Champions League 2017/18

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Ko osvaja LP 2017/18?

Liverpool FC
54
52%
Real Madrid CF
50
48%
 
Ukupno glasova: 104

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Blejzer10 » 15 feb 2018, 17:37

Epidaurus je napisao/la: Samo sto pic.kice u ligi protiv raznih Levantea i u LP protiv velikih protivnika nisu ista ekipa. U Engleskoj je fakat jako tesko jest vezne redove ekipa kad imas par ekipa sa tehnicki jakim igracima u vezi. City nema profil igraca Modrica il Kroosa dok Isco po kvalitetu nista losiji igrac od KdBa nije. Stoji da je Cityjeva igra puno ljepsa, tecnija i sve to al u potencijalnom dvomecu Real-City sam uvjeren da Real to rutinski rjesava. Puno bi mi draze bilo njih dobit npr nego Liverpool i Kloppovo gegenpresing sa ekstremno potentnim krilima.
Ne igraju, ali ne možeš očekivati da svaku tekmu dobiješ na trud i srčanost, valjda se pita i protivnik nešto. Pogotovo kad gledamo taj meč gdje imaš odlično razvijen sistem kod jedne ekipe. Ja samo kažem da Guardiolini veznjaci u sistemu djeluju bolje nego Realovi pod Zidaneom. Real ima tu prednost u bekovima što jest jest. Bio bi zanimljiv dvomeč. Ali Real mora prvo proći PSG. Dugo je do uzvrata, a Real nije navikao braniti rezultat u gostima. Defanzivni Atletico ih je držao jedno poluvrijeme na konopcima prošle godine, PSG ako može izbaciti luzerstvo iz mentaliteta, ima neke šanse.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Barbarossa » 15 feb 2018, 17:39

Jeftha je napisao/la:[
Najbolje je prziti kobasice dok se poptuno ne iscicaju i gledati Neuera kako svaki put negoduje kad mu Ronaldo smjesti loptu iza leđa.
Uvijek su mi dragi njihovi dueli na internacionalnom nivou:

Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la sljivo » 15 feb 2018, 17:43

Kasno je bilo šta da PSG odradi ove godine, malo je vremena do revanša a stvari koje im nedostaju vježbaju se pola godine. Real nek samo igra isto i nema problema, primit će koji gol ali će i zabit što će biti i dovoljno.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la leorey » 15 feb 2018, 17:45

Lillard je napisao/la:Ni dvomeč nije završio, al oni su već rutinski izbacili City.
Pa moras ih razumijet, ljudi se se bili pomirili sa ispadanjem od PSG-a. Ovo je za njih iznenadjenje, oni sada sebe vide na tronu vec :mrgreen:

Kud ces dalje kad sam ja vjerovao u pobjedu Rejala a oni nisu. :kafa:

Medjutim istina je da kontinuirano lose igraju ( okej igrali su i zadnje 2 pa povukli) ali sada fkt to lose izgleda i uvjeren sam da ce poginut protiv neke ekipe ove godine. Ne znam koja ce to biti, ali uvjerljivo ce izgubiti.
27.10.2020

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Blejzer10 » 15 feb 2018, 17:55

sljivo je napisao/la:Kasno je bilo šta da PSG odradi ove godine, malo je vremena do revanša a stvari koje im nedostaju vježbaju se pola godine. Real nek samo igra isto i nema problema, primit će koji gol ali će i zabit što će biti i dovoljno.
Prošle godine su ispustili najveću prednost u historiji lige prvaka. Osramoćeni su i od tad nose biljeg. Ove godine imaju šansu da se vrate protiv najvećeg kluba svih vremena. Motiva neće nedostajati. Mogu se donekle iskupiti za prošlogodišnju sramotu.

