UEFA Europe League 2018/2019

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la uNbx » 17 avg 2018, 00:02

invincible1921 je napisao/la:Ok vi meni hocete reci da bi dinamo bez mamica bio na ovom istom niovu, ako ne i boljem? Da bi se prodavali igraci za destine miiona, da bi se igrala LP svako malo, da bi dinamo bio ime u svijetu evropskog fudbala i milju ispred svih iz EX YU osim mozda paritzana?
Upravo to hoće reći, a istina je, kao i uvijek, negdje na pola.
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la ASD » 17 avg 2018, 00:02

Dinamo je godisnje znao i preko 30 miliona kuna da dobije od javnih novaca, a citao sam negdje da je u Maksimir od rata ulozeno preko 100 miliona kuna, Siamo vjerovatno za bolje.
Jeste li vi svjesni koje su to pare?

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la invincible1921 » 17 avg 2018, 00:04

ASD je napisao/la:Dinamo je godisnje znao i preko 30 miliona kuna da dobije od javnih novaca, a citao sam negdje da je u Maksimir od rata ulozeno preko 100 miliona kuna, Siamo vjerovatno za bolje.
Jeste li vi svjesni koje su to pare?
Daleko od toga da je sve ovo mamiceva zasluga, ali opet bez obira na sve njegove mane smijesno je rec da je on bio neko ko nije donio nista dobro...a realno jeste puno toga.

Dinamo je presao LVL koji klubovi iz ex yu nece jos dugo. Da nije instant projekat nego nesto sto traje i sto ce trajat, prepoznativljo ime , kad igrac kaze da je igro u dinamu to ima tezinu vise nego da je bio alfa i omega hajduka recimo.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la SiamoNoi » 17 avg 2018, 00:07

Bio bi na boljem nivou.U svakom slučaju bio bi nogometni klub kao i svaki drugi sa usponima i padovima,a ne praonica novca.A to je ono najbitnije u cijeloj prici.

Prodavali su se igraci prije za velike iznose,prodavat će se i za 10 godina.Ako u međuvremenu svi talentirani ne isele iz zemlje.

LP se igrala više-manje zbog Platinijevih reformi.Ovo su im bili putevi za LP:
11/12 - Nefchi, HJK, Malmo
12/13 - Ludogorets, Sheriff, Maribor
15/16 - Fola, Molde, Skenderbeu
16/17 - Vardar, Dinamo Tbilisi, RBS
Jedini put kad nisu bili favoriti je bilo protiv RBS-a.I šta im vrijedi i kada su ulazili kada su se sramotili kao nitko u povijesti.

Što povlaci da nisu nikakvo ime u svijetu europskog nogometa sa 8-5-43 skorom u grupama u zadnjih 11 godina.
1-1-22 u LP.

Ex-Yu klubovi nisu nikakvo mjerilo jer su svi osim ova dva iz Srbije uvijek i bili više-manje nebitan faktor.Hajduk također nije mjerilo jer je direktno oštećen zbog monopola u ligi.Al razumijem sa te strane da je nekima,usprkos tome što upisuju 75% poraza u Europi,WOW sama činjenica da oni 11 godina igraju grupe.Pa išao sam tamo na temu Sarajeva nakon 0-8 i ljudi su uspjeli nać opravdanja za tako nesto.A evo ovdje Dudelange na pragu EL.Nema napretka dok se tako razmišlja.
Zadnja izmjena: SiamoNoi, dana/u 23 avg 2018, 12:53, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la invincible1921 » 17 avg 2018, 00:09

@SiamoNoi ja sam ubijedjen da bi dinamo bez mamica i tog citavog projekta koji je poceo bio u rangu hajduka koji je postao sprdacina od kluba
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la ASD » 17 avg 2018, 00:10

invincible1921 je napisao/la:
ASD je napisao/la:Dinamo je godisnje znao i preko 30 miliona kuna da dobije od javnih novaca, a citao sam negdje da je u Maksimir od rata ulozeno preko 100 miliona kuna, Siamo vjerovatno za bolje.
Jeste li vi svjesni koje su to pare?
Daleko od toga da je sve ovo mamiceva zasluga, ali opet bez obira na sve njegove mane smijesno je rec da je on bio neko ko nije donio nista dobro...a realno jeste puno toga.

