnom u nijansama, ali po mom mišljenju nijanse idu u korist Messija. Ibra je strašan, sve je to uredu, ali nije to ta liga.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 26 jun 2012, 20:08

Ako govorimo konkretno o napadačima(što je bio slučaj sa Pipom i Balonjom) onda su kvalitet i kompletnost dvije različite stvari.Messi jeste kvalitetan ali ne i kompletan napadač.Što se tiče ostalih segmenata njemu nema ravnog(barem trenutno) ali ako govorimo o kompletnosti napadača, njemu ipak "fale" neke stvari.Za "pravog napadača" mu nedostaju prije svega visina(samim time i igra glavom) i snaga.Lakše je Ibri ili Ronaldu dostići vrhunsku tehniku ili brzinu dok Messi NIKADA ne može biti bolji u igri glavom(ma koliko se trudio) jer je mnogo niži od njih.Dakle najbolji igrač jeste, najkompletniji nikako.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 26 jun 2012, 20:20

S-Y-L-A-R je napisao/la:Ako govorimo konkretno o napadačima(što je bio slučaj sa Pipom i Balonjom) onda su kvalitet i kompletnost dvije različite stvari.Messi jeste kvalitetan ali ne i kompletan napadač.Što se tiče ostalih segmenata njemu nema ravnog(barem trenutno) ali ako govorimo o kompletnosti napadača, njemu ipak "fale" neke stvari.Za "pravog napadača" mu nedostaju prije svega visina(samim time i igra glavom) i snaga.Lakše je Ibri ili Ronaldu dostići vrhunsku tehniku ili brzinu dok Messi NIKADA ne može biti bolji u igri glavom(ma koliko se trudio) jer je mnogo niži od njih.Dakle najbolji igrač jeste, najkompletniji nikako.
Čovjek je pričao o kompletnosti igrača, a ne o kompletnosti napadača, tako piše u njegovom postu. Mnogi vrhunski napadači nisu bili dobri u igri glavom pa ih to nije činilo manje lošim napadačima, mislim da precjenjuješ taj segment igre koji je u Messijevom slučaju čak i nepotreban, jer sve rješava i bez toga. Ronaldo i Ibrahimović su super tehnike, ali nisu se juče rodili pa da mogu napredovati u tome, dosegli su svoj maksimum i složićeš se da su ipak tehnički lošiji od Messija, pogotovo tu mislim na Ronalda kojem uglavnom treba puno prostora da ostvari svoj naum.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 26 jun 2012, 20:29

Sve je to uredu.Kvalitetom je on ipak ispred svih ostalih ali kompletnost je drugo od tome se govori.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 26 jun 2012, 20:33

S-Y-L-A-R je napisao/la:Sve je to uredu.Kvalitetom je on ipak ispred svih ostalih ali kompletnost je drugo od tome se govori.
Pa kad pričamo o kompletnosti moramo pričati i o nivou svakog segmenta. Evo recimo i Messi nije pretjerano loš glavom, tutno je Unitedu gol u finalu LP na majstorski način, ali on taj segment uopšte ne koristi pa ljudi misle da je loš u tome. Ili recimo kompletan je napadač Alen Škoro, ali nivo njegove igre u odnosu na ove igrače o kojima mi pričamo je tri lige ispod. Ne možeš kompletnost gledati samo na način ima/nema.

