Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Ko će biti šampion?

Borac Banjaluka
45
56%
Slavija
7
9%
Drina Zvornik
7
9%
Kozara
4
5%
Rudar Prijedor
6
7%
neko drugi
12
15%
 
Ukupno glasova: 81

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la ASD » 17 maj 2017, 21:48

Pappy je napisao/la:
ASD je napisao/la:
SarcofagoVenom je napisao/la:Nije problem liga 12,nego je problem što se nakon par kola znao prvak i ko ispada,tako da je liga upala u monotoniju.To bi se desilo i da je bila liga 16,18, isto bi bilo. ,,Krivci,, su oba Borca ,prvi što nije imao konkurenta,a drugi Šamački što je otpao odmah.Kad se budu za prvo mjesto borile 2-3 ekipe a za opstanak isto toliko,druga će priča biti.
Problem je sto nema dovoljno kvalitetnih ekipa za nivo ispod PL-a.
Ako vec se ne planira ujedinjenje liga neka se skrate obje na 10 klubova, pa i na 8 ako treba, finansijski razlozi, i nema se kapaciteta za nesto vise.
Iz federalne lige ko god udje sljedece sezone ce ispasti, a ko god udje u federalnutakodje ce se vratiti u 2.federalnu.
Ima, kako nema. Druge lige su ove godine jače nego Prva liga. Apsurdno ali tako je. I odličnih igrača ima, i kvalitetnije se igralo. Imao si ove sezone Slogu Gornje Crnjelovo u Regionalnoj koja ima ekipu za Prvu ligu. I svake godine kod Regionalaca iskoči tako poneko ko ima kvalitetnu ligu.

Generalno broj ekipa je aspolutno svejedan. Kvalitet lige se neće sam od sebe popraviti, taman imao Ligu 8 ili Ligu 16. Ja sam to govorio i za Premijer ligu. Kvalitet se nije popravio. Zanimljivije jeste, ali što je zanimljivo nije i kvalitetno. Za Prvu ligu Republike Srpske je bitno naći format koji će 80% sezone održati zanimljivost. Jbg, ako je 30 kola neka se bar do 26-7 ne zna sve, a ne kao ove zadnje dvije sezone znao si na polovici šta će biti i odma' to nikome nije zanimljivo.
To su privremene ekipe, ne mozes to racunati, kao Mladost (VO) i Napredak DŠ, otprilike vidim da su pokupili dosta igraca iz tih ekipa.
Kapital je usao u tu ekipu, ali je izasao iz drugih ekipa, gore nabrojanih tako da opet imas jednak broj kvalitetnih klubova.

Ja sam licno ubijedjen da u Premijer ligi ove sezone je bilo 4 ekipe koje su trebale otpasti, kojima nije mjesto medju najboljima (Olimpik, Vitez, Metalleghe i Celik)
A u obje prve lige samo je Borac ekipa koja moze par sezona opstati.
Sljedece sezone vjerovatno ce iskociti neko drugi, ne znam.


U prvim ligama je problem sto ne mozes u obje lige naci deset klubova sa zadovoljavajucom infrastrukturom i redovnim izmirivanjem obaveza prije svega, igracki kadrovi totalno daleko od PL-a.

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la Pappy » 17 maj 2017, 22:21

ASD je napisao/la:
Pappy je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Problem je sto nema dovoljno kvalitetnih ekipa za nivo ispod PL-a.
Ako vec se ne planira ujedinjenje liga neka se skrate obje na 10 klubova, pa i na 8 ako treba, finansijski razlozi, i nema se kapaciteta za nesto vise.
Iz federalne lige ko god udje sljedece sezone ce ispasti, a ko god udje u federalnutakodje ce se vratiti u 2.federalnu.
Ima, kako nema. Druge lige su ove godine jače nego Prva liga. Apsurdno ali tako je. I odličnih igrača ima, i kvalitetnije se igralo. Imao si ove sezone Slogu Gornje Crnjelovo u Regionalnoj koja ima ekipu za Prvu ligu. I svake godine kod Regionalaca iskoči tako poneko ko ima kvalitetnu ligu.

Generalno broj ekipa je aspolutno svejedan. Kvalitet lige se neće sam od sebe popraviti, taman imao Ligu 8 ili Ligu 16. Ja sam to govorio i za Premijer ligu. Kvalitet se nije popravio. Zanimljivije jeste, ali što je zanimljivo nije i kvalitetno. Za Prvu ligu Republike Srpske je bitno naći format koji će 80% sezone održati zanimljivost. Jbg, ako je 30 kola neka se bar do 26-7 ne zna sve, a ne kao ove zadnje dvije sezone znao si na polovici šta će biti i odma' to nikome nije zanimljivo.
To su privremene ekipe, ne mozes to racunati, kao Mladost (VO) i Napredak DŠ, otprilike vidim da su pokupili dosta igraca iz tih ekipa.
Kapital je usao u tu ekipu, ali je izasao iz drugih ekipa, gore nabrojanih tako da opet imas jednak broj kvalitetnih klubova.

