21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Svjetsko prvenstvo u fudbalu "Brazil 2014" - po prvi put u istoriji, reprezentacija Bosne i Hercegovine igraće na jednom velikom takmičenju.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

BiH - Nigerija

Pobjeda
200
83%
Neriješeno
13
5%
Poraz
27
11%
 
Ukupno glasova: 240

Avatar
1988risha
Postovi: 1272
Pridružen/a: 13 apr 2014, 00:59
Lokacija: Čair,Skopje (FYR of Macedonia)
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la 1988risha » 23 jun 2014, 02:57

undefined007 je napisao/la:Balkan ovo je Balkan i balkanski mentalitet... nikad mi nećemo biti na nivou najboljih a realno možemo
Mislim da je vrijeme da se lopta spusti na zemlju i da se dobro spremimo za tekmu s Francuskom,1/8 finala je tu,za koji dan....
Ti nisi više san.
Ti si suza iz sna Bossanium moja Bossnium moja.
Bolna mi ne bila.
Ti privjesak ničiji nisi.Ni čest. Ni prćija.
Bosna si bila.Bosna ćeš biti.Bosna bosanska sva.
Osvajača tvojih silnih tko više i imena zna?

Avatar
undefined007
Postovi: 350
Pridružen/a: 13 maj 2014, 16:32
Lokacija: raj'voSa
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la undefined007 » 23 jun 2014, 02:59

1988risha je napisao/la:
undefined007 je napisao/la:Balkan ovo je Balkan i balkanski mentalitet... nikad mi nećemo biti na nivou najboljih a realno možemo
Mislim da je vrijeme da se lopta spusti na zemlju i da se dobro spremimo za tekmu s Francuskom,1/8 finala je tu,za koji dan....
uz pravog selektora, ozbiljnost od A do Ž možemo, potpunu reformaciju i preobrazbu uraditi ;) pa se ti šprdaj s nekim drugim, otjerati ublehe igračke dovest mlade momke koji će ginuti za dres
For this reason, I AM LEGEND, predestined for greatness, built for the final hour.

http://www.youtube.com/watch?v=frhgT5CMpjo&hd=1 ;)

SS.23

FK SARAJEVO !
HZ 1987

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la Kawhi » 23 jun 2014, 03:03

Neutral je napisao/la:Emotivno prazni i više nego nakon pobjede protiv Litvanije koja je bila nedovoljna za drugi krug.
Ma ne možeš porediti ovu skupinu ološa sa onim momcima.Čast izuzecima kojih ima,ali danas mi je dan sasvim normalno prošao jer kad većinu njih zaboli nešto onda nema potrebe da se i ja brinem.Nakon onog s Litvanijom su suze krenule i par dana nisam mogao doći sebi,al bio sam ponosan što sam iz Bosne.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la Cepi1981 » 23 jun 2014, 03:38

Susic je trebao biti otjeran odma poslje debakla protiv Amerike, eventualno poslje Egipta.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Avatar
MB7
Postovi: 548
Pridružen/a: 18 jun 2014, 08:54
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la MB7 » 23 jun 2014, 06:43

[youtube][/youtube]

delpiero10
Postovi: 170
Pridružen/a: 10 sep 2011, 11:08
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la delpiero10 » 23 jun 2014, 08:28

Sve sto vise gledam sve mi vise djeluje kao da smo utakmicu prodali, protiv Argentine smo bolje igrali i trcali Miske bio naprijed a pozadi Pjanic i Besic koji su fenomenalno saradjivali i tesko se moglo proci kroz sredinu a lijevo Kolasinac nosio sve redom a Lulic nesto pokusavao po krilu, e sad ono sto mi nikako nema logike i sto me vise boli nego sve jeste to da smo protiv Argentine igrali u sredini odlicno kao sto sam naveo gore i Safet znalac ubaca jos jednog igraca u sredinu iako nemam nista protiv Medunjanina ali uvodjenjem njega sredina postaje prenatrpana pa su Pjanic i Besic samo trcali a nista kokretno nisu ni uradili jer kada imas cetvoricu u sredini nisu u stanju da pokazu sta znaju jer jedni druge guse al hajde sto nam je sredinu upropastio nego na klupi ostavlja Kolasinca i njegovu stranu praznu jer Lulic je i dalje ostao da igra ofanzivno i upravo te dvije pozicije lijevi bek i sredina gdje smo bili najbolji protiv Argentine Safet nam je oslabio ZBOG CEGA TO SAMO ON ZNA, i to je po meni najveci uzrok sto smo izgubili a ne sudija ili Dzeko samo te dvije stvari gusenjem sredine terena i ostavljanjem lijeve strane prazne njihovom najboljem igracu a Spaha kakav god da je sa Kolasincem je saradjivao a nebi se smio ni zajebavat je bi Kolasinac i njega klizecim odnio

