OI London 2012 - Vaterpolo

Inspire a generation.

Moderatori/ce: Monolog,Pasha,VanBasten

Zlato osvaja:

Hrvatska
20
30%
Srbija
25
37%
Mađarska
7
10%
Italija
2
3%
Crna Gora
7
10%
Španjolska
1
1%
SAD
3
4%
netko od ostalih
2
3%
 
Ukupno glasova: 67

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la underPFC » 05 avg 2012, 10:21

Kao što sam i rekao pre dva dana. Ova reprezentacija USA je ograničena ekipa,koja može dvije četvrtine plivati i boriti se ali sa protivnikom kao što je reprezentacija Srbije nemaju apsolutno nikakve šanse....Isto tako izgleda da je i Jessie Smith shvatio da u vaterpolu mućki udarci u stomak neće doneti pobedu,pa je ovaj put bio iznenađujuće tolerantan. Srbija ostvarila važan trijumf,pre svega na psihološkom planu,gotovo sigurno idemo u četvrtfinalu na Grke,a tu smo ogromni favoriti,verovatno će selektor Udovičić odmoriti dobar dio tekme one glavne uzdanice za meč polufinala..... Ne smem ni pomisliti šta bi bilo kada bi pustili Rumune,a da ispadnu Mađari :) Verujem da bi mađari sigurno pustili da su na našem mestu....
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la DANTES » 05 avg 2012, 13:46

Mađari ne mogu ispasti jer su dobili Rumune 4 razlike...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la legenda reala » 05 avg 2012, 22:10

Joj kako se Mađarice danas odbraniše u zadnjem napadu protiv Ruskinja :lol:
Ostalo 20 sekundi do kraja i dva isključenja imaju i šta će? cure se poredaju na gol i pucajte Ruskinje :lol: :lol: :lol:
I plasirale se u polufinale ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la Livnjak » 05 avg 2012, 22:37

jel neko slucajno gledao GB - ESP?

Spanjolke vode 8:4 i britanke dolaze na 8:7 2,5 minute prije kraja, da bi promasile iz dobre pozicije za izjednacenje, u napadu poslje spanjolke pogode za 9:7 i utakmica je gotova!!!!

Ko je se ovome nadao od britanki, uvjerljivo zadnje u skupini, protiv prvi iz druge!

Avatar
Semper
Postovi: 2605
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la Semper » 05 avg 2012, 22:40

Livnjak je napisao/la:jel neko slucajno gledao GB - ESP?

Spanjolke vode 8:4 i britanke dolaze na 8:7 2,5 minute prije kraja, da bi promasile iz dobre pozicije za izjednacenje, u napadu poslje spanjolke pogode za 9:7 i utakmica je gotova!!!!

Ko je se ovome nadao od britanki, uvjerljivo zadnje u skupini, protiv prvi iz druge!
Ja igrao Bolta na kladionici i trebala mi još 2 para i dodam Hrvatice rukomet i Španjolke i vidiš samo da mene iznerviraju.

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la underPFC » 05 avg 2012, 22:46

Mnogo je čudno da Srbija,Hrvatska u ženskoj konkurenciji ne urade godinama ništa..... :(
Srbija je doduše učestvovala na onom jednom EP jer je bila domaćin,izgledao je taj nastup sasvim skroman,al ne totalno amaterski,u dve utakmice nosile su se do zadnjih minuta..... I dok mi je za Srbiju jasno da 4 kluba koja rade sa devojčicama u zemlji ne može se ni očekivat trenutno neki uspeh,zanima me kakva je situacija sa ženskim vaterpolom u Hrvatskoj???
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la Livnjak » 05 avg 2012, 22:59

underPFC je napisao/la:zanima me kakva je situacija sa ženskim vaterpolom u Hrvatskoj???
nastupile isto nedavno kad su bili domacini

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la Rosas7 » 06 avg 2012, 13:43

znaju li se parovi cetvrtfinala?
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

samoradnik
Postovi: 982
Pridružen/a: 22 jun 2012, 10:29
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la samoradnik » 06 avg 2012, 14:28

Znam samo da će Srbija na Grčku. Hrvatska vrlo vjerovatno na Mađare.
Iz grupe Srbije još idu USA i CG.

Avatar
M. Scofield
Postovi: 539
Pridružen/a: 03 mar 2010, 15:11
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la M. Scofield » 06 avg 2012, 16:29

samoradnik je napisao/la:Znam samo da će Srbija na Grčku. Hrvatska vrlo vjerovatno na Mađare.
Iz grupe Srbije još idu USA i CG.
Slabo pratiš. Srbija ide na Australiju, Hrvatska na poraženog između SAD-Mađarska
Audere est Facere

samoradnik
Postovi: 982
Pridružen/a: 22 jun 2012, 10:29
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la samoradnik » 06 avg 2012, 18:58

Kakvo razbijanje Rumunije od strane Srbije! Svaka čast delfini,akobogda do zlata!