Ja sam licno ubijedjen da u Premijer ligi ove sezone je bilo 4 ekipe koje su trebale otpasti, kojima nije mjesto medju najboljima (Olimpik, Vitez, Metalleghe i Celik)
A u obje prve lige samo je Borac ekipa koja moze par sezona opstati.
Sljedece sezone vjerovatno ce iskociti neko drugi, ne znam.


U prvim ligama je problem sto ne mozes u obje lige naci deset klubova sa zadovoljavajucom infrastrukturom i redovnim izmirivanjem obaveza prije svega, igracki kadrovi totalno daleko od PL-a.
Pa Napredak je naprotiv jedna velika konstanta. Ekipa koja je prerasla Drugu ligu kvalitativno i igrački, ali nema se finansija za Prvu. Isto kao i Famos. Ove sezone je Leotar prvoligaška ekipa, evo je u drugoj. Iskusna ekipa, koja čak i od Premijer lige nije mnogo mijenjana. Plan je da se vrate u prvu. Imaš Drinu HE Višegrad koja je na polusezoni vratila sve igrače sa kojima su godinama igrali Prvu ligu, imaš Jedinstvo iz Brčkog koje ima pare, ali imaju loš sportski segment i uvijek mnogo lutaju sa igračima. Treba im u tom organizacionom smislu jedan čovjek koji zna šta hoće. Mislim da sam na "Istoku" sve nabrojao. Naravno, uz tu Slogu GC koja sada dolazi, i pretpostavljam ulazi u Prvu dogodine.

Na zapadu opet imaš Slobodu iz Novog Grada, veoma kvalitetna ekipa, prvoligaška takođe, Željo sada ulazi, odlična ekipa, tu će biti Borac iz Šamca koji mora srediti unutrašnje stvari u klubu, dio igrača ima. Pokazali su prošle jeseni da mogu. Imaš uvijek tih par ekipa sa dobrim igračima koji mogu nešto uraditi. Nije da nema, i da su slabije Druge lige.

Ali kao što ti i reče, problem je što je izuzetno velika razlika između entiteskih i Premijer lige. Te ekipa čak i kad osvoji Prvu ligu ne može za opstanak u Premijer ligi da se osloni na te snage, već treba potpuni remont, osim ukoliko nisu uspjeli na proljeće prvoligaške sezone sve to da ukomponuju.

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 694
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la SarcofagoVenom » 17 maj 2017, 22:45

Slažem se da broj klubova u ligi ne mijenja ništa, liga 8 ili 20 dodje isto.Mi jednostavno nemamo dovoljan broj kvalitetnijih igrača ni za PL,a kamo li niže rangove.Fudbal u 1 ligi je loš,dosadan,defanzivan pa i oni zalutali kad dodju nakon duze vremena na stadion,kada odu ,zakunu se da više nikada neće doći.Ako na to dodamo da većina ekipa ne želi ući u PL,iz raznoraznih razloga,slika je kompletnija.Prve lige su pravo ogledalo stanja BH fudbala
Ulaz besplatan izlaz se plaća

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la ASD » 17 maj 2017, 23:18

Iskren da budem, glavni razlog zbog kojeg sam ja za ujedinjenje prvih liga je taj sto imam nadu da bi mogli dobiti tv prijenose, bez tog danas nema fudbala.
Nema investicija, a sav kriminal se okupi.
Mislim da je uvodjenjem tv prenosa se istjerao poprilican broj kriminalaca iz fudbala, ali nazalost vecina ih je ostala u fudbalu samo se sklonili uglavnom u entitetske lige gdje je danas gora situacija nego prije

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2830
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la vlakanje » 18 maj 2017, 18:32

tv prenos u ovakvoj drzavi sa ovakvim savezom ne znaci nista a razlog je jedan jedini: najinteresantnije i najbitnije utakmice nisu dostupne svima na teritoriji bh!
kraj price! ovo sr.anje sa bht i exclusivom koju je pokupila mojaTV je blago receno sramota!
sarajevski derbi bi se gledao i u bl isto kao i u tz, bihacu... medjutim, ne moze i sve dok je jedan dio korisnika povlasten u odnosu na drugi, nema tu srece.
jos prije 3 godine sam govorio da je taj ugovor sa bh telekomom glupost i da se ne isplati nikome. ovako na papiru to izgleda kao velika cifra, ali moze se naci i jaci sponzor koji ce placati vise u odnosu na ovo sto sad od troskova pokriva bht, a pokrivaju samo sluzbena lica dok zauzvrat dobijaju apsolutno sva prava da rasporedjuju marketinski prostor, prvi pik za reklame a stadionu, pravo da uskrate tv prenose na 2/3 drzavne teritorije.

koliko je savez kriv sto je ovo dopustio, krivi su i klubovi koji nikako da se opamete i osnuju udruzenje i samostalno da povedu prva 2 ranga takmicenja!

