GOAT!

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Shategabri
Postovi: 14540
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la Shategabri » 01 dec 2021, 08:32

kontrasviju je napisao/la:
01 dec 2021, 05:09
Shategabri je napisao/la:
30 nov 2021, 15:39
JoeBleck je napisao/la:
30 nov 2021, 15:35

Po nama ? Po 90% najvecih stucnjaka Svijeta, ne najbolji na Svijetu vec najbolji ikada.
Pa kenjare i saigraci Rokija djele misljenje , sta tek govore neutralci.

Procitaj malo , pogledaj koji video.Otvorit ce ti se same oci
Što najbolji ikad toliko kaska iza CR u CL?
Ne kontam?!
Daj nam odgovor? Zašto je to CR-ovo takmičenje?
Bar 80% Argentinaca se ne slaže s tom pričom.
Toliko.
A koliko to kaska za Ronaldom, molim te? Konstantno spominjete tu Ligu Prvaka kao da Ronaldo ima duplo više osvojenih titula i duplo veći broj golova u istoj.

Ronaldo vs Messi:

Utakmice: 185 - 153

Golovi: 141 - 123
Gol/utakmica: 0.76 - 0.81

Asistencije: 42 - 36
Asist/utakmica: 0.22 - 0.23

Titule: 5 - 4
Najbolji strijelac: 6 - 6

Znači Ronaldo ima jednu titulu više, zatim 18 golova i 6 asistencija više, ali isto tako i dosta veći broj odigranih utakmica (32). I jedan i drugi po 6 puta bili najbolji strijelci sezone, a Messi ima prosječno više golova i asistencija po utakmici. Ogromna razlika, nema šta. :kafa:
Pričam o individualnom učinku kao igrača.
Jeste, i jedan i drugi po 6 puta bili najbolji strijelci, s tim da CR drži rekord sa najviše datih golova u jednoj sezoni.
Messi je i mlađi 2 godine, imaće priliku da stigne broj utakmica, nisam siguran i broj golova.
Fascinantni su vaši pokušaji da unizite tako velikog igrača.
Ja za Messija nikad ne bih potezao argumentaciju tipa ta će on, CR je za njega dvije, pet, sto stepenica više.
Kroz karijeru mu se svašta prigovaralo, te daje samo golove malim protivnicima, te nema ga kad su bitne utakmice, a lik neki dan s 36 na leđima donese prolaz ekipi u 1/8.
Šta ogromna razlika? Jel drži vrh? Drži. Koliko i šta - nije bitno. Podiže letvicu, ostalim je da stižu.
Koševo Zapad

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la JoeBleck » 01 dec 2021, 08:43

Dobar je Roki, niko ne spori.Samo nije uporediv sa Messijem to je poenta.U svakom segmentu igre i u svakom djelu karijere Messi je bio i ostao bolje fudbaler.

Niko ih ne usporedjuje osim Vas , fanova Rokija.Meni licno Messi je liga za sebe sto je prezentovao do sada jedno 500x.

I da , golovi su jedi statisticki parametar u kojem se mogu porediti , u svakom ostalom statistickom , nestatistickom segmentu Messi je debelo iznad.I u golovima je iako nije napadac , nije mu primat zabijanje golova.

Pa frajer zabije Van 16metara golova za sezonu kao 80% igraca za karijeru.
Roki moze biti sretan sto je atleta,lafcina , medijsko ljepilo,figura,arogancija,sebicnost i sve ostalo sto ga krasi mimo fudbalskih terena , odrzava ga u nekoj raspravi na “fudbalskim terenima”.

Pa ja sam citao postove gdje ljudi pisu da je Roki bolji igrac jer daruje novac , Roki prodao loptu i udjelio Palestini , bolji igrac.Roki darovao krv , Messi smece , Roki bolji igrac.Roki odgovoril djecaku na pismo , bolji igrac.Roki zavrnuo cesmu , bolji igrac.

