OI London 2012 - Rukomet

Inspire a generation.

Moderatori/ce: Monolog,Pasha,VanBasten

Tko će biti novi olimpijski pobjednik?

Francuska
36
33%
Danska
16
15%
Hrvatska
38
35%
Španjolska
6
5%
Srbija
9
8%
Island
2
2%
Mađarska
0
Nema glasova.
Švedska
0
Nema glasova.
ostali
3
3%
 
Ukupno glasova: 110

Avatar
Toxicity
Postovi: 4083
Pridružen/a: 16 sep 2010, 14:58
Lokacija: Emerald City
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Toxicity » 11 avg 2012, 12:46

[youtube][/youtube]

Goluža sinoć si pogubio konce i to na veliko.
"Give me what I want and I'll go away"

"See you in another life, brother."

Real Madrid

Avatar
legenda reala
Postovi: 33801
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la legenda reala » 11 avg 2012, 13:03

Hrvatska je najjača poslije Francuske to je bez daljneg , ali problem je i (ne)kvalitet ostalih ekipa.
Danci samo znaju igrati Evropska prvenstva :P
Španci su luzeri :roll:
Ostali samo nekom srećom mogu do kraja tj da ih pomazi žrijeb ;)

Njemačka i Poljska će još koju godinu ići ka dolje, dok ne pronađu dobitnu kombinaciju, pa jedna Švedska u kojoj je rukomet broj jedan se traži evo već deset godina, i još to nije to, ovo je mislim samo jedan blijesak i ništa više.
Ova Francuska generacija se pravila 5-6 godina 8-) , pa sad dominiraju 5-6 godina .Vidimo da u najavi još nema tako kvalitenih igrača, sigurno će im trebati par godina da naprave respektabilnu ekipu ;)
Island je tu gdje jeste imaju ekipu koja je u finim godinama, brza poletna, ali do nekog velikog uspjeha mislim da ne mogu, biće teško i Olafura nadomjestiti koji i sa 40 igra još uvijek u oba pravca 8-) , Peterson nije taj kalibar, on je priučeni bek u Berlinu ;)
Hrvatska se poslije Atlante 96-te, tražila nekih 6-7 godina ;) dok nisu napravili pravu ekipu, koja još uvijek bere plodove+ sad se planski radi sa smjenom, dok ostali ne rade, nego forsiraju stare igrače do iznemoglosti, i tu je prednost Hrvatske koja će vjerovatno dominirati sad par godina kao i 2003-2005 što su dok su Švedi,Francuzi,Rusi bili u rekonstrukciji., pa te velike Rusije evo već ko zna koliko nema nigdje jbt :?

Vanevropski rukomet je za klasu slabiji od Evropskog i jedino vrijedno pomena su Tunis i Korea, Egipat je oslabio u zadnje vrijeme, ali oni mogu samo namučiti protivnike, pobjediti malo teže ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
soba 39
Postovi: 1316
Pridružen/a: 13 feb 2010, 22:43
Lokacija: RS
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la soba 39 » 11 avg 2012, 15:01

Toxicity je napisao/la:[youtube][/youtube]

Goluža sinoć si pogubio konce i to na veliko.
Ma nije do Goluže,do francuza je i tačka
"Indija,Pakistan..."

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la LBJ MVP » 11 avg 2012, 15:21

legenda reala je napisao/la:Hrvatska je najjača poslije Francuske to je bez daljneg , ali problem je i (ne)kvalitet ostalih ekipa.
Danci samo znaju igrati Evropska prvenstva :P
Španci su luzeri :roll:
Ostali samo nekom srećom mogu do kraja tj da ih pomazi žrijeb ;)

Njemačka i Poljska će još koju godinu ići ka dolje, dok ne pronađu dobitnu kombinaciju, pa jedna Švedska u kojoj je rukomet broj jedan se traži evo već deset godina, i još to nije to, ovo je mislim samo jedan blijesak i ništa više.
Ova Francuska generacija se pravila 5-6 godina 8-) , pa sad dominiraju 5-6 godina .Vidimo da u najavi još nema tako kvalitenih igrača, sigurno će im trebati par godina da naprave respektabilnu ekipu ;)
Island je tu gdje jeste imaju ekipu koja je u finim godinama, brza poletna, ali do nekog velikog uspjeha mislim da ne mogu, biće teško i Olafura nadomjestiti koji i sa 40 igra još uvijek u oba pravca 8-) , Peterson nije taj kalibar, on je priučeni bek u Berlinu ;)
Hrvatska se poslije Atlante 96-te, tražila nekih 6-7 godina ;) dok nisu napravili pravu ekipu, koja još uvijek bere plodove+ sad se planski radi sa smjenom, dok ostali ne rade, nego forsiraju stare igrače do iznemoglosti, i tu je prednost Hrvatske koja će vjerovatno dominirati sad par godina kao i 2003-2005 što su dok su Švedi,Francuzi,Rusi bili u rekonstrukciji., pa te velike Rusije evo već ko zna koliko nema nigdje jbt :?

