Najbolji golman svih vremena

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
10DelPiero
Postovi: 4498
Pridružen/a: 19 apr 2012, 01:42
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la 10DelPiero » 05 jan 2013, 01:06

Njihove kvalitete su kao sto je vec receno tu negdje ali ono sto meni Buffona gura ispred ostalih je to sto nisam vidio njegovog bilo kakvog kiksa u toku karijere pogotovo nekog da je uticao na rezultat.
Alessandro Del Piero !

36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9942
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 05 jan 2013, 01:51

ma Bufon bi se smatrao ubjedljivo najvecim da nije bilo Kalcopolija ili da je nakon Kalcopolija otisao u Junajted ili negdje , jednostavno na par godina se sklonio sa scene i tek prosle godine se vratio na Euru i u Ligi Prvaka pa ce ljudi opet pocet da ga prate jer nije se Juve toliko pratio u seriji A, da ne govorim u B, pa nije samo Bufon pao u drugi plan nego je jos dosta kvalitetnih igraca Juventusa tipa Kijelinija, Markizija , Vidala koji spadaju u najbolje igrace svijeta na svojim pozicijama su bili relativna nepoznanica svima koji ne prate Seriju A do ove sezone LP ili do Eura kada su potvrdili ko su i sta su..

sto se tice Kasiljasa super je golman ali mane su mu istrcavanja i visoke lopte, postavljanje zivog zida( strasno za takvog golmana :D ) i donekle ova nekonzistentnost sto mu se zna desiti pa zavrsi nekad na klupi, mada to nije toliko bitno jer ubijedjen sam da je sad zavrsio na klupi vise iz "politickih" razloga nego neke lose forme.
Kan je bio veliki lider u dominantnom klubu , ali je imao tih par velikih kikseva u znacajnim momentima, dok ja licno ne znam ni jednu manu Bufona , mozda jedino penali. Pojedinacno mozda nije najbrzi golman ( Iker je brzi od njega), strasan je lider( ali mislim da je Kan imao veci uticaj), postoje golmani koji su bolji u visokim loptama od njega, postoje specijalci za penale ( Dida, Ceh, Toldo itd), ali u globalu je najkompletniji. Ubijedjen sam da bi Spanija sa Reinom na golu uzela velike turnire dok Italija bez Bufona sumnjam.
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
IlGiganteBuono
Postovi: 135
Pridružen/a: 31 dec 2012, 00:24
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la IlGiganteBuono » 05 jan 2013, 02:01

Procentulano gledano Buffon bolje brani penale i od Kahna i Cassillasa. Kao izvor mi je poslužio transfermarkt.co.uk. Gigi je na 25 % odbranjenih penala, Iker na 22,06 %, a Oli na 21,79 %. :mrgreen:
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la M4kaveli » 05 jan 2013, 02:27

Pinto je najbolji golman za penale u historiji fudbala.
Valjda se oko toga svi slazemo.

[youtube][/youtube]

Pirlo ove fore moze raditi samo prosjecnom Hartu.





















Hahahahaha
Jeste pomislili a ? :mrgreen:

Buffon za mene takodje.
Odmah bi ga uvrstio u najbolji tim svih vremena .. 8-)
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
IlGiganteBuono
Postovi: 135
Pridružen/a: 31 dec 2012, 00:24
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la IlGiganteBuono » 05 jan 2013, 02:45

Ali zato može Buffonu. :mrgreen:

[youtube][/youtube]

Karakteristika branjenja penala u poređenju golmana je po meni skroz nebitna jer golman ima rijetku priliku da istu pokaže, par puta u sezoni, dok ostale karakteristike mora pokazivati u svakoj utakmici.
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la darker10 » 05 jan 2013, 02:51

IlGiganteBuono je napisao/la:Procentulano gledano Buffon bolje brani penale i od Kahna i Cassillasa. Kao izvor mi je poslužio transfermarkt.co.uk. Gigi je na 25 % odbranjenih penala, Iker na 22,06 %, a Oli na 21,79 %. :mrgreen:
Petr Cech je po transfermarktu na 27.08%.

Avatar
IlGiganteBuono
Postovi: 135
Pridružen/a: 31 dec 2012, 00:24
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la IlGiganteBuono » 05 jan 2013, 03:00

Znam, ali njega nisam spomenuo jer uz dužno poštovanje prema njemu ne ide on u isti koš sa Buffonom, Kahnom ili Casillasom, ipak mu fali ono nešto.

