SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BiH)

Svjetsko prvenstvo u fudbalu "Brazil 2014" - po prvi put u istoriji, reprezentacija Bosne i Hercegovine igraće na jednom velikom takmičenju.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Koje mjesto ćemo zauzeti u grupi?

1. Prvo
52
14%
2. Drugo
265
70%
3. Treće
47
12%
4. Četvrto
16
4%
 
Ukupno glasova: 380

mirzatele
Postovi: 11965
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la mirzatele » 06 dec 2013, 18:40

Moses,Musa,Obi
Zadnja izmjena: mirzatele, dana/u 06 dec 2013, 18:43, ukupno mijenjano 1 put.

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRN, BIH)

Post Postao/la KenoRob » 06 dec 2013, 18:41

ja sam navijao da dobijemo Nigeriju iz pota 2 i to me se ostvarilo. gledao sam Nigeriju u barazu protiv Etijopije i izgledali su vrlo smuseno. tehnike nemaju nikakve a napadaci su im druga-treca klasa. odbrana vrlo losa. nije to ona stara nigerija. iran je mozda isto tako najlaksi protivnik iz pota 3. tu su negdje iran-kosta rika-honduras bilo koji od ta 3 bih prihvatio objerucke. argentina je tim koji bih mogao uzeti 9 bodova i onda ostaje na ostalima da se mastrafe za drugo mjesto. jedina negativna stvar je to sto otvaramo prvenstvo protiv argentine tu bi se mogli izmorit a nedo bog i izblamirat ali svako ce da odigra sa svakim. generalno gledajuci imamo velike sanse za drugo mjesto!!!

Avatar
chi3llo
Postovi: 1472
Pridružen/a: 03 jun 2012, 13:40
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la chi3llo » 06 dec 2013, 18:41

Al bi volio da prodjemo i onda na Francuze po osvetu 8-)
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★★★

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17798
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la Omerbavarac » 06 dec 2013, 18:41

Raspored nam je takodjer dosta dobar. Zadnja utakmica protiv najslabije reprezentacije u grupi. Kao sto gledam, odlucivacemo sami o sebi u zadnjem kolu.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Korinov
Postovi: 994
Pridružen/a: 23 avg 2013, 12:08
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F

Post Postao/la Korinov » 06 dec 2013, 18:43

mirzatele je napisao/la:dajte postavu nigerije...obi mikel je kod njih glavni jelde ?
Goalkeepers: Vincent Enyeama (Maccabi Tel Aviv, Israel), Austin Ejide (Hapoel Be'er Sheva, Israel), Chigozie Agbim (Enugu Rangers)

Defenders: Elderson Echiejile (SC Braga, Portugal), Juwon Oshaniwa (Ashdod FC, Israel), Joseph Yobo (Fenerbahce, Turkey), Efe Ambrose (Celtic, Scotland), Azubuike Egwuekwe (Warri Wolves), Kenneth Omeruo (ADO Den Haag, Netherlands), Godfrey Oboabona (Sunshine Stars)

Midfielders: John Mikel Obi (Chelsea, England), Nosa Igiebor (Real Betis, Spain), Ogenyi Onazi (|Lazio, Italy), Obiora Nwankwo (Padova, Italy), Fegor Ogude (Valerenga, Norway), Gabriel Reuben (Kano Pillars)

Forwards: Ahmed Musa (CSKA Moscow, Russia), Emmanuel Emenike (Spartak Moscow, Russia), Victor Moses (Chelsea, England), Sunday Mba (Enugu Rangers), Ikechukwu Uche (Villarreal, Spain), Brown Ideye (Dynamo Kiev, Ukraine), Ejike Uzoenyi (Enugu Rangers).

Na FIFINOJ rang listi su 36. Kostaju 96 mil eura. Najskuplji igrac John Obi Mikel vrijedi 20 mil eura.
“I have the ball, I pass the ball; I have the ball, I pass the ball; I have the ball, I pass the ball.”