Vanevropski rukomet je za klasu slabiji od Evropskog i jedino vrijedno pomena su Tunis i Korea, Egipat je oslabio u zadnje vrijeme, ali oni mogu samo namučiti protivnike, pobjediti malo teže ;)
Francuska bi i bez Gillea(ne znam zašto se uvjek piše "braća Gille" kad onaj drugi uopće nije bitna karika),Fernandeza,Omeyera,Narcisa,Dinarta opet bila kandidat za medalju.
Bit će i u narednim godinama,jer neće se ovi igrači svi najednom oprostiti mada njih par vjerovatno hoće uskoro,najteže će biti podnijeti gubitak Dinarta,najboljeg odbrambenog igrača svijeta jednostavno ne možeš nadoknaditi.
Omeyera i Narcisa se neće protivnici tako lako riješiti,prvi je golman i može braniti još nekoliko godina a drugi je fizički jedan od najdominantnijih rukometaša svijeta.
Izgledaju spremni za smjenu generacije,Soreindo vremenom dobija sve više a Gille sve manje vremena na crti,Accambray i Barachet dva fenomenalna mlada beka,predstavili su par novih igrača na ovome prvenstvu,Honrubia recimo,Joli je tu odprije.

Još ako Karabatić počne igrati onako kako samo on zna,a već na igrama je puno bolji nego na evropskome,Francuzi će nabijati komplekse svima i u narednim godinama.
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Rukomet do smrti
Postovi: 344
Pridružen/a: 02 okt 2010, 15:30
Lokacija: Bosna
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Rukomet do smrti » 11 avg 2012, 16:29

soba 39 je napisao/la:Objektivno Hrvatska je nakon Francuske ubjedljivo najjača reprenzetacija trenutno.E sad da li će do srebra ili bronze zavisi kad se sasataju sa francuzima.Da su francuzi ispali u 1/4,Hrvatska bi osvojila zlato
Ubjedljivo nisu nikad. Ovo je bio loš turnir Danaca, isto kao i Francuza prije pola godine, pa su Francuzi pokazali ko je gazda. Vratiće Danci formu. Objektivno Danska je zadnjih godina po rezultatima iznad Hrvatske

Evropsko prvenstvo 2006
Za bronzu Danska - Hrvatska 32:27

Svjetsko prvenstvo 2007
Danci bronza, Hrvati bez medalje

Evropsko prvenstvo 2008
Za zlato Danska - Hrvatska 24:20, iako je u grupi Danska uzela Hrvatsku 30:20, kada je Danska na ovoj Olimpijadi izgubila slicno neki su poceli upotrebljavati pogrdne rijeci za Dance da ne nabrajamo sad te izraze

Svjetsko prvenstvo 2009
nisu imali okrsaj, ali Hrvatska srebro Danska bez medalje

Evropsko prvenstvo 2010
u grupi Hrvatska - Danska 27:23, kasnije Hrvatska uzima srebro, Danci bez medalje

Svjetsko prvenstvo 2011
u grupi Danska- Hrvatska 34:29, Danska uzima srebro u finalu nakon produzetaka, Hrvatska bez medalje

Evropsko prvenstvo 2012
nisu imali okršaj, Danska uzima zlato, Hrvati bronzu
"Rukomet je danas najatraktivniji sport s loptom. Smatram ga perjanicom loptačkih sportova."

Avatar
limenka
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jul 2012, 22:19
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la limenka » 11 avg 2012, 21:51

Španjolke nakon produžetaka uzele broncu protiv Južno-Korejki.

Finale je počelo i za sada Crna Gora ima prednost od 4:2.
Doći će i taj dan, **** će Narkoman! Bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet DINAMO!