Ono sto je na terenu , to je Messi.
U zadnjih 10 godina izvuci statistiku koliko je ko puta bio MOTM , koja je prosjecna ocjena po sezoni jednog i drugog i uvidjet ces da je Roki igrac koji je daleko iza Messija , da je u borbi za drugo, trece mjesto.

Ne treba ti veci parametar.Koliko X je bio MoTM je adekvatan parametar a uz sve to jos veci je prosjecna ocjena po sezoni svih utakmica gdje vidis koliko je konstantan i kvalitetan.

Za klasu , neuporediv !

Avatar
Shategabri
Postovi: 14540
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la Shategabri » 01 dec 2021, 08:55

A Roki ih nije zabijao van 16?
Uzmi kompilaciju najboljih golova pa vidi šta je sve pogađao.
Ma vidi, ja tvoj subjektivni moment niti hoću niti mogu pobijati.
Ti imaš pravo na to isto kao što imam i ja i nikad se nećemo složiti.
Ja se nikad neću složiti s tom pričom da je CR za Messija nekakav Bendtner.
Zayebite tu priču.
Koševo Zapad

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la JoeBleck » 01 dec 2021, 09:00

Shategabri je napisao/la:
01 dec 2021, 08:55
A Roki ih nije zabijao van 16?
Uzmi kompilaciju najboljih golova pa vidi šta je sve pogađao.
Ma vidi, ja tvoj subjektivni moment niti hoću niti mogu pobijati.
Ti imaš pravo na to isto kao što imam i ja i nikad se nećemo složiti.
Ja se nikad neću složiti s tom pričom da je CR za Messija nekakav Bendtner.
Zayebite tu priču.
Naravno da nije Bendtner.Poenta moje price je da je Messi jednostavno bolji u svakom trenutku karijere.Jednostavno kao fudbaler nudi vise , kvalitetnije.
Frajer ti nudi mogucnost da igra 4 ,6,10,false 9 , 9 , krilo.Sve sto jedan savrsen igrac treba da nudi.Sta god igra , najbolji je na toj poziciji.

Nemam nista protiv Rokija , strasan je golgeter, ali nije nivo Messija to je sva poenta.Gura se na silu u pricu sa njim cisto jer je medijski i marketinski najjaci covjek na Svijetu.

Vrhunski je , jedan od najboljih u eri , drugi iza Messija u zadnjoj dekadi.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14540
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la Shategabri » 01 dec 2021, 09:15

JoeBleck je napisao/la:
01 dec 2021, 09:00
Shategabri je napisao/la:
01 dec 2021, 08:55
A Roki ih nije zabijao van 16?
Uzmi kompilaciju najboljih golova pa vidi šta je sve pogađao.
Ma vidi, ja tvoj subjektivni moment niti hoću niti mogu pobijati.
Ti imaš pravo na to isto kao što imam i ja i nikad se nećemo složiti.
Ja se nikad neću složiti s tom pričom da je CR za Messija nekakav Bendtner.
Zayebite tu priču.
Naravno da nije Bendtner.Poenta moje price je da je Messi jednostavno bolji u svakom trenutku karijere.Jednostavno kao fudbaler nudi vise , kvalitetnije.
Frajer ti nudi mogucnost da igra 4 ,6,10,false 9 , 9 , krilo.Sve sto jedan savrsen igrac treba da nudi.Sta god igra , najbolji je na toj poziciji.

Nemam nista protiv Rokija , strasan je golgeter, ali nije nivo Messija to je sva poenta.Gura se na silu u pricu sa njim cisto jer je medijski i marketinski najjaci covjek na Svijetu.

