UEFA Evropska liga 2017/18

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la Dzoni » 16 feb 2018, 01:01

Ja igro 2.
3,75 bila kvota.

Samo 5 igraca iz prve postave.
Bez Albiola,Mertensa,Insignea,Jorginha,Allana i Mario Rui.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la leorey » 16 feb 2018, 03:15

Feldmarschall je napisao/la:
leorey je napisao/la:Sta ka'e naljepsi nogomet u Europi kod napolitanaca :urnebes:
Baš me zanima kako ćeš me uvjeriti da nešto nije u redu sa mojim ukusom.
Kad smo već kod njih, kako objašnjavaš 2,625 osvojenih bodova po utakmici ove sezone u Serie A? Sirotinja je malo bolja od Mravove Barcelone kojeg ne vadiš iz usta.
Molim te, daj sve od sebe.

Zbog razlike u pristupu igri, zbog stvari koje i jedni i drugi rade vrhunski, a koje u međusobnom duelu savršeno (ne) odgovaraju jedne drugima, ovo su trebale biti dvije utakmice dostojne finala takmičenja u kojima je nezgodno prognozirati pobjednika. Napoli je odlučio kalkulisati, izgubili su i ispast će. Kraj priče. Svaka čast onome ko može izvući zaključke nakon večerašnje utakmice.
Evo kazu gore ispali namjerno, gOnjaju prvenstvo :kafa:

Samo sto po obicaju nece ni prismrdit tituli.

Volim i ja lijep nogomet , ali sta ti vrijedi kad uvijek primis 3-4 komada u vaznoj utakmici. Onda je i logicno da nesto ipak ne stima tu, sta kazes ?
27.10.2020

Avatar
coelho41
Postovi: 12479
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la coelho41 » 16 feb 2018, 10:24

Razumijem ja romanticare i lijep nogomet, ali to sto su dobili najvise bodova po mecu iza Citya ne znaci da ih ne bi pobijedili klubovi koji imaju manje bodova od 2.65 po mecu a zovu se Barca, Real, Bayern, Liverpul, a i Juve je vec to odradio. Igraju oni lijepo i efekticno ali u okvirima Serije A, izvan toga vec koci.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la leorey » 16 feb 2018, 11:34

coelho41 je napisao/la:Razumijem ja romanticare i lijep nogomet, ali to sto su dobili najvise bodova po mecu iza Citya ne znaci da ih ne bi pobijedili klubovi koji imaju manje bodova od 2.65 po mecu a zovu se Barca, Real, Bayern, Liverpul, a i Juve je vec to odradio. Igraju oni lijepo i efekticno ali u okvirima Serije A, izvan toga vec koci.
To je to. :thumbup:

A Serie A je svakako u qurcu tako da...
27.10.2020

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la Feldmarschall » 16 feb 2018, 11:37

leorey je napisao/la:
Ne interesuje mene šta kažu, interesuje me šta nije u redu sa mojim ukusom kojeg ismijavaš.
Voliš ti lijep nogomet, dok se pobjeđuje. **** bi se, ali da ti ne uđe. Valjda ako navijaš za trofeje moraš biti uvijek u pravu. Ne znam u kojem shizouniverzumu neko može porediti Juventus i Napoli i navijati za Juventusovu titulu osim Juventina. Bit će da su sigurnija opklada pa će u maju jazavci iskočiti sa ismijavanjem sirotinje koja je sa Reinom i Albiolom došla tu gdje jeste zahvaljujući ničemu drugom do kvalitetnom radu. Nije da imaju luksuz držati krila od 80 miliona na klupi, nego je Callejon nosilac igre.
coelho41 je napisao/la:Razumijem ja romanticare i lijep nogomet, ali to sto su dobili najvise bodova po mecu iza Citya ne znaci da ih ne bi pobijedili klubovi koji imaju manje bodova od 2.65 po mecu a zovu se Barca, Real, Bayern, Liverpul, a i Juve je vec to odradio. Igraju oni lijepo i efekticno ali u okvirima Serije A, izvan toga vec koci.
Impliciraš da je Serie A sranje od lige? Predlažem da pogledaš koju utakmicu.

Igraju oni lijepo sve vrijeme, ali to je subjektivna stvar o kojoj ne vrijedi raspravljati. Jedna povreda i imaju problema da sastave XI, a ne da imaju još pet igrača jednake kvalitete potrebne za rotaciju ako će igrati par takmičenja. Klopp je na identičan način osvojio Bundesligu. Kovalo ga se u zvijezde, Sarri vjerovatno nema njegovu karizmu pa ga se pljuje.