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la harishp » 06 avg 2012, 19:20

M. Scofield je napisao/la:
samoradnik je napisao/la:Znam samo da će Srbija na Grčku. Hrvatska vrlo vjerovatno na Mađare.
Iz grupe Srbije još idu USA i CG.
Slabo pratiš. Srbija ide na Australiju, Hrvatska na poraženog između SAD-Mađarska
Ovaj gori od Fazlije,svaku promasi :lol:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

dean_
Postovi: 443
Pridružen/a: 18 jan 2010, 17:26
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la dean_ » 06 avg 2012, 19:25

znači hrvatska ide na amerikance....ozbiljna je to reprezentacija, ali ipak najbolji izbor u četvrtfinalu..ako se prođe u polufinale igra se sa pobjednikom iz susreta crna gora - italija/španjolska....
i to je dobar raspored

srbija inače sa australijom, a u polufinalu vjerojatno sa mađarskom

daj nam finale hrvatska - srbija ;)

Avatar
limenka
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jul 2012, 22:19
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la limenka » 06 avg 2012, 19:26

Hrvatska - SAD
Crna Gora - Španjolska

Srbija - Australija
Mađarska - Italija

Biti će teško ali nadam se prolazu. Favoriti smo i ne trebamo bježati od toga.
Doći će i taj dan, **** će Narkoman! Bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet DINAMO!

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la underPFC » 07 avg 2012, 11:41

Ajde da se malo osvrnem i na ove četvrtfinalne duele:

Hrvatska - USA , Hrvati su blagi favoriti, s druge strane prgavi Ameri itekako znaju na provokaciju dobiti meč. Iskusni su i jedni i drugi, nekima od njih poslednje OI. Neverujem da će razlika na kraju biti veća od 2. Kažem smatram da je Hrvatska nešto raznovrsnija i manje umorna, umnogome će zavisiti taj igrač više,ko se tu bolje snađe ide dalje.

Srbija - Australija,sigurno najmanje zanimljivo četvrfinale, Srbija je apsolutni favorit,međutim.... To nikako ne bi smelo da opusti srpske vaterpoliste,jer koliko me sećanje služi na nekim prošlim OI smo praktično do zadnjeg momenta ganjali bod u duelu sa kengurima.... Kao i na nekim pripremnim mečevima (koji i nisu relevantni) gde smo evidentno s manjom dozom jurili rezultat... Ipak realna slika kaže da je razlika u kvalitetu evidentna.

Crna Gora - Španija, većina verovatno vidi crnogorce u četvrfinalu, e pa ja baš mislim suprotno,to jedno mini iznenađenje bi mogla biti Španija... Oni uvek najbolje odigraju te mečeve u četvrfinalu, što se kaže ulazi sve i svašta... Crnogorci ukoliko odigraju na nivou onog meča sa Srbijom,idu dalje,ukoliko pak budu na momente onako pasivni kao protiv Amera, Španija će u borbu za medalje.

Mađarska - Italija , Veliko je pitanje koliko Biroš i kompanija mogu da se tuku i plivaju sa azurima! Ali opet pojedinačno gledano kvalitet je na strani Mađara,kao i istorija i sve ostalo. Verovatno najzanimljiviji duel u ovim mečevima.
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la Texi » 07 avg 2012, 13:39

Ja prognoziram ( a loš sam u tome ), polufinalne parove Srbija - Italija i Crna Gora - SAD.

Srbija - Australija 95% - 5%

Australijanci Imaju taj remi iz Rima 2009, ali vaterpolo koji je Srbija igrala na tom prvenstvu ne može se porediti sa vaterpolom koji igra ove godine ( pogotovo u Londonu ), bez obzira što je Srbija postala svetski prvak te godine. Još je taj remi bio u grupnoj fazi gde smo izgubili i od Španaca, što će reći odigrali veoma loše tu prvu fazu. S druge strane Australijanci u očajnoj formi, ni senka ekipe koja je prethodnih godina znala da namuči svakoga. Čak je iznenađenje što su dobili Grke i plasirali se u 1/4.

Crna Gora - Španija 60% - 40%

Kao što reče underPFC, Španci znaju biti veoma opasni u eliminacionoj fazi, posebno ako se raspucaju. Računam da će imati i poguranac od sudija zbog one frke protiv Hrvata, ali ipak je Crna Gora mnogo kvalitetnija ekipa. Španski golmani očajno brane u Londonu, pa čak i da Španci polude u napadu, koliko golova daju isto toliko će sigurno i primiti, pa čak i više. Čisto sumnjam da mogu da polude u toj jednoj utakmici, to može samo Tempesti. :mrgreen:
Crnogorcima može biti problem jedino '' lako ćemo '', jer su razbili Špance u prijateljskoj pre nekoliko sedmica sa 9:2.

