Najbolji golman svih vremena

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Harrison
Postovi: 2370
Pridružen/a: 22 jun 2009, 13:59
Kontakt:

Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la Harrison » 17 jul 2009, 21:47

Prica se o svemu, ali najmanje o golmanima, mene ovo posebno zanima, jer sam se i jednom bavio ovim poslom :mrgreen: .
Od ovih starijih golmana koje pamtim cjenim najvise ove: Thomas Raveli, Walter Zenga, Peter Schmeichel, Kahn, a od aktivnih golmana tu je trenutno najbolji Casillas, pa Buffon, Petr Cech, Toldo i Van Der Saar iako je na zalasku karijere.
Ko je najbolji svih vremena malo je tesko reci, jer je bilo puuno odlicnih golmana, ali kad se sve sagleda mislim da je ipak Casillas, jer momak brani cuda i jos imajuci u vidu da Real vise paznje poklanja napadu nego odbrani.
I Toldo mi se svidja kako je branio prije, posebno na EP 2000 kada je u 1/2 finalu odbranio Holandjanima 2 penala i odveo Italiju i finale. Te godine bio je ubjedljivo najbolji golman na svijetu.
Sta vi mislite ko je najboljii golman svih vremena?
Nek crknu dusmani, mi smo najjaci.

Zeljeznicar za zivot cijeli.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 17 jul 2009, 23:24

Harrison je napisao/la:Prica se o svemu, ali najmanje o golmanima, mene ovo posebno zanima, jer sam se i jednom bavio ovim poslom :mrgreen: .
Od ovih starijih golmana koje pamtim cjenim najvise ove: Thomas Raveli, Walter Zenga, Peter Schmeichel, Kahn, a od aktivnih golmana tu je trenutno najbolji Casillas, pa Buffon, Petr Cech, Toldo i Van Der Saar iako je na zalasku karijere.
Ko je najbolji svih vremena malo je tesko reci, jer je bilo puuno odlicnih golmana, ali kad se sve sagleda mislim da je ipak Casillas, jer momak brani cuda i jos imajuci u vidu da Real vise paznje poklanja napadu nego odbrani.
I Toldo mi se svidja kako je branio prije, posebno na EP 2000 kada je u 1/2 finalu odbranio Holandjanima 2 penala i odveo Italiju i finale. Te godine bio je ubjedljivo najbolji golman na svijetu.
Sta vi mislite ko je najboljii golman svih vremena?
casilas, kakv on de mi reci u cemu je bolji, pa on je maciji kasalj za Cecha, Morate JEDNOSTAVNO PRIZNATI DA JE CECH NAJBOLJI GOLMAN DANASNJICE, pogledajte njegove odbrane na youtubeou pa cete viditi

VOLIM JEDNOSAVNO tog GOLMANA, a sto se tice ovi prije golmana Petr Smaichel je po meni bio najbolji golman

JBG JEDNOSTAVNO PRIZNAJTE DA JE CECH NAJBOLJI :D :D :D

LeBronJamesKing
Postovi: 622
Pridružen/a: 28 jan 2009, 13:32

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la LeBronJamesKing » 17 jul 2009, 23:31

QUARESMA 18<<< je napisao/la:
Harrison je napisao/la:Prica se o svemu, ali najmanje o golmanima, mene ovo posebno zanima, jer sam se i jednom bavio ovim poslom :mrgreen: .
Od ovih starijih golmana koje pamtim cjenim najvise ove: Thomas Raveli, Walter Zenga, Peter Schmeichel, Kahn, a od aktivnih golmana tu je trenutno najbolji Casillas, pa Buffon, Petr Cech, Toldo i Van Der Saar iako je na zalasku karijere.
Ko je najbolji svih vremena malo je tesko reci, jer je bilo puuno odlicnih golmana, ali kad se sve sagleda mislim da je ipak Casillas, jer momak brani cuda i jos imajuci u vidu da Real vise paznje poklanja napadu nego odbrani.
I Toldo mi se svidja kako je branio prije, posebno na EP 2000 kada je u 1/2 finalu odbranio Holandjanima 2 penala i odveo Italiju i finale. Te godine bio je ubjedljivo najbolji golman na svijetu.
Sta vi mislite ko je najboljii golman svih vremena?
casilas, kakv on de mi reci u cemu je bolji, pa on je maciji kasalj za Cecha, Morate JEDNOSTAVNO PRIZNATI DA JE CECH NAJBOLJI GOLMAN DANASNJICE, pogledajte njegove odbrane na youtubeou pa cete viditi