Vrhunski je , jedan od najboljih u eri , drugi iza Messija u zadnjoj dekadi.
Desetka ok, devetka i lažna. Krilo, dobro mogao je, ovo sad nije realno.
Za 4 se nikako ne slažem. ****, ispašće možda i da stopera može igrati. Jel bi i na golmanu bio najbolji?
Ono što vi ne spominjete jeste njegova igra u odbrani.
Jel bolji u igri glavom od CR?
Pa vi sad pričate kako je Messi zadnju loptu dobio upravo na ime. Kako je to drugačije?
Jesu, dva najveća imena posljednjih koliko godina i puno toga dobijaju, al se ne može reći da nisu izgradili taj status.
Međutim, jednom pisati samo zasluge i superlative, a drugog potapšati po ramenu u fazonu dobar si, al neš yebat...ne mogu s tim da se složim.
A što Messi nije nivo u PSG? Jel karijera krenula debelo nizbrdo ili je tek treći u hijerarhiji?
Ili se još nije uklopio u novi klub?
Koševo Zapad

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la JoeBleck » 01 dec 2021, 09:56

Shategabri je napisao/la:
01 dec 2021, 09:15
JoeBleck je napisao/la:
01 dec 2021, 09:00
Shategabri je napisao/la:
01 dec 2021, 08:55
A Roki ih nije zabijao van 16?
Uzmi kompilaciju najboljih golova pa vidi šta je sve pogađao.
Ma vidi, ja tvoj subjektivni moment niti hoću niti mogu pobijati.
Ti imaš pravo na to isto kao što imam i ja i nikad se nećemo složiti.
Ja se nikad neću složiti s tom pričom da je CR za Messija nekakav Bendtner.
Zayebite tu priču.
Naravno da nije Bendtner.Poenta moje price je da je Messi jednostavno bolji u svakom trenutku karijere.Jednostavno kao fudbaler nudi vise , kvalitetnije.
Frajer ti nudi mogucnost da igra 4 ,6,10,false 9 , 9 , krilo.Sve sto jedan savrsen igrac treba da nudi.Sta god igra , najbolji je na toj poziciji.

Nemam nista protiv Rokija , strasan je golgeter, ali nije nivo Messija to je sva poenta.Gura se na silu u pricu sa njim cisto jer je medijski i marketinski najjaci covjek na Svijetu.

Vrhunski je , jedan od najboljih u eri , drugi iza Messija u zadnjoj dekadi.
Desetka ok, devetka i lažna. Krilo, dobro mogao je, ovo sad nije realno.
Za 4 se nikako ne slažem. ****, ispašće možda i da stopera može igrati. Jel bi i na golmanu bio najbolji?
Ono što vi ne spominjete jeste njegova igra u odbrani.
Jel bolji u igri glavom od CR?
Pa vi sad pričate kako je Messi zadnju loptu dobio upravo na ime. Kako je to drugačije?
Jesu, dva najveća imena posljednjih koliko godina i puno toga dobijaju, al se ne može reći da nisu izgradili taj status.
Međutim, jednom pisati samo zasluge i superlative, a drugog potapšati po ramenu u fazonu dobar si, al neš yebat...ne mogu s tim da se složim.
A što Messi nije nivo u PSG? Jel karijera krenula debelo nizbrdo ili je tek treći u hijerarhiji?
Ili se još nije uklopio u novi klub?
Igra u odbrani ? Jel me stvarno pokusavas ubjediti da Ronaldo igra odbranu s Messi ne 😂

Pa ne igraju ni jedan ni drugi , ne treba da igraju.Zasto igraci od 34-35 godina treba da igraju odbranu pored mladica.Igrali su je obojica kad su imali 20tak godina.

Ne treba ni da se trose u ton segmentu.

Messi je u PSGu onoliko dobar koliko treba da bude.Vecinu do sada nije ni igrao.Ono sto je igrao bilo je ok.Bas kao i Ronaldo.Prosjecne partije za njihov nivo , nesto sto je ocekivano jer padaju godinama i nemaju zelju u svakoj utakmici davati 100% jer ne bi izdrzali pola sezone.To su isteosene noge i meni je jasno da su ovo zadnje godine da mogu biti krema.Jednostavno protiv fizike ne mozes.

