Football Leaks

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25687
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Football Leaks

Post Postao/la SiamoNoi » 03 nov 2018, 10:12

Gdje je Football Leaks tema?
Nakon 8 mjeseci istraživanja oko 70 milijuna (!) dokumenata, odnosno oko 3,5 terabajta informacija, sve u kolaboraciji s novinarima iz petnaestak europskih medija, a prema ranijim najavama, jučer su izašli s prvih par od navodno nekoliko desetaka eksplozivnih otkrića.
Jako puno zanimljivih stvari već do sada,a tek je počelo.Danas poslijepodne izbacuju nove informacije.
Planovi G15 o nogometnom NBA-ju, odnosno:

that FC Bayern Munich checked whether and how it could leave the Bundesliga to join a European "Super League;"
that FC Bayern explored its legal options for withdrawing its players from the German national team;
that Rummenigge's closest confidante negotiated a reform with the football association UEFA, which has made rich clubs even richer and competition in Europe even more unfair;
that at the same time, the Bavarians made plans to reverse this very reform;
that Bayern Munich, together with 15 other leading European clubs, appears on a draft of a "binding term sheet," which foresees the creation of a European Super League;
and that this term sheet, according to a draft, is intended to be signed in November 2018.

Spiegel se fokusira na Bayern, iako je posrijedi iznimno uznapredovali dogovor 15 ''vodećih'' europskih klubova, a to su Real Madrid, Barcelona, Manchester United, Bayern Munich, Juventus, Chelsea, Arsenal, Paris Saint-Germain, Manchester City, Liverpool i Milan kao stalni članovi nove lige, te Inter, AS Roma, Atletico Madrid, Borussia Dortmund i Olympique Marseille kao inicijalni ''gosti''.
Infantinove muljaže:

Gianni Infantino, secretly obstructed and torpedoed the work of his own regulators.
The Football Leaks documents reveal how he:
did favors for a friend, a senior public prosecutor, who returned the favor;
interfered with the drafting of a new code of ethics and watered it down;
championed a $25 million project, known as "Trophy," even though as president he wasn't supposed to be involved in the operational business;
exerted pressure internally so that money was paid in advance to associations in violation of rules;
and protected submissive subordinates and fired critics.
Brutalno varanje FFP-a u dogovoru PSG-a, Cityja, Infantina i Platinija:

ManCity and PSG systematically violated FIFA's financial fair play rules for years;
Infantino, as UEFA general secretary, buckled under pressure from Abu Dhabi and Qatar and allowed the clubs from Manchester and Paris to operate with virtual impunity;
UEFA meted out only mild punishments to the two clubs and did not expel either of them from the Champions League as it did with smaller clubs;
Infantino -- despite an obligation to strict neutrality -- secretly met for negotiations with club bosses from Paris and Manchester;
he fed internal association info to the clubs and cleared the way for "settlements," although he was not authorized to do so;
that he thus systematically undermined UEFA's own oversight procedures and bodies.
The revelations of the coming weeks will also show the unvarnished face of "football capitalism," which in many ways is not unlike a debt-financed speculative bubble. It spreads all the way to developing countries to secure underage talent and bet on their careers like one would bet on the stock market.

The reports of the coming weeks will also reveal the positive doping tests of a multiple Champions League winner as well as the tax avoidance models of some Premier League titans.
Čekamo željno ovo o dopingiranima.Idemo,totalni krah svega :opaopa:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16519
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la jestamaji » 03 nov 2018, 10:30

evo ako hoće neko da čita, dva strašna teksta špigela internacional, jedan o infantinu a drugi o superligi

http://www.spiegel.de/international/wor ... 9-amp.html

http://www.spiegel.de/international/wor ... 7-amp.html


ubiše fudbal ko zeca!

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la miki_92 » 03 nov 2018, 10:38

pa ne treba ti nikakav leak za PSG i City, to i slijep covjek vidi :mrgreen:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la TonySosa » 03 nov 2018, 12:45

A i ovo za dopingovanog, svi znaju da je Messi.

