OI London 2012 - Atletika

Inspire a generation.

Moderatori/ce: Monolog,Pasha,VanBasten

Avatar
Balon
Postovi: 3025
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la Balon » 06 avg 2012, 03:56

Eto ostali nikad nisu dopingovali :lol: . Gatlina su uhvatili i to je to, covjek odradio kaznu i sada zasluzeno uzeo medalju.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la DANTES » 06 avg 2012, 12:26

Balon je napisao/la:Eto ostali nikad nisu dopingovali :lol: . Gatlina su uhvatili i to je to, covjek odradio kaznu i sada zasluzeno uzeo medalju.
Aha ko garantuje da nije opet nabudzen??
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

armin dju
Postovi: 1165
Pridružen/a: 09 dec 2008, 22:42
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la armin dju » 06 avg 2012, 12:52

Pa ako su Asafu budili vece prije utrke za doping test, mislis da su njega obisli

Avatar
Balon
Postovi: 3025
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la Balon » 06 avg 2012, 13:34

DANTES je napisao/la:
Balon je napisao/la:Eto ostali nikad nisu dopingovali :lol: . Gatlina su uhvatili i to je to, covjek odradio kaznu i sada zasluzeno uzeo medalju.
Aha ko garantuje da nije opet nabudzen??
Nabudzen je kao i svi ostali, pitanje je samo koga ce uhvatiti a koga nece.

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la Livnjak » 06 avg 2012, 22:43

Zlato za Grenadu, prva medalja u povijesti Grenade,....

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la DANTES » 06 avg 2012, 23:17

Balon je napisao/la:
DANTES je napisao/la:
Balon je napisao/la:Eto ostali nikad nisu dopingovali :lol: . Gatlina su uhvatili i to je to, covjek odradio kaznu i sada zasluzeno uzeo medalju.
Aha ko garantuje da nije opet nabudzen??
Nabudzen je kao i svi ostali, pitanje je samo koga ce uhvatiti a koga nece.
A nekoga i ne testiraju...
Nego šteta za Jelenu.. Očito nije više njena era...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la don_burza » 06 avg 2012, 23:19

il je mozda i ona prestala uzimat hemiju ;)
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la DANTES » 06 avg 2012, 23:27

don_burza je napisao/la:il je mozda i ona prestala uzimat hemiju ;)
Ona je testirana.... A i hemija ne pomaže previše u tehničkim disciplinama... Sve me kopka je li Getlin bio nabudzen u Atini?!
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
skyisthelimit
Postovi: 3240
Pridružen/a: 26 mar 2011, 16:47

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la skyisthelimit » 06 avg 2012, 23:27

Balon je napisao/la:
Nabudzen je kao i svi ostali, pitanje je samo koga ce uhvatiti a koga nece.
DOKAZI ! a ne lupaj
15.10 - 15.06 ...

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la don_burza » 06 avg 2012, 23:29

http://gawker.com/5932124/classy-athlet ... dal-moment" onclick="window.open(this.href);return false;

Veliki respect za ovo
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la LBJ MVP » 06 avg 2012, 23:33

Ako potražite malo informacija o dianabolu,jednome od najpopularnijih steroida na svijetu,naićete na ovaj zanimljiv podatak
Na Svjetskim igrama u Moskvi 1956. godine američki liječnik John Ziegler je prvi puta vidio tadašnje sovjetske sportaše kako koriste testosteron. Testosteron je muški spolni hormon koji se normalno proizvodi u ljudskom organizmu i odgovoran je za razvoj muških spolnih karakteristika, kao i za izgradnju mišićne mase. Kako bi pomogao svojim sportašima da budu ravnopravni sovjetskim Ziegler je razvio anabolički steroid pod imenom Dianabol kao alternativu za testosteron..

Dianabol se vrlo brzo proširio među sportašima koji su ga počeli koristiti u visokim dozama. Ziegler se cijeli život nakon toga kajao zbog svog postupka jer mu je ubrzo postalo jasno da je stvorio čudovište.

Osnovni učinak visokih (suprafizioloških) doza anabolčkih steroida je povećanje nemasne tjelesne mase, kao i veličine i snage mišića. Ovaj je učinak osobito vidljiv kod sportašica koje korištenjem steroida povećavaju mišićni masu i smanjuju postotak masnog tkiva (slika 2.).

