OI London 2012 - Rukomet

Inspire a generation.

Moderatori/ce: Monolog,Pasha,VanBasten

Tko će biti novi olimpijski pobjednik?

Francuska
36
33%
Danska
16
15%
Hrvatska
38
35%
Španjolska
6
5%
Srbija
9
8%
Island
2
2%
Mađarska
0
Nema glasova.
Švedska
0
Nema glasova.
ostali
3
3%
 
Ukupno glasova: 110

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la LBJ MVP » 11 avg 2012, 00:03

Planiraju li se Dinart,Fernandez,Narcis i ostali metuzalemi oprostiti ikad.
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
reds
Postovi: 8428
Pridružen/a: 20 jan 2009, 12:10
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la reds » 11 avg 2012, 00:05

LBJ MVP je napisao/la:Planiraju li se Dinart,Fernandez,Narcis i ostali metuzalemi oprostiti ikad.
Dinart, Fernandez i braća Gille se opraštaju nakon ovih OI.
FK Pjetlovi

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la legenda reala » 11 avg 2012, 00:10

MaGiCa je napisao/la:@leyenda de Royal

Za mene je V.Rivera najveci trener svih vremena, uz Costantinija i Stenzela, ali drzim da bi ovo neki bolji trener na klupi Hrvata dobio. Nemoj me loziti da Hrvati nisu trenutno igracki jaci od Francuza, kad jesu. ;)
I za mene je, i očekujem Špance na krovu svijeta u janurau 2013 na domaćem terenu :D
Uporedićemo nema problema, za mene nisu ;) :P

Francuzi će vjerovatno odigrati još prvenstvo u Španiji iako oni mogu još par godina ovako, zajebaju se kad dođu Hrvati oni stisnu i eto :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la dubrava » 11 avg 2012, 00:12

legenda reala je napisao/la: Ne znam stvarno šta ljudi vide u ovoj Hrvatskoj ali eto :roll: , podcjenjuje se Goluža, a precjenjuje se ova Hrvatska ekipa, još jednom dokazano, svako prvenstvo ista priča, i ja pogodim prognozu :mrgreen: :P
Prije bih rekao da se podcjenjuje Hrvatska nego precjenjuje (mislim, ovdje na forumu). Reprezentacija koja u zadnjih 9 godina na skoro svakom prvenstvu osvoji medalju sigurno nije za podcijeniti.
Sve što je Magica rekao = potpis!
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Rukomet do smrti
Postovi: 344
Pridružen/a: 02 okt 2010, 15:30
Lokacija: Bosna
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Rukomet do smrti » 11 avg 2012, 00:13

legenda reala je napisao/la: Nemaju Hrvati puno top stvari, ni jedan bek im nije TOP ;) kad ih poredimo sa samim Evropskim vrhom ;)
A šta bi tek Valero radio sa Francuzima, kad izvlači ovakve stvari od limitirane Španije, Francuzi po deset minuta ne bi mogli primiti gol, kako bi on usavršio odbranu 8-)
Ne znam stvarno šta ljudi vide u ovoj Hrvatskoj ali eto :roll: , podcjenjuje se Goluža, a precjenjuje se ova Hrvatska ekipa, još jednom dokazano, svako prvenstvo ista priča, i ja pogodim prognozu :mrgreen: :P
Upravo to. Pa nije ni Goluza carobnjak, gubili su od Francuske i kad ih je vodio Lino Cervar, pa se Goluzu vise napada iako je pobjedio Francuze prije pola godine. Francuzi na svim pozicijama imaju mocnije igrace. Narcisse je mocniji od svih hrvatskih bekova. Accambray takodje. Lackovic trenutno najbolji hrvatski vanjski i meni jedan od najdrazih hrvatskih igraca. Bertrand Guille je zadnjih godina radio sjajan posao i u napadu i u odbrani. Vori ima 2 m a Guille ima 187 i bolji posao odradi od Vorija. Dosta je okretniji od njega. Pa Abalo sa 182 kada je maloprije uhvatio Vorija ovaj se nije mogao pomjeriti. Abalo bolje nego i jedno hrvatsko krilo, Karabatic dosta kompletniji igrac od Balica obrana/napad. I na kraju Omeyer golman kakvog Hrvati nemaju.
"Rukomet je danas najatraktivniji sport s loptom. Smatram ga perjanicom loptačkih sportova."

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la LBJ MVP » 11 avg 2012, 00:14

Ali ipak se ova ekipa ne može porediti ona sa Balićem u punoj formi,Metličićem,Džombom,tad je Hrvatska na skoro svakoj poziciji imala ponajboljeg igrača svijeta na toj poziciji :D
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Rukomet do smrti
Postovi: 344
Pridružen/a: 02 okt 2010, 15:30
Lokacija: Bosna
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Rukomet do smrti » 11 avg 2012, 00:17

LBJ MVP je napisao/la:Ali ipak se ova ekipa ne može porediti ona sa Balićem u punoj formi,Metličićem,Džombom,tad je Hrvatska na skoro svakoj poziciji imala ponajboljeg igrača svijeta na toj poziciji :D
Pa naravno da ne moze pisao sam i u prijasnjim postovima da je tada Hrvatska sa tim sastavom imala sjajnu generaciju ali meni je ova generacija Francuza najveca ikad, ljudi su to i dokazali :)
"Rukomet je danas najatraktivniji sport s loptom. Smatram ga perjanicom loptačkih sportova."

