FK Mladost Velika Obarska

Avatar
DRHAUSE
Postovi: 2346
Pridružen/a: 02 avg 2011, 20:49
Lokacija: Century City
Kontakt:

FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la DRHAUSE » 27 maj 2013, 11:40

Otvaram temu o timu koji je na terenu izborio PL a ostaje da vidimo da li će je i zaigrat.Osnovani su 1948, kao klub koji je nastao pod komunizmom nose tipično komunističko ime "Mladost".Klupske boje su im zelena i bijela.Afirmisali su nekoliko zanimljivih igrača poslije rata poput Branimira Bajića,Bojana Markovića i Velibora Vasilića.Prije rata se izdvaja ime Nikole Bale.Nije potrebno napominjati da je za klub iz sela sjevero-zapadno od Bijeljine ovo najveći uspjeh u historiji.Alfa i omega kluba je SNSD-ovac Miroslav Milovanović a klub važi za jako uticajan u savezu RS-a.Trenutni kapacitet stadiona u Velikoj Obarskoj je 1500 sjedećih mjesta(PL zahtjeva mnm 3000).Stadion je otvoren 2011 god. utakmicom protiv Partizana (beogradskog) i spada u red ljepših i uređenijih u našoj zemlji.Evo izvještaja sa te utakmice uz napomenu da obratite pažnju na travnjak...
" onclick="window.open(this.href);return false;
... zaista kao na Emiratima.Trener im je Milan Milovanović, iskusni stručnjak koji je prije nekoliko godina uveo Drinu iz Zvornika u PL.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/s ... barska.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Tako Bijeljina dobija drugog premijerligaša koji će braniti njenu čast u najvišem rangu.Ja se lično nadam da će im se i Podrinje iz Janje uskoro pridružiti pa da mi (sarajlije), bijeljinci i mostarci vodimo ovu ligu :D
To je sve što sam ja iz Sarajeva mogao pronaći o ovom klubu a nadamo se da ćemo uskoro imati nekog iz Obarske na forumu ako ništa do tad nam raja iz Bijeljine može pomoći približiti sliku o Mladosti.

P.S U izgradnju stadion je uloženo 500.000 km a svakog živog zanima kako selo finansira premijerligaša!? 8-)
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

Avatar
Vandelanoitte
Postovi: 457
Pridružen/a: 26 jul 2012, 23:21
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la Vandelanoitte » 27 maj 2013, 12:01

Ekipa je prošle godine igrala Drugu Ligu RS a sad u PL 2 godine 2 titule osvajaju.
Wayne Rooney: "Barcelona nas je pobjedila nogometom, Real Madrid jadnom krađom!"
Pedro - najgori igrač svih vremena.

Avatar
jbmilan
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 nov 2012, 21:22
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la jbmilan » 27 maj 2013, 12:11

Pa sta je rec sad, jel ulaze ovi ili ne ulaze :mrgreen: :lol:
Amicci Di Nessuno

Vječna Ljubav Čeličnog Grada

Avatar
katalinski
Postovi: 748
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la katalinski » 27 maj 2013, 14:06

Pa ceka se valjda zasijedanje komisije -dodjela licenci,jer jos niko iz rs nije dobio.oni su ocito voljni igrati.posto je i vitez prijavio zenicu kao stadion na kojem ce igrati ,nece ni obarska imati tu problema,vjerovatno samo finansijske uslove trebaju ispostovati koje trazi fsbih
Ajvatar

Avatar
delko
Postovi: 3524
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la delko » 27 maj 2013, 14:20

vidjet cemo ;) volio bih da udju iz razloga sto su to dokazali na terenu ;) neka teren bude mjerilo ;) valjda ce ispostovati uslove ostale ;)

posto si stavio grb samo u linku, da ga svi vide... ;)

slika
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Bijeljina055
Postovi: 430
Pridružen/a: 10 jan 2013, 17:11
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la Bijeljina055 » 27 maj 2013, 21:55

Predsjednik FK Radnik Bijeljina Pedja jovic veceras je izjavio da je uprava FK Madost kontaktirala upravu bijeljinskog kluba oko koristenja gradskog stadiona za premijerligaske utakmice,dok stadion u Obarskoj ne bude uredjen.Najvljuje se popisivanje ugovora oko koristenja stadiona,mada ce se vise o tome znati u cetvrtak poslije satanka dvije uprave.Takodje predsjednik Radnika koji je i ujedno i nacelnik za privredu u gradskoj admonistraciji najavio mogucnost udvostrucenja sredstava od strane grada u odnosu na novac koji sada dobijaju.