Poznat je slučaj plivačica iz bivšeg DDR-a koje su steroidi pretvorili u "teške ljepotice", i koje su osvojile sve što se dalo osvojiti 70-h i 80-ih godina prošlog stoljeća. Slična stvar desila se i s kineskim plivačicama i trkačicama koje su u razdoblju od 1992. do 1994. također došle niotkuda i postavile niz svjetskih rekorda. Testiranjem urina utvrđeno je da je čak 11 kineskih sportašica, uključujući 7 plivačica bilo pozitivno na anaboličke steroide.

Nuspojave uzimanja anaboličkih steroida su vrlo ozbiljne i mogu uzrokovati niz problema. Utvrđeno je da steroidi povećavaju razinu kolesterola i masnoća u krvi, povećavaju rizik od srčanog infarkta i moždanog udara, kao i karcinoma jetre. Također uzrokuju i psihičke promjene kao i promjene u ponašanju. Zabilježeno je da povećavaju iritabilnost i agresiju, te mogu uzrokovati maniju, hipomaniju i depresiju.
Na žalost upotreba dopinga nije vezana samo za vrhunske sportaše, već ih sve više koriste i rekreativci i mladi sportaši. Šokatni nam podaci dolaze iz SAD-a i Kanade gdje različite studije pokazuju kako skoro 5% sportaša u dobi do 14 godina koristi humani hormon rasta. Također se procjenjuje da 6% srednjoškolskih sportaša koristi androgene anaboličke steroide, a 15% ih je počelo s uzimanjem prije 10 godine života!
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la legenda reala » 07 avg 2012, 01:33

Pa ferdy što mi ne javljaš da je veliki Felix Sanchez uzeo zlato :D :D :D


Kako je Jelena završila :?:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41204
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 07 avg 2012, 01:39

legenda reala je napisao/la:Pa ferdy što mi ne javljaš da je veliki Felix Sanchez uzeo zlato :D :D :D


Kako je Jelena završila :?:
Nisam pratio uživo večeras :(

I meni je drago zbog legende Sancheza, samo sad izgleda nije bilo one legendarne narukvice :mrgreen:

Jelena broncu uzela, neka nova Amerikanka Suhr zlato sa 4.75, iako je Jelena već ove sezone preskakala i 5.01 ja mislim ;)

A Kirani dokazao da je u nedostatku prave konkurencije (Amera :mrgreen: ), najbolji 400metraš trenutno ;)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la legenda reala » 07 avg 2012, 02:06

Pa i ja sad evo gledma snimak na Eurosportu i Felix pomete konkurenciju :D :D
A Jeca se zastrla dekama i koncentriše se, e gdje otišla ova motka, jedva preskaču 4.75 jbt i uzimaju zlato, pa Jeca je nekad tek počinjala takmičenje od te visine :roll:
Kad je skakala vidim da ima rezerve, al kako je rušila sve tri puta ne znam, ali na 4.75 vidi se tu ima prostora za minimalno 4.85 :roll:
Al medalja još jedna se piše, inače moja omiljena atletičarka, kako se nekad uživalo uz Zlatnu ligu, a ona u pokušaju da obori rekord 8-) sve se završi i ona sama, a cijeli stadion aplauzira :P

Ma nabrala se medalja i para i više joj ovo nije na prvom mjestu čim u ovakoj konkurenciji ne može zlato da uzme :x
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Balon
Postovi: 3025
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la Balon » 07 avg 2012, 02:24

skyisthelimit je napisao/la:
Balon je napisao/la:
Nabudzen je kao i svi ostali, pitanje je samo koga ce uhvatiti a koga nece.
DOKAZI ! a ne lupaj
Naivan si, kao i svi ostali koji misle da su vrhunski sportisti cisti. U danasnjem vremenu je skoro pa nemoguce konkurisati za sami vrh bez nedozvoljenih sredstava. Uostalom, preporuka moja ti je da pogledas dokumentaciju o Angelu Herediji i skontat ces o cemu pricam.

Avatar
skyisthelimit
Postovi: 3240
Pridružen/a: 26 mar 2011, 16:47

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la skyisthelimit » 07 avg 2012, 03:37

Balon je napisao/la:
Naivan si, kao i svi ostali koji misle da su vrhunski sportisti cisti. U danasnjem vremenu je skoro pa nemoguce konkurisati za sami vrh bez nedozvoljenih sredstava. Uostalom, preporuka moja ti je da pogledas dokumentaciju o Angelu Herediji i skontat ces o cemu pricam.
I sta sad po ovom tzv strucnjaku svi sportisti koji se takmice od atletike do saha su pod utjecajem nedozvoljenih sredstava a samo rijetki zapravo nesretni bivaju uhvaceni u lazi i prevari. Kako se neki izvuku ? A ako su svi u talu zasto onda nasa Kimani odusta malo prije kraja ili jadnica nije znala da smije koristiti nedozvoljene stvari :lol:

A ti mi opet s tom budalom kojoj ne vjerujem nisi nista dokazao. Dokazi da je Bolt nabudzen, a ne ovamo kriviti SVE sportase da su prljavi. Hajd da si reko ima slucajeva nego svi :shock:

Koja je razlika izmedju 9.63 i 9.74. Ako je izmedju 9.7 i 10 velika.

