Najbolji golman svih vremena

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Feco
Postovi: 571
Pridružen/a: 05 apr 2010, 18:28
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la Feco » 24 mar 2012, 17:35

Đeste strucnjaci ,nisam vas prepozno :D blago nama sve sami biseri :lol: :lol:

Avatar
Bulkin
Postovi: 576
Pridružen/a: 04 jun 2012, 22:50
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la Bulkin » 08 jun 2012, 00:16

slika

[youtube][/youtube]
FORZA NAPOLI

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la sonik24 » 14 jun 2012, 19:57

Jedan je Oliver 8-)

slika

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la Titova-Juga » 15 jun 2012, 15:32

Feco je napisao/la:Forma i kvalitet golmana se ogleda kroz citavu karijeru ,samo glup covjek moze suditi kroz utakmicu dvije ;)
Kad Gigi bude imao kolekciju trofeja kao Iker,onda ce se vjerovatno moci hvaliti da je branio u eri najboljeg golmana na svijetu Ikermana . hvala lijepo dovidjenja ;)
Buaaaaahahahaaahahahahahaha..... :lol: , vrh si bola... Šta ima Iker ???
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la zizu1991 » 15 jun 2012, 15:38

Ovu temu smatram suvišnom, jer u konačnici, svaki forumaš će reći za golmana svoga kluba da je najbolji, pogotovo ako ima reputaciju i medijsku podršku, tako da...
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
bajern100
Postovi: 627
Pridružen/a: 09 apr 2009, 10:25
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la bajern100 » 15 jun 2012, 15:41

Oliver Kahn najbolji golman svih vremena kojeg sam gledao naravno,ko ne vjeruje neka nađe
snimke velikog broja utakmica gdje čovjek svojim odbranama direktno rješava pitanje krajnjeg
rezultata u8 toku utakmice..... Osvojeni trofeji meni nisu potvrda da je golman te ekipe najbolji
zato što postoji i dobra odbrana

Avatar
baresi#6
Postovi: 2771
Pridružen/a: 25 feb 2011, 17:25
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la baresi#6 » 15 jun 2012, 15:54

rajadojaja je napisao/la:Dva puta je igrao za "Tim svijeta". Nagrada koja se dodjeljuje najboljem golmanu na svjetskom prvenstvu nosi njegovo ime.

FIFA ga je posthumno proglasila za najboljeg golmana XX vijeka.....LAV JASIN....
dodao bih još:

Godine 1963. postao je prvi i još uvijek jedini vratar koji je osvojio nagradu Europskog igrača godine.

zaključaj temu 8-)
Il club più titolato al mondo.

$ $́" ?́& The greatest mixed martial artist of all time.

Krepat ma ne molat!

ŽELJO DRŽAVA!

Avatar
Vidal
Postovi: 1135
Pridružen/a: 30 jul 2012, 18:36
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la Vidal » 28 sep 2012, 13:57

slika
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Vincere non è importante, è l'unica cosa che conta

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la L'Avvocato » 28 sep 2012, 16:15

Cass carčina ... gotivim ga nenormalno. Gospodin ko i Gigi.
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Avatar
caseres
Postovi: 854
Pridružen/a: 11 nov 2012, 15:04
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la caseres » 22 dec 2012, 21:31

[youtube][/youtube]
★ 38 SCUDETTI ★ VINTI SUL CAMPO ★
Najljepsa drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!

Avatar
LateraleSinistro
Postovi: 549
Pridružen/a: 30 okt 2012, 17:12
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la LateraleSinistro » 24 dec 2012, 16:48

bajern100 je napisao/la:Oliver Kahn najbolji golman svih vremena kojeg sam gledao naravno,ko ne vjeruje neka nađe
snimke velikog broja utakmica gdje čovjek svojim odbranama direktno rješava pitanje krajnjeg
rezultata u8 toku utakmice..... Osvojeni trofeji meni nisu potvrda da je golman te ekipe najbolji
zato što postoji i dobra odbrana
Slazem se direktno je rjesavao odredjene veoma bitne utakmice, kao finale SP kad mu ispade lopta.
Buffon je ipak iznad njeg i Iker Casillas a one koje nisam gledao jer nisam bio rodjen tesko da mogu komentarisat.
★ 30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
10DelPiero
Postovi: 4498
Pridružen/a: 19 apr 2012, 01:42
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la 10DelPiero » 24 dec 2012, 16:59

Zar ima dvojbe, Buffon=Messi sto se tice golmana, jednostavno najbolji 8-)
Alessandro Del Piero !

36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

BigBigBang
Postovi: 10781
Pridružen/a: 07 maj 2012, 18:30
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la BigBigBang » 24 dec 2012, 17:01

Blago Realu, imaju Casilassa a Mou kaze i jos jednog boljeg od njega.
Zadnja izmjena: BigBigBang, dana/u 24 dec 2012, 17:12, ukupno mijenjano 1 put.
VOAJERU CIGANE ODLAZI IZ ARSENALA!

Avatar
LateraleSinistro
Postovi: 549
Pridružen/a: 30 okt 2012, 17:12
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la LateraleSinistro » 24 dec 2012, 17:03

:lol:
★ 30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la don_burza » 24 dec 2012, 17:10

Kljucaj temu

slika

slika :lol:
Thomas Müller - Fußballgott

BigBigBang
Postovi: 10781
Pridružen/a: 07 maj 2012, 18:30
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la BigBigBang » 24 dec 2012, 17:15

Ali to nije sve


slika
VOAJERU CIGANE ODLAZI IZ ARSENALA!