Avatar
legenda reala
Postovi: 33801
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la legenda reala » 11 avg 2012, 22:48

Crnogorke samo na -1 protiv favorizovanih Norvežanki, na 16 minuta do kraja 8-)
Kaća na 9 golova 8-)
Idemo cure možete vi ovo ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
limenka
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jul 2012, 22:19
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la limenka » 11 avg 2012, 23:12

Norveška - zlato
Crna Gora - srebro
Španjolska - bronca

Prva medalja za Crnu Goru u povijesti, ovo su im druge OI.
Doći će i taj dan, **** će Narkoman! Bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet DINAMO!

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Livnjak » 11 avg 2012, 23:13

zadnji gol norveske im neide na cast, crnogorke posle da im cestitaju, ona uze loptu i zaleti se za +3

nanek

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la nanek » 11 avg 2012, 23:14

Ma ne moze ovim norvezankama niko nista, dobile bi pola nasa premijer lige :D Tu su negdje bara bara sa borcem :D

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Nail for Real » 11 avg 2012, 23:17

nanek je napisao/la:Ma ne moze ovim norvezankama niko nista, dobile bi pola nasa premijer lige :D Tu su negdje bara bara sa borcem :D
Jesi siguran? Da nisu bekovi veceras dobro sutirali lose bi se proveli jer je Loke zaustavljena bila a krila su ionako slabo koristili.
Cestitke za rukometasice, prve OI i srebro 8-) .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Rukomet do smrti
Postovi: 344
Pridružen/a: 02 okt 2010, 15:30
Lokacija: Bosna
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Rukomet do smrti » 11 avg 2012, 23:19

Koliko su samo Crnogorke imale iskljucenja i ni u jednom trenutku nisu odustajale svaka im cast ovo srebro im je ko zlato
"Rukomet je danas najatraktivniji sport s loptom. Smatram ga perjanicom loptačkih sportova."

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41157
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 11 avg 2012, 23:20

Predivne slike na kraju, slave Norvežanke, ali slave i Crnogorke, možda i više od pobjednica, jer znaju da su napravile nešto fantastično, donijele su toj maloj (po površini) zemlji iz našeg komšiluka veliku medalju :D

Nakon ove tekme zbogom aktivno bavljenju rukometu će nažalost reći Bojana i Maja :(
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

nanek

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la nanek » 11 avg 2012, 23:32

Pa dragi nas Aco i ja bi volio da su crnogorke pobjedile, ali da su se igrala jos 2 poluvremena ne bi one ovo dobile. Izvukle su maksimum ali da je bilo ko bio sa druge strane imale bi neke sanse da dobiju, ali ovako nikakve.

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Evolution87 » 11 avg 2012, 23:41

Svaka cast Crnogorkama na osvojenom srebru. Nadao sam se da mogu pobjediti Norvezanke ali sta je tu je. I ovo je odlican rezultat za crnogorski rukomet :D
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
legenda reala
Postovi: 33801
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la legenda reala » 11 avg 2012, 23:45

Sad da su odlučile utakmicu nisu, ali da su pretjerivale u nekim stvarima jesu ;)
Ali bože moj to je rukomet, u njemu sudije igraju glavnu ulogu i zato je rukomet tu gdje jeste :x
Crnogorke su imale ove Norvežanke, igrale su njihovu igru cijelo drugo poluvrijeme umrtvile su Norvežanke i itekako su imale šansi i sa ovakvim "suđenjem"(olahko se daju dva minuta, obje ekipe su igrale čvrsto pozadi jedni imaju 7-8 isključenja drugi 3 isključenja, razlika je očigledna), falilo je malo sreće i hladne glave u odlučujućim momentima ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

nanek

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la nanek » 11 avg 2012, 23:51

To vam je isto ko da kazes na maksimiru da Real i Dinamo imaju isto sudjenje. To ti je isto BIH -SPanija pa 7 minuta, to ti je isto Felix sturm u Las Vegasu, to ti je isto Zeljo-Rudar na Grbavici. Pa stani malo treba malo pure ne mozes ti odmah doci i sad ocekivati eh hajmo ravnopravno sudit Norvezankama i nekim novim Crnogorkama koje prvi put vide. Moras malo trajati, a jos nisi domacin ko Srbija sad kod sebe pa naguzove do medalje.Pa napadi po 3 minute ovdje malo bolje sudjenje i odmah ispadanje.A ovog slusam sa crnogorske televizije pa frajer kudi sudije ko da su eto bas ONE glavni krivac za poraz.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Nail for Real » 11 avg 2012, 23:52

