UEFA Europe League 2018/2019

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Shadows
Kontakt:

PostPostao/la Shadows » 09 avg 2018, 23:00

Odvratan mec na Poljudu dvije slabe ekipe.
Rijeka ce posao u revansu odraditi. Spartak ispao.

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 09 avg 2018, 23:06

Vitesse zaokružio divan dan za holandske klubove, AZ je barem tako davno ispao da se i zaboravilo.

Svi napreduju osim Holanđana i Bosanaca, za dvije godine Mladost DK - Ajax 2 : 2.

japa
Kontakt:

PostPostao/la japa » 10 avg 2018, 00:43

Holandski fudbal je u ozbiljnom padu vec dugi niz godina i ne nazire mu se kraj, vidi se i po klubovima i po reprezentaciji. Belgijanci su ih presisali i mislim da su zamjenili uloge, sada su oni postali fudbalska sila sto je bila Holandija prije a ovi postaju ono sto ej bila Belgija, neki evropski prosjek.

LAZARUS2000
Kontakt:

PostPostao/la LAZARUS2000 » 10 avg 2018, 00:48

japa WroteColonHolandski fudbal je u ozbiljnom padu vec dugi niz godina i ne nazire mu se kraj, vidi se i po klubovima i po reprezentaciji. Belgijanci su ih presisali i mislim da su zamjenili uloge, sada su oni postali fudbalska sila sto je bila Holandija prije a ovi postaju ono sto ej bila Belgija, neki evropski prosjek.

Ovo nije prosjek. Ovo je donji dom evropskog fudbala jbt
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

japa
Kontakt:

PostPostao/la japa » 10 avg 2018, 00:52

LAZARUS2000 WroteColon
japa WroteColonHolandski fudbal je u ozbiljnom padu vec dugi niz godina i ne nazire mu se kraj, vidi se i po klubovima i po reprezentaciji. Belgijanci su ih presisali i mislim da su zamjenili uloge, sada su oni postali fudbalska sila sto je bila Holandija prije a ovi postaju ono sto ej bila Belgija, neki evropski prosjek.

Ma ova godina da, ovo je katastrofa, ne tako davno je izvuci holandskog predstavnika u pretkolu ko god on bio znacilo minimalno pet komada u dvomecu sada jednog PSVa i Feyenorda izbacuju Trencin i Osijek a AZ cini se jos ranije ispao zaista ne mogu da vjerujem kakav pad :shock: Reprezentacija propustila dva velika takmicenja u nizu (nezamislivo) od cega je jedno prosireni Euro na kojem su bile obje Irske, Albanija, Island itd..

Mokes
Kontakt:

PostPostao/la Mokes » 10 avg 2018, 00:55

Ajaksovo finale EL i PSV-ov prolazak grupe LP su im faktički najveći uspjesi zadnjih godina. Ako ovako nastave prvak će im za koju godinu startati kao i naš prvak :)
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★

2nd#Tripl3t #MSN
London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

akisarajevo92
Kontakt:

PostPostao/la akisarajevo92 » 10 avg 2018, 01:02

nekada su holandski klubovi proizvodili kvalitetne domace igrace dok sad kupuju mlade Dance, Belgijance, Marokance itd i od njih prave igrace
Don't believe the hype.

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 10 avg 2018, 01:06

Twente upalo u financijsku krizu i ispalo iz lige, a prije samo nekoliko godina su imali beton ekipu sa D. Tadićem i N. Chadliem. Tako im je nekako sa cjelokupnim fudbalom.

gruezi
Kontakt:

PostPostao/la gruezi » 10 avg 2018, 04:14

Holandzanima belgijancima i portugalcima treba smanjenje lige na max 12 klubova....18 ili 16 u slycaju belgije je previse za tako male zemlje....ceska poljska i ostale srednjoevropske i juznoevropske lige pogotovo...

TonySosa
Kontakt:

PostPostao/la TonySosa » 10 avg 2018, 04:35

Tu smo mi negdje sa Nizozemskom trenutno. Ne znam zasto ih zovete Holandija kad je to samo naziv za dvije pokrajine. Uvrijedice se ostali Niskozemci.

akisarajevo92 WroteColonnekada su holandski klubovi proizvodili kvalitetne domace igrace dok sad kupuju mlade Dance, Belgijance, Marokance itd i od njih prave igrace

Posvetili se biciklizmu.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

DRHAUSE
Kontakt:

PostPostao/la DRHAUSE » 10 avg 2018, 09:13

gruezi WroteColonHolandzanima belgijancima i portugalcima treba smanjenje lige na max 12 klubova....18 ili 16 u slycaju belgije je previse za tako male zemlje....ceska poljska i ostale srednjoevropske i juznoevropske lige pogotovo...

Bosnjo tipicni ti bi samo kratio! :lol: Pa evo skracuju nasu svake godine a fudbal sve gori.
Kako to da im je nekad liga sa istim brojem klubova bila sesta u Europi?
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

DRHAUSE
Kontakt:

PostPostao/la DRHAUSE » 10 avg 2018, 09:22

Prije bih rekao da ove velike fudbalske nacije nazaduju nego da ove male napreduju.
Mlad sam covjek a pamtim daleko talentovanije reprezentacije Engleske, Italije, Portugala, Holandije, Svedske, Norveske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Ukrajine, Ceske, Rusije, Danske itd...
Sve je manje fudbalskih majstora a sve vise vodonosa, najbolji primjer Holandija i Ceska dvije vrhunske fudbalske nacije do prije nekih 10-15 godina.

Dr. Gregory House

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 10 avg 2018, 09:53

PSV je nedavno prodao desnog beka za 13 miliona eura u Atletico Madrid, još uvijek se barem igrač iz holandske lige može dobro prodati, malo je liga odakle se završavaju transferi sa 10 + miliona.

