Kvalifikacije za SP 2022.

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 26 nov 2021, 17:41

Novi Zeland upravo ispade u kvalifikacijama :kafa:

Najveci baksuzi: za mundijal moraju u Italiju po pobedu, a onda ako naprave cudo verovatno i u Portugaliju po pobedu.

"$ $ " ќе " со " & ? во ? на ? за ? на & првенство 2022 во &, а $ $, потоа ќе се сретне со $ $ $ ' ? " ""
Zadnja izmjena: EpateguiHuleteti, dana/u 26 nov 2021, 17:48, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la MortemHz » 26 nov 2021, 17:47

E čuj Portugal ili Italija, ovo će biti zanimljivo :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3445
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la tutankamon1905 » 26 nov 2021, 17:50

Hare1902 je napisao/la:
26 nov 2021, 17:35
E **** vam mater. Gledaj zrijeba jbm, al' vraga da smo mi prosli Portugal i Italija lagano
Jel zivota ti mislis da smo prosli u baraz da bi pobjedili nekog od ovih reprezentacija(iz grupe a i b)?

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 26 nov 2021, 17:52

Najjaci komentar koji procitah:

"Iz ove A grupe ne treba niko da ide!" :rol:

Avatar
Hare1902
Postovi: 1640
Pridružen/a: 22 dec 2019, 03:51
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la Hare1902 » 26 nov 2021, 17:55

tutankamon1905 je napisao/la:
26 nov 2021, 17:50
Hare1902 je napisao/la:
26 nov 2021, 17:35
E **** vam mater. Gledaj zrijeba jbm, al' vraga da smo mi prosli Portugal i Italija lagano
Jel zivota ti mislis da smo prosli u baraz da bi pobjedili nekog od ovih reprezentacija(iz grupe a i b)?
Reakcija je bila vise upucena na to da je Ukrajina dobila lagan zrijeb, a da bi mi vjerovatno dobili najtezi, nema veze sa tim da li bi prosli ili ne jer ocito ne mozemo ni da dodjemo u tu situaciju da se o tome i prica.

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3445
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la tutankamon1905 » 26 nov 2021, 18:04

Hare1902 je napisao/la:
26 nov 2021, 17:55
tutankamon1905 je napisao/la:
26 nov 2021, 17:50
Hare1902 je napisao/la:
26 nov 2021, 17:35
E **** vam mater. Gledaj zrijeba jbm, al' vraga da smo mi prosli Portugal i Italija lagano
Jel zivota ti mislis da smo prosli u baraz da bi pobjedili nekog od ovih reprezentacija(iz grupe a i b)?
Reakcija je bila vise upucena na to da je Ukrajina dobila lagan zrijeb, a da bi mi vjerovatno dobili najtezi, nema veze sa tim da li bi prosli ili ne jer ocito ne mozemo ni da dodjemo u tu situaciju da se o tome i prica.
A znam, al svaka ova reprezentacija je trenutno 2 koplja iznad. Tako da nama nikakav zrijeb ne bi pomogo pa da nesto zalimo

Avatar
Arvid
Postovi: 16711
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la Arvid » 26 nov 2021, 18:06

EpateguiHuleteti je napisao/la:
26 nov 2021, 17:52
Najjaci komentar koji procitah:

"Iz ove A grupe ne treba niko da ide!" :rol:
Vels je meni simpatičan, igraju fin fudbal.

Škoti su mi tradicionalno dragi iako mi je fudbal kritičan dosta. :mrgreen:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 26 nov 2021, 18:14

Arvid je napisao/la:
26 nov 2021, 18:06
EpateguiHuleteti je napisao/la:
26 nov 2021, 17:52
Najjaci komentar koji procitah:

"Iz ove A grupe ne treba niko da ide!" :rol:
Vels je meni simpatičan, igraju fin fudbal.

Škoti su mi tradicionalno dragi iako mi je fudbal kritičan dosta. :mrgreen:
Ma zreb je savrsen, barem meni :mrgreen:
Navijam za Velsane i Skote. Nekako tradicija, navijaci, mali savezi. Setih se 1985. kada su igrali odlucujuci mec za mundijal u Meksiku. U Kardifu. Skoti otisli na mundijal, Velsani iako su imali odlicnu generaciju nisu. Selektor Skotske i njihov do tada najveci trener svih vremena Dzok Stejn preminuo na terenu pred kraj utakmice. Srce nije izdrzalo. Ozivljavali ga lekari potom u unutrasnjim prostorijama stadiona, ali bezuspesno. Skote potom preuzeo Aleks Ferguson, nije se proslavio na mundijalu. Godinu posle preuzeo Mancester, sve ostalo je istorija.
Austrija i Ukrajina su debelo podbacile u kvalifikacijama, nisu pruzale ni priblizno partije sa evropskog prvenstva. I ja bih voleo Ostrvljane.