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F

Post Postao/la Donnie Darko » 06 dec 2013, 18:43

Vandelanoite je napisao/la:
mirzatele je napisao/la:dajte postavu nigerije...obi mikel je kod njih glavni jelde ?
Brani im Enyeama što je branio za neki Maccabi u Izraelu znam da je branio protiv Želje il Sarajeva nisam siguran.U odbrani Ambrose iz Celtica i Elderson iz Brage ono ostalo buranija.U vezi Mikel i Onazi ostali nisu vrijedni spomena i u špicu su jaki Moses, Musa i Emenike a imaju na klupi još Ideyea.
Ovog Enyeama se sjecam sa proslog svjetskog prvenstva, kad je Messiju odbranio milion suteva.

Avatar
lindegard
Postovi: 512
Pridružen/a: 22 dec 2011, 21:59
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la lindegard » 06 dec 2013, 18:44

Ovde se prica samo o duel sa nigerijom zasto ne dobiti argentice ali i tekma sa iranom nece biti nimalo laka.
Manchester United <3
Sloboda Tuzla <3
Michael Carrick <3
Sejad Salihovic <3
Vedad Ibisevic <3
...
Đorđe Balaševic <3 <3 <3 ..

Avatar
19risha88
Postovi: 772
Pridružen/a: 08 nov 2013, 01:21
Lokacija: %,& (FYR of Macedonia)
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la 19risha88 » 06 dec 2013, 18:45

Ma ovo je meni najjače bilo :D slika

Avatar
Prisoner
Postovi: 298
Pridružen/a: 01 dec 2013, 23:44
Lokacija: Republika Bosna
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F

Post Postao/la Prisoner » 06 dec 2013, 18:45

Donnie Darko je napisao/la:
Vandelanoite je napisao/la:
mirzatele je napisao/la:dajte postavu nigerije...obi mikel je kod njih glavni jelde ?
Brani im Enyeama što je branio za neki Maccabi u Izraelu znam da je branio protiv Želje il Sarajeva nisam siguran.U odbrani Ambrose iz Celtica i Elderson iz Brage ono ostalo buranija.U vezi Mikel i Onazi ostali nisu vrijedni spomena i u špicu su jaki Moses, Musa i Emenike a imaju na klupi još Ideyea.
Ovog Enyeama se sjecam sa proslog svjetskog prvenstva, kad je Messiju odbranio milion suteva.
U ovom trenutku prvi golman francuskog šampionata, sigurno. Brani za Lille i u vrhunskoj je formi.
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI!

Avatar
zgembo89
Postovi: 4932
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la zgembo89 » 06 dec 2013, 18:45

u njih 3 igraca koji su skuplji i koji igraju u jacim ligama ono sve trte mrte jbt njih trebamo da poderemo rutinski 1:0 2:0 napad im dlaka odbrana isto tako imaju dva-tri u veznom gurneš im rušioca na dmf i zdravo..

Avatar
mighty_reds
Postovi: 855
Pridružen/a: 28 dec 2009, 01:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la mighty_reds » 06 dec 2013, 18:45

Ne smijemo sa puno razlike izgubiti od Argentine, jer bi demoralisani dočekali Nigeriju i Iran. Nismo ispred Nigerije, ne treba se zavaravat ljudi su se prošetali Afričkim kupom nacija ove godine. Iran se mora pobijediti i ne smije biti bilo kakav izgovor.

U svakom slučaju, taktika i povesti neke igrače koje mogu zaustaviti trkače iz Nigerije i ne bi trebalo biti problema.
The status of being a Liverpool player keeps our players motivated.'
- Bill Shankly

R.I.P. Haris Arapović (hary_ynwa) You'll never walk alone

Avatar
delpiero502
Postovi: 214
Pridružen/a: 02 dec 2012, 11:42
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la delpiero502 » 06 dec 2013, 18:46

IRAN- hebo zemlju u kojoj bi Avdija bio jedan od najskupljih igrača !

totasef1
Postovi: 1157
Pridružen/a: 03 mar 2012, 14:22
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la totasef1 » 06 dec 2013, 18:46

Realno gledajuci neki kvalitet reprezentacija, mi smo blagi favoriti za drugo mjesto ispred Nigerije dok je Iran ovdje totalni autsajder.

Al isto tako, koliko god smo mi zadovoljni zdrijebom, tako su i ostali protivnici zadovoljni sto su izbjegli jace evropske reprezentacije...

