FK Podrinje Janja


podrinje vor ever
Postovi: 4
Pridružen/a: 29 mar 2011, 16:42
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la podrinje vor ever » 29 mar 2011, 17:17

Pola ljudi je izgleda zalutalo.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la Devil » 29 mar 2011, 18:44

Dobri vam oni dresovi,bosanski Palermo. :mrgreen:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Pasodzigera
Postovi: 976
Pridružen/a: 22 mar 2008, 13:46
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la Pasodzigera » 03 apr 2011, 15:50

Urban Batalion je napisao/la:Koliko ja znam u regiji Podrinja ne nalaze se Janja i Kozluk. :shock:
Nadam se ,da se salis sa ovim
Bosno moja,divna,mila,lijepa ,gizdava
u tebi je Safet Susic,majstor fudbala!

Avatar
drinin vuk
Postovi: 1717
Pridružen/a: 25 jun 2010, 13:47
Lokacija: " РС
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la drinin vuk » 02 maj 2011, 12:18

Е " ",% " са заставе,транса, ? '?
& $ - & " - & - &
ФСРС

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la don_burza » 02 maj 2011, 14:20

drinin vuk je napisao/la:Е " ",% " са заставе,транса, ? '?

policija uzela :D
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la FK Sarajevo » 08 avg 2011, 14:55

Da cujemo stanje u Podrinju :D .Ko je dosao,a ko otisao????
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

Avatar
kupus army
Postovi: 1550
Pridružen/a: 02 mar 2010, 23:12
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la kupus army » 08 avg 2011, 17:23

Dosli mahom igraci iz ekipa iz nizeg ranga,a otisao samo Nikic u Kozaru i veteran Sofic se oprostio.Otprilike smo bara bara kao i prosle sezone,dobili smo jednog mladog spica iz Proletera iz Dvorova koji puno obecava,vec je u cetiri prijateljske dao isto toliko golova i on ce igrati umjesto Nikica u spicu.
Kao dijete 's tobom ja osjetilo bol,svu srecu ovog svijeta,dobro,a i zlo!

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la FK Sarajevo » 09 avg 2011, 10:04

kupus army je napisao/la:Dosli mahom igraci iz ekipa iz nizeg ranga,a otisao samo Nikic u Kozaru i veteran Sofic se oprostio.Otprilike smo bara bara kao i prosle sezone,dobili smo jednog mladog spica iz Proletera iz Dvorova koji puno obecava,vec je u cetiri prijateljske dao isto toliko golova i on ce igrati umjesto Nikica u spicu.
Sretno vam,da se sto bolje plasirate.Cijela Federacija navija za vas :mrgreen: .
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

Avatar
scudetto
Postovi: 1133
Pridružen/a: 07 jan 2011, 16:42
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la scudetto » 24 sep 2011, 01:41

PODRINJE: Sinić, Merić, A. Arnautović, D. Arnautović, Konculić, Đokić, Jusufović, M. Arnautović (od 46. min. Đekić), Sajtanović, Jović (od 76. min. Majstorović), Vučić (od 72. min. Sinanović). Trener:Borislav Tonković.

Malo vam ima ovih Arnautovica trebali bi jos kojeg da ubacite :D

Avatar
BolanBolan
Postovi: 596
Pridružen/a: 18 avg 2011, 17:51
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la BolanBolan » 25 sep 2011, 16:09

VASO PETROVIĆ, PRVI PREDSJEDNIK "PODRINJA"
POČELO JE NA SAVIĆA BARI

slika

Mada je proteklo šest decenija od osnivanja fudbalskog kluba "Podrinje" iz Janje, ti prvi "koraci Podrinja" još uvijek su u svježem sjećanju Vase Petrovića, jednog od osnivača i prvog predsjednika ovog sportskog kolektiva.

U svojim sjećanjima Vaso Petrović nas vodi u vrijeme kada je prije šezdeset godina grupa janjanskih mladića odlučila da osnuje fudbalski klub. Bilo je to doba kada je Janja živjela životom bosanske kasabe i kada će fudbalski klub da u narednim decenijama daje određeni pečat njenom društvenom životu.

