FINALE EP: Italija - Španija

Poljska i Ukrajina / 8. juni - 1. juli 2012.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,Devil,dubrava

Ko će osvojiti EURO ?

Italija
80
58%
Španija
59
42%
 
Ukupno glasova: 139

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la Dylan Dog » 03 jul 2012, 20:45

Kazu da je reprezentacija Brazila iz 1982-ge bila toliko dobra da jednostavno je sudbina morala ih sprijeciti da osvoje to prvenstvo :lol:
[youtube][/youtube]
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Bulkin
Postovi: 576
Pridružen/a: 04 jun 2012, 22:50
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la Bulkin » 03 jul 2012, 20:52

Mada, mozda ne treba ici tako daleko u proslost. Ja licno mislim da bi ih Brazil iz 2002 pobjedio.
Ronaldo, Rivaldo, Kaka, Ronaldinho, Juninho, Cafu, Roberto Carlos... svi u najboljim godinama (i mrsavi a ne kao sad)
:roll:

EP 2008, SP 2010, EP 2012 ...
Bez primitog gola u K.O fazi, smijesno.. realno ljudi melju, naravno da bi ih Brazil iz 2002 pobjedio, ali iz kojeg pokusaja.. :mrgreen:
Zadnja izmjena: Bulkin, dana/u 03 jul 2012, 20:53, ukupno mijenjano 1 put.
FORZA NAPOLI

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la Monolog » 03 jul 2012, 20:53

Ma dobro, sve to stoji. Jbg, kad su im Švicarci skinuli skalp, onda sigurno da bi mogle i te ekipe koje si naveo. A, upravo ovaj dio
calcio je napisao/la:Po nacinu na koji dominiraju mozda jesu najjaca reprezentativna generacija ikada
govori sve. Ono, tu su i trofeji, ali tu je i igra koja protivniku daje veoma malo šansi da iskoristi svoj maksimum. Stoga i napisah (a i čvrsto vjerujem, da ne bi bilo zabune) da je ova Španija najbolja generacija koju je fudbalska javnost imala priliku gledati.

Brazil '98-2002 je također jedna od jačih repki (onu talijansku ipak nisam gledao, a ne mogu suditi po dokumentarcima, jer nije to to). :mrgreen: Mada, bilo je ipak mnogo više izmjena u odnosu na ovu Španiju, jer mislim da je svega 5-6 igrača igralo na oba ta prvenstva (finale u Francuskoj i zlato u Japanu i Koreji). Na prvu se mogu sjetiti bekova (Caffu + Carlos), te Rivalda i Ronalda. Dakle, ipak je brojniji kostur španske reprezentacije, te im zbog toga dajem taj +. :D
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la calcio » 03 jul 2012, 21:01

Mozda treba pomenuti i Francusku sa kraja devedesetih, osvojili SP 1998 pa onda Euro2000.
Jos da im je igrao Cantona na Euro 1996 mozda bi i njega osvojili (izgubili u polufinalu od Ceha na penale) i napravili bi ovo sto su spanci uradili 2008-2012

hmm vidim da im nisu igrali ni Ginola i Papin, znam da je bilo nekih svadja kod njih (a kada ih to nema) pa valjda zbog toga.
Znaci francuzi su bez Cantone, Ginole i Papina dosli do polufinala na Euro 1996. Sa njima bi ga vjerovatno osvojili...

ripper
Postovi: 1671
Pridružen/a: 25 jun 2012, 12:16
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la ripper » 03 jul 2012, 21:35

calcio je napisao/la:Mozda treba pomenuti i Francusku sa kraja devedesetih, osvojili SP 1998 pa onda Euro2000.
Jos da im je igrao Cantona na Euro 1996 mozda bi i njega osvojili (izgubili u polufinalu od Ceha na penale) i napravili bi ovo sto su spanci uradili 2008-2012

hmm vidim da im nisu igrali ni Ginola i Papin, znam da je bilo nekih svadja kod njih (a kada ih to nema) pa valjda zbog toga.
Znaci francuzi su bez Cantone, Ginole i Papina dosli do polufinala na Euro 1996. Sa njima bi ga vjerovatno osvojili
...
Previše špelukacija ŠBB KBB šta bi bilo kad bi bilo, ispali su u polufinalu (dakle nisu ni u finalu)....da je moja nana imala muda, moj deda bi onda bio gay ;) e tako to nekako izgleda.

Jedno je ŠBB KBB, a drugo cinjenica stroga : Španija je jedina svjetska velesila koja je uspjela zaredom osvojiti tri najveca takmicenja EP 2008, SP 2010, EP 2012.