Moja poenta je da Messi daje vise timu u svakom segmentu osim eto igre glavom.

6itekako igra.U Barci je godinama bio nesto izmedju 6 i 10ke.Kupio loptu na centru i dalje distibuciju vodio.Isto radi sad u PSGu.
On nije vise brz kao ranije zato i koristi ostali skilset da pridonese timu.
Nesto slicno kao Roki.On nije predribao 3 godine i logicno da ne moze biti krilo.Igra u napadu jer tu moze dati nesto.
Eh sad kao sto vidis , jedan daje golove a druge i dalje daje golove ali daje jos nesto.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14540
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la Shategabri » 01 dec 2021, 10:03

JoeBleck je napisao/la:
01 dec 2021, 09:56
Shategabri je napisao/la:
01 dec 2021, 09:15
JoeBleck je napisao/la:
01 dec 2021, 09:00

Naravno da nije Bendtner.Poenta moje price je da je Messi jednostavno bolji u svakom trenutku karijere.Jednostavno kao fudbaler nudi vise , kvalitetnije.
Frajer ti nudi mogucnost da igra 4 ,6,10,false 9 , 9 , krilo.Sve sto jedan savrsen igrac treba da nudi.Sta god igra , najbolji je na toj poziciji.

Nemam nista protiv Rokija , strasan je golgeter, ali nije nivo Messija to je sva poenta.Gura se na silu u pricu sa njim cisto jer je medijski i marketinski najjaci covjek na Svijetu.

Vrhunski je , jedan od najboljih u eri , drugi iza Messija u zadnjoj dekadi.
Desetka ok, devetka i lažna. Krilo, dobro mogao je, ovo sad nije realno.
Za 4 se nikako ne slažem. ****, ispašće možda i da stopera može igrati. Jel bi i na golmanu bio najbolji?
Ono što vi ne spominjete jeste njegova igra u odbrani.
Jel bolji u igri glavom od CR?
Pa vi sad pričate kako je Messi zadnju loptu dobio upravo na ime. Kako je to drugačije?
Jesu, dva najveća imena posljednjih koliko godina i puno toga dobijaju, al se ne može reći da nisu izgradili taj status.
Međutim, jednom pisati samo zasluge i superlative, a drugog potapšati po ramenu u fazonu dobar si, al neš yebat...ne mogu s tim da se složim.
A što Messi nije nivo u PSG? Jel karijera krenula debelo nizbrdo ili je tek treći u hijerarhiji?
Ili se još nije uklopio u novi klub?
Igra u odbrani ? Jel me stvarno pokusavas ubjediti da Ronaldo igra odbranu s Messi ne 😂

Pa ne igraju ni jedan ni drugi , ne treba da igraju.Zasto igraci od 34-35 godina treba da igraju odbranu pored mladica.Igrali su je obojica kad su imali 20tak godina.

Ne treba ni da se trose u ton segmentu.

Messi je u PSGu onoliko dobar koliko treba da bude.Vecinu do sada nije ni igrao.Ono sto je igrao bilo je ok.Bas kao i Ronaldo.Prosjecne partije za njihov nivo , nesto sto je ocekivano jer padaju godinama i nemaju zelju u svakoj utakmici davati 100% jer ne bi izdrzali pola sezone.To su isteosene noge i meni je jasno da su ovo zadnje godine da mogu biti krema.Jednostavno protiv fizike ne mozes.

Moja poenta je da Messi daje vise timu u svakom segmentu osim eto igre glavom.