Avatar
FukareTuzla1987
Postovi: 1399
Pridružen/a: 02 jun 2014, 20:23
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la FukareTuzla1987 » 23 jun 2014, 09:00

Cepi1981 je napisao/la:Jos nesto pustite Iran da nas uzmu jedno 4-0 red je da oni idi jer su se ljudi momacki borili, bolje i oni nego africke ugljese.
pobijedit ce oni nas mi ih pustili il ne,necemo se trudit jer nam nista ne znaci i izac neki 3 sastav
CHELSEA FC
ONE LIFE
ONE LOVE
ONE CLUB

CAREFREE SINCE 1905.

John Terry-Captain,Leader,Legend

gringonjaOnajDrugi
Postovi: 906
Pridružen/a: 30 jul 2013, 09:44
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la gringonjaOnajDrugi » 23 jun 2014, 09:09

barbarez je napisao/la:Sahranili su cijelu naciju,ubili su nas sinoc,razvalili gore nego poplava.
Toliko su ljudi prazni,klonuli,sve je utihnulo.
Sarajevo je sinoc grmilo,ludnica,nada ,vjera...danas je to pospan grad,grad u soku,sve mirno,sve pusto.
Nema gledanja tekmi,poluprazni kafici......
Boli kako su razocarali.
Halal I'm bilo da su 5-0 zijanili,da sam samo jednom vidio da su tim ,da su ekipa,da se bodre,da sam vidio zelju,onaj zar u ocima.
Vidio sam potonule zombije.
Nije bilo zelje,bilo I'm je svejedno,kontam sanjam,iako sam slutio ovo poslije egipta.
Toliko sam volio tog dzeku,jer ga licno znam,a jucer mi se zgadio.
Nije to ni zbog promasaja ni trke ni osmijeha na kraju.
Vec zbog 2 stvari,kod jedne sanse pjana mu prigovori sto nije uradio nesto,on ga ono ko klosar **** I kaze sta je ,I ona faca odbojna nafurana,sve vise djeluje arogantno,bez dusei naseg smeka.
Nije vise dijamant,vec nesto drugo,to mu se na faci vidi.
Mislim da je opasno pukla tikva medju nasim,jer nesto nije bilo ok,ono nisu bili zmajevi,ono je nesto neobjasnjivo.
Pape jest fulio postavku,I zestoko zajebo,ali je ocito da su ga neki bojkotovali,pa tu truda nije bilo.
Bolila ih je kita .
Pa kako mozes tako,tebi to ne znaci,digla bi vam se cijena,za sva vremena nasi bi igraci bili na cijeni.
Kako vam nije zao onog naroda.
Pa da vidite sta je vas poraz uradio naciji,od srama ne bi sebi mogli doci.
Bili ste nada ovom narodu.
Ne mogu opisat onaj osjecaj sinoc koliko smo zeljno cekali tekmu.
Obecali su pokaxat koliko je bosna mocna,a pokazali su nesto drugo....

eh bas to sto si naveo, kad je pjanic dzeki prigovorio sto mu nije dao loptu (ona zadnja scena dzeke), a dzeko mu ono tipicno klosarski odgovori: "sta....".....i slozi onu seljacku klosarsku facu.....imam dres kod kuce, na njemu broj 11 dzeko, al nakon ove utakmice, za mene je umro i dresa cu se rijesiti i nabaviti dres od momka koji se bori srcem za grb, momak se zove SEAD KOLASINAC!