Edit: svih 12 ucesnika baraza je igralo na prethodnom Evrpskom prvenstvu. Od 10 direktnih putnika u Katar - njih ukupno 9. Samo Srbija nije igrala na EURO-u od te ukupno 22 reprezentacije. Koliko je nas haos i cirkus u savezu kostao rezultata godinama :roll:
Od 24 ucesnika EURO-a samo Finci, Slovaci i Madjari (svi poispadali u grupi) nemaju sanse za odlazak na mundijal. Sve u svemu evropski fudbal se polarizovao: 25 selekcija je u gornjem domu, 30 u donjem :kafa:
Mada i u donjem ima solidnih ekipa. Norvezani su najveca misterija. Ni Irci, Slovenci, BiH, Grci, Izraelci nisu losi, ali nedostaje sirine u kvalitetu. Islandjani su pali. Rumuni i Bugari su vec dugo u ozbiljnom kanalu.

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la PatriceKwedi » 26 nov 2021, 18:39

Hare1902 je napisao/la:
26 nov 2021, 17:35
E **** vam mater. Gledaj zrijeba jbm, al' vraga da smo mi prosli Portugal i Italija lagano
Prolaze Ukrajinci, Svedjani i Talijani.

Poljski Inzaghi nece na Sp
🔹

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la MortemHz » 26 nov 2021, 18:47

PatriceKwedi je napisao/la:
26 nov 2021, 18:39
Hare1902 je napisao/la:
26 nov 2021, 17:35
E **** vam mater. Gledaj zrijeba jbm, al' vraga da smo mi prosli Portugal i Italija lagano
Prolaze Ukrajinci, Svedjani i Talijani.

Poljski Inzaghi nece na Sp
Mogli bi oni Ruse izbaciti a za poslije ćemo vidjeti. Onaj antifudbal Rusije protiv Hrvatske nisam dugo gledao. Razumijem da su se taktički došli braniti, imali dobre utakmice u grupi itd. ali onaj odron im nikad neću oprostiti :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la PatriceKwedi » 26 nov 2021, 18:48

MortemHz je napisao/la:
26 nov 2021, 18:47
PatriceKwedi je napisao/la:
26 nov 2021, 18:39
Hare1902 je napisao/la:
26 nov 2021, 17:35
E **** vam mater. Gledaj zrijeba jbm, al' vraga da smo mi prosli Portugal i Italija lagano
Prolaze Ukrajinci, Svedjani i Talijani.

Poljski Inzaghi nece na Sp
Mogli bi oni Ruse izbaciti a za poslije ćemo vidjeti. Onaj antifudbal Rusije protiv Hrvatske nisam dugo gledao. Razumijem da su se taktički došli braniti, imali dobre utakmice u grupi itd. ali onaj odron im nikad neću oprostiti :D
Rusi igraju nogomet od prije 40 godina.
🔹

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la jestamaji » 26 nov 2021, 20:29

EpateguiHuleteti je napisao/la:
26 nov 2021, 17:41
Novi Zeland upravo ispade u kvalifikacijama :kafa:
:mrgreen:

Avatar
beka23
Postovi: 1643
Pridružen/a: 18 mar 2013, 02:24
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la beka23 » 26 nov 2021, 22:03

Portugal do kraja, ove smradine svakako nisu nikome nedostajale na proslom prvenstvu.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la alan_kardec » 26 nov 2021, 23:46

ja tipujem na Škote, Švede i Talijane.



EpateguiHuleteti je napisao/la:
26 nov 2021, 18:14
Mada i u donjem ima solidnih ekipa. Norvezani su najveca misterija. Ni Irci, Slovenci, BiH, Grci, Izraelci nisu losi, ali nedostaje sirine u kvalitetu. Islandjani su pali. Rumuni i Bugari su vec dugo u ozbiljnom kanalu.