Italija - Mađarska 51% - 49%

Mađari mi uopšte ne deluju moćno ni u napadu ni u odbrani, istina ni Italijani. Ali Italijani imaju tog Tempestija koji je pola ekipe i koji može da poludi ( kao u Šangaju ), a i kompletna ekipa je u stanju da odigra strašnu odbranu, za razliku od Mađara koji su primili 15 golova od Rumuna. :roll: Neko će reći kako Mađari igraju sve bolje iz meča u meč, ali meni igraju promenljivo. Katastrofalni protiv Srbije, dobar meč protiv CG koji je lako mogao otići na njihovu stranu, mučenje sa Rumunima, odličan meč protiv SAD. Meni to miriše na još jedan loš meč u 1/4 od strane Mađara. Još nešto jako bitno, Italijani su odigrali veoma ozbiljno protiv Španaca i dobili meč bez problema. Meni to govori da žele Mađare u 1/4, jer da Italijani smatraju Crnogorce lakšim protivnikom oni bi j učerašnji meč sasvim sigurno izgubili. Očigledno da nisu želeli Crnogorce, jer su svesni da veće šanse imaju protiv Mađara.

SAD - Hrvatska 51% - 49%

Mislim da će Hrvate skupo koštati nešto lakša grupa, i barem meni uopšte ne deluju impresivno iako su imali svih 5 pobeda. Mučenje sa Grcima 3/4 ( Grcima koje izbaci Australija sa + 5 ), '' remi '' sa Špancima, zatim lake pobede protiv Italije, Australije i Kazahstana. Igraju sve bolje, tempiranje forme ? OK, ali sad do izražaja dolazi psiha a tu su jako loši. Toliko puta su razočarali sve u Hrvatskoj ( poslednji slučaj Ajndhoven ), toliko puta su gubili važne mečeve da ih neki upoređuju sa košarkašima, a na OI im je upravo 1/4 bilo kobno prethodnih godina. Ameri s druge strane imali mnogo težu grupu, i odradili posao veoma pametno. Tražili svoju šansu odmah u prvom kolu protiv CG, iskoristili je i posle odradili Britance i Rumune i osigurali prolaz. Meni zdrava logika uopšte ne dozvoljava da pomislim kako su Ameri ( najspremnija ekipa u Londonu sigurno ), bili potpuno nadigrani od Srbije i Mađarske, odigrali katastrofalnu odbranu i kako su odjednom tako pali. Ameri se čuvaju za 1/4 i mislim da ćemo gledati potpuno drugačiju ekipu u odnosu na poslednja 2 meča.

Nadam se drami sa petercima u bar jednom od ovih mečeva.
I think I'm a pussy one.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la MaGiCa » 07 avg 2012, 13:55

Kad svi bacaju prognoze, ajd da uradim to i ja. :mrgreen:

Srbija-Australija

Srbija je apsolutni favorit i sve sem laganog prolaza u polufinale ce biti iznenadjenje. 90%-10% za nas.

Madjarska-Italija

Madjari su matori i ovo im je poslednje takmicenje u ovom sastavu. Nema tu vise plivacke superiornosti, ali istorija match up su tu na njihovoj strani i ne vidim kako ce ih Italijani proci. 60%-40% za Madjare.

Crna Gora - Spanija

Ovo je takmicenje Crne Gore. Spremni su, jaki kao nikad do sad, zreli, a i selektor im je extra klasa. Ne vidim kako to mogu Spanci da dobiju, jer ih Crnogorci plivanjem unistavaju. Jedini spas im je neka utakmica sporijeg tempa i obilje gresaka i kontrafaulova. 65%-35% za Crnogorce.

Hrvatska-SAD

Mislim da je Hrvatska ovde veliki favorit. Amerikanci jesu nezgodni, ali cenim da ih je Rudic procitao. Pored toga, Hrvati lako izlaze na kraj sa Amerima u zadnje vreme. Ocekujem da Jokovic, Boskovic i Sukno ubiju sa spoljnih pozicija, te da Hrvati idu u 1/2 finale. Hrvatskoj 70%, SADu 30% sansi.

stole8455
Postovi: 485
Pridružen/a: 04 avg 2012, 20:14
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la stole8455 » 07 avg 2012, 13:57

Srbija bi realno trebalo da osvoji zlato, najvise su pokazali. Bojim se jedino pritiska zlatne medalje zato sto su vaterpolisti ostali jedini koji su u trci za zlato od srpskih sportista.

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la Rosas7 » 07 avg 2012, 20:14

moramo SAD dobiti,to nam je najlaksi protivnik kojeg smo mogli dobiti
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Avatar
limenka
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jul 2012, 22:19
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Vaterpolo

Post Postao/la limenka » 07 avg 2012, 22:26

U ženskoj konkurenciji u finalu će igrati SAD i Španjolska, a za treće mjesto Mađarska i Australija.
Doći će i taj dan, **** će Narkoman! Bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet DINAMO!

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre: London 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.