UEFA Nations League 2018/19
Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo
- SlevinKelevra
- Postovi: 11909
- Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
- Lokacija: NYC, USA
- Kontakt:
UEFA Nations League 2018/19
Ima tema, ali na podforumu reprezentacije gdje ce se uglavnom raspravljati o nasoj grupi.
Posto je Liga nacija slijedece veliko natjecanje za reprezentacije, evo grupa i cijelog rasporeda. Posto je koncept takav da uglavnom igraju ekipe slicnog kvaliteta i rankinga, ocekuje nas zanimljivo takmicenje.
Ako ima jos neko da mu nije jasno na koji se nacin ostvaruje plasman na Euro preko ovog takmicenja, evo linka gdje je detaljno objasnjeno
https://meridian-sport.com/krece-uefa-l ... zentacija/
Matchday one
Thursday 6 September
Group A1: Germany v France (20:45)
Group B1: Czech Republic v Ukraine (20:45)
Group B4: Wales v Republic of Ireland (20:45)
Group C3: Slovenia v Bulgaria (20:45), Norway v Cyprus (20:45)
Group D1: Kazakhstan v Georgia (16:00), Latvia v Andorra (20:45)
Group D4: Armenia v Liechtenstein (20:45), Gibraltar v FYR Macedonia (20:45)
Friday 7 September
Group A3: Italy v Poland (20:45)
Group B2: Turkey v Russia (20:45)
Group C1: Albania v Israel (20:45)
Group C4: Lithuania v Serbia (20:45), Romania v Montenegro (20:45)
Group D3: Azerbaijan v Kosovo (18:00), Faroe Islands v Malta (20:45)
Saturday 8 September
Group A2: Switzerland v Iceland (18:00)
Group A4: England v Spain (20:45)
Group B3: Northern Ireland v Bosnia and Herzegovina (15:00)
Group C2: Finland v Hungary (18:00), Estonia v Greece (20:45)
Group D2: Belarus v San Marino (18:00), Luxembourg v Moldova (20:45)
Matchday two
Sunday 9 September
Group A1: France v Netherlands (20:45)
Group B1: Ukraine v Slovakia (15:00)
Group B4: Denmark v Wales (18:00)
Group C3: Bulgaria v Norway (18:00), Cyprus v Slovenia (20:45)
Group D1: Georgia v Latvia (18:00)
Group D4: FYR Macedonia v Armenia (18:00), Liechtenstein v Gibraltar (20:45)
Monday 10 September
Group A3: Portugal v Italy (20:45)
Group B2: Sweden v Turkey (20:45)
Group C1: Scotland v Albania (20:45)
Group C4: Serbia v Romania (20:45), Montenegro v Lithuania (20:45)
Group D1: Andorra v Kazakhstan (20:45)
Group D3: Kosovo v Faroe Islands (20:45), Malta v Azerbaijan (20:45)
Tuesday 11 September
Group A2: Iceland v Belgium (20:45)
Group A4: Spain v Croatia (20:45)
Group B3: Bosnia and Herzegovina v Austria (20:45)
Group C2: Hungary v Greece (20:45), Finland v Estonia (20:45)
Group D2: San Marino v Luxembourg (20:45), Moldova v Belarus (20:45)
Matchday three
Thursday 11 October
Group A3: Poland v Portugal (20:45)
Group B2: Russia v Sweden (20:45)
Group C1: Israel v Scotland (20:45)
Group C4: Lithuania v Romania (20:45), Montenegro v Serbia (20:45)
Group D3: Faroe Islands v Azerbaijan (20:45), Kosovo v Malta (20:45)
Friday 12 October
Group A2: Belgium v Switzerland (20:45)
Group A4: Croatia v England (20:45)
Group B3: Austria v Northern Ireland (20:45)
Group C2: Greece v Hungary (20:45), Estonia v Finland (20:45)
Group D2: Belarus v Luxembourg (20:45), Moldova v San Marino (20:45)
Saturday 13 October
Group A1: Netherlands v Germany (20:45)
Group B1: Slovakia v Czech Republic (15:00)
