Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Hantraga » 02 dec 2017, 17:43

Švicarska precijenjena. Budimo realni, vrhunac njihovog tima je bio prošlo SP i bili su blizu kontra Argentine, ali sad samo slijedi pad. Na čemu temeljim mišljenje da su Srbi jači? Prvo, reći ću da ne smatram da je Srbija jaka selekcija, nego naprotiv, jedna od najslabijih njihovih ekipa ikad. Eh, dakle, nije da Srbe doživljavam kao jake, nego isključivo Švicarsku kao slabu.

Kvalifikacije, koje su odradili prema medijima savršeno, i nisu bile takve. Imali su smiješne protivnike, a i tu je bilo dosta patnje. Daleko je to najslabija grupa bila.

Šta je ova generacija uradila na prethodna dva velika takmičenja? Na Euro 2016. pobjeda nad slabašnim Albancima (jedva, s čovjekom više cijelu tekmu), te remiji sa Rumunijom i Francuskom. Nakon toga remi i s Poljskom i ispadanje. Na SP 2014. su grupu prošli elegantno, ali Honduras i Ekvador nisu neki aman protivnici (još se sjetimo kako dobiše Ekvadora).

Slijedeća stavka je onaj meč s nama. Odavno nismo nominalno jaču reprezentaciju lakše razbili kao tada njih.

Najvažnija su stavka igrači. Shaqiri i Xhaka, koji su se smatrali novim zvijezdama, pravi potencijali, nisu vala ostvarili ni pola toga. Lihtsteiner ofalio, Rodriguez je bio 3 puta jači igrač prije 2 godine ili 4 čak. I njegov napredak nikakav. U veznom redu silni i beskrvni Albanci. A u napadu posebna priča. Seferović, kojeg volim, ali koji igra bezveze, Mehmedi, koji je tu jer mora biti i Gavranović, koji po HNL igra. Realno, na osnovu čega kotiraju ko jači?

A ni selektor im nije neki aman koliko se ovdje ističe. OK jeste, u odnosu na Muslina ili Krstajića svakako, ali nije top.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Raonffa » 02 dec 2017, 18:07

alan_kardec je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ne bih ja baš rekao je Srbija jača od Švicarske, možda kad se gledaju pojednačno igrači i klubovi u kojima nastupaju onda vjerovatno i jesu jači, al' fudbal nije jedan igrač nego cijeli tim, a posebno ću naglasiti stručni štab, što vjerujem da je velika prednost Švicarske u odnosu na Srbiju i bilo koju zemlju Ex-Yu.

O mentalitetu da ne pričamo.

o kakvom mentalitetu pričati kad pola Švajcarske čine Balkanci? I za taj stručni štab manje-više, ali Švajcarci jesu favoriti za drugo mjesto zbog iskustva i uigranosti. Oni su već nekoliko ciklusa zajedno, dok je Srbija izmjenjala kamaru i selektora i igrača.
Većina njih je gore rođena ili odrasla tako da oni imaju "švicarski" mentalitet, a Petković je odličan selektor i bolji od svih trenutnih selektora bilo koje balkanske reprezentacije.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la alan_kardec » 02 dec 2017, 19:25

nema veze gdje su rođeni, oni imaju osjećaj pripadnosti i nacionalnu svijest, dokazano masu puta. To se prije svega odnosi na Dzaku, Šaćirija i ekipu. Eno Dzaka sinoć neposredno nakon žrijeba dao neku zapaliivu izjavu, potpuno bespotrebno. Da je Švajcarac, to mu ne bi palo na pamet.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la DANTES » 02 dec 2017, 19:57

alan_kardec je napisao/la:nema veze gdje su rođeni, oni imaju osjećaj pripadnosti i nacionalnu svijest, dokazano masu puta. To se prije svega odnosi na Dzaku, Šaćirija i ekipu. Eno Dzaka sinoć neposredno nakon žrijeba dao neku zapaliivu izjavu, potpuno bespotrebno. Da je Švajcarac, to mu ne bi palo na pamet.
šta veli?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la alan_kardec » 02 dec 2017, 20:36

DANTES je napisao/la:
alan_kardec je napisao/la:nema veze gdje su rođeni, oni imaju osjećaj pripadnosti i nacionalnu svijest, dokazano masu puta. To se prije svega odnosi na Dzaku, Šaćirija i ekipu. Eno Dzaka sinoć neposredno nakon žrijeba dao neku zapaliivu izjavu, potpuno bespotrebno. Da je Švajcarac, to mu ne bi palo na pamet.
šta veli?
nešto kao uvijek ću se boriti za Kosovo i Albaniju, a protiv Srba...
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Besic » 02 dec 2017, 20:38

Kakvi ste vi Srbi povijesno protiv Brazila,osim što ih derete u mlađim kategorijama, jesu li vas ikada nabijali u seniorskom fudbalu ili se dobro držite protiv njih?
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Derdiyok » 02 dec 2017, 20:40

Besic je napisao/la:Kakvi ste vi Srbi povijesno protiv Brazila,osim što ih derete u mlađim kategorijama, jesu li vas ikada nabijali u seniorskom fudbalu ili se dobro držite protiv njih?
Pta mislis ko se više obrukao? Srbi ili Crnogorci? :lol:

Na chatu si uključen u rat koji će izbiti 2025.g.

® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Mirko » 02 dec 2017, 20:44

Besic je napisao/la:Kakvi ste vi Srbi povijesno protiv Brazila,osim što ih derete u mlađim kategorijama, jesu li vas ikada nabijali u seniorskom fudbalu ili se dobro držite protiv njih?
Na temi o Srbiji sam dao mali prikaz... Uvijek egal sa Brazilom...
Protiv Svajcaraca i CONCACAF-reprezentacija mahom pozitiva...
I u Jugi i posle raspada Juge...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Mirko » 02 dec 2017, 21:12

alan_kardec je napisao/la:
DANTES je napisao/la:
alan_kardec je napisao/la:nema veze gdje su rođeni, oni imaju osjećaj pripadnosti i nacionalnu svijest, dokazano masu puta. To se prije svega odnosi na Dzaku, Šaćirija i ekipu. Eno Dzaka sinoć neposredno nakon žrijeba dao neku zapaliivu izjavu, potpuno bespotrebno. Da je Švajcarac, to mu ne bi palo na pamet.
šta veli?
nešto kao uvijek ću se boriti za Kosovo i Albaniju, a protiv Srba...
Pa i u Elbasanu na mecu Albanija - Srbija i u dvomecu Partizan - Skenderbeg su se borili jezikom...
Ne treba to tangirat'... Treba kao i tada opet uci hladne glave u te meceve. Dat' opet dva komada i 'ajmo dzada... :kafa:
Ja se pribojavam Zomera, Rodrigeza, Emboloa... Oni ce odigrati daleko rasterecenije taj mec...
Ne bojim se Balkanaca... Eno i Petkovic nije nimalo srecan sto je nas izvukao...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la DANTES » 02 dec 2017, 22:07

Derdiyok je napisao/la:
Besic je napisao/la:Kakvi ste vi Srbi povijesno protiv Brazila,osim što ih derete u mlađim kategorijama, jesu li vas ikada nabijali u seniorskom fudbalu ili se dobro držite protiv njih?
Pta mislis ko se više obrukao? Srbi ili Crnogorci? :lol:

Na chatu si uključen u rat koji će izbiti 2025.g.

Jer je Argentina Brazil.. Nekad su Sandžaklije znale geografiju, a bome i sport su pratili.. :urnebes:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la DANTES » 02 dec 2017, 22:09

alan_kardec je napisao/la:
DANTES je napisao/la:
alan_kardec je napisao/la:nema veze gdje su rođeni, oni imaju osjećaj pripadnosti i nacionalnu svijest, dokazano masu puta. To se prije svega odnosi na Dzaku, Šaćirija i ekipu. Eno Dzaka sinoć neposredno nakon žrijeba dao neku zapaliivu izjavu, potpuno bespotrebno. Da je Švajcarac, to mu ne bi palo na pamet.
šta veli?
nešto kao uvijek ću se boriti za Kosovo i Albaniju, a protiv Srba...
Pa što ne igra za Kosovu ili Albaniju? :problem:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: RE: Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Derdiyok » 02 dec 2017, 22:14

DANTES je napisao/la:
Derdiyok je napisao/la:
Besic je napisao/la:Kakvi ste vi Srbi povijesno protiv Brazila,osim što ih derete u mlađim kategorijama, jesu li vas ikada nabijali u seniorskom fudbalu ili se dobro držite protiv njih?
Pta mislis ko se više obrukao? Srbi ili Crnogorci? [emoji38]

Na chatu si uključen u rat koji će izbiti 2025.g.