Bijeljina055
Postovi: 430
Pridružen/a: 10 jan 2013, 17:11
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la Bijeljina055 » 28 maj 2013, 09:45

Čudo iz Velike Obarske

Za pravu senzaciju ovog ljeta pobrinuli su se fudbaleri Mladosti iz Velike Obarske, koji su u kratkom vremenskom periodu od 4. opštinske lige stigli do Premijer lige BiH.

Kolo prije kraja Prve lige RS osigurali su prvo mjesto i titulu šampiona RS, čime su obezbijedili pravo da se naredne godine takmiče među najboljim klubovima u BiH, ali još nisu odlučili da li će iskoristit to pravo.

"Mi zaista nismo ni svjesni naših mogućnosti i šta smo sve postigli. Nismo još donijeli zvaničan stav o tome da li ćemo nastupati u Premijer ligi BiH. U subotu igramo utakmicu zadnjeg kola, proslavljamo titulu šampiona RS, a u nedjelju smo zakazali vanrednu sjednicu Skupštine zajedno sa Upravnim odborom. Trenutno vlada želja da budemo aktivni članovi Premijer lige BiH, no vidjećemo još šta će biti odlučeno", kaže Borko Blagojević, predsjednik kluba, i dodaje:

"Zašto da se ne nadamo nastavku lijepe priče. Ni ovo nije bio prvobitan plan pa smo sada tu gdje jesmo. Znamo da to zvuči kao prevelik zalogaj, ali ništa nije nemoguće, zašto da ne postaviti i velike domete pa i borbu za Evropu možda u narednoj sezoni".

Zašto da se ne nadamo nastavku lijepe priče. Ni ovo nije bio prvobitan plan, kaže Blagojević

Mladost je posljednjih godina skoro svake sezone išla u rang više. U Prvu ligu RS plasirali su se 2012, a debitantski nastup okončali su titulom.

"U tom kontinuitetu plasmana u više rangove u jednom trenutku nam je išla na ruku i reorganizacija takmičenja, mada nema sumnje da smo napredak i bez toga ostvarili. U Prvoj ligu RS kao debitanti nismo imali ambicije za sami vrh. Među šest najboljih bio je neki cilj. Međutim, kako su se nizali rezultati, rasli su i apetiti pa je došla i titula", objašnjava Blagojević.

Mladost, prije svega, mora riješiti elementarno pitanje za odigravanja domaćih utakmica. Stadion u Velikoj Obarskoj ne ispunjava uslove N/FS BiH, što znači da bi za početak trebalo da bude prijavljen stadion bijeljinskog Radnika.

"Obavili smo neformalne razgovore sa čelnicima Radinika. Dogovorili smo da možemo prijaviti njihov stadion, ali naša prva opcija je uređenje našeg stadiona i prilagoditi ga kriterijumima", kazao je Blagojević i dodaje da jednako sa Upravom zasluge za fudbalsko čudo idu i igračima i stručnom štabu, predvođenom Miroslavom Milanovićem.
Amateri

Veliki broj fudbalera u ovom klubu su u suštini amateri, ali ponosno će u Velikoj Obarskoj spomenuti da su njihove redove činili i neki profesionalci poput bh. reprezentativaca Bojana Tripića i Branimira Bajića. Dres Mladosti obukao je i Dalibor Knezović, koji je dugo igrao u Premijer ligi sa Rudarom, a nastupao je i za Kragujevac. Tu je Miodrag Vasiljević takođe igrač sa ranijim iskustvom u višem rangu, odnosno u Hajduku iz Kule.
Pomoć Vlade RS

Klub se jednim dijelom finansirao i od sredstava koja su prikupljali sami igrači. Danas ima značajnu podršku lokalne zajednice i Vlade Republike Srpske. Blagojević kaže da njima, u suštini, i ne treba puno. Pomažu, kaže, i sponzori. Neki igrači su u radnim odnosima u firmama pa im je to glavni izvor prihoda. Ima i onih koji su stipendisti, dok je jedan dio i pod ugovorom.