Dinamo je presao LVL koji klubovi iz ex yu nece jos dugo. Da nije instant projekat nego nesto sto traje i sto ce trajat, prepoznativljo ime , kad igrac kaze da je igro u dinamu to ima tezinu vise nego da je bio alfa i omega hajduka recimo.
Tako je bilo i prije Mamica, za vrijeme Croatie je recimo bilo igrati za nju mnogo vise znacilo nego sada igrati za Dinamo.
U sezon 98/99 su zavrsili ispred Porta i Ajaxa u grupi.

Avatar
Lillard
Postovi: 26299
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la Lillard » 17 avg 2018, 00:11

invincible1921 je napisao/la:@SiamoNoi ja sam ubijedjen da bi dinamo bez mamica i tog citavog projekta koji je poceo bio u rangu hajduka koji je postao sprdacina od kluba
Jel ti kralju kontaš da Dinamo skoro 50 godina nije prezimio u Europi?
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la SiamoNoi » 17 avg 2018, 00:12

Jedini projekt je bio pokrast što više klupskog novca.Što je rezultiralo sa 6 i pol godina zatvorske kazne za glavnog u tome "projektu" i još po nekoliko godina za pajdaše.Toliko o projektu.

A npr. BATE za to vrijeme sam napravio stadion sa novcem koji su zaradili u LP dok ovi kukaju kako im drzava i grad neće napravit iako ih grad i ovako već financira iznosima vecim od godisnjih budzeta svih ostalih klubova lige.Što nas dovodi do drugog "projekta" koji se zove monopol na racun tuđeg (gradskog) novca.Što su btw. nelegalne potpore prema propisima EU.
Zadnja izmjena: SiamoNoi, dana/u 17 avg 2018, 00:13, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la invincible1921 » 17 avg 2018, 00:12

Lillard je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:@SiamoNoi ja sam ubijedjen da bi dinamo bez mamica i tog citavog projekta koji je poceo bio u rangu hajduka koji je postao sprdacina od kluba
Jel ti kralju kontaš da Dinamo skoro 50 godina nije prezimio u Europi?
Ja pricam o zadnjih 10/15 godina ....ako cemo iskreno nije ni realno da prezimi u LP....koliko god dinamo bio jak nije to dovoljno za vise od pnekog boda u grupi...znaci cak ni za trece mjesto.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

hayden
Postovi: 396
Pridružen/a: 12 jul 2015, 22:14
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la hayden » 17 avg 2018, 00:13

invincible1921 je napisao/la:
Dinamo je presao LVL koji klubovi iz ex yu nece jos dugo. Da nije instant projekat nego nesto sto traje i sto ce trajat, prepoznativljo ime , kad igrac kaze da je igro u dinamu to ima tezinu vise nego da je bio alfa i omega hajduka recimo.
U smislu transfera, mogucnosti kupovine i plata fudbalerima da.
Nastupima u LS takodje. Medjutim ti nastupi su im bili kljuc za brdo negativnih rekorda, koji ce tesko biti oboreni.

A sto se tezine tice, Dinamo je bio i ostao treci ili cetvrti klub regiona... tako je i danas. A nekome iz lige petice je svejedno dolazi mu li igrac Dinama, Zvezde, Hajduka ili Maribora...

Avatar
Mokes
Postovi: 14895
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la Mokes » 17 avg 2018, 00:15