Osvojeni bodovi nemaju veze sa romantikom i lijepim fudbalom. To je matematika koja pokazuje koliko kvalitetno rade, kao dokaz da se ne radi isključivo o lijepom licu kako ga se pokušava predstaviti.
Ne znam zašto se uopšte pokušava staviti Napoli u istu ravan sa nabrojanim i dokazati da bi izgubili? Klub koji je prije petnaestak godina igrao treću ligu. Nije neka pamet zaključiti da je Ferrari brži od Fiata. Zašto se ne može odati priznanje Fiatu i uživati u trenutku dok bježi tom istom Ferrariju? Nije da ima dvadeset ekipa koje igraju fudbal poput njih. Ne sumnjaj da ih ne bi bilo, samo da znaju kako.

Avatar
coelho41
Postovi: 12479
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la coelho41 » 16 feb 2018, 12:31

Feldmarschall je napisao/la:
coelho41 je napisao/la:Razumijem ja romanticare i lijep nogomet, ali to sto su dobili najvise bodova po mecu iza Citya ne znaci da ih ne bi pobijedili klubovi koji imaju manje bodova od 2.65 po mecu a zovu se Barca, Real, Bayern, Liverpul, a i Juve je vec to odradio. Igraju oni lijepo i efekticno ali u okvirima Serije A, izvan toga vec koci.
Impliciraš da je Serie A sranje od lige? Predlažem da pogledaš koju utakmicu.

Igraju oni lijepo sve vrijeme, ali to je subjektivna stvar o kojoj ne vrijedi raspravljati. Jedna povreda i imaju problema da sastave XI, a ne da imaju još pet igrača jednake kvalitete potrebne za rotaciju ako će igrati par takmičenja. Klopp je na identičan način osvojio Bundesligu. Kovalo ga se u zvijezde, Sarri vjerovatno nema njegovu karizmu pa ga se pljuje.

Osvojeni bodovi nemaju veze sa romantikom i lijepim fudbalom. To je matematika koja pokazuje koliko kvalitetno rade, kao dokaz da se ne radi isključivo o lijepom licu kako ga se pokušava predstaviti.
Ne znam zašto se uopšte pokušava staviti Napoli u istu ravan sa nabrojanim i dokazati da bi izgubili? Klub koji je prije petnaestak godina igrao treću ligu. Nije neka pamet zaključiti da je Ferrari brži od Fiata. Zašto se ne može odati priznanje Fiatu i uživati u trenutku dok bježi tom istom Ferrariju? Nije da ima dvadeset ekipa koje igraju fudbal poput njih. Ne sumnjaj da ih ne bi bilo, samo da znaju kako.
Naravno da ne impliciram da je Seria A sranje, pogotovo kao ljubitelj njemacke lige nemam kredibiliteta za to, uostalom nemam SK, ali imam Arene i pratim veliku vecinu dobrih utakmica u Italiji i nikada nisam ulazio u diskusije s tobom oko igre Napolija jer si upravu i jasno mi je sve oko Ferrarija i Fiata, a cilj Fiata je da bude nekada prodavanije auto od Ferrarija, Klopp je uspio na trenutak biti prodavaniji od Bayerna jer je organizovao ekipu da igra na dva fronta, a Napoli to ne moze i samim time isticu da nemaju ambicije za duze od jedne godine, spremni su se rasprodat.

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la Feldmarschall » 16 feb 2018, 13:04

Njihov lov na ligašku titulu traje već tri sezone u kojima su izgubili manje ligaških nego kup utakmica (LP, EL i talijanski kup). Kad su aktuelni prvaci vidjeli da je vrag odnio šalu i da imaju ozbiljnog konkurenta, iskeširali su 90 miliona za najboljeg igrača. Juve i transfer od 90 miliona? Meni vuče na to da je došla voda do grla. Tebi kao fanu Bayerna bi ovo trebao biti poznat razvoj situacije. Pri tome ne osuđujem upravu Juventusa. Na njihovom mjestu bih, u tom smislu, povlačio još radikalnije poteze.

Elem, nije mi bio cilj upuštati se u raspravu o kvaliteti njihovog rada. Ko vidi, cijenit će. Zanimalo me šta je to nakaradno s mojim ukusom, ali to će pitanje očigledno ostati bez odgovora.

Avatar
harden
Postovi: 23294
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la harden » 16 feb 2018, 14:06

Ko vidi, cijenit će.
To je to.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

3mp0kn0r
Postovi: 29
Pridružen/a: 05 dec 2017, 16:17
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la 3mp0kn0r » 16 feb 2018, 14:18

Feldmarschall je napisao/la: Impliciraš da je Serie A sranje od lige? Predlažem da pogledaš koju utakmicu.
Ja volim Juventus ali cinjenica je da je talijanski nogomet puno sporiji i dosadniji od recimo spanjolskog, engleskog ili njemackog...