+ imaju par sedmica da zaborave ovo sinoć i pripreme se za uzvrat
+ igraju ispred svojih navijača.
+ Real nije toliko ubjedljiv na gostima LP koliko kući. I bit će manje motivirani nego sinoć
+ Neymar želi Zlatnu loptu
+ Mbappe, Cavani, Verratti ne mogu odigrati loše koliko su odigrali na Bernabeu
+ ako bude Di Maria igrao

- luzeri su, i mentalno su slabi
- igraju protiv ekipe s nevjerovatnim pobjedničkim mentalitetom, koja i u slučaju gubljenja 2,3 razlike ne bi trebala pasti.

I dalje tipujem na Real. Ali da je gotovo, nije.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Barbarossa » 15 feb 2018, 18:05

leorey je napisao/la:
Medjutim istina je da kontinuirano lose igraju ( okej igrali su i zadnje 2 pa povukli) ali sada fkt to lose izgleda i uvjeren sam da ce poginut protiv neke ekipe ove godine. Ne znam koja ce to biti, ali uvjerljivo ce izgubiti.
ista predikcija , volume 4

A za to vrijeme ; njihove mrtve utakmice
Valjda nisam koju propustio
U protekle 4 godine, Real su uspjeli prevarit . Barcelona.... i Juventus jednom u polufinalu 2015te :rol: bolesno
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Jeftha » 15 feb 2018, 18:10

Barbarossa je napisao/la:
leorey je napisao/la:
Medjutim istina je da kontinuirano lose igraju ( okej igrali su i zadnje 2 pa povukli) ali sada fkt to lose izgleda i uvjeren sam da ce poginut protiv neke ekipe ove godine. Ne znam koja ce to biti, ali uvjerljivo ce izgubiti.
ista predikcija , volume 4

A za to vrijeme ; njihove mrtve utakmice
Valjda nisam koju propustio
U protekle 4 godine, Real su uspjeli prevarit . Barcelona.... i Juventus jednom u polufinalu 2015te :rol: bolesno
Svidja mi se sto si Decimu dvaput postavio, vjerovatno je na jednom mjestu trebalo biti busenje Neuera usred Minhena.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Barbarossa » 15 feb 2018, 18:21

Jeftha je napisao/la:
Svidja mi se sto si Decimu dvaput postavio, vjerovatno je na jednom mjestu trebalo biti busenje Neuera usred Minhena.[/quote]

Bože kakav klub, monstruzono.

Nisam htio taj, bio je neki drugi ali se ne mogu sjetiti. Tu utakmicu ste poderali , nije bilo sumnje u vašu pobjedu ,pa se ne nalazi na ovoj listi.
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Jeftha » 15 feb 2018, 18:29

Barbarossa je napisao/la:
Definitivno najdrazi njegov hettrik.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Barbarossa » 15 feb 2018, 18:34

Jeftha je napisao/la:[
Definitivno najdrazi njegov hettrik.
Meni je onaj protiv Mađarske na euru
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Blejzer10 » 15 feb 2018, 18:48

epic vs Wolfsburg :mrgreen:

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Jeftha » 15 feb 2018, 20:57

slika

slika
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Belmin6 » 15 feb 2018, 21:05

Juve osvaja. :kafa:

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Barbarossa » 15 feb 2018, 21:06

Belmin6 je napisao/la:Juve osvaja. :kafa:

:mrgreen:
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la sljivo » 15 feb 2018, 21:59

Blejzer10 je napisao/la:...I dalje tipujem na Real. Ali da je gotovo, nije.
Ne bih rekao da su loši rezultati PSG-a u Evropi pitanje mentaliteta, ne samo njih, bilo kog, već mislim da je to prije svega pitanje znanja, kako onih što vode klub, struke pa tako i individualaca na terenu, a onda i iskustva. Pitanje je da li i iskustva u slučaju PSG jer pogledajmo samo igrače, pa nekoliko ih ima koji su osvajali LP a i dosta njih dolazili daleko i u LP i u drugim velikim takmičenjima. Pritisak rezultata im nije stran. Pa izbacivali su Chelsea još sa igračem manje.

Što se tiče znanja pogledaj ove dvije slike iznad sa kretnjama igrača, pogledaj PSG, samo koliko je tu debalansa u i koliko se igra bazira na dva krila. Vidi samo udaljenost između Cavanija i sredine, a pogledaj kod Reala. Može PSG imati ekipu od 202 milijarde, ovo ne valja. Ovo ne valja i zbog ovoga se ispada.