I izraelski klubovi mi djeluju za nijansu slabiji nego prije. Mada ne znaš dok ne provjeriš, treba uraditi eksperiment: Baciš jednog bh. Premijerligaša u Izrael, ako izgubi 0 : 5 isti su kao i prije, ako ne izgubi toliko, nisu.

DRHAUSE
Kontakt:

PostPostao/la DRHAUSE » 10 avg 2018, 10:23

Drape WroteColonPSV je nedavno prodao desnog beka za 13 miliona eura u Atletico Madrid, još uvijek se barem igrač iz holandske lige može dobro prodati, malo je liga odakle se završavaju transferi sa 10 + miliona.

I izraelski klubovi mi djeluju za nijansu slabiji nego prije. Mada ne znaš dok ne provjeriš, treba uraditi eksperiment: Baciš jednog bh. Premijerligaša u Izrael, ako izgubi 0 : 5 isti su kao i prije, ako ne izgubi toliko, nisu.

Nije sve u rezultatima, golim okom vidis razliku izmedju Nedveda, Rosickog i danasnje reprezentacije Ceske. Necu ni pricati o Holandiji gdje je jedan Promes glavna uzdanica

Dr. Gregory House

SiamoNoi
Kontakt:

PostPostao/la SiamoNoi » 10 avg 2018, 11:25

Ajax ima neočekivano dobru ekipu ove sezone.Morali bi daleko u Europi.
"Zdravko Mamić osuđen je na šest godina i šest mjeseci zatvora"

1312
#Icardismo
#stillbreathing
"Nemre nikak stat i da hoće kad krene..."

100+ M € UKRADENIH iz Dinama and still counting #krimosZdravkoandUhljebi

Artetitis
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Artetitis » 10 avg 2018, 13:26

japa WroteColon
LAZARUS2000 WroteColon

Ma ova godina da, ovo je katastrofa, ne tako davno je izvuci holandskog predstavnika u pretkolu ko god on bio znacilo minimalno pet komada u dvomecu sada jednog PSVa i Feyenorda izbacuju Trencin i Osijek a AZ cini se jos ranije ispao zaista ne mogu da vjerujem kakav pad :shock: Reprezentacija propustila dva velika takmicenja u nizu (nezamislivo) od cega je jedno prosireni Euro na kojem su bile obje Irske, Albanija, Island itd..

Holanđanka nije rodila WC-stopera od 1972.godine i Stama, a WC-igrača uopšte od 1984.godine i Robbena. Ta generacija je vrhunac imala 2014.godine na SP i to je bilo to.

Ne tako davno su imali i vrhunske trenere, a sad su ih i tu svi prešišali. Nema više Van Gaala iz prajma ili Hiddinka. Sad ih u Evropi zastupa Frank de Boer koji će u narednom klubu dobiti otkaz i prije prve utakmice. :mrgreen:

Liga im je previše naivna, tu se natrpavaju golovi i tipovi poput Memphisa izgledaju kao Ronaldo iz najboljih dana dok ih ne dočeka neka ozbiljna liga. Povremeno se ubode neki vrhunski stranac tipa Suarez ili Eriksen, ali sami Holanđani su grohnuli.

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 10 avg 2018, 13:44

Zaista holandski fudbal je u kanalu već nekoliko godina i stanje je sve gore, nekad su imali dobre skaute koji su kupili talente širom svijeta a razvijali Ajax,PSV,Feynord i prodavali evropskim velikanima sad ne mogu ni to.
1974---1975---1976---2001---2013

andro234
Kontakt:

PostPostao/la andro234 » 10 avg 2018, 13:44

Shadows WroteColonOdvratan mec na Poljudu dvije slabe ekipe.
Rijeka ce posao u revansu odraditi. Spartak ispao.

Uzasan je Hajduk ove sezone, upitno im je i 3. mjesto u hnl ako ne dovedu makar 2 pojacanja (pojacanja, a ne prinove) ali jucer su bili bolja ekipa, ovaj FCSB totalno razocarao...
SiamoNoi WroteColonKoliko znam to su nesto "nedavno" ulagali u travnjak.Prije su valjda sve mijenjali nakon Ultre.

Mijenjat ce se i sad za vrijeme rep. pauze.

Mokes
Kontakt:

PostPostao/la Mokes » 10 avg 2018, 14:22

Artetitis WroteColon
Holanđanka nije rodila WC-stopera od 1972.godine i Stama, a WC-igrača uopšte od 1984.godine i Robbena. Ta generacija je vrhunac imala 2014.godine na SP i to je bilo to.

.

Valjda 2010.-te, enciklopedijo :P
2014.-te su još uvijek na ostacima generacije uzeli 3. mjesto, uz par mladih nada koji nikada nisu napravili ono što se očekivalo od njih.
Što se stopera tiče, VvD je blizu WC nivoa.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★

2nd#Tripl3t #MSN
London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

japa
Kontakt:

PostPostao/la japa » 10 avg 2018, 14:27

Ovaj De Light bi mogao biti WC stoper, ono sto sam ga gledao za njegove godine je bilo impresivno da ne kazem fenomenalno. Kad pricamo o Holandiji nije to samo problem ovi rezultati, iskocice njima uvijek neko i nesto napraviti ali ocigledno im skola fudbala treba remont jer se klasni igraci koji dolaze iz Holandije vise ne prozivode u velikim brojevima. Ne tako davno si imao i vise od jednog holandjanina u svakoj elitnoj evropskoj ekipi u prvih 11 kao glavnog ili jednog od glavnih igraca, danas ti je ako ne racunamo starog Robbena najveca zvijezda yebeni Virgil van Dajk...

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.