Group B4: Republic of Ireland v Denmark (20:45)
Group C3: Norway v Slovenia (18:00), Bulgaria v Cyprus (20:45)
Group D1: Georgia v Andorra (18:00), Latvia v Kazakhstan (18:00)
Group 4: Armenia v Gibraltar (18:00), FYR Macedonia v Liechtenstein (20:45)
Matchday four
Sunday 14 October
Group A3: Poland v Italy (20:45)
Group B2: Russia v Turkey (18:00)
Group C1: Israel v Albania (20:45)
Group C4: Romania v Serbia (15:00), Lithuania v Montenegro (20:45)
Group D3: Azerbaijan v Malta (18:00), Faroe Islands v Kosovo (18:00)
Monday 15 October
Group A2: Iceland v Switzerland (20:45)
Group A4: Spain v England (20:45)
Group B3: Bosnia and Herzegovina v Northern Ireland (20:45)
Group C2: Estonia v Hungary (20:45), Finland v Greece (20:45)
Group D2: Belarus v Moldova (20:45), Luxembourg v San Marino (20:45)
Tuesday 16 October
Group A1: France v Germany (20:45)
Group B1: Ukraine v Czech Republic (20:45)
Group B4: Republic of Ireland v Wales (20:45)
Group C3: Norway v Bulgaria (20:45), Slovenia v Cyprus (20:45)
Group D1: Kazakhstan v Andorra (16:00), Latvia v Georgia (20:45)
Group D4: Armenia v FYR Macedonia (18:00), Gibraltar v Liechtenstein (20:45)
Matchday five
Thursday 15 November
Group A2: Belgium v Iceland (20:45)
Group A4: Croatia v Spain (20:45)
Group B3: Austria v Bosnia and Herzegovina (20:45)
Group C2: Greece v Finland (20:45), Hungary v Estonia (20:45)
Group D1: Kazakhstan v Latvia (16:00)
Group D2: San Marino v Moldova (20:45), Luxembourg v Belarus (20:45)
Friday 16 November
Group A1: Netherlands v France (20:45)
Group B1: Slovakia v Ukraine (20:45)
Group B4: Wales v Denmark (20:45)
Group C3: Cyprus v Bulgaria (20:45), Slovenia v Norway (20:45)
Group D1: Andorra v Georgia (20:45)
Group D4: Liechtenstein v FYR Macedonia (20:45), Gibraltar v Armenia (20:45)
Saturday 17 November
Group A3: Italy v Portugal (20:45)
Group B2: Turkey v Sweden (18:00)
Group C1: Albania v Scotland (20:45)
Group C4: Serbia v Montenegro (15:00), Romania v Lithuania (20:45)
Group D3: Azerbaijan v Faroe Islands (18:00), Malta v Kosovo (18:00)
Matchday six
Sunday 18 November
Group A2: Switzerland v Belgium (20:45)
Group A4: England v Croatia (15:00)
Group B3: Northern Ireland v Austria (18:00)
Group C2: Hungary v Finland (20:45), Greecce v Estonia (20:45)
Group D2: San Marino v Belarus (18:00), Moldova v Luxembourg (18:00)
Monday 19 November
Group A1: Germany v Netherlands (20:45)
Group B1: Czech Republic v Slovakia (20:45)
Group B4: Denmark v Republic of Ireland (20:45)
Group C3: Cyprus v Norway (20:45), Bulgaria v Slovenia (20:45)
Group D1: Andorra v Latvia (18:00), Georgia v Kazakhstan (18:00)
Group D4: Liechtenstein v Armenia (20:45), FYR Macedonia v Gibraltar (20:45)
Tuesday 20 November
Group A3: Portugal v Poland (20:45)
Group B2: Sweden v Russia (20:45)
Group C1: Scotland v Israel (20:45)
Group C4: Serbia v Lithuania (20:45), Montenegro v Romania (20:45)
Group D3: Kosovo v Azerbaijan (18:00), Malta v Faroe Islands (18:00)
Posto je Liga nacija slijedece veliko natjecanje za reprezentacije, evo grupa i cijelog rasporeda. Posto je koncept takav da uglavnom igraju ekipe slicnog kvaliteta i rankinga, ocekuje nas zanimljivo takmicenje.