- Prvu fudbalsku loptu u Janju ja sam donio iz Beča gdje sam studirao agronomiju. I, počeli smo da šutiramo na Savića bari nas nekolicina. Starijim nije bilo drago, jer kako su govorili, lopta je mladež odvlačila od poljoprivrede, a onda smo, čini mi se, 2. avgusta 1927. godine donijeli odluku o formiranju fudbalskog kluba. Dali smo mu ime Podrinje - prisjeća se 85-godišnji Vaso Petrović.

Klub se već na startu susreo sa nizom problema, koje je, zahvaljujući mladalačkom entuzijazmu mladih, i razumijevanju starijih uskoro prebrodio. Prvih godina se igralo na Savića bari. Pod otvorenim nebom igrači su se presvlačili, jer nije bilo prostorija, nije bilo dresova.

- Kad smo osnovali klub ja sam od kuće uzeo pare i otišao u Beograd da kupim dresove i kopačke. Kupio sam jedanaest garnitura dresova i kopački. Dresovi su bili crveni sa crnim "štraftama", gaćice crne, štucne crvene sa bijelim ranflama.

Samo desetak dana kasnije "Podrinje" će odigrati i prvu prijateljsku zvaničnu utakmicu. Protivnik će biti ekipa iz Bijeljine. O atmosferi pred utakmicu i o samoj utakmici čika Vaso priča: "Utakmica je počela u tri sata poslijepodne. Sat ranije stigli su Bijeljinci. Bila je to ekipa koja je već iza sebe imala utakmicâ, iskusnija od nas. Sat prije utakmice razgovarali smo sa njima. Bili su malo prepotentni, rekli su nam da će nam dati 10 do 15 golova. Odgovorio sam im, da je lopta okrugla i da se ne zna nikad unaprijed pobjednik. Možda je ta njihova prepotencija bila motiv za nas da zaigramo svom snagom. Nakon pola sata igre ja sam jednim volej udarcem savladao golmana gostiju i to je bila za sve nas velika radost. Bijeljinci su nastojali svim silama da izjednače i to im je pošlo za nogom uz pomoć sudije koji je neopravdano u njihovu korist dosudio jedanaesterac. Izjednačenje nas nije zbunilo. Deset minuta prije završetka susreta moj brat postigao je pobjedonosni gol i mi smo prvu utakmicu dobili sa 2:1".

Od tada je "Podrinje" krenulo na svoj sportski put dugačak šesdeset godina. Došli su zatim susreti sa fudbalerima iz Zvornika, Loznice, Ugljevika i drugih obližnjih mjesta. Putovalo se konjskim zapregama, a hranu su sami fudbaleri od kuće nosili. Ali ovaj mali kolektiv je, pored neimaštine, vezalo čvrsto prijateljstvo, drugarstvo.

- Mi smo u Podrinju bili kao braća. Mi nismo pravili razliku između sebe bez obzira na nacionalnu pripadnost. U klubu je bila savršena harmonija, sloga i ljubav. Živjeli smo kao jedna porodica, kao braća. To je bilo pravo bratstvo i jednistvo. Zato smo i bili snažan kolektiv - kaže čika Vaso.

Prvu utakmicu van Janje Podrinje je odigralo u Bijeljini gdje je poraženo sa 2:1. Onda su došle utakmice u Zvorniku, Loznici i drugim mjestima.

Interesantno je da je već na počecima u Podrinju organizovan trening fudbalera. Počinjao bi obaveznim trčanjem oko Savića bare, da bi potom uslijedile vježbe sa loptom i dalje uigravanje ekipe. Lopta je bila na šnjiranje.

Na kraju našeg razgovara Vaso Petrović nam je izdiktirao i sastav Podrinja iz 1927. godine.

Sastav Podrinja iz 1927. godine:
Ibro Redžić, Meho Smajić, Sveto Zarić, Meho Suljar, Petar Ugljevičanin, Vaso Petrović, Nikola Kojić, (?) Petrović, Luka Petrović, Krsto Nedić, Rifat (?).