Manuer Neur isto ima visok postotak odbranjenih penala i on je oko 27 % ako se dobro sjećam.
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la M4kaveli » 05 jan 2013, 03:08

Ne bih ja rekao da Cechu fali golmanskih kvaliteta jer ih sve ima.
Jedino mozda konstantnost nema kao ta gore trojica, a i igra u ipak najslabijem i najmanje popularnom klubu.
Uz sav respekt prema Chelseu naravno.
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
IlGiganteBuono
Postovi: 135
Pridružen/a: 31 dec 2012, 00:24
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la IlGiganteBuono » 05 jan 2013, 03:19

Hajd da se i ovdje odjavim. :mrgreen:

Cechov kvalitet je neupitan, on je sigurno među najboljim golmanima svih vremena, ali kao što napisah u prethodnom postu fali mu ono još uvijek nedefinisano "nešto" da bi mogao biti smatran najboljim, te neke sitnice i detalji koje ipak izgledaju ljepše i sigurnije za oko kad ih rade neki ranije spominjani golmani na ovoj i prethodnim stranicama.

Nadam se da smo se razumjeli. :D
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la M4kaveli » 05 jan 2013, 03:23

Tvoje misljenje.
Ja bi jos dodao da je Cech u zadnje 2-3 godine mozda i najbolji golman na svijetu.
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9942
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 05 jan 2013, 11:12

falilo mu je agresivnosti i hrabrosti nakon povrede, sto je mozda i razumljivo ali dobar golman ne moze i ne smije da se boji nicega... tek s kraja prosle i ove sezone psiholoski to je taj Ceh od prije povrede kada je bio u top 3 golmana.
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

BigBigBang
Postovi: 10781
Pridružen/a: 07 maj 2012, 18:30
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la BigBigBang » 05 jan 2013, 13:19

Cech ce kad se oprosti otici kao jedan od najboljih golmana u historiji fudbala, od svih "najboljih" on je najmanje sklon greskama, konstanta, vratio se poslije teske povrede kao da nista nije bilo, naravno vecini ce biti bolji Casillas i Buffon jer su spanac i italijan pa su imali uspjeha sa reprezentacijama ali po golmanskim kvalitetama nisu ispred Cecha.
VOAJERU CIGANE ODLAZI IZ ARSENALA!

Avatar
10DelPiero
Postovi: 4498
Pridružen/a: 19 apr 2012, 01:42
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la 10DelPiero » 05 jan 2013, 13:28

Njega je ona povreda bacila u drugi plan i ocigledno je da postoji ta mala doza straha kada ide na loptu a mozda je i to proslo jer ga ja nisam pratio odavno.
Alessandro Del Piero !

36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la darker10 » 05 jan 2013, 13:32

Dobro je on sada,kada se tek vratio ociti su bili problemi u tim situacijama kada je trebao istrcati pred igraca,ali vrijeme je proslo i opet je jedan od najboljih.

Avatar
Sarajevo1946
Postovi: 2007
Pridružen/a: 16 avg 2012, 21:37
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la Sarajevo1946 » 05 jan 2013, 13:47

Buffon je izgubio sigurno 5-6 sezona u prosječnoj ekipi, kakav je bio Juventus nakon 2006. i naravno da nije mogao biti konkurentan i kupiti te neke individualne nagrade u tome periodu. Imao je i dvije teže povrede nakon toga, ne treba zaboraviti.

Bez subjektivnosti, daleko najkompletniji golman kojeg sam gledao i svaka čast Ikeru, ali Gigi je jednostavno neponovljiv u svim segmentima i treba biti realan pa reći da je ipak najbolji.

U Parmi je imao oko 50% odbranjenih penala, u karijeri je napravio tri velike greške. O njegovim kvalitetima ne treba trošiti riječi, a više od svega pokazao je da je ljudska veličina, jer je na vrhuncu ostao u 2. ligi. Jednostavno, SUPERMAN!

slika

slika slika slika
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
ALESSANDRO DEL PIERO #10

Vivo Per Lei - Juventus
AHHHHHHHH come gioca DEL PIERO!!!

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la L'Avvocato » 05 jan 2013, 14:15

IFFHS, proglasio Buffona za najboljeg golmana ovog stoljeća. Golman Juventusa vodi sa 218 bodova ispred Casillasa koji ima samo jedan bod manje. Na trećem mjestu je Cech sa 172 boda.