6itekako igra.U Barci je godinama bio nesto izmedju 6 i 10ke.Kupio loptu na centru i dalje distibuciju vodio.Isto radi sad u PSGu.
On nije vise brz kao ranije zato i koristi ostali skilset da pridonese timu.
Nesto slicno kao Roki.On nije predribao 3 godine i logicno da ne moze biti krilo.Igra u napadu jer tu moze dati nesto.
Eh sad kao sto vidis , jedan daje golove a druge i dalje daje golove ali daje jos nesto.
Ne pokušavam. Al ti reče gdje god ga staviš, najbolji.
A je li Messi veći lider od CR? Bolji kao kapiten?
Dobro 6, ali 4?
Jasno je bilo da će se povlačiti u sredinu sa godinama. S tim da on više ide u vezu, da kažem iza napadača, dok CR na centarfora.
Vidjećeš šta će Messi davati za dvije godine.
Koševo Zapad

Avatar
Rajaz
Postovi: 13351
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la Rajaz » 01 dec 2021, 12:43

JoeBleck je napisao/la:
01 dec 2021, 08:43
U zadnjih 10 godina izvuci statistiku koliko je ko puta bio MOTM , koja je prosjecna ocjena po sezoni jednog i drugog i uvidjet ces da je Roki igrac koji je daleko iza Messija , da je u borbi za drugo, trece mjesto.

Ne treba ti veci parametar.Koliko X je bio MoTM je adekvatan parametar a uz sve to jos veci je prosjecna ocjena po sezoni svih utakmica gdje vidis koliko je konstantan i kvalitetan.

Za klasu , neuporediv !
slika

Avatar
Shategabri
Postovi: 14540
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la Shategabri » 01 dec 2021, 13:05

@Rajaz, bez uvrede, ali to MOTM mi je ko i broj pasova.
Evo u finalu Cope je Di Maria dobio nagradu MOTM.
Messi recimo za svaku od utakmica za grupnu fazu je li tako?
Jel ista težina te nagrade za utakmicu koju i ne moraš dobiti ili one gdje nema popravnog i koja je najbitnija za trofej?
Al ok, bolje i to da se gleda za individualnu nagradu nego tipa trofej osvojio, e to je prevaga. To je nekako nepošteno prema saigračima iz ekipe, tu se onda vraćamo na to što nisu dobili Xavi ili Iniesta, što nije dobio Ribery one godine i x nekih drugih situacija.
Po meni je nejasno za šta se tačno dodjeljuje ZL, jel u pitanju individualna nagrada, kombinovano individualna + timska dostignuća što je onda nekako bolje dati ekipi nagradu, sam igrač ne može ništa osvojiti ili šta se već gleda.
Koševo Zapad

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la JoeBleck » 01 dec 2021, 13:47

Shategabri je napisao/la:
01 dec 2021, 13:05
@Rajaz, bez uvrede, ali to MOTM mi je ko i broj pasova.
Evo u finalu Cope je Di Maria dobio nagradu MOTM.
Messi recimo za svaku od utakmica za grupnu fazu je li tako?
Jel ista težina te nagrade za utakmicu koju i ne moraš dobiti ili one gdje nema popravnog i koja je najbitnija za trofej?
Al ok, bolje i to da se gleda za individualnu nagradu nego tipa trofej osvojio, e to je prevaga. To je nekako nepošteno prema saigračima iz ekipe, tu se onda vraćamo na to što nisu dobili Xavi ili Iniesta, što nije dobio Ribery one godine i x nekih drugih situacija.
Po meni je nejasno za šta se tačno dodjeljuje ZL, jel u pitanju individualna nagrada, kombinovano individualna + timska dostignuća što je onda nekako bolje dati ekipi nagradu, sam igrač ne može ništa osvojiti ili šta se već gleda.
Pa evo sam si sebi odgovorio realno.

Nagrada je sranje sama po sebi , apsolutno nema parametra.Da je realno nagradu bi dobijao igrac koji je najbolji na terenu najveci broj utakmica a ne igrac koji igra u timu koji osvaja trofeje ili nesto slicno.