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la ASD » 18 maj 2017, 20:19

To sto nasi bolidi ne znaju ni da prekopiraju ostale i ne iskoriste tv prava ni 10% koliko se realno moze je nesto savim drugo.
Ali cinjenice su da su tv prava uveliko uticala na razvoju Premijer Lige, prije toga je liga bila totalno domacinska i nezanimljivo je bilo ici na tekme.
Bilo je raznog kriminala, ima ga i danas ali u znatno manjoj mjeri.

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la Pappy » 18 maj 2017, 21:12

ASD je napisao/la:Iskren da budem, glavni razlog zbog kojeg sam ja za ujedinjenje prvih liga je taj sto imam nadu da bi mogli dobiti tv prijenose, bez tog danas nema fudbala.
Nema investicija, a sav kriminal se okupi.
Mislim da je uvodjenjem tv prenosa se istjerao poprilican broj kriminalaca iz fudbala, ali nazalost vecina ih je ostala u fudbalu samo se sklonili uglavnom u entitetske lige gdje je danas gora situacija nego prije
Ne znam šta bih ti rekao na tu temu. Nije se Premijer liga očistila od mafije, naprotiv stanje je još gore, jer su kriminalci u PL oni koji su skriveni, djeluju iz sjenke, i rade to mnogo pogubnije za bosanskohercegovački fudbal.

U entitetskim ligama imaš ljude imenom i prezimenom koji čak i ne pokušavaju da sakriju svoje lopovluke. Ali im sistem ne želi nauditi.

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 694
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la SarcofagoVenom » 22 maj 2017, 22:36

Nadam se da će sledeće sezone promjeniti sistem takmičenja,u trokružni,kao što sam i predlagao.Sve mane ovog sistema su jasne mislim svima,vidi se i na PL.A ako ne uvedu,kandidovaću se za predsednika FSRS,a medijski dio će da odradi Pappy(propagandni dio),te ću zamisli sprovesti u dijelo.Mislim da bi bio dobar predsednik,diktatura zagarantovana. :mrgreen:
Ulaz besplatan izlaz se plaća

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la realancojk » 23 maj 2017, 21:07

SarcofagoVenom je napisao/la:Nadam se da će sledeće sezone promjeniti sistem takmičenja,u trokružni,kao što sam i predlagao.Sve mane ovog sistema su jasne mislim svima,vidi se i na PL.A ako ne uvedu,kandidovaću se za predsednika FSRS,a medijski dio će da odradi Pappy(propagandni dio),te ću zamisli sprovesti u dijelo.Mislim da bi bio dobar predsednik,diktatura zagarantovana. :mrgreen:
Ima li za mene kakvo radno mjesto u stožeru?
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
PanajotPano
Postovi: 324
Pridružen/a: 08 jun 2016, 14:17
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la PanajotPano » 24 maj 2017, 11:04

Опет $ & се ? $ ' $ ' ' " ".

$ " 20 " ?, $ - у Првој ? " 12 ? 16 " ?, " &... ђаво :)

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la ASD » 24 maj 2017, 17:59

Kako je ovaj Leotar uspio ispasti iz u treci rang takmicenja, imaju jedno pet, sest igraca koji su igrali Premijer ligu, nekoliko igraca je sa strane, sto je dosta skupo s obzirom na geografski polozaj Leotara.

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2830
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la vlakanje » 24 maj 2017, 19:27

Prosle godine je ispadalo 5 ekipa iz 1.l rs jer je bio "pomor" u pl bh klubova iz rs :D

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 694
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la SarcofagoVenom » 24 maj 2017, 19:43

Liga će naredne sezone izgubiti dva Borca,a dobiti Želju BL I Šepak United.Želju sam gledao,zanimljiva ekipa,sa veteranom Krunićem.Očekujem ih u vrhu naredne sezone.Šepak,hm možda i prodaju mjesto nekom,npr Jedinstvu Brčko,ne bi im bilo prvi put.Neće biti nekog izrazitog favorita za prvaka,pa možda bude malo zanimljivije.
Ulaz besplatan izlaz se plaća

Avatar
Shadows
Postovi: 2438
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la Shadows » 24 maj 2017, 20:23

Radniku kup Republike Srpske.