Gutavoooo :D Al' ko što neo gore već napisa, Gigi bi bio ubjedljivo prvi da nije bilo onih par sezona bez LP-a i uzasno loseg Juventusa.
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Avatar
ek0
Postovi: 1081
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:11
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la ek0 » 05 jan 2013, 14:19

Ako Iker primi gol, onda je sut bio neodbranjiv. Nema se tu sta diskutovati vise.
https://www.youtube.com/watch?v=oPHKn1JYHcA

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la effe_sa » 05 jan 2013, 14:23

Ja moram samo dodat rekao sam da mi je Kahn najveći bio i to ne mislim zato što je igrač Bayerna, pa ono kao subjektivno (inače bi onda svakog igrača Bayerna proglasio najvećim :lol: :lol: , što svakako ne radim)....
Za Kahna je međutim nefer kao argument uzimat onu grešku iz finala 2002. godine, jer naime Njemačka tad ne bi bila nikako u finalu da njega nije bilo, toliko je čovjek dobro branio da je proglašen najboljim igračem SP što sam i napisao u zadnjem postu i to kao prvi golman. Tada je Elf imao solidnu ekipu, ali svakako ne jednu od jačih u svojoj historiji, tako da su najveći heroji te ekipe bili Ballack i Kahn. Mnoge njegove odbrane su bile čudesne i nevjerovatne, na nevjerovatan je način branio i one penale protiv Valencije 2001. godine. Na onakav način da skida jedan golman penale, to baš i nije bilo viđeno, pogotovo onaj penal što je skinuo kad je lopta završila na prečki. Bile su to čudesne intervencije, iako njegova specijalnost i nisu bili penali, ali u dosta situacija 1 na 1 je znao čudesno skinut, te isto tako lopte upučene iz neposredne blizine, fantastičan je refleks imao.

Što se Buffona tiče, dobro reče moj prethodnik da je imao 2-3 veće greške, uglavnom i Buffon je golman kod kojeg su greške svedene na miminum. Njegov doprinos tituli SP 2006. godine je ogroman, kao i zadnjem finalu Italije na EURO-u , Buffon često brani nevjerovatne stvari. I moram se dodat na ovo gore da je pokazao veliki karakter što nije okrenuo Juveu leđa.

Casillas isto brani dosta dobro i već dugo na visokom nivou, s tim što je on neke titule osvajao sa super jakim Realom kada je Real bio beton nad betonima, te s jednom super jakom Španijom. Znači nekako i Kahn i Buffon su morali više čupat svoje ekipe u težim trenucima, nego jedan Casillas, ali i Casillas je sigurno sigurno u top 3 pa da kažemo najmanje zadnjih 20 godina (zajedno s dvojicom gore nabrojanih).

Cechove kvalitete isto ne bi osporavao, jer samo se sjetite šta je ovaj čovjek sve morao braniti u utakmicama protiv Barce i Bayerna, kad je njegova ekipa bila u podređenom položaju, njegov doprinos uzimanju titule LP je isto ogroman, tako da je on rame uz rame s ovom gore trojicom. U suštini odlučuju tu nijanse i nekad je teško upoređivat golmane koji su se već povukli s ovim današnjim. Na kraju nekima ovi današnji, aktivni ostanu samo u sjećanju.

Prvi golman kojem sam se ja divio je bio Zenga, jedna isto golmanska gromada, fantastičan golman. Samo eto prošlo je dosta vremena, a ja bio tad zelen da bi ga sad skroz mogao procijenit, ali bio je dobar golman i sjećam se da je u to vrijeme ostavio utisak na mene. Sepp Maier i Dino Zoff su bili veličine, njih sam posmatrao na nekim snimcima , a i mnogo se o njima priča kao velikim golmanima. Među dosta kvalitetnim , isto koji su se izdvajali mogli bi se navesti i Koepke te Peruzzi. Bilo je još kvalitetnih golmana, s tim što sam et naveo one koji su mi se baš nekako izdvajali. Ima njih par još na istom nivou, a bilo je i onih koji su bili specijalisti za ovo ili za ono, a u suštini u ključnim momentima imali nevjerovatne greške i pokazali se ko rupe poput Seamana npr. :)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
LateraleSinistro
Postovi: 549
Pridružen/a: 30 okt 2012, 17:12
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la LateraleSinistro » 05 jan 2013, 14:29

:D ni Italija ne bi dosla do finala da nije bilo Buffona, pa isti ne napravi nikakvu gresku u finalu, naprotiv.
Thats the difference! 8-)
★ 30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Najbolji golman svih vremena

Post Postao/la don_burza » 05 jan 2013, 14:32

LateraleSinistro je napisao/la::D ni Italija ne bi dosla do finala da nije bilo Buffona, pa isti ne napravi nikakvu gresku u finalu, naprotiv.
Thats the difference! 8-)

A kako ga onda nije sramota sto nije protiv Milana na Matorom Trafordu odbranio 2-3 penala :D

Et vidis kako ovako nesto glupo zvuci
Thomas Müller - Fußballgott

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.