Avatar
A_d_0
Postovi: 3223
Pridružen/a: 19 dec 2008, 14:03
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la A_d_0 » 26 jun 2012, 21:17

Ibrahimovic je covjek koji ima sve sto se moze imati u fudbalu. Igracku inteligenciju, tehniku na najvisem nivou, visinu, snagu, udarac sa obje noge i to izuzetno jak i precizan, skok igru fantasticnu, izvrstan pas za igraca 190+ cm visokog i jos neke kunf fu poteze da ih tako nazovem, koji mislim da nikad nisu vidjeni u fudbalu prije njega. Messi jeste daleko najbolji i to bez ikakve konkurencije, ali kompletniji igrac nije sigurno.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 26 jun 2012, 22:34

A_d_0 je napisao/la:Ibrahimovic je covjek koji ima sve sto se moze imati u fudbalu. Igracku inteligenciju, tehniku na najvisem nivou, visinu, snagu, udarac sa obje noge i to izuzetno jak i precizan, skok igru fantasticnu, izvrstan pas za igraca 190+ cm visokog i jos neke kunf fu poteze da ih tako nazovem, koji mislim da nikad nisu vidjeni u fudbalu prije njega. Messi jeste daleko najbolji i to bez ikakve konkurencije, ali kompletniji igrac nije sigurno.
O ovome sam i ja pričao ali očigledno kod nekoga važe neka druga pravila ocjenjivanja kompletnosti, razlika u mišljenjima šta se može ;)
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
muXmania
Postovi: 2538
Pridružen/a: 17 jul 2009, 22:10
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la muXmania » 27 jun 2012, 00:08

NedozvoljenaPozicija je napisao/la:
A_d_0 je napisao/la:Kakav Balotelli. Nikad igrac nece bit. Al koji je igrac kompletniji od Ibre? Ne postoji takav.
Messi je daleko najkompletniji igrač koji je ikad igrao, uz to je u velikoj većini segmenata kvalitetniji od Ibre. Ibra je veliki igrač, uradio je puno u svojoj karijeri, ali Messi je nesumnjivo i kompletniji i kvalitetniji igrač.
E kakav si ti biser to je čudo... Kao prvo messi nezna dotaci loptu desnom nogom, da ne spominjem igru glavom i te stvari.

C.Ronaldo je najkompletni igrač današnjice to je sasvim sigurno, pa onda Ibra...
-1945/46, 1971/72, 1997/98, 2000/01, 2001/02, 2009/10, 2011/12, 2012/13-

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la Titova-Juga » 27 jun 2012, 00:31

muXmania je napisao/la:
E kakav si ti biser to je čudo... Kao prvo messi nezna dotaci loptu desnom nogom,

Ocu li ja prebacit u najsmijesnije ili ces sam sebe kaznit ? :shock: :lol:
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la DANTES » 27 jun 2012, 00:39

Monolog je napisao/la:Neću ulaziti u to da li je Džeko bolji od Balotellija, ali činjenica je da je INZAGHI za obojicu izmislio fudbal. To je čovjek koji će 5 puta biti u ofsajdu, a jednom što ne bude - zabiće gol. Pa frajer je zabijao i u Juventusu i u Milanu, a vala i u dresu talijanske reprezentacije. Djeluje smotano, ali on se ne bavi umjetničkim klizanjem već fudbalom. Davanje golova je ono što se pika, a posebnu notu daju izuzetno bitni golovi (oni koji donose titule, posebno one u finalima Lige Prvaka). Eh, kad neko kaže da je Balotelli klasa za Inzaghija, onda to stvarno nema nikakve veze sa realnošću. Jednostavno nema.
Uvijek na pravom mjestu u pravo vrijeme... Čovječe pa njega je rijetko koji štoper uštopao... Danas su rijetki takvi napadači...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
muXmania
Postovi: 2538
Pridružen/a: 17 jul 2009, 22:10
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la muXmania » 27 jun 2012, 00:45

Titova-Juga je napisao/la:
muXmania je napisao/la:
E kakav si ti biser to je čudo... Kao prvo messi nezna dotaci loptu desnom nogom,

Ocu li ja prebacit u najsmijesnije ili ces sam sebe kaznit ? :shock: :lol:
dobro ne moraš bukvalno shvatati, desna noga mu je veoma loša, to sam želio reći ;)
-1945/46, 1971/72, 1997/98, 2000/01, 2001/02, 2009/10, 2011/12, 2012/13-