Messi je u karijeri daleko najvise puta bio MOTM, vise nego drugi i treci zajedno.To je legacy koji njegovu konstantu samo podupite.Mislim da mu je average ocjena daleko najveca , bez ikakve konkurencije je i tu.
Ipak te nagrade i ocjene daju ljudi koji analiziraju fudbal , igrace na terenu i njihov performans.Puno bolje nego novinari zar ne.

Eh ova brojka Messija ti je misljenje analiticara , ljudi koji poznaju srz.

To kakav je Messi kapiten zaista ne mogu reci.U Argentini se kunu u njega , u Barceloni je bio simbol kluba.Vidimo kako Barca djeluje kada nema Messija i nema oslonca u timu.Mess je lider , igrac koji preuzima stvari , loptu na sebe.

Ronaldo je odlican lider , nastrojen pobjednicki ali ne mozes reci da to nije isto Messi jer nema video uredak sta se desava iza kulisa.Svi mi znamo kakav je hyper Roki i da se hrani tim sitnicama gdje ce se predstaviti kao neki heroj.Nemam nista protiv , lik ima velik ego, na kraju ego ga je doveo do ovoga sto je uradio sve i sto radi.Takav je vjerujem i Messi za kojeg imamo izjave saigraca koji kazu da se toliko ljuti na treninzima da postaje napast(Henry je jedne prilike u kratkim crtama opisao koliko je taj lik zatucan pobjedom).

Kolektivni sport je u pitanju , sam igrac ne moze dobijati utakmice.Moje misljenje je da je Messi jednostavno veca prevaga , veci teret rivalu,veca enigma , vise opasnosti nudi , svestran je , opasan je i na centru , opasan je i kad samo stoji na terenu.Jednostavno dar koji ima i naravno etiku je nesto bas rijetko , nesto sto se ne uci vec radja.Sve sto uradi je nekako prirodno i toliko nekad djeluje jednostavno da pomislim mogu i ja ovo.

Roki je vrhunska atleta , i vrhunski fudbaler ali nije jednostavno taj nivo.Ne mogu ga porediti sa nekim drugim jer je bolji od svakog igraca i vise je uradio od svakog osim od Messija.Roki je liga za sebe ali Messi je superliga.

Meni recimo Iniesta i Debeli su simbol fudbala i kao takve uvijek ce mi biti najbolji bez obzira sta ko rekao.
Prvi je meni licno najelitniji veznjak kojeg sam gledao a drugi je najveca klasicna 9ka ikada.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14540
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la Shategabri » 01 dec 2021, 13:58

JoeBleck je napisao/la:
01 dec 2021, 13:47
Shategabri je napisao/la:
01 dec 2021, 13:05
@Rajaz, bez uvrede, ali to MOTM mi je ko i broj pasova.
Evo u finalu Cope je Di Maria dobio nagradu MOTM.
Messi recimo za svaku od utakmica za grupnu fazu je li tako?
Jel ista težina te nagrade za utakmicu koju i ne moraš dobiti ili one gdje nema popravnog i koja je najbitnija za trofej?
Al ok, bolje i to da se gleda za individualnu nagradu nego tipa trofej osvojio, e to je prevaga. To je nekako nepošteno prema saigračima iz ekipe, tu se onda vraćamo na to što nisu dobili Xavi ili Iniesta, što nije dobio Ribery one godine i x nekih drugih situacija.
Po meni je nejasno za šta se tačno dodjeljuje ZL, jel u pitanju individualna nagrada, kombinovano individualna + timska dostignuća što je onda nekako bolje dati ekipi nagradu, sam igrač ne može ništa osvojiti ili šta se već gleda.
Pa evo sam si sebi odgovorio realno.

Nagrada je sranje sama po sebi , apsolutno nema parametra.Da je realno nagradu bi dobijao igrac koji je najbolji na terenu najveci broj utakmica a ne igrac koji igra u timu koji osvaja trofeje ili nesto slicno.

