21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Svjetsko prvenstvo u fudbalu "Brazil 2014" - po prvi put u istoriji, reprezentacija Bosne i Hercegovine igraće na jednom velikom takmičenju.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

ARGENTINA - IRAN

Argentina
39
68%
Neriješeno
6
11%
Iran
12
21%
 
Ukupno glasova: 57

karajlo
Postovi: 196
Pridružen/a: 22 mar 2014, 19:31
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la karajlo » 21 jun 2014, 20:27

revan je napisao/la:
karajlo je napisao/la: mi nit smo se branili nit smo napadali...mi smo bili ko muhe bez glave :kafa:
Što mi možemo sr*ti sami po sebi, to niko ne može. :kafa:

Dobro je Osim rekao, naše igrače više cijene drugi nego mi sami.
pa serete evo vec citavu sedmicu kako smo dobro odigrali kuknjava , o nekakvom besicu koji je strpao mesija kuknjava , a veceras su nam iranci pokazali dje nam je mjesto

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la Signore » 21 jun 2014, 20:29

Zao mi je Irana, uvijek me pomalo rastuzi ovakav poraz male ekipe protiv neke velesile. Igrali su dobro, branili se kako su znali i umjeli i dobro im je islo. Prime gol na samom kraju, zaista tesko po njih. Argentina opet blijeda, bez ozbiljnih prilika, samo drze loptu i dodaju se, nemaju bas nikakvu ideju kako probiti dobro postavljenu obranu. Sad kad imaju sest bodova i sigurno su prosli dalje mislim da ce ih Nigerija uzet. Oni su ozbiljna reprezentacija i nakon ove predstave Irana mislim da im nitko ne moze prigovoriti sto su u prvom kolu odigrali nulu s njima. BiH ako misli proc mora veceras ici na sve ili nista, jer ni najmanje nije sigurno da ce Argentina dobit Ngeriju, cak je sigurnije da ce izgubiti od njih. Takodjer nije sigurno ni da ce BiH lako izaci na kraj s Iranom. Bit ce tu velike muke, je*eni su do boli, a bit ce jos je*eniji u zadnjem kolu ako budu imali sanse za prolaz. Valjda ce Susic i ekipa veceras odraditi posao i sve navijace BiH umiriti pred zadnje kolo.

ciza
Postovi: 1603
Pridružen/a: 19 okt 2012, 18:23
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la ciza » 21 jun 2014, 20:30

revan je napisao/la:
karajlo je napisao/la: mi nit smo se branili nit smo napadali...mi smo bili ko muhe bez glave :kafa:
Što mi možemo sr*ti sami po sebi, to niko ne može. :kafa:

Dobro je Osim rekao, naše igrače više cijene drugi nego mi sami.
sto ne postavi ostatak citata Osima,gdje kaze da poraz nije pobjeda,i da smo poletili bez velikog osnova jer smo odigrali ni tamo ni vamo

Avatar
Kaunas
Postovi: 13191
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la Kaunas » 21 jun 2014, 20:31

Queiroz doktor :tokralju:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12575
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la dr.van nostrand » 21 jun 2014, 20:31

Arg jest bila slaba u prve dvije utakmice, ali ocekivat je od njih u nastavku ipak vise. Budite sigurni :mrgreen: .
Koliko ce biti bolji i jaci kad budu na svom nivou Di maria, Aguero, Higuain... zato ipak imaju oni svojih sansi ali naravno pod uslovom da se ostatak ekipe prikljuci Messiju, inace tesko da ce dalje od 1/8 ili 1/4 finala
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
Bajric981
Postovi: 507
Pridružen/a: 28 apr 2014, 20:25
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la Bajric981 » 21 jun 2014, 20:33

Signore je napisao/la:Zao mi je Irana, uvijek me pomalo rastuzi ovakav poraz male ekipe protiv neke velesile. Igrali su dobro, branili se kako su znali i umjeli i dobro im je islo. Prime gol na samom kraju, zaista tesko po njih. Argentina opet blijeda, bez ozbiljnih prilika, samo drze loptu i dodaju se, nemaju bas nikakvu ideju kako probiti dobro postavljenu obranu. Sad kad imaju sest bodova i sigurno su prosli dalje mislim da ce ih Nigerija uzet. Oni su ozbiljna reprezentacija i nakon ove predstave Irana mislim da im nitko ne moze prigovoriti sto su u prvom kolu odigrali nulu s njima. BiH ako misli proc mora veceras ici na sve ili nista, jer ni najmanje nije sigurno da ce Argentina dobit Ngeriju, cak je sigurnije da ce izgubiti od njih. Takodjer nije sigurno ni da ce BiH lako izaci na kraj s Iranom. Bit ce tu velike muke, je*eni su do boli, a bit ce jos je*eniji u zadnjem kolu ako budu imali sanse za prolaz. Valjda ce Susic i ekipa veceras odraditi posao i sve navijace BiH umiriti pred zadnje kolo.
tako je..neznam jeli Pape gledao utakmicu,,,znam svi smo mislili lako cemo nakon 0-0 sa Nigerijom...e pa necemo...ako bi igrali kao Costarika ili Cile e onda bilo bi ok :njanjanja:

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la calcio » 21 jun 2014, 20:34

Cepi1981 je napisao/la:
Grdan je napisao/la:
kako su 2 boda za Iran najgora opcija a kad Iran ima 4 boda najbolja opcija za BiH :? ?
Logika mu izgleda nije na zavidnom nivou.
Ok, pametnjakovicu. Da ti objasnim.
Sa argentinskom pobjedom mozemo proci dalje sa 4, pa cak i sa 2 boda
u slucaju remija izmedju ARG i IRN bi mogli proci sa 4 boda ali bi ovisili o gol razlici. Sa dva boda ne bi mogli proci.
U slucaju pobjede Irana bi imali minimalnu sansu za ugrabimo prvo mjesto.

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la revan » 21 jun 2014, 20:43

@ciza, @karajlo nađite gdje ja to slavim poraz i pojest ću cipelu. Ovdje se govori kako nam je Iran pokazao kako se igra a ljudi izgubili na isti način kao i mi: par sekundi se Messi probudio i riješio utakmicu. Kad se sve zbroji, zijanili smo od njih i jedni i drugi.

@karajlo kažeš Iran imao prilike. Pa mi smo dali gol. Mogli smo još dati jer smo imali prilike, više nego Iran. Na big socceru sam napisao da su Iranci odigrali lavovski. Ružno ali lavovski. No da mi igramo takav anti-fudbal, ja bih prestao gledati utakmice i samo pratio rezultat. Par vas pokušava ubijediti ovdje da su nam oni pokazali kako se igra. Zalagali se. Ljudi nisu akcije sastavili cijelu utakmicu. Sva taktika se zasnivala na autobusu u šesnaest metara i ako kakva kontra sjevne. Dogodile su se dvije kontre. Nisu iskoristili i kraj priče. Ako ti želiš da mi tako igramo, ja stvarno ne znam šta da ti kažem. Ne dogodilo se nikad.

Zalaganje našim ne možeš prigovoriti. Vratili su se nakon ranog autogola. Nakon drugog nisu poklekli nego postigli jedan. To nije slavljenje poraza, nego pohvala za zalaganje. Kako god, tri boda smo izgubili i to se broji. Ako ti misliš da bi se Iran vratio nakon 2:0 na rezultat koji daje nadu u pozitivan ishod, onda nismo gledali iste zadnje dvije utakmice Irana.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
kokakolas
Postovi: 1514
Pridružen/a: 01 jul 2009, 11:37
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la kokakolas » 21 jun 2014, 20:46

I meni je zao Irana ali njihov poraz je svakako dobar za nas. Izmuceni su fizicki i psihicki, sto nama apsolutno odgovara, posto ce vjerovatno nasa utakmica sa njima biti odlucujuca.
"...i zaista, Sušić je iznenadio. Ne samo Nigerijce, već i cijeli nogometni svijet tako što je u najvažnijoj utakmici u povijesti reprezentacije na travnjak poslao sastav bez lijevog beka..."

Don't raise your voice, improve your argument.

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la Cepi1981 » 21 jun 2014, 20:50

Mi sa samim Dzekom u napadu komotno mozemo sada spakovati kofere i nazad ciku.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Avatar
fanatic1991
Postovi: 2293
Pridružen/a: 31 maj 2010, 02:27
Lokacija: Brcko DC
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la fanatic1991 » 21 jun 2014, 20:50

Meni nije jasno kako neki na forumu pisu o prvom mjestu a mi imamo 0 bodova.... polako ljudi da mi vcrs pobijedimo....a ko ce biti prvi drugi nebitno :bih:
I dont have a singnature:(
Can i have yours?

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la Unofficialpage » 21 jun 2014, 21:13

revan je napisao/la:@ciza, @karajlo nađite gdje ja to slavim poraz i pojest ću cipelu. Ovdje se govori kako nam je Iran pokazao kako se igra a ljudi izgubili na isti način kao i mi: par sekundi se Messi probudio i riješio utakmicu. Kad se sve zbroji, zijanili smo od njih i jedni i drugi.

@karajlo kažeš Iran imao prilike. Pa mi smo dali gol. Mogli smo još dati jer smo imali prilike, više nego Iran. Na big socceru sam napisao da su Iranci odigrali lavovski. Ružno ali lavovski. No da mi igramo takav anti-fudbal, ja bih prestao gledati utakmice i samo pratio rezultat. Par vas pokušava ubijediti ovdje da su nam oni pokazali kako se igra. Zalagali se. Ljudi nisu akcije sastavili cijelu utakmicu. Sva taktika se zasnivala na autobusu u šesnaest metara i ako kakva kontra sjevne. Dogodile su se dvije kontre. Nisu iskoristili i kraj priče. Ako ti želiš da mi tako igramo, ja stvarno ne znam šta da ti kažem. Ne dogodilo se nikad.