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la amerosm » 11 avg 2012, 00:18

Kao sto sam napisao prije par dana: Previse podcjenjujete Francuze i Dance.Dobro ovi drugi su se obrukali i kao aktuelni prvak Evrope ispali u 1/4 finalu, ali su s druge strane Francuzi pokazali da su najbolji kada je najpotrebnije.

Htjeli to neki priznati ili ne Hrvati imaju kompleks zvani Francuska i u vaznijim utakmica posljednjim godina ja mislim da su ih samo jednom dobili i to na EP 2008 ako se ne varam.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
bekicamir
Postovi: 1331
Pridružen/a: 07 jan 2012, 17:49
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la bekicamir » 11 avg 2012, 00:23

Daleko od toga da su Francuzi pobjedili nezasluzeno,jednostavno su iskoristili "lutanje" i "eksperimentiranje" Hrvatske u napadu,po meni dva covjeka koja su iskljucivi krivci za poraz su Duvnjak i Goluza,ovaj prvi navedeni nebi sebi trebao dopustiti u ovakvim utakmicama izgledati kao amater ako zeli da opravda ime najskupljeg rukometasa na svijetu te Goluza koji nakon jednog loseg suta Lackovica ubaci Bicanica koji je proveo 6 utakmica na tribinama i poceo je igrati 40 min u polufinalu i to bas protvi ultra teskih Francuza.
Hrvatska bi trebala pokusati angazirati nekog stranog strucnjaka koji nema kompleks Balica kao sto ga Goluza posjeduje ,laik je gledao i mogao uvidjeti da napadi Hrvatske imaju nekog smisla kada Ivano organizira ,ali ne on je morao biti na klupi 40 min. a Bicanic je odlicno odradio napade sa truntom Bunticem koji ne moze igrati utakmice na visokom nivou....
Bicanic.....Lackovic....Buntic

...to je bila vanjska linija Hrvatske pri gubitku od jedan razlike negdje u 40min. susreta....tri napada za izjednjacenje...Goluza molim te odstupi i daj reprezentaciju nekome tko umije i zna...
Dobro je Vori izjavio vise mi je dosta igranja utakmica za "drvene" medalje,a Viki Ivanovic je odlicno izresetao Goluzu koji samo govori falila nam je gustoca na terenu a Bicanic mu organizira napada...konju!

PS: od kada u Hrvata nema Metlicica nema niti zlata jer levati poput Buntica i Kopljara malo koju utakmicu odigraju vrhunski jer to nisu sposobni!

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2580
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la djoleprijedor » 11 avg 2012, 01:19

djoleprijedor je napisao/la: Što se moje konačne prognoze tiče..1.Francuska 2.Švedska 3.Hrvatska 4.Mađarska 8-)
Ide mi dobro :mrgreen:
Mens sana in corpore sano.

BigBigBang
Postovi: 10781
Pridružen/a: 07 maj 2012, 18:30
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la BigBigBang » 11 avg 2012, 01:23

Bez obzira na ishod finala(gdje ne sumnjam da ce Francuzi uzeti zlato) ova Francuska je najveca i najbolja generacija rukometasa svih vremena jednostavno predobri za sve ostale.



A ta suplja prica o drugom treneru i o minutazi Balica pada u vodu

2008 OI Peking Francuska u polufinalu pobijedila
2009 SP Zagreb Francuska u finalu pobijedila
2010 EP Austrija Francuska u finalu pobijedila
danas OL Francuska u polufinalu pobijedila


Igrao je i prije Balic po 50 minuta bio je i drugi trener ali pomoci proti najdominantnije nacije jednostavno nema.
VOAJERU CIGANE ODLAZI IZ ARSENALA!

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Kuko » 11 avg 2012, 02:17

Ma ova generacija Francuske je klasa za sebe, glavni igraci su prosli kroz 3 najveca kluba u zadnjih 10 godina i tamo uvijek igrali kljucnu ulogu. Svaka cast i Hrvatskoj, ali ova generacija Francuske je ipak nesto posebno.

Sto se vecerasnje utakmice tice Francuska ih je ubacila u svoju masinu, nisu im pruzali sansu za lagane pogotke iz kontranapada i to je bilo tu. U 6 na 6 igri Hrvati nemaju sta traziti s njima - nebrojeno puta dokazano.

Omeyer je na pocetku skidao neke zicere, ali kasnije je dosta odbrana pokupio iz fenomenalne odbrane Francuske.