Avatar
Bulkin
Postovi: 576
Pridružen/a: 04 jun 2012, 22:50
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la Bulkin » 03 jul 2012, 21:43

Španija je jedina svjetska velesila koja je uspjela zaredom osvojiti tri najveca takmicenja EP 2008, SP 2010, EP 2012.
Tesko da ce taj rekord neko stigne..
Spanci jure i na SP 2014, ne bih me plaho iznenadilo da ga uzmu, rutinski..
FORZA NAPOLI

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la Johny » 03 jul 2012, 22:14

Spanija je najveca fudbalska nacija svih vremena.Trebao sam zamjenicu "Ova" staviti pa bi bilo jasnije :)

Ovdje sam mislio prvenstveno na ovu Furiju koja je zasigurno najuspjesnija nacija i nacija koja obara sve rekorde.Svakako da trofejima zasotaju za Brazilom , Italijom i Njemackom ali ova generacija je uspjesnija nego i jedna prije nje.Kako su krenuli razvijati fudbal i izbacivati ove velike talente za nekih 20 godina me ne bi cudilo da postanu najtrofejnija nacija.
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
Azzurri
Postovi: 87
Pridružen/a: 10 jun 2012, 16:48
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la Azzurri » 03 jul 2012, 22:29

Klub iz Katalonije koji je kroz historiju uvijek gledao u ledja Realu, svoj vrhunac dozivi za vrijeme Platinija. Okosnicu Spanske reprezentacije cine igraci iz Barcelone koji su glavni krivci (pored UEFE) za opstrukciju fudbala i unistavanja ljepote ove igre. Fudbalsko znanje igraca koji igraju za Spaniju i Barcelonu se ne dovodi u pitanje. Vecinom su to fudbalski majstori i ljudi koji znaju sa loptom. Medjutim kada im zapne, jer su i oni ljudi, tu uleti UEFA. Tako je bilo sa Celzijom, Milanom, Realom, Arsenalom pa cak i na reprezentativnom nivou gdje je Hrvatska na ocigled svjetske javnosti ostecena i ako mi je drago sto su ispali. Stvar je jasna, kada im ne ide Platini pogura, a to protivnicke igrace unisti na psiholoskom nivou (100 puta vidjeno na El Classicu).
" onclick="window.open(this.href);return false;
[youtube][/youtube]

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la Nail for Real » 03 jul 2012, 22:35

Ta prica ne stoji. SVI velikani su imali sudijsku pomoc kroz istoriju. Reci da je Spanije zbog iste osvojila tri **** takmicenja zaredom je glupo. I nize od toga.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la Johny » 03 jul 2012, 22:35

Azzurri je napisao/la:Klub iz Katalonije koji je kroz historiju uvijek gledao u ledja Realu, svoj vrhunac dozivi za vrijeme Platinija. Okosnicu Spanske reprezentacije cine igraci iz Barcelone koji su glavni krivci (pored UEFE) za opstrukciju fudbala i unistavanja ljepote ove igre. Fudbalsko znanje igraca koji igraju za Spaniju i Barcelonu se ne dovodi u pitanje. Vecinom su to fudbalski majstori i ljudi koji znaju sa loptom. Medjutim kada im zapne, jer su i oni ljudi, tu uleti UEFA. Tako je bilo sa Celzijom, Milanom, Realom, Arsenalom pa cak i na reprezentativnom nivou gdje je Hrvatska na ocigled svjetske javnosti ostecena i ako mi je drago sto su ispali. Stvar je jasna, kada im ne ide Platini pogura, a to protivnicke igrace unisti na psiholoskom nivou (100 puta vidjeno na El Classicu).
" onclick="window.open(this.href);return false;
[youtube][/youtube]


:lol: :lol: :lol:

slika
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
Azzurri
Postovi: 87
Pridružen/a: 10 jun 2012, 16:48
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la Azzurri » 03 jul 2012, 22:41

Brazilu nije trebala ta pomoc sudija, a ljudi su igrali najljepsi fudbal ikada. O titulama je suvisno pricati. Medjutim, ne zelim ulaziti u raspravu sa ljudima koji podrzavaju ovakvu globalnu prevaru.. ljudima koji govore da je ovo najbolja generacija svih vremena, i idu do te mjere da pomislim kako prate fudbal od 2005. godine.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la Nail for Real » 03 jul 2012, 22:42

Al' zato je tvojoj Italiji trebala :lol: . Glupa prica, i ja budala sto nasjedoh. Hoce da ospori titule Spaniji jbt.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

ripper
Postovi: 1671
Pridružen/a: 25 jun 2012, 12:16
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la ripper » 03 jul 2012, 22:44

Nail for Real je napisao/la:Al' zato je tvojoj Italiji trebala :lol: . Glupa prica, i ja budala sto nasjedoh. Hoce da ospori titule Spaniji jbt.
I to preko Barce osporava te uspjehe :lol: :lol: logika Uefa gura Barcu = gura i Španiju :lol: :lol:
Pojedinci nikako da razdvoje neke osovne stvari: klupsko od reprezentativnog.