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la LenBias » 23 jun 2014, 09:33

Kawhi je napisao/la:
Neutral je napisao/la:Emotivno prazni i više nego nakon pobjede protiv Litvanije koja je bila nedovoljna za drugi krug.
Ma ne možeš porediti ovu skupinu ološa sa onim momcima.Čast izuzecima kojih ima,ali danas mi je dan sasvim normalno prošao jer kad većinu njih zaboli nešto onda nema potrebe da se i ja brinem.Nakon onog s Litvanijom su suze krenule i par dana nisam mogao doći sebi,al bio sam ponosan što sam iz Bosne.
+10000000000000000000000000000000000000000000000000000
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la adisice » 23 jun 2014, 09:43

Jel ko gledao J.Koreja i Alžir?Alžirovi igrači su letjeli po terenu jbt a naši ko babe
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la revan » 23 jun 2014, 09:45

adisice je napisao/la:Jel ko gledao J.Koreja i Alžir?Alžirovi igrači su letjeli po terenu jbt a naši ko babe
Alžir odličan sinoć. Nisam gledao cijelu utakmicu. Tamo negdje od 50 minute, al ljudi su letjeli. Posložio ih je i pripremio samo tako. Iskreno se nadam da će uspjeti proći dalje.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

gringonjaOnajDrugi
Postovi: 906
Pridružen/a: 30 jul 2013, 09:44
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la gringonjaOnajDrugi » 23 jun 2014, 09:55

ode nam sve u pm....ova generacija je mogla i morala vise....minimum 1/8 finala, jer je i najlaksa skupina na svjestkom prvenstvu.....znam da je i PAPE kriv za sve (gdje su treninizi kako treba?, gdje kondicija?, gdje taktika?)....sjecam se prije neki 15ak dana citam u novinama kako pape kaze: "nismo vise dizelasi".....eh moj pape, da smo bogdom i dizelasi bili, onakav pristup, nikakvo zalaganje, spremnost igraca na nivou amatera iz 3 lige.......al ne krivim samo njega, vec i ove takozvane zmajeve.....neka ih je sram i stid, al oni za to neznaju! pogotovo ona dva kabadahije SPAHIC i DZEKO, olosi najveci!.....pa se sjetim dzekini rijeci nakon litavnije na face tv-u: "pokazat cemo koliko je Bosna mocna"....pokazao si koliki smo debili, eto sta si pokazao......i sta sad nakon svega? znam da ima dosta mladih igraca, al bice tesko, jer nemamo sirinu, nije dovoljno 4-5 solidna igraca......daj boze, da krene nabolje, al ne vjerujem u to.....cak mislim, da cemo zijaniti i u sledecim kvalifikacijama.....steta, velika steta....hvala vam zmajici sto ste sjebali cijelu raju, sto ste sjebali sve ove godine sto smo uz vas se zivcirali i cekali da konacno gledamo nasu repku na svjetskoj smotri, hvala vam sto ste sjebali nase snove, hvala vam sto ste sjebali ovo LJETO!.....

Avatar
bparena
Postovi: 7106
Pridružen/a: 02 apr 2009, 07:33
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la bparena » 23 jun 2014, 10:07

.
Zadnja izmjena: bparena, dana/u 25 jun 2014, 17:03, ukupno mijenjano 1 put.
Ruud Van Nistelrooy o Messiju: "Njegovo djelo na terenu ne može se opisati riječima, jer je on izvan kategorije. On igra neki svoj nogomet. Kod njega sve izgleda tako jednostavno.... može se reći da je najbolji nogometaš svih vremena."

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la storm_raider » 23 jun 2014, 10:22

Ne znam za vas, ali ja nakon ove utakmice nisam pogledao nijednu utakmicu na SP do sada, a prije toga sam svaku odgledao...Jednostavno ubili su u meni tu zelju i trebace mi jos par dana.
Sport je lijek za tijelo i duh.