Avatar
crvenocrni
Postovi: 1537
Pridružen/a: 18 nov 2010, 22:28
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la crvenocrni » 28 maj 2013, 10:02

Daj nemoj onda da ulaze ako vec ima toliko amatera (iako u ovoj ligi i ne prsti sve od pravih profesionalaca ali ipak razlika je konstantno treniranje i imati drugi posao i igrati). Bolje da onda Sloga ili neko drugi udje nego da vec na pocetku znamo jednog putnika u nizi rang ;)

Benjo_AFC86
Moderator
Postovi: 3498
Pridružen/a: 11 okt 2010, 12:35
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la Benjo_AFC86 » 28 maj 2013, 18:59

slika
OFK Gradina Srebrenik
Silver Town Boys

Avatar
AdiRajvosa
Postovi: 260
Pridružen/a: 25 maj 2013, 01:28
Lokacija: " Gdje si Ti, tu smo i mi"
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la AdiRajvosa » 28 maj 2013, 19:26

Znaci jos se ne zna ulazi li ovaj klub u PL.

Mene interesuje zasto se kontaktirao Radnik, kada se radi o gradskom stadionu u Bjeljini, to nije vlasnistvo Radnika.

Sto se tice stadiona napraviti jos priblizno ovakvu tribinu na drugoj strani, uz jedan dio na toj tribini za gostujuce navjace, i odlican stadion za nase uslove.

semberac
Postovi: 101
Pridružen/a: 13 maj 2013, 14:26
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la semberac » 28 maj 2013, 20:21

Uslovi za igru na stadionu u Obarskoj su fenomenalni. Prilaz stadionu odicno uradjen sa parking mjestima. Postojece tribine zaista odlicne ali je kapacitet samo 600 sjedecih mjesta. Teren prema onome sto se vidi sa tribina perfektan. Klub nece imati finansisjkih problema jer ih sponzorise Neskovic koji je takodje iz velike obarske, finansijski pomazu braca Bajici, Bojan Markovic, Bobar i mnoge druge privatne kompanije. Razlika izmedju Radnika i Mladosti je ta sto Mladost vole ljudi koji je vode, a u radniku su licni interesi. Samo jedan primjer,u radnik je po politickoj liniji zaposleno u stalni radni odnos i trenutno radi 11 ljudi , ne racunajuci trenere i igrace. sta li samo rade toliki ljudi to niko ne zna. Samo po tom osnovu na godisnjem nivou trose na plate, poreze i dopronose nesto preko 150 000 km.

semberac
Postovi: 101
Pridružen/a: 13 maj 2013, 14:26
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la semberac » 28 maj 2013, 20:27

Adi, Radnik su kontaktirali vjerovatno jer njime upravljaju ljudi koji su dio graske vlasti, tacnije naseg gradonacelnika. Bijeljina ja jako specificna sredina. Tesko je to objasniti onima koji ne zive ovde.

semberac
Postovi: 101
Pridružen/a: 13 maj 2013, 14:26
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la semberac » 28 maj 2013, 22:17

DRHAUSE je napisao/la:Otvaram temu o timu koji je na terenu izborio PL a ostaje da vidimo da li će je i zaigrat.Osnovani su 1948, kao klub koji je nastao pod komunizmom nose tipično komunističko ime "Mladost".Klupske boje su im zelena i bijela.Afirmisali su nekoliko zanimljivih igrača poslije rata poput Branimira Bajića,Bojana Markovića i Velibora Vasilića.Prije rata se izdvaja ime Nikole Bale.Nije potrebno napominjati da je za klub iz sela sjevero-zapadno od Bijeljine ovo najveći uspjeh u historiji.Alfa i omega kluba je SNSD-ovac Miroslav Milovanović a klub važi za jako uticajan u savezu RS-a.Trenutni kapacitet stadiona u Velikoj Obarskoj je 1500 sjedećih mjesta(PL zahtjeva mnm 3000).Stadion je otvoren 2011 god. utakmicom protiv Partizana (beogradskog) i spada u red ljepših i uređenijih u našoj zemlji.Evo izvještaja sa te utakmice uz napomenu da obratite pažnju na travnjak...
" onclick="window.open(this.href);return false;
... zaista kao na Emiratima.Trener im je Milan Milovanović, iskusni stručnjak koji je prije nekoliko godina uveo Drinu iz Zvornika u PL.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/s ... barska.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Tako Bijeljina dobija drugog premijerligaša koji će braniti njenu čast u najvišem rangu.Ja se lično nadam da će im se i Podrinje iz Janje uskoro pridružiti pa da mi (sarajlije), bijeljinci i mostarci vodimo ovu ligu :D
To je sve što sam ja iz Sarajeva mogao pronaći o ovom klubu a nadamo se da ćemo uskoro imati nekog iz Obarske na forumu ako ništa do tad nam raja iz Bijeljine može pomoći približiti sliku o Mladosti.