šta znam, meni su u ovom nabrojanom društvu nekako najveća misterija Rumuni. Prije nekoliko godina im se pojavila jako talentovana mlada repka, fin fudbal su igrali, na u21 ep dali po 4 komada Hrvatima i Englezima i u polufinalu ispali od Njemaca. Glavni igrači te ekipe su bili Hagi Jr, Coman, Man, Puscas, Nedelcearu, Cicaldau... plus nešto malo stariji Razvan Marin i ovaj novi talenat Morutan što je prešao nedavno iz Steaue u Galatu... očekivao sam da uzmu drugo mjesto iza Njemaca, ali im Makedonci pomrsiše račune. Ali ne bojim se za njih, puno je tu talenta i kvaliteta, gledaćemo ih na sljedećim velikim takmičenjima 100%. Ozbiljno rade, Radoi im je nakon što je mladu repku 2019. odveo do polufinala ep, sad preuzeo A tim, Hagijeva akademija radi punom parom, štancuje talentovane igrače... Sad im je u zadnjoj utakmici za A tim debitovao dečko od nepunih 16 godina, Enes Sali se zove. Rođen u Kanadi od roditelja Rumuna koji imaju tursko porijeklo :crazy: Navodno, ogroman talenat je u pitanju. Kanada je htjela da ga preotme, ali su ga Rumuni osigurali. Bugari sušta suprotnost Rumunima, perspektiva nikakva. Od Islanđana, nacije sa svega 300/400k nešto više se i nije moglo očekivati, 2016. su oduševili sve, učestvovali i 2018. sad su mirni neko vrijeme. Irci su se vratili u život nakon užasnog perioda, ljudi su preko dvije godine bili bez pobjede u zvaničnim utakmicama, do početka ovih kvala 7 utakmica nisu gola dali :shock: al eto u zadnje vrijeme su dobili Azere, Luksemburg i Katar, po bod uzeli Srbiji i Portugalu, Portugalce su praktično do samog kraja držali na konopcima... Ircii su se vratili u svoj standardni mode, i neće biti lak plijen nikome. Norvežani... po meni prosjek ekipa ako izuzmemo Halanda i Odegarda, biće ih vjerovatno na nekom sljedećem velikom takmičenju, što zbog ove dvojice, što zbog mentaliteta, discipline i ratničkog duha koji krasi Skandinavce.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 27 nov 2021, 00:16