Avatar
bparena
Postovi: 7106
Pridružen/a: 02 apr 2009, 07:33
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la bparena » 23 jun 2014, 10:30

storm_raider je napisao/la:Ne znam za vas, ali ja nakon ove utakmice nisam pogledao nijednu utakmicu na SP do sada, a prije toga sam svaku odgledao...Jednostavno ubili su u meni tu zelju i trebace mi jos par dana.
Isti sam takav. Sve mi se ogadilo. :oops:
Ruud Van Nistelrooy o Messiju: "Njegovo djelo na terenu ne može se opisati riječima, jer je on izvan kategorije. On igra neki svoj nogomet. Kod njega sve izgleda tako jednostavno.... može se reći da je najbolji nogometaš svih vremena."

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la dinoze » 23 jun 2014, 10:34

Mnogi su me ovdije ismijavali kada sam ukazivao na sitnice od pocetka koje u mojim ocima nisu normalne.
Omolovazavali ste skoro svi redom protivnike i sagovornike ovdje na forumu kao da vas vecina nema vise od 16 godina.
Napoznatija floskula je bila odveo nas je na svjetsko prvenstvo sta hocete i raspuhati cemo mi i Nigeriju i Iran, nije se moglo sa vama diskutovati.

Od pocetka priprema se vidjelo da su stvari postavljenje vise amaterski nego profesinalno u ekipi, ko god je na to upozorio vecina ovdije na forumu ga je napala kao da je neprijatelj drzave.
Slavili ste poraz od Argentine kao pobjedu.


Ali krenimo opet malo od pocetka da se podjestimo pa da razumijemo zasto je tako kako je sve ispalo.

1.Dobijemo na poklon moderan trening centar, tek izgradzen i uredzen, mirise na novo. Ali se odlucimo za Hrasnicu i narodnjake na Ilidzi uz to ide obavezno twitanje i slikanje sa kuravama i familijom iz raznoraznih kafana.
Svaki drugi dan je bio slobodan a i kada je bio trening bio je cirkus sa nekom djecom i navijacima, ozbiljno se nije uopste treniralo. Za to vrijeme NOV trening centar u Zenici u kojem postoji mogucnost izolacije repke stoji prazan.
Izgovor : Igraci hoce na Ilidzu!!!!!!!!!!!
Ma koji **** igraci su ti imenom i prezimenom koji su to htjeli i zbog cega? Od kada igraci odlucuju gdje se pripremaju, kakav je to amaterizam????
2. Nema kondicionog trenera, nema psihologa.
Ovo ostavljam bez komentara svako pitanje je suvisno? Ima li ko od odgovornih u toj repci dvije ciste u glavi?
3.Igraci napustaju domovinu prema USA kao najveci klosari u sorcevima i majcama razlicitih boja i sa kacketima na glavi.
Kada vidim Hrvate kako su kao gospoda otisli dodze mi da placem i u zemlju propadnem od stida, kakvu smo prvu sliku poslali u svijet.
4. Pripreme u Americi, Boze me sacuvaj. Dernek ****, u hotelu familija, navijaci, prijatelji, kurave i zene.
5. Dolazak u Brazil, **** klosarluk, bez respekta prema domacinu i prema zemlji odakle se dolazi.Igraci u razlicitim majcama i sorcevima, kacketi. Kod Dzeke crna majca sa americkom zastavom??????????????? WTF.
6. Pripreme u Brazilu: Trackaranje po plazi, svaki drugi trening otkazan .
7. Prva utakmica protiv Argentine; Historijski momenat za drzavu, milioni gledalaca, ostati ce zauvijek upamceno a nasi igraci dolaze u sorecevima i majcama. Safet fucking Susic izlazi u **** klosarskoj trenerci sa stomakom i takvu sliku salje u svijet, smao mu je falila hebena piva u ruci i komad suhog mesa na klupi da malo zamezi.

Mozda neki od vas ne vide nista lose u ovome, ali po meni i mnogima drugima koji su malo stariji je ovo dokaz odnosa prema zadatku koji je bio pred njima i odnos prema drzavi i narodu. Sve je neprofesinalno i preko kurca radzeno.Sve je ono ma **** ga, lako cemo mi to,

Pogledajte Vahu gospodina covjeka, sa vise repsekta se on odnosi prema Alziru nego nasi prema svojoj zemlji u kojoj su rodjeni. I zato nam je tako kako nam je i zato smo stigli dovdije i necemo dalje.