VOLIM JEDNOSAVNO tog GOLMANA, a sto se tice ovi prije golmana Petr Smaichel je po meni bio najbolji golman

JBG JEDNOSTAVNO PRIZNAJTE DA JE CECH NAJBOLJI :D :D :D
cech je dobar golman fenomenalan kasiljas isto tako ove starije poput zofa zenge kepkea vjerovatno ne poznaje vecina pa ne treba o njima initi pisati ali daleko najbolji golan svih vremena je Buffon ja sam mislio da bar o tome nece biti rasprave i realno je ne treba ni biti posto kasiljas i cech ne da nisu blizu Buffona vec nisu u opste u istom rangu.
U ime Gospodara...

buja
Postovi: 525
Pridružen/a: 01 jun 2009, 20:34
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la buja » 17 jul 2009, 23:35

navijam za chelsea ali po mom misljenju najbolji golman trenutno je Julio Cesar iz Intera .......a svih vremena Oli Kahn :mrgreen:
Godine prolaze, zivot se mijenja nasa ljubav ostaje...
...za sva vremena...
1921

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61445
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la Virtu4l » 17 jul 2009, 23:36

Najbolji golman kojeg sam gledao je Oliver Kahn. Ne sjećam se golmana prije 20 godina, pa ih ne mogu komentarisati, ali ono što je Oli radio krajem prošlog i početkom ovog stoljeća je ravno naučnoj fantastici...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8233
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la geronimo » 17 jul 2009, 23:39

slika

Kako se ja i buja slazemo, cudo jedno. :mrgreen:
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
Madafaka
Postovi: 3295
Pridružen/a: 04 jun 2009, 19:13
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la Madafaka » 17 jul 2009, 23:43

Kahn !!!

Od aktivnih Cech...

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la majestic24 » 17 jul 2009, 23:46

Trenutno Casillas ili Cech...a svih vremena,hmm,neznam bas...ovih koji se sjecam su Kahn ili Schmaichel.
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

buja
Postovi: 525
Pridružen/a: 01 jun 2009, 20:34
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la buja » 17 jul 2009, 23:46

geronimo je napisao/la:slika

Kako se ja i buja slazemo, cudo jedno. :mrgreen:
weeee gotivim ja Bayern pravooo samo mi se sad zgadio zato sto su skrti :mrgreen: :mrgreen:
Godine prolaze, zivot se mijenja nasa ljubav ostaje...
...za sva vremena...
1921

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17798
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la Omerbavarac » 17 jul 2009, 23:57

Kahn... Najbolji svih vremena
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la Neutral » 18 jul 2009, 00:20

Oliver Kahn.

Avatar
adnan_nanda
Postovi: 1999
Pridružen/a: 11 jul 2008, 10:36
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la adnan_nanda » 18 jul 2009, 00:25

Santiago Canizares :mrgreen:
Povjerenje je trpeza za kojom se jadni služe i kad nisu gladni, druže. :)

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9942
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 18 jul 2009, 00:28

Gianluigi Buffon ubjedljivo trenutno najbolji golman,a usudio bi se reci i svih vremena.Zasto?pa brani sve sto treba i ne grijesi,na prste jedne ruke se mogu izbrojati neke Buffonove kardinalne greske,to je ono sto se trazi od golmana i to je najbolji primjer one stare da jednostavnost u stvari cini savrsenstvo.
zasto Casillas i Cech kao golmani koji se trenutno spominju uz Buffona mu nisu trenutno ni blizu?
Casillas-linijski golman,kako takav golman onda moze biti najbolji,zatim odbrani nemoguce,ali je sklon kiksevima i losim procjenama.
Cech-golman sa strahom?ne ide!..pogledajte kraj prosle sezone i onda sudite u kvalitetima Cecha,branio je u najmanju ruku kao prosjecan i ispodprosjecan golman.dalje njima obojici kao i Kanu,Smajhelu,Bartezu...su se desavali periodi totalne dekoncentracije,pada u igri i pada u performansima koji su ih vodili na klupu poslije par kardinalnih gresaka,Buffonu se jednostavno takvo nesto nikad nije desilo.Konstantnost i jednostavnost mu daju savrsenstvo i jednostavno ga prave najboljim svih vremena
ljudi pustite subjektivnost i timove za koje navijate,objektivno i realno treba sagledati stvari ponekad
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
JameS
Postovi: 1365
Pridružen/a: 15 maj 2009, 21:53
Lokacija: 20000 milja pod morem
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la JameS » 18 jul 2009, 00:31