Drugi problem PSG-a je konkuretnost lige. Bez obzira koliko Real bio "slab" oni imaju takve klase da uz bilo kakvog normalnog trenera oni mogu osvojiti i bit će favoriti za osvajanje. Alves je protiv Dijona mogao kampovati pred protivničkim boksom i sa Mbappeom praviti dar mar ali kad dodje Ronaldo, nema više izleta. Moraš ostati da ga pratiš. Nema više podrške i za Mbappea, nema onda ni prebacivanje žarišta sa Neymarove strane, onda nema mjesta ni za njega, i onda se dovedeš da se Ney zabija u trojicu, gubi lopte, pravi kontre, ekipa se ne postavlja u pravilne pozicije i šeme i onda havarija.

Ljudi ne znaju izaći iz presinga. Vidio si Verrattija. On je žrtvovan radi ove dvojice od 400 mil. On ni za šta više ne služi. Fudbal kojem treba 30 pasova i par minuta da se dođe do 16 metara, da se strpljivom igrom uposli krilo, a u kom Verratti radi, ne postoji više, sad se u tri sekunde doda lopta na krilo i onda trka, zabijanje, divljanje, cirkusanje, podsjeća me na NBA super ekipu tokom regularne sezone. Na to se i jest svelo a ovo nije igra od pet igrača, prvo su bili robovi Ibrahimovića, a sad dvojice Ibrahimovića. Svi smo se smijali Blanu ali ono što je on pravio i radio, i kakvu je igru imao planu, i kakvu je igrao jedno vrijeme, je nuklearna fizika za Emerija. Emeri je dobar trener ali ovaj gazda, ova politika zlatnih ferarija, i ove dvojice takvih su puno za njega.

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la keno94 » 15 feb 2018, 23:17

sljivo je napisao/la:Što se tiče znanja pogledaj ove dvije slike iznad sa kretnjama igrača, pogledaj PSG, samo koliko je tu debalansa u i koliko se igra bazira na dva krila. Vidi samo udaljenost između Cavanija i sredine, a pogledaj kod Reala. Može PSG imati ekipu od 202 milijarde, ovo ne valja. Ovo ne valja i zbog ovoga se ispada.
Postoji "nepisano" pravilo da udaljenost između najisturenijeg i najpovučenijeg igrača u polju ne smije biti veća od 30m. Najbolji timovi današnjice poštuju to pravilo, a PSG je sinoć bio razvučen u pojedinim momentima. Nedostatak kompaktnosti onemogućava pravilan presing, a opet se vraćamo na najbolje timove koji po defaultu vrše presing. Neki u većoj, neki u manjoj mjeri, ali je kod svih prisutan.

Jednostavno, Emery je reaktivan trener koji je imao sjajne rezultate sa Sevillom. Ekipom koja je rijetko favorit i od koje se ne očekuje da nameće igru. Pariz je ipak najjači tim u Francuskoj pa i među najjačim ekipama Evrope. Talav tim se nadigrava i nameće svoju igru, a Emery je razvučen između prirodnog stanja i situacije koja mu je nametnuta. Nit je dovoljno veliko ime da bude autoritet u svlačionici nit je dovoljno velik stručnjak da posloži kockice na terenu. Ukratko Emery i PSG nisu dobar fit i samo je pitanje vremena kada će ga neko zamijeniti.
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

sombrero
Postovi: 1840
Pridružen/a: 25 avg 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la sombrero » 15 feb 2018, 23:56

Nije dorastao poslu jednostavno, kao što to nije bio ni Baždarević.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Dzoni » 16 feb 2018, 00:52

slika

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la Lillard » 16 feb 2018, 14:17

Evo je Blejzeru :mrgreen:
slika
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Champions League 2017/18

Post Postao/la KingJamesMVP » 16 feb 2018, 14:24

Znači čisto zaleđe i neregularno priznat gol
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.