P.S U izgradnju stadion je uloženo 500.000 km a svakog živog zanima kako selo finansira premijerligaša!? 8-)
Ne znam gdje si procitao informaciju da je u stadion ulozeno 500 000 km??? Ja sam saznao da su ulaganja u stadion sledeca: tribine 120 000 ( ministarstvo sporta rs 90 000km, Bobar 30 000km ), uredjenje prilaza stadionu 20 000 km( sponzori finansirali ), teren 15 000 ( Grad Bijeljina finansirala), ograda i ostala infrastruktura 30 000 (sponzori finansirali ). Inace sponzori kluba su: Neskovic osiguranje ( vlasnik je iz Velike Obarske ), Semberija transport, Bobar grupa, Nova banka, sportske kladionice Admiral i Grand plus, kao i 15ak lokalnih privrednika porijeklom iz Velike Obarske. Takodje i afirmisani igraci rodom iz Velike Obarske kojima je Mladost i maticni klub ( braca Bajic i Bojan Markovic ) prema pricama mjestana takodje pomazu Mladost. Velika Obarska voli svoju Mladost. To se osjeti na tribinama.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1451
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la Bistrik » 29 maj 2013, 08:14

ja vas očekujem u PL. nemojte se zezati nego igraj te PL pa da vas vidim kako igrate

Avatar
zeljooooo
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 apr 2013, 10:52
Lokacija: SJEVER JE ČEMER

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la zeljooooo » 29 maj 2013, 08:59

Ja očekujem da titulu PL uzmete odmah prve sezone jer vas hoće, i Bijeljina je lijepa i dobra sredina čak je bolja nego neki drugi poznatiji gradovi u okolici nama je gore otići ovdje u neke gradove federacije nego kod vas tamo. ;)
Ti mene čaršijskog mangupa vrijeđat, pa ja ću svakog od vas nasankat ono kao sirovinu. :D

Bijeljina055
Postovi: 430
Pridružen/a: 10 jan 2013, 17:11
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la Bijeljina055 » 29 maj 2013, 09:22

Kako se moze zakljuciti iz danasnjih novina ''Blic'' najveca polemika na nedeljnoj skupstini,oko ucesca u PL,vodice se oko toga da li ce Mladost igrati svoje utakmice u Obarskoj ili na gradskom stadionu.Ovo bi moglo biti od predsudnog znacaja za to da li ce igrati PL,jel ovdje je poznato da Mladost i Radnik vode dva politicko suprostavljena tabora ,jel dobar dio uprave Mladosti nije za to da se igra na gradskom stadionu i za te usluge placa Radniku,a cijenu bi mogli platiti ljubitelji fudbala.Mladost je prosle sezone od Grada Bijeljine dobila oko 30000 KM dok je ostale pare dobila od sponzora Bobar grupacije,Neskovica itd.A i ove sezone Mladost nema sanse da dobije veca sredstva od grada sto je ujedno i potvrdio prije dvije veceri nacelnik za privredu ali i predsjednik FK Radnik,i da je njima prioritet FK Radnik.Sto znaci da ce na stranu Mladosti da stanu najveci privrednici ove regije,a na stranu Radnika budzet Grada Bijeljine. I na kraju sezone bi se moglo desiti da Bijeljina u medjusobnom ratu ostane bez oba premijerligasa. :lol:

Avatar
astra1922
Postovi: 7136
Pridružen/a: 06 feb 2011, 18:22
Lokacija: Gradacac
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la astra1922 » 29 maj 2013, 11:41