Avatar
D10S
Postovi: 1421
Pridružen/a: 10 apr 2012, 01:37
Lokacija: Vergara, Sofia
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la D10S » 03 jul 2012, 22:45

slika
Ha sad...
"Izabrao sam Real Madrid ispred Barcelone zato sto sam ja pobjednik, a ne gubitnik" - Alfredo Di Stefano

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la Nail for Real » 03 jul 2012, 22:48

Kad si tako korektan decko, sto nisi prigovorio ofsajdu Ronalda protiv Bayerna :?:
Ne znam samo koja to repka u skorijoj istoriji nije imala mrlju na tituli ili uspjehu. To sto sve gledate kroz vasu uvrnutu prizmu o teoriji zavjere vasa stvar.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la Johny » 03 jul 2012, 22:53

Govoris o pomoci , no whey.Pa u tome su Talijani bili i ostali zapamceni.
Jel to Italija pokradena nesto ? Jelo to Bonnucievo igranje rukom nije trebao biti penal za Espanu ? Jel' im sudija 4 komada uvalio ? Jesul im Spanci "polomili" noge Motti i Cheliniju ?

Ljudi koji najmanje grub fudbal igraju , da se zovu poganim igracima i nacijom ? To sto ocito ne vidis razliku u kvalitetu i sto ne svatas da su ovi igraci klasa iznad ostalih onda je to tvoj problem a ne UEFE.

Pirlo :Italija ne može parirati jedino Španiji.

Buffon : "Španci su bili superiorni u svakom pogledu. Naša žal zbog poraza nije toliko istaknuta baš zbog njihove moći i neranjivosti. Kad igrate protiv takve ekipe, lakše prihvatite poraz. Špancima skidam kapu!


Dovoljno !
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
D10S
Postovi: 1421
Pridružen/a: 10 apr 2012, 01:37
Lokacija: Vergara, Sofia
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la D10S » 03 jul 2012, 22:56

Nail for Real je napisao/la:Kad si tako korektan decko, sto nisi prigovorio ofsajdu Ronalda protiv Bayerna :?:
Ne znam samo koja to repka u skorijoj istoriji nije imala mrlju na tituli ili uspjehu. To sto sve gledate kroz vasu uvrnutu prizmu o teoriji zavjere vasa stvar.
Da je bogdom sviran taj ofsajd Ronalda.
A ja znam milion repki koje su osvojili prvenstva bez ijedne mrlje, klubova takodjer. Otkako ja pamtim Francuska '98 je zasluzeno uzela titulu bez ikakve sudijske mrlje, 2000 takodjer. 2002 Brazil bez ikakve mrlje je osvojio Mundijal, dvije godine Grcka isto tako. 2006 Italija je pogurana malo protiv Australije onim penalom.
"Izabrao sam Real Madrid ispred Barcelone zato sto sam ja pobjednik, a ne gubitnik" - Alfredo Di Stefano

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 03 jul 2012, 23:04

D10S je napisao/la:
Nail for Real je napisao/la:Kad si tako korektan decko, sto nisi prigovorio ofsajdu Ronalda protiv Bayerna :?:
Ne znam samo koja to repka u skorijoj istoriji nije imala mrlju na tituli ili uspjehu. To sto sve gledate kroz vasu uvrnutu prizmu o teoriji zavjere vasa stvar.
Da je bogdom sviran taj ofsajd Ronalda.
A ja znam milion repki koje su osvojili prvenstva bez ijedne mrlje, klubova takodjer. Otkako ja pamtim Francuska '98 je zasluzeno uzela titulu bez ikakve sudijske mrlje, 2000 takodjer. 2002 Brazil bez ikakve mrlje je osvojio Mundijal, dvije godine Grcka isto tako. 2006 Italija je pogurana malo protiv Australije onim penalom.
Sigurno se ti sjećaš nekog ofsajda sa ta četiri prvenstva. Ma daj...

Avatar
D10S
Postovi: 1421
Pridružen/a: 10 apr 2012, 01:37
Lokacija: Vergara, Sofia
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la D10S » 03 jul 2012, 23:06

U pravu ste. Zajebao sam. Samo se Barci namjerno pomaze, nikome vise.
"Izabrao sam Real Madrid ispred Barcelone zato sto sam ja pobjednik, a ne gubitnik" - Alfredo Di Stefano

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: FINALE EP: Italija - Španija

Post Postao/la Johny » 03 jul 2012, 23:08

Ma ne sjeca se on jer su tada sudije i milimetarske offsajde vidili.Tada sudije nisu grijesile.Sve sto se osvoilo do 2005 bilo je posteno.Nadalje vlada korupcija u vidu Barcelone i Spanije jer tu igraju vecinom Barcelonini igraci :lol:
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Odgovori

Natrag na “EURO 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.