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2583
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la djoleprijedor » 26 maj 2017, 14:05

Ako ćemo pričati o boljitku fudbala u čitavoj BiH,u narednih 5 sezona uraditi sledeće:Uvesti prva 2 profesionalna ranga,na prostoru cijele države i to prvi rang-Premier liga sa 10 klubova i drugi od 12 npr i gdje će biti koncetracija kvaliteta.Treći rang da bude entitetski,2 lige sa po 16 klubova i zdravo živio.Koliko bi samo taj 2 rang bio zanimljiviji za klubove i gledaoce.Oce godine zamislite:Borac Bl,Rudar P,Drina Z,Slavija,Travnik,Velez,Bosna V,Zvijezda,Gosk,Kozara,Jedinstvo B...Iz te konkurencije ko bi uspio uci u PL,bio bi itekako konkurentan.
Mens sana in corpore sano.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la MortemHz » 26 maj 2017, 14:09

djoleprijedor je napisao/la:Ako ćemo pričati o boljitku fudbala u čitavoj BiH,u narednih 5 sezona uraditi sledeće:Uvesti prva 2 profesionalna ranga,na prostoru cijele države i to prvi rang-Premier liga sa 10 klubova i drugi od 12 npr i gdje će biti koncetracija kvaliteta.Treći rang da bude entitetski,2 lige sa po 16 klubova i zdravo živio.Koliko bi samo taj 2 rang bio zanimljiviji za klubove i gledaoce.Oce godine zamislite:Borac Bl,Rudar P,Drina Z,Slavija,Travnik,Velez,Bosna V,Zvijezda,Gosk,Kozara,Jedinstvo B...Iz te konkurencije ko bi uspio uci u PL,bio bi itekako konkurentan.
Ta liga bi bila odlicna.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2583
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la djoleprijedor » 26 maj 2017, 14:20

Naravno da bi.Privlacnija i za gledaoce,pa i sponzore.Uvesti i neke kriterije sto se tice stadiona,broja sjedalica i ostalih uslova.Bio bi to rang koji bi izbacivao konkurentne timove za Premier ligu,cime bi i ona jacala.
Ubjedjen sam da bi svi imali koristi.
Mens sana in corpore sano.

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 694
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la SarcofagoVenom » 26 maj 2017, 16:18

djoleprijedor je napisao/la:Ako ćemo pričati o boljitku fudbala u čitavoj BiH,u narednih 5 sezona uraditi sledeće:Uvesti prva 2 profesionalna ranga,na prostoru cijele države i to prvi rang-Premier liga sa 10 klubova i drugi od 12 npr i gdje će biti koncetracija kvaliteta.Treći rang da bude entitetski,2 lige sa po 16 klubova i zdravo živio.Koliko bi samo taj 2 rang bio zanimljiviji za klubove i gledaoce.Oce godine zamislite:Borac Bl,Rudar P,Drina Z,Slavija,Travnik,Velez,Bosna V,Zvijezda,Gosk,Kozara,Jedinstvo B...Iz te konkurencije ko bi uspio uci u PL,bio bi itekako konkurentan.
Misliš da bi se u Prijedoru preko noći pojavilo par hiljada navijača,koji bi hrlili na stadion da vide Gabelu,Kakaknj,Čapljinu,Orašje,Simin Han,Tešanj itd,umjesto Gradiške,Doboja,Zvornika itd što gledaju sada,oni malobrojni?Da bi porastao kvalitet Rudara i lige?Da bi svi čekali da dadnu pare Rudaru zbog toga?.Tavorenje Rudara u 1RS ili 1BH,ne zanima nikog.Takođe nemoguće je imati 1RS sa 16 klubova kao niži rang,jer sad se jedva ima za 12,ko bi igrao to,Hambarine možda?Ta liga bi bila ista ko 1RS,,tako da nema potrebe za njom.Promjenio bi mišljenje onog momenta kad bi se stvorio moćan sponzor lige,koji bi davao klubovima novac,a liga bila maksimalno prezentovana na TV.Pošto to nema ni PL,vjerovatnoća da se to desi je nikakva.
Ulaz besplatan izlaz se plaća

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la MortemHz » 26 maj 2017, 17:16

djoleprijedor je napisao/la:Naravno da bi.Privlacnija i za gledaoce,pa i sponzore.Uvesti i neke kriterije sto se tice stadiona,broja sjedalica i ostalih uslova.Bio bi to rang koji bi izbacivao konkurentne timove za Premier ligu,cime bi i ona jacala.
Ubjedjen sam da bi svi imali koristi.
Slazem se sa svim, bravo. :thumbup:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Shadows
Postovi: 2438
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Prva liga Republike Srpske 2016/2017

Post Postao/la Shadows » 26 maj 2017, 23:23

Zajednicka 2 liga bi unistila i ovo malo klubova.

Odgovori

Natrag na “Prva liga RS”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.