alan_kardec je napisao/la:
26 nov 2021, 23:46
šta znam, meni su u ovom nabrojanom društvu nekako najveća misterija Rumuni. Prije nekoliko godina im se pojavila jako talentovana mlada repka, fin fudbal su igrali, na u21 ep dali po 4 komada Hrvatima i Englezima i u polufinalu ispali od Njemaca. Glavni igrači te ekipe su bili Hagi Jr, Coman, Man, Puscas, Nedelcearu, Cicaldau... plus nešto malo stariji Razvan Marin i ovaj novi talenat Morutan što je prešao nedavno iz Steaue u Galatu... očekivao sam da uzmu drugo mjesto iza Njemaca, ali im Makedonci pomrsiše račune. Ali ne bojim se za njih, puno je tu talenta i kvaliteta, gledaćemo ih na sljedećim velikim takmičenjima 100%. Ozbiljno rade, Radoi im je nakon što je mladu repku 2019. odveo do polufinala ep, sad preuzeo A tim, Hagijeva akademija radi punom parom, štancuje talentovane igrače... Sad im je u zadnjoj utakmici za A tim debitovao dečko od nepunih 16 godina, Enes Sali se zove. Rođen u Kanadi od roditelja Rumuna koji imaju tursko porijeklo :crazy: Navodno, ogroman talenat je u pitanju. Kanada je htjela da ga preotme, ali su ga Rumuni osigurali. Bugari sušta suprotnost Rumunima, perspektiva nikakva. Od Islanđana, nacije sa svega 300/400k nešto više se i nije moglo očekivati, 2016. su oduševili sve, učestvovali i 2018. sad su mirni neko vrijeme. Irci su se vratili u život nakon užasnog perioda, ljudi su preko dvije godine bili bez pobjede u zvaničnim utakmicama, do početka ovih kvala 7 utakmica nisu gola dali :shock: al eto u zadnje vrijeme su dobili Azere, Luksemburg i Katar, po bod uzeli Srbiji i Portugalu, Portugalce su praktično do samog kraja držali na konopcima... Ircii su se vratili u svoj standardni mode, i neće biti lak plijen nikome. Norvežani... po meni prosjek ekipa ako izuzmemo Halanda i Odegarda, biće ih vjerovatno na nekom sljedećem velikom takmičenju, što zbog ove dvojice, što zbog mentaliteta, discipline i ratničkog duha koji krasi Skandinavce.
Iskreno, mene Rumuni najvise podsecaju na nas doskora.
Iskoci poneka generacija u mladjim kategorijama, ali je haos u savezu i domacem fudbalu toliki, da se sve to brzo usmeri u pogresnom pravcu, bez nekog cilja i strategije. Nije nikakav reper, ali je dobar pokazatelj: ta rumunska generacija na Igrama u Tokiju nije nista pokazala, glatko je ispala u grupnoj fazi. Nema kontinuiteta. Kao kod nas pre 10-15 godina. Mladi i 2004. i 2007. uzmu evropsko srebro U21, a onda se na olimpijadi i sledecim akcijama raspadnu. Vecina ne opravda talenat. Pogresni transferi, rani odlasci vani, prevelika ocekivanja javnosti, na kraju se stvori i losa atmosfera i tu je onda tesko isplivati. Mi smo po meni danas dobrim delom profitirali sto i nemamo predsednika saveza fakticki (imamo v.d.-a). Piksi je mogao mirno i neometano da radi, niko mu nije bdeo nad glavom i pruzili smo najbolji fudbal i imali najboju atmosferu u poslednjih 20+ godina u ovom ciklusu.
Kod Rumuna ce to ici ne bas tako lako. Liga im je najveci cirkus u Evropi u poslednjih 10-ak godina. Ne zna se ni ko pije, ni ko placa. Lokalni serifi (klupski bosovi) im vode politiku u savezu. Jedan Dinamo je recimo mrtav klub, cirkus izmedju Steaue i drzave da ne pominjem. U kvalifikacijama za EURO 2020 i SP 2022 su se raspali. Za Rusiju je bio jos veci raspad, tada ih je doduse vodio Daum, ni na sto to licilo nije. Na evropskom 2016. su bili zahvaljujuci prelaganoj kvalifikacionoj grupi, a u Francuskoj su bili jedna od najlosijih ekipa. Poslednja rumunska generacija koja je nesto predstavljala bila je ona sa evropskog 2008. Tada su upali u grupu smrti, u drugim grupama bi izborili cetvrtfinale.
Rumunski fudbal se ne prilagodjava modernom fudbalu. Igra se dosta sporo, izoluju se nekako. Cefere Kluz je potpuno nekonkurentan ove sezone u evrokupovima. Nemaju trenere. Starog Mirceu ne racunam, on je covek neka druga generacija i dugo je vani. Hadzijeva akademija ti je na nivou recimo Radove ili skole OFK Beograda pre 8-9 godina. Radonjic je bio kratko u njoj i nije bio odusevljen, organizacijski su za nivo bili ispod vodecih srpskih skola (Partizanova, Zvezdina, Vosina). Dosta je guranja tatinih sinova, Hadzija interesuje lova, akademija je biznis.
Jedna lasta ne cini prolece. Za beg sa dna potrebno je nekoliko dobrih godista. O Bugarima ne bih da trosim reci. Neverovatno je da nekada redovni ucesnik svetskih prvenstava padne toliko nisko. Imali su pre 15-ak godina jedan kratak zamah, pre svega klupski, Levski, CSKA i Liteks su igrali grupne faze, a onda je slovo spalo na (instant-)Ludogorec. I ta prica splasnjava. Zvezda ih je oba puta glat dobila, iako rezultat to ne pokazuje (po 1:0). Bugari imaju sada nekog potencijala u U15, 16, 17 selekcijama, ali videcemo koliko je to kvalitetno. Imali su i ranije (poput Rumuna) jednom u 10 godina da im neki mladji uzrast iskoci, ali to je bilo nejacko da podigne nivo fudbala u zemlji. Gledao sam u poslednje tri sezone mozda 20-ak meceva bugarske lige - to je nivo druge lige u Srbiji. Ne racunajuci Ludogorec i ta dva vecita sofijska rivala koji imaju i navijace. Mislim da je pre godinu-dve bilo finale kupa izmedju Lokomotive i Boteva - plovdivski derbi. Plovdiv je taj drugi veliki centar, iz senke, ali uvek bio rasadnik talenata, i Bonev i Stoickov, njihova dva najveca igraca u istoriji, su iz Plovdiva. Pune tribine na Vasilu, sjajna atmosfera, uzbudljiv mec, ali kvalitetom to je bio nivo plej-auta kod nas. Tanko.

Avatar
Arvid
Postovi: 16711
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la Arvid » 27 nov 2021, 10:00

Svi kao pišu ili Italija ili Portugal...ma neće ni jedni ni drugi. Vamos Makedonsko :kafa:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la jestamaji » 22 jan 2022, 18:02

tunis-mali
maroko-kongo
nigerija-gana
alžir-kamerun
senegal-egipat

ima par velikih favorita ali afrika je uvijek kino … jedva čekam :D

p.s. kao i uvijek ja sam za crnu afriku :D :mrgreen:

RobertHrkac555
Postovi: 1024
Pridružen/a: 10 jan 2022, 15:45
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la RobertHrkac555 » 22 jan 2022, 18:48

Tunis
Maroko
Nigerija po meni sigurno prolaze.

U ova ostala 2 dvomeča će biti svega, tipujem na Alžir i Egipat
Slikao se s Dilettom, svoje sam ostvario

Avatar
DamirT
Postovi: 13649
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la DamirT » 24 jan 2022, 21:01

Volio bi da Mali i Kongo odu na SP,ali jako teski zadaci ce biti da izbace Tunis i Maroko.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2022.

Post Postao/la alan_kardec » 27 jan 2022, 18:17

Iranci se plasirali u Katar

Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.