Morao je Dinamo makar jednom prezimiti u Europi. Kad se sjetim grupe EL u sezoni 13/14 Dinamo, PSV, Ludogorec i Černomorec i ovu uzmu 1 bod. Ili godinu kasnije s RBS, Seltikom i Astrom.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Lillard
Postovi: 26299
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la Lillard » 17 avg 2018, 00:15

invincible1921 je napisao/la:
Lillard je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:@SiamoNoi ja sam ubijedjen da bi dinamo bez mamica i tog citavog projekta koji je poceo bio u rangu hajduka koji je postao sprdacina od kluba
Jel ti kralju kontaš da Dinamo skoro 50 godina nije prezimio u Europi?
Ja pricam o zadnjih 10/15 godina ....ako cemo iskreno nije ni realno da prezimi u LP....koliko god dinamo bio jak nije to dovoljno za vise od pnekog boda u grupi...znaci cak ni za trece mjesto.
EL ništa?
Najgori klub u povijesti LP ništa? De bolan, pusti patetiku, kakav crni Mamić, svaka budala bi na njegovom mjestu znala iskoristit onakve resurse.
Dinamo dobija najviše novaca iz proračuna. Dinamo napravio monopol na tržištu mladih igrača. Dinamo dovodi najbolje iz Hrvatske. Dinamo zato prodaje najbolje. Nije njih Mamić napravio, već oni sami sebe. Pusti se priče bgti. Klub je bruka za brukom u Europi.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la SiamoNoi » 17 avg 2018, 00:18

Ne treba prezimiti u Europi uopće (ništa se tim jednim prezimljavanjem da su ga imali ne bi dokazalo).Iako je tijekom svih ovih godina jedno 50 klubova sa manjim budzetom prezimljavalo.A oni 11 godina u nizu imaju priliku i nikako da ih posere niti tu jednu godinu.Dovoljno bi za početak bilo da se ne sramote.A ne samo da su se sramotili u LP nego bome i u EL i to propisno.Evo ove godine su izgleda na dobrom putu da konačno nesto pristojno naprave kao sto je i reprezentacija bila na SP-u.Gle čuda,bas u trenutku kada je osuđeni kriminalac čiji se smrad širio reprezentacijom i klubom pobjegao ko miš izvan države.Sama činjenica da se njegov smrad više ne širi ko kuga u gradu i oko reprezentacije pomogla je i jednoj i drugoj ekipi da rade nešto u mirnijoj i zdravijoj atmosferi.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la invincible1921 » 17 avg 2018, 00:20

SiamoNoi je napisao/la:Ne treba prezimiti u Europi uopće (ništa se tim jednim prezimljavanjem da su ga imali ne bi dokazalo).Iako je tijekom svih ovih godina jedno 50 klubova sa manjim budzetom prezimljavalo.A oni 11 godina u nizu imaju priliku i nikako da ih posere niti tu jednu godinu.Dovoljno bi za početak bilo da se ne sramote.A ne samo da su se sramotili u LP nego bome i u EL i to propisno.Evo ove godine su izgleda na dobrom putu da konačno nesto pristojno naprave kao sto je i reprezentacija bila na SP-u.Gle čuda,bas u trenutku kada je osuđeni kriminalac čiji se smrad širio reprezentacijom i klubom pobjegao ko miš izvan države.Sama činjenica da se njegov smrad više ne širi ko kuga u gradu i oko reprezentacije pomogla je i jednoj i drugoj ekipi da rade nešto u mirnijoj i zdravijoj atmosferi.
Ma po meni falilo je i podrske za nesto vise...jbg tesko je igrat i ocekivat da se nesto napravi, a u citavom gradu nikog ne boli briga za to. Ja se nadam ove godine makar koji bod u LP da mogu zavisi od grupe doduse :D
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Lillard
Postovi: 26299
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la Lillard » 17 avg 2018, 00:23

invincible1921 je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Ne treba prezimiti u Europi uopće (ništa se tim jednim prezimljavanjem da su ga imali ne bi dokazalo).Iako je tijekom svih ovih godina jedno 50 klubova sa manjim budzetom prezimljavalo.A oni 11 godina u nizu imaju priliku i nikako da ih posere niti tu jednu godinu.Dovoljno bi za početak bilo da se ne sramote.A ne samo da su se sramotili u LP nego bome i u EL i to propisno.Evo ove godine su izgleda na dobrom putu da konačno nesto pristojno naprave kao sto je i reprezentacija bila na SP-u.Gle čuda,bas u trenutku kada je osuđeni kriminalac čiji se smrad širio reprezentacijom i klubom pobjegao ko miš izvan države.Sama činjenica da se njegov smrad više ne širi ko kuga u gradu i oko reprezentacije pomogla je i jednoj i drugoj ekipi da rade nešto u mirnijoj i zdravijoj atmosferi.
Ma po meni falilo je i podrske za nesto vise...jbg tesko je igrat i ocekivat da se nesto napravi, a u citavom gradu nikog ne boli briga za to. Ja se nadam ove godine makar koji bod u LP da mogu zavisi od grupe doduse :D
Logično, navijači su krivi, e Zdravko te dobro naučio :D :D
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la invincible1921 » 17 avg 2018, 00:25