:lol: :lol: :lol: dobro sroceno ,ja kontam da ce tako i biti ako ne sledece onda one tamo sigurno.po meni ce mladost ispast odma dok radnik ima dobre sanse da postane stabilan premijerligas.
per aspera ad astra ..Zvijezda Gradacac

Nova sezona nova nafaka

semberac
Postovi: 101
Pridružen/a: 13 maj 2013, 14:26
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la semberac » 29 maj 2013, 12:35

zeljooooo je napisao/la:Ja očekujem da titulu PL uzmete odmah prve sezone jer vas hoće, i Bijeljina je lijepa i dobra sredina čak je bolja nego neki drugi poznatiji gradovi u okolici nama je gore otići ovdje u neke gradove federacije nego kod vas tamo. ;)
Nemojmo biti nerealni. Nije za ocekivati da FK Mladost bude u vrhu PL. Da ce biti stabilniji i bolje plasirani od Radnika u to sam siguran jer poznajem okolnosti narocito u FK Radnik. Rukovodstvo Radnika je isfrustrirano, nemaju iskrene namjere prema sportu u ovom slucaju fudbalu, njih zanima samo politika. FK Radnik je njima samo paravan, a u rukovodstvu su naj odaniji ljudi lokalne politike. Interes za PL se pojavio prije par godina kada su vidjeli da FK Mladost ima ozbiljnu perspektivu i da se tamo ozbiljno radi. Sramora je da grad u BiH koji ima 3 budzet po visini nema stabilnog premijer ligasa. Ako saznam sta se sprema u nedelju na skupstini, javljam. Pozz

semberac
Postovi: 101
Pridružen/a: 13 maj 2013, 14:26
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la semberac » 29 maj 2013, 21:10

Pozdrav svima. Posle podne sam malo hodao po kladionicama i od nekih fudbalera dosao do informacija vezanih za temu ide li FK Mladost u PL ili ne?! Nezvanicno, u PL idu samo pod uslovom da otklone jedini nedostatak na stadionu, a to je jos 2 400 sjedecih mjesta, obzirom da postojece tribine imaju samo 600 sjedecih mjesta. To je upravi saopsteno od strane komisije FS BiH koja je navodno ovih dana posjetila Veliku Obarsku i na licu mjesta se uvjerila u uslove koje ima Mladost. Komisija je zakljucila da je sve u potpunosti ok sem toga. Predsjednik skupstine milovanovic i blagojevic kao predsednik uprave pokusavaju da zatvore finansijsku konstrukciju za izgradnju tribina ( pominje se cifra od 300 000 km za tribinu od 2 400 sjedecih mjesta ). Ako do skupstine kluba ona ne bude zatvorena, Mladost nece igrati PL. Prica se da su dosadasnji sponzori spremni povecati donacije za igracki kadar ali za izgradnju tribina ne. Takodje, pominje se i neka prica da je Predsednik Dodik na nekoj proslavi FS RS obecao veliku novcanu nagradu za prvaka RS , te ako se to samo dijelom ostvari Mladost je od sledece sezone sigurno premijer ligas...
Ajd, vidjecemo za koji dan dali su mi izvori informisanja pouzdani. Pozz

Avatar
katalinski
Postovi: 748
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: FK Mladost Velika Obarska

Post Postao/la katalinski » 29 maj 2013, 21:38

a zvuci smijesno da ce bijeljina imati 2 stadiona sa uslovima za PL ,a neki klubovi ne mogu izgraditi niti stadion niti sportsku dvoranu , bez obzira koliko dobri bili u tom sportu.
normalnija stvar za grad bila bi ,,nasminkati-- gradski stadion u Bijeljini do nekiv uslova za evropsku licencu, sve po standardima uz neki minimalni kapacitet ,pa da imamo bar 4-5 takvih stadiona u zemlji.a i bijeljina kao grad takav stadion zasluzuje .
nema ko nije rekao ove sezone za Celikove utakmice u zenici kad gledas na tv/u da izgleda kao neka normalna evropska liga i kao da se igra kvaliteniji fudbal upravo zbog dobrog terena.
pa eto i da dvije ekipe igraju na tom terenu i to se moze organizovati ,ako je moglo u italijanskoj seriji A ,moze i kod nas
Ajvatar

Odgovori

Natrag na “Prva liga RS”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.