OI London 2012 - Košarka

Inspire a generation.

Moderatori/ce: Monolog,Pasha,VanBasten

Ko ce osvojiti muski kosarkaski turnir ?

USA
126
80%
Spanija
12
8%
Francuska
0
Nema glasova.
Litvanija
1
1%
Rusija
5
3%
Nigerija
6
4%
Argentina
3
2%
Brazil
0
Nema glasova.
Australija
0
Nema glasova.
Tunis/Kina/V.Britanija
4
3%
 
Ukupno glasova: 157

Avatar
Balon
Postovi: 3006
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la Balon » 12 avg 2012, 18:18

Svaka cast za Spaniju pruzili su odlican otpor ali na kraju krajeva ocekivan pobjednik turnira. Mislim da ih je Durant najvise zivcirao, svaki put kad su se priblizili malo on im je spuco tricu. LeBron ih dokrajcio onom tricom na kraju.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la DANTES » 12 avg 2012, 18:21

Samo ću reći Kevin Durant.... Koji je to igrač, ma IGRAČINA!!!!!! Iako mlađi već je na LBJ nivou ako ne i bolji, šta li će tek raditi!!!??
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la adnan24 » 12 avg 2012, 18:21

Spanci odlicni iako sam misljenja da ne bi pobjedili da se igra jos 20 puta ista tekma...iako bi vjerovatno u svakoj pruzili dobar otpor.

Amerikanci sa Howardom bi prekucali ovu Spaniju,ali to je vec njihov problem.

James je definitivno MVP ovog tima iako je i Durant veoma blizu...svaki na svoj nacin predvode ovu grupu.

Poslije Atine,Ameri su poceli mnogo ozbiljnije da se pripremaju za ova prvenstva i mislim da ce proci bas veliki period prije nego ih neko pobjedi,posebno sto je i ova generacija Spanije pri zalasku a ne vidim neku drugu reprezentaciju koja ce imati i priblizno dobar tim kao Spanija prethodnih godina.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la Raul_64 » 12 avg 2012, 18:24

Nije na nivou LBJ,ali kada protivnici igraju zonu 40 minuta red je da bude najbolji igrac na terenu..
mada 23 godine i pitaj Boga sta je plafon..
mislim da je u ovim godinama bolji nego sto je Lebron bio..

samo da doda jos malo misica(ne previse),doradi post igru i liga postane formalnost.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la messilla » 12 avg 2012, 18:24

Ma ne može se protiv Amera, kad god su u manjoj krizi neko uspije da pogodi nekoliko trica i vrati ih u prednost.
Špancima kapa dolje, lavovski su odigrali.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la adriano_leite » 12 avg 2012, 18:25

Kobe Bryant je napisao/la:
Raul_64 je napisao/la:Hakler Luill nikako nije smjeo biti na terenu u zadnjim minutama..
al savrsena utakmica Spanije,vise traziti je tesko..
da je neki srbin umjesto ovoga indianca trenera ovo bi spanija mozda i dobila , mislim Lull :shock: a Ibaka mu donio prednost pa ga nema a treba mu odbrana nije odmorio Gasola, Ibakom nego Raul Lopezom zbog koga su amerikanci i stekli kljucnu prednost :roll:
Cini mi se da je ono Reyes usao i dva zicera fulio, on je i unistio Spaniju, tj. tada se Amerika pocela odljepljivati. Neke odluke trenera su bile nelogicne. Sudije malo na strani NBA zvijezda, pogotovo na kraju tekme kada je po mom misljenju moglo biti par faula nad bracom Gasol.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la alemsa » 12 avg 2012, 18:30

Raul_64 je napisao/la:Nije na nivou LBJ,ali kada protivnici igraju zonu 40 minuta red je da bude najbolji igrac na terenu..
mada 23 godine i pitaj Boga sta je plafon..
mislim da je u ovim godinama bolji nego sto je Lebron bio..

samo da doda jos malo misica(ne previse),doradi post igru i liga postane formalnost.
Nea sta dodavati, jak je, ostalo ce doci vremenom i iskustvom. Bolji je scorer od Jamesa, ali James je puno kompletniji igrac i dominantniji. No vidjet cemo vrijeme ce pokazati. KD je sad zvijer, i samo moze napredovati
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la adriano_leite » 12 avg 2012, 18:35

Kobe: "This is it for me. The other guys are good to go." Eto izgleda oprostaja Bryanta od repke :( .
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la alemsa » 12 avg 2012, 18:37

adriano_leite je napisao/la:Kobe: "This is it for me. The other guys are good to go." Eto izgleda oprostaja Bryanta od repke :( .
Pa normalno sta ce, rekao je da ce se mozda oprostiti i od kosarke kad mu istekne ugovor sa Lakersima za 2 godine.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Janez
Postovi: 4929
Pridružen/a: 19 okt 2009, 01:08
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la Janez » 12 avg 2012, 18:48

Hvala Bogu pa smo imali prilike gledati ove sjajne momke i ovakvu generaciju Amera. Milina od košarke, zlato zasluženo i osvojeno bez ikakvog štimanja sudaca, nekih povlastica do zadnje minute trudom, radom i znojem.