Lillard je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Ne treba prezimiti u Europi uopće (ništa se tim jednim prezimljavanjem da su ga imali ne bi dokazalo).Iako je tijekom svih ovih godina jedno 50 klubova sa manjim budzetom prezimljavalo.A oni 11 godina u nizu imaju priliku i nikako da ih posere niti tu jednu godinu.Dovoljno bi za početak bilo da se ne sramote.A ne samo da su se sramotili u LP nego bome i u EL i to propisno.Evo ove godine su izgleda na dobrom putu da konačno nesto pristojno naprave kao sto je i reprezentacija bila na SP-u.Gle čuda,bas u trenutku kada je osuđeni kriminalac čiji se smrad širio reprezentacijom i klubom pobjegao ko miš izvan države.Sama činjenica da se njegov smrad više ne širi ko kuga u gradu i oko reprezentacije pomogla je i jednoj i drugoj ekipi da rade nešto u mirnijoj i zdravijoj atmosferi.
Ma po meni falilo je i podrske za nesto vise...jbg tesko je igrat i ocekivat da se nesto napravi, a u citavom gradu nikog ne boli briga za to. Ja se nadam ove godine makar koji bod u LP da mogu zavisi od grupe doduse :D
Logično, navijači su krivi, e Zdravko te dobro naučio :D :D
Ma ne krivim navijace :lol: :lol: al dobar :lol: Nego hocu rec da se nekim cudom poklopilo da su i navijaci tu da nema mamica i sukoba, mislim da je dinamo mogao nesto napravit :D
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la SiamoNoi » 17 avg 2018, 00:27

Eto imaju sada podršku.Od BBB (ili onoga što je od njih ostalo nakon svega što su iz kluba poduzimali sve da ugase navijački pokret) koji,iako se i dalje zalažu za promjene u klubu,bodre klub u nešto zdravijoj atmosferi kako bi potaknuli neke promjene i jačali grupu za ono što dolazi.

Mogu se ne sramotit jer Bjelica je ok trener za razliku od diletanata i lutkica na koncu koji su vodili klub kada je bila diktatorska atmosfera.Ovi ljudi trenutno u klubu,iako i dalje likovi koji su drzali ljestve kriminalcima ili su i sami krali,barem nisu toliko agresivni u svom pristupu.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la marconato » 17 avg 2018, 09:28

Mamiću priznajem samo jake transfere kao neki podvig, mada, to je takodje za diskusiju ako uzmemo u obzir cinjenicu da je samo od grada Zagreba imao ako se ne varam 5 mil € godisnje?!
Jbt, to je skoro citav godisnji budzet Zvezde ili Partizana.. :crazy:
Jos nesto, Mamić je imao monopol i u tim krimi radnjama, dok ovamo imas citavu jednu hobotnicu,pa dok se svi namire i uzmu svoje, klub ode u dugove...

Sto se rezultata tice, jesu upadali u LŠ, ali kao sto Siamo rece, tu osim RBS nije bilo nekih podviga, sve manje vise ocekivano obzirom na protivnike...

U EL neslavni nastupi. Partizan je samo u poslednja 2 ucestvovanja cini mi se uzeo vise ili jednako bodova kao oni u 4-5 nastupa! Jos kad se uzme u obzir da nijednim nisu bili ni blizu da prezime...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la Saurman » 17 avg 2018, 12:16

Utakmica između Zenita i Dinama je mislim 99% namještena.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2018/2019

Post Postao/la uNbx » 17 avg 2018, 12:20

Čini ti se. :lol:
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.