Ako ima jos neko da mu nije jasno na koji se nacin ostvaruje plasman na Euro preko ovog takmicenja, evo linka gdje je detaljno objasnjeno
https://meridian-sport.com/krece-uefa-l ... zentacija/
Matchday one
Thursday 6 September
Group A1: Germany v France (20:45)
Group B1: Czech Republic v Ukraine (20:45)
Group B4: Wales v Republic of Ireland (20:45)
Group C3: Slovenia v Bulgaria (20:45), Norway v Cyprus (20:45)
Group D1: Kazakhstan v Georgia (16:00), Latvia v Andorra (20:45)
Group D4: Armenia v Liechtenstein (20:45), Gibraltar v FYR Macedonia (20:45)
Friday 7 September
Group A3: Italy v Poland (20:45)
Group B2: Turkey v Russia (20:45)
Group C1: Albania v Israel (20:45)
Group C4: Lithuania v Serbia (20:45), Romania v Montenegro (20:45)
Group D3: Azerbaijan v Kosovo (18:00), Faroe Islands v Malta (20:45)
Saturday 8 September
Group A2: Switzerland v Iceland (18:00)
Group A4: England v Spain (20:45)
Group B3: Northern Ireland v Bosnia and Herzegovina (15:00)
Group C2: Finland v Hungary (18:00), Estonia v Greece (20:45)
Group D2: Belarus v San Marino (18:00), Luxembourg v Moldova (20:45)
Matchday two
Sunday 9 September
Group A1: France v Netherlands (20:45)
Group B1: Ukraine v Slovakia (15:00)
Group B4: Denmark v Wales (18:00)
Group C3: Bulgaria v Norway (18:00), Cyprus v Slovenia (20:45)
Group D1: Georgia v Latvia (18:00)
Group D4: FYR Macedonia v Armenia (18:00), Liechtenstein v Gibraltar (20:45)
Monday 10 September
Group A3: Portugal v Italy (20:45)
Group B2: Sweden v Turkey (20:45)
Group C1: Scotland v Albania (20:45)
Group C4: Serbia v Romania (20:45), Montenegro v Lithuania (20:45)
Group D1: Andorra v Kazakhstan (20:45)
Group D3: Kosovo v Faroe Islands (20:45), Malta v Azerbaijan (20:45)
Tuesday 11 September
Group A2: Iceland v Belgium (20:45)
Group A4: Spain v Croatia (20:45)
Group B3: Bosnia and Herzegovina v Austria (20:45)
Group C2: Hungary v Greece (20:45), Finland v Estonia (20:45)
Group D2: San Marino v Luxembourg (20:45), Moldova v Belarus (20:45)
Matchday three
Thursday 11 October
Group A3: Poland v Portugal (20:45)
Group B2: Russia v Sweden (20:45)
Group C1: Israel v Scotland (20:45)
Group C4: Lithuania v Romania (20:45), Montenegro v Serbia (20:45)
Group D3: Faroe Islands v Azerbaijan (20:45), Kosovo v Malta (20:45)
Friday 12 October
Group A2: Belgium v Switzerland (20:45)
Group A4: Croatia v England (20:45)
Group B3: Austria v Northern Ireland (20:45)
Group C2: Greece v Hungary (20:45), Estonia v Finland (20:45)
Group D2: Belarus v Luxembourg (20:45), Moldova v San Marino (20:45)
Saturday 13 October
Group A1: Netherlands v Germany (20:45)
Group B1: Slovakia v Czech Republic (15:00)
Group B4: Republic of Ireland v Denmark (20:45)
Group C3: Norway v Slovenia (18:00), Bulgaria v Cyprus (20:45)
Group D1: Georgia v Andorra (18:00), Latvia v Kazakhstan (18:00)
Group 4: Armenia v Gibraltar (18:00), FYR Macedonia v Liechtenstein (20:45)
Matchday four
Sunday 14 October
Group A3: Poland v Italy (20:45)
Group B2: Russia v Turkey (18:00)
Group C1: Israel v Albania (20:45)
Group C4: Romania v Serbia (15:00), Lithuania v Montenegro (20:45)
Group D3: Azerbaijan v Malta (18:00), Faroe Islands v Kosovo (18:00)
Monday 15 October
Group A2: Iceland v Switzerland (20:45)
Group A4: Spain v England (20:45)
Group B3: Bosnia and Herzegovina v Northern Ireland (20:45)
Group C2: Estonia v Hungary (20:45), Finland v Greece (20:45)
Group D2: Belarus v Moldova (20:45), Luxembourg v San Marino (20:45)
Tuesday 16 October
Group A1: France v Germany (20:45)
Group B1: Ukraine v Czech Republic (20:45)
Group B4: Republic of Ireland v Wales (20:45)
Group C3: Norway v Bulgaria (20:45), Slovenia v Cyprus (20:45)
Group D1: Kazakhstan v Andorra (16:00), Latvia v Georgia (20:45)
Group D4: Armenia v FYR Macedonia (18:00), Gibraltar v Liechtenstein (20:45)
Matchday five
Thursday 15 November