Messi je u karijeri daleko najvise puta bio MOTM, vise nego drugi i treci zajedno.To je legacy koji njegovu konstantu samo podupite.Mislim da mu je average ocjena daleko najveca , bez ikakve konkurencije je i tu.
Ipak te nagrade i ocjene daju ljudi koji analiziraju fudbal , igrace na terenu i njihov performans.Puno bolje nego novinari zar ne.

Eh ova brojka Messija ti je misljenje analiticara , ljudi koji poznaju srz.

To kakav je Messi kapiten zaista ne mogu reci.U Argentini se kunu u njega , u Barceloni je bio simbol kluba.Vidimo kako Barca djeluje kada nema Messija i nema oslonca u timu.Mess je lider , igrac koji preuzima stvari , loptu na sebe.

Ronaldo je odlican lider , nastrojen pobjednicki ali ne mozes reci da to nije isto Messi jer nema video uredak sta se desava iza kulisa.Svi mi znamo kakav je hyper Roki i da se hrani tim sitnicama gdje ce se predstaviti kao neki heroj.Nemam nista protiv , lik ima velik ego, na kraju ego ga je doveo do ovoga sto je uradio sve i sto radi.Takav je vjerujem i Messi za kojeg imamo izjave saigraca koji kazu da se toliko ljuti na treninzima da postaje napast(Henry je jedne prilike u kratkim crtama opisao koliko je taj lik zatucan pobjedom).

Kolektivni sport je u pitanju , sam igrac ne moze dobijati utakmice.Moje misljenje je da je Messi jednostavno veca prevaga , veci teret rivalu,veca enigma , vise opasnosti nudi , svestran je , opasan je i na centru , opasan je i kad samo stoji na terenu.Jednostavno dar koji ima i naravno etiku je nesto bas rijetko , nesto sto se ne uci vec radja.Sve sto uradi je nekako prirodno i toliko nekad djeluje jednostavno da pomislim mogu i ja ovo.

Roki je vrhunska atleta , i vrhunski fudbaler ali nije jednostavno taj nivo.Ne mogu ga porediti sa nekim drugim jer je bolji od svakog igraca i vise je uradio od svakog osim od Messija.Roki je liga za sebe ali Messi je superliga.

Meni recimo Iniesta i Debeli su simbol fudbala i kao takve uvijek ce mi biti najbolji bez obzira sta ko rekao.
Prvi je meni licno najelitniji veznjak kojeg sam gledao a drugi je najveca klasicna 9ka ikada.
Bold se slažemo svakako, samo što se Messi manje eksponira, al u principu oba su egomanijaci gladni pobjeda i trofeja.
Ne može drugačije, svaki superstar je ludak koji spava s loptom.

A jbg, to je nešto drugo, i Ronaldinjo je bio top, al kratko trajao pa mu niko ne daje legacy koji bi sigurno uzeo da je duće trajao na najvećoj sceni.
Koševo Zapad

Avatar
Centre forward
Postovi: 6140
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la Centre forward » 01 dec 2021, 15:50

Ali kako glorifikuju igrača tudjeg kluba, maestralno. :rol: :rol:

Morate se pomiriti s tim da je frajer urinirao po bivšem klubu. Još poraznije je to da je otiš'o u klubić koji u ovom momentu ima novac i to je sve. Klub koji možda za par godina niko neće spominjati te klub koji je 2 godine mladji od bparene a 4 od Romaria, forumskog.

