OI London 2012 - Tenis

Inspire a generation.

Moderatori/ce: Monolog,Pasha,VanBasten

retro
Postovi: 3453
Pridružen/a: 06 jul 2010, 10:23
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la retro » 05 avg 2012, 19:59

GS se ne daje nizasta, jedni mozda za dva GS-a. :mrgreen:
Genius, outrageous, the best ever! RF!

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la Kuko » 05 avg 2012, 20:00

formance je napisao/la:
Teniska historija je previše duga da bi se na taj način dijelili epiteti "najbolji svih vremena". ;)

Ovdje svaki drugi komentar Federer najbolji svih vremena, i onda kad ja kazem po cemu bi za mene Rafa bio bolji od Rogera i samim tim najbolji svih vremena, ti uletis s takvim komentarom. A nisi Rogerov navijac. :lol:

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la Kuko » 05 avg 2012, 20:04

formance je napisao/la: Nikad.
Djokovic bi 100%. Dva polufinalna poraza na olimpijadi su mu najteze pala u karijeri.

retro
Postovi: 3453
Pridružen/a: 06 jul 2010, 10:23
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la retro » 05 avg 2012, 20:04

Nije zbog toga, nego sto se tenis moze podijeliti na dva perioda, prije open ere i open era.
Pojam najbolji svih vremena, koji sam i ja par puta koristio je sirok pojam, pojam najbolji, ponajbolji u open eri je nesto sasvim drugo.

Treba posmatrati tenis kao cijelinu, a ne birati samo ono sto nekima odgovara, uglavnom opet se vracamo poznatoj diskusiji i poredjenju sa Nadalom, istim onim Nadalom koji nije ni igrao na ovim OI.

Ne znam onda sto se bezveze spominje. :?
Za mene je ova tema gotova stvar, jos jedna medalja je u igri, brozna u mix dublu, to me bas i ne zanima, odo cekati finale Washingtona i pogledati majstora na dijelu.
Ne vrti se tenis samo oko prve cetvortke.

Djokovic mozda i bi.
Genius, outrageous, the best ever! RF!

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la legenda reala » 05 avg 2012, 20:04

Pa po čemu se to dijele ti epiteti ako nije po GS-ovima.
Pa svi su govorili da je Sampras najveći dok ga Fed nije prestigao, kratko i jasno jedino mjerilo u tenisu je broj GS-ova ;)

Ma ne može Andy kad ova Robson jedva mrežu prebacuje :x
Gledo sam i jučer ga je namučila moro se bacati po terenu, danas valjda više nije imao motiva toliko ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la formance » 05 avg 2012, 20:07

Kuko je napisao/la:Ovdje svaki drugi komentar Federer najbolji svih vremena, i onda kad ja kazem po cemu bi za mene Rafa bio bolji od Rogera i samim tim najbolji svih vremena, ti uletis s takvim komentarom. A nisi Rogerov navijac.
To sam rekao isključivo zato što ne mislim da je Federer najbolji svih vremena. Može se smatrati i nije pogrešno ako se smatra, jer ima sve predispozicije za to, ali ništa lošiji igrači nisu bili Gonzalez i Laver između ostalih.
Činjenično stanje se ipak razlikuje od našeg mišljenja, ma kakvo ono bilo.
Kuko je napisao/la:Djokovic bi 100%. Dva polufinalna poraza na olimpijadi su mu najteze pala u karijeri.
Siguran sam da ne bi.
legenda reala je napisao/la:kratko i jasno jedino mjerilo u tenisu je broj GS-ova
Jeu glavno, ali nisu jedino. Tenis je kompleksniji sport od ostalih, te stoga zahtjeva složeniju analizu kada se govori o ovakvim stvarima.
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
Citizen-X
Postovi: 6339
Pridružen/a: 19 dec 2008, 17:20
Lokacija: Nizguzovići kod Niodaklevaca - Ni'djezemska
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la Citizen-X » 05 avg 2012, 20:17

meni je mjerilo vrijeme koliko je neko NO1
....ima Bosne begler-beze, bilo je i prije vas, bice je i poslije vas.....

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la formance » 05 avg 2012, 20:20

Citizen-X je napisao/la:meni je mjerilo vrijeme koliko je neko NO1
I to između ostalog. Puno je aspekata, od dostignuća u karijeri, konkurencije, nivoa igre, all round karakteristika, dominacije itd. Kada bi sad razvezali o tome, trebao bi nam mjesec da sve obuhvatimo, a ja fakat nemam vremena za to. ;)
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 05 avg 2012, 20:20

Jao Laura, koliko samo grešaka, da je tu bila makar neka solidna igračica bilo bi novo zlato. Andy je izvukao sličnu dubiozu i u četvrtfinalu i u polufinalu, ali večeras nije mogao. Svaka mu čast, odigrao je četiri meča u dva dana, a ono šta je danas uradio u finalu singla to niko nikad nije napravio Federeru.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la amerosm » 05 avg 2012, 20:37

NedozvoljenaPozicija je napisao/la: a ono šta je danas uradio u finalu singla to niko nikad nije napravio Federeru.
Nije mu ovo danas najubjedljiviji poraz u karijeri. Gori poraz je bio od Nadala u finalu RG-a 2008 kada ga je dobio 6-3, 6-1 i 6-0.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la Livnjak » 05 avg 2012, 20:39

amerosm je napisao/la:
NedozvoljenaPozicija je napisao/la: a ono šta je danas uradio u finalu singla to niko nikad nije napravio Federeru.
Nije mu ovo danas najubjedljiviji poraz u karijeri. Gori poraz je bio od Nadala u finalu RG-a 2008 kada ga je dobio 6-3, 6-1 i 6-0.
usporedjujes poraz u RG protiv Nadala, sa porazom na svom terenu u Wimbledonu???????