A sada neka djeca medzu vama mene i dalje nazivaju Emerikom Gudeljom i kojekavim drugim nazivima ali kada odrastu dovoljno u mozgu razumjeti ce sta sam ja htio da kazem. A nadam se da je vecina shvatila sta odjelo znacilo kada sam ga spominjao.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la _dreamer_ » 23 jun 2014, 10:43

Ovo ce biti vjerovatno moj zadnji post na temama reprezentacije, koji ce se ticati same reprezentacije...

Jarani i jaranice, fudbal pratim od svoje 7. godine, a prvo sto uz njega pamtim su cetiri rijeci, jedan klub i jedan igrac. Crvena Zvezda i Darko Pancev. Nakon raspada Juge mi je mnogo trebalo da svoje emocije preusmjerim u nekom drugom pravcu, a onda se za divno cudo ljubav javila prema staroj dami iz Torina. Zasto navodim frazu "za divno cudo"? Pa valjda radi dresova, jer bi svaki normalan insan, koji je (bio) navijac Zvezde, nasao utjehu odnosno zamjenu u crveno crnim dresovima iz grada mode i stiskao palceve Milan-u, a nikako ni vise ni manje nego crno-bijeloj staroj dami. No eto, kod mene sve bude nekako naopako, pa tako i ta prica oko navijanja.

Kako sam rastao i gurao kroz godine, rasla je iz prikrajka sa mnom i fudbalska reprezentacija BiH, a moja ljubav prema istoj bivala je sve veca i zrelija. Vec oko neke 2000 godine mogu reci sam bio njen strastveni navijac, dok sam staru damu gledao tek jos iz navike. Gledajuci unatrag tih 15tak godina svi mi malo stariji znamo dobro sta smo na tom putu sve prozivjeli sa ovom reprezentacijom, krenuvsi od anonimusa Dzemaludina Musovica, preko diletanta Jusufa Pusine, prve mec lopte na Kosevu protiv Danske, maltretiranja na Marakani, razocarenja protiv Portugala pa sve do ovog nesretnog Brazila. Znam, mnogi ce me napasti radi ovog atributa "nesretni", no za mene doista jeste takav, jer sva ta ljubav i energija koju sam nesebicno ulagao u ovu reprezentaciju (sati i sati laprdanja sa vama ovdje na forumu su potroseni na racun mog sefa koji me placa, evo i sada dok pisem, ja bih trebao raditi nesto drugo) je iznevjerena na najbrutalniji nacin koji jedan strastveni navijac moze dozivjeti. Prevaren i ostavljen na cjedilu, bacen kao kao stara i izraubana prnja, nedostojna pogleda, eto tako se osjecam kao navijac "Zmajeva".

Pisao sam sedmicama prije pocetka brazilske price o tome kako se pribojavam te sparine, te juznoamericke klime koja je nama balkancima idealna za uzivanje na plazi, no ne i za fudbal, ali ono sto se desilo sa subote na nedjelju nije bilo samo djelo surove sparine, vec neshvatljivog i neoprostivog nezalaganja pojedinaca, koji su pljunuli u usta svakom Bosancu i Hercegovcu koji je bilo na tribinama, bilo pred malim ili velikim televizorom strepio i nadao se ispunjenu svojih djecackih snova. Takvu nonsalanciju i nezalaganje nisam vidio nigdje, a ni slutio nisam da ce doci od momaka koji su se kleli da ce umrijeti za ovu drzavu na terenu i uciniti nas ponosnim.

O tih 90 minuta muke necu trostiti rijeci, jer je vec sve napisano, bilo kroz pokusaje objektivnih komentara, bilo kroz razne oblike frustracija. No kako god ti to srocis, rezultat je uvijek isti, a on itekako boli.