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la Feldmarschall » 16 feb 2018, 14:33

Dojam ne može biti činjenica. Oksimoron.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 16 feb 2018, 15:09

Feldmarschall je napisao/la:Njihov lov na ligašku titulu traje već tri sezone u kojima su izgubili manje ligaških nego kup utakmica (LP, EL i talijanski kup). Kad su aktuelni prvaci vidjeli da je vrag odnio šalu i da imaju ozbiljnog konkurenta, iskeširali su 90 miliona za najboljeg igrača. Juve i transfer od 90 miliona? Meni vuče na to da je došla voda do grla. Tebi kao fanu Bayerna bi ovo trebao biti poznat razvoj situacije. Pri tome ne osuđujem upravu Juventusa. Na njihovom mjestu bih, u tom smislu, povlačio još radikalnije poteze.

Elem, nije mi bio cilj upuštati se u raspravu o kvaliteti njihovog rada. Ko vidi, cijenit će. Zanimalo me šta je to nakaradno s mojim ukusom, ali to će pitanje očigledno ostati bez odgovora.
Netačno. 90 miliona je iskeširano jer su htjeli napasti LP sa njim (ogromna glupost), ali da je bilo samo za ligu nikad toliki novac ne bi dali.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la Blejzer10 » 16 feb 2018, 15:13

Napasti LP s Higuainom :lol:

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 16 feb 2018, 15:17

Ne pristaj mi na muku :mrgreen:

Ima on sve fizički i tehnički da bude zvijer, što i pokazuje zavidan broj golova u karijeri, ali za najviši cilj nikad neće biti vođa, a računali su valjda da mu mogu mentalitet promijeniti. :facepalm:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la Feldmarschall » 16 feb 2018, 15:25

Higuain je doveden da osigura dominaciju u domaćem prvenstvu. Svojim golovima i važnije - direktnim slabljenjem konkurencije. Toliki novac su dali jer su ga doveli iz Napolija nakon najbolje sezone u karijeri. Iznos se može pravdati na razne načine, ali nikako željom da se osvoji Liga prvaka. Ne dovodiš poachera da ti osvoji Ligu prvaka. Nije ovo '97..

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 16 feb 2018, 15:35

Niti dovodiš napadača za 90 miliona da ti osigura nešto što si osvajao bez problema i sa ovima od 20, i što bi nastavio osvajati bez problema.

Svi insajderi iz kluba, ostali mediji kao SKY, kao i generalni utisak navijača u Italiji i šire je bio da je to investicija za iskorak dalje u LP jer 'LP osvaja napad' i slične gluposti. Mislim čak da je Marotta dao neku izjavu tipa 'ovo nam daje bolje šanse u Evropi, doveli smo vrhunskog napadača, moj najbolji posao ikad itd.' To što uprave klubova na igrače ne gledaju kao navijači i nisu ga smatrali chokerom kao svako normalan i što su izabrali najpogrešnijeg mogućeg igrača za to je druga blamaža.

Slabljenje Napolija i pokazivanje 'moći' je samo bonus, ali da nisu npr. napravili iskorak u LP prije toga i došli do finala i pokazali da se mogu boriti sa najboljima i da su bili samo glavni u Italiji kao pod Conteom garantujem da nema šanse da bi dali taj novac za njega.
Zadnja izmjena: IlCapitano, dana/u 16 feb 2018, 15:39, ukupno mijenjano 1 put.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la Blejzer10 » 16 feb 2018, 15:35

Eto uprava Juventusa će lagat navijačima o svojim namjerama...
:mrgreen:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la Raonffa » 20 feb 2018, 18:23

Hoće li se igrati sutra tekma u Moskvi, čitao sam da bi mogla biti odgođena zbog hladnoće?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la marconato » 20 feb 2018, 21:16

Raonffa je napisao/la:Hoće li se igrati sutra tekma u Moskvi, čitao sam da bi mogla biti odgođena zbog hladnoće?
Za sada se igra, iako za sutra najavljuju i do -20 u Moskvi :crazy:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Shadows
Postovi: 2438
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la Shadows » 20 feb 2018, 23:13

Debilana...
Mogli su ko ljudi vcrs odigrati.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: UEFA Evropska liga 2017/18

Post Postao/la Raonffa » 21 feb 2018, 00:15

marconato je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Hoće li se igrati sutra tekma u Moskvi, čitao sam da bi mogla biti odgođena zbog hladnoće?
Za sada se igra, iako za sutra najavljuju i do -20 u Moskvi :crazy:
Vidio sam gdje trenirate, strašno :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.