Bolt je pomakao granice sprinta pa ako je nekad 9.9 bilo nevjerovatno danas je to normalno pa cak i premalo za medalju sto su pokazale ove igre.

I ubuduce nemoj ko taj majmun generalizovati nego izadji sa (provjerenim) imenima :roll:
15.10 - 15.06 ...

Avatar
Balon
Postovi: 3025
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la Balon » 07 avg 2012, 03:49

skyisthelimit je napisao/la:
Balon je napisao/la:
Naivan si, kao i svi ostali koji misle da su vrhunski sportisti cisti. U danasnjem vremenu je skoro pa nemoguce konkurisati za sami vrh bez nedozvoljenih sredstava. Uostalom, preporuka moja ti je da pogledas dokumentaciju o Angelu Herediji i skontat ces o cemu pricam.
I sta sad po ovom tzv strucnjaku svi sportisti koji se takmice od atletike do saha su pod utjecajem nedozvoljenih sredstava a samo rijetki zapravo nesretni bivaju uhvaceni u lazi i prevari. Kako se neki izvuku ? A ako su svi u talu zasto onda nasa Kimani odusta malo prije kraja ili jadnica nije znala da smije koristiti nedozvoljene stvari :lol:

A ti mi opet s tom budalom kojoj ne vjerujem nisi nista dokazao. Dokazi da je Bolt nabudzen, a ne ovamo kriviti SVE sportase da su prljavi. Hajd da si reko ima slucajeva nego svi :shock:

Koja je razlika izmedju 9.63 i 9.74. Ako je izmedju 9.7 i 10 velika.

Bolt je pomakao granice sprinta pa ako je nekad 9.9 bilo nevjerovatno danas je to normalno pa cak i premalo za medalju sto su pokazale ove igre.

I ubuduce nemoj ko taj majmun generalizovati nego izadji sa (provjerenim) imenima :roll:
Covjece nisam ja zaduzen da dokazem ko je dopingovan a ko nije. Za takve stvari postoje agencije, WADA itd. ali ja neradim kod njih.
Heredia i jeste strucnjak covjek je hemicar i godinama je slao doping sredstava najjacim sportasima svijeta tako da je on jedno pet puta kompetentniji i od tebe i od mene. Vrhunski sportasi sigurno nece kontaktirati "majmuna" nego covjeka koji zna sta i kako.

Covjeka su uhvatili i on progovrio malo i zasto bi lagao?
I bukvalno si me shvatio kad sam rekao "svi", govorim o ovim najjacim sprinterima, skakacima itd., sigurno ima i cistih na Olimpijadi ali oni zavrsavaju na zadnjim mjestima.

Znas li ti koje cifre se vrte oko Bolta, Phelpsa i slicnih pa se onda ponovo zapitaj kako nekoga uhvate a nekoga ne? Razmisli malo.

Avatar
skyisthelimit
Postovi: 3240
Pridružen/a: 26 mar 2011, 16:47

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la skyisthelimit » 07 avg 2012, 04:01

Znaci ti vjerujes da su svi najveci sportisti bili dopingovani ?
Krenuvsi u atletici preko Jessea Owensa pa sve do danas Bolta.
Para vrti gdje burgija nece pa tako i ta WADA koja one najvece "pomiluje" zbog interesa ( para, gledaoca, Tv prava i sl ) dok pod navodnicima male sportase uhvati samo da bi se znalo da i ta agencija nesto radi.
Koje gluposti. Eto da nema dopingovanog Bolta garant bi danas neki bijelac iz Katara slavio zlatnu medalju. Hajd sto mu je zauzeo mjesto vec mu i ukrao medalju.

Normalno da ce ljudskom mozgu 9.58 zvucati nevjerovatno ( pa cak i manje da nije usporio zadnjih 10 metara ) ali sta ces kad je covjek masina koja sasvim sigurno nije odrasla na grahu, ali nije ni na raznim dijabolicima i steridima.