Elem, tek sto je utakmica zavrsila, ugasio sam televizor i legao, nadajuci se kojem satu zdravog i oporavljajuceg sna, no necete biti iznenadjeni ako napisem da sam citavu noc i jutro vrtio scene iz utakmice i pokusavao sebe da ustinem, da se probudim iz tog jezivog kosmara, jer je u proslosti doista i bilo takvih koji su djelovali kao java. No kosmar je ovaj put doista bio stvaran i pomoci nije bilo. Nije bilo te slamke za koju bih se uhvatio, ni moja prelijepa supruga koja je spokojno lezala pored mene nije mogla da ugusi tu tugu i gorcinu u meni. Nesto je u meni te noci, tog jutra umrlo i ostavilo iza sebe golemu prazninu u koju sam iznova upadao. Vrtio sam tako u krevetu u polusnu satima neprestajno scene, pokusavao sebe da utjesim i momke da opravdam, govoreci kako smo osteceni, kako smo (po ko zna koji put) nepravedno izbaceni, no razum nije mogao srce da prevari niti da ga "urazumi", jer ono sto je srce osjetilo sa subote na nedjelju je bila surova izdaja, jasna i blistava kao vedro augustovsko ljeto, a takvo nesto srce ne oprasta.

Ne halalim im taj poraz protiv Nigerije taman da Iran pobijede 10:0, ne halalim im taman da mi na koljena padnu, jer kada je bilo najbitnije, pojedini igraci su svoju sujetu, probleme ili interese stavili ispred nase zajednicke nade i tako kumovali unistenju naseg sna. Na kraju ovog emotivnog izlaganja moram biti posten pa reci da ne sudim svim igracima, jer mnogi doista i jesu ostavili dusu i srce na terenu. No uzaludan je tim momcima bio sav trud, jer dovoljno je bilo da samo jedan od njihovih kolega zataji i time srusi citavu kulu od karata. A istina je ocigledno da ih je bilo vise od jednog. Dok ti "vrli" momci ne napuste ovu reprezentaciju, moje ranjeno i izdano srce tesko da ce moci zacijeliti svoje rane, a ovakvo kakvo trenutno jeste sigurno nece moci vise da bude uz tu reprezentaciju i da se sa istim zarom nada ostvarenju nekog novog sna. Iskreno se nadam da ce nas napustiti nasi dojucerasnji najveci heroji kako bi ponovo postali jedinstveni, jer samo u takve cu moci da vjerujem i samo takvi cemo akoBogda jednog dana ispuniti nas zajednicki san...

Prvenstvo vise ne gledam, slicice ne skupljam, rezultate u album ne upisujem... :cry:

Izvinjavam se na dugom postu...
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Vekii
Postovi: 46
Pridružen/a: 04 jun 2010, 06:47
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la Vekii » 23 jun 2014, 10:45

dinoze je napisao/la:Mnogi su me ovdije ismijavali kada sam ukazivao na sitnice od pocetka koje u mojim ocima nisu normalne.
Omolovazavali ste skoro svi redom protivnike i sagovornike ovdje na forumu kao da vas vecina nema vise od 16 godina.
Napoznatija floskula je bila odveo nas je na svjetsko prvenstvo sta hocete i raspuhati cemo mi i Nigeriju i Iran, nije se moglo sa vama diskutovati.

Od pocetka priprema se vidjelo da su stvari postavljenje vise amaterski nego profesinalno u ekipi, ko god je na to upozorio vecina ovdije na forumu ga je napala kao da je neprijatelj drzave.
Slavili ste poraz od Argentine kao pobjedu.


Ali krenimo opet malo od pocetka da se podjestimo pa da razumijemo zasto je tako kako je sve ispalo.