Avatar
Tritolone
Postovi: 12315
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Tritolone » 11 avg 2012, 02:51

Kako sam razocaran, to je neopisivo. :cry:
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Toxicity
Postovi: 4083
Pridružen/a: 16 sep 2010, 14:58
Lokacija: Emerald City
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Toxicity » 11 avg 2012, 09:53

Ali čekati 20 minuta da izvedeš golmana koji ima samo jednu obranu, zatim pustiti Accambraya i ne staviti igrača na njega kad ti frajer puca 3 ili 4 puta zaredom i pogađa, držati Duvnjaka koji ti ima 0/7 šut, ne pokušati do kraja sa Balićem i još bruku loših poteza smo sinoć mogli vidjeti od Goluže.

I nije mi jasno kako se ne može naći sve ove godine kakav pristojan desni bek i golman. Pa onaj Alilović je odron, o Kopljaru da ne pričam. Lik sa 2 + nema daMu da skače i da puca, pa to je komedija.
"Give me what I want and I'll go away"

"See you in another life, brother."

Real Madrid

Avatar
limenka
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jul 2012, 22:19
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la limenka » 11 avg 2012, 10:22

Moramo pod hitno naći rješenje za desnog vanjskog i golmana. Kopljar i Buntić, odnosno Alilović nisu dovoljno dobri da obavljaju tu zadaću na razini kakvu očekujemo i na kojoj trebaju biti.

Francuska uskoro ostaje bez Omeyera, Fernandeza, dva Gillea, Karabouea, Dinarta... Neće to više biti ni 50% ove Francuske.
Doći će i taj dan, **** će Narkoman! Bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet DINAMO!

Avatar
England
Postovi: 2001
Pridružen/a: 21 avg 2011, 11:11
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la England » 11 avg 2012, 10:53

GOLUŽA NARKOMAN
Tom Hanks je bio vatrogasac i **** nam je svima mater.

Avatar
soba 39
Postovi: 1316
Pridružen/a: 13 feb 2010, 22:43
Lokacija: RS
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la soba 39 » 11 avg 2012, 11:43

limenka je napisao/la:Moramo pod hitno naći rješenje za desnog vanjskog i golmana. Kopljar i Buntić, odnosno Alilović nisu dovoljno dobri da obavljaju tu zadaću na razini kakvu očekujemo i na kojoj trebaju biti.

Francuska uskoro ostaje bez Omeyera, Fernandeza, dva Gillea, Karabouea, Dinarta... Neće to više biti ni 50% ove Francuske.
Nije problem u njima "problem" je u francuzima.Nakon OI kod francuza je smjena generacija tako da će tek doći vrijeme hrvatskog rukometa
"Indija,Pakistan..."

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la legenda reala » 11 avg 2012, 11:46

soba 39 je napisao/la: Nije problem u njima "problem" je u francuzima.Nakon OI kod francuza je smjena generacija tako da će tek doći vrijeme hrvatskog rukometa
A oni su baxuzi, možda se Švedska ili Njemačka vrate starom sjaju :lol: :mrgreen: iako su 2003 i 2004 oni iskoristili te smjene generacija i uzeli zlata+ što su oni imali tad jednu od najjačih generacija 8-)
Ne mora značiti da će smjena doći nakon ovih OI, jer su u rukometu svake godine takmičenja, tako da ova generacija može sigurno još dva velika takmičenja odraditi ;) Eto već za pet mieseci je novo takmičenje SP-vo 8-)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
soba 39
Postovi: 1316
Pridružen/a: 13 feb 2010, 22:43
Lokacija: RS
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la soba 39 » 11 avg 2012, 11:55

Objektivno Hrvatska je nakon Francuske ubjedljivo najjača reprenzetacija trenutno.E sad da li će do srebra ili bronze zavisi kad se sasataju sa francuzima.Da su francuzi ispali u 1/4,Hrvatska bi osvojila zlato
"Indija,Pakistan..."

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2580
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la djoleprijedor » 11 avg 2012, 12:41

soba 39 je napisao/la:Objektivno Hrvatska je nakon Francuske ubjedljivo najjača reprenzetacija trenutno.E sad da li će do srebra ili bronze zavisi kad se sasataju sa francuzima.Da su francuzi ispali u 1/4,Hrvatska bi osvojila zlato
Slažem se s tobom ..Francuska,pa Hrvatska i Danska(ali ima 2 zlata sa ep 2008 i 2012),koja je podbacila na OI,pa onda je po kvalitetu i kontinuitetu uspjeha Španija...To je neki ajmo reći "krem" zadnje 4 godine(od 2008 i EP,OI)..U 2 "ligu" po rezultatima od 2008 na ovamo a i realno po kvalitetu možemo svrstati Poljsku,Island,Švedsku,Srbiju,Mađarsku i Njemačku.To bi bil nekih TOP 10 selekcija trenutno što se tiče Evrope +možda Tunis od vanevropskih....Nakon njih idu Norveška,Slovenija,Makedonija,Rusija,Slovačka,Češka+Koreja,Egipat,Argentina,Brazil..itd..

Kao i što sam prognozirao Francuzi i Šveđani u finalu.Francuzi uzimaju zlato..a Hrvati bronzu.
Mens sana in corpore sano.

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre: London 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.