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la Titova-Juga » 27 jun 2012, 01:48

muXmania je napisao/la:
Titova-Juga je napisao/la:
muXmania je napisao/la:
E kakav si ti biser to je čudo... Kao prvo messi nezna dotaci loptu desnom nogom,

Ocu li ja prebacit u najsmijesnije ili ces sam sebe kaznit ? :shock: :lol:
dobro ne moraš bukvalno shvatati, desna noga mu je veoma loša, to sam želio reći ;)

:?: De čo'eče prestani :lol:

[youtube][/youtube]
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Avatar
GaziHusrevbeg
Postovi: 2933
Pridružen/a: 30 maj 2012, 19:06
Lokacija: Saraybosna
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la GaziHusrevbeg » 27 jun 2012, 02:02

Glupo vam je poređenje, Zlatanova lijeva noga nije uopšte jača od Messijeve desne, svi igrači imaju jednu jaču nogu kojom se uglavnom služe, a druga im služi za pokoji dodir s loptom.

Vrlo je malo igrača koji podjednako dobro igraju s obje noge, danas je to jedino Sneijder, a nekad su to bili Nedved, Zidane i Maldini.
Željezničar ale!

30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Pričaj Bosno kud god budeš tekla o ljepoti šeher Sarajeva...

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 27 jun 2012, 03:04

muXmania je napisao/la:
NedozvoljenaPozicija je napisao/la:
A_d_0 je napisao/la:Kakav Balotelli. Nikad igrac nece bit. Al koji je igrac kompletniji od Ibre? Ne postoji takav.
Messi je daleko najkompletniji igrač koji je ikad igrao, uz to je u velikoj većini segmenata kvalitetniji od Ibre. Ibra je veliki igrač, uradio je puno u svojoj karijeri, ali Messi je nesumnjivo i kompletniji i kvalitetniji igrač.
E kakav si ti biser to je čudo... Kao prvo messi nezna dotaci loptu desnom nogom, da ne spominjem igru glavom i te stvari.

C.Ronaldo je najkompletni igrač današnjice to je sasvim sigurno, pa onda Ibra...
:lol:

slika

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la Cautinho » 27 jun 2012, 10:01

Titova-Juga je napisao/la:

:?: De čo'eče prestani :lol:

[youtube][/youtube]
Hahhahahah,sve u prazan gol :lol: :lol:
Keep walking.

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la Titova-Juga » 27 jun 2012, 10:51

Cautinho je napisao/la:
Titova-Juga je napisao/la:

:?: De čo'eče prestani :lol:

[youtube][/youtube]
Hahhahahah,sve u prazan gol :lol: :lol:

Eto, zovni celnike Barce, mozda i ti uspijes ovo sto i on, nadam se da si jos mlad ;)
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la Admir_Sa » 28 jun 2012, 00:12

slika
nema potpisa

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: 1/4 EP: Engleska - Italija

Post Postao/la Johny » 28 jun 2012, 14:42

Messi fantasticno igra desnom nogom.Medjutim on nema potrebu da se cesto sluzi sa njom jer sav njegov talent krojen je ljevicom.Njegova desna noga je takodjer genijalna , kontrola lopte takodjer savrsena , tehnika suta i osjecaj genijalni.
Jedna stvar mi uvjek bude jako smjesna kada je procitam.Naime mnog se prica o toj snazi Cristiana Ronalda a on iz sedmice u sedmicu demonstrira da je jedan obicni padavicar , glumac i placipizda.
Totalno suprotno onome sto je Messi.Momak koj je nevjerovatno snazan na nogama i koji je u stanju svojom kretnjoj umanjiti kvalitet protivnika.

Messi je mnogo snazniji od Ronalda iako ovaj drugi izgleda kao Apolon a u stvari je curica zarobljena u tjelu Apolona.
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Zaključano

Natrag na “EURO 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.