1.Dobijemo na poklon moderan trening centar, tek izgradzen i uredzen, mirise na novo. Ali se odlucimo za Hrasnicu i narodnjake na Ilidzi uz to ide obavezno twitanje i slikanje sa kuravama i familijom iz raznoraznih kafana.
Svaki drugi dan je bio slobodan a i kada je bio trening bio je cirkus sa nekom djecom i navijacima, ozbiljno se nije uopste treniralo. Za to vrijeme NOV trening centar u Zenici u kojem postoji mogucnost izolacije repke stoji prazan.
Izgovor : Igraci hoce na Ilidzu!!!!!!!!!!!
Ma koji **** igraci su ti imenom i prezimenom koji su to htjeli i zbog cega? Od kada igraci odlucuju gdje se pripremaju, kakav je to amaterizam????
2. Nema kondicionog trenera, nema psihologa.
Ovo ostavljam bez komentara svako pitanje je suvisno? Ima li ko od odgovornih u toj repci dvije ciste u glavi?
3.Igraci napustaju domovinu prema USA kao najveci klosari u sorcevima i majcama razlicitih boja i sa kacketima na glavi.
Kada vidim Hrvate kako su kao gospoda otisli dodze mi da placem i u zemlju propadnem od stida, kakvu smo prvu sliku poslali u svijet.
4. Pripreme u Americi, Boze me sacuvaj. Dernek ****, u hotelu familija, navijaci, prijatelji, kurave i zene.
5. Dolazak u Brazil, **** klosarluk, bez respekta prema domacinu i prema zemlji odakle se dolazi.Igraci u razlicitim majcama i sorcevima, kacketi. Kod Dzeke crna majca sa americkom zastavom??????????????? WTF.
6. Pripreme u Brazilu: Trackaranje po plazi, svaki drugi trening otkazan .
7. Prva utakmica protiv Argentine; Historijski momenat za drzavu, milioni gledalaca, ostati ce zauvijek upamceno a nasi igraci dolaze u sorecevima i majcama. Safet fucking Susic izlazi u **** klosarskoj trenerci sa stomakom i takvu sliku salje u svijet, smao mu je falila hebena piva u ruci i komad suhog mesa na klupi da malo zamezi.

Mozda neki od vas ne vide nista lose u ovome, ali po meni i mnogima drugima koji su malo stariji je ovo dokaz odnosa prema zadatku koji je bio pred njima i odnos prema drzavi i narodu. Sve je neprofesinalno i preko kurca radzeno.Sve je ono ma **** ga, lako cemo mi to,

Pogledajte Vahu gospodina covjeka, sa vise repsekta se on odnosi prema Alziru nego nasi prema svojoj zemlji u kojoj su rodjeni. I zato nam je tako kako nam je i zato smo stigli dovdije i necemo dalje.

A sada neka djeca medzu vama mene i dalje nazivaju Emerikom Gudeljom i kojekavim drugim nazivima ali kada odrastu dovoljno u mozgu razumjeti ce sta sam ja htio da kazem. A nadam se da je vecina shvatila sta odjelo znacilo kada sam ga spominjao.
TO KINGU, SVAKA NA MIJESTU!

Avatar
hurem
Postovi: 8624
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la hurem » 23 jun 2014, 11:01

Zapravo je najveci krivac NS BiH, koji je trebao imati damu da nakon Egipta smijeni amatera Safeta Susica i dovede nekoga drugog, jer je to trebala biti kap koja je prelila casu, i ranije se to moglo uciniti, mozda ne nakon SAD-a i Slovacke (jer je bilo prerano), ali nakon prijateljske vs Argentine da, jer nista nije stimalo tih 4,5 mjeseci i to zahvaljujuci Susicu...

kao sto je to ucinio HNS smijenivsi NA VRIJEME Igora Stimca, i gledajte ih sad...

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13140
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la Admir_Sa » 23 jun 2014, 11:06

hurem je napisao/la:Zapravo je najveci krivac NS BiH, koji je trebao imati damu da nakon Egipta smijeni amatera Safeta Susica i dovede nekoga drugog, jer je to trebala biti kap koja je prelila casu, i ranije se to moglo uciniti, mozda ne nakon SAD-a i Slovacke (jer je bilo prerano), ali nakon prijateljske vs Argentine da, jer nista nije stimalo tih 4,5 mjeseci i to zahvaljujuci Susicu...

kao sto je to ucinio HNS smijenivsi NA VRIJEME Igora Stimca, i gledajte ih sad...
ispostavilo se fakat da je neko trebao letiti nakon egipta, ili sušić ili da isti ne zove više spahića i ibričića, a edinu kaže da se ne zajebaje. ovako se sve to malo smirilo i opet buknulo kada je najmanje trebalo

glavni krivac je selektor, a dobar dio krivice leži i na kapitenu, bez obzira kakve poruke šalje preko fejsbuka i slične budalaštine
nema potpisa

Zaključano

Natrag na “Reprezentacija BiH na SP u Brazilu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.