Mada, više je moguće da je neki anonimus koji se našao u pravo vrijeme na pravom mjestu.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la branimir85 » 04 nov 2018, 16:20

njegovo veličanstvo Novac,ugušili se u njemu mamu im :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la Wandelanoite » 04 nov 2018, 16:41

U zivot se smijem kladit da CR koristi neki steroid, najvjerovatnije testosteron. Nije moguće imati neke stvari na tijelu prirodnim putem.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Saurman
Postovi: 29501
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la Saurman » 04 nov 2018, 17:41

Superliga uskoro,.. :kafa:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
jestamaji
Postovi: 16519
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la jestamaji » 06 nov 2018, 16:41

... i onda laku noć!

ja fakat ponekad mislim kako sam imao ludu sreću da živim u zlatno doba fudbala, a onda mi padne napamet da sam živio i u ratu. elem ipak je i to zlatno doba fudbala bilo uneku ruku sranje :(

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la branimir85 » 06 nov 2018, 18:14

ja sam počeo gledati fucu sredinom devedeseti,mogu reći isto u pravo vrijeme :mrgreen:
uhvatio sam zlatno doba serie A,stari kupio riblju antenu -hvatao se HRT3 prenosila se jedna tekma
serie A i la lige,ponedjeljkom pilala petica sa sažetcima liga petice
na tribinama sva raskoš navijačkog pokreta,bez političke korektnosti i usrani
kvazi navijača s mobitelima,o igračima nisi imao pojma nego samo ono što vidiš na terenu.

:tokralju:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16519
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la jestamaji » 06 nov 2018, 18:25

i prije toga nije bilo puno drugačije. gutali su se tempo i sn revija, gledao sportski pregled i indirekt. (polu)informacije smo dobivali od tv komentatora i novinara tih časopisa, a sve se to nije dalo provjeriti. a kad neko prenese trač frans fudbala ili gazete delo sport to je prihvaćano za apsolutnu istinu ... :mrgreen:

a najbolja su bila pisanja o nama malo poznatim ili nepristupačnim sportovima ... to je znalo biti jako cool :)

moj najveći šok je bio kad sam poslije vojske ‘85-te u ljeto otišao sa jaranom u posjetu njegovom stricu na floridu. 24 satni sportski program (mada pretežno sa sportovima o kojima mi ništa nismo znali) i stotine sportskih časopisa koje u prodavnici možeš čitati zadžaba koliko ti je volja ..... sportska nirvana, mada ne pamtim da me glava ikada bolila od previše informacija kao tada. donio sam sa sobom više novina nego farmerki i ostalog jeansa :mrgreen:

Avatar
Saurman
Postovi: 29501
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la Saurman » 08 nov 2018, 16:08

Žestoka prijetnja FIFA-e: Ako napravite Evropsku Superligu, niko neće igrati na Mundijalu

Predsjednik Svjetske nogometne organizacije (FIFA) Gianni Infantino oštro je zaprijetio svim klubovima koji budu podržali inicijativu o osnivanju Evropske Superlige da bi posljedice tog takmičenja mogle imati štetu velikih razmjera i po klubove i po igrače.
Podsjećamo, nedavno se pojavila priča o eventualnom osnivanju ovog UEFA-inog takmičenja u kojem bi igralo 16 najbogatijih i najmoćnijih klubova Starog kontinenta, a liga bi, slično kao i košarkaška Euroliga, bila privatna i nezavisna.

Ovu informaciju objavio je njemački sedmični list Der Spiegel čiji su novinari istakli da će se ova liga igrati od 2021. godine, a eventualnim učešćem u Evropskoj Superligi mnogi igrači i klubovi mogli bi naići na žestok odgovor FIFA-e.

"O formiranju Evropske Superlige se govori već 30-ak godina, a sada postoji realna opasnost od osnivanja ovog takmičenja i mi to moramo spriječiti. Naš je zadatak da pronađemo način kako bi nogomet ostao netaknut, odnosno jedinstven. Pod uslovom da nastupaju u Evropskoj Superligi, bez obzira na to u kojem klubu igrali, čak će i najveći igrači modernog nogometa dobiti zabranu nastupa na Mundijalu", zaprijetio je Infantino.

Primjera radi, koliko je prvi čovjek FIFA-e ozbiljno shvatio situaciju, zaprijetio je time da ukoliko bi, recimo Miralem Pjanić, igrao s Juventusom u Evropskoj Superligi, onda bi mu prema riječima Infantina bio zabranjen nastup na Svjetskom prvenstvu 2022. godine.