Ma nema sta legendo da se prica, kad god bi CG dosla do izjednacenja ili na 1 razlike odma' ide iskljucenje, probijanje, i sta ti sve ne :!: Meni je to sumnjivo itekako.
Ali treba im odati priznanje jer su sa igracicom manje na primjer stigli 4 razlike i zaustavili krila :lol:. Dodaj i agresivnu odbranu u 2.poluvremenu i Sonju dolazimo do odlicne odbrane. Ali sta da se radi, napad nije najbolje funkcionisao, ponovo krila i pivoti neke zicere nisu iskoristili, Popovic nije forsirala sut jer je nije islo, a drugi bek ne moze sve sam.
Uglavnom, nema im se sta prigovoriti, srcano su odigrale i namucile najvece. Ma sta namucile, preznojile ih.
Ova medalja je u rangu Malage 2008 i vaterpola, i ako sada rukomet ne postane popularniji u CG nikad nece. Ovo se mora iskoristiti.
Mada mi nekako vise vuce da ce se sjetiti rukometa samo kada su prvenstva, kao sto je bilo i biva sa vaterpolom.
Jednu medalju imamo, vidjecemo moze li doci i druga.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la DANTES » 12 avg 2012, 01:02

MaGiCa je napisao/la:@leyenda de Royal

Za mene je V.Rivera najveci trener svih vremena, uz Costantinija i Stenzela, ali drzim da bi ovo neki bolji trener na klupi Hrvata dobio. Nemoj me loziti da Hrvati nisu trenutno igracki jaci od Francuza, kad jesu. ;)
Ali nisu bolji... Čovjek je u pravu... Jedino su bolji pivotu, ali i to je klimavo.... Treba pratiti igre igrača i u timovima.... Balić, čovjek genije ništa u klupskom rukometu nije napravio ni pružio... Lacković budimo iskreni dobar kao rezervna opcija i to najviše u odbrani.... Kopljar možda za koju godinu.... Buntić ne kontam kako im on igra..... Krila su najbolji dio tima, strašni su... Golmani prosjek malo bolji od našeg Stanića... Duvnjak i Vuković vjeciti talenti.... Za Draga čak mislim da je bolji, ali svi nešto guraju Duvnjaka.... Nema Pera koji je bio ono super top bek u oba pravca na svim nivoima... Mirza takođe super top krilo.... Ova ekipa ima snažan pobjednički mentalitet, koji izgradio Lino, a koji će ova naci paljevina skroz uništiti.... U rukometu rutina i navika pobjeđivanjaje stvar koja često ide iznad i prije kvaliteta.... Npr mi, Španci, Svedi zadnjih godina imamo kvalitet, ali ne u rutinu pobjeđivanja... To je teško steći, a kad se izgubi teško se vraćA... Švedska najbolji primjer toga...Udaljio sam se od teme, ali poenta svega je da Hrvati manjak kvaliteta nadoknađuju inteligencijom, mentalitetom... Kad naiđu na tim kvalitetniji, jači fizički i psihički, plus tim kojeg se užasno boje, razlika u klasi dođe do izražaja.... Tj nedostatak iste....nedostatAk klase....
Sad bih čestitao sestrama Bonaventura na zlatnoj medalji koju su osvojile uz malu pomoć Norvežanki :oops:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Admir_Sa » 12 avg 2012, 11:05

sinoc od bjesa nisam mogao ni komp ukljuciti familiju im sestrinsku francusku ebem, kad se treba namjestiti samo odredis bracu/sestre da sudi i nema šanse da se ikad raskrinka. pa ono je kriminalno šta su im sinoc radili, kad god crnogorke dodju do prilike oni im iskljuce igraca il sviraju faul u napadu. pa ubile su sinoc norvezanke, ove nisu u drugom pol sedmerca imale ja mislim, kakva odbrana sa 5 igraca konstantno :roll: al ne možeš protiv sudija pleme im ebem usrano. jebote u napadu bojanu polomiše startom na kojim bi im pozavidjeli svi odbrambeni u americkom fudbalu, al nema 2min, dok tamo u cistoj kontri gdje norveznaka daje gol i noktom je dotakla ova i 2min. da ne pricam o onom smješnom faulu u napadu kada su gol dali

iznerviro sam se samo tako :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
nema potpisa

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre: London 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.