Download PDF (1.34 MB)

Kod: Označi sve

http://url.ba/dkyh
"...gledam na svaki preživljeni dan svog života kao na neku veliku pobjedu, a poderotine na mojoj duši sve su veće i niko ih ne može zakrpiti."

Avatar
BolanBolan
Postovi: 596
Pridružen/a: 18 avg 2011, 17:51
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la BolanBolan » 25 sep 2011, 16:12

scudetto je napisao/la:PODRINJE: Sinić, Merić, A. Arnautović, D. Arnautović, Konculić, Đokić, Jusufović, M. Arnautović (od 46. min. Đekić), Sajtanović, Jović (od 76. min. Majstorović), Vučić (od 72. min. Sinanović). Trener:Borislav Tonković.

Malo vam ima ovih Arnautovica trebali bi jos kojeg da ubacite :D
Historija se ponavlja, pogledaj u ovom sastavu iz 1927. godine., Petrovića k'o sad Arnautovića. :mrgreen:

Sastav Podrinja iz 1927. godine:
Ibro Redžić, Meho Smajić, Sveto Zarić, Meho Suljar, Petar Ugljevičanin, Vaso Petrović, Nikola Kojić, (?) Petrović, Luka Petrović, Krsto Nedić, Rifat (?).
"...gledam na svaki preživljeni dan svog života kao na neku veliku pobjedu, a poderotine na mojoj duši sve su veće i niko ih ne može zakrpiti."

Avatar
BolanBolan
Postovi: 596
Pridružen/a: 18 avg 2011, 17:51
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la BolanBolan » 11 mar 2012, 11:22

FK SUTJESKA - FK PODRINJE (1-3)

[youtube][/youtube]
"...gledam na svaki preživljeni dan svog života kao na neku veliku pobjedu, a poderotine na mojoj duši sve su veće i niko ih ne može zakrpiti."

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la don_burza » 18 mar 2012, 12:00

Gledaj terena ko na Matorom Trafordu :D

slika
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
astra1922
Postovi: 7136
Pridružen/a: 06 feb 2011, 18:22
Lokacija: Gradacac
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la astra1922 » 29 maj 2012, 17:40

sta je trenutno sa zorana nikica moze li mi neko napisati gdje je trenutno igrali za vas i koliko je dao golova ove sezone ..hvala
per aspera ad astra ..Zvijezda Gradacac

Nova sezona nova nafaka

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la don_burza » 29 maj 2012, 19:15

Dobar je igrac . Kod nas je bio jedan od najboljih . Ne znam sad tacno koliko je dao golova ove sezone al mislim da ce vam biti dobro pojacanje ;)
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
astra1922
Postovi: 7136
Pridružen/a: 06 feb 2011, 18:22
Lokacija: Gradacac
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la astra1922 » 29 maj 2012, 19:53

don_burza je napisao/la:Dobar je igrac . Kod nas je bio jedan od najboljih . Ne znam sad tacno koliko je dao golova ove sezone al mislim da ce vam biti dobro pojacanje ;)
hvala na info
per aspera ad astra ..Zvijezda Gradacac

Nova sezona nova nafaka

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la sonik24 » 24 jun 2012, 16:37

Musemiceva Janja 8-) odlican tim, koliko se sjecam, jedini poslije rata koji je u drugoj ligi RS-a, treci stepen takmicenja u BiH, imali preko hiljadu navijaca po mecu. Respekt...

fkpodrinje
Postovi: 2
Pridružen/a: 22 jul 2012, 12:05
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la fkpodrinje » 23 jul 2012, 16:07

FK PODRINJE JANJA - FK Gorica Pucile 4-0

strijelci Mladen Milanovic 2x ( pojacanje iz Radnika) i Dejan Vucic 2x

fkpodrinje
Postovi: 2
Pridružen/a: 22 jul 2012, 12:05
Kontakt:

Re: FK Podrinje Janja

Post Postao/la fkpodrinje » 26 jul 2012, 13:11

FK PODRINJE JANJA - FK DRINA ZVORNIK 0-3

Odgovori

Natrag na “Prva liga RS”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.