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la don_burza » 24 dec 2012, 17:23

Njeg nisam stavio zbog dobrih partija na SP kad ih je ubjedio da ga kupe :D

Ono sto je meni interesanto za ove velike golmane (Buffon , Iker, Kahn , VDS , CAnizares itd. ) je to kakve su oni samo golove primali mocne

Dal sad ti golovi ispadn jos bolji zbog njih ne znam
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la effe_sa » 04 jan 2013, 22:55

Mislim da sam nekad davno ovde nešto pisao, ali ovako kad se malo neki argumenti i komentari pogledaju onda se čovjek zapita koliko su neki pratili pojedine golmane, da li su zaluđeni golmanima iz klubova za koje navijaju i koje simpatišu ili se neki zaista šale?

Npr. dok je Oliver Kahn bio aktivan, on je bio definitivno najbolji golman svijeta, a najboljeg golmana svih vremena je teško odredit, jer ne prati niko ovde fudbal u rasponu od 60-70 godina, ali ja mogu reči da u posljednjih 20-tak godina definitivno boljeg golmana od Olija nije bilo i najvjerovatnije da je najbolji golman svih vremena, jer neke koje i nisam pratio prije ovog razdoblja, mislim uživo, onda sam gledao snimke. A svako ko sagleda mnoge odbrane Kahna i pogotovo one ključne onda ne može reči ni da su Casillas ni Buffon bolji. Njih dvojica su fantastični golmani, ali ipak za jednu nijansu ispod Kahna. Sam je Buffon priznao da je Kahn najveći.
Imaju 2 podatka koja u potpunosti idu u korist Kahna, on je kao prvi golman , znači ponavljam kao prvi golman bio najbolji igrač (ne golman, nego cjelokupno najbolji igrač) Svjetskog prvenstva i to 2002. godine. Te iste godine je bio drugi najbolji igrač svijeta, a znamo da golmani rijetko kad ulaze među top 3 igrača svijeta. Još je bio i 3 puta treći najbolji igrač Evrope. I to su već same po sebi stvari koje niko neće moći dostići niko u narednih 20-30 godina najmanje. A ova 2 podatka su dovoljna, a da ne govorimo o onim priznanjima najboljeg golmana svijeta i određenih takmičenja, jer takve nagrade su i gore dvojica spomenutih golmana osvajali.

A kome i nakon ovog jasno i nije gledao kako treba Olija uživo, fino uzme snimke i pogleda sve presudne parade i spektakularnost tih parada, pa ako kaže i tad nešto suprotno, onda ne znam više šta nije ok.... :)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
IlGiganteBuono
Postovi: 135
Pridružen/a: 31 dec 2012, 00:24
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la IlGiganteBuono » 04 jan 2013, 23:16

Kahn je 2002. zakazao kad je najviše trebalo, u finalu je napravio grešku koja je možda koštala Njemačku i trofeja. S druge strane Buffon (odbrana nakon Zidanovog šuta glavom) i Casillas (odbranio je Robbenov udarac u situaciji 1 na 1) su u finalima SP-a svojim odbranama doprinjeli tituli. :D

Kahnova najveća mana je što možda nije dugo trajao, imao je 5 do 6 vrhunskih sezona, dok su evo Buffon i Cassilas u samom vrhu najboljih golmana duže od 10 godina. Relativno kasno je došao do izražaja, tek sa 30 godina je postao svjetska klasa, možda ga je i Kopke malo sputao u tome jer je bio nedodirljiv u reprezentaciji. Slično je i sa Cannavarom koji je jedini odbrambeni igrač koji je dobio Zlatnu loptu i proglašen igrača godine po izboru FIFA-e, bio je i najbolji igrač SP-a, pa ga ne smatraju najboljim odbrambenim igračem svih vremena upravo iz razloga jer je odigrao maksimalno 4 sezone u vrunskoj formi.

Buffon je uvijek bio skroman i iskren, prošle ili pretprošle godine je izjavio i za Neuera da je najbolji na svijetu, čovjek previše respektuje protivnike zato ih i hvali, pravi sportista.

Buffon, Kahn, Van der Sar, Schmeichel, Casillas, sve je to nekako u pet deka i stvar ličnog ukusa, meni je recimo Buffon najbolji, nikad se više neće roditi neko sa takvim golmanskim refleksom.
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
LateraleSinistro
Postovi: 549
Pridružen/a: 30 okt 2012, 17:12
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la LateraleSinistro » 05 jan 2013, 00:59

Buffon priznao da je drugi veci? Eh onda jest tako :D
Gigi nikad greske koja je kostala njegov tim pobijede nije napravio sem jedne a to je prosle sezone protiv Leccea al i to mu je vise "fudbalska" greska ala Hasagić. Kad se sjetim Kahna meni nesto a ne znam vala sto uvijek u glavi dvije greske, ona kad Del Piero u 90 donosi pobijedu Juventusu u Njemackoj i gol u finalu kad mu ispada lopta.A imao je i onih sa Realom kad mu se izmigolji lopta pa udje za prolaz Reala dalje.Tamo negdje 2004 god.Jbga Gigi to nije radio, a jos kad se sjetim refleksa Gigia u polufinalu u Dortmundu ili u finalu LP 2003, samo ovako :shock:
★ 30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.