Jer je Argentina Brazil.. Nekad su Sandžaklije znale geografiju, a bome i sport su pratili.. :urnebes:
Jesi glup. Kakve veze Brazil ima sa onim sto sam pitao dotičnog :rol:

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RE: Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la DANTES » 02 dec 2017, 22:18

Derdiyok je napisao/la: Jesi glup. Kakve veze Brazil ima sa onim sto sam pitao dotičnog :rol:

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
Čovjek je pitao za Brazil. Ti mu odgovorio klipom Argentine. Yebo te. Pa ja sam glup. Kako nisam skontao da je to isto sve. Argentina na bosanskom znači Brazil na srpskom. :njanjanja:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Derdiyok » 02 dec 2017, 22:20

DANTES je napisao/la:
Derdiyok je napisao/la: Jesi glup. Kakve veze Brazil ima sa onim sto sam pitao dotičnog :rol:

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
Čovjek je pitao za Brazil. Ti mu odgovorio klipom Argentine. Yebo te. Pa ja sam glup. Kako nisam skontao da je to isto sve. Argentina na bosanskom znači Brazil na srpskom. :njanjanja:
Nije mene pitao za Brazil. Citaj redom postove. Nemoj me vise citirati Bgt :mrgreen:


Sent from my LG-P880 using Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la DANTES » 02 dec 2017, 22:24

Derdiyok je napisao/la:
DANTES je napisao/la:
Derdiyok je napisao/la: Jesi glup. Kakve veze Brazil ima sa onim sto sam pitao dotičnog :rol:

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
Čovjek je pitao za Brazil. Ti mu odgovorio klipom Argentine. Yebo te. Pa ja sam glup. Kako nisam skontao da je to isto sve. Argentina na bosanskom znači Brazil na srpskom. :njanjanja:
Nije mene pitao za Brazil. Citaj redom postove. Nemoj me vise citirati Bgt :mrgreen:


Sent from my LG-P880 using Tapatalk
Ali si mu ti odgovorio. Jbg ispao si glup, sad se vadiš, imam razumjevanje.. Aj probaj opet. Možda da edituješ post? Ili ubaci ono kad nas je Brazil dobio u košarci.. :wave:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Derdiyok » 02 dec 2017, 22:27

DANTES je napisao/la:
Derdiyok je napisao/la:
DANTES je napisao/la: Čovjek je pitao za Brazil. Ti mu odgovorio klipom Argentine. Yebo te. Pa ja sam glup. Kako nisam skontao da je to isto sve. Argentina na bosanskom znači Brazil na srpskom. :njanjanja:
Nije mene pitao za Brazil. Citaj redom postove. Nemoj me vise citirati Bgt :mrgreen:


Sent from my LG-P880 using Tapatalk
Ali si mu ti odgovorio. Jbg ispao si glup, sad se vadiš, imam razumjevanje.. Aj probaj opet. Možda da edituješ post? Ili ubaci ono kad nas je Brazil dobio u košarci.. :wave:
Ja mu odgovorio na sta? :tokralju:

Haj dobro, tako je :rol:

Simpatican si sa svojim pokušajima. Nije lahko ni ovom bosanskim pravoslavcima sekunde :urnebes:



Sent from my LG-P880 using Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la DANTES » 02 dec 2017, 22:38

Derdiyok je napisao/la:
Ja mu odgovorio na sta? :tokralju:

Haj dobro, tako je :rol:

Simpatican si sa svojim pokušajima. Nije lahko ni ovom bosanskim pravoslavcima sekunde :urnebes:



Sent from my LG-P880 using Tapatalk
I eto ga. Sad bacaš šuplje.. Ono malo ajmo se baciti na politiku.. Tako možda skupim koji bod a ostalim promakne da sam se prosuo ko rasol u proljeće.. Klasika
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Mirko » 02 dec 2017, 22:39

@ Derdiyok

Srbija je na mundijalu, a ti ljubomorko sviraj caci svom od muke, u amanet... :lol: :wave:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la Derdiyok » 02 dec 2017, 22:40

Ili se praviš da ne kontaš, ili fakat ne kontaš. :wave:
Mirko je napisao/la:@ Derdiyok

Srbija je na mundijalu, a ti ljubomorko sviraj caci svom od muke, u amanet... :lol: :wave:
Iskreno, boli mene ona stvar za Srbijom, nisi shvatio poentu i šta dotični nameće. Nije da nismo navikli :mrgreen:

Sviđa mi se korištenje turcizma, samo tako :thumbup:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RE: Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu - Rusija 2018.

Post Postao/la DANTES » 02 dec 2017, 22:46

Derdiyok je napisao/la:Ili se praviš da ne kontaš, ili fakat ne kontaš. :wave:
Mirko je napisao/la:@ Derdiyok

Srbija je na mundijalu, a ti ljubomorko sviraj caci svom od muke, u amanet... [emoji38] :wave:
Iskreno, boli mene ona stvar za Srbijom, nisi shvatio poentu i šta dotični nameće. Nije da nismo navikli :mrgreen:

Sviđa mi se korištenje turcizma, samo tako [emoji106]
Da. Ja ne kontam... Mada ustvari ti ti si priznao da si Srbin.. Uuuuu tek sad skontahslika

Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Odgovori

Natrag na “Aktuelnosti”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.