I naravno pohvale za jednog jedinog Mike Krzyzewsk-og koji je uspio ovoliko zvijezda "ukrotiti" i napraviti ekipu koja igra timski bez gledanja lične promocije. ;)

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la messilla » 12 avg 2012, 18:49

slika
Ameri izdominirali košarkaški turnir.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 4976
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 12 avg 2012, 19:08

adriano_leite je napisao/la:Kobe: "This is it for me. The other guys are good to go." Eto izgleda oprostaja Bryanta od repke :( .
Treb'o je barem još jedno SP odigrat. :(
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

SS.ba liga | Jedinstvo Manchester

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la lumani » 12 avg 2012, 19:17

LBJ MVP je napisao/la:I ova utakmica pokazuje kakvi su odnosi kvalitete u svijetu reprezentativne košarke

SAD
.
.
Španija
.
.
Ostatak svijeta

Kako to?Ti rece Spanci nece ni medalju uzeti?Sada si ih opet uvrstio u sami vrh :lol:
Mjenjas se kao vrijeme..

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la Kobe Bryant » 12 avg 2012, 19:35

lumani je napisao/la:
LBJ MVP je napisao/la:I ova utakmica pokazuje kakvi su odnosi kvalitete u svijetu reprezentativne košarke

SAD
.
.
Španija
.
.
Ostatak svijeta

Kako to?Ti rece Spanci nece ni medalju uzeti?Sada si ih opet uvrstio u sami vrh :lol:
Mjenjas se kao vrijeme..
To ti je nas LBJ MVP :lol: ali eto tu je prisutan je prati kosarku , ima vremena da i nauci nesta svoje vremeno smo se zakacili oko Kobe - Lebron 2009/10 , ali nakon toga smirio se , ali popravlja se moram priznati , bude tu i tamo nekih bombi kao ova ili kad se upusti u raspravu sa #nenom a zna da nema sanse da ga pobjedi , ali i Lebron je osvojio prsten pa ima i za njega vremena da sazrije kao forumas (bloger) kosarkaskih tema 8-)

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la lumani » 12 avg 2012, 19:38

Kobe Bryant je napisao/la:
lumani je napisao/la:
LBJ MVP je napisao/la:I ova utakmica pokazuje kakvi su odnosi kvalitete u svijetu reprezentativne košarke

SAD
.
.
Španija
.
.
Ostatak svijeta

Kako to?Ti rece Spanci nece ni medalju uzeti?Sada si ih opet uvrstio u sami vrh :lol:
Mjenjas se kao vrijeme..
To ti je nas LBJ MVP :lol: ali eto tu je prisutan je prati kosarku , ima vremena da i nauci nesta svoje vremeno smo se zakacili oko Kobe - Lebron 2009/10 , ali nakon toga smirio se , ali popravlja se moram priznati , bude tu i tamo nekih bombi kao ova ili kad se upusti u raspravu sa #nenom a zna da nema sanse da ga pobjedi , ali i Lebron je osvojio prsten pa ima i za njega vremena da sazrije kao forumas (bloger) kosarkaskih tema 8-)



Tko ima argumente moze i u raspravu...ali, ne ide se nozem na tenk!!

Avatar
kokuz
Postovi: 3034
Pridružen/a: 09 sep 2010, 16:58
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la kokuz » 12 avg 2012, 22:45

Sve čestitke Coach K-u te ovoj fantastičnoj skupini mladića predvođenom Kobeem, kao najiskusnijim.

Španci se pokazali kao tvrd orah, ali jednostavno nisu mogli, Ameri su bili previše jaki.

Griffin - Davis
Rose - Westbrook
Wade - Harden
Howard - Love

Još da su ovi momci, u lijevoj koloni bili...
Da te volim duša zna, draga moja BiH

Gracias, Iker! Grande Capitán! Najveći svih vremena!

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la alemsa » 13 avg 2012, 00:52

slika
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la amerosm » 13 avg 2012, 01:02

slika

Cestitike Amerikancima na zasluzeno osvojenoj zlatnoj medalji, a Spancima svaka cast na otporu koji su pruzili i na srebru, iako nakon prvog kruga takmicenja nisam ih ocekivao u finalu, ali su ipak pokazali zasto su najbolja Evropska nacija i ukoliko ostanu u ovom sastavu ne vidim ko ih moze ugorziti da uzmu trece zlato na EP. Jednostavno kada hoce da igraju i kada ne prave gluposti tesko im ko u Evropi moze parirati.
Ja licno mislim da ce ova generacija ostati na okupu do Septembra 2014 i da ce onda ici smjena generacije nakon SP-a pred domacom publikom.

Edit: Ima li neko neki link gdje ponovo mogu pogledati utakmicu. Hvala unaprijed na odgovoru. Coach K je potvrdio da je ovo bila njegova posljednja utakmica kao selektora na klupi Amera.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la BernardBarnjak » 13 avg 2012, 10:16

adriano_leite je napisao/la:Kobe: "This is it for me. The other guys are good to go." Eto izgleda oprostaja Bryanta od repke :( .

Jel ti to zao? :mrgreen: 34 godine su mu ipak. Dosta :)
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Košarka

Post Postao/la adriano_leite » 13 avg 2012, 10:27

BernardBarnjak je napisao/la:
adriano_leite je napisao/la:Kobe: "This is it for me. The other guys are good to go." Eto izgleda oprostaja Bryanta od repke :( .

Jel ti to zao? :mrgreen: 34 godine su mu ipak. Dosta :)
Ma koliko god ga ja ne volio, covjek zasluzuje svaki respect i zao mi je sto ga nece vise biti jbg.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre: London 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.