ultrasstyle_tz je napisao/la:Gianluigi Buffon ubjedljivo trenutno najbolji golman,a usudio bi se reci i svih vremena.Zasto?pa brani sve sto treba i ne grijesi,na prste jedne ruke se mogu izbrojati neke Buffonove kardinalne greske,to je ono sto se trazi od golmana i to je najbolji primjer one stare da jednostavnost u stvari cini savrsenstvo.
zasto Casillas i Cech kao golmani koji se trenutno spominju uz Buffona mu nisu trenutno ni blizu?
Casillas-linijski golman,kako takav golman onda moze biti najbolji,zatim odbrani nemoguce,ali je sklon kiksevima i losim procjenama.
Cech-golman sa strahom?ne ide!..pogledajte kraj prosle sezone i onda sudite u kvalitetima Cecha,branio je u najmanju ruku kao prosjecan i ispodprosjecan golman.dalje njima obojici kao i Kanu,Smajhelu,Bartezu...su se desavali periodi totalne dekoncentracije,pada u igri i pada u performansima koji su ih vodili na klupu poslije par kardinalnih gresaka,Buffonu se jednostavno takvo nesto nikad nije desilo.Konstantnost i jednostavnost mu daju savrsenstvo i jednostavno ga prave najboljim svih vremena
ljudi pustite subjektivnost i timove za koje navijate,objektivno i realno treba sagledati stvari ponekad
deff trenutno nije najbolji golman ;)
...where amazing happens...Le bRon James...CHOSEN-1...MVP

Real Madrid-Kaka-C.Ronaldo-Albiol-Benzema...

C.R-9 "uno,dos,tres HALA MADRID"

benajon
Postovi: 238
Pridružen/a: 03 okt 2008, 00:24
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la benajon » 18 jul 2009, 00:34

muhamed alaim :D

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la miky_hz » 18 jul 2009, 00:36

Andoni Zubizarreta 8-)
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la Stone Island » 18 jul 2009, 02:38

Enver Marić !!!

Avatar
secer
Postovi: 3254
Pridružen/a: 19 okt 2008, 09:16
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la secer » 18 jul 2009, 09:03

Neponovljivi Meshkovitj ;)
vido, lajkovo, da **** i mogu da umrem XD

film i kinematografija - tema gdje ne postoji vlastito misljenje, samo klaretovo i pogresno!

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la Furymaker » 18 jul 2009, 10:49

Buffon je daleko najbolji golman svih vremena , al u ovoj sezoni se nije proslavio .
Julio Cesar je najbolji golman ove sezone..
Casillas je dobar al je u zadnjih 10 utakmica napravio vise kikseva nego dosad u karijeri .
Cech je mala beba za Buffona.
A Kahn , Schmeichel , Van der Saar , Barthez su golmani koji su bili medju najboljim , al su imali katastrofalni gresaka sto ih Buffon nema.
Tako da bez konkurencije Buffon .

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la amerosm » 18 jul 2009, 11:13

Ako je Casillas najbolji golman svih vremena, onda il` sam ja lud ili je ovaj svijet totalno poludio. Najbolji golman svih vremena je Lev Yashin.
Pa poslje njega dolazi Sepp Maier, pa Horst Trautmann (koji je branio sa slomljenom rukom ja mislim) itd.

Ti izgleda isto kao Perez, jbg. jesi navijac Reala ali budi objektivan, a ne subjektivan.

Najbolji golman 90 tih godina je Oliver Kahn, a najbolji golman danasnjice je Julio Cesar.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.