"Moj je zadatak da uvjerim klubove u boljitak, atrakciju i finansijsku dobit, a mi svi zajedno moramo pronaći rješenje. Odlučit će većina, u duhu demokratije, ali stvari su uglavnom takve da ili jeste ili niste u našem sistemu", kazao je Infantino.
:lol:

Kome ti prijetiš lopove ako najboljih top 16 klubova povuče svoje igrače onda WC možeš organizovati sa Burundijem i Togom.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
braco
Postovi: 8714
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la braco » 08 nov 2018, 16:39

FOOTBALL LEAKS Manchester City – kriminal i tajni priljev novca u pozadini

http://www.nacional.hr/football-leaks-m ... i-uspjeha/

FOOTBALL LEAKS PSG-ova rasistička politika skautiranja

http://www.nacional.hr/football-leaks-p ... autiranja/

FOOTBALL LEAKS Tajni kodovi, pritisci, izbjegavanje medija i licemjerje za peglanje imidža Abu Dhabija u Manchesteru

http://www.nacional.hr/football-leaks-t ... nchesteru/

FOOTBALL LEAKS ‘Projekt Longbow’ – lažni višemilijunski posao i pozadinsko lobiranje

http://www.nacional.hr/football-leaks-p ... lobiranje/

FOOTBALL LEAKS Manchester City – razotkriven

http://www.nacional.hr/football-leaks-m ... zotkriven/

FOOTBALL LEAKS Financijski doping: “atomska bomba” nogometnog kluba AS Monaco

http://www.nacional.hr/football-leaks-f ... as-monaco/

Football Leaks: Namješteni derbi

http://www.nacional.hr/football-leaks-namjesteni-derbi/

Football Leaks: TAJNI PLAN NAJVEĆIH KLUBOVA ZA USPOSTAVU SUPERLIGE

http://www.nacional.hr/football-leaks-t ... superlige/

Football Leaks: Kako je Infantino spriječio da Manchester Cityju i PSG-u zabrane nastup u Ligi prvaka

http://www.nacional.hr/football-leaks-k ... gi-prvaka/

Avatar
Lillard
Postovi: 26296
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la Lillard » 08 nov 2018, 17:19

Normalno da bi sarma Superligu jer mu je dosadno gledat Bundesligu
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la miki_92 » 08 nov 2018, 17:21

Superliga je odlicna ideja, ko j3be Bate i slican sljam
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Saurman
Postovi: 29501
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la Saurman » 08 nov 2018, 17:28

Dosadno mi je gledati CL gdje sudije kroje pobjednika kao i popravljanje gol razlike.Ukoliko Superliga postane stvarnost sudije poput Kassia i Cakira neće imati šta tražiti u istoj.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Lillard
Postovi: 26296
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la Lillard » 08 nov 2018, 17:37

miki_92 je napisao/la:Superliga je odlicna ideja, ko j3be Bate i slican sljam
Je, odlična je ideja imat zatvorenu ligu sa 5 pozivnica određenim klubovima.

Ta Superliga bi dosadila ljudima za godinu dana, stalno isti susreti, pa ljudi se naljute kad vide PSG-Barca ili Bayern-Real nakon par godina u LP, kamoli da im ne dosadi jedno te isti susreti svako malo.

Šta još, ti odabrani klubovi će samo dobijat još veće pare i razlika će se povećavat u odnosu na ostale klubove, kakve će onda nacionalne lige bit? I ovako ima izdvojenih, kamoli sa još više para za velikane i još više transfera.

BATE i slični igraju grupnu fazu i ispadnu, kolio neko može bit razmažen da mu ni KO Lige Prvaka nije dovoljan.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la miki_92 » 08 nov 2018, 17:46

sirotinja je za EL, ko ih j3be

samo elita, derbi svako kolo :opaopa:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Saurman
Postovi: 29501
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la Saurman » 08 nov 2018, 17:51

Praljak fan boy ne razumije da već sad imaš maltene iste klubove u završnici i da financijski jaz između velikih i malih je širok.To se neće promjeniti ni sa Superligom al' bar neću gledati 15+ klubova nad kojim će ovi veliki nabijati gol razliku a suđenje bi sigurno bilo na višem nivou jer bi sudije koji naprave greške snosli sankcije što trenuto UEFA ne čini već 20 godina.

Gubitak ogromne love je zabrinuo lopove iz fife i uefe pa sad nešto prijete.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la IlCapitano » 08 nov 2018, 17:55

Superliga ne bi zamijenila LP nego bi top 16 klubova napustilo nacionalne lige i igrali svoje takmičenje.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Football Leaks

Post Postao/la miki_92 » 08 nov 2018, 17:55

jos bolje
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.