A taj lik najveci je krivac sto su pojedini sportasi umrli jer ih je on predozirao. I zasto vjerovati nekom dileru ?
15.10 - 15.06 ...

Avatar
Balon
Postovi: 3025
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la Balon » 07 avg 2012, 04:27

skyisthelimit je napisao/la:Znaci ti vjerujes da su svi najveci sportisti bili dopingovani ?
Krenuvsi u atletici preko Jessea Owensa pa sve do danas Bolta.
Para vrti gdje burgija nece pa tako i ta WADA koja one najvece "pomiluje" zbog interesa ( para, gledaoca, Tv prava i sl ) dok pod navodnicima male sportase uhvati samo da bi se znalo da i ta agencija nesto radi.
Koje gluposti. Eto da nema dopingovanog Bolta garant bi danas neki bijelac iz Katara slavio zlatnu medalju. Hajd sto mu je zauzeo mjesto vec mu i ukrao medalju.

Normalno da ce ljudskom mozgu 9.58 zvucati nevjerovatno ( pa cak i manje da nije usporio zadnjih 10 metara ) ali sta ces kad je covjek masina koja sasvim sigurno nije odrasla na grahu, ali nije ni na raznim dijabolicima i steridima.

A taj lik najveci je krivac sto su pojedini sportasi umrli jer ih je on predozirao. I zasto vjerovati nekom dileru ?
Da vjerujem jer drugacije nemozes biti broj 1. Na kraju krajeva su svi, Bolt, Powell, Gatlin itd. vrhunski sprinteri ali pobjednika na kraju odlucuju nijanse a ta ze nijanse ti je potreban doping. Znas li ti da su svi osvajaci 100 m utrke od 1984 uhvaceni izuzev Donovana Bailey-a?
Nemoj me shvatiti pogresno, ja sam fan Bolta i on je vanserijski talenat i da je sve cisto opet bi sigurno bio najbolji kao i Phelps u plivanju.

I cuj zasto vjerovati nekom dileru? Pa eto vjerovali su mu Maurice Greene, Marion Jones i mnogobrojni ostali vrhunski sportasi pa ti vidi. I da, koga je to on "predozirao" svega ti?

Avatar
skyisthelimit
Postovi: 3240
Pridružen/a: 26 mar 2011, 16:47

Re: OI London 2012 - Atletika

Post Postao/la skyisthelimit » 07 avg 2012, 04:48

Balon je napisao/la: Da vjerujem jer drugacije nemozes biti broj 1. Na kraju krajeva su svi, Bolt, Powell, Gatlin itd. vrhunski sprinteri ali pobjednika na kraju odlucuju nijanse a ta ze nijanse ti je potreban doping. Znas li ti da su svi osvajaci 100 m utrke od 1984 uhvaceni izuzev Donovana Bailey-a?
Nemoj me shvatiti pogresno, ja sam fan Bolta i on je vanserijski talenat i da je sve cisto opet bi sigurno bio najbolji kao i Phelps u plivanju.

I cuj zasto vjerovati nekom dileru? Pa eto vjerovali su mu Maurice Greene, Marion Jones i mnogobrojni ostali vrhunski sportasi pa ti vidi. I da, koga je to on "predozirao" svega ti?

Sumnja u nesto ne znaci i automatski da si lopov da se tako izrazim. Jer ni 1984 ni 1988 kad je C. Lewis uzeo zlato nije nikad nista dokazano niti utvrdjeno. S druge strane lopov si kad sud utvrdi i sam priznas kao slucaj Jones kojoj su sve medalje nakon toga oduzete.

Meni zanima zasto pojedinci misle da je nemoguce istrcati 9.6 danas. Ako je Carl Lewis bio sumnjicav ( po nekima i nabudzen ) kako nikad nije bio ni blizu tog rezultata. Jesu li to danas jaca sredstava nego nekada ?
A sto je zanimljivo na kraju od svih dopingovanih uvijek Bolt pobijedi ( valjda ima najjace stimulanse ). :roll:

Pa jel onaj frajer umro zabaravio sam mu ime zahvaljujuci tom Heroini. I normalno da cu vise vjerovati jednom Greenu koji kaze da je cist ( a i nije nikad uhvacen ) nego nekom proizvodjacu nedozvoljenih sredstava

btw jesil ti citao ovaj tekst http://sportsport.ba/ostalo/bolt-plasim ... inga/85463" onclick="window.open(this.href);return false;

Ako vjerujes toj heroini zasto njemu ne vjerujes
15.10 - 15.06 ...

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre: London 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.