Group A2: Belgium v Iceland (20:45)
Group A4: Croatia v Spain (20:45)
Group B3: Austria v Bosnia and Herzegovina (20:45)
Group C2: Greece v Finland (20:45), Hungary v Estonia (20:45)
Group D1: Kazakhstan v Latvia (16:00)
Group D2: San Marino v Moldova (20:45), Luxembourg v Belarus (20:45)
Friday 16 November
Group A1: Netherlands v France (20:45)
Group B1: Slovakia v Ukraine (20:45)
Group B4: Wales v Denmark (20:45)
Group C3: Cyprus v Bulgaria (20:45), Slovenia v Norway (20:45)
Group D1: Andorra v Georgia (20:45)
Group D4: Liechtenstein v FYR Macedonia (20:45), Gibraltar v Armenia (20:45)
Saturday 17 November
Group A3: Italy v Portugal (20:45)
Group B2: Turkey v Sweden (18:00)
Group C1: Albania v Scotland (20:45)
Group C4: Serbia v Montenegro (15:00), Romania v Lithuania (20:45)
Group D3: Azerbaijan v Faroe Islands (18:00), Malta v Kosovo (18:00)
Matchday six
Sunday 18 November
Group A2: Switzerland v Belgium (20:45)
Group A4: England v Croatia (15:00)
Group B3: Northern Ireland v Austria (18:00)
Group C2: Hungary v Finland (20:45), Greecce v Estonia (20:45)
Group D2: San Marino v Belarus (18:00), Moldova v Luxembourg (18:00)
Monday 19 November
Group A1: Germany v Netherlands (20:45)
Group B1: Czech Republic v Slovakia (20:45)
Group B4: Denmark v Republic of Ireland (20:45)
Group C3: Cyprus v Norway (20:45), Bulgaria v Slovenia (20:45)
Group D1: Andorra v Latvia (18:00), Georgia v Kazakhstan (18:00)
Group D4: Liechtenstein v Armenia (20:45), FYR Macedonia v Gibraltar (20:45)
Tuesday 20 November
Group A3: Portugal v Poland (20:45)
Group B2: Sweden v Russia (20:45)
Group C1: Scotland v Israel (20:45)
Group C4: Serbia v Lithuania (20:45), Montenegro v Romania (20:45)
Group D3: Kosovo v Azerbaijan (18:00), Malta v Faroe Islands (18:00)
- LAZARUS2000
- Postovi: 1092
- Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
- Kontakt:
Re: UEFA Nations League 2018/19
Upis
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.
Re: UEFA Nations League 2018/19
Sta je ovo sa Dancima?
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.
Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.
Re: UEFA Nations League 2018/19
Ramiy je napisao/la:Sta je ovo sa Dancima?
prije par godina Danske Bank je trazila od saveza da odstrani Agera iz repke jer je imao sponzorski ugovor sa nekom drugom bankomDanish FA wants the commercial rights of the Danish players. Especially the image rights. However the players doesn't want to agree since their personal sponsors doesn't allow to do commercials with rival brands, unless you do the commercials with two other team members.
The Danish FA said that if you don't agree to this deal you will be fired. The Danish players didn't agree and got fired.
Now the FA are looking for players who wants to play against Slovakia (friendly) and Wales in Nations League.
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."
- QUARTERBACK
- Postovi: 13431
- Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
- Lokacija: Behind the offensive line
- Kontakt:
Re: UEFA Nations League 2018/19
jel realno da se to desava u nekoj repci a da nije u nasoj
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!
Re: UEFA Nations League 2018/19
Ma sta ti je, vidi se da smo miljama ispred Danske
® GONGASHI POWERHOUSE ®
Re: UEFA Nations League 2018/19
Nesto je trulo u toj zemlji danskoj
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.
Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.
Re: UEFA Nations League 2018/19
Znamo part IVRamiy je napisao/la:Nesto je trulo u toj zemlji danskoj
Ramiye, spavaš li ti kad ?
® GONGASHI POWERHOUSE ®
Re: UEFA Nations League 2018/19
MozdaDerdiyok je napisao/la:Znamo part IVRamiy je napisao/la:Nesto je trulo u toj zemlji danskoj
Ramiye, spavaš li ti kad ?
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.
Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.