Ronalda možeš da ne voliš i to je legitimno al' kako CrniDžoni, u pokušaju da ispadne pametan, opisuje Cristiana. :lol:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la enobarca » 01 dec 2021, 16:17

Moj glas za GOATA ide Levandovskom

Avatar
Mokes
Postovi: 14875
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la Mokes » 01 dec 2021, 16:33

Centre forward je napisao/la:
01 dec 2021, 15:50
Ali kako glorifikuju igrača tudjeg kluba, maestralno. :rol: :rol:
Možda trebamo imati stav kao navijači Bayerna za Bastiana, Kroosa, Alabu. :think:

Nije on ništa urnisao, nije mogao ostati zbog poznatih razloga. PSG je bio logičan izbor iz mnogo razloga.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12006
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la BoixosNois1899 » 01 dec 2021, 16:48

Mokes je napisao/la:
01 dec 2021, 16:33
Centre forward je napisao/la:
01 dec 2021, 15:50
Ali kako glorifikuju igrača tudjeg kluba, maestralno. :rol: :rol:
Možda trebamo imati stav kao navijači Bayerna za Bastiana, Kroosa, Alabu. :think:

Nije on ništa urnisao, nije mogao ostati zbog poznatih razloga. PSG je bio logičan izbor iz mnogo razloga.
Sutra da Lewat pređe u neki drugi klub sve bi najgore o njemu pisali. :lol:

Džaba sve, mentalitet malog kluba ostaje. Velikani znaju cijeniti svoje legende.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Centre forward
Postovi: 6140
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la Centre forward » 01 dec 2021, 16:56

Mokes je napisao/la:
01 dec 2021, 16:33
Centre forward je napisao/la:
01 dec 2021, 15:50
Ali kako glorifikuju igrača tudjeg kluba, maestralno. :rol: :rol:
Možda trebamo imati stav kao navijači Bayerna za Bastiana, Kroosa, Alabu. :think:

Nije on ništa urnisao, nije mogao ostati zbog poznatih razloga. PSG je bio logičan izbor iz mnogo razloga.
Kakav mi to stav imamo o njima ? Da li iko ima radikalan, na bilo koju stranu da okreneš, kao vi o igraču Parisa ?

Kojih razloga, finansijskih ? Zasto je PSG za njega bio logičan izbor ?
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

JoeBleck
Postovi: 5973
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la JoeBleck » 01 dec 2021, 17:18

Centre forward je napisao/la:
01 dec 2021, 16:56
Mokes je napisao/la:
01 dec 2021, 16:33
Centre forward je napisao/la:
01 dec 2021, 15:50
Ali kako glorifikuju igrača tudjeg kluba, maestralno. :rol: :rol:
Možda trebamo imati stav kao navijači Bayerna za Bastiana, Kroosa, Alabu. :think:

Nije on ništa urnisao, nije mogao ostati zbog poznatih razloga. PSG je bio logičan izbor iz mnogo razloga.
Kakav mi to stav imamo o njima ? Da li iko ima radikalan, na bilo koju stranu da okreneš, kao vi o igraču Parisa ?

Kojih razloga, finansijskih ? Zasto je PSG za njega bio logičan izbor ?
Spominanje najveceg virtuoza ove igre je sjecanje koje je urezano.Messi je dao klubu i fudbalu nesto novo , pa tako mi fanovi Barcelone shodno tome spominjemo ga jer je historiju ispisao upravo u tom dresu gdje je odrastao i stekao slavu.

Posto su Bayernu najvece legende kluba igraci koje su krali najvecim rivalima , jasno da nemate koga spomenuti.Na kraju dana sve te “legende” su marginalci u odnosu na najvecu koju je Barca imala, koja i danas biva najbolji igrac Svijeta.

Isti stav imamo i prema Pepu Gvardiolu koji je ujedno naucio Bayern kako se fudbal treba igrati.Do tad ste sutali loptu i nabijali sa gola na go.Ruralni fudbal

Avatar
Centre forward
Postovi: 6140
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la Centre forward » 01 dec 2021, 17:59

Njegov odlazak te baš povrijedio jbt.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la Derdiyok » 05 dec 2021, 21:58

Velik si Lionele :salut:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
jestamaji
Postovi: 16504
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: GOAT!

Post Postao/la jestamaji » 05 dec 2021, 23:37

tačno 169cm

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Jabroni i 16 gostiju.