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 05 avg 2012, 21:09

amerosm je napisao/la:
NedozvoljenaPozicija je napisao/la: a ono šta je danas uradio u finalu singla to niko nikad nije napravio Federeru.
Nije mu ovo danas najubjedljiviji poraz u karijeri. Gori poraz je bio od Nadala u finalu RG-a 2008 kada ga je dobio 6-3, 6-1 i 6-0.
Nadal je tata Roland Garrosa i nema tog Samprasa, Lavera, Borga ili Federera koji svoj bilo kakav poraz protiv njega tamo može smatrati katastrofi ravnoj ovoj današnjoj Federera. Andy ga je sahranio praktički u njegovoj kući u finalu Olimpijade. Ovo će se dugo prepričavati.

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la Kuko » 06 avg 2012, 00:02

formance je napisao/la:To sam rekao isključivo zato što ne mislim da je Federer najbolji svih vremena. Može se smatrati i nije pogrešno ako se smatra, jer ima sve predispozicije za to, ali ništa lošiji igrači nisu bili Gonzalez i Laver između ostalih.
Činjenično stanje se ipak razlikuje od našeg mišljenja, ma kakvo ono bilo.
Slazem se.

formance je napisao/la: Siguran sam da ne bi.

Ne slazem se. :D

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la messilla » 06 avg 2012, 00:18

slika

slika

To je to, što se tiče tenisa. Serena uvjerljivo najbolja sa dvije zlatne medalje (singl i dubl).
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
soba 39
Postovi: 1316
Pridružen/a: 13 feb 2010, 22:43
Lokacija: RS
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la soba 39 » 06 avg 2012, 00:26

underPFC je napisao/la:Federeru ostaje mrlja u karijeri jer nije uspio osvojiti pored Davis cupa ni olimpijsku zlatnu u singlu.
Djoković nastavlja sa slabom formom,nakon što je izgubio prvo mesto,izgubio je i medalju na OI.
Delpooo bez obzira na ovu medalju je ogromnim koracima daleko od četvorke.
Nadal osim povećanog zaostatka nije izgubio ništa.
Murray je najveći dobitnik,večiti 4ti će sigurno pun samopouzdanja igrat nastavak sezone.....


Skidam Andy kapu,jer pred domaćom publikom i ogromnim pritiskom osvojiti zlato na tako dominantan način - respect!
Ne zaboravi da sad prelazimo na "beton" a tu se zna ko je "tata"
Imam osjećaj da će ovaj današnji bijes Novak iskaliti u sledećih mjesec dana po SAD
Svaka čast i Mareju i Delpu ali oni od ovog ne mogu bolje bar ne ovaj prvi.Tu nam se još priključuje i Rafica da se sve to malo "rastereti"
Mene brine jedna druga stvar a to je problem kod novaka koji se javlja kod rezultata 4:4 ili 5:5.Očito je u pitanju "glava" gdje je on do sada bio najjači.
Nisu problem porazi u finalu "RG" ni u polufinalu Vimbldona ni u polufinalu OI(sve su to dobri rezultati ne i vrhunski) već što se tim porazima gubi psihološka stabilnost koja je dosad bila na nivou
Sačekajmo Rogers cup i Sinsinati,sve će nam se samo kazati
US open će na kraju biti šlag na tortu
Sretno novače ;)
"Indija,Pakistan..."

retro
Postovi: 3453
Pridružen/a: 06 jul 2010, 10:23
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la retro » 06 avg 2012, 00:39

slika
Genius, outrageous, the best ever! RF!

Avatar
soba 39
Postovi: 1316
Pridružen/a: 13 feb 2010, 22:43
Lokacija: RS
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la soba 39 » 06 avg 2012, 00:42

retro je napisao/la:slika
Potpuno zasluženo
Idemo dalje :mrgreen:
P.S.Još jednom sve čestitke Virt-u,više je vjerovao u endija nego li sam Endi :mrgreen:
Zadnja izmjena: soba 39, dana/u 06 avg 2012, 00:44, ukupno mijenjano 1 put.
"Indija,Pakistan..."

ANTIFA !
Postovi: 6630
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la ANTIFA ! » 06 avg 2012, 00:43

Al Murray razvali Rogera ..
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
hodža
Postovi: 9739
Pridružen/a: 09 avg 2010, 00:15
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la hodža » 06 avg 2012, 00:49

Rafa Nadal ‏@RafaelNadal

Congrats to @andy_murray, Roger and @delpotrojuan. Especially to Andy, I can imagine the joy of doing at home.
FORZA MARŠAL !!!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Tenis

Post Postao/la DANTES » 06 avg 2012, 01:30

Lele Edine šta ovo urradiše naši favoriti???? Što je najgore sve mi se čini da se konačno desio klik u onom mentolu... Ko će sad gledati škotske zastave na forumu poslije svakog GS?! :cry:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre: London 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.