-
- Postovi: 5410
- Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
- Kontakt:
Re: UEFA Nations League 2018/19
pogledajte sastav Danaca:
Morten Bank, Avarta, målmand
Christian Bannis, TPI, forsvar
Mads Priisholm Bertelsen, TPI, forsvar
Christian Bommelund Christensen, Jægersborg Boldklub, forsvar
Rasmus Gaudin, Vanløse, midtbane
Adam Fogt, Kastrup, midtbane
Anders Fønss, TPI, angriber
Victor Hansen, Frederikssund, forsvar
Anders Hunsballe, Greve, midtbane
Oskar Højbye, Vanløse, midtbane
Christoffer Haagh, Jægersborg Boldklub, målmand
Christopher Jakobsen, Hillerød, midtbane
Nicolai Johansen, Vanløse, forsvar
Rasmus Johanson, HIK, midtbane
Kevin Jørgensen, Jægersborg Boldklub, midtbane
Kasper Kempel, Skovshoved, midtbane
Daniel Nielsen, Vanløse, forsvar
Troels Cillius Nielsen, Birkerød, angriber
Christian Offenberg, Avarta, angriber
Kasper Skræp, TPI, forsvar
Daniel Holm Sørensen, Skovshoved, angriber
Louis Veis, Jægersborg Boldklub, angriber
Simon Vollesen, Birkerød, midtbane
igrači iz klubova za koje niste nikad čuli
Morten Bank, Avarta, målmand
Christian Bannis, TPI, forsvar
Mads Priisholm Bertelsen, TPI, forsvar
Christian Bommelund Christensen, Jægersborg Boldklub, forsvar
Rasmus Gaudin, Vanløse, midtbane
Adam Fogt, Kastrup, midtbane
Anders Fønss, TPI, angriber
Victor Hansen, Frederikssund, forsvar
Anders Hunsballe, Greve, midtbane
Oskar Højbye, Vanløse, midtbane
Christoffer Haagh, Jægersborg Boldklub, målmand
Christopher Jakobsen, Hillerød, midtbane
Nicolai Johansen, Vanløse, forsvar
Rasmus Johanson, HIK, midtbane
Kevin Jørgensen, Jægersborg Boldklub, midtbane
Kasper Kempel, Skovshoved, midtbane
Daniel Nielsen, Vanløse, forsvar
Troels Cillius Nielsen, Birkerød, angriber
Christian Offenberg, Avarta, angriber
Kasper Skræp, TPI, forsvar
Daniel Holm Sørensen, Skovshoved, angriber
Louis Veis, Jægersborg Boldklub, angriber
Simon Vollesen, Birkerød, midtbane
igrači iz klubova za koje niste nikad čuli
- Fikret1946
- Postovi: 1752
- Pridružen/a: 04 mar 2017, 15:27
- Kontakt:
Re: UEFA Nations League 2018/19
ne mogu da vjerujem da nije uspio eriksena ugurati na taj spisak
-
- Postovi: 5410
- Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
- Kontakt:
Re: UEFA Nations League 2018/19
pa i on je među njima koji su u sporu sa savezomFikret1946 je napisao/la:ne mogu da vjerujem da nije uspio eriksena ugurati na taj spisak
- Nerminovic
- Postovi: 12582
- Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
- Kontakt:
Re: UEFA Nations League 2018/19
Djeca nam se smiju hahahahahaha yebote dan kako je ovo zalosno, a najgore sto opet nema ni jednog stranca na tom spsisku pa mogli su barem mene pozvati
Champions of SportSport League 2017
BackSpace United
BackSpace United
Re: UEFA Nations League 2018/19
Čuj tebe zvati, pa ne pripremaju drva za zime.Nerminovic je napisao/la:Djeca nam se smiju hahahahahaha yebote dan kako je ovo zalosno, a najgore sto opet nema ni jednog stranca na tom spsisku pa mogli su barem mene pozvati
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★
London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★
London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015
- Nerminovic
- Postovi: 12582
- Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
- Kontakt:
Re: UEFA Nations League 2018/19
Pa znas li ti da je Nerminovic bio najbolji lijevi bek svoje godiste, kome to smeta jedan sampionski Danmark jer za ovih sam sve izmislio balunMokes je napisao/la:Čuj tebe zvati, pa ne pripremaju drva za zime.Nerminovic je napisao/la:Djeca nam se smiju hahahahahaha yebote dan kako je ovo zalosno, a najgore sto opet nema ni jednog stranca na tom spsisku pa mogli su barem mene pozvati
Mada je stvarno zanimljivo da sam igrao sa ili protiv vise igraca koji su dio prave reprezentacije, ovdje mi je samo poznat Daniel Holm
Champions of SportSport League 2017
BackSpace United
BackSpace United
Re: UEFA Nations League 2018/19
od Nermina je samo Sisto bolji bio
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."
- Nerminovic
- Postovi: 12582
- Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
- Kontakt:
Re: UEFA Nations League 2018/19
Bara bara sa Ped.ersenom
Ne daju ni prezime napisati
Ne daju ni prezime napisati
® GONGASHI POWERHOUSE ®
- QUARTERBACK
- Postovi: 13431
- Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
- Lokacija: Behind the offensive line
- Kontakt:
Re: UEFA Nations League 2018/19
lazes da im je ovo pravi spisak hahahhaha
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!
Re: UEFA Nations League 2018/19
Ko je ovaj Kasper Skarep, jel to neki sandzaklija koji igra za Dansku?
15.10.2013.
"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."
"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.