Zalaganje našim ne možeš prigovoriti. Vratili su se nakon ranog autogola. Nakon drugog nisu poklekli nego postigli jedan. To nije slavljenje poraza, nego pohvala za zalaganje. Kako god, tri boda smo izgubili i to se broji. Ako ti misliš da bi se Iran vratio nakon 2:0 na rezultat koji daje nadu u pozitivan ishod, onda nismo gledali iste zadnje dvije utakmice Irana.

+1

Iran nam pokazao kako se igra, oni imali cca 8 šuteva a mi 16 i od toga 11 u okvir gola. Što smo u svim, osim u golovima i posjedu, bili bolji. Al' hajd neka bude, oni puno bolji od nas bili, igraj bunker i pobjednik si...
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

dosada
Postovi: 104
Pridružen/a: 14 jun 2014, 18:39
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la dosada » 21 jun 2014, 21:15

Cepi1981 je napisao/la:Mi sa samim Dzekom u napadu komotno mozemo sada spakovati kofere i nazad ciku.
slazem se u potpunosti.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la Virtu4l » 21 jun 2014, 21:16

Mi ne možemo igrati kao Iran i nadam se da nikad nećemo.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12582
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la Nerminovic » 21 jun 2014, 21:21

Virtu4l je napisao/la:Mi ne možemo igrati kao Iran i nadam se da nikad nećemo.
nedao bog
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
propuh
Postovi: 2745
Pridružen/a: 21 feb 2011, 05:07
Lokacija: dolina ćupova
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la propuh » 21 jun 2014, 21:48

Virtu4l je napisao/la:Mi ne možemo igrati kao Iran i nadam se da nikad nećemo.
Oni su nadmasili i Grke, onako niko ne moze igrati anti-antifudbal nisu autobus parkirali pred gol vec voz :mrgreen:
Azmir Husić "Dino svi znamo kako je Saraj'vo doslo do titule"

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la Cepi1981 » 21 jun 2014, 21:50

calcio je napisao/la:
Cepi1981 je napisao/la:
Grdan je napisao/la:
kako su 2 boda za Iran najgora opcija a kad Iran ima 4 boda najbolja opcija za BiH :? ?
Logika mu izgleda nije na zavidnom nivou.
Ok, pametnjakovicu. Da ti objasnim.
Sa argentinskom pobjedom mozemo proci dalje sa 4, pa cak i sa 2 boda
u slucaju remija izmedju ARG i IRN bi mogli proci sa 4 boda ali bi ovisili o gol razlici. Sa dva boda ne bi mogli proci.
U slucaju pobjede Irana bi imali minimalnu sansu za ugrabimo prvo mjesto.
Sve si to lafe fino objasnio samo si zaboravio na africke sampione sa kojim igramo veceras, plus zadnja tekma protiv Irana koju bi igrali pod velikim pritiskom a svi znamo kako mi kroz istoriju "rutinski" odradjujemo tekme koje nam znace sve ili nista od Danske preko Srbije pa do Francuske. Nema kalkulacija ako hocemo u 1/8 u ove dvije tekme uzeti 6 bodova i vozra. Kad smo god racunali bili smo donji. Ponavljam protiv Irana sa 2 spica i bez setkanja po terenu.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Avatar
ZgemboAdislic
Postovi: 945
Pridružen/a: 22 apr 2013, 07:07
Lokacija: JEL NEUGODNO??
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la ZgemboAdislic » 21 jun 2014, 22:00

fanatic1991 je napisao/la:Meni nije jasno kako neki na forumu pisu o prvom mjestu a mi imamo 0 bodova.... polako ljudi da mi vcrs pobijedimo....a ko ce biti prvi drugi nebitno :bih:
Ako budemo brojali bodove prije nego sto ih imamo, zavrsit cemo sa 0 bodova. Ili u najboljem slucaju 2 ako Nigerija i Iran budu losi i ne mognu iskoristit svoje sanse. Ali 100% je sigurno da nama "automatski" golovi nece doc samo zato jer bi ih "trebali" pobjedit.

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la Dado » 21 jun 2014, 22:06

Da rezimiramo. Argentina goli k....c bez Mesija. Iran se branio k'o Zepa veci dio utakmice. Imali par opasnih akcija i jedan ne svirani penal. Dovoljno da se Susic dobro zabrine. Argentinci preglupo odigrali, totalno neuigrani i bez ideja. Nakon 12000 ubacivanja u peterac nisu mogli skontati da tim nece probiti bunker. Da Messi nije uzeo stvar u svoje ruke prosuli bi bodove samo tako. Nemogu sad prezaliti sto ovoj ovakvoj Argentini nismo otkinuli bodove :facepalm:

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: 21.06.2014. ARGENTINA - IRAN

Post Postao/la calcio » 21 jun 2014, 22:10

Iran je na ovom susretu imao samo 86 dodavanja, što je najmanje na svjetskim prvenstvima od 1966. godine.

S druge strane, Argentinci su imali čak 462 tačna dodavanja i tu se već jasno da uočiti razlika između dvaju selekcija.

Osim toga, Gaučosi su imali 76,7 posto posjeda lopte što je najveći posjed na Mundijalima od 1966. godine.

Zaključano

Natrag na “Reprezentacija BiH na SP u Brazilu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.