Meni je cak draze sto otvaramo sa Argentinom jer ce svi ocekivati poraz a tu smo mi najjaci, tu nas inat proradi i ne sumnjam da cemo mi odigrati puno bolje nego u onoj prijateljskoj. Vise volim sto smo s Argentinom prvu nego sa Iranom, jer da igramo s Iranom tu bi bila ona nasa ma lako cemo i onda bi sami sebe zajebali

Dati 100% od sebe i meni je dovoljno

Avatar
JTS
Postovi: 4918
Pridružen/a: 11 mar 2012, 11:37
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la JTS » 06 dec 2013, 18:46

jako sam zadovoljan grupom, iako smo svi priželjkivali grupu E sa Švicarskom, Ekvadorom i Hondurasom :D u našoj grupi, jasno je da je Argentina prvi favorit, za drugo mjesto boriti BiH i Nigerija, dok je Iran nagazna mina :D s obzirom na grupu, očekujem prolaz dalje i da budem iskren, biti ću razočaran ako ne prođemo dalje

Argentina-BiH

- ovdje se očekuje poraz, mada, uz naše navijače, a i one Brazilske, mislim da možemo iznenaditi, a to su i pobjeda i remi :D ipak, SP je neka druga dimenzija u odnosu na prijateljsku tekmu, veliki su favorit, al' ja se potajno nadam iznenađenju

Nigerija-BiH

- smatram da su Nigerijci fizički superiorna repka, trkački jaka, dok smo mi ipak tehnički dominantniji :D oni su prvaci Afrike i ne smije ih se potcjeniti nikako, biti će neizsvjesno, al' smatram nas ipak za blage favorite, upravo zato što imamo jače individualce :D

Iran-BiH

- Iran je nagazna mina u ovoj grupi, repka od koje očekujem bunker, ne smiju se potcjeniti niti jedne jedine sekunde, al' sve osim pobjede ovdje je veliko iznenađenje
26 Maggio, che giornataccia, volevi alzarla, l'hai presa in faccia!

NON MOLLARE MAI

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la Consigliere » 06 dec 2013, 18:47

Jel ovo dvije u ponoc igramo?
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
TonnyMontana
Postovi: 358
Pridružen/a: 27 jul 2013, 19:16
Lokacija: Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la TonnyMontana » 06 dec 2013, 18:48

GK Daniel Davari - Eintracht Braunschweig
MF Masoud Shojaei - Las Palmas
MF Javad Nekounam (Captain) - Esteghlal
MF Alireza Jahanbakhsh - NEC
MF Ashkan Dejagah - Fulham
FW Reza Ghoochannejhad - Standard Liège
UKRATKO NEKI OD POZNATIJIH IGRACA IRANA ALI MISLIM DA NAM NE MOGU NI BLIZU PRICI...
Interista al 100 %

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la staragarda » 06 dec 2013, 18:48

mmmmmooooooooozzzzzzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeeeee....istrcat sa igracima hajduka i rijeke protiv gaucosa a onda devastirat nigere i perzijance ;) ;) :D :D ..HVALA TI BOZE
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
cipiripi
Postovi: 1128
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:32
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la cipiripi » 06 dec 2013, 18:49

Consigliere je napisao/la:Jel ovo dvije u ponoc igramo?
slika
Ovo je lokalno vrijeme ja mislim
''Neka me mrze samo da me se boje''

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la Pirke » 06 dec 2013, 18:50

Group F Team Confederation FIFA Ranking
Argentina CONMEBOL 3
Bosnia-Herzegovina UEFA 21
Iran AFC 45
Nigeria CAF 36


June 15
7 p.m. Rio De Janeiro Argentina Bosnia-Herzegovina

June 21 6 p.m. ET
7 p.m. Cuiaba Nigeria Bosnia-Herzegovina

June 25 Noon ET
1 p.m. Salvador Bosnia-Herzegovina Iran
Zadnja izmjena: Pirke, dana/u 06 dec 2013, 18:51, ukupno mijenjano 3 puta.
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
travnik
Postovi: 421
Pridružen/a: 16 okt 2008, 19:29
Kontakt:

Re: SP BRAZIL 2014 - Grupa F (ARG, NIG, IRI, BIH)

Post Postao/la travnik » 06 dec 2013, 18:50

Ja mislim da mi mozemo protiv Argentine puno bolje odigrat za razliku od one utakmice u st luisu.

Odgovori

Natrag na “Reprezentacija BiH na SP u Brazilu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.